......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

ÖNCE TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri kent genelinde eş zamanlı ve periyodik olarak yürüttüğü temizlik çalışmalarında “Önce Temizlik” düşüncesiyle hizmetlerini sürdürüyor.

            Önce Temizlik” anlayışı ile yola çıkan temizlik işleri ekipleri yapılan tüm hizmetlerin başında temizliğin geldiği düşüncesiyle çalışmalarını yürütüyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “ Kent genelinde yapılan hizmetlerimiz günden güne daha güzel sonuçlar doğuruyor. “Önce Temizlik” anlayışı ile yola çıkan Temizlik İşleri Ekiplerimiz kentimize yapılan tüm hizmetlerin başında temizliğin geldiği düşüncesiyle çalışmalarını yürütüyorlar. Kent temizliğine öncelikli önem veren ekiplerimiz için hijyen kadar, tarihi, kültürel değerleri olan mekanlarımızın temizliği de aynı oranda önemli. Bunların yanı sıra yıllardır kangren olmuş küçük sanayi sitesinin temizlik sorunu da Antakya Belediyesi ekiplerince çözüme kavuşuyor. Bu düşünceler doğrultusunda çalışmalarını yürüten ekiplerimizin son iki günlük hizmetlerini şöyle sıralayabiliriz;

            Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi.

            √Zenginler Mahallesi'ndeki Cindi Hamamı'nın etrafında ve eski çarşı karakolunun civarında temizlik çalışması yapıldı. Nuri Aydın Konuralp Caddesi'ndeki Hatmar'ın ve Çınar Apartmanı'nın önlerinde bulunan katı yakıt atıkları kaldırıldı. Esenlik Mahallesi'ndeki 1., 2., 3. Melek sokaklarda, semt pazarının çevresinde ve Nihal Turgut Anlar Lisesi'nin önünde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı.Kanatlı Mahallesi'ndeki Cemali Caddesi'nde, Yüzbaşı Asım Caddesi'nde ve Kanatlı Caddesi'nde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı.

            Ayşe Fitnat Hanım Caddesi'ndeki stadyum civarında bulunan kavşakta, Vali Teoman İlkokulu'nun önünde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki Ilıca Cami'nin, Hüseyin Ali Karaca Camii'nin, Merkez Cami'nin; Maraşboğazı Mahallesi'ndeki Bağlama Cami'nin ve Mahalle Cami'nin; Antakya merkezde Toki Cami'nin ve Nalbant Cami'nin yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Kanatlı Mahallesi'ndeki Hacı Mevlüde Camii'nin etrafındaki mazgallarda ilaçlama çalışmaları yapıldı.

            Saraykent Mahallesi'ndeki Doktorlar Sitesi'nin ve Birkent Sitesi'nin çevrelerinde bulunan moloz ve çöp yığınları kaldırıldı. Doktorlar Sitesi'nin arkasında temizlik çalışması yapıldı.Köy garajlarının etrafında temizlik çalışmaları yapıldı. Odabaşı Mahallesi'ndeki Ceylan, Hıdır, Bayar, Okul sokaklarda ve mezarlık yolu üzerinde temizlik çalışması yapıldı.

            Küçükdalyan Mahallesi'ndeki Ekrem Çokluk Caddesi'nde, İstiklal Caddesi'nde, yeni müzeye giden yolda ve Çelebi sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı. Kavaslı Mahallesi'ndeki Morgül, Köse, Beyazgül, Sarmaşık sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki Gençoğlu Camii'nin ve Yukarı Cami'nin; Akhisar Mahallesi'ndeki Yeşilkubbe Cami'nin ve Nurullah Cami'nin yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı.

            Antakya merkezde İlhan Cami'nin, Habib-i Neccar Cami'nin, Affan Cami'nin, Ulu Cami'nin, Semerciler Cami'nin ve Furkan Cami'nin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı.

