......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250182
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

FUTBOL SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİİskenderun Belediye Gençlik ve Spor Kulübü seçmelerine yoğun ilgi gösterildi.

Yan sahada yapılan seçmeler sonucunda teknik heyet tarafından değerlendirmeye alınan sporcular takıma kazandırılacak.

Geleceğin yetenekli futbolcularını yetiştirmek isteyen teknik heyet futbolcu seçme işlemlerini büyük bir titizlikle yaparken sporcuların heyecanlı oldukları gözlendi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yaptığı açıklamada, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını belirterek , `En çok ilgi gören branş olan futbolda genç yeteneklere fırsat sağlamak için seçmeler düzenlendi. Seçmeleri kazananlarla uzun vadeli çalışmak istiyoruz. Böylelikle hem kendileri, hem de Türk futbolu kazanmış olacak. İskenderun Belediyespor yetenekliler için köprü vazifesi görecek` dedi.

Teknik heyet ise,” İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Seyfi Dingil, her zaman desteklerini bizlerden esirgemiyor. Genç futbolcuların en güzel şekilde yetiştirilmesi için gereken her şeyi yapmaya hazırız. Bu çocuklarımızın içlerinden güzel futbol oynayan kabiliyetli kişilerin çıkacağına inanıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 28.8.2014 10:23:45   

SATRANÇ TAKIMI BAŞARILI SONUÇLAR ALIYORTürkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Satranç takımı başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

17 - 29 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli The Ness otelde gerçekleşen süper lig şampiyonasında toplam 13 takım mücadele ediyor. İl Temsilcisi ve kafile başkanı Sultan Daban yaptığı açıklamada “İki yıldır mücadele ettiğimiz takımımızla bu yıl süper ligde olmanın heyecanını yaşamaktayız. Oynanan 7 tur sonrası belediye takımımız 6 galibiyetle şu an ikinci sırada yer almaktadır. Bu sporcularımıza ilk üç için daha çok motive edici olmuştur. Sporcularımızın ortak görüşü, Hatay`a bir kupa ile dönerek bu mutluluğu yaşamak istediklerini ve bunun için ellerlinden gelen mücadeleyi gösterecekleridir. Daha oynanacak 5 takım kalmıştır temenni dileğimiz bu turlar sonucunda alacağımız galibiyetler ile ilk 3 de yer almak ve Hatay`a kupa ile dönmek.

Sporcu kadromuz ; GM Mustafa Yılmaz, GM Faruk Amonatov, GM Murtas Kazhgaleyev, IM Cemil Can Ali Marandi, IM Cemil Gülbaş, IM Nino Batsiashvili, Necmettin Korkmaz, Diyap Büyükaşık, Beste Başak Abdimanoğlu, CM Denizcan Temizkan, Şuara Keskin

7 Tur boyunca karşılaşılan takımlar ve sonuçlar:

1.Tur:Mersin Akdeniz Belediyesini 6/4 galibiyet

2.Tur:İzmir Aliağa G.S.K 8.5/1.5 galibiyet

3.Tur:Antalya Çallı Spor Kulübü 5.5/4.5 galibiyet

4.Tur:Mersin Ezgi S.K 6/4 galibiyet

5.Tur:İstanbul Teknik Üniv. 5.5/4.5 mağlubiyet

6.Tur.Ankara Demir Spor K. 6/4 galibiyet

7.Tur:Beşiktaş Spor Kulübü 6/4 galibiyet” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 28.8.2014 10:21:36   

Kongreye tek liste ile gidilmeliATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Hatayspor`la ilgili olarak basın açıklaması yaptı

Çinçin, dün ATSO toplantı salonunda yaptığı basın toplantısında, Hatayspor kongre tarihinin çok talihsiz bir tarih olduğunu belirtti.

