......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

Yaman: Harbiye'yi bölgenin gözbebeği yapacağız

Defne Belediyesi kentin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Harbiye Şelale bölgesi ile ilgili yaptığı çalışmaları paydaşlarıyla paylaşıyor.

            Birçok bilim adamıyla yapılan istişarelerden sonra şekillenmeye başlayan projeler Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın talimatı ile o bölgede yatırım yapan işyeri sahipleriyle masaya yatırılıyor.

            Başkan Yaman yaptığı açıklamada “Her faaliyetimizde olduğu gibi halkımızın görüşlerini göz önüne de alarak Harbiye'yi bölgenin gözbebeği yapacağız.” dedi.

            Özellikle Ürgen caddesinde ciddi riskler yaratan heyelan bölgesinin fiziki yapısının ve projelendirilen yeni tasarımının gözden geçirildiği toplantıda bölge esnafın da görüşlerine başvuruldu.

            Toplantıda ana tema Harbiye Bölgesinin hak ettiği turizm potansiyeline kavuşmasının sağlanması olurken, bu bölgede yaşayan halkında ticari, sosyal ve kültürel kazanımlarının da artırılması yönünde çaba sarf ediliyor.

            Büyükşehir Belediyesinin görev alanında bulunan Şelale bölgesinde yapılacak işlemler için daha geniş katılımlı bir toplantının yapılmasına Mimarlar ve Mühendisler odasından ve Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Dairesi başkanlığından yetkililerin yanı sıra o bölgede faaliyet gösteren tüm işyeri sahiplerinin de 26.01.2015 tarihinde Harbiye Boğaziçi otel konferans salonunda yapılacak toplantıya davet edilmesine karar verildi.

            Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Harbiye mahallemizde Şelaleler, Hidro havuzu ve Ürgen caddesindeki heyelan bölgesiyle ilgili problemleri önemsiyor ve bu konuda yoğun çaba sarf ediyoruz. Hidro havuzu ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup yaz mevsimi gelmeden izolasyon ve dolum işlemlerini tamamlayıp, peyzaj çalışmalarını bitireceğiz, Şelalelerin eski görünümüne ve doğal hallerine dönmesi için büyükşehir belediyemizle koordineli olarak çalışıyoruz.

            Ürgen caddesinde meydana gelen heyelan ne yazık ki göründüğünden daha büyük boyutlarda; görüşünü aldığımız birçok bilim adamı ile ortak akılla kalıcı ve köklü bir çalışma yapılması için gayret gösteriyoruz. Mahalle sakinlerinin ve kamuoyunun bu bölgede bir an önce çalışmalar yapılmasını beklediğini biliyoruz ancak bu haklı talepleri sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmemiz için heyelan bölgesinin mutlaka elden geçirilmesi ve güven altına alınmasını beklemek gibi bir zorunlulukla karşı karşıyayız. Her faaliyetimizde olduğu gibi halkımızın görüşlerini göz önüne de alarak Harbiye'yi bölgenin gözbebeği yapacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:06:39   

MOLOZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde yürüttükleri temizlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

            Yeni Sanayi Sitesi'nde sürekli olarak oluşan moloz yığınlarını, periyodik bir program çerçevesinde kaldıran Antakya Belediyesi, esnafın tertemiz bir ortamda çalışabilmelerini sağlamak için gayretli hizmetlerini sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada, temizlik çalışmaları çerçevesinde, periyodik olarak moloz kaldırma, süpürme ve gece yıkama hizmetlerinin sürdürüldüğü bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:05:44   

DOĞAKA EMITT FUARINDA BÖLGEMİZİ TEMSİL EDECEK

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan 19. EMITT fuarına katılıyor.

            Bölgemiz otel ve acentelerinin ilk kez temsil edileceği fuarda DOĞAKA ayrıca 3 ili temsil edecek bir stantla katılacak.

            DOĞAKA desteği ve koordinasyonu ile bölgemiz illeri 5. kez EMITT fuarına taşınıyor. Bu yıl 2 farklı holde fuara katılım gösterecek olan DOĞAKA, 5. holde bölgemizden 21 otel ve acentenin bulunduğu Doğu Akdeniz Otel ve Acenteleri standı ve 12. holde Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin tarihi ve turistik değerlerine yer verildiği DOĞAKA standı ile bölgemiz değerlerini dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerine taşıyacak.

