......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

HAMZA GÜR TRABZON'DA

Spor Toto 2. Lig Beyaz Gurubunda mücadele eden Körfez İskenderun Spor'un alt yapısında yetişen genç ve yetenekli futbolcularından 20 yaşındaki golcü Hamza Gür, daha önce prensipte anlaştığı 1461 Trabzon ile sözleşme imzaladı.

            Trabzon Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde yapılan imza töreninde 1461 Trabzon Spor kulüp Başkanı Adnan Demirel, genç yetenek Hamza Gür ile menajer Alaattin Doğan'da hazır bulundu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:31:35   

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

Son yılların en soğuk kış günlerini yaşadığımız şu günlerde öncelikle Allah yardımcısı olsun, yakacak odunu-kömürü olmayanın, elektrik faturalarını ödeyemeyecek durumda olanların en önemlisi de evi-barkı olmadığı için dışarıda kalan biçare insanların.

            Birkaç gün önce Antakya'ya kar yağışının olduğu zamanda bir yerde köşede sıfır derecenin etkisiyle üşüyen bir vatandaş dikkatimi çekti.

            Adı Mehmet Çağlar olan 50 yaşlarındaki biçare insan giderek evi olmadığı için dışarıda kaldığını ifade etti. Geceleri yatmak için Dericiler Sitesine gittiğini, battaniyeye sarılarak geceyi geçirdiğini ancak soğuktan uyuyamadığını belirten bu vatandaşın yaşadığı dram içimi burktu.

            Toplumun birçoğu kaloriferli veya sobalı evlerinde geceyi geçirirken Mehmet Çağlar ve bunun gibi biçare insanların neler yaşadığını duymazlıktan gelmemeliyiz.

            Bu durumu öğrenince Antakya Kaymakamlığı bünyesindeki Antakya Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek oranın sorumlu müdürü Bekir Apaydın'a giderek yanımdaki bu vatandaşla birlikte durumu ilettim.

            Ertesi gün mesai günü olmamasına rağmen benimle irtibata geçen Bekir Apaydın, sağolsun Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop'un talimatıyla dışarıda kalan evsizler için bir otel odasının tahsis edildiğini bildirdi.

            Mehmet Çağlar ve aynı kaderi paylaşan toplam 4 kişi, Antakya'da Ercan Otele yerleştirildi. Soğuk ortamdan sıcak ortama yerleştirilen bu bizim insanlarımız sıcak banyo yapmak sıcak yemek imkanı buldular. Bu vatandaşlar, yakında da Vakfın kiraladığı bir eve yerleştirilerek devletin şefkatli eli altında donarak ölmekten kurtulacak. Eğer bizim bu devlet sosyal devletçilik yapacaksa öncelikle bu gibi kişilere sahip çıkmak zorundadır ki devlet adına yetkililerde bu biçarelere sahip çıkmıştır. Bu soğuklarda dışarıda kalan birçok insanın donarak öldüğü haberlerini okuyan her vatandaş, bu ölümlerden manevi olarak sorumludur.

            Bu konuda duyarlılık gösteren devletimize Allah zeval vermesin derken, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Sosyal Yardımlaşma Vakfı müdürü Bekir Apaydın ve emeği geçen herkese toplumun bir ferdi olarak teşekkürü borç biliyorum.

            Son ikazımda sıcak yuvalarında olan tüm vatandaşlara; “Siz bu biçare vatandaşların yerinde olsaydınız toplumdan ne beklerdiniz ?”


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:56:44   

İMAR YOLU VAZİFESİNİ YAPIYOR

30 Mart yerel seçimler sonrasında Antakya Belediye Başkanlığına seçilen İsmail Kimyeci, kurduğu ekiple şehir insanına hizmet vermeye devam ediyor.

            Bir yandan belediye kuruluşunu gerçekleştiren Başkan İsmail Kimyeci, diğer yandan yürüttüğü hizmet çalışmalarında halkın büyük beğenisini topladı.