Hatayspor kongresinin sükunet ve huzur içinde yapılaması ve bunun içinde tek liste ile kongreye gidilmesinin daha doğru olacağına vurgu yapan Çinçin, daha sonra şu bilgilerde bulundu:

“Öncelikle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Hakan Özyay kardeşimize Allah`tan rahmet diliyor, Hatayspor`a emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Pazar günü açılış maçına çıkacak Hatayspor`a başarılar diliyorum. Daha önce de söylediğim gibi kongre tarihi olumsuz bir tarihtir. Talihsiz bir tarihtir. Ancak bu saatten sonra bu tür polemiklere girmek Hatayspor`a fayda sağlamaz. Hatayspor`un eksikleri tabiî ki vardır.

Bizler Hatayspor sevdalısı olarak yanlışları söylemeye devam edeceğiz.

Hatayspor geçtiğimiz dönem en çok para cezalarının olduğu bir dönemdir.

Hatayspor 250 bin civarında para cezası, 3 maç seyircisiz oynama, 2 maç Jan Baram`ın hak mahrumiyeti cezası almıştır.

Bizler şunu söylüyoruz. Bu tür cezalara sebep olan kim olursa olsun, hangi mensuptan olursa olsun Hatayspor`dan uzaklaştırılması gerektiğini belirtiyoruz. Hatayspor`un, yeni dönemde cezasız ve rakibe saygılı bir sezon geçirmesini temenni ediyoruz.

Alanyaspor`la oynanan final maçında Hatayspor`un hakkı savunulmamıştır, mağdur edilmiştir.

Hatayspor`un finansman ihtiyacı vardır. Kulübü aşırı borçlandırmanın Hatayspor`a zarar vereceğini, aksi taktirde Hatayspor`un kapanmasına kadar gideceğini belirtti.”

Çinçin ayrıca kongreye Katılacaklarını ancak tek liste ile kongreye gidilmesinin Hatayspor yararına olacağını, kongrenin huzur ve sükunet içinde geçmesini temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 28.8.2014 10:20:43   

ATATÜRK STADI YENİ SEZONA HAZIRAntakya Atatürk Stadı bakım onarım çalışmaları yapılarak yeni sezona hazır hale getirildi.

Haftalardır süren zemin bakım ve yenileme çalışmalarında sona gelinirken, tüm tribünler Bordo-Beyaz renklere boyanarak Hatayspor`un iç sahada oynayacağı ilk maç olan Diyarbakır BŞB maçına hazır hale getirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile stat amirliğinin hummalı çalışmaları sonucu pırıl pırıl hale getirilen Atatürk Stadında, taraftarlar keyifli maç izlemenin zevkini sürecek.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 28.8.2014 10:17:20   

Antakya, faciadan döndüHaraparası Mahallesi Şehit Osman Durmaz Caddesi üzerinde bulunan hurda lastik deposunda, bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, çevrede korkulu anlar yaşatırken, kelimenin tam anlamıyla Antakya faciadan döndü.

Lastik deposunda bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın bir anda büyüdü. Yüzlerce lastik tekerin alev almasıyla ortaya çıkan duman bulutu, gökyüzünü kapladı.

Dün, öğleden sonra gerçekleşen yangına itfaiye ekiplerinin anında mücadele etmesi çevre yerleşim birimlerine rahat bir nefes aldırdı. Çok sayıda itfaiye aracının müdahalesi sonucu söndürülen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, depo içerisinde mevcut bulunan çok sayıda lastik kullanılamaz hale geldi.

(Haber: Hasan Kaya)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 11:32:22   

Hatayspor için en kritik günHatayspor Başkanı Jan Baram, bugün ödenmesi gereken 550 bin lirayı bulamazlarsa lige katılamayacaklarını ve yeni alınan futbolculara lisans çıkaramayacaklarını açıkladı

Bu sezon yaptığı flaş transferlerle adından söz ettiren ve lige şampiyonluk parolasıyla başlayacak olan Hatayspor için bugün en kritik gün.

Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram, 550 bin lira bulunmadığı takdirde Hatayspor`un lige katılamayacağını ve yeni futbolculara lisans çıkaramayacağı uyarısında bulundu.

