......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

KORUYUCU AİLE DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN KİMYECİ'YE ZİYARET

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurulan Koruyucu Aile hizmetini Antakya'da yürüten Koruyucu Aile Derneği üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleşen ziyarette bir açıklama yapan Koruyucu Aile Derneği Başkan Yardımcısı Semire Fansa; “ Derneğimiz koruyucu ailelerle çocukları buluşturmak amacıyla kurulmuş bir dernek. Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğümüzün çatısı altındayız. Bizler çocukları ailelerle buluşturmakla kalmıyor, periyodik ziyaretler gerçekleştirerek çocuklarımızın yaşam alanlarını denetliyor, en mutlu ve en sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdan sonra Hatay, Türkiye genelinde yetiştirme yurtlarında kalan en az çocuk sayısı ile önemli ve anlamlı bir başarı elde etmiştir. Bu çalışmalarımızda siz değerli kurum yöneticilerimizin de destekleri bizler için büyük önem taşıyor. Antakya belediye Başkanı olarak bizleri kabul ettiğiniz ve destek verdiğiniz için size şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise; “Öncelikle gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretten dolayı saygılarımı sunarım. Çeşitli nedenlerle ne yazık ki yuvada kalmak zorunda olan çocuklarımıza aile şefkati vermek amacıyla ailelerin yanında kalmalarını sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Yuvalarda kalan çocukların ailelerle buluşmasında Hatay'ın 1. Sırada yer alması bizler için çok önemli. Bu başarılarınızdan dolayı size şükranlarımı sunuyorum. Antakya Belediyesi olarak gerçekleştirmiş olduğunuz bu önemli hizmetlerde üzerimize düşen ne varsa bundan sonraki süreçte de imkanlarımız doğrultusunda sizlere destek vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 18.11.2014 10:45:52   

Osmanlı ahlakını yeniden yaşatmak için çalışıyoruz

Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanlığı Antakya Devlet Su İşleri Parkı'nda aşure şenliği düzenledi.

           Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran- Kerim Tilaveti ve dualar eşliğinde gerçekleştirilen aşure şenliğinde vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaattin Dolmacı Osmanlı ahlakını yeniden yaşatmak için çalışmalara başladıklarını belirterek  “Bu yola çıkarken bütün mezheplerin dernek başkanlarıyla kol kola yürüyeceğimizin müjdesini aldık. Osmanlı ahlakını yediden yaşatmak için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.” dedi.

            Osmanlı Ocakları Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki İşlek de, konuşmasında “Tarihin en mukaddes ve abideli örneği olan Osmanlı medeniyetini yaşatmak için buradayız. Tüm dünyaya kardeşlik hukukunu yaşatmak ve yaymak için buradayız.  Zalimin karşısında mazlumun yanında var olmak için varız.” dedi.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanlığı'nın aşure etkinliği konuşmaların ardında yapılan aşure ikramıyla sona erdi.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 4 ay önce / 18.11.2014 10:44:23   

ANTAKYA BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU NARLICA'DA SAHNE ALDI

Antakya Belediyesi tiyatro topluluğu tarafından organize edilen 'Yaşasın Temizlik' adlı çocuk oyunu sahne almaya devam ediyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Tiyatro Topluluğumuzun sahnelediği Yaşasın Temizlik adlı çocuk oyunu Antakya'nın her köşesindeki çocuklara ulaşmak adına mahalle mahalle gezmeye devam ediyor. Antakya Kültür Merkezi'nde ilk kez sahne alan ve yaklaşık 500 çocuğun seyrettiği oyunumuz geçtiğimiz hafta sonu Narlıca mahallesinde sahne aldı. Cumhuriyet ilköğretim okulunda sahnelenen oyuna Narlıca Mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterirken, çocuklar hem eğlendi hem de çevre temizliği konusunda önemli bilgiler edindi. Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak daha çok Antakyalı çocuğumuza ulaşabilmek için uygun salonu bulunan her mahallemize tiyatroyu götürmeyi amaçlıyoruz.

            Bu amaç doğrultusunda 22 Kasım 2014 Cumartesi günü Serinyol mahallemizde bulunan Eski Belediye Sosyal tesisleri salonunda 3. Kez perde diyeceğiz. Vatandaşlarımızın ücretsiz olarak seyredeceği oyun saat 11.00 ve 13.00'de olmak üzere iki seans olarak sahnelenecek.” dedi.

(Haber Merkezi)         


4 yıl, 4 ay önce / 18.11.2014 10:42:58   

Oktay Küçükdüveyki'den amatör spora destek

Tursan Seyahat ve Petrolcülük Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı ve Neccar Cafe Restaurant sahibi Oktay Küçükdüveyki, amatör spora destek vermeye devam ediyor.