            Odabaşı Mahallesi'ndeki daha önce denetlenmiş olan 9 işyerinin, eksiklerini kontrol amaçlı olarak denetleme işlemleri tekrarlandı. Saraykent Mahallesi'ndeki Ali Kavak İlkokulu'nun ve Mirac Cami'nin karşısındaki parkın içinde bulunan moloz yığınları ile bahçe artıkları kaldırıldı.

            Yeni Sanayi Sitesi'nde, Anayazı ve Akhisar mahallelerinde kapsamlı temizlik çalışması yapıldı. Çalışma sonucu oluşan moloz yığınları ile bahçe artıkları kaldırıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:52:46   

Borçlu mükellefler işlemlerini son güne bırakmamalı

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, borçlu mükelleflerin yasanın verdiği avantajlardan faydalanabilmesi için işlemlerini son güne bırakmaması gerektiğini belirtti.

            Erol, yaptığı yazılı açıklamada 6552 Sayılı Yasadaki bazı başvuru sürelerinin uzatıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: 30.11.2014 tarih ve 29191 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ve kamuoyunda torba kanun olarak bilinen, 6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunda Yer Alan Bazı Başvuru ve İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin 2014/7016 Sayılı B.K.Kararı ile Vergi,  resim, harç ve bunlara ilişkin cezalar, gecikme faizi ve gecikme zammı alacakları ile vergi dışındaki diğer amme alacakları ve bazı idari para cezası alacakları için başvuru süresi 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatılmıştır. Ödeme süresi ise 31 Ocak 2015 Cumartesiye rastlaması nedeniyle 02 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir.

            Ayrıca; araç muayenelerini süresinde yaptırmayan araç sahipleri için son başvuru süresi de 30 Haziran 2015 tarihine ertelenmiştir.

            Borçlu mükelleflerin söz konusu yasanın kolaylık ve avantajlarından faydalanabil-meleri için, işlemlerini son günlere bırakmamaları menfaatlerine olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:51:55   

Engellilere fırsat vermeliyiz

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü neden ile yazılı bir açıklamada bulundu.

            Engellilerimize toplumda daha çok rol alması için fırsatlar vermeliyiz diyen Aldatmaz yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Engellilerimizin yanında olabilmek empati yapabilmektir. Onlar gibi hissedebilmektir. Çevremizdeki insanların büyük çoğunluğunun engelli olduğunu, her şeyin engellilere göre tasarlandığı, engeli olmayanların işyerinde, evde, sokakta, ulaşım araçlarında yaşadıklarını hissedebilmek, düşünebilmek adeta yaşamaktır.

            Engellilerimize toplumda daha çok rol alması için fırsatlar vermeliyiz. İstihdam edilen engelli sayısını artırmalı, üretime katmalıyız. Engelli olmayı dezavantaj olarak görmediğimizde sağlıklı düşünmeye başladığımızı bilmeliyiz.

            Engellerin olmadığı bir zihniyet temennisi ile tüm engellilerimizin Dünya Engelliler Gününü kutlarım. “ dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:50:46   

CHP MECLİS GRUBUNDAN KİMYECİ'YE TEŞEKKÜR

CHP Meclis grubu, Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısını Serinyol Mahallesinde gerçekleştirmesinden dolayı Başkan İsmail Kimyeci'ye teşekkür etti.

            Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısının Serinyol Mahallesinde yapılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden CHP Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Güzelmansur toplantıda söz alarak, “Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci'nin Belediye Meclis toplantısını Serinyol Mahallemizde yapmasından dolayı büyük memnuniyet duyduk. Bende bir Serinyollu olarak şahsım ve CHP meclis grubu adına mahallemize hoş geldiniz diyorum. Meclis toplantımızın mahallemizde yapılmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptığı açıklamada, “Serinyollu hayırsever vatandaşımız Ahmet Gök tarafından geçtiğimiz yıllarda yaptırılan çok amaçlı salonda meclis toplantımızı gerçekleştiriyor olmanın bizler de Antakya Belediyesi ailesi olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Bizde bu tesisin aktif hale gelmesi, insanların hizmetine sunulmasını düşünerek bu toplantımızı burada gerçekleştirdik” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:49:25   

182 bin TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi

Piyasa değeri 182 bin TL olduğu değerlendirilen muhtelif kaçak eşya ele geçirildi.

