......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254986
YORUM MANŞET
MOZAİK YOLU PROJESİNE DESTEK
MOZAİK YOLU PROJESİNE DESTEK

MOZAİK YOLU PROJESİNE DESTEK

 Hatay Valisi Erdal Ata, bölgemizdeki turizm destinasyonlarının artmasının kültür turizmi açısından çok değerli olduğunu ifade ederek tarihin birçok önemli medeniyetine ev sahipliği yapan bölgenin en önemli şehirlerini içine alan “Mozaik Yolu” projesinin gerekli bir adım olduğunu ifade etti.

Vali Ata, Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği tarafından gündeme getirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen; Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa illerini kapsayan  “Mozaik Yolu Projesi” için Hatay’a gelen heyeti kabul etti.

Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda gerçekleşen kabulde Vali Ata; Japonya Büyükelçisi Akıo Miyajima, Emekli Büyükelçi Mithat Rende ve beraberindeki heyet üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Hoşgörü ve medeniyetler kenti Hatay’da konuklarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ata, bölgemizdeki turizm destinasyonlarının artmasının kültür turizmi açısından çok değerli olduğunu belirterek “Mezopotamya olarak bilinen ve tarihin birçok önemli medeniyetine ev sahipliği yapan bölgenin en önemli şehirlerini içine alan “Mozaik Yolu” projesinin gerekli bir adım olduğunu ifade etti.

Vali Ata ayrıca tarihte yaşamış birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Hatay’ın da bu proje içerisinde yer almasının önemini vurguladı.

Emekli Büyükelçi Rende ve Japonya Büyükelçisi Mıyajıma ise kendilerine gösterilen misafirperverlik ve nazik kabullerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

KAVİLLİOĞLU GENÇLERLE CAMİDE BULUŞTU

Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması çerçevesinde “Gençlerle Camide Buluşuyoruz” Etkinliği Habib-i Neccar Camiinde gerçekleştirildi.

            Etkinliğe, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftülük personeli, din görevlileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gençlik Merkezi Müdürü, cami cemaati ve gençler katıldı. Yatsı namazından önce İl Müftüsü Kavillioğlu gençlerle sohbet ederek gençlikten, gençliğin öneminden, İslam'ın gençlere bakışından ve gençlikte yapılan ibadetin faziletinden bahsetti.

            Namazdan sonra Diyanet İşleri Başkanlığının hafta münasebetiyle hazırlamış olduğu sinevizyon izlendi. Ardından Habib-i Neccar Camii görevlileri tarafından ilahiler okundu. Habib-i Neccar Camii İmam-Hatibi Fethullah Uğraş tarafından okunan “Kime Emanet” isimli şiirin ardından İl Müftüsü Kavillioğlu dua etti.

            İl Müftülüğü tarafından gençlere “Cami ve Gençlik” isimli kitap ile “Diyanet” dergisi hediye edildi. Yapılan ikramlarla etkinlik sona erdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:51:21   

LOGAR VE IZGARALARDA İLAÇLAMA FAALİYETİ

Antakya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekiplerince kent genelinde bulunan ızgara ve logar kapaklarında haşere ve farelere karşı ilaçlama faaliyeti gerçekleştirdi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Başkan Kimyeci haşere ve farelere karşı kent genelinde düzenli olarak ilaçlama çalışması yaptıklarını vurguladı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada detaylı bilgilere de yer verdi.

            Kimyeci açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu; “Kent genelinde haşere ve fare ile mücadele çalışmaları başlatarak logar ve ızgaralara ilaçlama çalışması yapıyoruz. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde sıcak bölgelerde yuvalanan haşere ve farelere karşı ekiplerimizce ilaçlama çalışması periyodik olarak sürdürülecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:49:40   

Okul servisleri denetleniyor

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci servis araçlarını denetlemeye devam ediyor.

           Hatay Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri servis araçlarının denetimini aralıksız sürdürürken Gülser öğrenci servisi araçları trafik denetleme ekiplerinden tam not aldı.

            Servis araçları ve şoförlerini denetlemek amacıyla ekipler Gülser öğrenci servisi önünde denetimler yaptı. Ekipler, servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyalleri kontrol etti. Trafik ekipleri şoförlerin teknik ve gerekli belgelerini de inceledi. Ayrıca ekipler denetimlerde örnek teşkil eden Gülser öğrenci servislerinin sürücülerini de tebrik etti.

