......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256509
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

Topaca'dan şehit ailesine ziyaret

Hatay Valisi Ercan Topaca, Bitlis'te zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Mustafa Arslan'ın İskenderun'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

            Şehidin babası Mehmet Arslan'a başsağlığı dileyen Vali Topaca, “Allah'tan gelen her şeye boynumuz kıldan ince, bugün bu metaneti gösteren imtihanı kazanır. İnşallah siz de kazananlardan olacaksınız.” dedi.

            Taziye ziyaretine İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil katıldı.

            Ziyarette Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun okuduğu Kuran sonunda şehide dualar edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:53:28   

HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, beraberinde Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri ile Birlikte Antakya'yı mahalle mahalle, karış karış dolaşıyor.

            Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz ay 8 günlük sürede ziyaret ettiği 54 mahallenin ardından, merkezde bulunan 41 mahalle de ziyaretlerini sürdürüyor.

            Hafta başında başlayan mahalle ziyaretlerinin ilk gününde Havuzlar, Şirince, Karaalibölüğü, Bağrıyanık, Kardeşler Mahallesi, ikinci gününde ise Kuyulu, Kantara, Dutdibi, İplikpazarı, Aydınlıkevler, Orhanlı ve H.Ömer Alpagot mahalleleri ayrı ayrı ziyaret edildi.

            Yerinde oturan, makamdan protokol yönetimi anlayışından uzak bir yaklaşımla hareket ettiklerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Hemşehrilerimizin isteği bizler için emirdir. Geçtiğimiz ay 8 günlük kısa bir sürede merkez dışında bulunan 54 mahallemizi ziyaret etmiştik. Şimdi de merkezde bulunan 41 mahallemizi belirlediğimiz periyodik program çerçevesinde tek tek ziyaret ediyoruz. Bu mahallelerimizin büyük bir kısmını Kurban Bayramı öncesinde diğer kalan kısmını bayramdan sonra ziyaret edeceğiz. Yapmış olduğumuz bu ziyaretlerde mahallerimizin sorunlarını, vatandaşımızın arzu ve isteklerini yerinde dinliyor, hemşehrilerimizle istişareler gerçekleştiriyor, birlikte çözüm üretiyoruz.” dedi.

            Mahalle Muhtarları, kanaat önderleri, mahallelerin ileri gelenleri ve vatandaşların ev sahipliğinde iki gündür Antakya merkezde yapılan mahalle ziyaretlerinden izlenimlerini de aktaran Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Halkımızın öncelikli gündemi içme suyu. Hangi mahalleye gitsek vatandaşımız içme suyunun yetersizliğinden şikâyet ediyor. Bizlerde hemşehrilerimize Büyükşehir ve Hatsu yetki ve sorumluluğunda olan içme suyu sorununun bir an önce çözümü noktasında Antakya İlçe Belediyesi olarak Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konunun takipçisi olduğumuzu hemşehrilerimize izah ediyoruz. Hatta görev ve sorumluluğumuzda olmamasına rağmen arazöz araçlar vasıtasıyla yaklaşık 6 aydır evlere, işyerlerine su taşıdığımızı belirtiyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın maalesef elektrik kesintileri, kuraklık gibi bahanelerle oyalandığını, aldatıldığını görüyoruz.” dedi.

            Mahallelere yaptığı ziyaretlerde, afet riski taşıyan bölgelerde yer alan yapıların Kentsel Dönüşüm ile hakettiği görünümlere kavuşması için yapılan çalışmalara da değinen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Antakya'nın tarihi birikimine, kültürel dokusuna uygun marka bir kent olması için “Kentsel Dönüşüm” şart. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Hükümetimizin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu konuda vatandaşımızın lehine aldığı kararlar ve yasal düzenlemeler var. İlk olarak Kentsel Dönüşüme Emek ve Aksaray mahallelerimizden başlayacağız. Arzumuz bu uygulamayı şehrimizde afet riski taşıyan tüm bölgelerde gerçekleştirmektir. Hükümetimizin aldığı yasal düzenleme ve önlemlerle yapılacak olan bu çalışmalarda vatandaşımızın cebinden tek kuruş para çıkmayacak.” dedi.

            Mahalle ziyaretlerinde vatandaşların yaklaşan Kurban Bayramı'nı da tebrik eden Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Hemşehrilerimize ailece sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlar temenni ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:52:15   

HATSAD'dan Savaş'a ziyaret

Hatay Sağlık Çalışanları Derneği (HATSAD ) Yönetim Kurulu üyeleri Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a nezaket ziyareti geçekleştirdi.

            Çok sıcak ve samimi geçen ziyarette Hatay Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Dr.Ferhat Küçükler yaptığı konuşmada ilimiz için bir kazanım olan Büyükşehir Belediyesi yapılanmasının şehrimizin gerek siyasi gerekse akademik paydaşları tarafından iyi okunması gerektiğini belirtti.

