......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

ÖĞRENCİLERİN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER ÇOK ÖNEMLİ

Antakya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetimi, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarete, Okul Müdürü Mehmet Boran, Müdür Yardımcısı Cemil Selçuk, Kimya Bölüm Başkanı Abdullah Çuhadar, Gıda Bölüm Başkanı Süheyla Arslan, Harita Bölüm Başkanı Edip Mullakütükçü katılım gösterdi.

            Okullarında üretilen Garlı Sabun, Bulaşık Deterjanı, Sıvı Sabun ve temizlik ürünlerinin tanıtımını yapmak amacıyla geldiklerini ifade eden Okul Müdürü Mehmet Boran yaptığı konuşmada; “Sizleri okulumuzu tanıtmak ve öğrencilerimizin başarıları hakkında bilgiler vermek, bunların yanı sıra da okulumuza davet etmek amacıyla ziyaret etmiş bulunuyoruz. Okulumuz fiziki anlamda size en yakın okullardan bir tanesi. 3250 öğrencimiz, 150 öğretmeni ile Antakya'nın en büyük eğitim kurumlarından bir tanesi. Mesleki teknik eğitim Anadolu lisesi olması münasebeti ile okulumuzda Kimya, harita ve gıda teknolojileri olarak üç tane ana branş bölümü mevcut. Bu ziyaretimizin en önemli amacı sizleri okulumuzda ağırlamak istiyoruz.” dedi.

            Katılan öğretmenlerin bölümlerini tek tek tanıtmalarının ardından konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya Belediye'mize yaptığınız bu nazik ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum. Okulumuz Antakya'mızın merkezinde olan en önemli okullarımızdan bir tanesi. Her zaman yavrularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içerisindesiniz. Bu gayretlerinizden dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bana sunmuş olduğunuz, okulunuz öğrencilerinizin bilgi birikimini ekonomiye katkı olarak dönüştüren ve yerel ürünlerimizden olan sabunlarımızı en güzel şekilde üretiyor olmanızı kalben takdir ediyorum. Hazırlanan sıvı el sabunu, bulaşık deterjanı gibi tüketim ürünlerinin öğretmen ve öğrencileriniz tarafından imal edilmesi çok önemli. Bu açıdan biz Antakya Belediyesi olarak yavrularımızın en güzel şekilde eğitimlerini sağlamak amacıyla, fiziki şartlar konusunda üzerimize düşeni yapmak noktasında gayret içerisinde olacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:52:21   

TIKANAN SU KANALLARI TEMİZLENİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri daha önce köy olan ve Hatay'ın büyükşehir olması ile Antakya ilçesine eklenen mahallelerde, tıkanan su kanallarını açıyor, yeni yollar ve sokaklar yapıyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, 45 mahalleden 95 mahalleye çıkan Antakya'nın her köşesine hizmet götürme düşüncesiyle çalışmalarına devam ediyor. Daha önce köy olan ve yeteri kadar hizmet alamamış mahallelerimize öncelik tanıyan ekiplerimiz, bu mahallelerde tıkanan su kanallarını açma çalışması yaparken, bir yandan da yağışlardan kapanan yolları açıyor, yeni yol ve sokaklar yapıyor. Anayazı, Aşağıoba, Büyükdalyan, Maraşboğazı ve Karaali mahallelerinde hizmetlerini sürdüren ekiplerimiz, aynı zamanda şiddetli yağışlar sonrası bozulan dere yataklarında ıslah çalışmaları da gerçekleştiriyorlar.”

            Yapılan açıklada Fen İşleri Ekipleri'nin yaptığı hizmetler şöyle sıralandı; Anayazı mahallesinde yol açma ve su kanalları temizleme işi, Aşağıoba mahallesinde selden kapanan yolu açma ve malzeme serme işi, Büyükdalyan mahallesinde yeni yol açma çalışması, Karaali mahallesinde yeni yol açma çalışması, Maraşboğazı mahallesinde selden tıkanan yolları açma ve su kanalları temizleme işi, Anayazı mahallesinde bozulan dere yataklarında ıslah çalışması, Karlısu mahallesinde yol açma çalışması.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:51:30   

TÜM ŞİKAYETLER ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay'ın her ilçesine hizmet götürme toplantıları kapsamında Altınözü ilçesine bağlı mahalleleri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

            Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen halk buluşmasında Başkan Savaş, Var olan sorunların tespit edildiğini ve kalıcı çözümlerle çalışmalara başladıklarını vurgulayarak “Bizler, hemşehrilerimize hizmet etmek amacıyla göreve talip olmuş yöneticileriz. Bu anlamda hemşehrilerimin saygı ve sevgisine layık olmaya ve bize teslim edilen emanete sahip çıkma amacındayız” dedi.

