......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

BİRSİAD'DAN AFRİKA AÇILIMI

Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği (BİRSİAD) Üyeleri, savaşlar ve krizler yüzünden daralan Ortadoğu pazarına alternatif arıyor. Dünya ile ticaret köprüleri kurarak Kenya'ya çıkarma yaptı. Ticaret köprüsünün açılışını Kenya Sanayi ve Geliştirme Bakanı gerçekleştirdi.

            Kenya'daki Türk girişimciler ve Kenyalı iş adamlarının birlikte kurduğu Wide Vision İnvestors and Business Association (WİBA) ile federasyon, ticaret ve yatırım da yeni alanlar bulmak için ortak bir organizasyon yaptı.

            Organizasyona Türkiye'den aralarında BİRSİAD Başkanı Ömer Yücedal, Başkan Yardımcısı Mehmet Konak, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökmen Çalım, Zafer Uyanık ve Genel Sekreter Kerem Çağlar'ın da bulunduğu 50 işadamı katıldı.

            Doğu Afrika Ticaret Köprüsü'nün açılışını yapan Kenya Sanayi ve Gelişim Bakanı Adan Abdulla Mohammed Türkiye'den gelecek işadamlarına kapılarının açık olduğunu söyledi.

            Değerlendirmelerde bulunan birçok işadamı geçte olsa Afrika'yı ve Afrikalı meslektaşlarını fark etmiş olduklarını söyledi.

            BİRSİAD Başkanı Ömer Yücedal, yaptığı açıklamada “Afrika inanılmaz bir pazar, çok mükemmel bir alan, yatırım imkanları çok geniş, çok bakir alan var. Ama şimdiye kadar bakıyorsunuz dünyanın birçok yerinden insanlar bu fırsatları çok güzel bir şekilde kullanmışlar. Fakat bizde oluşturulan algı ise Afrika çöl, Afrika hastalık, Afrika yokluk, Afrika güvenlik problemi. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz Afrika Kıta tanıtım toplantısı ile Afrikayı teorik olarak tanımıştık. Gelip gördük ki pratikte bu durum hiçte anlatıldığı gibi değil. Bu nedenle ortadoğu ile ciddi ticari ilişkileri bulunan Hatay iş dünyası temsilcilerinin daralan Ortadoğu pazarına alternatif olarak Afrika'yı ilk sırada değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

            Heyet, organizasyonun ikinci gününde de çeşitli firma ziyaretleri gerçekleştirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:07:22   

SGK ile Halk Bankası arasında kredi işbirliği

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile Türkiye Halk Bankası arasında kredi işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol gereğince kuruma borcu olan sigortalılara masrafsız 36 aya kadar vade seçenekleri ve aylık 0.97 faiz oranıyla kredi imkânı sağlandı.

            Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; "6552 sayılı Yasa ile Kurumumuzun prim alacakları yeniden yapılandırılmış olup, bu süreçte 5510 sayılı Kanunun 4/b (Bağ-Kur) kapsamında bulunan sigortalılarımızın prim borçlarını kolaylıkla ödeyebilmesi için Kurumumuz ile Türkiye Halk Bankası arasında 26.11.2014 tarihinde kredi işbirliği protokolü imzalanmıştır.

             İmzalanan protokol gereğince Kurumumuza borcu olan sigortalılarımıza masrafsız 36 aya kadar vade seçenekleri ve aylık 0.97 faiz oranıyla kredi imkânı sağlanmıştır.

            Banka, kullandırılan kredi nedeniyle sigortalılarımızdan hiçbir ad altında dosya masrafı almayacaktır.

            Banka ile yapılan protokol ile 4/b (Bağ-Kur) kapsamında olup, prim borcundan dolayı emekli olamayan kendi nam ve hesabına çalışan esnaf, sanatkâr ve çiftçilere her hangi bir teminat göstermeden kredi kullanmak suretiyle emekli olma ve sağlık hizmetlerinden yararlanma imkânı getirilmiştir.

            Protokol yapılandırılmış prim borcu ile sonraki dönemlere ait prim borcu, genel sağlık sigortası borcu ile emekliliğe hak kazanacak kadar askerlik ve doğum borçlanmalarını da kapsamaktadır.

