......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256509
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

PIRIL PIRIL BİR ANTAKYA İÇİN ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri pırıl pırıl bir Antakya için, harıl harıl çalışarak Antakya'mızın tüm mahallelerine hizmet götürmeyi sürdürüyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gayretli çalışmalarının çok iyi sonuçlar doğurduğunu ifade ederek yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan tüm birimlerin olduğu gibi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de pırıl pırıl bir Antakya için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

            Antakya'mızın tüm mahallelerinde eş zamanlı olarak sürdürdüğümüz temizlik hizmetlerimiz, vatandaşlarımızın desteği ile kalıcılık kazanıyor. Çöplerini zamanında (20.00  22.00) ve usulüne uygun çıkararak konteynerlerin içine bırakan, kapılarının önlerini temiz tutarak yaptığımız hizmeti koruyan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eminim ki önümüzdeki Kurban Bayramı sürecinde de vatandaşlarımız, gösterecekleri duyarlılıkla tertemiz Antakya'mızın bu özelliğini korumaya devam edecektir.” dedi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre hafta sonundan bu yana gerçekleştirilen temizlik hizmetleri kısaca şöyle sıralandı; Yeşilova, Kuruyer ve Apaydın mahallelerine ihtiyaç miktarında konteyner ve fıçı takviye edildi. Ürgenpaşa Mahallesi 34 ve 36.sokaklarda atıkların temizliği yapıldı. Doğanköy, Günyazı, Kuruyer, Gökçegöz ve Maşuklu Mahallelerinde periyodik temizlik çalışmaları yapıldı. Emek Mahallesi 24, 34, 41, 49, 51 ve 56.sokaklarda bulunan atıklar temizlendi. Şeyhoğlu İlköğretimokulu bahçesindeki atıklar temizlendi. Altınçay Mahallesi 20 ve 63.sokaklarda bulunan atıklar kaldırıldı.

             Akevler Mahallesi 7,9 ve 11.sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi. Esenlik Mahallesi Dere ve 9.sokaklarda atıklar toplandı. Kanatlı Mahallesi Fevzi Paşa Caddesinde bahçe atıkları temizlendi. Kuzeytepe Mahallesinde muhtelif sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:18:52   

Sarı:Bayramlar, kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

            Sarı Yayınladığı mesajda bayramlar, insanlar arasındaki sevgi, saygı, dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Bu günler; dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması, kimsesizlere sahip çıkılması, insanlar arasındaki dargınlığın yerini sevgi ve muhabbetin alması ve en önemlisi de şiddetin, haksızlığın birçok bölgede artarak devam ettiği, terörün küresel bir sıkıntı haline geldiği günümüzde, daha fazla geç olmadan barış ve adaletin dünyada tesisi açısından bir fırsat olarak görülmelidir.

            İlçemizde Kurban Bayramının, sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, insanlarımızın birbirlerine sıkıca kenetleneceği, milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini umuyorum.

            Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, bütün hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgiler sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:17:58   

Başsavcı Çatal, Vali Topaca'yı ziyaret etti

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Hatay Valisi Topaca, nezaket ziyaretinde bulunan Başsavcı Çatal'a teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

            Başsavcı Çatal ise kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:16:55   

İlim Yayma Cemiyeti kız yurdu, öğrenci kayıtlarına başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay'da da sosyal faaliyetlerini başarıyla sürdüren İlim Yayma Cemiyeti, eğitime hizmet amacıyla Antakya'da oluşturduğu lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kız yurdu için kayıtlara başladı.

            İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Veteriner Cengiz Yıldız şu bilgilerde bulundu: “İlim Yayma Cemiyeti Lise ve Üniversite kız yurdu Antakya merkezde öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Yurdumuz kaloriferli, ikişer öğrencili odalarda, çarşı ve AVM avantajlarından yararlanma imkanı sunan ve 3 öğün yemek verilen (hafta içi hariç) şartlarda öğrenci kabul etmektedir. İrtibat telefonu: 0541 425 1766

Adres: Akevler Mah. Alan Cad. 10 Sok. 2/A (Stadyum veya Çocuk yetiştirme yurdu civarı)

İLİM YAYMA CEMİYETİ DERNEĞİ KİMDİR

            İlim Yayma Cemiyeti, kamu yararına çalışan dernek statüsündeki, Türkiye'nin en köklü ve güvenilir sivil toplum kuruluşudur.

            68 mümtaz hayırsever ve vatanperver insan tarafından, millî ve manevî değerlerimizi ihya ederek geleceğe taşımak, ilim ve irfan çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştırmak için 11 Ekim 1951 tarihinde kurulmuştur.

            Kuruluşunun hemen ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi üzerine İstanbul'da ilk İmam-Hatip Okulu'nu açmıştır.

            Yarım asrı aşan bir süredir nice hayırlı, bereketli ve güzel hizmetlere vesile olan Cemiyetimiz günümüzde Edirne'den Van'a kadar, Türkiye genelindeki şubeleri, öğrenci yurtları ve verdiği burslarıyla eğitim alanındaki çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve yine eski Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül üniversite yıllarında İstanbul'da İYC Fethiye ve Vefa yurtlarında kalmışlardır.