            Hatay'ın yerel lezzetleri, Kahramanmaraş'ın dondurması ve Osmaniye'nin zanaatkarları ile tanıtımının yapılacağı ve Hatay'ın Beşikli Mağara, Kahramanmaraş'ın Eshab-ı Kehf ve Osmaniye'nin Aslantaş Açıkhava Müzesi'nin canlandırılacağı standın fuarda büyük ilgi görmesi bekleniyor.

            22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan fuar TÜYAP-Büyükçekmece-Interexpo salonunda gerçekleştirilecek olup 22-23 Ocak tarihleri arasında turizm profesyonellerine ve 24-25 Ocak tarihlerinde tüm halka açık olacaktır.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:04:57   

PRIME MALL TEKNOLOJİ GÜNLERİ BAŞLADI

Prime Mall Antakya, kent halkının ilk adresi olurken modanın, teknolojinin ve alışverişin kalbi olmaya da devam ediyor. Kent insanına birbirinden avantajlı alışveriş imkânları sağlayan Prime Mall Antakya ziyaretçilerini teknoloji indirim günleri ile karşılamaya hazırlanıyor.

            Alışveriş merkezinin çeşitli noktalarına kurulacak standlarda ziyaretçiler teknoloji lideri olan markaların indirimli ürünlerini yakından inceleme fırsatı bulurken beğendikleri ürünleri mağazalardan satın alma fırsatına sahip olacaklar. Bimeks, Gold, Profilo, Samsung, Teknosa Exxtra, Vatan Computer mağazalarının birçok üründe yapacağı inanılmaz indirimler ziyaretçilerin gönüllerince alışveriş yapmasını sağlayacak.

            Prime Mall Antakya yetkilileri, Teknolojiyi yakından takip eden tüm kent halkını 19- 31 Ocak tarihleri arasında Prime Mall Antakya'ya davet ediyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:03:43   

YURTAS FİRMASINDAN FORMA DESTEĞİ

Yuvam Dekor Antakya Gençlik takımına bir takım forma yaptıran Yurtas firması, amatörlere destekle gönülleri fethetti

            İlimizde inşaat ve asansör sektörünün tanınmış firması Yurtas'ın sahipleri Bekir Yurtseven ve Uğur Yurtseven, Yuvam Dekor Antakya Gençlik'e bir takım forma yaptırarak amatör spora destekte bulundular.

            Hatay 1.Amatör Küme A Grubunda üst sıralarda yer alan ve Play-Off'a çıkacak takımlar arasında bulunan Yuvam Dekor Antakya Gençlik'te Yurtas firması tarafından yaptırılan yeni forma takıma moral verdi.

            Antakya Gençlik amatör takım antrenörü Ahmet Hayri Yılmaz'ın görüşme yaptığı Yurtas firması sahipleri Bekir Yurtseven ve Uğur Yurtseven, forma talebini olumlu karşılayarak verdiği sözleri hemen yerine getirdiler.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Spor Kulübü Başkanı Sadullah Ergin, yaptığı açıklamada “Şahsım ve yönetim kurulum adına Yurtas firması sahipleri Bekir Yurtseven ve Uğur Yurtseven'e forma desteğinden dolayı teşekkür eder, onlara da hayırlı işler dilerim” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:02:56   

1.Amatör Kümede Play-Off'a kalma yarışı

2 grupta oynanan Hatay 1.Amatör Kümede gruplarında ilk üçe kalarak Play-Off maçları oynamak isteyen takımların yarışı aynı heyecanla devam ediyor.

            1.Amatör Küme A Grubunda Dörtyol Belediye-spor'un liderliği sürerken, Dörtyol temsilcisi zorlu maçta Şirincespor'u 2-1 yenerek önemli bir galibiyete imza attı. Bu sonucun ardından 12 maçta 30 puan toplayan Dörtyol Belediyespor ilk üç için en avantajlı takımlardan biri oldu.

            Grupta 25 puanla ikinci sırada yer alan Maşukluspor, son haftaların formda takımı Altınözü Belediyespor ile deplasmanda 0-0 berabere kalarak bir puanla döndü.

            Grubun iddialı takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençlik, zorlu geçen maç sonunda Harbiyespor'u 5-1 yenerek bir maç eksiğiyle 23 puana ulaşarak üçüncü sıraya çıktı.

            Grubun bir diğer maçında ise İskenderun Sakaryaspor, rakibi Dörtyolspor'u 5-1 yenerek puanını 9'a çıkardı.