            İlklerin her zaman zorlu, bir o kadar da heyecan verici olduğunu bildiklerini söyleyen Küçükler,  bir sivil toplum kuruluşu olan HATSAD'ın; daima dürüstün, doğrunun ve hakkaniyetin yanında duracağını ve toplum yararına mücadele edeceklerini bildirdi.

            Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Lütfü Savaş;  şu anda ilimiz için en değerli varlığın su olduğunu böylesine hayati öneme sahip olan su konusunda toplumun her kesiminin çok duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:49:13   

İşletme kontrolleri daha sık yapılacak

Defne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile çalışmalarına hız verdi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, halk sağlığını ilgilendiren işletme kontrollerinin daha sık yapılacağını belirtti.

            Defne ilçe sınırlarındaki okul bahçelerinin ve çevrelerinin detaylı temizliği yapıldı, günlük çöp toplama işlemlerinin yanı sıra kirli konteynerlerin temizliği yapıldı, ana caddeler üzerine yeni konteynerler yerleştirildi.

            Defne Belediyesi zabıta ekipleri ve çevre koruma müdürlüğü ekipleri Sümerler, Armutlu, Çekmece, Subaşı Ve Turunçlu 'da iş yerlerini denetledi. Özellikle gıda ürünleri satışı yapan iş yerlerine ağırlık veren ekipler kasap, fırın, pastane gibi halkın yoğun alış veriş yaptığı yerlerde denetimlerini sıklaştırdı.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Temizlik işleri müdürlüğümüz halkımıza yakışır temiz bir çevre için yoğun olarak çalışıyor. İstediğimiz temizlik standartlarına ulaşmak için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

            Yapılan kontrollerle ilgili olarak denetimlerin halk sağlığı açısından önemini vurgulayan Başkan Yaman halk sağlığını ilgilendiren işletme kontrollerinin daha sık yapılacağını söyledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:48:29   

BU ETKİNLİĞE DESTEK VERELİM

Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği yararına Aralık ayında Antakya'da düzenlenecek tiyatro ve konser etkinliğinden elde edilecek gelirle 50 engelli insanımıza tekerlekli sandalye kazandırma hedefleniyor

            Hatay Kültür Merkezinde 6 Aralık 2014 Cumartesi günü saat:20.00'de düzenlenecek olan tiyatro ve Türk Halk Müziği konseri için hazırlık çalışmaları gönüllüler tarafından başladı.

            Uzun yıllardır tiyatro oyunları için emek harcayan Fahrettin Aydın, bu konuda yaptığı çalışmalara devam ediyor. Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği yararına Aralık ayında düzenlenecek tiyatro ve Türk halk müziği konseri düzenlenecek.

            Fahrettin Aydın konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Amacımız ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye etmektedir. Hedefimiz 50 tekerlekli sandalyedir. Gerek sandalye alarak gerek bilet alarak gerekse sponsor olarak saygıdeğer hemşerilerimizin desteğinizi bekliyoruz. Bu konuda irtibat için cep telefonum; 0531 623 67 67. Fahrettin Aydın adına facebook ve twitter hesabımdan da benimle bağlantı kurulabilir” dedi.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:47:33   

KİMYECİ: ÇALIŞANLARIMIZIN ALINTERİ KURUMADAN HAKLARINI VERİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye işçi personeline Toplu İş Sözleşmesi ile hak kazanılan ve hizmet özendirme ikramiyesi olan 20 yevmiye tutarındaki ikramiyelerinin ödendiğini belirtti.

            Antakya Belediyesi'nde görev yapan işçi-memur tüm personele henüz alın terleri kurumadan ikramiye ve sosyal denge tazminatı ödemelerini gününde yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bu konuda özel bir hassasiyet gösterdiklerini ifade etti.

            Başkan Kimyeci, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Antakya Belediyesi ailesinde görev yapan işçi personele 20 yevmiye tutarındaki hizmet özendirme ikramiyesi ödemesi için belediye kasasından brüt 240.000.00 TL para çıktığını, toplam 200 işçi personeli kapsayan hizmet özendirme ikramiye ödemesinin olduğunu, ikramiyelerin personelin banka hesaplarına yatırıldığını ve aileleri ile birlikte güle güle harcamalarını dilediğini belirtti.

            Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ve Başkan Yardımcısı Tuncay Hasanoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Başkan Kimyeci'nin belediye işçi personeline yapmış olduğu ikramiye ödemesinden dolayı şükranlarını sunduklarını ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:46:53   

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri 15 ilçede 535 mezarlıkta rutin olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik çalışmalarını bayram öncesinde arttırdı.