            45 günlük zaman içerisinde kurulumunu tamamlayan Antakya Belediyesi, hizmete susamış vatandaşlara hizmet yürütürken kısıtlı imkanları en iyi şekilde değerlendiren Başkan Kimyeci, açılmamış olan İmar Yolunu açarak halkın hizmetine sunmayı başardı.

            Odabaşı Mahallesi'nde Asi Nehri kenarında Defne Hastanesi yolu arasında bulunan 1,5 Km uzunluğunda 12 metre genişliğindeki imar yolunun açılarak İskenderun yoluna alternatif yol olması ve İskenderun yolu üzerinde yaşanan trafik yoğunluğunun çözümü noktasında büyük adım atan Başkan Kimyeci, “Şehrimiz insanlarının rahat, huzurlu yaşam sürmesi için belediye olarak elimizden gelen her türlü hizmeti sunuyoruz.

            Antakya İskenderun karayolunda yaşanan sıkıntıları gidermek üzere Odabaşı Mahallemizde yıllar yılı açılmayı bekleyen ve Antakya Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 12 metre genişliğindeki imar yolunu açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Trafik eski Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü arkasından Asi Nehri boyunca Defne Hastanesi kavşağına kadar olan bölümde yolun alt yapı dahil üst yapı çevre düzenlemesini yapan ekiplerimiz, kısa zaman içerisinde yolun açılarak halkımızın hizmetine girmesini sağlamış oldu.” şeklinde konuştu.

             Asi Nehri kenarında açılan yolun devamında Sanayi Sitesine kadar bağlantısının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını ifade eden Başkan Kimyeci, “Odabaşı mahallemizde imar yolunu açarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduktan sonra aynı yolun devamı olan Sanayi sitesi bağlantısını tamamlamak üzereyiz.

             Odabaşı deresi üzerine kendi imkanlarımız ile menfez çalışmasını tamamlayan ekiplerimiz, önümüzdeki haftalarda üst yapıda yapacakları parke taş çalışması ile Sanayi sitemize ulaşımda alternatif bir yol kazanmış olacağız” dedi.

            Odabaşı Mahallesi sakinleri Antakya Belediyesi'nin yapmış olduğu yeni yoldan dolayı Başkan Kimyeci'ye teşekkür ederek, “Yıllar yılı açılmasını beklediğimi yol, sizlerin sayesinde açıldı. Artık çocuklarımız okula gidiş ve gelişlerde yaşanan sıkıntılar son buldu. Ulaşım açısından da bizlerde büyük rahatlık yaşıyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:50:55   

DOĞALGAZ LÜKS DEĞİL İHTİYAÇTIR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, büyükşehir belediye meclisinde Doğalgaz konusunu gündeme getirdi. Başkan Kimyeci, Doğalgazın Antakya'ya gelmesi ile lükslükten çıktığına artık bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

            Son haftalarda doğalgaza abone olarak konutuna doğalgaz çekme hususunda vatandaşların yaşadığı sıkıntıları büyükşehir belediye meclisinde gündeme getiren Başkan Kimyeci,  “Özellikle Antakya ilçemizde doğalgaz konusunda son süreçte bir sıkıntı yaşanıyor. Doğalgaz ilçemize geldiği birçok yerde büyük bir heyecan uyandırdı. Doğalgazın önemini faydalarını yaşanan süreç sonrasında fark eden vatandaşlarımız doğalgazın konutlarına bağlanması yolunda sıkıntı yaşamaya başladı.

            Bugüne kadar şehrimiz genelinde yaklaşın 13 bin doğalgaz abonesi var. Ama bir o kadar fazlası yani 14 bin konut doğalgaz abonesi olmak için başvuru yapmış abone işlemlerinin yapılarak konutlarına doğalgazın bağlanmasını talep ediyor. Doğalgazın diğer yakıtlara göre ucuz olması, doğaya verdiği zararın çok az olmasından dolayı hemşerilerimiz evlerinde doğalgazlı bir yaşama yönelmek istiyor.

