......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261155
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

ŞAN'DAN REKTÖR KAYA'YA ZİYARET

Eğitimci - Yazar Mehmet Şan, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof.Dr Hasan Kaya'yı makamında ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.

            Ziyarette, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin geleceği ve Hatay'a sağladığı getiriler hakkında bilgi alışverişi yapıldığı belirtildi.

            Eğitimci - Yazar Mehmet Şan: "Bir ilin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesini sağlayacak önemli etkenlerden biri de ilin sahip olduğu üniversitelerdir. Mustafa Kemal Üniversitesi, Rektör Sn. Prof. Dr. Hasan Kaya ve tüm akademik ve idari kadrosuyla Hatay'a katkı sağlamaya devam edecektir." dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:44:31   

HAGİAD'dan örnek davranış

Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Yönetim Kurulu, ZİREM'de başlattığı mozaik kursu eğitimlerini sürdürüyor.

            Dernek tarafından ZİREM'e katkı amacıyla başlatılan mozaik kursu eğitimleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleştiriliyor. Saat 13.00'de başlayan eğitimler, saat 15.00'de sona eriyor.

            HAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, “ZİREM'de başlatmış olduğumuz çalışmalar, ileriki günlerde belirlenecek bir yerde sergilenip satışa sunulacak, gelirleri de ZİREM'e bağışlanacak” dedi.

            HAGİAD Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ayrıca, tüm engelli vatandaşların, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı.

            Engellilerin sorunlarına vakıf olduklarını belirten Fakıoğlu, onların taleplerinin en kısa zamanda karşılanmasını ve sorunlarının çözüme kavuşturulmasını diledi. Fakıoğlu, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunu aklımızdan çıkarmamalı ve engelli vatandaşlarımıza karşı daha hassas olmalıyız. Tüm ilgili kurumları engelli kardeşlerimizin taleplerine kulak vermeye ve sorunlarını gidermeye davet ediyoruz. Engelsiz bir yaşam herkesin hakkı” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:43:56   

Kadınların kazanımlarını sadece yasayla korumak yeterli değil

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

            Yaman yayınladığı mesajda kadınların kazanımlarını sadece yasa ile korumanın yeterli olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “1934 yılında kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkının tanındığı ülkemizde 5 Aralık tarihini Kadın Hakları Günü olarak kutluyoruz. Atatürk' ün dünyanın birçok ülkesindeki aydınlar ve sivil toplum örgütleri tarafından örnek alınan kadın hakları konusundaki görüş ve reformlarının ışığında, bu hakların korunması ve kadınların bu hakları istisnasız kullanabildikleri toplum düzeninin sağlanması çağdaş toplum yapısının bir gereğidir.

            Kadın haklarının kazanımı ve kadınların erkeklerle eşit koşullara sahip olması, batı ülkeleri dahil pek çok ülkede önemli mücadeleler ve toplum bilincini aydınlatacak liderler gerektirmiştir. Türkiye'de kadın haklarının gerek sosyal gerekse politik alanda birçok ülkeden daha önce düzenlenen yasalarla güvence altına alınmış olması ülkemiz için gurur verici olsa da toplum düzeninin geleneksel ve baskıcı anlayışla kadına hak ettiği değeri vermiyor olması da yadsınamaz bir gerçektir.

            Hayatın birçok alanında yok sayılan kadının, erkek egemen toplumun hemen her katmanında eşitsizlik, ayrımcılık ve şiddet unsurları barındıran davranışlarla karşılaşıyor olmasının öncelikle bir insanlık suçu olduğunu kabul etmeliyiz. Medeniyetlerin gelişiminde büyük rol oynayan ancak çoğu zaman gizli kahramanlar olarak perde arkasında kalan kadınların kazanımlarını sadece yasalarla güvence altına almak yeterli değildir. Cinsiyet, dil, din, ırk gibi farklılıkların eşitsizlik kavramıyla birlikte anılmadığı toplum bilincini yaratmak ve bu bilinci çocukluk çağından itibaren her bir bireye aşılamayı görev edinmek gereklidir.

            Toplumsal hayatın hiçbir alanında ayrımcılığın, şiddetin ve istismarın yaşanmaması dileğiyle tüm kadınların 5 Aralık Kadın Hakları Gününü kutluyorum.” Dedi. (Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:43:15   

ENGELLİLER, ENGEL TANIMADI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Antakya Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda program düzenleyen Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, engellilerin engel tanımadığını gösteren ve onları topluma kazandırılması gerektiğine vurgu yapan birçok gösteriyi davetlilere sundu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve çok sayıda resmi kurum temsilcisi, sivil toplum örgütü temsilcisi ve aileler in katılım gösterdiği programda engelli öğrenciler birbirinden güzel gösterileri icra ettiler.