            Hatay Valiliği'nden alınan bilgiye göre Hatay İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadeleye yönelik icra edilen çalışmalar kapsamında ortaya çıkarılan 62 olayda; 11.087 litre kaçak akaryakıt, 80.040 paket kaçak sigara, 17.5 g. esrar, 93 litre alkol, 345 kg çay, 56 kg kahve, 2 adet tabanca ile 32 adet küçükbaş, 79 adet büyükbaş hayvan ele geçirildi.

            Ele geçirilen akaryakıt ve sigara ile piyasa değeri toplamda 182.000 TL olan kaçak ürünün piyasaya sürülmesinin önüne geçildi.

            Gözaltına alınan 36 kişi hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapılmış olup, olaylar ile ilgili Adli Makamlar tarafından tahkikat başlatıldığı bildirildi.,

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:48:36   

VERGİ BORCU YAPILANDIRMASINDA SON GÜN 31 ARALIK

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) geçmiş döneme ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yapılandırmada ek süre uygulamasını başlattı. Son başvuru tarihi 1 ay uzatıldı.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşların 31 Aralık 2014 tarihinden önce şahsen Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:47:58   

Büyükşehir, palmiye ağaçlarını budadı

Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, Antakya ilçesinde bulunan palmiye ağaçlarını budadı. Payas ilçesinde bulunan orta refüjlerde bakım ve budama çalışmalarını gerçekleştirdi.

            Kış mevsiminin gelmesiyle kuruyan ve bozulan dallar aşağıya doğru sarkmaya başlayınca ekipler tarafından zarar verilmeden büyük bir titizlikle budandı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mustafa Dönmez :”Havaların soğumasıyla birlikte şehrimizdeki ağaçların dallarında kuruma ve bozulma tespit ettik. Ağaçlarımızın daha fazla zarar görmemesi, şehrimizin hemşehrilerimize yakışır bir hale gelmesi için çalışmalarımızı başlattık.

Budama ve bakım çalışmalarımız tüm ilçelerimizde hızla devam edecek. Hatay'ın sağlıklı ve estetik görünmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun mesai harcamaya devam edeceğiz.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:47:11   

Her birimiz engelli adayıyız

Hatay Valisi Ercan Topaca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

             Vali Topaca yayınladığı mesajda Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 03 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı artırması açısından anlamlı bir tarih olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Beklenmedik bir zamanda yaşanabilecek bir olay nedeni ile her birimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Doğuştan veya sonradan meydana gelen değişik nedenlerle engelli olan vatandaşlarımızın hayatlarına kattıkları azim ve elde ettikleri başarılar bizim için birer güç kaynağıdır. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli kriterlerden birisi, engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı eğitim, istihdam ve toplumsal hayata daha fazla katılım sağlama konusundaki başarısıdır.

            Bu nedenle, engellilere yönelik hizmetlerin kalite ve ulaşılabilirliğini artırmak, engellilerin üretken olmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

            Hatay Valiliği olarak yapılan çalışmalarla, bu alanda sosyal farkındalığı artırmak ve engellilerin kamu hizmetlerinden tam olarak faydalanmasını sağlamak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle; 'Dünya Engelliler Günü'nün, ülkemizde ve ilimizde engellilerle ilgili mevcut olan duyarlılığın artmasına vesile olmasını, engelli vatandaşlarımıza ve onları destekleyen ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:46:11   

GÖKÇEGÖZ MAHALLESİNE PERDE DUVAR VE YEŞİL ALAN HİZMETİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Gökçegöz mahallesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla yerinde incelemelerde bulundu.