            Hatay'ın her ilçesine ayrım gözetmeksizin ve siyasi kaygı gütmeksizin hizmet etmeye çalıştıklarını ve bu uğurda özverili bir şekilde mesai yaptıklarının altını çizen Başkan Savaş, Mahalle muhtarlarının sorunlarını tek tek dinleyerek notlar aldı ve özellikle altyapı, su şebekesi, yolların yapımı gibi konularda gelen şikayetlerin en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını belirtti.

            Muhtarların sosyal tesis talebine yer tahsis edilmesi durumunda cevap vermeye hazır olduklarını kaydeden Başkan Savaş, öncelikli hedeflerinin altyapı sorunlarını ortadan kaldırmak olduğunu ifade etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:50:33   

Defne Belediyesi, okul kampanyalarını sürdürüyor

Yaklaşık 2 aydır okullara ziyaretlerini sürdüren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın son durakları Armutlu mahallesinde Mustafa Kemal Akbay İlköğretim, Mehmet Rende Ortaokulu, Elektrik Mahallesinde Cengiz Topel İlkokulu ve Çekmece Mahallesinde 75. Yıl İlköğretim Okulu oldu.

            Okulların sorunlarıyla ilgili geniş çaplı bir program yapan Defne Belediyesi okullara temizlik maddeleri, çöp kutuları, katı atık ayrıştırma kumbaraları, banklar götürmeye devam ediyor. Okul kitaplıklarına kitap desteğinin yanında bakım onarım, peyzaj çevre düzenlemesi ve okul bahçelerinin temizlenmesi ile ilgili olarak yapılan sorun tespitleri Başkan Yaman'ın talimatlarıyla en kısa sürede çözümleniyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Okul incelemelerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görmeleri, bu okullarda geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizin daha sağlıklı koşullarda mesleklerini icra etmeleri ve başta okul aile birliği yöneticileri olmak üzere velilerimizin çocuklarını gönül rahatlığı ile okula gönderebilmeleri için, yetki alanımıza giren her konuda okullara katkımızı sürdürüyoruz.

            Okullarda tespit ettiğimiz ancak yetki alanımızı aşan konularla ilgili ayrıntılı raporlar hazırlanıp ilgili mercilere ulaştırılacak ve okullarımızın standartlarının yükseltilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapacağız” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:49:55   

TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT HATAY'DA

TBMM Başkanvekili, AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut bir dizi temas-larda bulunmak üzere Dörtyol İlçesi'ne geldi.

            TBMM Başkanvekili Sadık Yakut kendisini otoban gişelerinde karşılayan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ile birlikte ilk olarak AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Hasan Özel tarafından karşılanan Yakut'un gerçekleştirdiği teşkilat ziyaretinde; AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun yanı sıra; AK Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, AK Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Fatih Ergül, İş Adamı Davut Gerkes, önceki dönem Yeniyurt Belde Belediye Başkanı Hasan Avni Günal ve bazı teşkilat mensupları da hazır bulundu.

            AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı mensupları ile yaptığı sohbette AK Parti olarak Türk siyasetinde bir ilklere imza attıklarını vurgulayan Yakut; “Biz ilk girdiğimiz seçimlerde 15 bin kilometre duble yol yapacağız dedik, 18 bin km duble yol yaptık ve 500 bin konut inşa edeceğiz dedik, TOKİ kanalıyla 615.844 konut inşa ettik.

            Bugün 81 vilayetimizin tamamında üniversiteler kurduk. Eğitim, sağlık, ulaşım ve daha pek çok alanda gerçekleştirdiğimiz AK hizmetlerin yanı sıra, temel hak ve hürriyetler alanında da pek çok düzenlemeler yaptık. Milletvekili bir bayanın başörtüsü taktığı için meclisten atıldığı ve o yetmiyormuş gibi bir de vatandaşlıktan çıkarıldığı bir Türkiye'den, bugün hamdolsun milletvekillerinin başörtüsüyle meclise özgürce girebildiği bir Türkiye'ye adım attık.

