......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

HBB, ASİ NEHRİ İÇİN KOLLARI SIVADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), 'Asi Hayat Buluyor' projesi kapsamında Hatay'ın can damarı olan Asi Nehri'nde yapacağı ıslah çalışmalarıyla, dört mevsim ulaşım, balıkçılık ve su sporlarının yapılması için kolları sıvadı.

            Hatay'da 'Su, Toprak ve İnsan' denkleminin karşılığı olan Asi Havzası'nı iyileştirip gelecek nesillere tertemiz bırakmak isteyen HBB, bu konudaki kararlılığını ve projelerini HBB Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıyla HATSU, DSİ, MKÜ, Gazi Üniversitesi ve yurt dışından gelen mühendislere ve akademisyenlere aktardı.

            Konuyu yerel olduğu kadar ulusal ve uluslar arası boyutlarıyla da ele alan HBB, paydaşlarına sunduğu 11 proje ile ortak çözüm üretme konusunda bütünsel iş planıyla hareket etmeyi ve birleştirici güç olmayı planlıyor.

            Gerçekleştirilen toplantıya katılan ve Asi Nehri'nin hak ettiği saygınlığa yeniden kavuşması için teknik ve fiziksel anlamda oldukça yoğun emek harcayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hayata geçirilmesi düşünülen bu projenin sadece 3 ülkeyi (Türkiye, Suriye ve Lübnan) ilgilendirmediğini yüzlerce şehri ve milyonlarca insanı ilgilendirdiğini belirtti.

            Bu projenin burada hayat bulan tüm canlıları ilgilendirdiğini belirten Başkan Savaş, “ Yaptığımız bu çalışma neticesinde bu konudaki uluslar arası alanda atılan ilk adımı gerçekleştirmiş olduk. Ne mutlu ki bu da bize nasip oldu. Bu projenin Hatay'daki tarıma, sosyal hayata, ekolojik dengeye ve turizme büyük katkısı olacak” dedi.

            Antakya Belediye Başkanlığı görevini yürütürken imkanlar dahilinde bu meseleye büyük hassasiyetle eğildiğini hatırlatan Başkan Savaş şu ifadelere yer verdi: “Şimdi de aynı bilinç ve önemle Asi Nehri'ni Akdeniz ve onun mirasıyla buluşturmak istiyoruz. Bu projeye herkesin destek vermesini istiyoruz; çünkü Asi'nin içinden sadece su geçmiyor, medeniyet geçiyor. Bu projenin Hatay'a nefes aldıracağını düşündükçe heyecanlanıyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bu işin en büyük takipçisiyiz.” dedi.

            Tüm katılımcılar tarafından beğenilen projenin alt yapısı oluşturularak en yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanıyor.  

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.01.2015 10:36:06   

Ekmeğini çöpte arayan çocuk

Şehrin muhtelif sokaklarında dilenen Suriyeli göçmenler, vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak dilenirken, 10 yaşında bir çocuk havanın yağışlı ve soğuk olmasına aldırmadan çöp bidonlarından topladığı karton, teneke, pet şişe gibi malzemeleri satarak ailesinin geçimine katkı sağlıyor.

            Topladığı eski malzemeleri koyduğu araba kendisinden kat kat ağır ve büyük olmasına aldırmadan sokak sokak gezerek işini yapmaya çalışıyor. O yaşta olan çocuklar okul sıralarında eğitim ve öğretim görürken, bu gibi çocukların sokaklarda kaldıramadıkları yükün altında ezilmeleri insanın yüreğini burkuyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.01.2015 10:35:14   

Türkiye Kadınlar 3.Liginde gol rekoru:

HATAY SÜMERSPOR: 27 - DUMLUPINARSPOR: 1

 

            Türkiye Kadınlar 3.Ligi 6. Gruba ait maçta Hatay Sümerspor, İskenderun Dumlupınarspor'a adeta gol yağdırarak rakibini 27-1 yendi.

            Pazar günü Antakya Nazım Koka sahasında oynanan maçta Sümerspor bayan takımı rakibine 27 gol atarken rekora koştu.

