......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308
YORUM MANŞET
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

SOKAK HAYVANLARI BARINAĞA TAŞINIYOR

Antakya Belediyesi Veterinerlik hizmetleri birimi ekibi, şehir merkezinden başıboş köpekleri toplayarak, barınağa taşıyor.

            Antakya Belediyesi Sokak Hayvanlarını Toplama aracı tarafından, sahipsiz hayvanlar toplanarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağına götürülüyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, toplanan hayvanların ve köpeklerin barınağa bırakılmadan önce, veteriner hekim tarafından gerekli kontrolleri ve aşılarının yapıldığı belirtildi.

            Yapılan açıklamada ayrıca, Antakya Belediyesi ekiplerince başıboş gezen köpeklerin toplanmaya devam edeceği belirtilerek, şunlar kaydedildi; "İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden başıboş sokak hayvanlarını toplayıp, hayvan barınağına bırakarak barınmalarını sağlıyoruz.

            Ekiplerimiz belediyemize ait araçla şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan başıboş hayvanları toplayarak, önce bakımlarını ve aşılarını yapıyor sonra da Büyükşehir Belediyesine ait barınağa götürüyorlar." denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:41:53   

“Kırk Şair Kırk Fotoğraf” sergisi büyük ilgi gördü

Aalen Antakya Kültür Derneğince Şair Kapıları adıyla açılan fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

            Fotoğraf sanatçısı Adil Okay'a ait resimlerin sergilendiği sergide Sanatseverler “kırk şair kırk fotoğraf” sloganı ile buluştu.

            Sanat Etkinliğine katılan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman şu açıklamalarda bulundu:  “Öncelikle Aalen Antakya kültür derneğini tebrik ediyorum, etkinliklerinin kalitesi de yoğunluğu da kamuoyunda büyük takdir topluyor.

            “Kırk Şair Kırk Fotoğraf” sergisinde eserleri sergilenen Adil Okay beyefendiye sanatseverlerimize görsel olduğu kadar çağrışımlarla yüklü bir gösterim yaptığı içinde teşekkür ediyorum.” dedi.

            Serginin Defne Belediye hizmet binalarında da açılmasını talep eden Defne Belediye Başkanı “Bu eserleri belediye binalarımızda da sergilemekten onur duyarız” dedi.

            Önümüzdeki günlerde İstanbul'da sergilenecek eserlerin bahar sonu Defne'de sergilenmesi bekleniyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:40:40   

Asfaltlama çalışmaları sürüyor

İskenderun Belediyesi asfalt ve yama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İskenderun Belediyesi asfalt hizmetlerinin şehrin dört bir yanında devam edeceği açıklandı.

            Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan çalışmaları takip eden İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel şu açıklamalarda bulundu: “Şuan ekiplerimiz Sakarya, Esentepe, Modernevler Mahalleleri ile Şekere yolu güzergâhı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçe sınırlarımızın büyümesi ile birlikte şehrimize yeni katılan mahallelerimize de hizmet götürmeye devam edeceğiz.

            İskenderun'umuza yakışmayan, vatandaşlarımızı sıkıntıya sokan her türlü sorunu tespit edip, en kısa zamanda düzeltme yoluna gidiyoruz. Şu an çevre ilçelere bakıldığında asfalt hizmetlerinde en başarılı belediye biziz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:39:40   

Antakya Gençlik U-16 gençleri, lige muhteşem başladı:11-2

Yuvam Dekor Antakya Gençlik Spor Kulübü U-16 takımı, geçen hafta başlayan lige muhteşem bir başlangıç yaparak Kuruyerspor'u 11-2 yenmeyi başardı.

            Antakya Nazım Koka sahasında oynanan bu maçı Faruk Çabalı, Nurettin Yüksel, Emrah Gözübüyük hakem üçlüsü başarıyla yönettiler.

            Antakya Gençlik'te antrenör Mustafa Yılmaz'ın öğrencileri maça iyi başlayarak peş peşe golleri buldu.

