......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

Savaş, Hataylıların yeni yılını kutladı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yayınladığı mesajla Hatay halkının yeni yılını kutladı.

            Başkan Savaş yayınladığı mesajda yeni yılın herkese barış ve huzur getirmesini dileyerek “Umutlarımızı tazeleyeceğimiz yeni bir yıl kapımıza geldi çattı. 2014 yılının bize getirdiklerini ve bizden götürdüklerini bir kenara bırakarak 2015 yılına merhaba diyoruz. Farklı değerlerimizi zenginlik olarak gördüğümüz güzel Hatayımızda birlik ve beraberliğimiz her geçen yıl perçinlenerek güçleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi fertleri olarak hem Hatayımızda hem de ülkemizde büyük değişimleri hedefliyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıldaki felsefemiz de “Önce huzur sonra hizmet” olacaktır. Çabalarımız Hatayımızın çağdaş Türkiye'de mega kent olması yönündedir. Bunu da bilgi birikimimiz ve inancımızla siz değerli halkımızla el ele vererek gerçekleştireceğiz.

            Biz Hatay'da hayatı geçmişe bakarak anlıyor; ama geleceğe bakarak yaşıyoruz. Hizmetimizi huzur ile bütünleşerek mutlu yarınları inşa ediyoruz. Hatay'daki hemşehrilerimizin yaşam kalitesini her geçen gün daha da yukarı çekmek için çaba sarf ediyoruz. Bilimin, kültürün, aydınlanmanın, yenilenmenin şehri olan Hatayımızda iyimserlik duygularıyla kardeşliğimizi herkesle pekiştirmeye çalışıyoruz. Yeni yıldan birçok müjde bekliyoruz. Halkımıza bu yıl içinde birçok müjde vermek istiyoruz. Başarısızlığı yok sayıp mutluluğu güzelliklerle yoğurarak hep beraber güzel günler göreceğiz.

            Tüm bu duygu ve düşüncelerimle 2015 yılının tüm hemşehrilerime sağlık, mutluluk, bereket getirmesini temenni ederek mutlu yıllar diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:53:32   

Projelerin kontrolü yapıldı

Ekonomik yatırımlar kapsamında uygulanan projelerin kontrol ve denetimleri yapıldı
İl Proje Yürütme Birimi görevlileri ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi uygulaması biten ve devam eden bazı yatırım projelerinin kontrol ve denetimini yaptı. 
Söz konusu projelerin idari, mali, hukuki, mühendislik ve çevresel uygulamalarla uyumlu bir şekilde yürütülmesini ve program kapsamında yapılacak tüm çalışmaların il bazında uygulanması, izlenmesi, sekreteryası ve koordinasyonu Bakanlık adına İl Müdürlüğü tarafından sağlanır.
Bu amaç doğrultusunda;  kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için, gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlere yönelik yatırımlarının desteklenmesine yönelik ilimizde 2006 yılından bu güne kadar 8 etap halinde tarıma dayalı çeşitli projeler uygulamaya geçmiş olup toplamda 34.500.000,00 TL tutarında 80 adet projeye  %50 hibe desteği sağlandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi,  9. Etap programın 26 Ekim 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak başladığını ve son değişiklik ile müracaat süresinin 60 günden 90 güne çıkartıldığını hatırlatarak son müracaat tarihinin 23 Ocak 2015 olduğunu açıkladı.
(Haber Merkezi)
 

4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:52:18   

ANTAKYA’DA YOL ÇÖKÜNTÜSÜ

Antakya'nın Kurtuluş Caddesi ile Saydam Caddesi'nin birleştiği kavşakta su tahliye kanalından kaynaklanan yol çöküntüsü meydana geldi.

            Eski Antakya Belediye Başkanı Süreyya Halef'in başkanlığı sırasında, 1931 yılında Fransız mösyö Ehembo'ya hazırlatılan şehir kanalizasyon planı, 1933 yılından bu yana hizmet vermekte idi. Bu dönemlerde yapılan kanal, Kurtuluş Caddesi ile Saydam Caddesi'nin birleştiği yerde çöküntüye neden oldu.  80 yılı aşkın bir süre hizmet veren kanal, geçen zaman içinde, çürümüş ve cadde içine çöküntüye neden oldu.