            1.Amatör Küme B Grubunda ise Defne Gençlik 11 maçta topladığı 31 puanla Play-Off çıkmayı büyük oranda garantiledi. Defne Gençlik son maçta Tavla Gençlikspor'u 4-0 yenerek hedefine bir adım daha yaklaştı.

            Grupta ikinci sırada yer alan Dörtyol Esnafspor deplasmanda Kırıkhangücü'nü 4-1 yenerek puanını 25'e çıkarttı.

            Kuruyerspor, Çekmece sahasında oynanan maçta Armutluspor ile 2-2 berabere kalarak puanını 20'ye çıkardı. Play-Off'a çıkma mücadelesi veren Bekbele Belediyespor sürpriz bir sonuçla grupta alt sıralarda yer alan Samandağspor'a sahasında 2-1 yenilerek 19 puanda kaldı.

            Bu sonuçların ardından A Grubunda Dörtyol Belediyespor, Maşukluspor, Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Altınözü Belediyespor, Şirincespor Play-Off yarışını sürdürüyor. B Grubunda ise Defne Gençlikspor, Dörtyol Esnafspor, Kuruyerspor, Bekbele Belediyespor, Kırıkhangücü takımları Play-Off mücadelesi içinde.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:01:41   

ŞAHİN, PAYAS BELEDİYESPOR'DA

Spor Toto 3. Lig 2. Grubunda mücadele eden Payas Belediyespor, ikinci yarı öncesinde kadrosunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Mavi-Beyazlı ekip Payas Belediyespor yönetimi daha önce prensipte anlaştığı Osmanlısporlu 21 yaşındaki golcü Şahin Fıstıkçı'yı renklerine bağladı.

            Kulüp Başkanı Mehmet Ay, yaptığı açıklamada, "Payas ilçemize davet ettiğimiz Osmanlısporlu golcü futbolcu Şahin Fıstıkçı ile sezon sonuna kadar kiralık sözleşme imzaladık. Yeni transferimiz bugünden itibaren diğer arkadaşlarıyla birlikte antrenmanlara başlayacak" dedi

            Şahin fıstıkçı, 1. Lig ekiplerinden Osmanlıspor'un futbolcusu olup, sezon başından beri Bugsaşspor'da kiralık oynuyordu.

PAYAS BELEDİYESPOR:3 NİKSAR BELEDİYESPOR:0

            Türkiye Voleybol Erkekler 2. liginde mücadele eden Payas Belediyespor, Payas ilçe kapalı Spor Salonunda misafir ettiği Niksar Belediye Spor'u 3-0 mağlup etti. Kalabalık seyirci kitlesinin de izlediği müsabakada Amanos Tayfa Grubunun yoğun desteği görülmeye değerdi. Mavi-Beyazlı ekip Payas Belediyespor, geçen haftada da deplasmanda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor'u 3-2 mağlup etmişti.

            Payas Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Ay, 2 karşılaşmada 2 galibiyet eden Erkek Voleybol takım sporcularını tek tek tebrik ederek, başarının devamını diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 10:59:47   

Reyhanlı Ziraat Odası başkan adayı Hüseyin Şahbaz:

ZİRAAT ODASINI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

            Muhtarların ve Reyhanlı Ziraat Odası delegelerinin büyük desteğini alan Şahbaz, Reyhanlılı çiftçilere hak ettikleri hizmeti vermeye gayret göstereceğini ifade etti

            Uzun süredir Reyhanlı Asi Sulama Birliği Kooperatif Başkanı olarak görev yapan Hüseyin Şahbaz, 14 Şubat tarihinde yapılacak olan Reyhanlı Ziraat Odası seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıkladı. Şahbaz, ayrıca Reyhanlı Sulu Köy Delegesi olarak da görevini sürdürüyor.

            Ziraat odasını birlikte yöneteceğiz diyen Hüseyin Şahbaz, Ziraat odalarının ekmeğini topraktan kazanan çiftçilerin odası olduğunu belirterek, çiftçilerden oluşan bir liste ile seçime gireceğini ve başkan seçilmesi durumunda, hizmeti çiftçinin ayağına getirerek, Reyhanlılı çiftçilere hak ettikleri hizmeti vermeye gayret göstereceğini ifade etti.

