......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

TÜRKOĞLU'NDAN ATIÇ'A ZİYARET

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay 5. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığı'na seçilen Av. Ahmet Atıç'a gerçekleştirdiği ziyarette hayırlı olsun dileklerini iletti.

            Milletvekili Türkoğlu'nun AK Parti Hatay İl Başkanı Av. Ahmet Atıç'ı ziyaretinde Payas Bele-diye Başkanı Bekir Altan ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkan Yardımcısı Kadir Gök de hazır bulundular.

            Atıç'ın AK Parti teşkilatlarının her kademesinde görev almak suretiyle elde ettiği birikim ve tecrübeleri, vizyoner ve yenilikçi kişiliğinin yanında genç ve dinamik yapısı ile harmanlayarak AK Parti Hatay Teşkilatları'na farklı bir soluk ve farklı bir heyecan katacağına inancının tam olduğunu söyleyen Türkoğlu; “257 devlet, 16 imparatorluk kurmuş ecdadın bakiyesi olan Türkiye'yi şanlı tarihinde olduğu üzere istikbalde de arzu edilen günlere kavuşturmak için bir araya geldiğimiz bu hizmet davasında üstlenmiş oldukları kutlu vazifelerinden ötürü İl Başkanımız Sayın Ahmet Atıç'ı can-ı gönülden tebrik ediyor ve yeni il yönetimimize muvaffakiyetler dilerken geçmişte görev almış tüm teşkilat mensuplarımıza da emeklerinden, gayretlerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:39:00   

Öğrenci servisi yaşlı kadına çarptı

Kırıkhan-Topboğazı yolu üzerinde İmece Mahallesinde sabah saat 07.30 sularında öğrencileri almak üzere gelen aracın manevra yaparken bakkala ekmek almaya giden 65 yaşındaki Ayşe Gezer'e çarparak yaralanmasına neden oldu.

            Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ayşe Gezer bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

            31 S 6023 Plakalı Servis aracının sürücüsü Uğur Y., İmece Mahallesindeki öğrencileri almak üzere mahalleye gelirken dönüş manevrası yaptığı sırada Ayşe Gezer'e çarparak ölümüne neden olmaktan Jandarma tarafından gözaltına alındı.

Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:36:54   

HBB, BAŞARI KAZANAN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRECEK

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda ilimizi temsil edip başarı kazanan sporculara ödül verilmesi konusunu gündeme taşıyarak spora verdiği önemi biz kez daha kanıtladı.

            Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına teşvik etmek ve sporcuyu desteklemek amacıyla gündeme taşıdığı konu üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Benim spora bakışımı herkes biliyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, taekwando, jimnastik, karate gibi birçok branşta mücadele eden sporcumuz var. Müthiş güzel bir spor kompleksi yapıyoruz, inşallah 3 aya kadar bitireceğiz. Herkesin çok mutlu olacağı bir spor salonu olacak” dedi.

            Bu sene içinde bütün amatör kulüplerini toplayacaklarını belirten Başkan Savaş, “Kendi kaynaklarımızdan kazandığımızın binde 7'sini verebiliyoruz. Biz bunu bütün spor kulüplerimize vereceğiz. Bunun içinde geçen seneki bütçenin kesinleşmesi gerekiyor. Bütçe kesinleştiği zamanda ne kadar vereceğimiz belli olacak böylece fikstürdeki durumuna göre paylaştıracağız” dedi.

            2 sene önce Hatay'dan katılıp Satranç dalında Balkan Şampiyonu olan ve Bulgaristan'da Kross Şampiyonu olan sporculara dikkat çeken Başkan Savaş, “İlimizi temsil eden ve başarı kazanan sporcuları ödüllendirerek hem onlara ekonomik destek vermiş oluruz hem de motivasyonlarını arttırmış oluruz” dedi.  

AK Parti Grubundan Tam Destek

            Konu üzerine kısa bir açıklama yapan AK Parti Grup Sözcüsü Kudret Özbakış ise, Sporcuları ödüllendirmenin çok güzel bir şey olduğunu ifade ederek “Hatay'da da sporun gelişmesi, özellikle amatör sporun gelişmesi için çok iyi bir uygulama.

            Hatay Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü bugün görüldüğü gibi çok anlamlı çalışmalara imza atıyor. Bundan dolayı da teşekkür ediyoruz. Bu ödüllendirme teklifini de grup olarak destekliyoruz” dedi.

