......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261153
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

Hatay'ın yaş sebze ve meyve ihracatında önemli payı var

Hatay Valisi Ercan Topaca, Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Birliği Başkanı Mustafa Nuri Bal ve beraberindeki heyetle ile Valilik Makamı'nda bir araya geldi.

            Ziyarette sebze hali ve esnafının yaşadığı sorunlar hakkında bilgi alan Topaca, “Hatay'ın yaş sebze ve meyve ihracatında önemli bir payı ve potansiyeli var. Bu durumu desteklememiz, teşvik etmemiz gerekir. İlimizin ihracata yaptığı katkıları daha da ileri noktalara taşımak için tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte planlı ve programlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ve yasalar çerçevesinde gereken desteği vereceğiz.” dedi.

            Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Birliği Başkanı Mustafa Nuri Bal ise, kabullerinden ve ilgilerinden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:05:02   

Altyapı çalışmaları sürüyor

Defne Belediyesi, altyapı sorununun yaşandığı mahalleler başta olmak üzere bölge genelindeki altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

             Mevcut altyapının iyileştirilmesinin yanı sıra kanal açma ve büz döşeme faaliyetlerine de hız kazandıran Defne Belediyesi, mevsim yağışlarından kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı da önlemler alıyor.

            Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen programa bağlı kalınarak yürütülen çalışmaların yoğunlaştığı Harbiye'nin özellikle aşağı kesimlerinde su kanalları yapımına ve büz döşenmesine devam ediliyor. Mevcut mazgalların bakımı ve onarımının yanı sıra ihtiyaç duyulan alanlarda yeni mazgallar yapılıyor. Ayrıca Harbiye genelinde yol düzeltme ve onarım çalışmaları da devam ediyor.

            Dursunlu, Koçören, Esenbulak, Çekmece, Hancağız, Turunçlu, Yeşilpınar, Tavla, Armutlumahalleleri de Defne Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından sürdürülen altyapı çalışmalarının yoğun olarak devam ettiği yerler arasında.Çalışmaları bizzat denetleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Defne'nin altyapı sorunlarının giderilmesi yönündeki çalışmalara öncelik veriyoruz. Mevcut kanalların temizliği ve bakımı, yeni su kanallarının açılması, büz döşeme ve mazgal yapımı çalışmaları tüm ilçe genelinde tamamlanana kadar yoğun çalışma programımız devam edecek. Altyapı ile ilgili tüm sorunlarımız çözülene kadar bu çalışmaların bizzat takipçisi olacağım.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:04:10   

ANTAKYA BELEDİYESİ'NDEN MÜKELLEFLERE ÇAĞRI

Vergi borçları, gecikme faizi ve zam ödemeleri hususunda yapılan düzenlemeler 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

            Antakya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak ve taşınmaz malların vergi yapılandırmalarının 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Revize edilen kanun kapsamında Antakya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü EmlakServisi, ödemelerde kolaylık sunmaya devam ediyor. Vatandaşlar Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamlarla ilgili yapılandırma işlemlerinden 31 Aralık'a kadar uzatılan süre içerisinde faydalanabilecek. Yapılan yeni düzenlemeler neticesinde vatandaşlara duyurusu yapılan borçlar ve faizlerin ödeme işlemlerinde kolaylık sunacak. Antakya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak Servisi, belediye web sitesi üzerinden de işlemleri hızlandırıyor. Belediye ayrıca hazırladığı başvuru dilekçesiyle vatandaşın işini de kolaylaştırıyor. Antakya Belediyesi resmi web sitesi üzerinden üyelik yaptırıldıktan sonra doldurulabilecek dilekçe sayesinde vergi ödeme kolaylığından yararlanılabiliyor. 6552 sayılı Kanunun 73. Maddesi'nin on altıncı fıkrasının (a) bendine göre, emlak vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı ile bunlara bağlı gecikme zamlarının madde kapsamında yapılandırılması mümkün.

            Tüm mükellefler, bir ay daha uzatılan ödemeleri, 31 Aralık 2014 tarihine kadar Antakya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak Servisine başvuru yaparak mevcut vergi ödeme kolaylığından faydalanabilirler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:03:36   

İslam, kadına çalışma sorumluluğu yüklemedi

Hatay İl Müftülüğü aile ve dini rehberlik bürosu çalışan kadınlara yönelik panel düzenlendi. Panel İl Müftülüğü Şube Müdürü Faruk Yaldız moderatörlüğünde, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları Cafer Erol ve M. Emin Okuyucu'nun sunumuyla gerçekleşti.