            Eğitimde adaleti sağladık ve meslek liseleri ile imam-hatiplerin önündeki katsayı engelini, okullarda ve kamuda da başörtüsü yasağını ve Kuran kursu için yaş sınırlamasını ortadan kaldırdık. 4+4+4 eğitim sistemi ile okullarda Kuran ve siyer derslerini başlattık. Bu projeler, bizim iktidarımızdan önce bırakın yapılabilecek olmasını, siyasi partilerin düşüncelerinden bile geçecek konular değildi” dedi.

            TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Dörtyol'daki temaslarının ardından karayolu ile Kayseri'ye hareket etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:49:01   

GAZETECİ ŞAHİYE SAY'DAN KİMYECİ'YE ZİYARET

7 Nisan 2014 tarihinde yaşadığı talihsiz bir kaza nedeniyle, uzun süre yoğun bakımda kalan ve beyni ciddi hasar alan Samandağ Gazetesi imtiyaz sahibi ödüllü gazeteci Şahiye Say, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Başkan Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarette, tedavisine devam eden Say'ın konuşmada güçlük çektiği gözlenirken, gazetecilik mesleğine devam edememenin üzüntüsünü yaşadığını ifade etti. Başkan Kimyeci'nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Say, taraf tutmaksızın gazete ve gazetecilere verdiği katkı ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise, başarılarla dolu bir kariyeri olan Say'ın, yaşadığı elim kaza sonucu mesleğini bırakmasından dolayı üzüntü duyduğunu, ancak sağlık durumunun iyiye gitmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

(Haber Merkezi


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:48:17   

Eğitimci yazar Şan'dan Teksöz'e ziyaret

Eğitimci - Yazar Mehmet Şan, AK Parti Hatay Milletvekili aday adaylığı çerçevesinde yaptığı ziyaretlere devam ediyor.

            Eğitimci - Yazar Mehmet Şan, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdulkadir Teksöz'ü makamında ziyaret ederek hem görüş alışverişinde bulundu hem de seçim çalışmalarında desteklerini istedi.

            Yapılan ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Mehmet Şan, "Bir bölge ekonomisinin gelişmesinin ilk adımı, bölgede bulunan esnafların güçlü ve dirayetli olmasından geçer. Yine bölgede bulunan sanatkârların emeklerine de sahip çıkılması gerekmektedir. Sayın Abdulkadir Teksöz Başkanımızın bu yoldaki çalışmalarını takdir ve takip ediyoruz." dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:45:52   

İşsizlik oranı %10,4 seviyesinde

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İşgücü İstatistikleri, Ekim 2014 verilerine göre işsizlik oranı %10,4 seviyesinde gerçekleşti.

            TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2014 yılı Ekim döneminde 3 milyon 43 bin kişi olduğu belirtilerek şu bilgilere yer verildi: “İşsizlik oranı ise %10,4 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde %9,1 kadınlarda ise %13,3 oldu. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı %12,5 olarak tahmin edildi. 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı %19,7 iken, 15-64 yaş grubunda bu oran %10,6 olarak gerçekleşti.

            Ekim 2014 döneminde 15 ve daha yukarı yaştaki istihdam edilenlerin sayısı, 26 milyon 138 bin kişi, istihdam oranı ise %45,7 oldu. Bu oran erkeklerde %65, kadınlarda ise %26,8 olarak gerçekleşti.

            Bu dönemde, tarım sektöründe çalışan sayısı 5 milyon 404 bin kişi, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı ise 20 milyon 734 bin kişi olarak gerçekleşti. İstihdam edilenlerin %20,7'si tarım, %20,5'i sanayi, %7,7'si inşaat, %51,2'si ise hizmetler sektöründe yer aldı.

            İşgücü nüfusu 2014 yılı Ekim döneminde 29 milyon 181 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise %51 olarak gerçekleşti. İşgücüne katılma oranı erkeklerde %71,5 kadınlarda ise %30,9 oldu.

            Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı 2014 yılı Ekim döneminde %35 olarak gerçekleşti. Bu oran tarım sektöründe %82,9 iken, tarım dışı sektörlerde %22,5 oldu. Mevsim etkilerinden arındırılmış istihdam sayısı bir önceki döneme göre 132 bin kişi artarak 26 milyon 58 bin kişi olarak gerçekleşti. İstihdam oranı ise 0,2 puanlık artış ile %45,5 oldu.