            İlimiz Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra bizler Antakya Belediyesi olarak doğalgazın konutlara geçirilmesi için her türlü kolaylık sağladık. Aksagaz firma yetkilileri ile karşılıklı kurulan temaslar sonrasında vatandaşlarımızın abone olması noktasında yaşanılan yoğunluğu önlemek üzere çalışmaya yöneldik.

            Şimdi bir sıkıntımız var büyükşehir belediye meclisi içerisinde bu sıkıntıyı çözerek herkesin doğalgazlı bir yaşam sürmesi yolunda hızlı adım atılması gerekiyor. Büyükşehir belediyesi bünyesinde kurulu bulunan Alt Yapı Koordinasyon Merkezinin biran önce konuya müdahil olması, kazı konusunda ruhsat verme olayını hızlandırma aşamasında vatandaşlarımıza yardımcı olmamız gerekir.

            Ayrıca Antakya Belediyesi olarak Doğalgazın kazı yaptığı cadde ve sokaklarda herhangi bir ücret almaksızın asfalt yaması ve parke taş döşemesi gerçekleştirdik” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:49:48   

Memurların hakkı yok sayılmış

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilciliği Vali Ürgen alanında toplanarak bordro yaktı.

            Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin bordro yakma eyleminde yaptığı konuşmada “Memurlarımızın hakları masa başlarında gasp edilmiş, sorunları yok sayılmış; 2 milyon 600 bin memur, 1 milyon 900 bin emekli adeta pazarlanmıştır.” dedi.

            Toplu sözleşme masası, memurlar adına pazarlık yapılan yerdir diyen Şahin şu açıklamalarda bulundu: “Sonuç itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, mücadele etmekten aciz, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır.

            2014 yılında maaşlara yapılan 123 liralık zam; ortalama memur maaşında %5,2; en düşük memur maaşında %7,2; mühendis maaşında %3,7; avukat maaşında %4; doktor maaşında %3 artış demekti.

            Yani istatistiklere yansıyan enflasyon %8, cebimize yansıyan enflasyon en az %10 oldu.

            Geçen yıl dört kişilik bir aile için yapmak zorunda olduğumuz temel harcamalar tam 403 lira arttı.

            Kamu çalışanlarına 2014 yılı için verilen 123 TL dikkate alındığında, bir memur ailesi, geçtiğimiz yılı 280 lira zararla kapattı. Yaşanan bu erime ortalama olarak maaşlarda %12,56'ya denk geliyor. İşte biz, bu yüzden %12 ek zam istiyoruz. Gerçekler ortadayken hem Memnun-Sen, hem de iktidarın pişkin açıklamaları akıllara zarar veriyor.

            Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak 2013 Ağustos'undan beri, gerçekleri dile getiriyoruz. 

            Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:48:37   

Defne Belediyesi, çalışmalarına hız verdi

İl genelinde yoğun yağışların so-na ermesi ile birlikte Defne Belediyesi yol bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

            Mevsim koşulları nedeni ile yol bakım çalışmalarının zaman zaman durduğuna işaret eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Son yılların en şiddetli yağışların yaşandığı kentimizde asfaltlama ve yol bakım çalışmaları konusunda yoğun çaba sarf ediyoruz, mevsim koşulları el verdikçe zarar gören yollarımızın bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz ”dedi.

            Sümerler Mahallesinde doğalgaz çalışması nedeniyle açılan kanalların Defne Belediyesi ekipleri ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla asfaltlama çalışmaları sürdüğüne dikkat çeken Başkan Yaman “Çekmece caddesinde Büyük Şehir Belediyesi işbirliği ile yapılan sıcak asfaltlama çalışmaları yağışların durmasıyla birlikte tekrar hız kazandı. Harbiye mahallemizde bir çok sokağa stabilize malzeme seriliyor, Dursunlu, Orhanlı, Turunçlu mahallelerimizde yol bakım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:48:02   

Tortop, kömür dağıtım sahasını inceledi

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop 2014-2015 kış sezonu kömür dağıtımı dolayısıyla mahallelerde kömür dağıtım sahalarında incelemelerde bulundu.

            Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop; 20 bin aileye 10 bin ton kömür dağıttıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Şu an yaşadığımız kış günlerinde Antakya Merkez ilçesindeki mahallelerde yardıma muhtaç ailelere kömür dağıtmaya devam ediyoruz. İlçemizde şu ana kadar, yirmi bin aileye on bin ton kömür dağıttık.

            Kalan ailelerde kömür dağıtımımız hızla devam ediyor, yakacak kömürü olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmesi halinde gerekli yakacak desteğini sağlayacağız, dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:46:57   

TÜRKMEN İNŞAAT, YORUM'UN YANINDA

İlimizin tanınmış inşaat firmalarından Türkmen İnşaat, Yorum Gazetesinin 23. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen şiir dinletisi ve tiyatro gösterisine katkıda bulunarak bir kez daha Yorum'un yanında yer aldı.

            Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin, dün Türkmen İnşaat firması sahibi Zeynel Abidin Türkmen'i ziyaret ederek ofisinde bir araya geldi.

            Türkmen'i 5 Şubat tarihinde düzenlenecek olan programa davet eden Ergin, “Zeynel Abidin Türkmen başarılı işadamlığı yanında yerel basının yanında olan değerli bir hemşerimizdir. Türkmen Ailesini etkinliğimizde görmek bizleri onurlandırır” dedi.

            Ergin'in bu nazik davetine teşekkür eden Türkmen, kurulduğu günden bugüne yanında olduğu Yorum Gazetesinin yine yanında olacağını belirterek yayın hayatında başarılar diledi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:46:07   

12 ÇAĞRI DÖNEMİ PROJELERİNİN YATIRIMLARI TAMAMLANDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü hibe destek programları kapsamında, 12. Proje kabul dönemlerinde kabul edilen ve sözleşmeleri imzalanan projelerin yatırımları bitmek üzere ve 13. Çağrı proje başvuru kabul dönemi devam ediyor.

            Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sözleşme imzalanmasının ardından yatırımları devam eden projeler ile ilgili olarak İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy yaptığı açıklamada, yatırımları tamamlanan projelerin; tarımsal işletmelerin rekabet etme gücüne, fiyat istikrarına, istihdama ve sektörün Avrupa Birliği standartları çerçevesinde faaliyet gösterme çabalarına katkı sağlayacağını söyledi.

            Açıklamalarının devamında Özgürsoy; “Daha önce desteklerimizle hayat bulan diğer projeler gibi, faaliyete geçen bu yatırımlarda kırsal ekonominin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi, kırsal alanlarda meydana gelen göçü önlemek adına istihdam olanaklarının ve yaşam kalitesinin arttırılmasına katkı sağlayacaktır.

            Bu çerçevede 12. Proje başvuru kabul döneminde sözleşme imzalayan projelerinin yatırımları tamamlandı. Bu projelerin tamamlanması ile birlikte ilimize standartları son derece yüksek, toplam yatırım tutarı 11 milyon TL olan 4 adet meyve sebze soğuk hava deposu, yatırım tutarı yaklaşık 650 bin TL olan 1 adet zeytinyağı imalathanesi, yatırım tutarı 1 milyon TL olan 1 adet oruk imalathanesi ve yatırım tutarı 1 milyon 100 bin TL olan 1 adet tavuk yetiştiriciliği tesisi olmak üzere toplam 7 tesisi daha kazandırdık.