Hatayspor için söz verenleri bu sözlerini yerine getirmek için para vermeye davet eden Baram, şu açıklamada bulundu:“Geçen sezon finalde kaybettik. Sezon bittikten sonra Büyükşehir Belediye başkanı ile görüştük. Bütçeyi artırarak 8 milyon TL olarak belirledik. 2. Ligin üst düzey futbolcularını ve PTT 1. Lig tecrübesi olan kalitesi 13 futbolcuyu transfer ettik. Şampiyonluğu yakalayamadık ama Hatayspor`un adını tüm Türkiye`ye duyurduk.

Ligde grubumuzda Göztepe ve Kocaeli Birlik takımları çok iyi transferler yaptı. Duyumlarımıza göre 25 milyon bütçeleriyle mücadele edecekler. Biz 8 milyon bütçe ile mücadele edeceğiz. Büyükşehir belediye başkanı ve bir milletvekili ile birlikte bütçeyi belirledik. Bize verilen sözler henüz yerine getirilmedi. Transfer sezonunda gerekli desteği göremedik.

Hafta sonunda başlayacak olan lig öncesi 550 bin TL para lazım. Bu para bulunamazsa Hatayspor, maça çıkamayacak. Bu para, Necdet Kaba, Bülent Kalecikli, Mustafa Kayabaşı ve Ekrem Sarıçam`ın transfer taksitleri.

Bütün transferleri kendi bütçemizi ve kendi çabalarımla yaptık. İnşallah bu para bulunur ve Hatayspor`u layık olduğu yerlere getiririz” dedi.

HİKMET ÇİNÇİN`E SERT ELEŞTİRİ

Hatayspor Başkanı Baram, eski başkan Çinçin7e sert eleştirilerde bulunarak şu açıklamayı yaptı:

“Hikmet Çinçin mali kongre istiyor. Kendisi 15 yıl yönetimlerde hatta başkanlık makamında bulundu ama hiç mali kongre yapmadı. Hatayspor tüzüğünün eskidiğini söylüyor. Görev esnasında niçin bu tüzüğü değiştirmedi. Para lazım olduğu zaman elzemdir. Tüzük çalışması yapılıyor. Jan Baram`ın önünü tıkamakla olmaz.

Hikmet Çinçin`in iki alacağı var. Biri 515 bin diğeri 670 bin TL olmak üzere faizleriyle birlikte 1 milyon 400 bin TL. Kendisi bu parayı almaktan vazgeçsin bende bunun iki katı olan alacağımdan vazgeçeceğim.

Kulübü 5,5 milyon lira borçla devraldık. İkinci ligde kaldığımız sürece bu borç aynı düzeylerde kalacak ve eksiltmeye çalışacağız. Bir üst lige çıktığımızda ise sıfırlayacağız. Kendime ve aileme zarar verebilirim ama Hatayspor`a asla” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 11:31:47   

Uzunçarşı, daha güzel olacak


Geçtiğimiz günlerde 3. genel kongresini yapan ve Uzunçarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanlığına seçilen Hasan Ali Sevinç ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, dün Hatay Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulundu.

HGC` de gerçekleştirilen ziyarete HGC Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sarı, Dernek Başkanı Hasan Ali Sevinç, Dernek, Yönetim Kurulu üyeleri Osman Dalgaç, Yusuf Cengiz, Selim Karabiber, Abdi Yiğitbaşı ve Sait Sevinç katıldı.

Uzunçarşı`yı görüntü kirliliğinden kurtarmak için çalıştıklarını belirten Sevinç konuşmasına şöyle devam etti; ”Uzunçarşı`da başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarının devam etmesini istiyoruz. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Uzunçarşı`da MOBESE çalışmalarına başladı bu da bizim için sevindirici bir gelişme. Bu çalışmaların tamamlanması ile Uzunçarşı daha da güzel olacak.

Seyyar satıcılarda Uzunçarşı esnafına sıkıntı veriyor. Seyyar satıcılar ile ilgili belediye zabıta müdürlüğü ile görüşmeler yapıyoruz.

