......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

HAGİAD'TAN KIBRIS ÇIKARMASI

Hatay Genç İşadamları Derneği geçtiğimiz hafta sonu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne resmi ziyaretler ve çalışma toplantılarını kapsayan bir gezi düzenledi.

            Gezi kapsamında, Kıbrıs Genç İşadamları Derneği ile bir araya gelen HAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri iki ülke arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği fırsatları ve ortak çalışma konularını masaya yatırdı.

            İki derneğin üyeleri arasında gerçekleşen faydalı görüşmelerin ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu'nu makamında ziyaret eden HAGİAD üyeleri yatırım ve işbirliği konularında hazırladıkları ayrıntılı dosyayı Başbakana iletti.

            Oldukça sıcak bir havada gerçekleşen ziyaretin ardından HAGİAD heyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu cumhurbaşkanlığı sarayında ziyaret etti. Kıbrıs'ta yaşanan son ekonomik ve siyasi gelişmeleri doğrudan cumhurbaşkanınca yapılan açıklamalar ile takip eden heyet, Kıbrıs sorununun bir an önce çözülmesi ve adada kalıcı bir barış ve siyasi istikrar sağlanması yönündeki temennilerini de cumhurbaşkanına iletip, kısa süre sonra gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm adaylara başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:02:46   

Sarı, “Antakya'nın Hayat Kaynağı Çeşmeler” adlı kitabını çıkardı

Araştırmacı Gazeteci Zafer Sarı Antakya'da tarihi olan ve unutulan çeşmelerle ilgili “Antakya'nın Hayat Kaynağı Çeşmeler” adlı kitabını çıkardı.

            Hatay Tarihi ile yıllarca kitap yazan ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda HGC Saymanı olan Araştırmacı-Gazeteci Zafer Sarı Antakya'da günümüzde bulunan tarihi çeşmeleri konu alan “Antakya'nın Hayat Kaynağı Çeşmeler” adlı kitabını çıkardı.

            Hatay'ın geçmiş tarihi ile Antakya'da yayın yapan yerel gazetelerde zaman zaman köşe yazıları olan Araştırmacı Gazeteci Zafer Sarı, “Antakya'nın Hayat Kaynağı Çeşmeler” adlı çıkardığı kitabında Antakya'da geçmişten günümüze kalan tarihi çeşmeleri konu alıyor.

            Antakya Belediyesi Başkanı İsmail Kimyeci'nin katkılarıyla hazırlanan “Antakya'nın Hayat Kaynağı Çeşmeler” adlı kitabı torunu olan Filiz Ertunç'a armağan eden Araştırmacı Gazeteci Zafer Sarı, önümüzdeki günlerde de bu zamana kadar çıkarmış olduğu tüm kitapların içerisinden en önemli konuları seçerek, kitap içerisinde bulunan Hatay'ın tarihi bilgilerini tek kitap halinde çıkarmaya hazırlanıyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:01:52   

Var gücümüzle çalışıyoruz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman genel durum değerlendirmesi yaptı.

            30 Mart 2014 tarihinden bu yana gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalışıyoruz diyen Başkan Yaman, temel çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Kentin yaşanabilir bir ortama dönüşmesi, kentte yaşam standartlarının artması ile birlikte mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturulacağı bilinci ile kentimizi yaşanabilir bir yer haline getirmek yolunda adımlar atıyoruz. Yeni kurulmuş bir belediye olmamıza rağmen hızla kadrolarımızı oluşturarak yapılanmamızı tamamladık. 30 Mart 2014 tarihinden bu yana gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalışıyoruz.