            İşletmelerin bazıları faaliyete geçti bazıları ise faaliyet aşamasına geldi. Yatırım aşamasını tamamlayan projelerin toplam yatırım tutarının yaklaşık 14 milyon Türk Lirası oldu.  Yatırımları gerçekleştirilen bu projelerin diğer potansiyel faydalanıcılara örnek teşkil ettiğini ve devam eden 13. Proje başvuru kabul döneminde, İl Koordinatörlüğümüzle irtibata geçen ve Meyve Sebze İşleme ve Soğuk Hava Depoları, Kırmızı ve Beyaz Et İşleme Tesisleri, Süt İşleme Tesisleri ve Kırsal Turizm yatırımları başta olmak üzere farklı konularda proje hazırlığı içinde olan yatırımcıların yaklaşık proje büyüklüğü şimdiden 70 Milyon Lirayı geçti. Yatırım yapmak ve hibe desteğinden faydalanmak isteyen girişimcilerin 10 Şubat 2015 tarihine kadar Hatay İl Koordinatörlüğümüze proje başvurusunda bulunmaları gerekir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:45:21   

HBB Meclisi uzlaşmacı bir tavır sergiledi

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Meclisi 2015 yılının ilk meclis toplantısını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş Başkanlığında gerçekleştirdi.

            Eski gerginliğini geride bırakan meclis, Hatay'a hizmet etme noktasında uzlaşmacı bir tavır sergiledi.

            HBB Meclis Salonu'nda düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu gözlenen toplantıda, gündem maddeleri dışında gündeme eklenen maddeler ve önergeler Hatay'a hizmet etme isteği anlayışı içerisinde görüşülüp karara bağlandı

            Gündem dışı olan ve görüşülmek üzere gündeme alınacak konuların belirlenmesinin ardından, Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni denetleyecek komisyon yapılan seçimle oluşturuldu. Komisyonda 5 üyenin görev alması yönünde görüş birliğine varılırken, bu 5 üyenin meclis çoğunluğuna göre 3'ü AK Parti'li, 1'i CHP'li ve 1'i MHP'li olmak üzere şeklinde sıralandı.

            Denetleme Komisyonuna seçilen isimler arasında Şemsettin Günay, Orhan Soylu Yılmaz, Halil Polat (AKP), Mehmet Ali Gülüm(CHP), Ekrem İlkbahar(MHP) yer aldı.

ALTYAPI BİTMEDEN ÜSTYAPI OLMAZ

            Yolların asfaltlanmasına ilişkin konuların görüşüldüğü meclis toplantısında bazı meclis üyeleri ve belediye başkanları ilçelerindeki yolların bozuk olduğunu ve bunların bir an önce asfaltlanması gerektiğini belirtti.

            Konu üzerine açıklamada bulunan Başkan Savaş, 75. yıl Bulvarı'nda sıfır asfalt yaptıklarını ve TEDAŞ'ın elektrik çalışmasıyla yolların tekrar yama olduğunu hatırlatarak “Ekinci yolunda da doğalgaz ve elektrik altyapı çalışması yapılıyor. Tüm çalışmalarımız hazır, biter bitmez Ekinci yolunun asfaltlama çalışmasını gerçekleştireceğiz. Diğer ilçeler içinde bu durum geçerli, tüm ilçelerde altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Altyapı bittikten sonra 2015 yılı içerisinde yapabileceğimiz kadar üstyapı çalışması yapacağız” dedi. 

            Öne çıkan diğer gündem maddeleri arasında yer alan Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığı'nın mülkiyetleri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait Antakya ve Reyhanlı ilçelerindeki vakıf kültür varlıkları olan 'Eski Antakya Evi ve Su Değirmeni'nin 30 yıllığına Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne kiralanması oy birliğiyle kabul edilirken, Zabıta Daire Başkanlığı'nın Antakya, İskenderun, Dörtyol ve Reyhanlı Hal Şubeleri'nde bulunan işyerlerinin kiralanması ile ilgili teklif ise plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

            Önemli olan diğer bir gündem maddesi olan Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na 10 Panelvan ve 27 kişilik otobüs alımına ilişkin teklif ise oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Şubat ayı Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nın 11.02.2015 günü saat 13:00'de yapılması kararlaştırılarak toplantıya son verildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 16.01.2015 10:40:20