......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250192
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

Vatandaşlar, organ bağışı konusunda bilgilendirildiOrgan Bağışı kampanyası çerçevesinde İskenderun PTT merkez binasında stant açarak halkı bilgilendiren sağlık ekipleri, organ bağışı hakkında yanlış bilinen konular hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Tijen Korkmaz, kampanya hakkında bilgi verirken, organların yalnızca beyin ölümü gerçekleşen kişilerden alınabildiğini belirtti.

İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğü Hemşirelerinden Leyla Evyapan ve Ayfer Söylemez ile birlikte halkı organ bağışı konusunda bilgilendiren Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Tijen Korkmaz, organ bağışının önemine vurgu yaptı.

Organ Nakil Koordinatörü Korkmaz; “Organ kampanyasının amacı organ nakli hakkında vatandaşları bilgilendirmek ve organ naklinin önemine vurgu yapmaktır. Özellikle de organ nakli hakkında yanlış bilinen konulara da açıklık getirmektir ve insanları aydınlatmaktır. PTT binasını seçmemizdeki neden ise halkın yoğun olduğu bir yer olmasıdır.

Bu tür yerlerde halkla daha iç içe olma şansı buluyoruz. Yaptığımız çalışmalarda insanların organ bağışı konusunda yanlış bilgilere sahip olduğunu gördük. Bizim bilgilendirmemizin ardından bakış açıları değişiyor.

Her hangi bir kaza ve veya hastalıktan dolayı hastane dışında ölen kişilerin organları alınmıyor. Hastanede yoğun bakıma alınmış bitkisel hayatta olan değil yalnızca beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerin organları alınıyor.

Alınmadan öncede mutlaka ailenin izni alınıyor. Ve organı alınan kişinin de vücut bütünlüğü kesinlikle bozulmadan alınıyor” dedi.

Uğur Aksay, organ başına tüm duyarlı kişileri katkı vermeye davet etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:46:58   

Barış olmadan huzur olmazDefne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yaman yayınladığı mesajda barış olmadan huzur olmaz barış olmadan mutluluk olmaz, yaşam kalitesi, refah olmaz diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “İnsanca yaşamanın olmazsa olmaz koşullarının başında barış gelir.

Çünkü barışın olmadığı yerde baskı, kan, gözyaşı, zulüm ve insanlık suçları vardır. Barış olmadan huzur olmaz barış olmadan mutluluk olmaz, yaşam kalitesi, refah olmaz. Barış olmadan çocuklar gülmez, gençler gülmez, analar gülmez. Ne yazık ki herkesin barışı savunur göründüğü günümüzde savaşa karşı politikalar üreten, barışın korunmasına katkı sağlayan ciddi yapılanmaların olmadığını görmek bizleri üzdüğü kadar geleceğe yönelik kaygılar taşımamıza da neden olmaktadır.

Başta Komşu ve kardeş ülke Suriye`de ve Ortadoğu`da yaşanan kirli savaş içimizi yaralamaktadır. Bu savaştan nemalanan sömürgeci yayılmacı zihniyet ayrıştırma, bölme, ötekileştirme senaryolarını ne yazık ki başarıyla sahnelemekte ve insanlığa karşı işlenen suçlara yenileri eklenmektedir.

Ülkemizin kuruluş felsefesi olan Atatürk`ün” Yurtta sulh Cihanda sulh” şiarından her gün biraz daha uzaklaştığımız bu günlerde; yapıcı, uzlaştırıcı, arabulucu politikalar üretilmesi, üretilmesine katkıda bulunulması bu konuda kamuoyu oluşturulması konusunda hepimize tarihsel görevler düşmektedir.

Barış ortamının sağlanması ve barışın güçlendirilmesi için atılacak her adım çocuklarımızın güvenli bir geleceğe atacağı huzurlu adımlar olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı Dünya Barış Gününde söyleyeceğimiz barış türkülerine ses vermek için 1 Eylül 2014 pazartesi günü saat 20.00 da Amfi Tiyatroda buluşmaya davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:42:57   

ADA ÇARŞISI ESNAFINDAN KİMYECİ`YE TEŞEKKÜRAda Çarşısı Esnafı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`ye çarşıya yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

Ada Çarşısı Esnafı ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile çok sayıda esnaf katıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin Ada Çarşısına yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ada Çarşısı Esnafı, “Bu tür hizmetler çarşımızın daha fazla güzelleşmesini sağlarken, müşteri kapasitesinin artmasına neden olacaktır.