            Gol perdesini Mustafa Kemal Çolak ile açan Sarı-Siyahlı Antakya ekibinde Hüseyin Çiftçigil 40 metreden süper gol atarak farkı ikiye çıkardı. Genç yetenek Bünyamin Yavuz attığı golle ilk yarı skorunu belirledi:3-0

            İkinci yarıda gol yağmuru devam ederken Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in ikinci yarıdaki gollerini sırasıyla Bünyamin Yavuz, Mustafa Kemal Çolak, Yusuf Gencel, Mustafa Kemal Çolak, Hüseyin Çiftçigil, Şerif Doğru, Enes Temizyürek ve Hüseyin Çiftçigil attı. Kuruyerspor'un golleri de Efe Gürler ve Yusuf Emre Dağlı'dan geldi.

            Maçı 11-2 kazanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, U-16 ligine 3 puanla başlamış oldu. Maç sonunda Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yönetici Aykut Doğru soyunma odasında antrenör Mustafa Yılmaz ve genç futbolcularını tebrik ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:37:50   

Kaleci Murat'a baba morali

Hatay 1.Amatör Küme takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençelik'in tecrübeli kalecisi Murat Güven, son maçta babası Bekir Güven'in moraliyle başarıyla görevini yaptı.

            Grupta zirveyi yakından ilgilendiren Yuvam Dekor Antakya Gençlik-Maşukluspor arasında oynanan maçı izlemeye gelen Bekir Güven, oğlu Murat Güven'e hem moral verdi hem de uğurlu geldi.

            Maçta kritik kurtarışlar yapan kaleci Murat'ın takımı Antakya Gençlik, güçlü rakibi Maşukluspor'u 2-0 yenerek Play-Off yolunda önemli üç puan kazandı.

            Maç sonunda tecrübeli file bekçisi Murat Güven'i ilk tebrik edenler arasında babası Bekir Güven vardı. Baba-oğul galibiyet sevinci içinde evlerine gittiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:34:19   

UĞURDAL ÖZEL SAĞLIK KOLEJİ SPOR KULÜBÜNDEN DAYANIŞMA GECESİ

Geçtiğimiz yıl kurulan ve Hatay futboluna hizmet vermeye başlayan Uğur Dal Özel Sağlık Koleji Spor Kulübü, dayanışma yemeği düzenledi.

            24 Ocak Cumartesi günü akşamı Harbiye Venedik Restaurantta gerçekleşen dayanışma gecesine; Uğur Dal Özel Sağlık Koleji Spor Kulübü Başkanı Mahmut Yılmaz, antrenör Murat Taşçı, futbolcular yanında spor camiasından çok sayıda kişi ve seçkin davetliler katıldı.

            Dayanışma gecesine katılan tüm konuklara hoşgeldiniz diyen Başkan Mahmut Yılmaz, iyi insanların nesli tükendiğini, onların sayısını çoğaltmak için gençlere yatırım yaptıklarını söyledi.

            Bu arada spor kulübü temsilcileri Antakya Gençlik'ten Sadullah Ergin, Ahmet Davut, Sümerspor'dan Mithat Mersin, Şirincespor'dan Mehmet Pamukçu, Hasan Yıldır'da sportif dayanışma adına gecede hazır bulundular.

            Piyanist şarkıcı Murat Yüksek dayanışma yemeğine katılan konuklara en güzel şarkılarını söylerken, Uğur Dal Özel Sağlık Koleji Spor Kulübü yönetici, antrenör ve futbolcular gecede bol bol halay çektiler. Nezih bir ortamda gerçekleşen dayanışma gecesi neşe içinde geç saatlerde sona erdi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:33:07   

HRT'DE SPOR GECESİ BU AKŞAM

27 Ocak 2015 Salı günü (Bu akşam) saat 20.20'de Ömer Cihangir'in hazırlayıp sunduğu spor gecesi adlı programın bu haftaki konusu Hatayspor olacak.

            Yorumcu olarak T.Direktör Mehmet Kakil ve Gazeteci Bostan Yılmaz'ın katılacağı “Spor Gecesi” adlı program HRT ekranlarında bu akşam 20.20'de canlı olarak ekranlara gelecek.

