......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254920
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

Hatay'da en çok vurgulanan konu

BİRLİK VE BERABERLİK

            Hatay Güney Rüzgarı Dergisi'nin Ekim sayısı çıktı. Derginin ağır yükünü omuzlayan Gazeteci Mehmet Ali Solak'ın “Eleştirileri katık yapmak” yazısı, eleştirilere tahammülün olmaması ve eleştirilerden ders alınması gerekirken, yanlış algılanması. Bu ayın özel dosyaları arasında Aleviler'in tanımlanmak değil, tanınmak istemesiyle ilgili. Bir diğer dosyanın konusu kuraklık. Suyun azaldığı bir dönemde, barış sesinin azalmaması istekler arasında. Bir diğer gündem maddesi ise, Hatay'da son günlerde tüm toplantı ve buluşmalarda vurgu yapılan birlik ve beraberlik.

            Maden Yüksek Mühendisi, emekli genel müdür Muammer Öcal'ın “Tartışabilmek bir meziyettir” yazısı, toplumsal bir eksikliğimizi gündeme taşıyor. Her sayıda yararlı bir o kadar da dikkat çekici notlarıyla beğeni toplayan Selman Büyükaşık'ın bu ayki yazısı, “Yangınlardan artakalan kül; Eylül” de okunmaya değer. Adil Okay'ın “Türkiye'nin Nelson Mandela'larından Hasan Gülbahar zindanda” yazısı, Hüseyin Evcil'in “Terör Örgütü” araştırma yazısı, Emekli genel müdür Yahya Aksoy'un “Atatürk ve kitaplar” başlıklı makalesi, Süheyl Budak'ın “Sana dokunanın gül kokusu kalır elinde” yazısı, Dr. Muhsin Boz'un “Tekman'dan ara sıra, bazı bazı” öykülerinin yanında, Fotoğraf Sanatçısı Cihan Kar'ın objektifinden karelere de yer verilmiş, Hulusi Atahan'ın 'Katherine' gezi yazısı ile birlikte şair Diyap Mansuroğlu'nun 'Çık sözlerimden” adlı şiiri de okunmaya değer. Dergide ayrıca, Hatay'da gelişen haberlerden özetler ve Nurhan Sağlar'ın pasta tarifleri de yer alıyor.

            Dergide yer alan yazıların detaylarını okumak için Güney Rüzgarı Dergisini Simge Süpermarket ve seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 28.10.2014 11:20:30   

Hatay, tarih ve kültür hazinesi

Tarih ve kültür hazinesi Hatay, heyecan verici imkânlar âleminin kapısı durumunda. Doğu Akdeniz'in Ortadoğu ile buluştuğu yerde, Hatay toplantı ve kongrelere şahane mekân konumunda bulunuyor.

            Hatay birinci sınıf otel konaklama ve konferans tesisi zenginliği, Türkiye, Kıbrıs ve Dünyanın belli başlı şehirlerine kolayca ulaşım, güzel dekorlar ve eşsiz manzara cazibesi sunmakta. Bütün bunlara, mükemmel bir iklim ve alternatif destinasyonlara göre çok daha düşük maliyet avantajı eklenmekte.

            Hatay,  İstanbul ve Ankara´ya transfer bağlantısı ve direkt uçuş imkânıyla, Türk Havayolları ve diğer ulusal havayolu şirketlerince İstanbul´a bir ile iki saat içinde ulaşmak mümkün.

            Türkiye Florasında tanımlanan 850 bitki cinsinin 419´una ev sahipliği yapan Amanos Dağları Doğa Turizminin en güzel mekânlarını sunarken, Samandağ, 14 km uzunluğundaki plajı ile deniz ve sıcak güneşin buluşma noktasıdır.

            Hatay, Akdeniz, Anadolu, Ortadoğu, Türk, Arap, Müslüman, Hristiyan, Ermeni, Yahudi mutfağının ortak buluşma noktası ve tadına doyum olmayan yemekleri tatma fırsatı vermektedir. 

            Hatay, dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden birisi olması özelliği ile tarihi, kültürel, arkeolojik, etnografik tüm yapı ve eserleri bünyesinde taşıyan bir kültür kenti özelliğini taşımaktadır.

(Haber: Hasan KAYA)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:55:42   

Antakya Belediyesi'nde hizmet hız kesmiyor

Antakya Belediyesi, tüm birimleri ile kente dört koldan hizmet etmeye devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler daha düzenli bir Antakya için gayretli çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi hizmetler kapsamında 956 konutluk yeni TOKİ evlerinde, siteler arasında bulunan ve siteleri birbirine bağlayan alanda merdiven yapma çalışmalarını da hızlandırdı.

            Antakya Belediyesine bağlı tüm birimler gibi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de gayretli çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

            Daha düzenli bir Antakya için başta yol düzenleme, parke döşeme çalışmalarına ağırlık veren ekipler, bu hizmetlerinin yanı sıra ihtiyaç görülen alanlarda yol düzenleme, kaldırım onarımı gibi çalışmalarını da sürdürüyor.

