......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

Medya Bowling Turnuvası ödülleri verildi

Kentin yaşam merkezi olan Prime Mall Antakya düzenlediği kampanyaların yanı sıra özel günlerde gerçekleştirdiği etkinlikler ile de adından sıkça söz ettiriyor.

            10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne basın mensuplarını alışveriş merkezinde misafir eden Prime Mall Antakya yönetimi konuklar ile birlikte yemek yedikten sonra medya çalışanlarına özel bowling turnuvası gerçekleştirdi. Keyifli anların yaşandığı turnuva sonunda tüm katılımcılara hediyeleri verildi.

            Alışveriş merkezi müdürü Heper Kolcu tarafından turnuvanın birincisi Zafer Gazetesi'nden Adem Karagöz'e, ikinci Asi Gazetesi'nden Davut Zerman'a ve üçüncü Şaşmaz Gazetesi'nden Fazlı Gündüz'e kupa takdim edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:48:51   

Hatay güçlü bir il

Hatay Valisi Ercan Topaca, üç aydır görev yaptığı Hatay'ın güçlü bir il olduğunu belirterek “Türkiye'nin geleceği, kentin geleceği için birlikte omuz omuza, her hangi bir ayrım yapmadan çalışmalıyız” dedi.

            Vali Topaca, dün sabah Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Zafer Sarı, Sadullah Ergin, Cemil Yıldız, Rahmi Vardı, Nihat Mazmanoğlu ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

            HGC Başkanı Yetişen ziyarette yaptığı konuşmada,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sayın valim ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Bizlerde birlik ve beraberlik içinde arkadaşlarımızla cemiyet olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir gece düzenledik, senede birde olsa arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz devam edecektir. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

            Vali Topaca'da yaptığı konuşmada, “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum. 10 Ocak inşallah sizler için yeni bir başlangıç olur. Gazetecinin başarılı olması önemlidir. Kamuoyu doğru, sağlıklı ve zamanında bilgilendirilmelidir.

            10 Ocak basının başarılı olmasını artıracaktır. Yapmanız gerekeni yaparsanız başarılı olursunuz. İnşallah hep birlikte 2015 yılını başarılı hizmetlerle geçiririz.

            Kocaeli 24 saat ayakta olan bir il. Hatay'da 24 saat yaşayan kentlerden biri ve Hatay'da hareketli bir il. Samimiyetle bu memlekete olan borcumuzu ödemek için çalışacağız. 3 aylık bir zaman dilimi içerisinde Hatay’ın güçlü bir il olduğunu gördüm.

            Halkı bilgilendirmek anlamında, kamuya açık hizmetlerin yürütülmesi gerekiyor.  Basın mensubu arkadaşların haber alma sıkıntılarında bizlere ulaşa bilirsiniz. Basınımızın anlayışını, desteğini bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.

            Türkiye'nin geleceği, kentin geleceği için birlikte omuz omuza, her hangi bir ayrım yapmadan çalışmalıyız. Millet birbirine kenetlenirse o yollar daha açık olacak. Samimi bir yolculuk yapmamız gerekiyor. Benim işimde bu koordinasyonu sağlamak.

            Önümüzdeki günlerde HGC'ye daha uygun bir mekân sağlamak için, cemiyetle birlikte çalışacağız.” şeklinde konuştu.

            Basın mensuplarının, elektrik kesintileri ve trafik sorunu ile ilgili sorusu üzerine, Topaca elektrik kesintilerinin, Türkiye'nin tamamında olduğunu ve doğaüstü olaylardan kaynaklandığını belirterek, “Trafik sorunu da dikkatle takip ettiğimiz bir konu. Valilik olarak trafiği kontrol etmek zorundayız. Vali olarak Hatay'ın geneline hakim olmalıyım” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:20:10   

MAHKÛMLAR KAMU YARARINA ÇALIŞACAK

Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli ve beraberindekiler, adli para cezasını ödeyemeyen ve cezai hükümleri az olan mahkûmların kamu yararına çalıştırılmasını sağlamak amacıyla, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarette kısa bir açıklama yapan Ahmet Güneyli şunları kaydetti; “Son yapılan yasal değişiklikler ile birlikte, adli para cezaları ödenmediği zaman kişiler ceza evlerine alınmak yerine, toplum içerisinde kamu yararına bir işte çalışarak cezalarını çekiyorlar. Bu kapsamda biz de Antakya Belediyesi ile birlikte bir çalışma başlatarak, bu kapsamdaki hükümlülerin toplu bir şekilde ve belirli standartlar çerçevesinde çalışmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.”

