......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254817
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

PIRIL PIRIL BİR ANTAKYA İÇİN ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri pırıl pırıl bir Antakya için, harıl harıl çalışarak Antakya'mızın tüm mahallelerine hizmet götürmeyi sürdürüyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gayretli çalışmalarının çok iyi sonuçlar doğurduğunu ifade ederek yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan tüm birimlerin olduğu gibi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de pırıl pırıl bir Antakya için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

            Antakya'mızın tüm mahallelerinde eş zamanlı olarak sürdürdüğümüz temizlik hizmetlerimiz, vatandaşlarımızın desteği ile kalıcılık kazanıyor. Çöplerini zamanında (20.00  22.00) ve usulüne uygun çıkararak konteynerlerin içine bırakan, kapılarının önlerini temiz tutarak yaptığımız hizmeti koruyan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eminim ki önümüzdeki Kurban Bayramı sürecinde de vatandaşlarımız, gösterecekleri duyarlılıkla tertemiz Antakya'mızın bu özelliğini korumaya devam edecektir.” dedi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre hafta sonundan bu yana gerçekleştirilen temizlik hizmetleri kısaca şöyle sıralandı; Yeşilova, Kuruyer ve Apaydın mahallelerine ihtiyaç miktarında konteyner ve fıçı takviye edildi. Ürgenpaşa Mahallesi 34 ve 36.sokaklarda atıkların temizliği yapıldı. Doğanköy, Günyazı, Kuruyer, Gökçegöz ve Maşuklu Mahallelerinde periyodik temizlik çalışmaları yapıldı. Emek Mahallesi 24, 34, 41, 49, 51 ve 56.sokaklarda bulunan atıklar temizlendi. Şeyhoğlu İlköğretimokulu bahçesindeki atıklar temizlendi. Altınçay Mahallesi 20 ve 63.sokaklarda bulunan atıklar kaldırıldı.

             Akevler Mahallesi 7,9 ve 11.sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi. Esenlik Mahallesi Dere ve 9.sokaklarda atıklar toplandı. Kanatlı Mahallesi Fevzi Paşa Caddesinde bahçe atıkları temizlendi. Kuzeytepe Mahallesinde muhtelif sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:18:52   

Sarı:Bayramlar, kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

            Sarı Yayınladığı mesajda bayramlar, insanlar arasındaki sevgi, saygı, dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Bu günler; dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması, kimsesizlere sahip çıkılması, insanlar arasındaki dargınlığın yerini sevgi ve muhabbetin alması ve en önemlisi de şiddetin, haksızlığın birçok bölgede artarak devam ettiği, terörün küresel bir sıkıntı haline geldiği günümüzde, daha fazla geç olmadan barış ve adaletin dünyada tesisi açısından bir fırsat olarak görülmelidir.

            İlçemizde Kurban Bayramının, sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, insanlarımızın birbirlerine sıkıca kenetleneceği, milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini umuyorum.

            Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, bütün hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgiler sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:17:58   

Başsavcı Çatal, Vali Topaca'yı ziyaret etti

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Hatay Valisi Topaca, nezaket ziyaretinde bulunan Başsavcı Çatal'a teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

            Başsavcı Çatal ise kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:16:55   

İlim Yayma Cemiyeti kız yurdu, öğrenci kayıtlarına başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay'da da sosyal faaliyetlerini başarıyla sürdüren İlim Yayma Cemiyeti, eğitime hizmet amacıyla Antakya'da oluşturduğu lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kız yurdu için kayıtlara başladı.

            İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Veteriner Cengiz Yıldız şu bilgilerde bulundu: “İlim Yayma Cemiyeti Lise ve Üniversite kız yurdu Antakya merkezde öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Yurdumuz kaloriferli, ikişer öğrencili odalarda, çarşı ve AVM avantajlarından yararlanma imkanı sunan ve 3 öğün yemek verilen (hafta içi hariç) şartlarda öğrenci kabul etmektedir. İrtibat telefonu: 0541 425 1766

Adres: Akevler Mah. Alan Cad. 10 Sok. 2/A (Stadyum veya Çocuk yetiştirme yurdu civarı)

İLİM YAYMA CEMİYETİ DERNEĞİ KİMDİR

            İlim Yayma Cemiyeti, kamu yararına çalışan dernek statüsündeki, Türkiye'nin en köklü ve güvenilir sivil toplum kuruluşudur.

            68 mümtaz hayırsever ve vatanperver insan tarafından, millî ve manevî değerlerimizi ihya ederek geleceğe taşımak, ilim ve irfan çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştırmak için 11 Ekim 1951 tarihinde kurulmuştur.

            Kuruluşunun hemen ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi üzerine İstanbul'da ilk İmam-Hatip Okulu'nu açmıştır.

            Yarım asrı aşan bir süredir nice hayırlı, bereketli ve güzel hizmetlere vesile olan Cemiyetimiz günümüzde Edirne'den Van'a kadar, Türkiye genelindeki şubeleri, öğrenci yurtları ve verdiği burslarıyla eğitim alanındaki çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve yine eski Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül üniversite yıllarında İstanbul'da İYC Fethiye ve Vefa yurtlarında kalmışlardır.