            Bu arada Ha-tay Sümerspor fut-bolcularından Serpil Teke bu maçta 10 gol atarak yıldızlaşırken, takımın diğer gollerini Açelya Akıllı 6 gol, Eda Demirkol 5 gol, Hatice Kübra Gün 3 gol, Seher Gamze Sürer, Sabahat Gök, Hatice Melis Güçlü attı.

            Antrenör Cansen Yalçınkaya'nın öğrencileri sahadan tarihi bir galibiyetle ayrılırken, ikinci yarıya 3 puanla başlamanın sevincini yaşadı.

            Hatay Sümerspor'un bu farklı galibiyetinde şu sporcular forma giydi: Habibe Aydın (Nuriye Yiğit), Meryem Amık, Seher Gamze Sürer, Gizem Alçınar, Hatice Kübra Gün, Damla Kılınç (Lora Çobanoğlu), Açelya Akıllı, Hatice Melis Güçlü (İlknur Topaloğlu), Eda Demirkol, Serpil Teke, Sabahat Gök

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.01.2015 10:31:04   

Hatay Süper Ligde bugün 3 maç oynanacak

Hatay Süper Amatör Lige bugün oynanacak 3 maçla devam edilecek. Gözcüler, İskenderun dış sahası ve Çekmece sahalarında oynanacak üç maçın başla saati: 14.00 olarak açıklandı.

            Gözcüler sahasında Gözcüler Belediyespor kedi saha ve seyircisi önünde İskenderunspor 1967'yi konuk edecek.

            İskenderun dış sahasında Belen Belediyespor, Ekincilerspor'u konuk ederken, Çekmece sahasında Sümerspor ile İskenderun Belediyesi Gençlik ve Spor takımları karşı karşıya gelecek.

            Hatay 1. Amatör Kümede bugün oynanacak tek maçta Hatay Şirincespor'la Sakaryaspor karşı karşıya gelecek.

            Nazım Koka sahasında oynanacak olan Hatay Şirincespor-Sakaryaspor maçı saat: 14.00'te başlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 6 ay önce / 21.01.2015 10:28:39   

Başkan Kimyeci, çarşı esnafının gönüllerini fethetmeye devam ediyor

Tarihi çarşımız Antakya'nın gözbebeği

            Göreve seçildiği dokuz aydan buyana halkla buluşmalara devam eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, sık sık çarşı esnafını da ziyaret ederek onların gönüllerini fethediyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Eski Buğday Pazarı, Kuyumcular, Meydan, Kavakçılar ve Halep Çarşısı esnafını ziyaret etti. Başkan Kimyeci, çarşı içinde yapılacak olan peyzaj çalışmalarının yanı sıra diğer hizmetler için de esnafında görüşleri alınarak sunulacağını söyledi.

            Çarşı esnafına yapılan ziyarette Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin yanı sıra Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri katılım gösterdi.

            Çarşı esnafı yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette karşılıklı fikir alış verişinde bulunan Başkan Kimyeci, çeşitli konularda esnafa aydınlatıcı bilgiler sundu.

            Kimyeci konuşmasında esnafın beklentilerini, arzularını dikkate alacaklarını ayrıca ifade etti.

            Yapılacak faaliyetlerin planlanarak, çok hızlı bir şekilde uygulamaya geçilmesi için imkânların seferber edileceğini belirten Başkan Kimyeci, “Çarşımızın tarihi dokusuna uygun aynı zamanda çarşı esnafımızın daha çok kazanç sağlayacağı düzenlemelerde bulunacağız. Şehrimizin değerini yükselterek, marka bir kent haline gelmesi için lazım olan ne varsa bunları sağlamak ve uygulamaya geçirmek bizlerin görevidir. Bunları gerçekleştirirken esnafımızın mağdur olmaması için elimizden gelen her türlü yardımı sunacağız.

            Tarihi çarşımız Antakya'nın göz bebeği olacaktır. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin çarşımıza kesinlikle uğramalarını sağlayacağız. Çarşımızı, Antakya'nın kalbi olacak şekilde düzenlemeler yapıp bir çekim merkezi haline dönüştüreceğiz.