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise; “ Gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretten dolayı teşekkür ederim. Bu güne kadar mahkûmların toplum yararına çalışması hususunda sizlerle önemli bir iş birlikteliği yaptık. Bundan sonraki süreçte daha geniş kapsamlı bir çalışmayı beraberce planlayıp, uygulayacağız. Bu doğrultuda önümüzdeki süreçte de yapacağımız protokollerle bu konuda kamuoyunu rahatlatma konusunda bir gayret içerisinde olacağımızı belirtmek isterim.” dedi.

            Ziyarette Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli'ye, Uzman Personel Öğretmen Yusuf Kılboz ve Uzman Personel Sosyolog Seher Güneş eşlik etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:17:51   

Çalışkan: Bu seçim dönüm noktası olacak

Saadet Partisi Hatay Kumlu İlçe Kongresi yapıldı. Mevcut başkan Celil İnan yeniden güven tazeledi.

            Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan kongrede yaptığı konuşmada Haziran ayında yapılacak genel seçimlere değinerek “Bu seçim Saadet Partisi'nin yükselişi olacaktır inşallah. Bu seçim tarihin bir dönüm noktası olacaktır” dedi.

            Çalışkan kongrede yaptığı konuşmasına şöyle devam etti: “Yolsuzluk iddiaları ile ilgili hiç bir iktidar mensubu biz çalmadık adamlarımız çalmadı diyemiyor, tek amaçları hırsızlığı çıkaranlardan, dinleme yapanlardan, kendilerini deşifre edenlerden intikam almaktır. Sandık bizi aklayacaktır diyerek seçim sonuçları ile kendilerini temize çıkardıklarını sanıyorlar. Halkımız gerçekleri görmeye başladı. Bu seçim Saadet Partisi'nin yükselişi olacaktır inşallah. Bu seçim tarihin bir dönüm noktası olacaktır. İş başında olanların suyunun ısındığı defterlerinin dürüldüğü bir seçim olacaktır. Kendilerine proje verilmişti; Büyük Ortadoğu projesine destek verin ve ılımlı İslam, İsrail'in güvenliğini tehlikeye düşürecek adım atmayın. Görüyoruz söylemlerle İsrail'in karşısında ama icraatlar İsrail'in yanındalar. Rekor ticari anlaşmalar, Malatya'da ki İsrail'i koruyan füze kalkanı, Gazze saldırılarında Jet yakıtı sevkiyatı, tüm dünya havayollarını kapatmışken bizimkiler İsrail askerlerini taşıdılar.

            10 sene önce 6 katrilyon vatandaşların kredi borcu varken şuan 340 katrilyon civarındadır. 50 kattan fazla artış var.  Devletin 217 milyar dolardan aldığı iç ve dış borç bugün 650 milyar dolar sınırına dayandı. Hatay'a şöyle yatırım, böyle yatırım deyip durdular. Neymiş efendim hastane, adliye binası, stadyum, müze park bahçe, müze küçükmüş de şimdi büyüğünü yaptık. Adliye binaları yetersizmiş. Suç makinesi haline gelen insanların sayısı artıp cezaevleri dolup taştığı için adliye yapılıyor. Yol, hastane, derslik, adliye yaptık diyorlar ama üretimi artıracak iş alanı ortada yok. 

            Alınan saatin fiyatı, yapılan saraylar, israflar ortada görüyorsunuz. Saray dünyanın en büyük sarayı imiş. Bunların defterleri dürülmeye başladı, bu yüzden önümüzdeki seçim itibarı ile hep birlikte göstereceğimiz en üstün gayretlerle bu ülke layık olduğu yerlere gelecektir. Önümüzdeki günlerde bu ülkenin milli ve manevi için aynı idealler ve davayı güden insanlarımızla birlik beraberlik içinde adım attıklarını göre-ceğiz. Bu yanlışları umarım halkımız duyar anlar ve Saadet Partisi olarak Haziran'da yapılacak seçimde en mutlu haberleri alacağız inşallah” dedi.

