......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250182
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

Ertunç ve Işık Aileleri nişan mutluluğu yaşadıFİLİZ`İN ONUR`LU NİŞANI
Ertunç ve Işık Aileleri, genç evlatlarının nişan töreniyle mutlu bir gece yaşadılar.

Sema Sarı ve İhsan Ertunç`un kızı Filiz ile Ayşe-Hasan Işık çiftinin oğlu Onur, 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü akşamı Antikhan Restaurant`ın otantik mekanında düzenlenen nişan töreniyle evliliğe ilk adımı attılar.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Muhasibi Zafer Sarı ile değerli eşi Saadet Sarı`da torunları Filiz Ertunç`un bu mutlu gününde hazır bulundu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yeti-şen, HGC Başkan Yardımcıları Cemil Yıldız ve Sadullah Ergin, Günay Otomotiv sahibi Halef Günay ile çok sayıda davetli bu nişana tanıklık yaptılar.

Birbirlerine çok yakışan Filiz-Onur çiftinin salona girişte Sema Sarının duygulanarak mutluluktan gözyaşları döktüğü gözlendi. Nişan yüzükleri Zafer Sarı ve Ahmet Yetişen tarafından takılan genç çift, birbirleriyle uyumları ile de dikkat çekti.

Nişan pastasını birlikte kesen Filiz Ertunç ile Onur Işık ilk dilimleri birbirlerine ikram ettiler. Neşe içinde başlayan nişan töreni davetlilerin bol bol halay çekmesiyle geç saatlerde sona erdi.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Ertunç ve Işık Ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, nişanlanarak evliliğe ilk adımı atan Filiz Ertunç ve Onur Işık`a hayat boyu saadetler dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 2.9.2014 10:27:27   

İlk Hac kafilesi yola çıktı2014 Yılı Hac sezonunda ilimizden Hacc`a gidecek vatandaşların bulunduğu ilk kafile yola çıktı.

Hatay 1 Kafilesi dört grupta toplam 188 hacı adayı, 1 kafile başkanı, 1 bayan irşat görevlisi ve 4 grup görevlisi rehberliğinde toplam 194 kişi olarak Türk Hava Yolları`nın TK 5006 sefer sayılı uçağı ile Hatay Havaalanından Medine`ye gitmek üzere hareket etti.

Uğurlama törenine İl Müftü Vekili Mehmet Emin Okuyucu, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak, kafilede görevli hocalar, müftülük personeli ile hacca gidecek vatandaşların yakınlarından oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

Gerek hacılar gerekse yakınlarında çok büyük bir heyecan olduğu müşahade edilen uğurlama programı için gece erken saatlerden itibaren hemşehrilerimiz hava alanına akın etti.

Gidenlerde çıktıkları kutlu yolculuğun heyecanı ve yakınlarından ayrılmanın hüznü birbirine karıştı. Geride kalanlar ise selamlar gönderip gidenlerden dua talebinde bulunur-ken herkesin ortak hissiyatı kendilerinin de bir an evvel bu heyecanı yaşama arzusu ol-duğu katılanların her halinde belli oluyor-du.Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreni görevli hocaların okudukları Aşr-ı Şerif ile başladı. Daha sonra okunan kasideler, telbiye, tekbir ve salâvatlarla devam etti.

İl Müftü Vekili M. Emin Okuyucu`nun son hatırlatmaları içeren kısa bir sohbetin ardından yapılan dualarla sona erdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 2.9.2014 10:26:38   

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYORAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya ilçe sınırlarında yer alan 95 mahallenin, dere ve birikintilerin belirlenen periyodik program çerçevesinde kapsamlı bir şekilde ilaçlandığını belirtti.

Larva ve uçkunla mücadele noktasında ilaçlama faaliyeti için 8 ayrı ekip kurduklarını ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Başkan Kimyeci, “Bir ekibimiz larva ile mücadele, 1 ekibimiz dere ve birikinti sularda, diğer 6 ekibimiz ise havadaki uçkun ve haşereyle mücadele için ilaçlama faaliyetlerine devam ediyor.” dedi.