             Defne Belediyesini tüm birimleriyle aktif hizmet üreten bir yapıya ulaştırmak ve kentin standartlarını yükseltmek adına geçen 9 aylık süreçte; Temiz Defne Temiz Gelecek sloganı ile geniş çaplı bir temizlik işlemi yürüttük, 700 Konteyner alınarak ihtiyaç olan mahallerimize yerleştirildi. Belde belediyelerden kalan konteynerler boyanarak temizlendi, tamir edildi. Temizlik işlerine bağlı ekiplerimiz Defne'de etkili bir şekilde varlığını gösterdi. Katı atıkların depolanması ve geri dönüşümü ile ilgili olarak konusunda uzman bir firma ile protokol imzaladık. Önümüzdeki süreçte temizlik hamlelerimizi geliştirerek Temizliği ile anılan bir ilçe olmak yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

            Yıllardır ihmal edilmiş mahallelerimizin kış girişinde mevcut kanalların temizliği ve bakımı, yeni su kanallarının açılması işlemleri temizliği fen işleri birimimizce yürütüldü, çamurlaşma ve göllenmelere önlem olarak ihtiyaç duyulan bölgelere toplam 13.000 ton elek altı malzeme serildi, yol bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık verildi. Birçok mahallemizde ihtiyaç önceliğine göre toplam 38.000 m2 parke döşeme çalışması yapıldı. Yollarımızın bakım ve onarım çalışması hız kesmeden devam ediyor.  Yağmur sularından dolayı bozulan stabilize yolların daha sıhhatli olabilmesi için dere yataklarına ve su kanallarının geçtiği yerlere toplam 600 mt büz döşeme işlemi yapıldı. Yağmur sularının tahliyesi için toplam 12 ton demir ızgara döşendi. 200 bank okullara ve halkımızın ortak kullanım alanlarına yerleştirilmek üzere yaptırıldı. Girişimlerimiz sonucu Hatay Büyükşehir Belediyesince Çekmece Caddesi üzerinde sıcak asfaltlama çalışmaları başlatıldı. Sıcak asfaltlama çalışmalarının programı mevsim koşulları elverdikçe devam edeceğini asfaltlama çalışmalarının belediyemizin katkı ve işbirliği ile Harbiye ve Sinanlı mahallelerine kadar devam edecek.

            Yoğun yağışlar nedeni ile su taşkınlarına karşı acil kurtarma ekipleri kurduk, mağdur vatandaşlarımızın sıkıntısını gidermek üzere 24 saat görev yaptık.  Şiddetli yağışlar sebebiyle zarar gören duvarların yerine harbiye caddesi üzerinde ve gümüşgöze mahallerimizde daha sağlam daha estetik istinat duvarları inşaa ettik.

            Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarımıza temizlik ürünleri paketleri dağıtımımız devam ediyor. Okullarda çevre duvarları çatı onarımlarının yanı sıra tahta kitaplık kapı doğrama, bank gibi eksiklerin tamamlanması için çalışıyoruz. Okulların parkları ve bahçeleri tarafımızdan elden geçiliyor, eksikleri hızla tamamlanıyor.

            Kent Konseyimizle birlikte projelerimiz birer birer hayata geçmeye başladı kaybolan mesleklerimizden olan ipekçiliğin yeniden istihdama ve üretime başlaması için “İpekböceği Yetiştirme Evi” için girişlerimiz tamamlanma aşamasına geldi.

            Turistik değeri olan Harbiye bölgemizde Ürgen caddesindeki heyelanla ilgili birçok üniversiteden görüş alındı kalıcı ve sağlıklı tedbirlerle ilgili geniş çaplı raporlarımız hazırlanıyor, Hidro havuzunun eski haline dönüştürülmesi ve çevre düzenlemesi ile ilgili tüm yasal izinler ve tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Bahar başında izolasyon işleminin tamamlanması ardından Hidro Havuzunu yeniden dolduracağız.  Harbiye mahallemizde Yağmur'un kardeşlik parkını tamamlayıp halkımızın hizmetine sunduk,

            Uğur Mumcu meydanın genişletilmesi ile ilgili olarak projelerimizi tamamladık,  5.700 metrekarelik alanı ile Hatay'ın en büyük bulvarını ilçemize kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Harbiye mahallemize kapalı semt pazarı kazandırılması ile ilgili olarak alt yapı çalışmasını tamamladık, projemiz uygulama safhasına geldi.