            Misyonumuz; Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır.

            Vizyonumuz; İlim Yayma Cemiyeti'ni, eğitim ve kültür alanında uluslararası standartlarda kaliteli ve modern hizmet veren; uluslararası sivil toplum kuruluşları arasında etkili ve prestij sahibi olan bir kurum haline getirmektir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:15:34   

Rektör Güder'den, Vali Topaca'ya ziyaret

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder, Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Vali Topaca, gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Rektör Güder'le bir süre sohbet etti.

            Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder de kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:14:32   

Dingil:Yamaç paraşütü sporunu geliştireceğiz

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun bölgesinde yamaç paraşütü sporuna gereken önemin verileceğini belirtti.

            Başkan Seyfi Dingil, İskenderun Sportif Havacılık Kulübü'nce düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katıldı.

            Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkan Seyfi Dingil, teleferik sistemi için yamaç paraşütü sporunun önemine değindi.

            Kentimizin yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu anımsatan Başkan Seyfi Dingil, “Bölgemiz Türkiye'de yamaç paraşütü sporu açısından önemli bir potansiyele sahip. Yamaç paraşütü sporu bölgemizde turizmin gelişmesi adına, sporun gelişmesi noktasında önemli bir potansiyeldir. Bizler sporun her türlüsüne destek olmaya hazırız. Sizleri yapmış olduğunuz başarılı çalışmalardan dolayı kutluyor, aldıkları kursu başarıyla bitiren yamaç paraşütü sporcularını tebrik ediyorum” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Başkan Seyfi Dingil, yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan sporculara sertifikalarını takdim etti.

            Düzenlenen sertifika törenine, Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Umut Naci, yönetim kurulu üyeleri, Kulüp eğitmenleri Mehmet Karaömer, Yılmaz Verim ve sporcular katıldı.

Önümüzdeki günlerde üniversite gençlerine yönelik bir kurs daha düzenleneceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:13:56   

HATAY'IN MELEKLERİ BOTAŞ CUP BASKETBOL TURNUVASINA KATILIYOR

Sezona Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde hazırlanan Hatay'ın Melekleri, İstanbul'da yapacağı hazırlık maçlarının ardından Adana'da 11. Botaş Cup Basketbol turnuvasına katılacak. Turnuva 8-12 Ekim tarihleri arasında Adana'da gerçekleşecek.

            Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol Takımı, geleneksel hale gelen Botaş Cup Basketbol turnuvasında şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri.

            Bu yıl 11.si düzenlenecek olan turnuvaya 8 takım katılıyor. Yeni sezon öncesi takımların eksikliklerini görebileceği ve kendilerini değerlendirebileceği turnuvaya Hatay Büyükşehir Belediyespor, Adana Askispor, Botaşspor, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Orman Gençlik Osmaniye Gençlik, Abdullah Gül Ünv. ve İstanbul Ünv. takımları katılacak.

            10. Botaş Cup turnuvasında şampiyon olan Hatay'ın Melekleri ilk maçını 8 Ekim Çarşamba günü saat 15:00'da Abdullah Gül Ünv. ile yapacak. Turnuvanın maç programı ise şu şekilde olacak;

08.10.2014 ÇARŞAMBA

13:00 OSMANİYE GENÇLİK - MERSİN BŞB.

15:00 ABDULLAH GÜL ÜNİV. - HATAY BŞB.

17:00 İÜBGD - ORMAN GENÇLİK

19:00 ASKİ - BOTAŞ SPOR

09.10.2014 PERŞEMBE

13:00 MERSİN BŞB. - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

15:00 HATAY BŞB. - OSMANİYE GENÇLİK

17:00 ORMAN GENÇLİK - ASKİ

19:00 BOTAŞ SPOR  İÜBGD

11.10.2014 CUMARTESİ

11:00 OSMANİYE GENÇLİK - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

13:00 MERSİN BŞB. - ORMAN GENÇLİK

17:00 İÜBGD - ASKİ

19:00 HATAY BŞB. - BOTAŞ SPOR

12.10.2014 PAZAR

13:00  A GRUBU 4.SÜ - B GRUBU 4.SÜ

15:00 A GRUBU 3.SÜ - B GRUBU 3.SÜ

17:00 A GRUBU 2.Sİ - B GRUBU 2.Sİ

19:00 A GRUBU 1.Sİ - B GRUBU 1.Sİ

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 02.10.2014 10:12:31   

Taşkın riski taşıyan dereler belirlenecek

Hatay Valisi Ercan Topaca, Erzin ilçesinde meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

            İncelemeler sırasında konuşan Vali Topaca, “Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Erzin Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek konu ile ilgili bir toplantı yapan Vali Topaca, burada Erzin Kaymakamı Hasan Yaman ve Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu'dan yaşanan afet ile ilgili  brifing aldı.