            Hatayspor'daki son gelişmeler, transferler ve ikinci yarıda oynadığı son 2 maçın konuşulacağı programa katılmak isteyenler 2353'e kısa mesaj atabilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:31:07   

PAYAS BELEDİYESPOR GALİBİYETİ KUTLADI

Spor Toto 3. lig 2. Grubunda ikinci yarının ilk haftasında ligde kalma mücadelesi veren ekiplerden 68 Yeni Aksaray Spor'u Şahin Fıstıkçı (3) ile Ethem (2) in attığı gollerle 5-0 yenerek iyi bir başlangıç yapan Payas Belediyespor'da futbolcular elde ettikleri galibiyeti hem taraftarları ile hem de soyunma odasında yöneticileri ile doyasıya kutladı.

             Alınan bu sonucun ardından Payas Belediyespor puanını 21'e çıkartırken, haftayı yenilgi ile kapatan 68 Yeni Aksaray Spor'da 12 puanda kaldı.

CAN GÜVEN'E SEVGİ SELİ

            Spor Toto 3. Lig 2.Gurubunda mücadele eden Payas Belediyespor'un Aksarayspor karşısında aldığı 5-0 lık farklı galibiyet yörede sevinçle karşılandı.

            Gerek karşılaşma öncesi gerek ise müsabaka sonrasında Payas Belediyespor'un genç ve başarılı teknik Direktörü Can Güven, taraftarlar tarafından tribünlere çağrılarak sevgi gösterilerinde bulundular. Bu sevgi gösterileri karşısında Can Güven'in bir hayli duygulanması ise dikkatlerden kaçmadı. Güven, "Aldığımız bu farklı galibiyet camiamıza armağan olsun" dedi.

            Payas Belediyespor'un Osmanlıspor'dan devre arasında kiralık olarak renklerine bağladığı 21 yaşındaki Şahin Fıstıkçı, attığı 3 golle belki de spor tarihine geçecek. 23 Ocak 2015 Cuma günü Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) lisansı çıkan Şahin Fıstıkçı, oynadığı ilk resmi karşılaşmada Yeni Aksaray Spor'a 26-27 ve 45+2. dakikalarda üç gol attı.

            Karşılaşmayı izleyen spor otoriteleri 3 gün önce lisansı çıkan ve 3 gol atan Şahin Fıstıkçı'ya "Harika Fıstıkçı" yorumunda bulundu.

GALİBİYETİ CAMİAMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ

            Payas Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Ay, Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Devre arasından yararlanarak ikinci yarıya iyi hazırlandık. Yaptığımız yeni transferlerimizin güzel futbol sergilemeleri bizleri sevindirmiştir. Yeni Aksarayspor karşılaşması centilmenlik içerisinde geçmiştir. Her iki takım futbolcularını bu centilmenliklerinden dolayı kutluyorum.

            İki takımda galibiyet amacıyla sahaya çıkmışlardı. Yeni Aksarayspor karşısında rakibimize oranla daha atak ve istekli futbol sergileyerek sahadan galibiyetle ayrılmanın mutluluğu içerisindeyiz. Elde ettiğimiz bu galibiyet camiamıza armağan ediyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 27.01.2015 10:29:41   

AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:

AK PARTİLİ OLMAK EN BÜYÜK MAKAMDIR

            Partimin hizmet neferiyim diyen Berber, Hataylı hemşerilerinin ve parti tabanının isteği üzerine aday adayı olduğunu açıkladı

            7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, partilerde aday adayları yavaş yavaş siyaset arenasına çıkmaya başladı.

            10 yıl meclis üyeliği, SKM başkanlığı ve AK Partinin çeşitli kademelerinde hizmet veren Zeki Berber, ekip arkadaşları Danışmanı Gülay Yılmaz, Plan-Proje Sorumlusu Metin Büyükçakıroğlu, Basın-Medya Sorumlusu Mehmet Karağan ile birlikte Yorum Gazetesi yönetim ofisine nezaket ziyaretinde bulundu.

