......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

SAVAŞ: HATAY'IN BİRLİĞİNİ KANITLADIK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Dörtyol ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odalarında Büyükşehir Yasasıyla ilgili düzenlenen toplantıda Ortadoğu'da ve ilimize komşu olan Suriye'de yaşanan olaylarda esnafın, iş adamlarının ve vatandaşların etkilenmemesi için izledikleri yolu anlattı.

            Ortadoğu'nun genelinde özellikle komşumuz Suriye'de yaşanan olayların insanlık adına üzüntü verici bir durum olduğunu belirten Başkan Savaş, Antakya Belediye Başkanı iken bu olayların ayak seslerinin duyulmaya başlandığı andan itibaren Erzin'den Samandağı'na kadar, Yayladağı'ndan Hassa'ya kadar toplam 2 bin 500 toplatı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

            Bu toplantıların Hatay'ın tüm renkleriyle, tüm katmanlarıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Savaş, "Bu olayların ayak seslerini duyduk ama maalesef olaylar baş gösterdi. Yağmur gibi de ilimize insanlar geldi. Bu olaylarla Lojistik sektörümüz, küçük esnafımız çok sıkıntı yaşadı. Daha sonra bütün toplum bu hadiselerden sıkıntı yaşamaya başladı, gençlerimiz işsiz kalmaya başladı. Daha çok Altınözü, Reyhanlı, Yayladağı ve Antakya taraflarındaki hemşehrilerimiz sosyolojik açıdan çok daha rahatsız. Suriye'de gelenler yarı fiyatına çalıştığı için ilimizdeki gençlerimiz işsiz kalıyor" dedi.

            Özellikle Reyhanlı'da yaşanan patlamalardan sonra birlik beraberlik ve dayanışma toplantılarını sıklaştırdıklarını vurgulayan Başkan Savaş "Provokasyonlara kapılmamak için muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla sık sık biraraya geldik. Bu toplantılarla hem birliğimizi beraberliğimizi pekiştirdik hem de ilimizin komşu ülkeler gibi olmasının önüne geçtik. Bu ateş çemberinde bu birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız çok önemli bir şey.

            Böylece Hatay'ın provakasyonlara kanmayacağını birbirine nasıl bağlı olduğunu kanıtladık" dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:51:46   

Rektör Kaya'dan, kardeşlik mesajı

Mustafa Kemal Üniversitesi'nin yedinci Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya kalabalık bir heyet eşliğinde alkışlarla görevine başladı.

            Rektör Kaya mesaisinin ilk dakikalarında barış ve kardeşlik mesajları verdi. Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Önlen tarafından Rektörlük Binişi giydirilen Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya'nın heyecanı konuşmasına da yansıdı.

            Akademik ve idari personelin devir teslim töreninde hazır bulunduğu konuşmada, oldukça duygusal anlar yaşayan Rektör Kaya, tek dertlerinin daha fazla çalışmak olacağının altını çizerek Mustafa Kemal Üniversitesi'ni yarınlara taşıyacaklarını vurguladı.

            MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, konuşmasına şöyle devam etti : “Bu mutlu günün Üniversitemize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün yeni bir sayfa açıyoruz. Üniversitemizi kalkındırmak için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapacağız. Herkes bu üniversitede bir aile ferdi olarak hareket edecek. Hiç ayrılık gayrılık olmayacak. Bundan sonra hiçbir derdimizin olmayacağını düşünüyorum. Kavga etsek de kendi aramızda olacak. Bu üniversiteyi kalkındırmak için herkesin gece gündüz çalışmasını istiyoruz.” dedi.

            Konuşmasın-da Hatay'a yakışır bir üniversite olmak için yoğun mesai harcayacaklarını da dile getiren Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, ilk icraatlarının özlük hakları verilmeyen tüm öğretim üyelerinin sorunlarını ivedilikle çözmek olacağını, bunun ise ilk yönetim kurulunda ele alınacağını aktardı. Herkese hakkının verileceğini kaydeden Rektör Kaya, bundan asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:50:52   

MİRAÇ CAMİİ PARKINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ

Antakya Belediyesi tarafından daha yeşil bir Antakya için yürütülen çalışmalar kapsamında 4 yeni park projesi hayata geçirilmişti.

            Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından işbirliği ile yürütülen çalışmalarda projesi hayata geçen 4 parktan bir tanesi olan ve yaklaşık 2,5 dönüm arazi üzerine kurulan Saraykent Mahallesi Miraç Camii parkının Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarında son aşamaya gelindiği bildirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada her iki birimin de bir arada çalışarak gerçekleştirdiği çalışmada, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, parke döşeme ve bordür çalışmalarının tamamlandığı bildirildi. Açıklamada Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yürütülecek olan çalışmanın son aşamasında çimlendirme, mevsim çiçekleri ekimi, ağaçlandırma, aydınlatma veotomatik sulama sistemi, fitness spor aletleri, kent mobilyaları ve oyun parkı montajı yapılacağı belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:50:07   

BAKAN ÇELİK, DİNGİL'İ ZİYARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i makamında ziyaret etti.

            Bakan Faruk Çelik, belediye çalışmalarında, Başkan Seyfi Dingil'e başarılar dileyerek,”İskenderun'un uzun bir zaman sonra iktidar partisi ile buluşması memnuniyet verici bir durum. AK Parti belediyecilik anlamında Türkiye'de örnek bir partidir. Sizlerin kısa bir zaman içerisinde ortaya koyduğu projeler İskenderun'un gelişmesi ve kalkınması açısından büyük bir önem taşıyacaktır. Bizlerde Ankara'da sizlerin her zaman yanındayız. Her zaman destek olmaya hazırız. Tüm İskenderun halkına sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

            İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Sayın Bakanım. Bizler göreve gelir gelmez hiç vakit kaybetmeden İskenderun için kısa, orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye projeler hazırladık. Amacımız İskenderun halkına en iyi hizmeti verebilmektir. Bizler ortak akıl içerisinde tüm kurumlar ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Her şey İskenderun için diyoruz” şeklinde konuştu.

            Başkan Seyfi Dingil ziyaret anısına Bakan Çelik'e anı tabağı takdim etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:49:33   

Yaman, okullara temizlik desteğini sürdürüyor

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Kasım ayında başlattığı “Okullarda Hijyen Kampanyası” kapsamında okul gezilerine aralıksız devam ediyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın ziyaret ettiği okullar arasında bu sefer Hüseyinli İlkokulu, Özengili İlk ve Orta Okulu, Çökek İlk ve Orta Okulu, Turunçlu Şehit Hakan Üçyıldız İlk ve Orta Okulu yer aldı. Gittiği okullarda okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarların yanı sıra okul aile birliği yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Yaman, öğrencilerden de yoğun ilgi gördü.

            Çocukların temiz çevre koşullarında eğitim görmesi için okullara temizlik desteği verilmesi konusunda titiz davranan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Çocuklarımızın sağlığını korumak ve onlara hijyenik koşullar sağlamak için temizlik ekiplerimiz okul bahçeleri ve çevresinde çalışmalar yürütüyor. Ayrıca başlatmış olduğumuz “Okullarda Hijyen Kampanyası” ile okullara temizlik maddesi desteği de veriyoruz. Öğretmenlerimiz ve velilerimizden çocuklarımıza el yıkama alışkanlığının kazandırılması konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.”şeklinde konuştu.

            Başkan Yaman yaptığı okul ziyaretlerinde hem okulların hem de okulların bulunduğu mahallelerin sorunlarını dinledi. En çok dile getirilen konulardan biri de ulaşım sorunu idi. Otobüs ve dolmuş güzergâhlarının mahalle merkezlerini ve okulları kapsamıyor oluşundan kaynaklı sıkıntıları dinleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, konu ile ilgili olarak yetkili mercilerle görüşüleceğinin sözünü verdi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın neredeyse hiç gidilmemiş okullara yaptığı ziyaretler özellikle öğretmenler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

            Başkan Yaman'ın mevcut sorunlarla bizzat ilgileniyor olmasından duyulan memnuniyeti öğretmenler “Ezberleri bozuyorsunuz; buralara gelip sorunlarımızı bizden dinlemeniz ve okullarımızın durumunu incelemeniz bizi çok mutlu etti. Verdiğiniz destek bizim için çok değerli.” sözleriyle ifade etti.

            Çökek Mahallesinde bulunan okulda ulaşım sorunu, okul bina ve bahçesinin bakımsız kalmış olması ve okul gereçlerinin yetersizliği gibi sıkıntıların konuşulmasının ardından, öğretmenler öğrencilerin kitap ihtiyacından bahsetti.