            Süper Amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Defne 2013 Spor Kulübü Asbaşkanı olan Oktay Küçükdüveyki, amatör spora destek vererek amaçlarının gençlere ve memleket sporuna sahip çıkmak olduğunu belirtti.

            Gazetemiz sahibi Sadullah Ergin ile spor üzerine sohbet eden Küçükdüveyki, hem Hatayspor'un hem de Defne 2013 Spor Kulübünün başarılı olmasını istediğini ifade etti.

            Defne 2013 Spor Kulübü olarak güçlü bir yönetime sahip olduklarını ayrıca Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın sporu sevdiğinden yanlarında olduğunu belirten Oktay Küçükdüveyki, amaçlarının Defne 2013 Spor Kulübünü bu sezon Süper Amatör Ligden Bölgesel Amatör Lige çıkarmak olduğunu söyledi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 18.11.2014 10:42:01   

Gençlerin Kırıkhan zaferi

U-17 Gençler Liginin önemli maçında Yuvam Dekor Antakya Gençlik, güçlü rakibi Kırıkhanspor'u 2-1 yenerek önemli bir başarıya imza attı

            Gençler Ligine ait U-17 maçında Yuvam Dekor Antakya Gençlik, grupta kendisi gibi zirve mücadelesi yapan Kırıkhanspor'u 2-1 yenerek altın değerinde 3 puan aldı.

            16 Kasım Pazar günü Antakya Nazım Koka sahasında oynanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik-Kırıkhanspor maçını izleyen sporseverler zevkli, kaliteli ve gollü geçen maçtan keyif aldılar.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik antrenörü Mustafa Yılmaz ile Kırıkhanspor antrenörü Turgut Öz arasında taktik savaşına sahne olan maçta iki takım futbolcuları centilmence güzel futbol sergilediler.

            İsmail Çetin, Cebrail Kaplama, Hasan Yüncüoğlu hakem üçlüsünün mükemmel yönettiği maçta Ali Keskiner gözlemci olarak görev yaptı.

            Denk kuvvetler mücadelesi şeklinde geçen maçın ilk yarısında oynanan güzel futbol getirmeyince devre golsüz tamamlandı.

            İkinci yarıya iyi başlayan Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, 46. Dakikada Mehmet Kılıç'ın Kırıkhan cezaalanı içinde düşürülmesiyle penaltı kazandı. Atışı kullanan Ahmet Can Topal, güzel bir vuruşla penaltıyı gole çevirerek takımını 1-0 öne geçirdi.

            Bu golün moraliyle ataklarını hızlandıran Yuvam Dekor Antakya Gençlik 51. Dakikada farkı ikiye çıkardı. Bu dakikada Burak Şeyhoğlu'nun pasıyla buluşan Mehmet Kılıç aşırtma bir vuruşla skoru 2-0 yaptı.

            80 dakika oynanan maçın 79. dakikasında konuk Kırıkhanspor'un attığı gol puan kazanmasına yetmeyince maçı 2-1 kazanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, önemli bir galibiyet kazanmanın sevincini yaşadı. Centilmence geçen maç sonunda iki takım futbolcuları birbirlerini tebrik ederken Türk futbolu adına güzel bir tablo oluşturdular.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yöneticiler Aykut Doğru, Yusuf Sayar ve amatör takım antrenörü Ahmet Hayri Yılmaz, maç sonunda soyunma odasında antrenör Mustafa Yılmaz ve genç takım futbolcularını tebrik ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 18.11.2014 10:39:53   

On bine yakın insan istihdam edilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesinde incelemelerde bulunmak ve bir dizi programa katılmak üzere ilimize geldi.

            Mobilyacılar Sanayi Sitesi'nin tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman on bine yakın kişinin iş imkanına kavuşacağını belirtti.