            Mahalle sakinleri ve vatandaşlar, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve Antakya Belediye personeline bu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:53:57   

ANTAKYA'NIN YÖRESEL LEZZETLERİ DÜNYA ÇAPINDA

Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Sedat İnanç ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye ziyarette bulundu.

            Başkan Kimyeci'ye yapılan ziyarette Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Sedat İnanç, yönetim kurulu üyeleri Meltem Tansal, Süreyya Yıldırım, Feriz Türkmenoğlu, Fikret Kabaali, Hatice Harputlu ve Aziz Dönmez yer aldı.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sizleri yıldızlı aşçılar olarak tanımlıyorlar. İlimizin tarihi, kültürel değerlerin yanı sıra mutfak kültürümüzün de çok güzel şekilde tanıtımında büyük rol üstleniyorsunuz. Gerek ülkemizde gerekse ülkemiz dışında yapılan organizasyonlarda ilçemizi, ilimizi en güzel şekilde temsil etmenizden dolayı sizleri kutluyorum. Yaşadığımız Antakya, Hatay son derece önemli bir konumdadır. Dünya tarihinde geçmişi 44 bin yıl öncesine dayanan ilimiz, kentimiz büyük bir kültür zenginliği sahiptir. Antakya'nın yöresel lezzetleri dünya çapındadır. Geçtiğimiz yüzyıllarda yaşadığımız coğrafya bir ticaret merkezi, turizm merkeziydi. Dünyanın ikinci büyük şehri olarak literatüre giren şehrimizde katman katman medeniyetler yer almaktadır. Bütün bu değerlerimizi, güzelliklerimizi geçmişten bugüne kadar gelen lezzetlerimizi gün yüzüne çıkarmak dünya insanlarına sunumda bulunmak ekonomik açıdan son derece önemlidir. Özellikle Amanos Dağlarında ve birçok ilçemizde yetişen bitkiler şifa kaynaklarıdır. İlimizde yetişen 300 bitki açıklandı ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Müzesinde sergilenmektedir. Dünya insanları bu zenginliklerimizi öğrenmesi ile ilimize, kentimize olan ziyaret sayısında büyük artış sağlanacaktır. İmkânlarımız dâhilinde sizlere destek olacağız” şeklinde konuştu.

            Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Sedat İnanç ziyarette yaptığı konuşmada, her yıl yeni projeler üreterek Hatay'ın tanıtımında rol üstlendiklerini ifade ederek, “Hatay'ın yöresel yemeklerini, lezzetlerinin Türkiye ve Dünya mutfağında yer alması için büyük uğraş içinde bulunuyoruz. Yöremizin yemek kültürü ve zenginliği paha biçilmezdir. Amanos Dağlarında yetişen bitkilerin yemeklere kattığı lezzet dünya da bilinmesi ilimiz için büyük katkıdır. Yemek turizmi ile ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayabiliriz.” dedi.

(Haber Merkezi)        


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:52:30   

KAVİLLİOĞLU GENÇLERLE CAMİDE BULUŞTU

Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması çerçevesinde “Gençlerle Camide Buluşuyoruz” Etkinliği Habib-i Neccar Camiinde gerçekleştirildi.

            Etkinliğe, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftülük personeli, din görevlileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gençlik Merkezi Müdürü, cami cemaati ve gençler katıldı. Yatsı namazından önce İl Müftüsü Kavillioğlu gençlerle sohbet ederek gençlikten, gençliğin öneminden, İslam'ın gençlere bakışından ve gençlikte yapılan ibadetin faziletinden bahsetti.

            Namazdan sonra Diyanet İşleri Başkanlığının hafta münasebetiyle hazırlamış olduğu sinevizyon izlendi. Ardından Habib-i Neccar Camii görevlileri tarafından ilahiler okundu. Habib-i Neccar Camii İmam-Hatibi Fethullah Uğraş tarafından okunan “Kime Emanet” isimli şiirin ardından İl Müftüsü Kavillioğlu dua etti.

            İl Müftülüğü tarafından gençlere “Cami ve Gençlik” isimli kitap ile “Diyanet” dergisi hediye edildi. Yapılan ikramlarla etkinlik sona erdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:51:21   

LOGAR VE IZGARALARDA İLAÇLAMA FAALİYETİ

Antakya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekiplerince kent genelinde bulunan ızgara ve logar kapaklarında haşere ve farelere karşı ilaçlama faaliyeti gerçekleştirdi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Başkan Kimyeci haşere ve farelere karşı kent genelinde düzenli olarak ilaçlama çalışması yaptıklarını vurguladı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada detaylı bilgilere de yer verdi.

            Kimyeci açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu; “Kent genelinde haşere ve fare ile mücadele çalışmaları başlatarak logar ve ızgaralara ilaçlama çalışması yapıyoruz. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde sıcak bölgelerde yuvalanan haşere ve farelere karşı ekiplerimizce ilaçlama çalışması periyodik olarak sürdürülecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:49:40   

Okul servisleri denetleniyor

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci servis araçlarını denetlemeye devam ediyor.