            Bu haktan yararlanmak isteyen sigortalılarımız, yapılandırma için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2014 olduğunu da göz önüne alarak, en kısa sürede kendilerine en yakın Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğüne müracaat edebilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:05:51   

Hatay, havuç üretiminde 3. Sırada

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin, havuç üretiminde önemli bir potansiyeli bulunduğunu bildirerek, “pazarlama sorununu çözersek üretimde çok daha büyük rakamlara ulaşırız” dedi.

            Türkiye'de üretilen havucun yüzde 10.1'i Hatay'da üretldiğini belirten Bayraktar, bu oranla Hatay'ın Türkiye üçüncüsü olduğunu ifade etti.

            Bayraktar, 2012 yılında 141 bin 695 dekar olan havuç ekim alanlarının 2013 yılında yüzde 23,3 azalmayla 108 bin 643 dekara indiği bilgisini vererek şu açıklamalarda bulundu: “En fazla havuç üretimi Konya'da yapılıyor. Havuç üretiminin yüzde 57,7'sini Konya, yüzde 22,1'ini Ankara, yüzde 10,1'ini Hatay gerçekleştiriyor. Üç ilin havuç üretimindeki payı yüzde 89,9'u buluyor.

            Havuç üretiminde dünyada 7'inci sırada yer alan ülkemiz, üretiminin yaklaşık yüzde 10'ununu ihraç ediyor. Dünyada havuç üretiminde Çin 16 milyon 907 bin tonla ilk sırayı alırken, bu ülkeyi 1 milyon 565 bin tonla Rusya, 1 milyon 346 bin tonla ABD, 1 milyon 300 bin tonla Özbekistan, 916 bin tonla Ukrayna, 835 bin tonla Polonya izlemektedir. Türkiye, 714 bin tonla 7'inci sırada yer alırken, ülkemizi 707 bin tonla Fas, 664 bin tonla İngiltere, 619 bin tonla Japonya, 593 bin tonla Almanya, 560 bin tonla Hindistan, 545 bin tonla Fransa, 511 bin tonla Hollanda takip etmektedir.”

            Ülkemizde soğuk hava depoları yeterli değildir. Bunun sonucunda hasadın yoğun olduğu dönemde pazara talebin üzerinde ürün sunulmakta, bu da üretici fiyatlarında düşüşe neden olmaktadır.

            Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar yüzde 50 hibe yoluyla desteklenmektedir.

            Verilen bu destekler olumlu karşılanmakla birlikte depolama konusunda arzu edilen seviyeye gelinememiştir. Arzın daha uzun döneme yayılması bakımından depolama imkanlarının artırılması gerekmektedir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:01:55   

Altınözü Belediyesi, yol çalışmalarına devam ediyor

Altınözü Belediyesi yol yapım ve bakımlarına aralıksız olarak devam ediyor. Kanalizasyon sisteminin yenilenmesi nedeniyle parke yollarının bozulması sonucunda Altınözü halkı uzun süredir sıkıntı yaşamaktadır.

            Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, yaşanılan mağduriyeti gidermek üzere çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

            Yapılan çalışmaları yerinden inceleyen Başkan Sarı, öncelikle Altınözü'ndeki kanalizasyon nedeniyle zarar görmüş ana yollar olmak üzere tüm ilçenin parke yollarını yenileyeceklerini belirtti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:01:09   

MERDİVEN DÜZENLEMESİNDE ENGELLİLER UNUTULMADI

Geçtiğimiz günlerde Cebrail Mahallesi'nde bulunan Ali Rıza Efendi Çamlığı yanındaki merdivenler Antakya Belediyesi tarafından revize edilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

            Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin özel olarak önem verdiği merdivenlerin revize işlemlerinde engelli vatandaşlarda unutulmadı. Merdiven düzenlemesinde engelli vatandaşlar için kot eğimi düşük iniş-çıkış rampası oluşturuldu ve korkuluk takviyesi yapıldı.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada yeniden düzenlemesi yapılan merdivenlerde özellikle engelli vatandaşların rahat kullanımını sağlamak amacıyla iniş-çıkış rampası ve korkuluk takviyesi yapıldığı belirtildi. Şehir genelinde yürütülen kaldırım çalışmalarında da engelli vatandaşların rahat ulaşım sağlayabilmelerine özen gösterildiği belirtilen açıklamada tekerlekli sandalyeli ve akülü araç kullanan vatandaşların kendilerine özel yapılan eğimi düşük rampayı korkuluktan destek alarak daha rahat kullanabilecekleri ifade edildi.