İlaçlama ekiplerinin en ücra noktalara dahi müdahale ederek, uçkun ve haşereye karşı mücadele verdiğini ifade eden Başkan Kimyeci, “Bizler Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet için elimizden gelen çabayı sarf etmekteyiz. Belediyemizin uçkunla mücadele ekipleri Pazar günü hariç her gün ilaçlama faaliyeti yürütmekte olup, bundan sonrada çalışmalarımız hızla devam edecektir. Yapılacak ilaçlamaların özellikle larva ilaçlamasının başarıya ulaşabilmesinin ön şartı Büyükşehir Belediyesi`nin sivrisinek üreme yuvalarına dönüşmüş olan başta Asi Nehri olmak üzere bütün derelerin taban ve yataklarının ıslahının biran önce yapılmasıdır. Derelerin ıslahı yapılmadan ve belediyemize yeni katılan mahallelerdeki kanalizasyon vb. altyapı sorunları giderilmeden yapılacak larva ve sivrisinek mücadelesinin geçici çözüm olmakla birlikte, sorunu kökten çözen ve kalıcı seviyede pratik sonuçları olmayacaktır.” dedi.

Antakya Belediyesi İlaçlama Ekiplerinin geçtiğimiz hafta boyunca ilaçlama faaliyeti yürüttüğü mahalleler şu şekilde; Aşağıoba, Arpahan, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Büyükdalyan, Karaali, Üçgedik, Alazi, Gökçegöz, Mansurlu, Akçurun, Açıkdere, Kuruyer, Cebrail, Kanatlı, Akevler, Dikmece, Güzelburç, Haraparası, H.Ömer Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyh Ali, Meydan, Akbaba, Yeni Cami, Kocaabdi, Biniciler, Esenlik, Esentepe, Emek, Oğlakören, Gülderen, Karlısu, K.Dalyan, Narlıca, Maşuklu, Serinyol, Zülüflühan, Avsuyu, Bohşin, Apaydın, Kisecik, Günyazı ve Yaylacık.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 2.9.2014 10:25:38   

Doğan: Ecdadımıza layık bireyler olarak koşturuyoruz30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Hatay Vali Vekili Kadim Doğan`ın ev sahipliğinde Resepsiyon düzenlendi.

Vali Vekili Doğan, resepsiyonda yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizi koruyarak, muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine ulaşma yolunda ve ecdadımıza layık bireyler olarak koşturuyoruz “ dedi.

Resepsiyona, Hatay Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. M. Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, dini cemaat önderleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler ve diğer davetliler katıldı.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, 30 Ağustos Zaferi`nin, şanlı tarihimizin bir özeti niteliğinde olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “Milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya gösteren, imkânsızlıklar içerisinde büyük fedakârlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine ulaşma yolunda ve ecdadımıza layık bireyler olarak koşturuyoruz. 30 Ağustos Zaferi, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yazılmış büyük bir destandır. Atatürk`ün üstün komutanlık ve liderlik yeteneği, milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusu, ordumuzun kahramanlığı ve cesareti, bu eşsiz zaferi getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle,30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 92`inci yıldönümünde, bu anlamlı zaferi Milletimize hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahraman-larını rahmet ve minnetle anıyor, tüm Hataylıların 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 2.9.2014 10:23:28   

10 bin çilek fidesi toprakla buluştuDörtyol Kaymakamlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla Dörtyol ilçesinde ilk çilek bahçesi kuruldu.

Ürün desenini genişletmek ve kadın çiftçilerin ekonomiye katılmalarını sağlamak amacıyla Dörtyol Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca temin edilen yaklaşık 10.000 çilek fidesi Yeşilköy mahallesinde tesis edilen Muharrem ve Zeynep Peköz çiftine ait seraya dikildi.

Yeşilköy Mahallesinde ikamet eden ve daha önce Adana`daki çilek üretim tesisleri gezdirilen Muharrem ve Zeynep Peköz çiftine ait yaklaşık 1500 m2 örtü altı alanda yapılacak çilek yetiştiriciliğiyle özellikle küçük parçalı araziler bayan çiftçiler tarafından en ekonomik şekilde değerlendirilerek ekonomik kazanç elde edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dörtyol Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal; “Dörtyol ilçemiz gerek toprak gerek iklim özellikleri itibariyle çilek tarımına uygun olup özellikle kısıtlı ve parçalı tarım arazilerimizin ekonomik olarak değerlendirilmesi hedeflenmektedir. Çilek bitkisinden Dekardan ortalama 4-5 ton ürün alına bilmektedir. Bu projeyle Dörtyol ilçemiz ürün desenine narenciyeye ek olarak bir ürün daha kazandırılacaktır. Dörtyol ilçemiz tarımsal potansiyelini en yüksek seviyede değerlendirerek ilçe ekonomisine sanayinin yanında büyük katkılar sağla-maya devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 2.9.2014 10:22:32   

30 Ağustos Zafer Bayramı`nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 92. yıldönümü, protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlarında yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Kutlamalar, saat 09.30`da Cumhuriyet Alanı`ndaki Atatürk Anıtı`na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan Anıt Şeref Defteri`ni imzaladı. Vali Vekili Doğan Anıt Şeref Defteri`ne şunları yazdı: “Aziz Atam, Vatan ve bağımsızlık uğrunda her türlü zorluk karşısında yılmadan, büyük bir mücadele azmi ile elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi`nin 92`nci yıldönümünde huzurunuzdayız.

