......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250182
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

Alkan kardeşlerden Kur`an ziyafetiMerhum Hacı İbrahim Alkan`ın 9. ve merhume Hatice Alkan`ın 3. vefat yıldönümü dolayısı ile 31 Ağustos Pazar günü saat 13.00`da Yayladağı`na bağlı Yenice Köy Mahallesinde Kur`an-ı Kerim ziyafeti düzenlenecek.

İlimizin tanınmış hayırsever işadamları, Hacı Bostan Alkan ve Hacı Mehmet Alkan kardeşler tarafından, babası Hacı İbrahim Alkan, annesi Hatice Alkan ve tüm geçmişlerinin ruhuna her yıl geleneksel olarak okuttukları Kur`an-ı Kerim ziyafet programının hazırlıkları tamamlandı.

Alkan Kardeşler, “Düzenlenecek programda tilavet olunan Kur`an-ı Kerim ve hatim dualarına bizimle amin demek üzere teşriflerinizi bekleriz” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:43:57   

Büyük gururla kutluyoruzAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 30 Ağustos`un yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zafer olduğunu belirterek “30 Ağustos Zaferi`nin 92`inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Kimyeci, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ülkeye de yol göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır.

Bugün için görevimiz, bir yandan Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalı, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam etmeliyiz. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin vatandaşlığından gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak temel hedefimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:43:17   

Gençlik, gelecektirSaadet Partisi Gençlik Kolları Türkiye geneli 4 farklı bölgede Gençlik Yaz Kampları etkinliği düzenledi.

Gençlikte kişiliğin oluştuğuna dikkat çeken Çalışkan, gençlik gelecektir diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Gençlik hayatın önemli bir dönemidir. Gençlikte karakter yapısı oluşur ve bilgi gençlikte elde edilir. Kişinin ideolojik yapısı gençlikte oluşur. Bu nedenle hayatın bu evresine çok önem verip gençlik fırsatını çok iyi değerlendirmeliyiz.

Özellikle neslimiz tehlikededir. Şu anda maalesef kontrol altında tutulmayan ne idüğü belirsiz bir gençlik yapısı karşımızda duruyor. Bu nedenle de camiamıza teşkilatımıza büyük görevler düşüyor.

Yeni ve yaşanabilir bir dünya kurma amacı ile gençlik kolları il ilçe başkanlarımızı en iyi şekilde yetişmiş gençler olmalarını sağlama gayreti içerisindeyiz.

Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturu ile Hakk`ı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesinin esas alan, kötü hallerden arınmış, güzel ahlak sahibi, herkese iyilik yapmayı, ümmet ve insanlık için faydalıyı olmayı gaye edinmiş gençleri her şart altında yetiştirmeyi gaye edinmekteyiz” dedi.

Son olarak Çalışkan Peygamberimiz (sav)`in hayatından örnekler de vererek temel esaslarımızı anlattı ve gençlerin geleceğimiz olacağından, ahlak ve maneviyat önceliğinde milli ve manevi değerlere bağlı gençliğin öneminden bahsetti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:42:40   

FİDANLARA SU PROJESİNDE 150 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAKHatay Büyükşehir Belediyesi`nin kurduğu fidanlara su projesi kapsamında 8.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz TEOG (Temel Eğitim Ortaöğretime Geçiş) kursu 2014-2015 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını bitirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya`da hizmete açılan dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen TEOG kursuna ilgi oldukça büyük, yaklaşık olarak 150 öğrenciye eğitim verecek olan kursun öğrenci alımları seçme sınavı ile yapılıyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler ücretsiz olarak kurslara devam ediyor. Bunun yanında öğrencilere test kitabı, konu testi, yaprak test, deneme sınavı, rehberlik ve sosyal aktivite hizmetleri sunulurken öğrenciler Hatay Büyükşehir Belediyesi sayesinde sınav yarışında yaşıtlarından geri kalmıyor.