Kasap esnafı ve fırıncı esnafının daha iyi bir hijyenik ortamda çalışmaları için bizlerde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Uzunçarşı`yı görüntü kirliliğinden kurtararak çarşıyı hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 10:51:53   

Birlikte hizmet üretiyoruz


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 95 mahalle ve 600 km² alandan oluşan Antakya`yı mahalle mahalle dolaşarak, muhtarların ev sahipliğinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini, sorunları ilk ağızdan dinleyerek yerinde tespit edip çözüm ürettiklerini, mahalle sakinleriyle birlikte hizmet ürettiklerini belirtti.

Son bir haftada 40`ın üstünde mahalleye gittiklerini belirten Başkan Kimyeci ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Antakya Belediyesi ailesi olarak mahallelerimizi karış karış dolaşıyoruz. Mahalle ziyaretlerimize Antakya Belediyesi ailesi olarak katılım gösteriyoruz. Hizmet için var olan bu geniş ailede Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, icracı daire müdürlerimiz, AK Parti il ve ilçe teşkilat üyelerimiz bizlere eşlik ediyorlar.

Şu ana dek Antakya`ya bağlı Bitiren, Açıkdere, Mansurlu, Akcurun, Tanışma, Üzümdalı, Madenboyu, Apaydın, Demirköprü, Bohşin, Avsuyu, Alaattin, Akçaova, Suvatlı, Yeşilova, Narlıca, Derince, Akhisar, Maraşboğazı, Ovakent, Paşaköy, Aşağıoba, Arpahan, Uzunalıç, Tahtaköprü, Alahan, Yaylacık, Kisecik, Saraycık, Karlısu, Gülderen, Oğlakören, Serinyol, Doğanköy, Günyazı, Ekinci, Kuzeytepe, Dikmece, Karaali, Alazi mahallelerimize ziyaret gerçekleştirdik. Mahalle ziyaretlerimize Üçgedik, Anayazı, Zülüflühan, B.Dalyan, Güzelburç, Maşuklu, K.Dalyan, Odabaşı, Kuruyer, Hasanlı, Gökçegöz, Bozhöyük, Melekli ve Saçaklı`da devam edeceğiz. Böylelikle Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen ve merkez dışında kalan 54 mahallemizi ziyaret etmiş olacağız.

Hizmet yolunda yapacağımız bu buluşmalar tüm mahallelerimizde artarak devam edecek. Ekip olarak masa başı hizmet anlayışından uzağız. Sorunları yerinde tespit edip, ilk ağızdan dinleyerek, hemşehrilerimizle birlikte yaptığımız istişareler sonucu hizmet üretiyoruz. Yeni kurulan bir belediye olarak yerel seçimden sonra ki ilk hafta bazı müşkilatlarımız oldu. Ancak çok kısa sürede yapılanmamızı sağladık. Yeni hizmet binamızı tesis ettik. Personel görevlendirmelerimizi yaptık. Kurumsal kimliğimizi oluşturduk. Süratle vatandaşlarımıza hizmete başladık. Bugün 95 mahallemizde çöpler düzenli olarak toplanıyor.

Oluşturduğumuz 6 ekiple mahallelerimiz ilaçlanıyor, haşere ve larva mücadelesi sürüyor. Yine bu dönemde Büyükşehir Belediyesi`nin görev ve sorumluluğunda olmasına rağmen arazözlerle içme suyu takviyesi yaparak ve kanal arızalarına da müdahale ederek vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderdik. Parklarımızı revize ettik. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iftar sofraları kurduk, ramazan kolisi dağıttık.

Kent genelinde asfaltlama, yol açma, genişletme ve parke döşeme çalışmalarını başlattık. Kentimizde bulunan 170 caminin, kiliselerin, havranın, ziyaretlerin periyodik temizlik ve bakımını üstlendik. Yeni iş makinaları ve modern temizlik araçları satın alarak makine parkımızı güçlendirdik. Bugün Antakya Belediyesi ailesi olarak, 95 mahalle ve 600 km² alandan oluşan Antakya`nın her karışına hizmet götürüyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 10:51:28   

Sanayicilere limanlar tanıtıldı


Deniz Ticaret Odası (DTO) İskenderun Şubesi tarafından düzenlenen “İskenderun Körfezi`nde faaliyette bulunan liman işletmelerinin hizmet standartları ve kapasitelerinin tanıtılması” konulu toplantı Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşti.