            Hatay Büyükşehir Belediye ekipleri, çürümüş olan kanala müdahale ederek, çöküntüyü giderdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:47:48   

Yeni yıl barış ve huzur getirsin

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı.

            Başkan Yaman, yeni yılın barış ve huzur getirmesini temenni ederek şu açıklamalarda bulundu: “2015 yılına, tüm dünya ve insanlık için sağduyu ve hoşgörünün hakim olduğu, insan haklarının hiçe sayılmadığı, emeğin sömürülmediği ve terör olaylarının son bulduğu bir yıl olması dileğiyle giriyoruz.

            Başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada akan kanın durması, komşularımızla ilişkilerimizde ılımlı ve güvene dayalı bir politikanın izlenmesi ve barış ortamının yeniden inşa edilmesi, ülkemizde ötekileştirmenin, dayatmacı ve baskıcı yaklaşımların son bulması en büyük temennimizdir.

            Yeni yılın tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini, sevgi ve hoşgörü dolu bir yıl olmasını diliyor; tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:46:59   

Öğrencilere faydalı seminer

İskenderun Belediyesi ile Girne Amerikan Üniversitesi işbirliğinde kentteki öğrenciler yararına “başarıya giden yol” isimli seminer düzenlendi.

            Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime her zaman destek olduklarını ifade ederek, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi için çeşitli eğitim seminerleri düzenledik. Seminerler ücretsiz olarak öğrencilerimize sunuluyor. Öğrencilerimiz bu seminerlerde hayata dair, başarıya dair ilgili uzman kişilerden bilgiler ediniyorlar. Bu tür eğitim seminerlerini önemsiyor öğrencilerimiz için faydalı olacağı inancını taşıyoruz” dedi.

            Düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan eğitimci Sait Gürsoy ise tüm insanların başarılı olmak istediğini belirterek,”Başarıyı herkes arzular, ama hayatta başarılı insanların sayısının az olduğunu görürüz. Başarılı olabilmek için önce net bir hedef belirlemeli, sonra sıkı bir çalışma, inanılmaz bir kararlılık ve asla pes etmeme. Aslında başarılı insanların ilk yatığı şey şudur. Onlar önce beyinlerini başarıya programlıyorlar. Niçin? Çünkü kazanmak beyinde başlar. Nasıl ki elektrikli ve elektronik eşyaların temeli elektrik ise, bizim de ortaya koyduğumuz tüm başarıların temeli beyindir. İşte biz beynimizi kullanarak veya kullanmayarak başarılı oluyor veya olamıyoruz. Biz hepimiz muhteşem bir beyine sahibiz ama biz bu beynin çok azını kullanıyoruz.”şeklinde konuştu.

            Düzenlenen semineri öğrenciler ilgiyle dinlerken çeşitli sorularda yönelttiler.

            Seminere Belediye Başkan yardımcısı Cemil Çengel, Kültür Müdürü Esma Ger, okul yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:46:18   

ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na bağlı ekipleri şehrin genelinde başlattığı çiçeklendirme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

            HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın talimatıyla çiçeklendirme çalışmalarına başlayan ve tüm hızıyla sürdüren ekipler, Gündüz, Turunçlu, Şehit Nevrez ile Çekmece Caddeleri'nin kesişme noktası olan Armutlu BP Kavşağı'nın ardından Maksim, Aalen ve Akdeniz Mahallesi kavşaklarında da peyzaj çalışmasına başladı.

            Daha güzel ve estetik bir kent görünümü yaratmaya çalışan HBB ekipleri, kent genelinde lale, çuha, menekşe ve süs lahanasından oluşan rengarenk çiçekleri ekerek şehrin güzelliğine güzellik kattı. Renkli çalışmalarını sürdüren HBB bu çalışmasıyla da vatandaşın beğenisini kazandı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:45:30   

ANTAKYA GENÇLİK U-14 TAKIMI LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI

Ligde tüm kategorilerde mücadele eden Yuvam Dekor Antakya Gençlik, geçen hafta başlayan U-14 ligine galibiyetle merhaba dedi.