            Hatay'ın Büyükşehir olması ile köy statüsünden mahalleye dönüşen Gökçegöz'de bulunan 2,5 dönümlük alan Antakya Belediyesi'nce revize ediliyor. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yerinde incelemek amacıyla gittiği Gökçegöz mahallesinde vatandaşlara, Antakya Belediyesi hizmetleri ile daha güzel bir mahalleye kavuşacaklarının müjdesini verdi.

            Başkan Kimyeci yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “ Antakya Belediyesi olarak 95 mahalleye hizmet götürme politikamızı hiçbir ödün vermeden sürdürmeye gayret gösteriyoruz. Ekiplerimizin bu gayretli çalışmaları kapsamında temizlik, park ve yeşil alanların bakım, onarım ve güzelleştirilmesi, cadde ve sokaklarımızda kaldırım, bordür, parke döşeme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Gökçegöz mahallemiz de bu hizmetlerimiz ile daha da güzelleşecek. Bu mahallemizde yaptığımız hizmetlerimize bir yenisini ekleyerek yeşil alan çalışmalarımızı başlattık. Yamaç kontrolünü ve yol kotunun düzenlenmesini sağlamak amacıyla başlattığımız 50 metre uzunluğundaki beton perde duvar çalışmamız 2,5 dönümlük yeşil alan olarak tamamlanacak. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce yürütülecek çalışmamızın en kısa zamanda bitirilmesi planlanıyor. Antakya Belediyesi olarak 95 mahallemizde yürüttüğümüz hizmetlerimiz daha temiz, daha yeşil, daha güzel bir Antakya için devam ediyor.” dedi.

            İncelemelerin ardından Başkan Kimyeci'ye teşekkürlerini ileten Gökçegöz Mahalle Muhtarı Ahmet Özkan, “ Antakya Belediye Başkanı'mız Sayın İsmail Kimyeci'ye mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı müteşekkiriz. Köy statüsünden kurtularak Antakya Belediyesi'nin 95 mahallesinden biri olan Gökçegöz Mahallemiz, Başkan Kimyeci'nin göreve geldiği ilk günden bu yana hızlı ve verimli hizmet alıyor. Bu hizmetlerinden dolayı kendisine ve nezdinde tüm Antakya Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:45:24   

Heyelan tehlikesinin yaşandığı bölgede inceleme yapıldı

Defne Belediyesi'nin Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte konularında uzman kişilerin katılımıyla oluşturduğu heyet, Defne'nin Harbiye Mahallesinde yer alan ve heyelan tehlikesinin yaşandığı Şelale Bölgesinde incelemelerde bulundu.

            Bölgeyi incelemek üzere Hatay'a davet edilen Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Galip Yüce ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yılmaz Mahmutoğlu'na Defne Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden teknik temsilciler eşlik etti.

            Heyelan oluşumuna yönelik önlemler alınması amacıyla yapılan incelemelerde su kaynaklarından ve topraktan örnekler alındı. Ayrıca bölgede bulunan binalardan da fotoğraflar ve örnekler alan bilirkişi heyeti, daha önce Devlet Su İşleri tarafından rehabilite amaçlı yapılan bentlerin tespit ve incelemesini gerçekleştirdi.

            Şiddetli yağışların etkisi ile son dönemde hareketlenen toprak yapısına karşı acil önlemler alınması yönünde harekete geçildiğini belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Heyelan tehlikesi ile karşı karşıya olan bölgede alınacak önlemler konusunda detaylı bir çalışma yapıyoruz.

            Her ne kadar hızlı hareket etmeye çalışsak da durumun hassasiyeti açısından doğru ve sağlam adımlar atılması gerekiyor. Alınacak önlemler, bölgeyi inceleyen heyet tarafından kaydedilen bilgiler doğrultusunda hazırlanacak rapor ile belirlenecek. Bu rapor, başlatacağımız çalışmalar için temel oluşturacak.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 03.12.2014 10:44:47