            Gazetemiz imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ile birlikte siyaset üzerine sohbet eden Zeki Berber, ziyaret esnasında şu açıklamalarda bulundu:

AK PARTİNİN HİZMET NEFERİYİM

            Öncelikle mensubu olmaktan onur duyduğum AK Parti'de bir hizmet neferiyim. Benim için her görev önemlidir. AK Partili ve bu davanın içinde olmak en büyük makamdır. Parti içinde hem alaylı hem mektepli olan bir kişi olarak teşkilatın her kademesinde görev yaptım.

            Yerel seçimlerden dersler çıkararak önce teşhis sonra tedavi konusunda çalışmaların ardından teşkilat olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde iyi bir çalışma sergilendi. Önümüzdeki genel seçimde de gece-gündüz demeden çalışıp başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

HALKIMIN VE PARTİ TABANIMIN SESİNE KULAK VERDİM

            Hataylı hemşerilerimizin, ilçe teşkilatlarımızın ve parti tabanımızın sesine kulak verdim. Gelen talep ve istekler doğrultusunda AK Partiden Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Hem siyasette hem belediyecilikte tecrübeler edindim. Ayrıca toplumun her kesimi ile diyalog içindeyim.

            Ülkemize, Hatay iline ve partimize büyük hizmetleri olan Sadullah Ergin'in üçüncü dönem sonu itibariyle aday olmayacağı bu kararımda önemli etken. 35 yıldır siyasetin içinde olan biri olarak artık bilgi, birikim ve tecrübemle Ankara'da hizmet verme zamanı geldiğini düşünüyorum.

DAVAYA

SADAKATIM SONSUZ

            Siyaset yaparken duruşumun ve çizgimin dışına çıkmadım. Davaya sadakatim sonsuzdur. Bugün aday adayıyız. Aday oluruz, milletvekili oluruz nasip meselesi. Genel Merkezimizin alacağı karar bizim için önemlidir.

            Tüm aday adayları benim kardeşimdir. Liste nasıl açıklanırsa içinde olayım veya olmayayım partimin bir hizmet neferi gibi çalışacağım.

(Yorum Özel Haber)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 11:09:01   

KİMYECİ: KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Valisi Ercan Topaca Başkanlığındaki İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

            Hatay Valisi Ercan Topaca başkanlığındaki toplantıya resmi kurumların bölge müdürleri, il müdürleri ile belediye başkanları katılım gösterdi.

            Antakya'ya yapılacak olan yatırım hizmetleri konusunda söz alan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 2013 yılında Antakya merkezde 35 hektar alanda afet riski taşıyan bölümlerin kentsel dönüşüm kapsamına alınması hususunda bir karar çıktığını ifade ederek, “Bu konuda ilçe belediyesi olarak bakanlıktan yetki aldık. 3 Haziran itibarı ile ihale sürecini başlattık. Ve içinde bulunduğumuz yıl hat tespiti, proje çalışmaları yapılarak önümüzdeki yıl kentsel dönüşüm konusunda ilk kazmayı vuracağız” dedi.

            2014 yılı yazında DSİ ile ortak hareket edilerek Asi nehri yatağında çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kimyeci, “2014 yılı yazında DSİ ile birlikte Asi nehri yatağında haşere ve sivrisinekle mücadele kapsamında ortaklaşa çalışma gerçekleştirdik. Asi nehri yatağını böylelikle temizleme imkânımız da oldu” dedi.

            Antakya'nın girişinde İskenderun yolu üzerinde yaşanan araç yoğunluğundan dolayı sürücülerin çektiği sıkıntıya son vermek üzere alternatif yol açtıklarını ifade eden Başkan Kimyeci, “İlk proje olarak Odabaşı mevkiinde Asi nehri kenarındaki imar yolunu hizmete sunmak üzere yolun açılışını tamamladık.

            Açtığımız yolun ilk etabı olan Defne Hastanesi yol çatına kadar olan 1,1 Km'lik alanda alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu. Aydınlatma direkleri monte edilen yolda Asi Nehri kenarına yapılan duvar ile moloz dökülmesine mani olduk.

            İkinci etap olarak da Sanayi Sitesine giden yolun menfez ve alt yapı çalışmalarını bitirdik. Sınır çizgilerini oluşturduk ve en kısa sürede de parke taş döşeme çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 11:07:32