            Antrenör Mustafa Yılmaz'ın öğrencileri, ligin ilk maçında karşılaştığı MKÜspor'u 2-1 yenerek 3 puan kazanmanın sevincini yaşadı.

            İlk yarıyı 1-0 yenik kapayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 2. yarıda oyuna ağırlığını koyarak önce takım kaptanı Yusuf Gençel ile beraberliği sağladı. Ardından Mehmet Ali Deniz'in golüyle 2-1 öne geçerek maçı kazanmayı başardı. (Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:42:51   

Abdullah Tuğbay'dan Hatay ziyareti

Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Şanlıurfaspor Taraftarlar Dernek Başkanı Abdullah Tuğbay, kısa bir süreliğine de olsa Hatay'ı ziyaret ederek Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin ile bir araya geldi.

            Beraberinde Kanal Urfa kameramanı Yusuf Özer ile birlikte Şanlıurfaspor'un Alanyaspor ile deplasmanda oynadığı maç sonrası Ş.Urfa'ya dönerken Antakya'ya gelen TFTF Başkanı Abdullah Tuğbay, Federasyonda aynı yönetimde bulunduğu Sadullah Ergin ile hasret giderdi.

            Eski dostların bir araya geldiği sohbet toplantısında ortak konu Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu, Şanlıurfaspor ve Hatayspor oldu.

            Tuğbay, Hatayspor'a ayrı bir sevgi duyduğunu ve takımının yer aldığı PTT 1.Lige bir an önce çıkarak aynı ligde Hatayspor'u görmek istediğini belirtti. Ergin'de Şanlıurfaspor'un güçlü kadrosuyla şampiyonluk mücadelesi verdiği PTT 1.Ligde başarılı olmasını diledi.

            Abdullah Tuğbay, beraberinde getirdiği Şanlıurfaspor'un sarı-yeşilli forma ve atkısını Sadullah Ergin'e hediye edirken, Ergin'de Abdullah Başkana bordo-beyaz atkı takdim etti. İki dostun samimi sohbetinin ardından Ergin, Abdullah Tuğbay ve Yusuf Özer'i Ş.Urfa'ya uğurladı.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 31.12.2014 10:38:47   

YENİ MÜZE HAYIRLI OLSUN

Dünyanın ikinci büyük mozaik sergileme alanına sahip Hatay Arkeoloji Müzesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıldı.

            Bir süredir beri yapım çalışmaları süren Yeni Hatay Müzesi'nin resmi açılışı görkemli bir törenle Pazar günü gerçekleşti.

            Açılış programında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Hatay Müzesi'nin 24 saat yaşayan bir müze olacağını belirterek, "Bu müze bundan sonra Hatay'ın sadece ziyaret edilen bir yeri olmayacak, bir yaşam merkezi olacak” dedi.

            Yapılan görkemli açılışa Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Eşi Sare Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hatay Valisi Ercan Topaca ve Eşi Sevim Topaca, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Milletvekili Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Yardımcıları, Hatay Protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

            Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir daha hiçbir şekilde bu topraklardan tek bir tarihi çakıl taşının dahi başka ülkeye gitmesine izin vermeyeceklerini ifade ederek, “Müze ve şehir ilişkileri çok önemli. Bir şehir vardır ki toprağın altında, doğru dürüst kültürel miras yoktur ama üzerinde başka yerlerden aktarılan mirasların sergilendiği müzeler vardır. Başka şehirler vardır ki, altlarında büyük kültürel miras vardır ve hala bunlar yaşamaktadır ama yeryüzüne çıkartılarak insanlara sunulacak müzeleri yoktur. Bir üçüncü şehir de kültürel miras anlamında hem toprağın altı hem de üstü zengindir. İşte Hatay da bu şehirlerden bir tanesi.