           Hatay Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri servis araçlarının denetimini aralıksız sürdürürken Gülser öğrenci servisi araçları trafik denetleme ekiplerinden tam not aldı.

            Servis araçları ve şoförlerini denetlemek amacıyla ekipler Gülser öğrenci servisi önünde denetimler yaptı. Ekipler, servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyalleri kontrol etti. Trafik ekipleri şoförlerin teknik ve gerekli belgelerini de inceledi. Ayrıca ekipler denetimlerde örnek teşkil eden Gülser öğrenci servislerinin sürücülerini de tebrik etti.

            Denetim de ekipler, her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiği, yüz binin üzerinde insanın yaralanıp bunlardan birçoğunun sakat kaldığı trafik kazalarının ve sonuçlarının azaltılması için bu tip denetimlerin önem arz ettiğini vurgulayarak, öğrencilerin emanet edildiği okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek, geleceğin teminatı olan çocukların okullarından evlerine ve evlerinden okullarına güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak amacıyla öğrenci taşımacılığı yapan servis araçları üzerinde denetimlerin eğitim ve öğretim dönemi boyunca artarak devam edeceğini belirttiler.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

 


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:47:26   

SOKAKLAR ELDEN GEÇİRİLİYOR

Antakya Belediyesi kent genelinde yürüttüğü çalışmalarla, Antakya'yı sokak sokak elden geçirerek kentin eksikliklerini gideriyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdikleri hizmetlerle Antakya'nın eksikliklerinin giderildiği belirtildi. Açıklamada şunlara yer verildi; “ Antakya Belediyesi'nin tüm ekipleri kentimizin ihtiyaçlarını karşılamaya, vatandaşların talep ve önerileri doğrultusunda eksiklikleri gidermeye devam ediyor. Bu çalışmalar içerisinde Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerimizin parke döşeme çalışmaları da kent genelinde ihtiyaç durumuna göre belirlenen program doğrultusunda tüm hızıyla sürüyor. Birçok mahallemizde kırılan, hasar gören, çeşitli kazılar nedeniyle sökülmek zorunda kalan parkelerin onarım çalışmaları sürerken, yeni mahallelerimizde, yeni açılan sokaklarımızda da parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor.”

            Açıklamada son olarak parke döşeme çalışmaları gerçekleştirilen mahalleler ise şöyle sıralandı; Ürgenpaşa, Emek, Akasya, Odabaşı, Saraykent, Bağrıyanık, Gazi Mahallesi, Odabaşı, Güzelburç, Narlıca, Maşuklu, Küçükdalyan.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:46:31   

YKM'nin yeni adresi Palladıum AVM

Türkiye'nin önde gelen Yeni Karamürsel Mağazası (YKM), Atatürk Caddesinde bulunan mağazasını Palladıum AVM'ye taşıyarak, Cumartesi gününden itibaren 3000' m2'lik alana kurulu yeni mağazasıyla müşterileriyle buluştu.

            YKM'nin açılış törenine, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli katıldı.

            Türkiye'deki öncü isim YKM, bir ailenin ihtiyaç duyacağı tüm kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, kozmetik, aksesuar ürünlerini bünyesinde bulunduran YKM Antakya Palladıum mağazası, tüm reyonlarında birbirinden şık, kaliteli, farklı ve binlerce çeşit ürünle müşterilerine seçim kolaylığının yanı sıra uygun fiyat ve avantajları bir arada sağlıyor.

            Dünya markaları ve binlerce ürüne sahip YKM mağazaları, sunduğu birbirinden cazip kampanya ve fırsatlarla alışverişi keyfe dönüştürmeye devam ediyor.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:44:47   

Defne'de yollar yenileniyor

Defne Belediyesi yol düzenleme çalışmalarında hız kesmiyor. İlçe genelinde yolların bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürerken, yağmur sularının verdiği hasardan etkilenen altyapıya yönelik iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman konuyla ilgili olarak, “Bizim asıl önem verdiğimiz husus yaptığımız çalışmaların kalitesi ve sağlamlığıdır. Aynı hasarların tekrarlanmaması ve vatandaşımızın aynı sorunları yaşamaması için yolların yapısını titizlikle inceleyerek tam bir yenileme yapıyoruz.

            Dursunlu Mahallesi'ne bağlı sokaklarda bozulan parke yolları tamamen yenileniyoruz. Eski parkelerin sökülerek zemin düzeltme çalışmalarının yapıldığı ve yeni parkelerin döşendiği yolların büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Armutlu'da yolun yüksek yapısından ötürü yağmur sularının evlere girdiğini tespit ettik. Bunun üzerine yolun alçaltılması için yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Çekmece Mahallesi'nde ise bazı yollarda gölet ve çamurlanmanın önlenmesi için güçlendirme ve düzeltme çalışmaları yapılıyor.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 27.10.2014 10:42:27