            Çarşımızı istenilen hale getirmek üzere yapacağımız çalışmalar neticesinde bir takım esnafımız geçici de olsa rahatsız olabilir. Ama sonuç itibari ile çarşılarımızın değerini arttırmayı, huzur ve mutluluk içerisinde gezmeye, alış verişe gelen konuklar ile esnafımızın daha fazla kazanç sağlamasını hedeflemekteyiz.

            Yapılacak olan çalışmalar, çarşının tarihi dokusunu ön plana çıkartma ve esnafımızın daha fazla gelir elde etmesini amaçlamaktadır. Esnafımızın taleplerini dikkate alarak plan ve projeleri geliştirip uygulama aşamasına geçeceğiz.

            Sizin arzunuz, bizim için esastır” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:13:12   

Güven tazeleyen Şahbaz, yeniden başkan

Reyhanlı Asi Sulama Birliği Kooperatif Başkanı Hüseyin Şahbaz, yapılan genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

            Toplamda kooperatif yönetiminde 24 yıldır hizmet çalışmalarını sürdüren Hüseyin Şahbaz, son sekiz yıldır başkanlık görevini başarıyla sürdürüyor.

            Önümüzdeki dört yıl için genel kurul delegelerinden bir kez daha vize alan Şahbaz'ın amacı Reyhanlılı çiftçilere ekibi ile birlikte en güzel hizmeti verebilmek.

            Hüseyin Şahbaz'ın başkalığa seçildiği Reyhanlı Asi Sulama Birliği kooperatifi yönetiminde İbrahim Akgöl ve Necmettin Zaroğlu üye olarak göreve seçildiler.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:12:03   

HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu:

Bölgemizin kalkınması için çalışıyoruz

            Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halit Yağcıoğlu, HASİAD'ın 20. Gala Yemeği ve plaket takdim töreninde yaptığı konuşmada “İş dünyası olarak örgütleniyor ve birlikten güç doğar ilkesi ile Türkiye'nin ve bölgemizin kalkınması için ortak çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

            Belediye başkanlarımızdan beklediğimiz şehrimizin bir an önce modern bir kent görüntüsüne kavuşması, sosyal yaşam alanların arttırılması, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve trafik sorununun çözülmesi olduğunu belirten HASİAD Başkanı Yağcıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “İş dünyası olarak, Türkiye'mizin kalkınması, istenilen refah düzeyine ulaşması için biz yatırımcılara büyük işler düştüğünün bilinci içerisinde daha çok çalışmayı, daha çok üretmeyi ve paylaşmayı kendimize ilke edindik.

            Biz iş insanları olarak siyasilerden beklediğimiz ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğünün kalıcı olarak devam ettirilmesi aynı zamanda huzur ortamının korunmasıdır.

            İş hayatında haksız rekabetin engellenmesi, bürokrasinin azaltılarak yasal çerçevede işlerinin kolaylaştırılmasıdır.

            Ayrıca belediye başkanlarımızdan beklediğimiz şehrimizin bir an önce modern bir kent görüntüsüne kavuşması, sosyal yaşam alanların arttırılması, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve trafik sorununun çözülmesi. Bizler artık yol, su, elektrik sorununu gündeme getirmekten bile üzüntü duyuyoruz. Bununla ilgili biz iş insanlarına düşen görev ne ise yapmaya hazırız. Başkanlarımızdan da beklediğimiz ben, sen, o değil hep beraber elele bu güzel şehrimizin hak ettiği görüntüye bir an önce kavuşturulmasıdır. Bu nedenledir ki iş dünyası olarak örgütleniyor ve birlikten güç doğar ilkesi ile Türkiye'nin ve bölgemizin kalkınması için ortak çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

            Hüseyin Özbuğday-Özbuğday Şirketler Grubu, Asaf Asfuroğlu-Hilton Müze Hotel, Kenan Güngör-Güngör Şirketler Grubu-Gest Energy, Sami Avcı-Teras Aqua Park Hotel'e Hatay'a yatırım yapan işadamlarına plaket takdimi yapıldı.

            HASİAD kurucu üyeleri Mehmet İhsan Aydeğer-Mimaray İnşaat, Ali Kavak-Akaş Grup Nurettin Mertayak-Merit İnşaat, Züheyr Kara-Hatay Has Otomotiv, Halef Günay-Günay Otomotiv, Erten Elçi-İntaş İnşaat'a plaket takdimi yapıldı.