            Denetim de ekipler, her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiği, yüz binin üzerinde insanın yaralanıp bunlardan birçoğunun sakat kaldığı trafik kazalarının ve sonuçlarının azaltılması için bu tip denetimlerin önem arz ettiğini vurgulayarak, öğrencilerin emanet edildiği okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek, geleceğin teminatı olan çocukların okullarından evlerine ve evlerinden okullarına güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak amacıyla öğrenci taşımacılığı yapan servis araçları üzerinde denetimlerin eğitim ve öğretim dönemi boyunca artarak devam edeceğini belirttiler.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

 


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:47:26   

SOKAKLAR ELDEN GEÇİRİLİYOR

Antakya Belediyesi kent genelinde yürüttüğü çalışmalarla, Antakya'yı sokak sokak elden geçirerek kentin eksikliklerini gideriyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdikleri hizmetlerle Antakya'nın eksikliklerinin giderildiği belirtildi. Açıklamada şunlara yer verildi; “ Antakya Belediyesi'nin tüm ekipleri kentimizin ihtiyaçlarını karşılamaya, vatandaşların talep ve önerileri doğrultusunda eksiklikleri gidermeye devam ediyor. Bu çalışmalar içerisinde Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerimizin parke döşeme çalışmaları da kent genelinde ihtiyaç durumuna göre belirlenen program doğrultusunda tüm hızıyla sürüyor. Birçok mahallemizde kırılan, hasar gören, çeşitli kazılar nedeniyle sökülmek zorunda kalan parkelerin onarım çalışmaları sürerken, yeni mahallelerimizde, yeni açılan sokaklarımızda da parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor.”

            Açıklamada son olarak parke döşeme çalışmaları gerçekleştirilen mahalleler ise şöyle sıralandı; Ürgenpaşa, Emek, Akasya, Odabaşı, Saraykent, Bağrıyanık, Gazi Mahallesi, Odabaşı, Güzelburç, Narlıca, Maşuklu, Küçükdalyan.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:46:31   

YKM'nin yeni adresi Palladıum AVM

Türkiye'nin önde gelen Yeni Karamürsel Mağazası (YKM), Atatürk Caddesinde bulunan mağazasını Palladıum AVM'ye taşıyarak, Cumartesi gününden itibaren 3000' m2'lik alana kurulu yeni mağazasıyla müşterileriyle buluştu.

            YKM'nin açılış törenine, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli katıldı.

            Türkiye'deki öncü isim YKM, bir ailenin ihtiyaç duyacağı tüm kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, kozmetik, aksesuar ürünlerini bünyesinde bulunduran YKM Antakya Palladıum mağazası, tüm reyonlarında birbirinden şık, kaliteli, farklı ve binlerce çeşit ürünle müşterilerine seçim kolaylığının yanı sıra uygun fiyat ve avantajları bir arada sağlıyor.

            Dünya markaları ve binlerce ürüne sahip YKM mağazaları, sunduğu birbirinden cazip kampanya ve fırsatlarla alışverişi keyfe dönüştürmeye devam ediyor.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:44:47   

Defne'de yollar yenileniyor

Defne Belediyesi yol düzenleme çalışmalarında hız kesmiyor. İlçe genelinde yolların bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürerken, yağmur sularının verdiği hasardan etkilenen altyapıya yönelik iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman konuyla ilgili olarak, “Bizim asıl önem verdiğimiz husus yaptığımız çalışmaların kalitesi ve sağlamlığıdır. Aynı hasarların tekrarlanmaması ve vatandaşımızın aynı sorunları yaşamaması için yolların yapısını titizlikle inceleyerek tam bir yenileme yapıyoruz.

            Dursunlu Mahallesi'ne bağlı sokaklarda bozulan parke yolları tamamen yenileniyoruz. Eski parkelerin sökülerek zemin düzeltme çalışmalarının yapıldığı ve yeni parkelerin döşendiği yolların büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Armutlu'da yolun yüksek yapısından ötürü yağmur sularının evlere girdiğini tespit ettik. Bunun üzerine yolun alçaltılması için yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Çekmece Mahallesi'nde ise bazı yollarda gölet ve çamurlanmanın önlenmesi için güçlendirme ve düzeltme çalışmaları yapılıyor.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:42:27   

Hüseyin Şahbaz'a başarılı operasyon

Antakyaspor ve Reyhanlıspor'da başkanlık görevi yapan Reyhanlı Asi Sulama Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz, geçirmiş olduğu rahatsızlığın ardından başarılı bir operasyon sonunda sağlığına yeniden kavuşmaya başladı.

            Bir anda rahatsızlanmasının ardından Akademi Hastanesinde dahiliye doktoru Ahmet Şahbaz tarafından böbreğinde kitle tespit edilen Hüseyin Şahbaz, daha sonra Ankara Özel Akay Hastanesinde bıçak altına alındı.