            HBB ekipleri vatandaşların Kurban Bayramı süresinde gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve düzenli bir ortamda yapabilmeleri adına mezarlıkların bakım ve temizliğini yapıyor.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 15 ilçemizde, sorumluk alanında bulunan bütün mezarlıklarda, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleşen badana, ağaç budama, ot biçme, temizlik, bakım ve onarım çalışmaları sonrasında vatandaşlarımız sağlıklı bir oramda yakınlarının mezarlarına bayram ziyaretlerini gerçekleştirebilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:46:14   

Yaşlılar, geçmişle bugün arasında bir köprü

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

            Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan ve geçmişle bugün arasında köprü kuran birer abidedir diyen Tiryaki mesajına şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler 1990 yılında, 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü “ olarak belirlemiş olup, o tarihten beri 1 Ekim ülkemizde ve tüm dünyada “Dünya Yaşlılar Günü“ olarak anılmaktadır.

            Dünya Sağlık Örgütü, yaşlılığı 65 yaşından sonraki dönem olarak tanımlanmaktadır. Birleşmiş Milletler'e göre, 60 yaş ve üzeri grubun da yaşlı olarak kabul edilebildiği bilinmektedir. Yaşlı nüfusun artışı, “gelişmişlik göstergesi” olarak kabul edilmekte iken, günümüzde az gelişmiş ve gelişmekte olan toplumların yaşlı nüfusu da artma eğilimindedir. Bugün dünyada yaklaşık 600 milyon kişinin 60 yaş ve üzerinde olduğu ifade edilmektedir. Bu rakamın 2025 yılında 1,2 milyara ve 2050 yılında da yaklaşık 2 milyara ulaşacağı tahmin edilmektedir. Üstelik yaşlıların çoğunluğunun gelişmekte olan ülkelerde yaşayacağı öngörülmektedir. Türkiye'de halen 5 milyon kişi 65 yaş ve üzerindedir.  Halen “yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki payının yüzde 4-7 olduğu olgun toplum”  niteliğinde olan ülkemizin, yakın bir gelecekte yaşlı toplum (yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki payının yüzde 7'nin üzerinde olduğu toplum) olacağı bilinmektedir. Bu nedenle yaşlı nüfus tüm dünyada ve ülkemizde giderek artmakta, çocuk ve genç nüfus zaman içerisinde azalarak yeni bir demografik yapıya geçmektedir.

            Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan ve geçmişle bugün arasında köprü kuran birer abidedir. Sevgiye en ihtiyaç duyulan dönem çocukluktan sonra yaşlılık dönemidir. 

            Yaşlılarına sahip çıkan toplumlar geleceğine sahip çıkan toplumlardır. Onlara sahip çıkmak hepimizin vatandaşlık görevidir.

            Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir. Bizler yaşlılara gösterdiğimiz sevgiyle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğimize inanmalıyız.

             Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzu bugünlere ulaştıran tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, sağlık, esenlik ve mutluluk diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:45:10   

Defne Belediyesi, yolların onarımına hız verdi

Defne Belediyesi yaklaşan kış mevsimi nedeni ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

            Defne Belediyesi Fen işleri ekipleri mahallelerde bozuk olan yolların onarımına hız verdi. Geçtiğimiz günlerde Çekmece Mahallesinde çalışmalar yürüten Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını tüm ilçeyi kapsayacak şekilde programladı. Çekmece ve Sümerler mahallelerinde şarampol ve yağmur suyu kanallarının tamiratını yapan ekipler, bir çok yola da kışın çamurlaşmaya karşı stabilize malzemeyle tedbir alıyor.

            Çalışmaları yerinde denetleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Yeni bir belediyeyiz birçok mahallemizde altyapı ve yollar yetersiz durumda. Kış bastırmadan doğacak olumsuzlukları asgariye indirmek için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:43:51   

Güvenlik personeline eğitim verildi

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen muay thai eğitim kursuna katılarak başarı gösteren güvenlik personeline sertifikaları ve başarı belgeleri törenle verildi.

            Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, eğitim kursuna katılan güvenlik personeline ve emeği geçenlere teşekkür etti.

            Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, “Personelimizin güler yüzlü, kaliteli bir hizmet anlayışı ile görevini yerine getirmesi, kendini geliştirmesi amacıyla, hizmet içi eğitimler düzenlemekteyiz. Düzenlenen hizmet içi eğitim programına katıldığınız için size teşekkür ediyorum. Eğitimi başarıyla tamamla-yan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

            Antrenör Serdar Keskin tarafından verilen eğitim kursunu başarıyla tamamlayan personeli kutlayan Raks Spor Kulübü Baş-kanı Hülya Şimşek, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Güvenlik Müdürü Bekir Tuştaş ve Güvenlik Amiri Abdurrahman Muğrubioğlu'na teşekkür etti.

            Konuşmaların ardından, eğitime katılarak başarılı olan belediye hizmet binası ve bağlı birimlerde görev yapan güvenlik personellerine sertifika ve başarı belgeleri dağıtıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:43:05