            Mevsim etkilerinden arındırılmış işsizlerin sayısında 2014 yılı Ekim döneminde, bir önceki döneme göre 9 bin kişilik artış gerçekleşti. İşsizlik oranı ise değişim göstermeyerek %10,6 oldu. Mevsim etkilerinden arındırılmış işgücüne katılma oranı bir önceki döneme göre 0,2 puanlık artış ile %50,9 olarak gerçekleşti. Ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerde en fazla artış 69 bin kişi ile hizmet sektöründe gerçekleşti.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:44:53   

YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK İDDİASINI SÜRDÜRDÜ

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunun iddialı takımı Yuvam Dekor Antakya Gençlik, grupta orta sıralarda yer alan Harbiyespor'u 5-1 yenerek Play-Off iddiasını sürdürdü.

            Antakya Nazım Koka sahasında oynanan ve iki takımında centilmence mücadele ettiği maçta seyirciler, hem güzel futbol hem de 6 gol izleme şansı elde etti.

            Soğuk bir havada oynanan maçı Hasan Nadir Dörtkaş, Soner Sağıroğlu, İsmail Çetin hakem üçlüsü başarıyla yönetti.

            Maça hızlı giren ev sahibi Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Bekir Ömer Tıraşlı ve Ertuğrul Gündüz'ün ayağından önemli fırsatları kaçırmasının ardından 42. Dakikada ilk golüne kavuştu. Bu dakikada soldan atağı geliştiren Kemal Sudan, 35 metreden jeneriklik bir gol atarak ilk yarı skorunu belirledi:1-0

            47.dakikada Kemal Sudan'ın cezaalanı dışından attığı güzel şutu Harbiyespor kalecisi aynı güzellikte kurtardı. 49.dakikada kaptan Ömer Fansa'nın attığı sert şut önce direğe sonrada kaleciye çarparak kornere gitti.

            58.dakikada nadir gelişen Harbiye atağında Ali Çolak takımı adına 1-1'lik beraberliği sağladı.

            64. dakikada Kenan Maraşlıoğlu'nun şutu yan direğe çarptı.

            68. dakikada usta golcü Kenan Maraşlıoğlu, cezaalanı üstünde topu doksana takarak Antakya Gençlik'i 2-1 öne geçirdi.

            72. dakikada Yuvam Dekor Antakya Gençlik atağında Mert Atılgan kafa ile takımını rahatlatan golü atınca skor 3-1 oldu.

            74.dakikada Ertuğrul Gündüz'ün Harbiye cezaalanı içinde rakip savunma tarafından düşürülmesiyle hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Kenan Maraşlıoğlu, kendisinin ikinci takımının dördüncü golünü filelere gönderdi: 4-1

            87.dakikada günün başarılı ismi Ertuğrul Gündüz sağ çaprazdan güzel bir şutla maçın skorunu ilan etti: 5-1

5-1'LİK GALİBİYET, MURAT GÜVEN'E HEDİYE

            Maç sonunda Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yöneticiler Aykut Doğru, Yusuf Sayar, farklı galibiyetten ötürü antrenör Ahmet Hayri Yılmaz ve tüm futbolcularını soyunma odasında tebrik ettiler.

            Her maçta kalede duran ancak sakatlığından ötürü bu maçta kaleyi genç kaleci Halil İbrahim Açıkalın'a bırakan tecrübeli kaleci Murat Güven'e Harbiye galibiyeti hediye edildi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:39:43   

İskenderun Belediyespor, Odabaşı'nı dağıttı:8-1

Hatay Süper Amatör liginde şampiyonluğun güçlü adaylarından İskenderun Belediyespor kendi sahasında oynadığı maçta Odabaşısporu 8-1 yenerek adeta dağıttı

            Maçta farklı galibiyeti getiren golleri Ömer Şimşek (4), Kerim (3) ve Mustafa Güleryüz  (1) attı. Aldığı 3 puan ile sezon sonu play-off maçları öncesinde büyük avantaj yakalayan İskenderun Belediyespor haftaya Sümerspor deplasmanına  gidecek.

            Maç sonrasında duygularını ifade eden Teknik Direktör Mehmet Kurt şu açık-lamalarda bulundu: “Farklı galibiyetten dolayı futbolcularımı kutluyorum. Bu gün sahada çok farklı bir takım vardı. Futbolcularım istedikleri taktirde üstün futbolları ile her maçı kazanabilecek bir yapıya sahipler. Bu gün de bunu ispat ettiler' dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:32:56