Yüce milletimizin her bir ferdinin, Sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesinde emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti`ni ilelebet payidar kılmanın yolunun, milletçe kenetlenmekten geçtiğinin bilinci içerisindeyiz.

Dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla inşa ettiğiniz çağdaş Türkiye Cumhuriyeti`ni, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak azmindeyiz.

Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin 92`nci yıldönümünde Sizleri ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Kutlamalar kapsamında saat 10.00`da Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı`nda tebrikleri kabul etti.

Saat 10.30`da ise Atatürk Caddesi`nde tören düzenlendi. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı.

Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Göğebakan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb.Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üsteğmen Mustafa Torun, büyük zaferin önemine değindi. Etkinlik, halkoyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından gerçekleşen geçit töreni ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:53:38   

TEMİZLİK EKİPLERİNDEN KAPSAMLI ÇALIŞMAAntakya Belediyesi temizlik ekipleri, belirlenen periyodik program kapsamında Antakya`nın tüm mahallelerinde bulunan cadde ve sokaklarda hummalı temizlik çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekipler belirlenen program dâhilinde, 95 mahallede yaptığı çalışmalarda caddeler, sokaklar, dereler ve yeşil alanlarda temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Antakya Belediyesi ekipleri son olarak Hacı Ömer Alpagot, Haraparası, Narlıca, Kuruyer, Gökçegöz, Üzümdalı, Kışlasaray, Bozhöyük, Cumhuriyet, Şeyhali mahallelerinde kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Hacı Ömer Alpagot Mahallesi`nde bulunan moloz yığınları kepçe ve kamyonlarla temizlendi. Haraparası Mahallesi`nde yangından kalan artıklar ve lastikler kaldırıldı. Narlıca Mahallesi 21.sokakta bulunan moloz yığınları kaldırıldı. Kuruyer, Gökçegöz, Üzümdalı, Bozhöyük mahallelerinde genel temizlik çalışması gerçekleştirildi. İnönü Caddesi, Şehir kulübü önü, Şeyhali Mahallesi Baturay sokak, Ulus sokak, Yeraltı çarşısı, ulus alanı ve Akkent sitesi civarında gece saatlerinde yıkama programı gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi`nden yapılan açıklamada, belirlenen periyodik program kapsamında Antakya`nın tüm mahallelerinde temizlik çalışmalarının hummalı bir şekilde devam edeceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:51:46   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYORAntakya Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin başkanlığında bir araya geliyor.

1 Eylül Pazartesi günü (Bugün) saat 16.00`da Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası (İl Özel İdaresi eski bina) çok amaçlı salonunda yapılacak toplantıda Antakya Belediye Meclisi gündemindeki 3 maddeyi görüşerek karara bağlayacak.

Antakya Belediye Meclisi`nin Eylül ayı ilk olağan meclis toplantısında görüşeceği gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi;

1-Antakya Belediyesi 2015-2019 Yıllarını Kapsayan Stratejik Planı`nın Görüşülmesi

2-İmar Tadil Teklifleri

3-İmar Komisyon Raporu

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:50:52   

Erzin Kent Konseyi, devlet hastanesine sahip çıktıYeni oluşturulan Erzin Kent Konseyi, devlet hastanesinin kapanacağı yönündeki söylentilerin yoğunlaşması üzerine devlet hastanesini ziyaret ederek `Erzinli Uyuma Hastanene Sahip Çık` açıklamasında bulundu.

Halk arasında Erzin Devlet Hastanesinin kapanacağı yönünde söylentilerin yoğunlaşması üzerine Kent Konseyi konu hakkında bilgi almak üzere Başhekim Dr. Ersin Mahmutluoğlu`nu makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Erzin Kent Konseyi Başkanı Av. Akif Özer ve Yürütme Kurulu üyeleri Necdet Sökmen ve Şaban Vural katıldı.