            Bunun yanı sıra yaşlı vatandaşlarımız da düşünülerek revize edilen merdivenlerin ortasına korkuluk takviyesi yapıldı. Bu sayede yaşlı vatandaşlarımız merdiven korkuluklarından destek alarak güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilecekleri belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:59:49   

YARALAR SARILMAYA DEVAM EDİYOR

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), geçtiğimiz ay meydana gelen selden etkilenen Harbiye kaptajındaki pompanın yenisi ile değiştirildiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, geçtiğimiz ay meydana gelen sel felaketiyle şelaleler mevkiinde bulunan içme suyu kaptajı ve pompaların zarar gördüğünü bu nedenle bölgedeki içme suyunda aksaklıklar yaşandığını bildirdi.

            HATSU, bu aksaklıkları gidermek ve bölgedeki içme suyunun tekrar düzenli bir şekilde verilmesini sağlamak amacıyla kaptajdaki pompanın değiştirildiğini açıkladı.

            Bir Ekskavatör, 1 kepçe 1 vinç ve 8 kişilik personelle yapılan işin tamamlandığını duyuran HATSU idaresi, Harbiye Şelaleleriyle ilgili çalışmalara destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:56:24   

Yetişen'den Sarcan Ailesine başsağlığı

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, cemiyet üyesi Ekrem Sarcan'ın babası Şemsettin Sarcan'ı vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

            Yetişen mesajında vefat eden Şemsettin Sarcan'a Allah'tan rahmet dileyerek şu açıklamalarda bulundu: “Cemiyetimiz üyesi Kırıkhan Dağyeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ekrem Sarcan’ın babası Şemsettin Sarcan'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

            Merhuma Allahtan rahmet meslektaşımız Ekrem Sarcan başta olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:55:11   

Başsavcı Çatal'dan Yaman'a ziyaret

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'a nezaket ziyaretinde bulundu.

            Karşılıklı iyi niyet mesajlarının verildiği görüşmede Defne İlçesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Başsavcı Musa Çatal'ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, kentsel gelişim sürecinin sağlam temellere dayandırılabilmesi için kurumlar arası iletişimin önemine vurgu yaptı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:54:13   

Süper Amatör'de 4 maçta 36 gol atıldı

Tüm heyecanı ile devam eden amatör küme maçlarında özellikle Süper Amatör Ligde oynanan maçlarda alınan sonuçlar dikkat çekti.

            Süper Amatör'de oynanan 4 maçta toplam 36 golün atılması maç başına 9 gol ortalaması maçı izleyen sporseverlere keyifler anlar yaşattı.

            İskenderun Belediyespor'un Ardıçlı'yı 7-1 yenerek 18 puanla lider olduğu Süper Amatör Ligde Defne 2013 Spor bir maç eksiği ile 16 puanla ikinci sırada. Sümerspor'a yarım düzine atarak gücünü gösteren Belen Belediyespor'da 14 puanla üçüncü. Bu takımları 12'şer puanlı İskenderunspor 1967, Sümerspor ve Gözcüler Belediyespor takımları izliyor.

            Hatay 1.Amatör Kümede de iki grupta yarış devam ediyor. A Grubunda Dörtyol Belediyespor lider. Dörtyol ekibi ile birlikte Şirincespor, Maşukluspor, Altınözü Belediyespor, Yuvam Dekor Antakya Gençlik takımları ilk üçe girme mücadelesi ediyor.

            B Grubunda Defne Gençlik Spor 6 maçta 18 puanla yoluna firesiz devam ederken lideri Dörtyol Esnafspor, Bekbele Belediyespor, Kırıkhangücü takımları izliyor.