            Mobilya sektörünün en fazla istihdam sağlayan sektörlerin başında geldiğini kaydeden Bakan Işık, “Bu sitemiz tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman da on bine yakın insanımız iş imkanına kavuşacak. Dolayısıyla bu bizim açımızdan son derece önemli. Mobilya sektörünün bir başka özelliği de yerlilik oranı en yüksek sektörlerden bir tanesi olması. Türkiye'de ara malı ithalatının yüzde yetmişlerde olduğu bir dönemde mobilya sektöründeki yerlilik oranı yüzde seksenin de üzerinde. Bu bizim açımızdan son derece önemli, eğer bir sektör hem yüzde seksenin üstünde yerlilik oranına sahip hem de çok yüksek istihdam kapasitesine sahipse bu sektöre yatırım yapmak son derece önemlidir. Tabiki ihracat açısından da en güçlü olduğumuz alanlardan biri yine, mobilya sektörü. Bütün bunları birleştirdiğimiz zaman Türkiye'de mobilya üretmek istiyorum diyen insanlara, birlikte hareket etmek istiyorum diyen insanlara destek vermek bizim görevimiz. Bu talep Hatay gibi Habib-i Neccar Hazretleri'nin memleketinden geliyorsa, adeta mobilyanın ana vatanı diyebileceğimiz Hatay'dan geliyorsa buna kayıtsız kalmak mümkün değildi.

            Başta Adalet Eski Bakanımız ve Milletvekili arkadaşlarımız olmak üzere bu konudaki talepleri çok ciddi şekilde değerlendirdik ve altyapı ihalesini yaptık. Şu ana kadar da 8 milyon lira ödenek aktardık. inşallah yakında üst yapı ihalesini de yapacağız ve 2015 yılı içerisinde inşallah üst yapının fiilen başlamasını da hedefliyoruz. Başkanımızın verdiği bilgiye göre de 2016'nın sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor. Bu gerçekten bizim Hatay'da önemsediğimiz bir yatırım. Çünkü Hatay bizim bölgemize, coğrafyamıza açılan kapımız. Bu kapı ne kadar güçlü olursa ülkenin o kadar güçlü olduğunun bilincindeyiz. Burada arkadaşlarımızdan bir önemli isteğimiz de rekabette önemli bir avantaj alanlarından birisi olan tasarım. Mutlaka mobilyada tasarımı geliştirmek durumundayız. Ben arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, burada güçlü bir tasarım merkezinin kurulması bizim sektörümüzün katma değeri yüksek ürünler ihraç etmesi ve üretmesi açısından son derece önemli. Biz KOSGEB olarak o noktada da destek veririz yeter ki arkadaşlarımız bu iradeyi ortaya koysunlar.

            Mobilya da bu açıdan en önemli, en avantajlı sektörümüz. Arzumuz buranın sadece üretim merkezi değil aynı zamanda bir tasarım merkezi de olması. Bununla ilgili üniversitelerimizde, tasarım ofislerimizde mutlaka yakın bir işbirliğinin kurulmasını önemsiyoruz. Tasarım ofislerini AR-GE merkezi gibi destekleme kararlılığımız var. Bunu da inşallah hayata geçirdiğimizde işte o zaman bu mobilyacılar sitemizin bu noktada önemli bir avantaja daha sahip olacağını düşünüyorum. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başta Sayın Bakanımız, Milletvekili arkadaşlarımız, eski Valimiz, yeni Valimiz, bu konu üzerinde yoğunlukla duran arkadaşlarımız, kooperatif başkanımız ve burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Hatay, Habib-i Neccar Hazretleri'nin mirası olan bu mesleğin bir dünya markası olarak ortaya koyacak ve belki de Türkiye'nin en önemli ihracat kalemlerinden birisi olarak, tasarımı kendine ait dizaynı, kendine ait ve katma değeri yüksek mobilya ürünlerini dünya pazarına ulaştıracak ve Hatay'da yaşayan bütün insanlarımızın hayat tarzına, yaşam konforuna çok olumlu katkı sunacak. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

            Sanayi arazisi 465.000 m² alan üzerine kurulu olup, Yönetim hizmetleri ve sosyal tesis binası, spor tesisleri, Ar-Ge binası, restaurant ve kafeler, ticari işletmeler, park alanı ve dini tesis alanlarıyla hizmet verecek. İş yerlerinin 2016 yılı sonunda teslim edilmesi sonrasında Sanayi Sitesinin üretime başlaması ile birlikte ilimize ilave 10.000 istihdam sağlaması ve mobilya ihracatının 500 bin Dolara ulaşması hedeflenmektedir.

            İnceleme gezisine Hatay Valisi Ercan Topaca'nın yanı sıra, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Ticaret ve Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 17.11.2014 13:59:02   

AK Parti Defne'de Onur Karataş'a emanet

AK Parti Defne İlçesi 1. Olağan Kongresini yaptı. Tek liste ile gidilen kongrede Onur Karataş AK Parti Defne İlçe Başkanlığına seçildi.

            Pazar günü Damla Düğün Salonunda yapılan kongreye, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Murat Genco ve çok sayıda partili katıldı.

 

            Kongrenin Divan Başkanlığını Zeki Berber yaparken, Katipliğini Muhittin Yamaner, Seval Erkek, Sabri Gündüz, Mustafa Şölen yaptı.