            Okuma kitaplarının azlığı nedeniyle çocukları okumaya yeterince teşvik edemediklerini vurgulayan öğretmenlerle okul kütüphanesini gezen Başkan Yaman en kısa zamanda bu konuyla ilgilenilerek kitap ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

            Okullarda Hijyen Kampanyası kapsamında, temizlik maddelerinden oluşan paketlerin yetkililere teslim edildiği okul gezilerine önümüzdeki haftalarda da devam edilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:47:26   

HATSU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Merkez ilçe Antakya'ya bağlı Altınçay mahallesinde inşaatı devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi spor ve yaşam kompleksinin yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının döşendiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınçay mahallesinde yapılan Spor tesisi ve yaşam merkezinin yağmursuyu  ve kanalizasyon hattında betonarme borularının kullanıldığını belirterek, uzun vadede bölgede büyük bir rahatlama yaşanacağını bildirdi. Ayrıca çevrede bulunan evlerin kirli su hatlarının kaçak bağlantılarla dereye akışını tespit ettiklerini açıklayan idare, bu hatların iptal edilerek yeni yapılan kanalizasyon hattına bağlandığını bu sayede dere temizliğine katkı sağlandığını ifade etti.

             HATSU idaresi 3 kamyon, iki kepçe ve 15 kişilik ekip tarafından yapılan 25 metrelik yeni kanalizasyon ve yağmursuyu hat döşemesinin3 günlük bir çalışmanın ardından tamamlandığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:46:31   

ÇOCUKLARA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından organize edilen ve Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun sergilediği “Yaşasın Temizlik” isimli tiyatro oyununu izleyen çocuklar bol kahkahalı anlar yaşadı.

           Antakya Belediyesi'nin her mahalleye tiyatro götürme düşüncesi ile yola çıkan ve 8 Kasım 2014 tarihinden bu yana Antakya merkezde, Narlıca'da, Serinyol'da sahne alan Yaşasın Temizlik oyunu, geçtiğimiz hafta sonu Ovakent mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda Ovakent'li çocuklar için sahne aldı.

            Her hafta yaklaşık 500 çocuğa ulaşan oyunda çevre temizliği ve önemi anlatılırken, çocuklara tiyatro sevgisinin de aşılanması amaçlanıyor. Yoğun ilgi ile izlenen oyunun sonunda ise hediye edilen balonları alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:45:33   

GENÇLİK'İN GENÇLERİ COŞTU

Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 Genç takımı Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerken, U-17 Genç takımı da Odabaşıspor'u 9-0 yenmeyi başardı

            Hatay 1.Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, alt yapıya önem vermenin meyvelerini almaya başladı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 takımı Cumartesi günü Nazım Koka sahasında oynanan maçta Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerek üç puanı aldı. Sarı-Siyahlı Antakya ekibinin gollerini Yunus Aydın (2), Yusuf Gençer, Yusuf Alp ve Burak Yılmaz atarken Deniz Arabacı üç asistle farklı skora katkı sağladı.

U-17 TAKIMI 9 GOL ATTI

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-17 takımı da Pazar günü Nazım Koka sahasında oynadığı Odabaşıspor maçını 9-0 kazanarak zirve yarışını sürdürdü.

            Cebrail Kaplan, Caner Doğan, Erkan Türemiş hakem üçlüsünün başarıyla yönettiği maçta gözlemci olarak Nuri Gülen görev yaptı.

            Antakya Gençlik antrenörü Mustafa Yılmaz ile Odabaşıspor antrenörü Ayhan Kılıç'ın öğrencileri centilmence mücadele ederek takdir kazandılar.

            Maça hızlı başlayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 5.dakikada Mehmet Kılıç ile gol perdesini açtı. 21. Dakikada Hüseyin Çiftçigil ve 34. Dakikada Bünyamin Yavuz'un golleriyle Antakya ekibi ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı.

            Günün başarılı ismi Mehmet Kılıç 42. ve 44. dakikalarda attığı gollerle farkı beşe çıkardı. 52.dakikada Süleyman Bayraktar, 65. Dakikada Mehmet Kılıç, 67. Dakikada Burak Şehoğlu ve 72. Dakikada Mustafa Kemal Çolak attığı gollerle 9-0'lık galibiyeti sağladılar.