Çarşı içine oturma banklarının konulması, havuzun temizlenmesi, genel temizlik yapılması ve çiçeklendirmeler ile farklı bir güzellik sağlandı. Yapılan bu çalışmalardan dolayı Başkanımız İsmail Kimyeci`ye ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi`nin kurulum aşamasını geçtiğini ve hizmet için kolları sıvadığını ifade ederek, “30 Mart yerel seçimleri sonrasında kurulumunu tamamlayan Antakya Belediyesi artık hizmet için kolları sıvamıştır. Yaşadığımız kentin daha güzel olması, daha fazla yeşil alana sahip olması, insanlarımızın daha temiz ortamda ikamet etmesi bizlerin asil görevidir.

Yaşanabilir bir Antakya`nın oluşmasını sağlamak üzere bizler Antakya Belediyesi olarak var gücümüzle çalışmaya başladık. Bunu yaparken, sivil toplum kuruluşları, kent insanları ve esnafımızla birlikte hareket ediyoruz.

Ada Çarşısı olarak oturma banklarının yenilenmesi, ağaçlandırma, mevsimlik çiçeklerin ekimi, mevcut ağaçların budamasının yapılması, havuz temizliği, çevre düzenlemesinin yapılması ile çarşımız daha güzel görünüme sahip oldu.

Burada bulunan iş yerleri sahipleri daha güzel ortamda iş yapma olanağına kavuşmuş oldu. Program dahilinde bu çalışmalarımız Antakya`nın diğer yerlerinde sırasıyla yapılacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:42:19   

Zabıta, dilencilere göz açtırmıyorDuygu tacirlerine yönelik operasyonlarını sıklaştıran zabıta ekipleri, dilencilik yapan Suriyelilere operasyon düzenledi. Suriyelilerin, üzerlerinde yapılan üst aramalarının ardından topladıkları paralara el konularak, haklarında yapılan işlemlerinin ardından ya kamplara ya da Suriye`ye gönderilecekleri belirtildi.

Zabıta ekipleri, özellikle duygu tacirlerinin mesken tutuğu noktalarda çalışmalarını yoğunlaştırarak, cami görevlileri ile görüşüp onlarla birlikte istişareli çalışıyorlar.

Konu ile ilgili bilgi veren Zabıta görevlileri; “Cami görevlileri ile görüştük. Onlarla sürekli istişare içerisindeyiz. Cami etrafında bu tür duygu tacirlerinin bulunması halinde bizlere bilgi veriyorlar. Bizlerde sivil ekibimiz ile anında müdahale ediyoruz. Yaşları küçük olanları çocuk şubeye götürerek, Çocuk Şube ile ortak çalışarak, çocukların adres tespitini yapıp, onları ailelerine teslim edip, çocuklarına bu tür işleri yaptırmamaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Daha sonra da ihtiyacı olan ailelere erzak yardımında bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvesini gördüğümüze inanıyoruz. Bu uygulamamız ile birçok ailenin çocuklarını dilenmeye göndermediğini tespit ettik” dediler.

Dilencilik yapan yaşları büyük olan Suriyelilerin ise haklarında yapılan işlemlerinin ardından, “Suriye`ye mi gitmek istersiniz? Yoksa Kampta mı kalmak istersiniz?” sorusunun ardından, Suriyelilerin yapacağı tercihler doğrultusunda, istedikleri yere gönderildikleri kaydedildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:41:14   

ŞEHİT CENAZESİNE TAZİYE ZİYARETİKırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa İbiş ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Diyarbakır`da hain bir pusu sonucu şehit olan Ali Kızıloğlu` nun evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesinin acısını paylaşan Başkan Yavuz, tüm imkanlarıyla acılı ailenin yanında olmaya devam ediyor.

Başkan Yavuz ve AK Parti Kırıkhan ilçe yönetimi, okunan Kur`an kelamlarını dinleyip dualar edildikten sonra aileye tekrar başsağlığı dinleyerek cenaze evinden ayrıldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:40:08   

Yasadışı geçiş teşebbüsü engellendiBükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında tespit edilen 15 kişilik grubun yasadışı sınır geçişi engellendi. Dur ikazına uymayan gruba uyarı ateşi açılarak grubun dağıldığı ve Suriye istikametine doğru kaçtığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2`nci Hudut Alayı (Kırıkhan / Hatay) Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Mobil Yol Kontrol Unsuru devriye faaliyeti esnasında, hudut hattına yaklaşan 15 kişilik bir grup tespit edilmiş ve şahıslara `DUR` ikazında bulunmuştur.