            Onur Karataş'ın Başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

            Yönetim Kurulu Asıl üyeler: Ahmet Urfalıoğlu, Bekir Durdu, Çetin Cemali, Abdullah Ölmez, Hasan Bülent Boyacıoğlu, Hikmet Otuzbir, Hikmet Aslan, İsmail İflazoğlu, Mehmet Döner, Rıdvan Tatar, Muhittin Yamaner, Eda Bastacı, Mustafa Kanatlı, Nedim Karaçay, Nihat Yeşilova, Nusret Çekiç, Onur Düşer, Recep Genç, Sabri Gündüz, Sami Avcı, Seçkin Turunç, Mehmet Çelik, Sedat Bereketoğlu, Mehmet Hanifi Türkmen, Ayhan Yamaner, Karin Seval Erkek, Süleyman Emeç, Yaşar Kulu, Yılmaz Aslanyürek.

(Haber&Fotoğraf: Hasan Kaya)


4 yıl, 5 ay önce / 17.11.2014 13:58:17   

Belediyeler mutabakata vardı

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında hizmet akışı ve tansiyonun düşmesi adına önemli kararlar alınarak mutabakata varıldı.

            Konu ile ilgili bir açıklama yapan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 13 Kasım 2014 tarihinde yapılan Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında alınan karar doğrultusunda, Antakya İlçe Belediyesi sınırlarında bulunan 14 metre ve üstündeki yollar ile 20 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanların, bu yollar üzerinde bulunan meydanların, her türlü yapım, bakım, onarım hizmet yetki ve sorumluluğunun Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde, bu sınırların altında kalan yollar ve yeşil alanların görev, yetki ve sorumluluğunun ise Antakya İlçe Belediyesi'nde olduğunu ifade etti.

            13 Kasım 2014 tarihinde yapılan Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında,Hatay'ın 15 ilçesinde yollar, park ve yeşil alanlar, meydanların hizmet görev, yetki ve sorumluluğu hakkında oybirliğiyle kabul edilen kararın ardından konuyla ilgili söz alan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Özellikle, Hatay Büyükşehir Belediyesi kurulduğu ilk günden bu yana aylarca bir zaman geçti. Özellikle bu yollar, park ve bahçeler konusunda mecliste geçtiğimiz aylarda kararlar alındı, ancak bir türlü karşılıklı bir mutabakat durumu söz konusu olmadı. Bunun için hizmet akışında bir takım sıkıntılar oldu. Bu açıdan biz AK Parti Büyükşehir Meclis Grubu olarak kendi içimizde arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Hatay genelinde hizmet akışına mani olunmaması, aynı zamanda kamuoyunda yersiz olarak gerçekleşen bir gerginlik varmış, bir çatışma ortamı varmış gibi bir takım değerlendirmeler söz konusu oldu.

            Bu olumsuzlukların da ortadan kalkması, Hatay genelinde hem sükûnetin hem de hizmetin sağlıklı bir şekilde tesis edilmesi anlamında bir değerlendirme yapıldı. Akabinde dün Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımızın da başkanlığında, tüm siyasi parti gruplarının başkanları ve ilçe belediye başkanlarımızla yaptığımız toplantı neticesinde bu konuda hem hizmet akışı hem de tansiyonun düşmesi konusunda mutabakata varıldığını özellikle ifade etmek istiyorum.

            Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle alınan kararın memleketimize, hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

            Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle alınan karar ile Hatay'ın 15 ilçesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet görev, yetki ve sorumluluğunda olanyollar, park ve yeşil alanlar, meydanların sınırları şu şekilde belirlendi:

            Antakya: 14 metre ve üzerinde yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 20 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            İskenderun:25 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 20 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Kırıkhan: 22 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 8 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Yayladağı: 15 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Reyhanlı: 14 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Dörtyol: 26 metre ve üstündeki yollar,bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Erzin: 10 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Hassa: 10 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Payas: 12 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Belen: 10 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Samandağ: 14 metre ve üstündeki yollar, bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Defne: 12 metre ve üstündeki yollar,bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Kumlu: 12 metre ve üstündeki yollar,bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Altınözü: 10 metre ve üstündeki yollar,bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Arsuz :12 metre ve üstündeki yollar,bu yollar üzerinde bulunan meydanlar ile 5 bin m² ve üstündeki park ve yeşil alanlar,

            Hatay'ın 15 ilçesinde belirlenen bu sınırların altında kalan yolların, park ve yeşil alanların bakım, onarım hizmet görev, yetki ve sorumluluğu ise ilçe belediyelerine ait olacak.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 17.11.2014 13:57:33   

İstişare toplantısında Yetişen'e büyük ilgi

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun'da cemiyete bağlı üyeleri ile bir araya geldi. Dost istişaresi şeklinde gerçekleşen toplantıya gazeteciler ve bazı dernek başkanları da katılım gösterdi.

            Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun da bize ev sahipliği yapan tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum diyerek sözlerine başladı. Gazeteciler Cemiyetinin işlevsel ve etkin konumunu anlatarak önce dostlukları ardından güçlerimizi birleştirerek büyük bir aile olmayı başardık dedi.

Cemiyetimiz yaptırım gücünü daima ilkeli ve kararlı duruşu ile tamamlamıştır. Bölgenin tamamına yayılan üyelerimiz ile koordineli bir oluşum içindeyiz. Antakya merkez olmak üzere çevre ilçelerinden de birçok üyemiz bulunmaktadır. Özelikle üstünde durduğumuz konu düzenli çalışan ve meslekte emek veren gazetelere sahip çıkmaktır. Artık önemli bir noktaya vardığımızı düşünüyorum bundan sonra yönetime kim gelirse gelsin sistem aynı biçimde büyüyerek yol almaya devam edecektir. Bu benim şahsım olarak değil tüm gazeteci dostlarımın emekleri ile var olan güçlü bir cemiyettir.

ADAYLIK AÇIKLAMASI İÇİN HENÜZ ERKEN

            Yerel basın ve dernek başkanları ile yaptığı istişare sohbetinde sorulan sorulara da yanıt veren başkan Yetişen, milletvekilliğine adaymısınız şeklinde gelen soruyu şu sözlerle yanıtladı: adaylığımız ile  ilgili  yaklaşık bir yıldır rüzgâr bizi bu tarafa doğru getirdi.

            Sağ olsun gazeteci arkadaşlarımızda bu konuda yorumlarını yazdılar, Henüz resmi bir açıklama yapmadım. Bunun için erken olduğunu düşünüyorum.

            Çevremden aldığım pozitif enerji ve yorumlardan sonra kamuoyunun nabzını ölçemeye çalıştım. Şu ana kadar aldığım tepkiler bana doğru yolda olduğumu gösterdi. Elbette herkesin aynı olması beklenemez ancak olumsuzluklara da hazırlı bir çalışma içerisindeyim.

OVADAN ESEN MELTEM RÜZGÂRLARI

            Aslen Kırıkhanlı olan başkan Yetişen doğup büyüdüğü yerlere güvendiğini belirtiyor. Ve aday olursam tercihimi Ovadan yana kullanırım sözlerine dikkat çekti.

YETİŞEN'İN ÖZGEÇMİŞİ

            1963 yılı Kırıkhan Hatay doğumlu.

            İlk ve Ortaokulu Kırıkhan'da okudu. Lise öğrenimini ise Antakya'da tamamladı. Üniversite öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalan Ahmet Yetişen, Kırıkhan da işlerinin başına geçerek ticari hayatına devam etti.

            1991-Yılında bankacı eşi ile evlenerek tekrar Antakya'ya yerleşti.1997 yılından bu güne kadar Hatay Gazetesi Müdürü olarak görev yapan yapmaktadır.2010 yılından itibaren Hatay Gazeteciler Cemiyeti başkanlığını sürdürmektedir.

            2013 Akdeniz Gazeteciler konfederasyonu Genel başkan vekilliği

            2014 Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyeliği

            Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından toplumsal barışa katkı ödülüne layık görülmüştür.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 17.11.2014 13:56:44   

HATAY GAZETESİNİN 60. YIL GURURU

İlimizin en eski ve köklü gazetelerinden Hatay Gazetesi, kuruluşunun 60. Yılına girmesinin mutluluğunu yaşıyor.

            Hatay Gazetesinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ve gazete muhabiri Hasan Kaya, Hatay Gazetesi Matbaacılık Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi yetkilisi Ahmet Yetişen ve gazete çalışanlarına ziyarette bulunarak tebrik etti.

            Yerel basın hayatında 59 yılı başarılarla geride bırakarak 60. Yılına giren Hatay Gazetesinin uzun yıllar önemli bir basın görevi yerine getirdiğini belirten Sadullah Ergin, Hatay Gazetesine başarılı nice yayın yılları dileğinde bulundu.

            Aynı zamanda Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Ahmet Yetişen'de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek amaçlarının dürüst ve ilkeli yayın çizgisini devam ettirmek olduğunu ifade etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 17.11.2014 13:55:07