            İl Müftüsü Kavillioğlu, “Kadının Problemlerini Çözmede Manevi Eğitimin Önemi” konusunu anlattı. Çalışan Mutlu Kadınlar Huzurlu Aileler Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen panelde ilk konuşmacı olarak İl Müftüsü Kavillioğlu; İslam'ın kadına çalışma gibi bir sorumluluk yüklemediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “İslam ülkelerinde de bu sanayileşme ve kentleşmenin neticesinde kadınların çoğu zaman çalışmak mecburiyetinde kaldık.

            Kadınların çalışması zorunlu olan kadın doğum uzmanlığı gibi, dini hizmetlerin yürütülmesi gibi mesleklerde kadınların çalışması büyük önem arz etmektedir.” dedi.

            İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol ise konuşmasında, internetin son dönemde hayatımızda çok fazla yer aldığını, bir yönden hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan da hayatımızı kabusa çevirdiğini dile getirdi.

(Haber merkezi)          


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:02:43   

Çelikel Ailesinin acı kaybı

Çelikel Ailesi, değerli varlığı olan anneleri Raife Çelikel'i kaybetmenin acısını yaşadı.

            Uzun yıllar Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanvekili görevini yapan, ayakkabı modelisti Mahmut Çelikel, Dr. Mehmet Çelikel, Ahmet Çelikel ve Mustafa Çelikel'in annesi Raife Çelikel, 7 Aralık Pazar sabahı 85 yaşında vefat ederek Hakk'ın rahmetine kavuştu.

            Merhumenin cenazesi dün Mezarlık Kompleksi Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Antakya Mezarlığında toprağa verildi.

            Cenaze törenine Çelikel Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak Raife Çelikel'i son yolculuğuna uğurladılar.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Raife Çelikel'e Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:01:49   

Kimyeci, pazar esnafına bol kazanç diledi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci pazar esnafını ziyaret ederek, “Evimiz Kadar Temiz Bir Antakya İçin El Ele” kampanyası hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Evimiz Kadar Temiz Bir Antakya İçin El Ele” kampanyası kapsamında hazırlanan ve Antakya genelinde esnafa bilgilendirme broşürleri ile çöp torbaları dağıtılan kampanyaya pazar esnafını yerinde ziyaret ederek destek verdi.

            Başkan Kimyeci, Antakya Emlakbank Sitesi önünde kurulan Perşembe pazarında esnafı ziyaret ederek tek tek sohbet etti.

            Başkan Kimyeci, esnafın hal ve hatırını sormanın yanı sıra Antakya Belediyesi'nden beklentilerini dinledi. Pazarcı esnafına bol kazançlar dilemeyi ihmal etmeyen Başkan Kimyeci, alışverişe gelen vatandaşların da yoğun ilgisi ile karşılandı.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi karşılarında gören pazar esnafı, göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı Başkan Kimyeci'ye teşekkürlerini iletirken, yürüttükleri temizlik kampanyasına da sonuna kadar destek vereceklerini ve ziyaretten duydukları memnuniyeti belirttiler.

            Alışveriş yapan vatandaşlar da pazarın kurulduğu günün sonunda pazar yerlerinin geciktirilmeden temizlendiği için Başkan Kimyeci'ye teşekkür ettiler.

            Pazar esnafının sofrasına da misafir olan Başkan Kimyeci, tezgahların düzeni, fiyatların uygunluğu, çevre temizliğine verdikleri önem ve müşterilerini güleryüzle karşılayan esnafa hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, pazar esnafını ziyaretinde Zabıta Müdürü Mehmet Altınöz ve Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener eşlik ederek yapılan hizmetler hakkında yerinde bilgi verdiler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:48:12   

Mera ıslah çalışmaları sürüyor

İlimiz hayvancılığının kalkındırılması, katma değerinin artırılması ve mevcut hayvan varlığının kaba yem ihtiyacının giderilmesi amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın katkıları ile İl Müdürlüğü tarafından yürütülen mera ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

            Meraların ıslahı için bakanlık genel bütçesinden ilimize ayrılan ödeneklerin 228.715,37 TL'si kullanıldığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi bu konuda yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: "2014 yılında projeye dahil edilen Kırıkhan İlçesine bağlı Balarmudu Mahallesinde yer alan meradaki yeşil ot veriminin artırılması amacıyla toplam 13.450 kg 20.20.0 kompoze gübresinin meraya atımı,

            Antakya İlçesine Bağlı Saçaklı Mahallesi merasının 1.000 dekarlık kısmı Saçaklı mera yönetim birliği ile beraber meraya; 8.800 kg DAP gübresi ile 330 kg yonca, 1.573 kg Kamışsı Yumak, 90 kg Ak üçgül ve 1.075 kg İngiliz çiminden oluşan karma tohum ile ekim ve gübreleme işlemi ,

            Reyhanlı İlçesine Cumhuriyet Mahallesi merasının 265 dekarlık ıslah çalışması yürütülen kısmında ekim ve gübreleme çalışmaları kapsamında mera yönetim birliği ile birlikte meraya; 2.650 kg DAP gübresi ile 360 Kg Kamışsı Yumak, 272 kg İngiliz çimi, 180 kg Yonca, 30 kg Ak üçgül tohumu ekim ve gübreleme işlemi tamamlanmıştır.