            Sümerler mahallesinde halk eğitim merkezi işbirliği ile birlikte Kadın sanat ve kültür evinin açılışını yaptık, Akdeniz mahallesinde açılacak kadın sanat kültür evinin alt yapı çalışması tamamlandı önümüzdeki günlerde açılışını yapmaya hazırlanıyoruz.  Harbiye mahallemizde 700 metrekare bahçesi olan 2 katlı bir evin kiralama işlemleri tamamlandı ekiplerimiz restorasyon çalışmalarına başladı, bahar başında Gençlik kültür sanat evinin açılışını halkımızla birlikte yapacağız.

            Kısa sürede birçok kültür etkinliğine imza attık, tiyatroları mahallelerimize götürdük, halk konserleri düzenledik, film festivalleri ve fotoğraf festivallerine katılım sağladık, ilçemizin tanıtımı için fuarlarda stantlar kurduk.

            Ortak akıl ve katılımcı bir anlayışla hazırlanan stratejik planımızı uygulamaya koyduk, halkımızın gösterdiği güvene layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz, iş yapmış görünmek için değil sağlıklı ve kalıcı hizmetler üretmek için çaba gösteriyoruz. 2015 yılı içinde doğruluk ve yansızlık ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kente ve kentlimize yakışır çalışmalarımızla örnek bir belediye olma hedefimize kararlılıkla yürüyoruz. “ dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:00:43   

ANTAKYA BELEDİYESİ, ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri kent genelinde eş zamanlı ve periyodik olarak yürüttüğü temizlik çalışmalarında “Önce Temizlik” düşüncesiyle hizmetlerini sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri Küçük Sanayi Sitesi'nin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında yürüttükleri temizlik hizmetine devam ediyor.

            Antakya Belediyesinden yapılan açıklamada Küçük Sanayi Sitesi'nde yapılan çalışmalar hakkında şunlara yer verildi; “Antakya'nın merkezinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi, temizlik sorunları ve yollarının bakımsızlığı nedeniyle sıkıntılar çekerken, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin göreve gelerek hizmet önceliği vermesi ile yeni bir görünüm kazanmaya başladı. Antakya Belediyesi ekiplerince sorumluluk alanında olsun yada olmasın, vatandaşların mağduriyetlerini giderme noktasında çalışmalar yürütülen Küçük Sanayi Sitesinde yollar onarılıyor, moloz yığınları kaldırılıyor, cadde ve sokaklar süpürge çalışmaları ile temizleniyor. Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde yürüttükleri çalışmalar dâhilinde, gece gündüz demeden temizlik hizmetlerine devam etmenin yanı sıra, küçük sanayi sitesinin temizliğini tüm hızıyla sürdürüyor. Yapılan çalışmalar dâhilinde moloz kaldırma, süpürge çalışmaları ve gece yıkamaları gerçekleştiriliyor.”

            Antakya Belediyesi daha temiz bir Antakya için yürüttüğü çalışmalarda son birkaç günde yapılanları şöyle sıraladı;

            Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi. Fevzi Paşa, Gazi Paşa, Kuyulu, Şehitler ve Kantara mahallelerinde toplu temizlik çalışmaları yapıldı. Akasya Mahallesi'ndeki 15 nolu sağlık ocağının çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı. İpek sokaklarda ve Uçar Sitesi'nde toplu temizlik çalışmaları yapıldı. Büyükdalyan ve Dikmece mahallelerinde kapsamlı temizlik çalışmaları yapıldı. Kuyulu Mahallesi'ndeki Göz Hastanesi'nin civarında yıkama çalışmaları yapıldı.