            Atılan olumlu adımların ardından gündem maddesi olan sporcuyu ve antrenörü ödüllendirme konusu üzerinde daha ayrıntılı bir çalışma yapılması adına Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonuna havale edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:35:08   

ANTAKYA BELEDİYESİ SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN START VERDİ

Antakya Belediyesi'nden gençlere, hanımlara ve spor camiasına yönelik hazırlanan ücretsiz kurs hizmeti hayata geçiyor. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kurulumunu tamamlayarak, kurslarına başlıyor.

            Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü hizmetlerine bir yenisini ekledi. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çeşitli yaş gruplarına ve ayrıca kadınlara yönelik olarak anlaşmalı spor salonlarında ücretsiz olarak kurs veriyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 'Gençlerimizi ve hanımlarımızı beden ve ruh sağlığını geliştirmek, boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, amatör spor faaliyeti gösteren sporcularımıza destek sağlamak amacıyla Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nü kurduk. Antakya Belediyemiz bünyesinde alanında uzman antrenörler eşliğinde verilecek olan kurslarımız 8  14, 15  20 ve 20'nin üzerinde olmak üzere yaş gruplarına yönelik olarak verilecek. Kurslarımızda Muay Thai, Karate, Kick Boks, Wushu dalları yer alırken, hanımlarımıza yönelik de haftanın belirli gün ve saatlerinde Antakya Belediyemiz tarafından belirlenen spor merkezlerinde uzman bayan öğretmenler tarafından fitness, plates, step, aerobik v.b. dallarda kurs verilecek.” dedi.

            Başkan Kimyeci, genç nesillere sporu ve sağlıklı yaşamı sevdirmek, her türlü sportif faaliyetleri desteklemek ve gençliğin ruhi, bedeni, ahlaki kabiliyetlerini geliştirmek, milli duygu ve manevi teması sağlamak amacı ile kurulan kulübün organizasyonunun ise Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından yürütüleceğini sözlerine ekledi.

            Belediyeden yapılan açıklamada, Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'ne ulaşmak isteyen ve konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız hanımlara yönelik hazırlanan spor faaliyetleri için Antakya Belediyesi ana hizmet binasında bulunan Kültür ve Sosyal İşler Birimine 0326 221 93 40 ve dâhili 1130  1131 numaralı telefondan, diğer yaş gruplarına yönelik hazırlanan kurslar için ise Antakya Mahfel Sosyal Tesislerinde bulunan Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimine 0326 213 16 15 numaralı telefondan, ulaşılabileceği ifade edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:33:18   

ERZİN BELEDİYESPOR'UN KAMPI SONA ERİYOR

Spor Toto. 3. Lig 3. Gurubunda mücadele eden Hatay temsilcisi Erzin Belediyespor'un ikinci yarı öncesinde Antalya'nın Side ilçesindeki 12 günlük kamp çalışmaları bugün tamamlanıyor.

             Teknik Direktör Ergün Aytekin nezaretinde kamp çalışması yapan Turuncu Beyazlı ekip aynı zamanda da 3 hazırlık karşılaşması yaptı. 

            Teknik Direktör Ergün Aytekin, "12 Günlük kamp çalışmalarımızı bu gün tamamlıyoruz. Tüm futbolcularımıza hafta sonuna kadar izin verdik. Pazar günü Erzin ilçemizde tekrar toplanacağız" dedi.

            Erzin Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Ergörün ligin ikinci yarı öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Erzin ilçe stadını denetlemek üzere şehrimize TFF den bir heyet gelmiştir. Yapılan incelemede bir takım eksikliklerimizi bize bildirdiler.  Bu eksiklikleri kendi sahamızda yapacağımız Anadolu Üsküdar maçına kadar yetiştirmeye çalışıyoruz. Eğer yetişme ise 1-2 maçımızı İskenderun 5 Temmuz stadında oynayacağız" dedi.

            Erzin Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Ergörün, ikinci yarı öncesinde şu ana kadar takıma takviye olarak futbolcu transferi yapmadıklarını ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:31:37   

ANTAKYA GENÇLİK'TEN TEKSÖZ'E PLAKET

Kuruluş tarihi olan 1926 yılı ile ilimizin en eski ve köklü spor kulüplerinden olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz'e teşekkür plaketi sundu.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, Başkan Yardımcısı Cengiz Özcan ve Kulüp Muhasibi Aykut Doğru, 15 Ocak Perşembe günü HESOB binasında Birlik Başkanı Teksöz'e nezaket ziyaretinde bulundu.