            Toplantıda konuşan Vali Topaca bu konunun Hatay için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Dere yatağı korunması gereken bir yer, kurum ayrımı yapmaksızın bütün kurumlara bu konuda görev düşüyor. Bir 'Taşkın Kurulu' toplayacağız, Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Toplantıdan sonra sel felaketinin yaşandığı bölgeye giderek, yetkililerden bilgi alan ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Topaca, burada iki yakınını kaybeden Ömer Başaran'a başsağlığı diledi.

            İncelemeye Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, ilgili Kurum Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 01.10.2014 10:57:42   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Antakya Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin başkanlığında bir araya geliyor.

            1 Ekim Çarşamba günü (Bugün) saat 16.00'da, Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası (İl Özel İdaresi eski bina) çok amaçlı salonunda yapılacak toplantıda Antakya Belediye Meclisi gündemindeki 10 maddeyi görüşerek karara bağlayacak.

            Antakya Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ilk olağan meclis toplantısında görüşeceği gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi;

            1-Hatay ili yenilik platformuna katılım ve belediye başkanına yetki verilmesi

            2-Riskli alan ilan edilen Emek ve Aksaray mahalleleri sınırları içerisinde kalan 35 hektarlık alanın iş ve işlemlerinin danışmanlık hizmet alımı ile yıllara sari yapılması

            3-Norm kadro yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan kadro değişikliği

            4-Ödenek Aktarması

            5-Zabıta personellerinin fazla çalışma ücretlerinin tespiti

            6-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı gelir tarifesi

            7-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı performans programı

            8-Antakya Belediyesi'nin 2015 Yılı Bütçesi

            9-İmar tadil teklifleri

            10-İmar komisyon raporu

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 01.10.2014 10:55:16   

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Kurban bayramı öncesinde vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için bir takım düzenlemeler yaptı.

           Zabıta ekiplerince kurban satış ve kesim yerleri belirlenerek gerekli hazırlıklar tamamlandı.

            Büyükşehir belediyesinin Veteriner hekim, personel ve zabıtadan oluşan ekipleri bayram boyunca hizmet vereceklerdir. Vatandaşlar, gıdadan şüpheli durumlarda veteriner kontrolü, temizlik ve su ihtiyaçları gibi durumlarda 153 nolu telefonu arayıp destek alabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesince tüm ilçelerde mevcut mezbahalarda hayvan kesimi için kesici işçi personel ve veteriner hekim görevlendirilmiş olup mezbahalar bayramın birinci günü saat 13:00'a kadar küçükbaş hayvanların kesimini ücretsiz olarak yapacaklardır. Saat 13:00'dan itibaren vatandaşlar kendi imkanlarıyla mezbaha tesislerinden faydalanabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın etlerini evlerine sağlıklı bir şekilde götürebilmesi için tüm kesim yerlerinde poşet dağıtımı yapacaktır.

ANTAKYA İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Antakya Mezbahası. Küçük Dalyan Mahallesi,  Emek Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Esentepe Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Kanatlı Mahallesi. Semt Pazarı, Aksaray Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Stadyum Yanı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arkası, Kanatlı Caddesi. Girne Taksi Durağı Yanı, Aknur Düğün Salonu Karşısı. Şah Kasabı Önü, Tütüncü Camisi Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi. Şehit Özen Polis Karakolu Yanı, Cumhuriyet Taksi. 2.İpek Sokak Girişi (Kasap Önü), Bağrıyanık Mahallesi. Eski Morg Karşısı, Cebrail Mahallesi. Çamlık Yanı (Muhtarlık Bürosu Yanı), Akasya Mahallesi. 97.Sokak (Vurman Kasabı Önü), 500 Konutlar (Vurman Kasabı Önü), Betonsan Arkası. Kezban Apartmanı Yanı,  Ürgenpaşa Mahallesi. Ş.M. Duran Caddesi (Atasoy Kasabı Önü), Ürgenpaşa Mahallesi. Altın Evler Sitesi Önü (Halı Saha), Ürgenpaşa Mahallesi. Y.Asım Caddesi 28.Sokak (Yaren Apt.Önü), Şirince Mahallesi. Çınar Önü, Girne Köprüsü. Eski Tabakhane Önü. Kuş Kasabı Yanı, TOKİ 1.Kısım (Cami Arkası), TOKİ 1.Kısım Karşısı DG 7B Önü, TOKİ Adliye Sarayı Arkası (7A  7B arkası), Akevler Mahallesi. Fahri Korutürk Caddesi (Zeytineli Kasabı Önü), TOKİ 2.Etap 1.Kısım. (B1-15), TOKİ 2.Etap 2.Kısım. (B1-19), Atatürk Lisesi Altı.Mezarlık Yolu Üzeri. Çevikkollar Et Pazarı Önü.

DEFNE İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Armutlu Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Sümerler Mahallesi. Mezarlığı Yanı, Samandağ Yolu Üzeri. Alpet Petrol İlerisi Özge Kasabı Yanı

KURBAN SATIŞ YERLERİ

            Haraparası Mahallesi. Lunapark Önü. Antakya

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 01.10.2014 10:54:31