            Kazı yapılırken aslında şehirlerin kültürel mirasları ortaya çıkarılıyor. Hatay'da biraz kazınca belki 500 yıl biraz daha kazınca bin yıl, biraz daha kazınca 3 bin - 5 bin yıl öncesine gidiyor. Bu kent bilinen 13, bilinmeyen çok daha fazla medeniyetle harmanlanmış bir kent.

            O mirası değerlendirirken, hem onları yeryüzüne çıkaracağız hem de bugün burada bu güzel eserde olduğu gibi, sergileyeceğiz, kesinlikle bir daha hiçbir şekilde bu topraklardan tek bir tarihi çakıl taşının dahi başka ülkeye gitmesine izin vermeyeceğiz.  Biz toprağın altındaki tarihi mirasımıza sahip çıkacağız ve sahip çıkmakla kalmayacağız, onların çağdaş standartlarda en iyi şekilde sergilenmesine de önem vereceğiz." dedi.

            Konuşmasının ardından, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'na Müze Kart hediye etti.

            Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de Hatay Müzesi'nin 24 saat yaşayan bir müze olacağını belirterek, "Bu müze bundan sonra Hatay'ın sadece ziyaret edilen bir yeri olmayacak, bir yaşam merkezi olacak. Bu bölge, Hatay Müzesi, Gaziantep'teki Zeugma ve Şanlıurfa'daki müzeyle tamamlanarak Zeugma müzeleri destinasyonu haline getirilecek." dedi.

            Hatay Valisi Ercan Topaca da müzede yaklaşık bin 700 eserin sergileneceğini ifade ederek, ”Bugün müzenin 16 bin metrekarelik bölümü açılacak. İkinci etabın tamamlanmasıyla müze 32 bin 754 metrekare kapalı alana sahip olacak. Bu müzenin Hatay'a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

            Daha sonra müzenin açılışı, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hatay Valisi Ercan Topaca ve diğer yetkililerce kurdele kesilerek gerçekleştirildi. Açılışın ardından Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler müzeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 30.12.2014 10:57:40   

AK Parti kongreden daha güçlenerek çıktı

AK Parti Hatay İl Teşkilatı, Pazar günü yapılan 5. Olağan kongresinden daha da güçlenerek çıktı.

            Başbakan prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür Bakanı Ömer Çelik, Hatay Milletvekilleri, belediye başkanları ile binlerce kişinin katıldığı kongre birlik ve beraberlik içinde gerçekleşti.

            Murat Genco’nun hizmet bayrağını Ahmet Atıç’a devrettiği kongrede il yönetimi listesin-de ilimizin tanınmış ve sevilen isimlerin yer aldığı gözlendi.

            AK Parti Hatay İl yönetimi listesi şu isimlerden oluştu:       Başkan: Ahmet Atıç

            Yönetim Kurulu Asıl: Abdurrahman Cüneydioğlu, Ahmet Arslanoğlu, Ahmet Durgun, Ali Alkan, Asena Çiğdem Doğramacı, Bekir Doğan, Berat Kuşçu, Bilal Öztürk, Bülent Süs, Cengiz Sağlam, Durmuş Hicret Kumru, Elif Yazar, Esat Yazar, Hasan Keleş, Hasan Şanal, İbrahim Cihangir, İnayet Açıkgöz, Kemal Güven, Mehmet Akgül, Mehmet Doğru, Mehmet Fatih Öntürk, Mehmet Kahraman, Mehmet Tanrıcı, Mehmet Yumuşak, Murat Gökalp Yılmaz, Musa Okçu, Mustafa Boyacıoğlu, Mustafa Bulut, Muzaffer Çelik, Naif Soydan, Necmettin Pac, Nejdet Bök, Nezahat Yoldaş, Nuri Şinikoğlu, Ömer Çağatay, Özcan Ocakoğlu, Rasim Öztürk, Raşit Özyurt, Rüştü Kanlı, Sami Coşkun, Seçkin Cengiz, Serdal Kaya, Şaban Doğru, Şakir Batmaz, Şükrü Çuhadaroğlu, Tevfik Fazlı Doğan, Tülin Durgun Yetim, Yahya Bulgurcu ve Yakup Alparslan

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 30.12.2014 10:54:27