            1.Amatör U-19 Gençler Ligi A Grubunda Ekincispor, Hatayspor ile Sümerspor arasında mücadele kesintisiz devam ediyor. B Grubunda ise Kırıkhanspor zirvede onun en yakın takipçisi Payas Belediyespor.

            U-17 Gençler Ligi A Grubunda Hatayspor, B Grubunda Defne 2013, C Grubunda Payas Belediyespor, D Grubunda İskenderun Belediyespor liderlik koltuğunda oturuyor.

            U-15 Gençler Ligi A Grubunda Hatayspor, B Grubunda Şirincespor, C Grubunda Karaağaçspor lider durumda.

SÜPER AMATÖR LİG TOPLU SONUÇLARI:

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-ARDIÇLI BLD.SPOR: 7-1

EKİNCİSPOR-GÖZCÜLER BLD.SPOR: 11-3

SERİNYOLSPOR-İSKENDERUNSPOR 1967: 2-6

BELEN BLD.SPOR-SÜMERSPOR: 6-0

1.AMATÖR KÜME TOPLU SONUÇLARI:

SAMANDAĞSPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 0-3

DEFNE GENÇ.VE SPOR-KARAAĞAÇSPOR: 2-1

HARBİYESPOR-DÖRTYOLSPOR: 4-1

YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK-ŞİRİNCESPOR: 1-1

BEKBELE BLD.GENÇ.VE SPOR-DÖRTYOL ESNAFSPOR: 0-2

ARMUTLUSPOR-KIRIKHANGÜCÜSPOR: 0-1

U-19 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-KÖRFEZ İSK.SPOR: 0-2

M.K.Ü.SPOR-SÜMERSPOR: 0-7

H.ŞİRİNCESPOR-HARBİYESPOR: 5-1

ODABAŞI GENÇ.VE SPOR-EKİNCİSPOR: 3-9

SAMANDAĞSPOR-REYHANLI BLD.SPOR: 3-0 (H)

HATAYSPOR-DEFNE 2013 SPOR: 7-1

KARAAĞAÇSPOR-BELEN BLD.SPOR: 1-2

DÖRTYOL GENÇ.BİRLİĞİSPOR-KIRIKHANSPOR: 0-1

U-17 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

ODABAŞISPOR-YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK: 0-9

UĞURDAL ÖZEL SAĞ.KOL.SPOR-SÜMERSPOR: 2-11

YENİÇAĞ GENÇ.VE SPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 1-4

KIRIKHANSPOR-HATAYSPOR: 0-4

DEFNE 2013 SPOR-MAŞUKLUSPOR: 2-2

BELEN BLD.SPOR-ASAŞ 1972 SPOR: 6-1

U-17 LİGİ

İSK.ESEN GENÇ.VE SPOR-İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR: 1-4

ERZİN BLD.SPOR-DÖRTYOL GENÇ.BİR.SPOR: 2-1

DÖRTYOL ESNAFSPOR-ARSUZ BLD.SPOR: 11-0

U-15 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

H.ŞİRİNCESPOR MAŞUKLUSPOR: 11-1 YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK-REYHANLI BLD.SPOR: 5-1

DEFNE 2013 SPOR-ALTINÖZÜ BLD.GENÇ.VE SPOR: 3-1

KARAAĞAÇSPOR-BELEN BLD.SPOR: 4-2

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-PAYAS BLD.SPOR 1975: 1-6

            Not: Maç sonuçları ve puan durumu Hatay ASKF sitesinden alınmıştır. Başkan Mehmet Öztürk ve emeği geçenlere teşekkürler.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:53:08   

Taze'den özverili sağlık hizmeti

Amatör ve genç takım maçlarının oynandığı Antakya Nazım Koka sahasında görev yapan sağlık memuru Mehmet Taze'nin özverili şekilde hizmet yapması spor camiasını memnun ediyor.

            Maçlarda yaşanan sakatlıklarda hakemin talebi üzerine sahaya girerek sporculara ilk müdahaleyi ve tedaviyi yapan Mehmet Taze görevini en iyi şekilde yerine getiriyor.

            Amatör spor yönetici, antrenör ve futbolcular, mesleğini severek yapan ve sporculara en iyi sağlık hizmeti veren Mehmet Taze'ye teşekkür ettiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 10:51:09