Edinilen bilgilere göre şu anda Devlet Hastanesinde 4 kadro açılmış olmasına rağmen sadece dahiliye branşında bir doktorun görev yaptığı diğer branşlar olan Çocuk, Kadın Doğum ve Genel Cerrahi bölümün de doktor bulunmadığı öğrenilmiştir. Bu dönemde de boş kadrolara Doktor atamasının yapılmadığı ve bu nedenle bu branşlarda sağlık hizmeti verilemeyeceğini belirten Başhekim Mahmutluoğlu “Doktor sıkıntısının bir an önce giderileceğini umuyoruz “ dedi.

Kent Konseyi Başkanı Av. Akif Özer; “Bu sorun ilçemiz için ciddi bir sorundur. Yetkililer bu sorunun bizler için ne kadar acil ve ciddi olduğunu artık fark etmeliler. Hastalarımızın yollarda ciddi sağlık sorunuyla karşılaşmasını istemiyoruz. Hastanemizin doktor açığının kapatılması ve doktor tayini için yürütme kurulu arkadaşlarımızla beraber gerekli girişimlere başlayacağız. Doktor açığının giderilmesi için uğraş veren Ticaret Odası Başkanımız Sayın Bekir Soylu`ya da teşekkür ederiz.” dedi.

Kent Konseyi Üyeleri Av.Akif Özer başkanlığında Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ersin Mahmutluoğlu ile birlikte daha sonra poliklinikleri gezerek bilgi aldılar ve hastalarla sohbet edip, sorun ve taleplerini dinleyerek notlar aldılar.

Konu ile ilgili bir rapor hazırlayacaklarını da belirten Erzin Kent Konseyi Başkanı Av. Akif Özer; “Hazırlayacağımız bu raporu Kent Konseyimizin tavsiye kararı olarak Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm bölge milletvekillerine ve ilgili kurumlara ileteceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:49:46   

Şahbaz ve Baz Aileleri, nişan mutluluğu yaşadı
Gülcem ve Mehmet`ten Evliliğe ilk adım


İlimizin tanınmış Şahbaz ve Baz Aileleri, genç evlatlarının nişan töreniyle mutlu gün yaşadılar.

Reyhanlı Asi Sulama Kooperatifi Başkanı ve spor camiasının sevilen ismi Hüseyin Şahbaz ve eşi Günay Şahbaz`ın oğlu Mehmet ile Yasemin-Mehmet Baz çiftinin kızı Gülcem, 28 Ağustos 2014 Perşembe günü akşamı Yenişehir Akın Düğün Salonunda yapılan nişan töreniyle evliliğe ilk adımı attılar.

Düzenlenen nişan törenine; Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Reyhanlı Ticaret Borsası Başkanı Bülent Karaca, Reyhanlıspor Kulübü Başkanı Mehmet Yumuşak, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Yumuşak, Ali Şanverdi, Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli, Yorum Gazetesi sahibi ve Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Hatay Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cengiz Zobu, Reyhanlı Gençlik Spor İlçe Müdürü Orhan Turan, 20 muhtar ve çok sayıda davetli katılarak 1000 kişilik salonu tıklım tıklım doldurdular.

Bu arada yoğun işleri dolayısıyla geceye katılamayan Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İstanbul Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu ve İslahiye Kaymakamı Ünal Çakıcı telgrafla genç çiftleri kutladılar.

Çok mutlu oldukları gözlenen Gülcem ve Mehmet çifti, masaları dolaşarak tüm konuklarına hoş geldiniz dedikten sonra muhteşem nişan pastasını birlikte keserek ilk dilimleri birbirlerine ikram ettiler.

Hüseyin Şanverdi, Abdulhay Denizli, Necmettin Zaroğlu ve Mehmet Hacıoğlu, Gülcem-Mehmet çiftine birlikte nişan yüzüklerini takarak hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Bölgemizin sevilen ses sanatçısı Cumali Yıldız ve Pınar Can`ın sahne alarak en güzel şarkı ve türküleri seslendirdiği nişan töreninde, Mehmet İnce piyanistiyle Hüseyin Avcıman`da davuluyla geceye renk kattılar.

Neşe içinde başlayan gecede davetliler yüzlerce kişilik halay oluşturarak davul-zurna eşliğinde bol bol halay çektiler.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Şahbaz ve Baz Ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, nişanlanan genç çiftler Gülcem Baz ve Mehmet Şahbaz`a hayat boyu saadetler dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 2 ay önce / 1.9.2014 10:48:51