Konferansa, Kahramanmaraş Ticaret Odası yönetim kurulu üyeleri, İskenderun Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.

İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak şu açıklamalarda bulundu: “Kahramanmaraş, Anadolu`nun Kaplanları diye adlandırılan 3-5 şehrimizden birisi. Ürettiğimiz malı bir yerden bir yere sevk edip pazarlayarak para kazanıyoruz. Dolayısıyla üretim kadar lojistik masrafları da çok önemli maliyetlerin içine giriyor. Bizler de bu konuda sizlere yardımcı olmak üzere `Neden İskenderun limanları kullanılmalı?` diye buralara kadar geldik. Lojistik olarak İskenderun Körfezi Gaziantep ve Kahramanmaraş`a daha yakın. Bu yakınlık sayesinde lojistik hizmetini daha ekonomik vereceğiz. Alışılmış bir rutin hat var, bu da Mersin Limanı. Evet, Mersin bunca senedir sizlere çok hizmet verdi. O da ülkemizin bir limanı.

Ama bizim İskenderun`daki limanlarımız, Mersin Limanı`ndan daha ekonomik fiyatlarla sizlere hizmet sunabilir. Konteynır bazında en az 150-200 dolar civarında nakliye tasarrufu sağlayacaksınız. Bizim de buraya gelişimizin en büyük sebeplerinden birisi size bu lojistiğin daha mantıklı, daha ekonomik nasıl olduğunu izah etmektir.

Limanlarımızın bütün ekipmanlarının çağ ne gerektiriyorsa ona göre yenilendiğini bilmenizi istiyoruz. Bu amaçla da, sizleri de tüm verdiğimiz hizmetleri yerinde görmeniz için İskenderun`a davet ediyoruz. Gelip bir görün. Hakikaten Rotterdam`da ne varsa, Amber`de ne varsa, İskenderun`da hepsi var.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, İskenderun Deniz Ticaret Odası`nı tanıtan bir sunum yapıldı. Daha sonra Assan Limanı İşletme Müdürü Faruk Irmak, Limak Pazarlama Müdürü Yaşar İnal, Denbirport Liman Müdürü Bülent Çelik, Ekmar Denizcilik Liman Müdürü Mustafa Akarca ve Toros Terminal Satış şefi Hüseyin Bayraklı limanı anlatan sunum yaptılar.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 10:48:21   

PROJELERE TAM DESTEK


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir dizi çalışma programı için gittiği Başkent Ankara`da, İskenderun`un geleceğini ilgilendiren projeler için temaslarda bulundu.

Dingil, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Orman ve Su işleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve değişik bakanlıklardaki bürokratlarla görüşerek projelerinin hayata geçirilmesi için görüşmelerde bulundu.

Kısa bir zaman diliminde yoğun bir ziyaret programı gerçekleştiren Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ziyaretlerin olumlu geçtiğini belirterek, “Ankara programımızı çok verimli ve samimi ziyaretlerde bulunarak geçirdik. Her zaman çalışmalarımızda bizlere güç veren vekillerimize teşekkür ediyorum. Yapılan görüşmeler ve ziyaretler ilçemiz gelişimi noktasında büyük bir önem arz etmektedir. Biz bu yolda dur durak bilmeden çalışıyoruz. İskenderun için hazırladığımız projelerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Orman ve Su işleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve değişik bakanlıklardaki bürokratlarla görüşerek projelerinin hayata geçirilmesi için görüşmelerde bulunan Dingil, ”Bu aşamada bizlerden desteklerini esirgemeyen bakanlarımıza çok teşekkür ederim. Görüşmeler oldukça verimli geçti.

Önümüzdeki günlerde kısa ve orta vadeli dönemlerde somut adımlar atılacak. Vakit kaybetmeden kent için ne yapılması gerekiyorsa yapmak niyetindeyiz. Laf değil icraat üretme derdindeyiz. Bu millet hizmetin en güzeline layık”

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 27.8.2014 10:46:49