......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254920
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

Hüseyin Şahbaz'a başarılı operasyon

Antakyaspor ve Reyhanlıspor'da başkanlık görevi yapan Reyhanlı Asi Sulama Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz, geçirmiş olduğu rahatsızlığın ardından başarılı bir operasyon sonunda sağlığına yeniden kavuşmaya başladı.

            Bir anda rahatsızlanmasının ardından Akademi Hastanesinde dahiliye doktoru Ahmet Şahbaz tarafından böbreğinde kitle tespit edilen Hüseyin Şahbaz, daha sonra Ankara Özel Akay Hastanesinde bıçak altına alındı.

            Genel Cerrahi uzmanı Prof. Dr. İskender Alaçayır ilgilendiği Hüseyin Şahbaz, Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Sümer Baltacı tarafından  ameliyat olmasının ardından bir süre sonra Antakya'da ki evinde istirahat ediyor.

            Her zaman olduğu gibi yanında eşi Günay Şahbaz, oğlu Mehmet Şahbaz, gelini Gülcem Baz ve kızı Sema Şahbaz bulunurken, kendisini gerek hastanede gerekse evinde ziyaret eden, telefonla geçmiş olsun dileklerini ileten tüm akraba, dost ve sevenlerine teşekkür etti.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:35:08   

BU GENÇLERDE HAYAT VAR

Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, iki maçta rakip filelere 21 gol atarken kalesinde gol görmedi

            Kuruluş tarihi 1926 yılı ile Hatay ilinin en eski ve köklü spor kulüplerinden biri olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, altyapıya verdiği önemle dikkat çekiyor.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, yeni sezona fırtına gibi başlayarak iki maçta rakip filelere 21 gol atarken kalesinde gole geçit vermedi.

            Amatör takım antrenörü Ahmet Hayri Yılmaz ile uyumlu çalışan altyapı antrenörü Mustafa Yılmaz idaresinde ligin ilk maçında deplasmanda Altınözü Belediyespor'u 13-0 yenen Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımı, 25 Ekim Cumartesi günü Antakya Nazım Koka sahasında oynanan maçta Maşukluspor'u 8-0 yenmeyi başardı.

            Tunç Eren, Ali Özdemir, Kenan Dönmez, Haluk Yiğit, Mehmet Deniz, Yusuf Alp, Deniz Arabacı, Burak Yılmaz, Yusuf Gençer, Hakan Aslan, Bünyamin Yavuz ve Muhammet Yektaş'ın forma giydiği maçta Mustafa Yılmaz'ın talebeleri güzel futbollarını 8 golle süslediler.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 futbol takımının gollerini Deniz Arabacı (2 gol), Bünyamin Yavuz, Burak Yılmaz (3 gol), Hakkı Yiğit ve Yusuf Alp atarken, 2001 doğumlu futbolcu Yusuf Gençer üstün tekniğiyle maçın yıldızı oldu.

            Maçı izleyen Başkan Sadullah Er-gin, Başkanvekili Ah-met Davut ve yönetici Aykut Doğru, maç sonunda soyunma odasında antrenör Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcuları tebrik ettiler.

(Haber: Hasan Kaya)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:34:21   

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi'nce geçtiğimiz günlerde başlatılan 150.000 ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Esentepe Mahallesi Vali Utku Acun Parkında ağaç dikimi gerçekleştirerek kentin daha fazla yeşil alana sahip olması için çalışmaların yoğunlaşacağını ifade etti.

            Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaçlandırma kampanyasına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Utku Acun Ortaokulu, İlkokulu ve Cemil Meriç Anaokulu müdür, öğretmenler ve öğrencileri ile çok sayıda mahalle sakini katılım gösterdi.

            Etkinliğe katılan çocukların coşkulu sevgi gösteriyle karşılanan Başkan Kimyeci Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaç dikme kampanyasında 350 fidenin toprakla buluştuğunu ifade ettiği konuşmasında, “Seçim öncesi halkımıza verdiğim yeşiller içinde bir Antakya vaadimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kent genelinde bulunan parklarımızın bakım, onarımlarını yapmanın yanısıra ağaçlandırma yaparak şehrimizin yeşil örtüye bürünmesini sağlamaya çalışacağız. Vali Utku Acun okulu öğretmenleri, öğrencileri ve mahalle sakinlerimizin katılımları ile böylesi anlamlı bir kampanyayı hızla sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte ağaçlandırma kampanyalarımız devam edecek” dedi.

            9 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan Vali Utku Acun Parkında 350 ağaç dikimi gerçekleştirildikten sonra okul öğrencileri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:55:35   

PTT, köklü bir geçmişe sahip

PTT'nin 174. kuruluş yıldönümü nedeni ile PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Topaca, “PTT köklü bir geçmişe sahip ve ülkemizin kalkınmasında çok önemli katkıları olan, zaman içerisinde kendini yenileyen, geliştiren, kendi iç dinamiğine sahip bir kurumumuzdur. Öyle ki yakın zaman içerisinde yapılan yeniliklerle çok daha iyi yerlere gelmiştir. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde başarılı hizmetlerine devam edecektir.” dedi.