            Kongre sonunda Saadet Partisi'ne katılanlara rozetleri takıldı.

            Kongreye Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Recep Polat, Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ile bazı ilçe başkanları STK ve diğer bazı parti temsilcileri katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:09:48   

KİMYECİ, ANTAKYA İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil eşliğinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

            Ziyarette kısa bir konuşma yapan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin gerek Antakya için, gerekse milletvekilleri için büyük bir şans olduğunu düşündüğünü belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Bugün buraya değerli kardeşimiz Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile hasret gidermek amacıyla gelmiş bulunmaktayız. Antakya'mız tarihin, kültürün ve güzelliklerin merkezi. Böyle bir şehir için Başkan Kimyeci'nin, gerek mesleği gerekse siyaset arenasında verdiği mücadele noktasında, Antakya'mız için büyük bir jest olduğunun bilincindeyiz. Antakya'nın sorunlarını uzun yıllar birebir yaşadı, vatandaşımızla, halkımızla, mahallelimizle, tüm kesimlerimizle iç içe olan bir kardeşimizdi. Allah nasip etti, çok şükür Antakya'nın Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Gerek Antakya için, gerekse biz milletvekilleri için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Antakya'da çok güzel projeler hayata geçirecek, bu noktada kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin.” dedi.

            İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun ile kardeş ilçe olunduğunu vurguladığı konuşmasında; “İsmail Kimyeci, belediyeciliği çok iyi bilen, dürüst ve çalışkan bir arkadaşımız. Antakya'nın havası ile suyunda yoğrulmuş Antakya için biçilmiş bir kaftan. Ben çok başarılı olacağını biliyorum. Tuttuğunu koparan bir başkanımız. Büyük projelere başlayacaklarına ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Kendisiyle iftihar ediyoruz.” dedi.

            Ziyaretten dolayı mem-nuniyetini ifade ederek konuş-masına başlayan Antakya Bele-diye Başkanı İsmail Kimyeci; “Başta Adalet Eski Bakanımız Sadullah Ergin olmak üzere tüm milletvekillerimiz, Hatay'ımızı ve Türkiye'mizi nasıl kalkındırırız, daha iyi nasıl yatırımlar yaparız düşünceleri ile can siper hane bir duruş sergilediniz. Tarım konusunda da bölge çiftçimizi kalkındırma konusunda, tarım komisyonunda birebir görev alarak önemli çalışmalar sergilediniz. Bunlardan dolayı size müteşekkiriz. Hizmetlerinizin bundan sonraki süreçte de devamını diliyoruz.

            Hatay AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Grubunda diğer kıymetli belediye başkanlarımız ile beraber, Sayın Dingil ile de çalışmalar yapıyoruz. Hatay'ımızın kalkınmasındaki temel alt yapı ihtiyaçlarını Büyükşehir kapsamında ve ilçeler nezdinde çözmek için gayretli bir işbirliği yürütüyoruz. Kendisine İskenderun için yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi'nin hizmetlerini ve projelerini anlattığı konuşmasının sonunda Milletvekili Karasayar'a ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek çiçek takdim etti.

            Gerçekleşen ziyarette Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Belediye Başkan Yardımcıları Hikmet Hatunoğlu, Mustafa Kemal Karakaplan, Cengiz Özgöz, Erhan Tartıcı, Abdullah Okur ve Daire Müdürleri eşlik ederek, ev sahipliği yaptılar.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:08:54   

112'LERDE TAŞERONLAŞMAYA HAYIR

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin kamuda taşeronlaşmaya, devletin yürütmesi gereken asli işlerin taşeron çalışanlara gördürülmesine her zaman karşı çıktıklarını belirterek “112'lerde yapılmak istenen bu düzenleme ile ilgili de hukuki girişimlerde bulunacağız. 112'lerin taşeronlaşmasının önüne geçeceğiz.” dedi.