            8 farklı yaş kategorisinde 200 gence spor yapma imkânı sağladıklarını belirten Ergin, öncelikli hedeflerinin çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan koruyup spora yöneltmek olduğunu vurguladı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik olarak her zaman yanlarında olan ve manevi destek veren HESOB Başkanı Teksöz'e spor kulübü adına plaket veren yönetim kurulu, teşekkürlerini iletti.

            Başkan Teksöz'de spora önem verdiklerini amatör spor kulüplerinin daima yanında olacaklarını ifade ederek Yuvam Dekor Antakya Gençlik yönetimine ziyaret ve plaket sunumlarından ötürü teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:29:53   

2014 Yılı Güvenlik Hizmetleri Değerlendirme toplantısında konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca:

Asayiş ve güvenliği çok önemsiyoruz

            Hatay Valisi Ercan Topaca, “2014 Yılı Güvenlik Hizmetleri Değerlendirme” toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. Vali Topaca, konu hakkında geniş açıklamalarda bulunarak asayiş ve güvenliği çok önemsiyoruz dedi.

            Topaca, düzenlediği basın toplantısında, Hatay'da 2014 yılında 36 bin 704 asayiş olayının gerçekleştiğini belirterek bu olaylardan % 69,9 oranında olayın aydınlatıldığını söyledi.

            Topaca, asayiş olayları ile ilgili yaptığı açıklamada, Hatay'da 2014 yılında 70 terör olayının gerçekleştiğini vurgulayarak, bu olaylarda 179 kişinin gözaltına alınarak adli mercilere çıktığını, 17 kişinin tutuklandığını ve yargı süreçlerinin devam ettiğini belirterek açıklamasına şöyle devam etti; “Terör olayları ile karşılaşmayı arzu etmiyorum ve her türlü tedbiri de alıyoruz.

            Üzerinde hassasiyetle durduğum konulardan biri de akaryakıt kaçakçılığı. Akaryakıt kaçakçılığı uzun yıllar önceye dayanan bir olay olup zaman zaman miktarları da artmıştır. Bu yasa dışı olayı engellemek devletimizin görevidir. Bu konuda çalışmalar ve operasyonlar planlayarak bu faaliyetin tamamını sona erdirdik. Bu tür faaliyetlere asla izin vermeyeceğiz ve bu işin üstesinden geleceğiz. Yasadışı bu faaliyetlere ilimizde asla izin vermeyeceğimizi ifade etmek istiyorum.

            İlimizde 2014 yılında 4 milyon 806 bin 346 paket kaçak sigara ve 39 bin 698 şişe kaçak içki de ele geçirilmiştir. Uyuşturucu kaçakçılığıyla da kararlılıkla çalışıyoruz. İlimizde 2014 yılında 546 bin 153 hap ve 213 gram bonzai ele geçirilmiştir. Bilinçli bir toplumda, gençlerimiz bunu biliyorsa o zaman bunları ondan uzak tutabiliriz. Son zamanlarda bu konu ile ilgili cezalar artırıldı ve etkili bir mücadele yürütülüyor. Bu konuda halkımızın desteğini bekliyoruz.

            Araç hırsızlığı ile de yoğun çalışma aşlattık. İlimiz sınırları içerisinde kaçak araç geçirmek çok zor ve gündemimizden de çıkarmak istemiyoruz. 2014 yılında yakalanan kaçak araç sayısı 215 dir, bunun içinde ilimiz dışından, başka illerden gelenlerde var. Bu konuda vatandaşların yapacağı ufak ihbarlar bize yardımcı olmaya yeter.

            Trafik konusunda da vatandaşlarımızın çok dikkatli olması ve kural ihlali yapmaması gerekiyor. Anne baba olarak çocuklarımıza trafik kurallarını öğretmemiz gerek. Emniyet kemeri önemli bir güvenlik tedbiridir. Herkesin sorumlu davranmasını rica ediyorum. 2015 yılını kemer takma yılı ilan ediyoruz. Okul servis araçlarını da denetliyoruz ve denetlemelerimiz devam etmektedir. Suriye plakalı araçlarında denetlemelerini yapıyoruz. Çok sayıda Suriye plakalı araçları da trafikten men etmiş durumdayız.