            Topaca,  Kaya'nın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Kaya'ya görevinde başarılar diledi.

            PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya da kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:54:20   

Medeniyetler Korosu, ABD'ye gidiyor

Şehrimizi ve ülkemizi birçok platformda temsil eden gururumuz Medeniyetler Korosu, Yılmaz Özfırat başkanlığında önemli bir dizi konser vermek üzere Kanada ve Amerika'ya gidiyor.

 

             TRT Müzik kanalında yayınlanacak olan program çekimlerinin yorgunluğunu henüz üzerlerinden atamayan koro üyeleri 23 Ekimde Kahramanmaraş'ta dünya tekstil fuarı açılışında verdikleri muhteşem konserin sonrasında Dışişleri Bakanlığı'nın organize ettiği Kanada ve Amerika konserleri için yola çıktı.

            Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamasında ”Koromuz ilk olarak 25 Ekim'de Kanada'nın Montreal, 26 Ekim'de Ottowa ve 27 Ekim'de Toronto'da bir dizi konserler gerçekleştirecektir. Topluluk Kanada'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne geçecek ve Washington'da 28 Ekim'de özel bir gala konseri yapıp 29 Ekim’de öğlen Washington Türk Büyükelçiliği Rezidansında Akşam ise Türk Büyükelçiliğinde 29 Ekim Cumhuriyet konseri gerçekleştirecektir.

            30 Ekim akşamı ise America Aboard Medya kuruluşunun her yıl düzenlediği ödül töreninde kongre ve senato üyeleriyle ABD'nin önde gelen kişilerine özel bir konser verecektir.

            Koromuz daha sonra Türkiye'ye dönecek ve sırasıyla 4-5-6 Kasım'da Ankara'da, 15 Kasım'da Antalya'da ve 16 Kasım'da yine Ankara'da konserler verecektir.

            Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde felsefesi “Yaradılanı Seviyorum Yaradandan Ötürü” olan Medeniyetler Korosu bu vesileyle dünyaya barış mesajlarını götürecekler. “dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:52:40   

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret eden Hatay eski Valisi Utku Acun;

HATAY'DA ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞADIK

            Hatay Eski Valisi Utku Acun, özel bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Hatay'da, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Gerçekleşen ziyarette Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyet, Vali Utku Acun'u, Antakya Belediyesi hizmet binası önünde karşılayarak çiçek takdim etti. Ziyarette Hatay eski Valisi Utku Acun'un eşi Nilgün Acun, Güngör Şirketler Gurubu sahibi İşadamı Ali Güngör'de yer aldı.

            Ziyaretten onur duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “ Ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Tüm Hatay halkı gibi bizler için de çok değerlisiniz. Biliyorum ki görev süreniz içerisinde Hatay'ımıza çok hizmetleriniz oldu. Eğitim kurumlarımızın gelişmesinde çok önemli çalışmalar yaptınız. Tüm bunlardan dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir kez daha değerli varlığınızla bizleri onurlandırdığınız için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Antakya Bele-diye Başkanı İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun dileklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Hatay Eski Valisi Utku Acun; “Görev süremiz içerisinde halkımızın takdirini hak ettiysek ne mutlu bize. Ülkemizin zor dönemlerinde Hatay'da güzel günler geçirdik. Hatay'da 10 yıla yakın görev yaptık. Bu görev süresi içerisinde her günümüz bir öncekinden güzeldi. Bu şehre hizmet edenlerden olmaktan onur duyuyorum. Sizlerin de göreviniz hayırlı olsun. Tarihi zenginlikler ile bezeli bir kentin Belediye Başkanlığı görevini kazandınız. Ağız tadıyla hizmet vermenizi, sağlıklı ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

            Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Eski Valisi Utku Acun ve eşi Hanımefendi Nilgün Acun'a Hatay'ın yöresel ürünlerinden oluşan bir hediye takdim etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:48:35   

PTT, faaliyetlerine sürekli yenilerini ekliyor

PTT teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya başkanlığında bir heyet Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

            PTT teşkilatının kuruluşu ile ilgili bilgi veren Başmüdür Kaya, 1840 yılından bu yana hizmet veren kuruluşun 174. yılını kutlamanın gururu içinde ve hizmette sınır tanımayan bir anlayış içinde hizmetlere devam edeceklerini söyledi.

            1995 yılında Telekom kısmının ayrılmasından sonra PTT faaliyetlerine sürekli yenilerini ekleyerek halkımızın hizmetine sunmaya devam etmekte olduklarını söyleyen Kaya, bugün posta ve kargo işlemleriyle birlikte hemen tüm bankacılık ve sigortacılık işlemlerini yapmasının yanında, çok çeşitli alanlarda yaygın hizmet ağı ile milletimizin hizmetine devam ettiklerini,  bu hizmetleri ilimizde, 14 merkez müdürlüğü, 35 şube 3,71 Acente olmak üzere toplam 120 işyeri ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:47:36   

Eski vali Utku Acun'dan Topaca'ya ziyaret

Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretleri kapsamında Hatay eski Valisi Utku Acun ve eşi Nilgün Acun ile Ottoman Palace Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Vali Topaca, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Hatay Eski Valisi Utku Acun'a ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

            Daha sonra Vali Topaca ve misafirleri Valilik binasında bulunan Hatay Devlet Müzesi'ni ziyaret ederek fotoğraf çektirdi.