            Genel Cerrahi uzmanı Prof. Dr. İskender Alaçayır ilgilendiği Hüseyin Şahbaz, Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Sümer Baltacı tarafından  ameliyat olmasının ardından bir süre sonra Antakya'da ki evinde istirahat ediyor.

            Her zaman olduğu gibi yanında eşi Günay Şahbaz, oğlu Mehmet Şahbaz, gelini Gülcem Baz ve kızı Sema Şahbaz bulunurken, kendisini gerek hastanede gerekse evinde ziyaret eden, telefonla geçmiş olsun dileklerini ileten tüm akraba, dost ve sevenlerine teşekkür etti.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:35:08   

BU GENÇLERDE HAYAT VAR

Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, iki maçta rakip filelere 21 gol atarken kalesinde gol görmedi

            Kuruluş tarihi 1926 yılı ile Hatay ilinin en eski ve köklü spor kulüplerinden biri olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, altyapıya verdiği önemle dikkat çekiyor.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, yeni sezona fırtına gibi başlayarak iki maçta rakip filelere 21 gol atarken kalesinde gole geçit vermedi.

            Amatör takım antrenörü Ahmet Hayri Yılmaz ile uyumlu çalışan altyapı antrenörü Mustafa Yılmaz idaresinde ligin ilk maçında deplasmanda Altınözü Belediyespor'u 13-0 yenen Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, 25 Ekim Cumartesi günü Antakya Nazım Koka sahasında oynanan maçta Maşukluspor'u 8-0 yenmeyi başardı.

            Tunç Eren, Ali Özdemir, Kenan Dönmez, Haluk Yiğit, Mehmet Deniz, Yusuf Alp, Deniz Arabacı, Burak Yılmaz, Yusuf Gençer, Hakan Aslan, Bünyamin Yavuz ve Muhammet Yektaş'ın forma giydiği maçta Mustafa Yılmaz'ın talebeleri güzel futbollarını 8 golle süslediler.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımının gollerini Deniz Arabacı (2 gol), Bünyamin Yavuz, Burak Yılmaz (3 gol), Hakkı Yiğit ve Yusuf Alp atarken, 2001 doğumlu futbolcu Yusuf Gençer üstün tekniğiyle maçın yıldızı oldu.

            Maçı izleyen Başkan Sadullah Er-gin, Başkanvekili Ah-met Davut ve yönetici Aykut Doğru, maç sonunda soyunma odasında antrenör Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcuları tebrik ettiler.

(Haber: Hasan Kaya)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:34:21   

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi'nce geçtiğimiz günlerde başlatılan 150.000 ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Esentepe Mahallesi Vali Utku Acun Parkında ağaç dikimi gerçekleştirerek kentin daha fazla yeşil alana sahip olması için çalışmaların yoğunlaşacağını ifade etti.

            Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaçlandırma kampanyasına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Utku Acun Ortaokulu, İlkokulu ve Cemil Meriç Anaokulu müdür, öğretmenler ve öğrencileri ile çok sayıda mahalle sakini katılım gösterdi.

            Etkinliğe katılan çocukların coşkulu sevgi gösteriyle karşılanan Başkan Kimyeci Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaç dikme kampanyasında 350 fidenin toprakla buluştuğunu ifade ettiği konuşmasında, “Seçim öncesi halkımıza verdiğim yeşiller içinde bir Antakya vaadimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kent genelinde bulunan parklarımızın bakım, onarımlarını yapmanın yanısıra ağaçlandırma yaparak şehrimizin yeşil örtüye bürünmesini sağlamaya çalışacağız. Vali Utku Acun okulu öğretmenleri, öğrencileri ve mahalle sakinlerimizin katılımları ile böylesi anlamlı bir kampanyayı hızla sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte ağaçlandırma kampanyalarımız devam edecek” dedi.

            9 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan Vali Utku Acun Parkında 350 ağaç dikimi gerçekleştirildikten sonra okul öğrencileri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:55:35   

PTT, köklü bir geçmişe sahip

PTT'nin 174. kuruluş yıldönümü nedeni ile PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Topaca, “PTT köklü bir geçmişe sahip ve ülkemizin kalkınmasında çok önemli katkıları olan, zaman içerisinde kendini yenileyen, geliştiren, kendi iç dinamiğine sahip bir kurumumuzdur. Öyle ki yakın zaman içerisinde yapılan yeniliklerle çok daha iyi yerlere gelmiştir. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde başarılı hizmetlerine devam edecektir.” dedi.

            Topaca,  Kaya'nın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Kaya'ya görevinde başarılar diledi.

            PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya da kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:54:20