            Bu maçta 4 gol atan ve bir şutu direkten dönen Mehmet Kılıç maçın yıldızı olurken, Şamil Konuşkan ve Bünyamin Yavuz'da çok iyi oynadılar. Oyuna sonradan giren yetenekli kaleci Batuhan Çetin'de başarılı maç çıkardı. Maç sonrası soyunma odasında galibiyet, geçen hafta talihsiz sakatlık yaşayan Süleyman Bayraktar ve Mehmet Ali Kıcım'a hediye edildi.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, antrenörler Ahmet Hayri Yılmaz, Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcuları tebrik ederken, bu ortama katkı sağlayan Başkanvekili Ahmet Davut, ana sponsor Yuvam Dekor sahibi ve Kulüp 2. Başkanı Bedi Yıldız ile tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 02.12.2014 10:44:18   

UZLAŞMADA HATAY KAZANACAK

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde siyasi partiler hizmet noktasında uzlaşmada buluşurken, vatandaşlar bu birliktelikte Hatay ilinin kazanacağına vurgu yaptı

            Seçim döneminin üzerinden sekiz ay geçmesinin ardından bir süre önce siyasi partiler Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde hizmet konularında uzlaşma yapması vatandaşları memnun etmeye başladı.

            Kısır siyasi çekişmeler ve hizmet engellemeleri dolayısıyla sekiz ayını kaybeden Hatay için artık kaybedecek vakit kalmadığı belirtildi.

            Bu arada Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı son toplantısında özellikle büyükşehir bütçesinin uzlaşmayla meclis üyeleri tarafından kabul edilmesi önemli adım olarak değerlendirildi.

            20 Kasım günü yapılan dördüncü birleşimin karar özetlerinin okunup oylanmasıyla başlayan toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 Yılı Mali Bütçesi'nin de görüşüldüğü 7 madde ile devam edildi.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı için komisyon tarafından uygun görülen 659 milyon 549 bin 747 TL olan bütçesi tüm parti grupları tarafından oy birliği ile kabul edildi. Bunun yanı sıra Daire Başkanlıkları ve müdürlüklerin bütçeleri de tek tek okunup oylamaya sunularak yine aynı uyum içerisinde tüm gruplar tarafından kabul gördü.

            Yine 12 Kasım'daki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen “15 ilçe belediyesine ait 2015 Yılı Mali Bütçe Tasarıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 Yılı Performans Programı” konuları da oy birliği ile kabul edildi.

            Gündem maddeleri görüşüldükten sonra Kasım ayı toplantısı ile ilgili düşüncelerini paylaşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:”İlk 7 aylık sürecimizde Meclis olarak Hatay'daki hemşehrilerimizi belki üzmüş olabiliriz. Hatay halkı bizden kendi öz değerlerine yakışan bir meclis istiyordu. Kasım ayı içerisinde biz bunu hep birlikte başardık. Bütün birleşimlerimizde alınan kararların mutabakatla çıkması bizim adımıza, halkımızın adına çok sevindirici. Hem grup başkanlarımıza hem belediye başkanlarımıza hem de meclisimizin tüm üyelerine göstermiş oldukları bu özveriden ve azimlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

            Ben inanıyorum ki, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonraki süreçlerde de Hatay'ın örf, adet ve geleneklerine uygun; birlik ve beraberlik içerisinde Hatay'ı geleceğe taşıma konusunda hemfikir olacağız. Hatay halkının bize emanet ettiği bu Meclis'i daha efektif, daha kucaklayıcı ve şehrimizi ileri götürecek şekilde kullanacağımızdan hiç şüphem yok.”dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.12.2014 11:55:45   

YENİ MÜZENİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ TAMAMLANDI

5 Bin Metrekare mozaik sergileme alanı ile Dünya'nın en büyük Mozaik müzesi olmaya aday olan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi'nin peyzaj ve çevre düzenlemeleri Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar birimi tarafından tamamlandı.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklama konuyla ilgili şunlara yer verildi; “ Yaklaşık 35 Bin metrekare alana sahip olan ve sahip olduğu eserlerle Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olmaya aday olan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi'nin temizlik, peyzaj, çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları Antakya Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor. Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yapılan kapsamlı çalışma sonrasında Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi bahçesi layık olduğu görünüme kavuştu.

            Ağaçlandırma, çiçek ekimi, çim serme çalışmalarının yapıldığı alanın bakımı da Antakya Belediyesi'nce gerçekleştirilecek. Şehir genelinde yürütülen mevsim çiçekleri ekme çalışmaları devam ederken, tüm park ve yeşil alanların bakım ve onarım hizmetleri de tüm hızıyla devam ediyor.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 01.12.2014 11:54:53