            Saraykent Mahallesi'ndeki Akçay Sokak'ta temizlik çalışması yapıldı. Gazi Paşa Mahallesi'ndeki Gazi Paşa Çıkmazı'nda kapsamlı temizlik çalışması yapıldı. Ürgen Paşa Mahallesi'ndeki 435., 436. sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı. Ovakent Mahallesi'ndeki Ana Okulu'ndan katı yakıt atıkları alındı. Karlısu Mahallesi'ndeki muhtarın göstermiş olduğu muhtelif yerlerde kepçe ve kamyon yardımıyla moloz kaldırma çalışmaları yapıldı. Küçük Sanayi Sitesi'nin içinde kepçe ve kamyon yardımıyla moloz kaldırma çalışmaları yapıldı. Antakya merkezde Ulu, Affan, Habib-i Neccar ve Mahremiye camilerinin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı. Tanışma Mahallesi'ndeki Yeni ve Merkez camilerinin ve Gülderen Mahallesi'ndeki Mahalle Cami'nin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki taziye yerinde temizlik çalışmaları yapıldı.

            Cumhuriyet Caddesi'ndeki taziye yerinde süpürge ve temizlik çalışmaları yapıldı.  Karlısu Mahallesi'ndeki taziye yerinde süpürge ve temizlik çalışmaları yapıldı. H. Ö. Alpagot, Haraparası, Gazi, Altınçay mahallelerinde temizlik ve süpürge çalışmaları yapıldı. Vali Utku Acun Parkı'nın etrafında temizlik çalışmaları yapıldı.  Şeyhoğlu Cami'nin yan tarafında bulunan parkın civarında temizlik çalışması yapıldı. Bağrıyanık Mahallesi'ndeki muhtarlığın çevresinde ve Bekir Karabay Camii'nin etrafında temizlik çalışmaları yapıldı. Küçük Sanayi Sitesi'ndeki 5. İniş 13. Cadde'nin üzerinde bulunan cam atıkları kaldırıldı.

            Valilik'in ve eski Nüfus Müdürlüğü'nün etrafında bulunan katı yakıt atıkları kaldırıldı. İzmir Caddesi'ndeki muhtelif yerlerde bulunan katı yakıt atıkları ile moloz yığınları kaldırıldı. Orhanlı Parkı'nın etrafında muhtelif yerlerde bulunan bahçe artıkları, katı yakıt atıkları ile moloz yığınları kaldırıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:59:41   

Kavillioğlu Edirne'de

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl periyodik olarak ve farklı şehirlerde düzenlenen “İl Müftüleri Toplantısına” katılmak üzere Edirne'ye gitti.

            Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in katıldığı açılış programıyla 13 Ocak 2015 Salı Günü başlayan toplantı üç gün sürecek.

            Her yıldan farklı olarak bu yıl 12 Balkan ülkesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlarının da katıldığı toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ve 81 il müftüsü katılıyor.

            Dört çalıştay, dört açık kürsü ve üç oturum halinde gerçekleşecek olan toplantının değerlendirme oturumuna Diyanet İşleri Başkanı Görmez Başkanlık edecek.

            Toplantı 15 Ocak Perşembe günü (Bugün)  sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erecek. Cuma günü ise Cuma Namazından önce çevre il ve ilçelerde bulunan camilerde İl Müftüleri tarafından cemaate vaaz edilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:59:02   

İSKENDERUN BELEDİYESİ YENİ LOGOSUNU ARIYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesinin logosunun değişmesi için yarışma açtıklarını belirtti.

            Yarışmaya katılmak isteyenlerin 16 Şubat 2015 tarihine kadar belediyeye başvuruda bulunması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Seçici kurul oylaması 23 Şubat 2015 tarihinde yapılacak.Sonuçlar, İskenderun Belediyesi www.iskenderun.bel.tr web sitesinden yayınlanacaktır.Yarışmada ilk üçe girenlere çeşitli ödüller verilecektir.Yarışma ile İskenderun Belediyesi'nin logosunu daha da güzelleştirerek sembol bir hale gelecektir.”dedi.