Şahısların `DUR` ikazına uymamaları üzerine havaya uyarı ateşi açılmıştır. Açılan uyarı ateşi sonucu şahıslar Suriye istikametine kaçmışlar ve yasadışı geçiş teşebbüsü engellenmiştir.

Grubun kaçışı esnasında, Suriye tarafından piyade tüfeği olduğu değerlendirilen silahlarla unsurlarımıza ateş açılmış, açılan ateşe unsurlarımız tarafından anında karşılık verilmiştir. Unsurlarımızın karşı ateşi üzerine, anılan şahısların ateşi kesilmiş ve şahıslar bölgeden uzaklaşmışlardır. Olay sonrasında araçlarda yapılan inceleme sonucunda Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca mermi isabet ettiği tespit edilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:39:20   

PRIME MALL`DA GELENEKSEL OKUL KAMPANYASIPrime Mall Antakya, kazandıran kampanyalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kazı kazan kampanyası ile ziyaretçilerine birçok hediye kazandıran alışveriş merkezi 1 Eylül itibariyle misafirlerini yeni kampanya ile karşılamaya hazırlanıyor.

Geleneksel okul kampanyasına bu yılda devam eden Prime Mall Antakya, 200 TL ve üzeri alışveriş yapan Prime Card sahiplerine çok güzel bir okul çantası hediye ediyor. Prime Mall Antakya çantasına sahip olmak için yapmanız gereken tek şey alışveriş fişlerinizi 1-14 Eylül tarihleri arasında danışma bankosuna işletmek.

Prime Mall Antakya yetkilileri, etkinlik ve kampanyalarıyla kent halkının ilk adresi olmaya devam edeceğini söyledi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:38:36   

Antakya Belediyesi`nden duyarlılıkGazetemizin 28 Ağustos 2014 ve 3633 sayılı nüshasında manşetten yayınlanan “Bu molozları kim kaldıracak?” haberi üzerine, Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır kendi hallerine terk edilen moloz yığınları kaldırıldı

Köy Garajları civarındaki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozlar dün Antakya Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların kaldırılması çevre sakinleri tarafından memnunlukla karşılanırken, vatandaşlar başta Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:48:31   

Ergin`den yalan beyana sert tepkiHatay Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bir milletvekilinin gerçekle hiçbir alakası olmayan beyanlarına sert tepki göstererek gerçeklerin dava sonucunda günışığına çıkacağını ve o kişilerin mahcup olacağını belirtti.

Ergin, konu ile ilgili dün yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Bir milletvekilinin yapmış olduğu açıklamalar kaynak gösterilerek, yerel gazetelerde Reyhanlı patlamasıyla ilgili davaya yönelik haberler yer almıştır.

Olayın olduğu 11 Mayıs 2013 tarihinden bu yana, soruşturmayı etkilemeye dönük akla ziyan açıklama ve atraksiyonlara bir yenisi eklenmiştir.

Bu alçak saldırı ile ilgili soruşturma sonunda zanlılar yakalanmış, iddianame tanzim edilmiş ve yargılama devam etmektedir. Bu nedenle yargılamayı etkileyecek her türlü beyandan imtina ediyorum.

Ancak olayların oluşu ve faillerin kimliği ile ilgili tereddüte düşenlerin, dava dosyasındaki iddianameye ve eklerindeki avukat nezaretinde alınmış ifadelere, ikrar ve itiraflara bakmalarını öneririm.

Bu menfur saldırının üzerinden 15 ayı aşkın bir süre geçtikten sonra yargılama sürecini ajite etme maksatlı yapılan ve gerçekle hiçbir alakası olmayan bu beyanlar “zavallı ve sefih” girişimler olarak kalmaya mahkûmdur.

Dava sonucunda tüm gerçekler gün ışığına çıkacak, kızarması ve mahcup olması gereken suratları milletimiz görecektir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:47:43   

30 Ağustos, büyük bir zaferHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Lekesiz mesajında 30 Ağustos`un büyük bir zafer olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk Milleti`nin sarsılmaz azmi, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.

Bu büyük zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğe daha güçlü yürüyen dinamik ekonomisi, genç nüfusu, gelişen demokrasisi, çevresinde barış ve istikrar sembolü modern yapısı ile müreffeh, güçlü bir devlet olarak yükselmiştir.

Hedefimiz Milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, her alanda daha güçlü ve daha çağdaş bir yapıya ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hataylı vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zafer yolunda canlarını feda eden İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 29.8.2014 11:46:55