            Acun ve Güngör de kabullerinden ötürü Vali Topaca'ya teşekkür ederek, yeni görevlerinin kendilerine ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:46:35   

Mahalle sorunlarını vatandaşla birlikte çözeceğiz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Defne İlçesi'ne bağlı tüm mahalleleri tek tek gezerek sıkıntıları dinleyen Başkan Yaman Armutlu Mahallesi sakinleriyle buluştu.

            Armutlu Camii Taziye Salonunda gerçekleşen programa ayrıca Belediye Başkan Yardımcıları, Armutlu Mahalle Muhtarı, Armutlu Sosyal Yardımlaşma Derneği Yöneticileri ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Gönenç katıldı.

            Sorunların yerinde tespitinin çözüme ulaşmak için en sağlıklı yol olduğunu belirten Yaman açılış konuş-masında, “Biz, Defne'yi vatandaşlarımız-la birlikte yönetmemiz gerektiğine inandık. Mahalle gezilerimiz, sorun ve sıkıntıları ilk ağızdan öğrenme ve çözüm önerilerini birlikte değerlendirmemize olanak sağlıyor. Bugüne kadar eksik kalan hizmetleri tamamlayıp, her bir vatandaş için daha yaşanılabilir bir ortam sağlayana kadar hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

            Yaşanan kuraklık ve tekrar eden elektrik kesintileri nedeniyle ciddi bir su sorunu yaşnıyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak kurulan HAT-SU bu konuda çalışmalar yürütürken, biz de vatandaşımıza desteğimizi sürdürüyoruz. 6 aydan bu yana 5 adet tankerimizle suyu olmayan ev ve mahallelere su taşıyoruz. Bu sorun çözülene kadar da desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”dedi.

            Su ve elektirik kesintileri, yarım kalan doğalgaz çalışmaları, sel sularının verdiği tahribat, ana yol ve kaldırımlarının yetersizliği gibi sorunların öne çıktığı buluşmada Başkan Yaman, mahalle sakinlerinin aktardığı her konuyu tek tek ele aldı. Çok yakında yapımına başlanacak olan asfalt yol çalışmaları ve kaldırım onarımı projesinin artık uygulama aşamasına geldiği haberinin yanı sıra; halkın da katılımıyla fikirler geliştirerek kentsel dönüşüm projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

            Sel sularından kaynaklanan tahribatın giderilmesi için yağışların kesildiği andan itibaren onarım çalışmalarının başladığını ancak aciliyet arz eden yerlere öncelik verildiğini belirten Yaman, “Bu sürecin kısa sürmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim asıl hedefimiz su giren yerlerden su tahliyesi yapmak değil, bir daha su girmemesini sağlamak için çalışmaktır.

            Mahalle toplantıları bizim için önemli. Hiçbir zaman üstten bakan bir yönetim olmayacağız. Çözüm yollarını sorunu yaşayan vatandaşın kendisiyle tartışarak fikir geliştirmenin daha güzel, daha yaşanılası bir ortam sağlayacağının bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:45:27   

Mullaoğlu: Seçimde iddialıyız

            CHP Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu yaptığı değerlendirmede seçimde iddialı olduklarını, önümüzdeki süreçte en az 5 milletvekili çıkaracaklarını dile getirdi.

            Büyükşehir ve diğer İlçe belediye başkanlarının ekipleriyle beraber gece gündüz çalıştıklarını ve gerçekten Hatay'a çok ciddi hizmetlerde bulunacaklarını söyleyen Mullaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle Büyükşehir yeni kurulduğu için bütün Hatay'da çok ciddi altyapı sorunları var. Bunların planlaması ve sorunların çözülmesi konusunda Hatay Büyükşehir belediye başkanımız Lütfü Savaş'ın çok ciddi yürüttüğü çalışmalar var.

            Ayrıca başkan Lütfü Savaş bayram öncesi bütün muhtarları toplayıp onlara çok güzel bir müjde verdi. Her köye çok amaçlı salonlar yapacağını ifade etti.

            Hatta buna ilişkin hazırladığı projeleri muhatlara sunum yaptı. Tabi arsa sorunu çözümleyen muhtarla çok amaçlı salona hemen kavuşacaktır.

            Buna benzer çok ciddi projeleri hazırlanmakta ve en kısa zamanda harekete geçilecektir. Samandağ için de özelikle sahi ile ilgili Lütfü başkanımız proje çalışmaları var. İnşallah bu proje tamamlandıktan sonra Samandağ halkının hizmetine sunulacak” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.10.2014 10:44:46