            Programda günün anısına bir konuşma yapan Antakya Beldediye Başkanı İsmail Kimyeci, engellilerin sadece 3 Aralık'ta değil her zaman hatırlanması gerektiğini ifade etti. 

            Programda ayrıca bir konuşma yapan Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Zeynel Abidin Erdem, toplumların huzuru ve mutluluğu tüm bireylerinin doğuştan sahip oldukları haklarını kullanabilmeleri, hiçbir ayırım gözetilmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleriyle mümkün olabileceğini ifade ederek, bu nedenle engelli-engelsiz tüm vatandaşların hak ve sorumluklarının bilincinde bir hayat sürmeleri, yetenekleri ve yeterlikleri doğrultusunda toplumsal yaşamda aktif rol üstlenmeleri, üretime etkin olarak katılmaları büyük önem taşıdığını dile getirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:42:25   

RESTORASYON ÇALIŞMASINDA SONA GELİNDİ

Yayladağı Belediyesi girişimiyle Karayolları tarafından restorasyonu yaptırılan tarihi Kasımbey Köprüsü restorasyon çalışmalarında son gelindi.

            Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan çalışmaların bitmesiyle çevre düzenleme çalışmalarının hemen başlayacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Belediyemizin girişimleri sonucunda Karayollarının restorasyon çalışmasında sona gelindi.

            Abbasiler döneminde Savcılar Aşireti Reisi Kasımbey tarafından 1040 yılında inşa edilen yapının yaklaşık bin yıldır bölge insanının "kahrını" çekmiştir, 47 metre uzunluğunda 5 metre genişliğindeki 5 gözlü köprü, bakımsız ve son yıllarda meydana gelen şiddetli yağışlardan zarar görmüştü.

            Kasımbey Köprüsü, ilçenin sembolü haline gelmiş bölge ve ülkemizin önemli tarihi eserleri arasındadır.Restorasyon çalısması sonucu son şeklini almaya başlayan tarihi köprünün çevre düzenleme çalışmalarına başlanacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:40:55   

AÇIKDERE MAHALLESİ YOLA KAVUŞUYOR

Antakya Belediyesi 95 mahallenin tamamına hizmet götürme anlayışıyla çıktığı yolda, tüm mahallelere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet götürmeye devam ediyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada 95 mahallenin ihtiyaçlarına imkanlar doğrultusunda yanıt veren Antakya Belediyesi, son olarak Açıkdere Mahallesi'nin yol ihtiyacını çözüme kavuşturdu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma sonucunda Açıkdere Mahallesi'ne yeni yol açma çalışmaları başlatıldığı bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:40:24   

ÇETENLİ MAHALLESİNİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Altınözü ilçesine bağlı Çetenli Mahallesinde kanalizasyon şebekesi olmayan noktalara kanalizasyon şebekesi döşendiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, kanalizasyonu olmayan veya eksik olan mahallelerin kanalizasyon sistemine kavuşması adına sürdürülen çalışmalar kapsamında Çetenli Mahallesine 500 metrelik bir boru şebekesinin döşendiğini ve Çetenli Mahallesinin kanalizasyon sorununun giderildiğini bildirdi.

            İki kepçe ve 10 kişilik bir ekibin 4 günlük bir çalışma sonucu tamamladığı iş sayesinde Çetenli Mahallesi sakinleri rahat bir nefes aldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:39:26   

ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ KURULUYOR

Antakya Belediyesi'nden gençlere ve spor camiasına önemli bir hizmet daha. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kuruluyor.

            Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü hizmetlerine bir yenisini ekledi. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bu hafta içinde resmen kurulumunu tamamlıyor.

            Antakya Belediye Meclisi'nden bu konuda gerekli yetkiyi de aldıklarını belirten Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada;'Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, beden ve ruh sağlığını geliştirmek, boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, amatör spor faaliyeti gösteren sporcularımıza destek sağlamak amacıyla Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nü kuruyoruz. Kulüp bünyesinde sporcularımız Masa Tenisi, Satranç, Tenis,Yüzme, Voleybol, Basketbol, Hentbol, İzcilik, Güreş, Atletizm, Aba Güreşi, Tekvando, Boks, Kick Boks, Okçuluk, Halk Oyunları ve Bisiklet branşlarında sporlarını amatör olarak yapabilecekler.” dedi.

            Başkan Kimyeci, genç nesillere sporu ve sağlıklı yaşamı sevdirmek, her türlü sportif faaliyetleri desteklemek ve gençliğin ruhi, bedeni, ahlaki kabiliyetlerini geliştirmek, milli duygu ve manevi teması sağlamak amacı ile kurulan kulübün organizasyonunun ise Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından yürütüleceğini sözlerine ekledi.