            Şahin, Sağlık Bakanlığı 112 Acil sağlık hizmetlerinde hizmet alımı yöntemiyle şoför istihdamı yapacağını ve 112 Acil sağlık hizmetlerindeki çalışma şeklini yeniden düzenleyeceği ile ilgili bir yazı İl Sağlık Müdürlüklerine gönderildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal bir hukuk devletidir. Devletimizin en üst hukuk normu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasıdır. Anayasanın 128.maddesine göre de: “Devletin, kamu iktisadî teşebbüsleri ve diğer kamu tüzel kişilerinin genel idare esaslarına göre yürütmekle yükümlü oldukları kamu hizmetlerinin gerektirdiği aslî ve sürekli görevler, memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle görülür.”

            Ambulanslarda görevlendirmek üzere hizmet alımı yöntemiyle 4 Bin şoför taşeron çalışan olarak istihdam edilmek istenmesi kabul edilemezdir.

            112'lerde kadrolu şoför sayısı toplam 1200'dür.  Bu sayının 3.3 katına yakın bir sayıda çalışanın taşeron olarak sistemin içine dahil etmenin anlamı belli bir süre içinde özele devredilen kamu kuruluşları gibi 112'leri de özelleştirmektir. Dün ambulanslar için ihale çıkarılmıştı. Bugün şoförler taşeron oluyor.  Yarın bir sonraki adım tümüyle özelleştirme ve kamu çalışanlarının görevlerine son verme olacağı da açıktır.

            Hiç şüphesiz ki 112 Acil sağlık hizmetlerinde personel eksikliği vardır. Fakat bu eksikliğinin giderilmesi için getirilecek çözümün; adının Çalışma Bakanının tabiri ile Çağdaş Kölelik diye tarif edilen taşeron çalıştırma olması kabul edilemezdir. 

            112 Acil Sağlık Hizmetlerinde, personel ihtiyacı için yapılacak iş, KPSS sonuçlarına göre 657 sayılı Devlet Memurluğu güvencesine sahip bir şekilde personel istihdam etmektir.

            Çağdaş bir yönetim anlayışında, idare edenler, idare ettikleri işyerinde bir tasarruf uygulayacakları zaman onların da fikir ve düşüncelerini almaları gerekmektedir.

             Ben böyle istiyorum, böyle olacak demenin yanında yönetişim anlayışını benimseyen bir yönetim şekli daha makul olacaktır. Yaklaşık yirmi senedir süre gelen çalışma şekline göre, sosyal hayatını ayarlayan; evini, çocuğunun okulunu çalışma şekline göre düzenleyen 112 çalışanlarının, kurmuş oldukları hayat düzenini alt üst edecek bir çalışma sistemi üzerinde ısrar etmek kimseye bir şey kazandırmayacaktır.

            Türk Sağlık-Sen olarak kamuda taşeronlaşmaya, devletin yürütmesi gereken asli işlerin taşeron çalışanlara gördürülmesine her zaman karşı çıktık ve karşı çıkmaya devam edeceğiz. 112'lerde yapılmak istenen bu düzenleme ile ilgili de hukuki girişimlerde bulunacağız. 112'lerin taşeronlaşmasının önüne geçeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:06:27   

HBB MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Meclisi 2015 yılı Ocak ayı olağan toplantısı 14.01.2015 Çarşamba günü (bugün) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleşecek.

            33 maddenin görüşüleceği toplantıda öne çıkan gündem başlıkları şu şekilde:

            İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı'nın “Danışman” kadrosunda çalıştırılacak personelin maaşlarının belirlenmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi,

            Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığı'nın mülkiyetleri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait Antakya ve Reyhanlı ilçelerindeki vakıf kültür varlıkları olan “Eski Antakya Evi ve Su Değirmeni”nin 30 yıllığına Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne kiralanması ile ilgili teklifin görüşülmesi,

            Zabıta Daire Başkanlığı'nın Antakya, İskenderun, Dörtyol ve Reyhanlı Hal Şubeleri'nde bulunan işyerlerinin kiralanması ile ilgili teklifin görüşülmesi,

            Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın araç alımı ile ilgili teklifinin görüşülmesi.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Meclis Salonu'nda gerçekleşecek olan toplantı saat 14.00'te başlayacak.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:05:41   

TEOG SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI

8. sınıflara yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye'de uygulanan ortak sınav sonuçları açıklandı.

            TED Hatay Kolejinden sınava giren 72 öğrenciden 15'i 120 sorunun tamamını doğru yaparak büyük bir başarı örneği gösterdi.