            İlimizde 245 bin Suriyeli ikamet ediyor. Bunların 14 bin 966'sı ilimizde bulunan 5 adet çadır kapta bulunmakta. Kamplarda kalan Surelilerin ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Suriyelilerinde karışmış olduğu suçlar var. Bu suçlara karışanlarda takip ediliyor ve mahkemeye çıkarılıyor. 2014 yılında 1432 olaya karışmışlar ve 28'i tutuklanmıştır. Memleketlerine dönünceye kadar misafir etmeye devam edeceğiz. Temennimiz onlarında memleketine huzur gelsin ve memleketlerine dönsünler. Onlardan istediğimiz bizim kurallarımıza uymaları. Bu kentte birliği, dirliği kimseye bozdurmayız.” dedi.

            Dün Büyük Antakya Otelinde gerçekleştirilen basın toplantısına, Hatay Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Bozdemir, Hatay İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit, Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

(Haber & Fotoğraf. Hasan KAYA)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:08:39   

GÜZELMANSUR, BUGÜN CANLI YAYINDA

İlimizde sosyal hayatın, siyaset ve ticaretin sevilen isimlerinden Makine Yüksek Mühendisi Mehmet Güzelmansur, bugün Mazman Medya Grubuna ait üç radyonun ortak yayınının konuğu olacak.

            Antakya Belediye Meclisi Üyesi aynı zamanda Antakya Belediyesi CHP Grup Başkanı olan Mehmet Güzelmansur, gazeteci Mithat Öztürk'ün hazırladığı programda gündeme ait önemli açıklamalar yapacak.

            Günışığı radyo gündem programı, Hatay Show Grubu Radyolarından (89.2 Akdeniz radyo, 90.7 Dost radyo ve 97.3 Süper Show radyo) ile www.mazmanmedya.com'dan aynı anda ortak ve canlı yayın olarak dinlenilebilecek.

            Süper Show Radyo, Dost FM ve Akdeniz FM'in ortak yayın programında Güzelmansur'un katılacağı program saat:17.05'ten itibaren canlı yayınla önemli gündemleri ele alacak.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:07:00   

KİMYECİ: TİCARETİN MERKEZİ OLACAKSINIZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya'nın göz bebeği olan Uzunçarşı içerisinde esnafı ziyaret etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye Meydan, Kuyumcular, Kavakçılar Çarşısı ile Perşembe Pazarı esnafına yapılan ziyarette Belediye Meclis üyeleri, başkan yardımcıları ile daire müdürleri eşlik etti.

            Çarşı esnafının kalkınması ve kazançlarına kazanç katması için de esnafla iç içe olacağını hatırlatarak, “Esnafımızın şehir ekonomisine verdiği katkı, çeşitli sektörlerde oluşturduğu istihdam nedeniyle büyük bir kesime hitap etmektedir” dedi.

            Sabah erken saatlerde yapılan ziyarette esnaf ile sohbette bulunan Başkan Kimyeci, karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Başkan Kimyeci 9 aylık zaman sürecinde Antakya Belediyesi ekiplerinin şehir genelinde yaptığı hizmetleri tek tek anlattı.

            Çarşı içinde bulunan sokak ve caddelerde yapılan otoparklar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden esnaf bu konuda çözüm yolunun bulunmasını istedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, çarşı içinde bulunan cadde ve sokaklara araçların park etmesine mani olmanın, el birliği ile çözüleceğini ifade etti.

            Başkan Kimyeci, ayrıca Kavakçılar Çarşısı esnafının talep ettiği çarşı üstünün kısmen kapatılması konusunda da yaptığı açıklamada, “Çarşılarımızın üst yapı çevre düzenlemesini en güzel şekilde esnafında katılımı ile yapmak isteriz. Üst yapının tek tip olması çarşılarımıza ayrı bir renk, estetik ve katkı sağlayacaktır. Üst yapı da tamamı ile kapatma yapmak yerine her iki cepheden sundurma yaparak caddeye sokağa gelen bölümün üstünü boş bırakırız.