            Belediyeden yapılan açıklamada, Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'ne ulaşmak isteyen ve konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Antakya Mahfel Sosyal Tesislerinde bulunan Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimine 0326 213 17 15 numaralı telefondan ulaşılabileceği ifade edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:33:02   

Delta, enerji konferansının yıldızı oldu

İlimizi temsilen Kayseri'de düzenlenen ve Bakan Taner Yıldız'ın katıldığı “Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” konferansında Delta enerji, çalışmaları ile ulusal anlamda büyük ilgi topladı

            Hatay'ın enerji sektöründeki lider firması Delta Enerji, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılımı ile 29 Kasım 2014 tarihinde Kayseri'de gerçekleştirilen “Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” konferansında gayet aktif bir rol oynadı.

            Delta Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Barış Taviloğulları, Delta Enerji adına, Türkiye'de Güneş Enerjisi Santralleri konusunda faaliyet gösteren en önemli ve en büyük kurum, kuruluş ve yatırımcılara mühendislik hizmetlerinde öncülük ve yenilik konulu, “EPC'de Inovasyon” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

            Delta Enerji, bu kapsamlı sunumu ile Güneş Enerji Santrallerindeki ve sektörde geliştirilebilecek diğer ürün ve hizmetlerdeki mühendislik ve Araştırma-Geliştirme kabiliyeti ile etkinliğin ilgi odağı oldu. Etkinliğe Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mimar ve Mühendisler Grubu Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı T.Rıza Sümer, KCETAŞ Genel Müdürü Hidayet Atasoy, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, Tedaş Genel Müdürü Mükremin Çepni, diğer sektör temsilcileri ve çok sayıda yatırımcı katıldı.

            Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılımıyla sektörün nabzının tutulduğu bu çok önemli etkinlikte, Güneş Enerjisi Sektörü'nde 2010 yılından beri dünya üzerinde çeşitli uygulamalar yapmış olan ve bu sektörün Türkiye'deki en önemli firmalarından biri olan Delta Enerji, standındaki yoğun talebi karşılamak üzere etkinliğin erken saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde yatırımcıların taleplerini aldı.

            Delta Enerji bu sunumunda standard mühendislik çalışmalarının yanısıra aynı zamanda özellikle Solar Enerji'de inovatif çalışmalarını, yenilikçi çözümlerini ve sektördeki tecrübelerini paylaşarak, konferansta bulunan tüm sektör temsilcilerinin ve aynı zamanda yatırımcıların ilgi odağı oldu. Ulusal ve Uluslararası arenada çalışmalarını son hız devam ettirdiklerini kaydeden Delta Enerji, yenilik ve inovasyona adapte olmanın, sektörün nabzını iyi tutmanın ve gelişmelere göre çözümler üretmenin önemine vurgu yaptı.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:13:11   

Sürücüler zor anlar yaşıyor

Haraparası Mahallesinde her gün binlerce aracın geçtiği, Sur Sokak üzerindeki Civelekzade Ebubekir Ağa İş Hanı önünde bulunan elektrik kablolarının yer altı çalışmaları nedeniyle açılan ve bir türlü kapatılmayan derin çukurlar, sürücülere zor anlar yaşatıyor.

            Yol içinde yapılan çalışmaların ardından caddede kazı yapılan alanların zamanında kapatılmaması sürücülerin tepkisini çekti. Sur Sokak’ta kabloların döşenmesine rağmen henüz tam olarak kapatılmayan ve asfaltlanmayan yolda trafik aksıyor. Derinliği 15 cm aşkın oluşan derin çukurlar trafiği yavaşlatırken sürücüler de zor anlar yaşıyor.

            Haraparası Mahallesinde minibüslerin köy garajlarına geçiş güzergahında trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Sur Sokakta belediyenin yol asfaltlama çalışmalarını yapmaması bölge esnafının ve sürücülerin yoğun tepkisine neden oluyor.

            Sürücülerin caddeden geçerken derin çukurları aşması gerekiyor. Vatandaşlar kendilerinin de yoldaki çukurlar nedeniyle günlerdir çile çektiklerini söyledi. Bazı vatandaşlar da araçlarının caddeden geçişi sırasında zarar görmemesi için çukurları kum ve taşlarla doldurmaya çalıştı. Güzergâhı kullanan bazı sürücüler de araçlarının zarar görmemesi için başka yollardan gittiklerini belirtti.

            Çevre sakinleri ve yolu araçlarıyla kullanan sürücüler, caddedeki bu çukurun TEDAŞ tarafından mı , Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından mı yoksa Antakya Belediyesi tarafından mı yapılacağını merak ediyor?

(Haber: Hasan KAYA)


4 yıl, 4 ay önce / 04.12.2014 11:09:01