Geçtiğimiz 2013-2014 eğitim öğretim yılında kursa yaklaşık olarak 150 öğrenci alınmış olup kursun %100 oranında başarı göstermesinden dolayı tüm öğrenciler ortaöğretim kurumlarına yerleşti. 4. yıl için 1500 öğrencinin başvurduğu kurs bu eğitim-öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş emeği geçen eğitimcileri ve başarı gösteren tüm öğrencileri tebrik etti. Başarılarının devamını diledi.

Öğrencilerin eğitiminin en önemsenmesi gereken konulardan biri olduğunu belirten Savaş,”Eğitime her geçen yıl ağırlık vererek ciddi projeler üretip eğitim alanında belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çocuklar ve gençler bu ülkenin geleceğidir. Geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:41:50   

30 Ağustos, önemli bir bayramdırDefne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yaman, yayınladığı mesajda 30 Ağustos zaferinin önemli bir bayram olduğuna değinerek şu açıklamalarda bulundu:”30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye Cumhuriyeti`nin var oluşunu tüm Dünya`ya ilan ettiği önemli bir bayramdır. Ülkenin kuruluş aşamasındaki birlik ve beraberliği yaşadığımız, kul değil vatandaşlık bilinci ile kutlayacağımız nice bayramlar diliyor.

Mahatma Ghandi`nin 08.09.1922`de yaptığı basın açıklamasında “Mustafa Kemal`in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır” sözlerinin altını çizerek tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramının en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:41:18   

Bu yol kişiye özel mi?Silahlı Kuvvetler Caddesinden, Güllübahçe Mahallesi Şinasi Sokak girişi ile Saydam Caddesinden aynı sokağa girişlerin her iki yönü, Hatay İl Trafik Komisyonu tarafından trafiğe kapatılmıştır.

Mahalle sakinleri bu yol kavşağında trafik sıkışmasından tatsız olayların meydana geldiğini ve çoğu zaman bazı tatsızlıkların olduğunu söyleyerek bu yolun kapatılmasının kişiye özel olduğunu söylüyor.

Sokağın her iki yönünde “Trafiğe kapalıdır” uyarı yazısı olmasına rağmen, araçlar sokak içine girerek park ediliyor.

Vatandaş, yol araç trafiğine kapatılmış olduğuna göre, yol boyunca park edilen araçlar bu sokağa nasıl giriyor diye uygulamayı eleştiriyor ve bunun kişiye özel bir uygulamamı olduğunu sorarak yolun eskisi gibi trafiğe açılmasını istiyor.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:40:08   

MKÜ, tesisleri ile gücüne güç katıyorYoğun bir şekilde yürütülen yeni proje çalışmalarıyla gücüne güç katmaya devam eden, tesislerin modern teknolojilerle donatılmasına ve nitelikli insan kaynağıyla işletilmesine de büyük bir hassasiyetle önem veren Mustafa Kemal Üniversitesi, yerleşkesi içerisinde hızlı bir şekilde yükselen inşaatlarıyla birlikte cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Başarılı çevre düzenleme çalışmaları ile Mustafa Kemal Üniversitesi Alahan girişi yanı başında bulunan doğal sazlık alan içerisindeki gölet ayrıca dikkat çekiyor.

MKÜ`nün devam eden inşaatlarını sık sık gezerek gelişmeleri yakından takip eden Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, kısa süre önce gözlemlerde bulunduğu gölet alanını Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Ali Koç, Prof.Dr. M. Fatih Can, Genel Sekreter M. Salih Baldız ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı M. Kutay Yıldırım`ın eşliğinde ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

Yürüyüş yolları ile çevrili olan, sahip olduğu pergole gölge altı elemanları ve kafeterya gibi mekânlar ile hem öğrencilerin hem de akademik ve idari personelin sosyal ihtiyaçlarını karşılama amacına yönelik düzenlenmesi devam eden göletin, regreasyonel alan olarak değerlendirilecek olup, üst kalitede bir dinlenme mekânı olarak hizmete açılması bekleniyor.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:39:19   

Göletlere 110 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldıHatay`da 2014 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü`nden alınan 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi personelleri tarafından Kırıkhan Gölbaşı, Reyhanlı Yenişehir, Merkez Karlısu, Yayladağı Hisarcık ve Yalaz Göletlerine bırakıldı.