            Eski parke taşların kalıpları bozuk durumda. Onun yerine daha farklı parke taş uygulaması yaparız. Bu projemizi hızlı bir şekilde uygulamaya geçiririz. Antakya Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yaptık. Uygulamaya başlamadan önce sizlerle son bir defa görüşme yaptıktan sonra esnafımızın da vereceği katkı ile yapım aşamasına geçeriz. Çarşımızın üst yapı çevre düzenlemesinde esnafımızın mağdur edilmemesi için hızlı bir şekilde projenin yapımına geçeriz. Bunları gerçekleştirirken alt yapıda da çalışma gerçekleştirilmesi gerekir. Üst yapıdan önce alt yapı da yağmur suyu ve atık su kanallarının bakım ve onarımlarının yapılması ile üst yapıda çalışma gerçekleştireceğiz. Çarşımızın tarihi dokusunu ön plana çıkartmak için çalışmalarımız yoğunlaşacak.

            Sizlerin rahat ortamda satış yapması ekmek tekneniz ile ilgilenmeniz için bizler elimizden gelen hizmeti sunacağız. Alış veriş veya gezmek üzere şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, hemşerilerimizin çarşı ortamında hoşça vakit geçirecekleri bir çarşının oluşmasını sağlayacağız. Daha çok insanımızın çarşıya gelmesi, çarşımızın cazibe merkezine dönüştürülmesi için elimizden gelen her türlü hizmeti sunacağız. Ticaretin merkezi burası olacak” dedi.

            Çarşı esnafı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin yapmış olduğu bu açıklamalardan sonra ayakta alkışlayarak, çarşı için yapılacak olan hizmetlerde el birliği ile hareket edeceklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:05:03   

SGK, vatandaşı uyardı

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, son günlerde bazı şahısların vatandaşları aradıkları, kişilerden genel sağlık sigortası prim borçlarını silmek için bildirdikleri banka hesabına para yatırmalarını istedikleri, vatandaşlardan haksız menfaat elde etmeye yönelik teşebbüste bulundukları tespit edildiğini belirterek vatandaşı uyardı.

            Kurumumuz tarafından hiçbir vatandaşımız "Genel sağlık sigortası borcunuz var. Verilen hesaba borcunuzu yatırınız." gibi ifadeler kullanılarak aranmamaktadır diyen SGK İl Müdürü Bal konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizde yaşayanlardan herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlar 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda tescil edilen vatandaşlarımızın yapmış olduğu gelir testi başvurusu sonucunda aile içinde kişi başına düşen aylık geliri tespit edilmekte ve ödemeleri gereken genel sağlık sigortası primleri vatandaşlarımıza posta yoluyla bildirilmektedir.

            Ödemeler, Kurumumuz ile anlaşmalı bankalara, PTT şubelerine ve Kurumumuz web sayfası üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir. Ayrıca zorunlu genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımız Kurumumuzdan ya da www.sgk.gov.tr adresindeki "E-SGK/E-Hizmetler/GSS Tescil ve Prim Borcu Sorgulama" ekranından kimlik bilgileri ile sorgulama yapabilmektedir.

            Kurumumuz tarafından hiçbir vatandaşımız "Genel sağlık sigortası borcunuz var. Verilen hesaba borcunuzu yatırınız." gibi ifadeler kullanılarak aranmamaktadır. Vatandaşlarımızın bu tarz bir yaklaşım içerisinde olan şahıslara hiçbir şekilde itibar etmemelerini ve bu şahısların verdikleri banka hesabına herhangi bir para yatırmamalarını önemle duyururuz.

            Öte yandan; 6552 sayılı Kanun kapsamında genel sağlık sigortası prim borçlarının yapılandırılması talebinde bulunanlardan daha önce gelir testine müracaat etmeyenlerin mutlaka gelir testine başvuruda bulunması ve tespit edilecek gelir seviyesine göre tahakkuk ettirilecek genel sağlık sigortası prim borcunun yapılandırılması, gelir testi yaptırmak istemeyenlerin ise gelir testine başvurmak istemediğine dair yazılı beyanda bulunmaları gerekmektedir.

            Genel sağlık sigortası prim borçlarının yapılandırılması için son başvuru tarihi 30 Nisan 2015 olup, gelir testi işlemlerini yaptırmayan vatandaşlarımızın en kısa sürede, gelir testi işlemleri için ikamet ettikleri yer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeleri ve tahakkuk eden prim borçlarının yapılandırılması amacıyla da kendilerine en yakın Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir." dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 15.01.2015 11:03:40