            TED Hatay Koleji öğrencilerinin sınavda çıkan 120 sorudaki netlerinin aritmetik ortalaması 113,91 ve doğru cevap yüzdesi %95 olarak açıklandı.

            TED Hatay Koleji idaresi yaptığı yazılı açıklamada “Tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor destek ve güvenlerin-den dolayı velilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:04:17   

Yayladağı Belediyesi'nden Kimyeci'ye teşekkür

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, hafta sonunda ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılmasında gereken yardımlarını esirgemeyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye teşekkür etti.

            Başkan Kalkan, aşırı kar yağışı nedeniyle yolların kapandığını belirterek yolların açılması için gerekli araç ve ekipmanı gönderen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye Yayladağılılar adına başarılar diledi.

            Başkan Kalkan, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada “10.01.2015 Cumartesi günü kar yağışı nedeniyle kapanan Yayladağı merkez ve Mahallerinin yollarının açılmasında hassasiyet gösterip araç ve ekipman gönderen Antakya Belediye Başkanımız Sayın İsmail Kimyeci'ye tüm Yayladağı halkı adına teşekkür eder, çalışmaların da başarılar dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:03:13   

DP heyetinden HGC'ye ziyaret

Millet siyasetin efendisidir

            Demokrat Parti Hatay İl Teşkilatı, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak için ziyaret ettiği Hatay Gazeteciler Cemiyetinde basın çalışanlarıyla buluştu.

            DP İl Başkanı Mahmut Ekmen ve yönetim kurulu üyeleri, HGC binasında cemiyet başkanı Ahmet Yetişen ve gazetecilerle sohbet toplantısında bulundu.

            Bir süre önce DP İl Başkanlığı görevine getirilen Ekmen, konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: “Demokrat parti olarak İnşa etmeyi arzu ettiğimiz Demokrasi Evi'nde, devlet, milletin hâkimi değil, hizmetkârıdır. Millet siyasetin efendisidir. Milletsiz devlet, devletsiz millet olmaz. Güçlü millet, güçlü Türkiye demektir.

            Türkiye'nin Demokrasiye ve ümide ihtiyacı vardır. Ümitsizlik, Türk halkını sıkıntıya sokmaktadır. Biz Türk halkı nezdinde birleşme ve bütünleşme ile bir ümidi temsil ediyoruz: Demokratik ve ekonomik bir ümit. Demokrat Parti'nin temel amacı, toplumun tüm kesimlerine iş, aş, sağlık, eğitim, sosyal güvenlik ve hukuki güvence sağlamaktır.

            Demokrat partililer olarak, hukukun üstünlüğüne inanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan, demokrat, laik ve Büyük Atatürk' ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün ışığında akıl ve bilim yolunun yolcuları, T.C. vatandaşlarını en temiz duygularla kucaklayacağız.

            Türkiye; Birlikte yaşama iradesi olan, Zengin tarih ve kültür mirasına sahip, Çalışkan, zeki ve üretici insanların ülkesidir. Bu ülke, hayal kırıklıkları kadar başarılar, hazin geri çekilmeler kadar zaferler yaşayarak bugüne damgasını vurmuş, bir araya gelerek “Ne mutlu Türküm” diyen insanların ülkesidir. Bu topraklarda büyük bir ülke ve büyük bir millet vardır.

            Günümüzde basın özgürlüğü, darbe dönemlerini aratacak kadar tahdit ve tehdit altındadır. İktidarlar, basını doğrudan veya dolaylı yönetmek için devletin gücünü kullanmaktadır. Böylece milletimizin haber alma özgürlüğü engellenmektedir. Milletimizin haber alma özgürlüğü olmadan yapılan ve yapılacak seçimlerin demokratik meşruiyeti olamaz.

            Vatan birliğimizi, Bayrak birliğimizi, Dil ve Din birliğimizi, Cumhuriyetimizi, Laik ve sosyal olan yaşam biçimimizi kaybetmemek için alevisi-sunnisi, hıristiyanı-yahudisi, ermeni'siyle DEMOKRAT PARTİ'de birleşelim.Hepimizin Demokrat parti'ye ihtiyacı var. TÜRKİYE'nin Demokrat partiye ihtiyacı var.” Dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 14.01.2015 11:02:20