            İlimiz genelinde ilkbahar gübrelemeleri kapsamında ihtiyaç duyulan 46.800kg % 33 Amonyum Nitrat gübresinin de alım işlemleri tamamlanmış olup, meralarımızın ıslahı için Bakanlığımız genel bütçesinden İlimize ayrılan ödeneklerin 228. 715,37 TL'si kullanıl-mıştır. Bu konudaki çalışmalarımız önümüzdeki yılda da hızla devam edecektir." dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:47:30   

HASİAD'dan Rektör Kaya’ya tebrik ziyareti

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya'ya tebrik ziyaretinde bulundu.

            HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halit Yağcıoğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'ya hayırlı olsun temennisinde bulunarak dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

            Üniversite-Sanayi işbirliğinin bir ilin kalkınmasında çok önemli bir rol oynadığını ifade ederek MKÜ'ye her zaman destek olmaya hazır olduklarını dile getiren Yağcıoğlu, HASİAD Dernek Merkezinin eski bir Antakya Evi olduğunu ve Rektör Kaya'yı dernek merkezinde ağırlamaktan mutlu olacaklarını ifade etti.

            Rektör Kaya ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, üniversite-sanayi işbirliğinin öneminin farkında olduğunu ve HASİAD ile ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyacağını belirterek, en kısa zamanda HASİAD'a iadei ziyarette bulunacağını ifade etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:46:45   

HEMŞEHRİLERİMİZİN SESİNE KULAK VERİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırıkhan İlçe Başkanlığına seçilen İsmet Buğdaycı ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

            Gerçekleştirilen ziya-rette konuşma yapan Başkan Savaş, Tekrar Kırıkhan ilçe başkanlığına seçilen Başkan Buğdaycı'ya yeni başkanlık döneminde başarılar dileyerek, Başkan Buğdaycı'nın ilimize büyük yararları olan çok değerli bir siyasetçi olduğunu belirtti. 

            Buğdaycı'nın gerek Büyükşehir Belediyesi'nin, gerek sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına her zaman destek verdiğini belirten Başkan Savaş, “Yaptığımız hizmetlerde hiçbir zaman siyasi ve bölgesel ayrım yapmadık, bundan sonra yağacağımız hizmetlerde de olmayacak. Belediyecilik ve hizmet anlayışımız siyaset odaklı değil halkın refahı huzuru üzerinedir” dedi.

            Başkan Savaş konuşmasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi; “Hatay halkına hizmet ederken tüm siyasi partilerimizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, iş adamlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın fikirlerini alıyoruz ve bunları değerlendiriyoruz. Çünkü bunlar bizim hemşehrilerimizin sesi oluyor” dedi.

            Kabulünden ötürü Başkan Savaş'a teşekkür eden Başkan Buğdaycı ve beraberindeki heyet, Başkan Savaş'ın siyasi partilerle ve toplumun her kesimiyle iyi diyalog içinde olma gayretini takdir ettiklerini belirterek, memleketin yararı için yapılacak her türlü hayırlı çalışmanın destekçisi olacaklarını, Hatay ve Türkiye için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarının altını çizdiler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:46:09   

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTTIRDI

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaklaşan yılbaşı nedeniyle denetimleri arttırdı.

            Antakya Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan yılbaşı dolayısıyla fırın, kasap, market, pastane, tatlı imalathaneleri, yufkacı, şarküteri gibi yerlerde denetim yaptı.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, vatandaşların her daim güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için ekiplerin sürekli olarak denetimler yaptığını ve yaklaşan yılbaşı nedeniyle de denetimlerin sıklaştırılacağını ifade etti. Başkan Kimyeci; kurallara uymayan iş yerlerine gerekli işlemlerin yapıldığını, vatandaşlardan kurallara uymayan iş yerleri ve son kullanma tarihi geçen ürünlerle ilgili şikâyetlerini Antakya Belediyesi Zabıta Ekipleri'ne yapmaları konusunda hassas davranmalarını istedi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin sürekli olarak devam eden denetimlerde, son olarak Ürgenpaşa ve Altınçay mahallelerinde ağırlıklı olarak kasap dükkânları olmak üzere, fırın, market, pastane, tatlı imalathaneleri, yufkacı, şarküteri gibi 15 iş yerini denetlediği bildirildi.

            Açıklamada söz konusu denetimlerin 95 mahallede eş zamanlı olarak sürdürüldüğü ve yılbaşına kadar tamamlanması planlandığı bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 05.12.2014 10:45:34