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi; su ürünleri kaynaklarındaki, doğal türlerin ve ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ve su kaynaklarında biyolojik çeşitliliğin arttırılması, amatör (sportif) avcılığın geliştirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedeflediklerini söyledi.

Tüfekçi, ayrıca balıklandırma faaliyetlerinde ekonomik değer taşıyan pullu sazan balığı tercih edildiğini belirterek “Halkımıza düşen görev ise, av yasakları ile zaman ve boy yasaklarına uymalarıdır. Unutulmamalıdır ki, su kaynaklarımızın korunması müşterek çalışmalarımızla mümkün olacaktır` dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:38:40   

Yeni sezon lig perdesi Pazar günü Açılıyor
HATAYSPOR-DİYARBAKIR BŞB. , F.KARAGÜMRÜK-K.İSKENDERUN
2.Ligde yeni sezon 31 Ağustos Pazar günü başlarken ilimizi temsil eden Hatayspor iç sahada, Körfez İskenderunspor deplasmanda ligin ilk maçını oynayacak.

Son iki sezondur finallerde kaybederek PTT 1.Lig kapısından dönen Hatayspor, bu sezon yaptığı 13 flaş transferle grubun yine iddialı takımları arasında yer alıyor. Bordo-Beyazlılar teknik direktör Ahmet Taşyürek idaresinde uzun süredir yaptığı hazırlık çalışmalarının ardından yeni sezonun ilk resmi maçını Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor`a karşı oynayacak.

Pazar günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanacak Hatay-Diyarbakır maçı saat:16.30`da başlayacak. Yeni transferlerle birlikte yeni umutların yaşanacağı ligin ilk maçına Hataylı sporseverlerin ilgi göstermesi bekleniyor.

Öte yandan ilimizi 2.ligde temsil eden diğer takımımız Körfez İskenderunspor, ilk maçını İstanbul deplasmanında Fatih Karagümrük takımına karşı oynayacak. Teknik direktör Mehmet Hünkaroğlu idaresinde sıkı bir hazırlık dönemi geçiren Turuncu-Mavililerde hedef puan veya puanlarla İstanbul`dan dönmek.

Körfez İskenderunspor`un Bayrampaşa Çetin Emeç Stadyumunda Fatih Karagümrük ile oynayacağı maç Pazar günü saat:17.00`de başlayacak.

(Haber: Hüseyin Okay)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:30:13   

SPOR TESİSLERİ HIZLA YÜKSELİYORHatay, son yıllarda spor tesisleşmesi yönünden hızlı bir ivme kazanıyor. Hatay`a yapılması planlanan 28 spor tesislerinden bir kısmı bitirilip hizmete sunulurken, bir kısmının da inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Son olarak Antakya`ya bağlı Kisecik Mahallesinde yapımı devam eden “Cimnastik Salonunda” hızla sona yaklaşılıyor. 2015 Ocak ayı sonlarına doğru bitirilmesi planlanan Cimnastik salonunda adeta yok yok gibi. Olimpik Artistik denge salonu, Ritmik Cimnastik Salonu, Olimpik Denge, Olimpik Paralel, Tranbolin, Atlama ve Kutlu Beygir, Alçak Kutlu Beygir, Koşu Bandı, Alçak Denge, Sünger Havuzu gibi bölümler planlanırken, 2. Katta ise teknik ofisler, soyunma odaları, dinlenme odaları, konferans odası, basın odası, seyir terası ve kafeterya gibi bölümlerin olacağı büyük bir tesis olacak.

Bu tesisin Hatay`ın cimnastik dalında büyük ihtiyacını giderecek bir tesis olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın; “Hemen hemen her spor branşında ihtiyaçlara cevap verecek tesislerin yapımına hızla devam ediliyor. Bu spor tesisleri bittiği zaman Hatay İl`i tesisleşme yönünden çağ atlamış olacak” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:26:51