            Misyonumuz; Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır.

            Vizyonumuz; İlim Yayma Cemiyeti'ni, eğitim ve kültür alanında uluslararası standartlarda kaliteli ve modern hizmet veren; uluslararası sivil toplum kuruluşları arasında etkili ve prestij sahibi olan bir kurum haline getirmektir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:15:34   

Rektör Güder'den, Vali Topaca'ya ziyaret

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder, Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Vali Topaca, gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Rektör Güder'le bir süre sohbet etti.

            Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder de kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:14:32   

Dingil:Yamaç paraşütü sporunu geliştireceğiz

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun bölgesinde yamaç paraşütü sporuna gereken önemin verileceğini belirtti.

            Başkan Seyfi Dingil, İskenderun Sportif Havacılık Kulübü'nce düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katıldı.

            Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkan Seyfi Dingil, teleferik sistemi için yamaç paraşütü sporunun önemine değindi.

            Kentimizin yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu anımsatan Başkan Seyfi Dingil, “Bölgemiz Türkiye'de yamaç paraşütü sporu açısından önemli bir potansiyele sahip. Yamaç paraşütü sporu bölgemizde turizmin gelişmesi adına, sporun gelişmesi noktasında önemli bir potansiyeldir. Bizler sporun her türlüsüne destek olmaya hazırız. Sizleri yapmış olduğunuz başarılı çalışmalardan dolayı kutluyor, aldıkları kursu başarıyla bitiren yamaç paraşütü sporcularını tebrik ediyorum” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Başkan Seyfi Dingil, yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan sporculara sertifikalarını takdim etti.

            Düzenlenen sertifika törenine, Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Umut Naci, yönetim kurulu üyeleri, Kulüp eğitmenleri Mehmet Karaömer, Yılmaz Verim ve sporcular katıldı.

Önümüzdeki günlerde üniversite gençlerine yönelik bir kurs daha düzenleneceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:13:56   

HATAY'IN MELEKLERİ BOTAŞ CUP BASKETBOL TURNUVASINA KATILIYOR

Sezona Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde hazırlanan Hatay'ın Melekleri, İstanbul'da yapacağı hazırlık maçlarının ardından Adana'da 11. Botaş Cup Basketbol turnuvasına katılacak. Turnuva 8-12 Ekim tarihleri arasında Adana'da gerçekleşecek.

            Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol Takımı, geleneksel hale gelen Botaş Cup Basketbol turnuvasında şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri.

            Bu yıl 11.si düzenlenecek olan turnuvaya 8 takım katılıyor. Yeni sezon öncesi takımların eksikliklerini görebileceği ve kendilerini değerlendirebileceği turnuvaya Hatay Büyükşehir Belediyespor, Adana Askispor, Botaşspor, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Orman Gençlik Osmaniye Gençlik, Abdullah Gül Ünv. ve İstanbul Ünv. takımları katılacak.

            10. Botaş Cup turnuvasında şampiyon olan Hatay'ın Melekleri ilk maçını 8 Ekim Çarşamba günü saat 15:00'da Abdullah Gül Ünv. ile yapacak. Turnuvanın maç programı ise şu şekilde olacak;

08.10.2014 ÇARŞAMBA

13:00 OSMANİYE GENÇLİK - MERSİN BŞB.

15:00 ABDULLAH GÜL ÜNİV. - HATAY BŞB.

17:00 İÜBGD - ORMAN GENÇLİK

19:00 ASKİ - BOTAŞ SPOR

09.10.2014 PERŞEMBE

13:00 MERSİN BŞB. - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

15:00 HATAY BŞB. - OSMANİYE GENÇLİK

17:00 ORMAN GENÇLİK - ASKİ

19:00 BOTAŞ SPOR  İÜBGD

11.10.2014 CUMARTESİ

11:00 OSMANİYE GENÇLİK - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

13:00 MERSİN BŞB. - ORMAN GENÇLİK

17:00 İÜBGD - ASKİ

19:00 HATAY BŞB. - BOTAŞ SPOR

12.10.2014 PAZAR

13:00  A GRUBU 4.SÜ - B GRUBU 4.SÜ

15:00 A GRUBU 3.SÜ - B GRUBU 3.SÜ

17:00 A GRUBU 2.Sİ - B GRUBU 2.Sİ

19:00 A GRUBU 1.Sİ - B GRUBU 1.Sİ

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.10.2014 10:12:31   

Taşkın riski taşıyan dereler belirlenecek

Hatay Valisi Ercan Topaca, Erzin ilçesinde meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

            İncelemeler sırasında konuşan Vali Topaca, “Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Erzin Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek konu ile ilgili bir toplantı yapan Vali Topaca, burada Erzin Kaymakamı Hasan Yaman ve Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu'dan yaşanan afet ile ilgili  brifing aldı.