            Başkan Seyfi Dingil, "Mevcut logomuzun artık değişmesi gerektiğine inandık. Bu nedenle kentin simgelerini içinde barındıracak nitelikte bir logo olmasını hedefledik. Yeni logomuzun kentimize ve belediyeye yakışır özellikte olacağına inanıyoruz. Yeni belirlenecek logoda uzman bir jüri olacak. Logo ile ilgili yaptığımız çalışmanın bir diğer önemi ise yarışma ile yapılacak olmasıdır. Bu, bizim yarışmalar ile en iyiye ulaşmak istediğimizin açık bir göstergesidir. Belediyemiz ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Yarışma katılım koşulları ve teknik şartnamesini www.iskenderun.bel.tr adresinde mevcuttur” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:58:29   

Aycan Bulanık son yolculuğuna uğurlandı

Hatay Bülteni Gazetesi sahibi Ayhan Aycan Bulanık, 13 Ocak Salı günü elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından dün son yolculuğuna uğurlanarak toprağa verildi.

            Önceki gün Antakya-İskenderun yolu Kıcı mevkiinde Aycan Bulanık, kendisinin kullandığı 31 AVJ 28 plakalı özel otomobille seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin ardından karşı yönden gelen 27 P 2010 plakalı tırla çarpışması neticesinde kazada 26 yaşında hayatını kaybetti.

            Ailesi, basın camiası ve sevenleri arasında büyük üzüntüye yol açan bu acı olayın ardından merhumun cenazesi, dün Antakya Mezarlık Kompleksi Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Antakya Asri Mezarlığında toprağa verildi.

            Aycan Bulanık'ın cenaze törenine Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, belediye meclis üyeleri, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen,  HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı ve HGC 2. Başkanı Sadullah Ergin, gazeteciler, Bulanık Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak merhumu son yolculuğa uğurladılar.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Aycan Bulanık'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm dostlarına sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:57:23   

AÇIKTA SATILAN ÜRÜNLER DENETLENİYOR

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri halk sağlığını korumak amacıyla açıkta satılan ürünleri denetliyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin, mücavir alan sınırları içindeki açık pazaryerlerini denetimden geçirdiği bildirildi. Açıklamada ayrıca açıkta et ve süt ürünü satanlar, yıkanmadan ve pişirilmeden tüketilen gıdalar, kuru yemiş, kuru pasta, şekerlemeler, lokumlar, yufkalar gibi gıdaları satanların kontrol edildiği belirtildi. Söz konusu ürünleri satanlardan standartlara uygun olmayanlar Antakya Belediyesi Zabıta ekiplerince uyarıldı.  Yılbaşı öncesinde denetimleri yapılan pazarcı esnafının tekrar denetlenerek uyarılara uyup uymadıklarının tespit edildiği ve birçok esnafın bu uyarıları dikkate aldığı belirtildi.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Vatandaşların sağlıklı, güvenli, düzenli ve belirli bir standart dahilinde alış veriş yapmaları için denetimlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle gıda maddesi üreten ve satan pazarcı esnafımızın kontrolüne ağırlık veriyoruz. Amacımız, gıda ürünlerinin bozulmadan ve deforme olmadan tüketiciye ulaşmasıdır. Bu arada normal kontrollerimiz de devam etmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:55:57   

ESKİ BUĞDAY PAZARI, ÇARŞININ GÖZ BEBEĞİ OLACAK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Meydan Çarşısı içinde bulunan tarihi eski buğday pazarı meydanını canlandırmak için projeleri bir bir uygulamaya geçirdi.

            2015 yılını yatırım ve vatandaşa daha fazla hizmet yapma yılı olarak değerlendireceklerini ifade eden Başkan Kimyeci, “Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daha fazla hizmet sunmak üzere çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Meydan Çarşısı içinde eski Buğday Pazarı olarak bilinen ve yıllarca şehir insanına hizmet veren mekânda yeni yılla birlikte değişiklikler yaparak çarşıya alış veriş ve gezme amaçlı gelen insanlarımıza hoşça vakit geçirmeleri, dinlenmeleri ve çınar altında oturup nefes alabilecekleri bir mekân haline dönüştürme projemizi hayata geçiriyoruz.