            Şahbaz; “Muhtarlarımızla birlikte Reyhanlı'ya hizmet vermek için adayız. Reyhanlı Ziraat Odası olarak, Reyhanlıyı çok güzel yerlere getireceğiz. Ziraat odasına talip olurken, amacımız Reyhanlı'yı daha da geliştirmek. Ziraat odasının eksikliklerini gidererek daha iyi bir konuma getirilmesi için çalışacağız. 240 bin dönüm ekilebilir arazimiz var. Reyhanlı Ziraat Odası'nı ben değil biz olarak yöneteceğiz.” dedi.

            Dün Reyhanlı Emir Otel'de gerçekleştirilen etkinliğe Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Ticaret Borsası Başkanı Bülent Karaca, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Reyhanlı İlçe Spor Müdürü Orhan Turan, Öğretmenevi Müdürü Mahmut Şanverdi, Uzunköy Delegesi Hüseyin Çıkar, Terzihöyük Köyü Delegesi Necmettin Zaroğlu, Barışlı Köyü Delegesi Rıfat Üre, Konuk Köyü Delegesi Mahmut Ovalı, Cumhuriyet Köyü Delegesi İbrahim Özcan, Kuletepe Köyü Delegesi Türki Ünver, Beşaslan Köyü Delegesi Abdulkadir Erişmiş, Kurtuluş Köyü Delegesi İbrahim Saz, Göktepe Köyü Delegesi Ahmet Çağlar, Karahöyük Köyü Delegesi Cevdet Karacık, Üçtepe Köyü Delegesi Hüseyin Kılıç, Mehmet Beyli Köyü Delegesi Hamit Konmaz, Karacanlık Köyü Delegesi Hasan Kızıldağ, Çakıryiğit Köyü Delegesi M. Ali İri, Fevzipaşa Köyü Delegesi Mehmet Göçer, Cilvegözü Köyü Delegesi Hüseyin Gezer, Kavacık Köyü Delegesi Ahmet Yıldız, Bayır Köyü Delegesi Onur Cancı, Yenişehir Köyü Delegesi Matar Tapınç ve çok sayıda köy muhtarı katıldı.

(Haber&Fotoğraf: Hasan Kaya)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:55:30   

Pazar yerlerindeki denetimler sürüyor

Defne Belediye zabıta birimleri kentin çeşitli yerlerinde kurulan pazarlarda esnafın belgelerini ve tartı aletlerini kontrol ediyor. Ambalajlı yiyecek içecek satılan reyonlarda ürünlerin üretim ve son tüketim tarihlerinin kontrolünü yapan ekipler, sağlıklı ürünlerin satışının yapılmasını sağlıyor.

            Armutlu semt pazarını pilot bölge olarak seçen Defne Belediyesine Bağlı zabıta ekipleri vatandaşların daha rahat ve huzurla alış veriş yapabilmeleri için Pazar yerinde önceden çizimler yaparak, daha düzenli bir yerleşim yapılmasını sağladı.

            Konuyla ilgili bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Vatandaşlarımızın yaşantısının bir parçası olan Pazar alışverişini, rahatça yapabilmesi, denetlenmiş sağlıklı ürünler alabilmesinin yanı sıra Pazar yeri esnafının da daha rahat koşularda satış yapabilmesi amacı ile Pazar yerlerimizde bir takım düzenlemelere gidiyoruz buradaki temel amacımız halkımızın alış verişini en sağlıklı ortamlarda yapmasını sağlamaktır” dedi.

            Pazar yerlerinin denetimlerine zabıta birimleri yanı sıra Defne Belediyesi başkan yardımcıları da katılıp vatandaşlarla görüşerek; dilek ve şikâyetlerini kayıt altına alıyorlar.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:54:25   

HASİAD'DAN 20. YIL GALA YEMEĞİ

İlimizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) kuruluşunun 20. yılını düzenlediği gala yemeği ve yeni üye alımıyla kutladı.

            17 Ocak Cumartesi günü akşamı Ottoman Palace'de düzenlenen HASİAD etkinliğine Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

            20. yıl Gala Yemeğine katılan tüm konuklara hoş geldiniz diyen HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu, derneklerini birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün büyüdüğünü belirterek HASİAD'a yeni katılan üyelerle daha da güçlendiklerini ifade etti.

            Nezih bir ortamda ayrıca HASİAD'a katılım gösteren yeni üyelere protokol üyeleri tarafından rozetleri takılarak plaketleri verildi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 19.01.2015 10:53:12