            Toplantıda konuşan Vali Topaca bu konunun Hatay için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Dere yatağı korunması gereken bir yer, kurum ayrımı yapmaksızın bütün kurumlara bu konuda görev düşüyor. Bir 'Taşkın Kurulu' toplayacağız, Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Toplantıdan sonra sel felaketinin yaşandığı bölgeye giderek, yetkililerden bilgi alan ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Topaca, burada iki yakınını kaybeden Ömer Başaran'a başsağlığı diledi.

            İncelemeye Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, ilgili Kurum Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:57:42   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Antakya Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin başkanlığında bir araya geliyor.

            1 Ekim Çarşamba günü (Bugün) saat 16.00'da, Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası (İl Özel İdaresi eski bina) çok amaçlı salonunda yapılacak toplantıda Antakya Belediye Meclisi gündemindeki 10 maddeyi görüşerek karara bağlayacak.

            Antakya Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ilk olağan meclis toplantısında görüşeceği gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi;

            1-Hatay ili yenilik platformuna katılım ve belediye başkanına yetki verilmesi

            2-Riskli alan ilan edilen Emek ve Aksaray mahalleleri sınırları içerisinde kalan 35 hektarlık alanın iş ve işlemlerinin danışmanlık hizmet alımı ile yıllara sari yapılması

            3-Norm kadro yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan kadro değişikliği

            4-Ödenek Aktarması

            5-Zabıta personellerinin fazla çalışma ücretlerinin tespiti

            6-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı gelir tarifesi

            7-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı performans programı

            8-Antakya Belediyesi'nin 2015 Yılı Bütçesi

            9-İmar tadil teklifleri

            10-İmar komisyon raporu

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:55:16   

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Kurban bayramı öncesinde vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için bir takım düzenlemeler yaptı.

           Zabıta ekiplerince kurban satış ve kesim yerleri belirlenerek gerekli hazırlıklar tamamlandı.

            Büyükşehir belediyesinin Veteriner hekim, personel ve zabıtadan oluşan ekipleri bayram boyunca hizmet vereceklerdir. Vatandaşlar, gıdadan şüpheli durumlarda veteriner kontrolü, temizlik ve su ihtiyaçları gibi durumlarda 153 nolu telefonu arayıp destek alabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesince tüm ilçelerde mevcut mezbahalarda hayvan kesimi için kesici işçi personel ve veteriner hekim görevlendirilmiş olup mezbahalar bayramın birinci günü saat 13:00'a kadar küçükbaş hayvanların kesimini ücretsiz olarak yapacaklardır. Saat 13:00'dan itibaren vatandaşlar kendi imkanlarıyla mezbaha tesislerinden faydalanabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın etlerini evlerine sağlıklı bir şekilde götürebilmesi için tüm kesim yerlerinde poşet dağıtımı yapacaktır.

ANTAKYA İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Antakya Mezbahası. Küçük Dalyan Mahallesi,  Emek Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Esentepe Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Kanatlı Mahallesi. Semt Pazarı, Aksaray Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Stadyum Yanı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arkası, Kanatlı Caddesi. Girne Taksi Durağı Yanı, Aknur Düğün Salonu Karşısı. Şah Kasabı Önü, Tütüncü Camisi Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi. Şehit Özen Polis Karakolu Yanı, Cumhuriyet Taksi. 2.İpek Sokak Girişi (Kasap Önü), Bağrıyanık Mahallesi. Eski Morg Karşısı, Cebrail Mahallesi. Çamlık Yanı (Muhtarlık Bürosu Yanı), Akasya Mahallesi. 97.Sokak (Vurman Kasabı Önü), 500 Konutlar (Vurman Kasabı Önü), Betonsan Arkası. Kezban Apartmanı Yanı,  Ürgenpaşa Mahallesi. Ş.M. Duran Caddesi (Atasoy Kasabı Önü), Ürgenpaşa Mahallesi. Altın Evler Sitesi Önü (Halı Saha), Ürgenpaşa Mahallesi. Y.Asım Caddesi 28.Sokak (Yaren Apt.Önü), Şirince Mahallesi. Çınar Önü, Girne Köprüsü. Eski Tabakhane Önü. Kuş Kasabı Yanı, TOKİ 1.Kısım (Cami Arkası), TOKİ 1.Kısım Karşısı DG 7B Önü, TOKİ Adliye Sarayı Arkası (7A  7B arkası), Akevler Mahallesi. Fahri Korutürk Caddesi (Zeytineli Kasabı Önü), TOKİ 2.Etap 1.Kısım. (B1-15), TOKİ 2.Etap 2.Kısım. (B1-19), Atatürk Lisesi Altı.Mezarlık Yolu Üzeri. Çevikkollar Et Pazarı Önü.

DEFNE İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Armutlu Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Sümerler Mahallesi. Mezarlığı Yanı, Samandağ Yolu Üzeri. Alpet Petrol İlerisi Özge Kasabı Yanı

KURBAN SATIŞ YERLERİ

            Haraparası Mahallesi. Lunapark Önü. Antakya

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.10.2014 10:54:31