            Bu kapsamda eski buğday pazarında bulunan esnafımızı mağdur etmemek amacıyla, bu süreçte çalışmalarını sürdürmeleri için başka bir yere taşıyacağız.

            Çarşılarımızın her köşesinde bir tarih yapmaktadır. Bu tarihi ayağa kaldırmak ve çarşımızın eski cazipliğini geri kazandırmak üzere elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız.

            Bunları yaparken hiçbir esnafımızın mağdur olmamasını istiyor ve bu kapsamda çalışma yürütüyoruz. Eski Buğday pazarında bulunan seyyar esnafımız Meydan Mahallesi içerisinde Perşembe Pazarında bulunan alanda üstünü kapattığımız ışıklandırmasını yaptığımız modern tezgâhlarda vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam edecekler.

            Bu mekânın ayrıca çevre düzenlemesini yaparak önünde bulunan elektrik trafosunun kaldırılıp başka bir mekâna taşınması yolunda girişimde bulunduk. Eski Buğday Pazarı içinde hayatlarını idame ettiren esnafımızı mağdur etmeyerek ailelerine ekmek götürecekleri alternatif alan oluşturduk.

            Çarşı esnafı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin şehir genelinde yürüttüğü çalışmalardan ötürü büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Antakya Belediyesi ekiplerinin ve özellikle siz değerli başkanımızın yapmış olduğu çalışmalardan oldukça memnunuz. Şehrimiz genelinde yapılan temizlik, yeşillendirme ve yeni park bahçe çalışmaları ile Antakya'nın yüzü yavaş yavaş değişiyor.

            Çarşı içinde de yürüttüğünüz bu çalışma ile eski buğday pazarı yıllar öncesinde var olan güzelliğe kavuşmuş olacak. Çarşı esnafı olarak başkanımızın her zaman yanında olacağız” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:55:13   

Ekin Liseleri, yeni eğitim konseptini başlatıyor

Geçtiğimiz günlerde, Ekin Liseleri'ne dönüşecekleri müjdesini tüm kamuoyu ile paylaşan Ekin Dershaneleri, 17 Ocak'ta yapacağı bursluluk sınavı ile yeni eğitim konseptini başlatıyor.

            Hatay'ın köklü ve başarılı eğitim kurumlarından biri olan Ekin Dershaneleri adına yazılı bir açıklamada bulunan Ekin Dershanesi Kurucu Müdürü David Çağan, dershanelerin okullara dönüşümü sürecini olumlu geçirdiklerinin altını çizdi.

            Bilimsel Kollektif Eğitimin merkezi olan kurumlarının her daim eğitim camiasında yer alacağını savunan Çağan, dershanecilikte edindikleri üniversiteye hazırlık deneyimini 'Ekin Liseleri'nde devam ettireceklerini söyledi.

            Ekin Lisesi'nin, 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde Antakya ve Samandağ'da yeni bir kulvar açacağını da ileri süren Ekin Dershanesi Kurucu Müdürü David Çağan, radikal bir karar alarak Antakya ve Samandağ ilçelerinde bulunan ikişer dershane binasından, Antakya'da bir Samandağ'da bir olmak üzere iki dershane binasını liseye dönüştürdüklerini de ifade etti.

            Çağan, Ekin Liseleri'nin, dershanecilikte edindiği üniversiteye hazırlık deneyimini lise eğitiminin yanında vererek öğrencisinin üniversite başarısını garanti altına alacağını da kaydederken, 17 Ocak'ta düzenleyecekleri bursluluk sınavı ile de yeni eğitim konseptini başlatacaklarını da dile getirerek “Ekin Dershaneleri Bankalar Şubesi'nde 9.,10. ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenleyeceğimiz bursluluk sınavına tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz” dedi.

            Eğitim sistemindeki dönüşüm sürecini iyi değerlendirdiklerinin de altını çizen Çağan,  “Tek Alternatif” şiarıyla yola çıkan Ekin Liseleri'nde, eğitim ilkelerinden taviz vermeden yollarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 10:54:26