            Ardından derneğe yeni katılan Hüseyin Kazar-Özkazarlar Hırdavat, İsa Kazar-Özkazarlar Hırdavat, Fevzi Yılmaz-Fevzi Yılmaz İnşaat, Servet Altaş-Ser-Al İnşaat, Mahir Karayel-Karayel Lojistik, Hikmet Günsay-Özburak İnşaat, Ali Sarı-Sarı İnşaat, Hüseyin Kaya-Kayaoğulları Madencilik, Mehmet Yıldız-Yalınbaşlar Ticaret, Ahmet Horoz-Horoz Pompa,

Edip Gümüş-Samtel İletişim, Ercan Güzel-Modelin Mobilya, Barış Taviloğulları-Delta Enerji,

Mahmut Sami Arıca-Arıca İnşaat, Feyruz Atar-Özel Karaçay Tıp Merkezine plaket takdimi yapıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:10:09   

Alakuş'tan İnşaatçılar Sanayi Sitesi müjdesi

Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Kuş, Muzaffer Yasinoğlu, Feyzi Gülmen, Kenan Bakır, Taylan Şeker, Kenan Sürmeli, Niyazi Mengüllüoğlu, Lütfü Arpaçı Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Topaca, Esnafların sorunlarını çözmek için devlet her zaman hazırdır. Esnaf devletin desteğini her alanda hissedecektir. Esnaf Odalarının çalışmalarını yakından izliyoruz. Hizmet ve fayda üreten her girişimi destekliyoruz dedi.

            Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, Hatay Valisi Ercan Topaca'nın esnaflara verdiği önem ve değer nedeniyle teşekkür etti.

            Alakuş; Yayladağı yolunda yapılacak olan Hatay İnşaatçılar Sanayi Sitesi Kooperatifi hakkında Vali Topaca'ya bilgi verdi.

            Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş yaptığı açıklamada “Hatay Valisi Ercan Topaca bu talep ve isteğimize hemen gerekli kurum yetkililerini arayarak anında koordinasyonu sağlayıp, işin hemen sonuçlanmasını istedi. Biz esnaflar olarak Hatay Valisi sayın Ercan Topaca'ya bu ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz.

            Hatay Valisi Ercan Topaca ile yaptığımız görüşmeyi meslektaşlarımıza aktardık. Bu duyarlılık meslektaşlarımız arasında büyük bir sevinç yarattı” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:09:12   

Memurların heba edeceği gün kalmadı

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin, memur ve emeklilerin kayıplarının telafisi hayati derecede önemli olduğunu belirterek “Memurlarımızın artık kaybedecek, feda edecek, heba edecek bir tek günü dahi kalmamıştır” dedi.

            Kamu çalışanlarına 2014 yılı için verilen 123 TL dikkate alındığında, bir memur ailesi, geçtiğimiz yılı 280 lira zararla kapattığını belirten Şahin şu açıklamalarda bulundu: Yaşanan bu erime ortalama olarak maaşlarda %12,56'ya denk geliyor. İşte biz, bu yüzden %12 ek zam istiyoruz. Gerçekler ortadayken hem Memnun-Sen, hem de iktidarın pişkin açıklamaları akıllara zarar veriyor.

            Kelime oyunları yaparak kamu çalışanlarını kimse kandırmaya ve aldatmaya kalkmamalıdır.

            2014 yılı borç yükü ve geçim sıkıntısıyla geçiren memurlar tüm gerçeklerin farkındadır.

            Kamu çalışanları, çalınan 730 günün 365'ini, bin bir güçlük içinde, biraz daha borç batağına saplanarak, kredi kartına yüklenerek, yediğinden, içtiğinden keserek, çocuğunun harçlığından kısarak, soğukta üşüyerek geçirdiler. Şimdi önümüzde çok daha zor geçecek bir 365 gün daha var.

            Geçtiğimiz yıl, bizleri 123 liraya mahkûm edenler, bu yıl da %3+3'e mahkûm ediyorlar.

            Memurları enflasyonun altında ezdiniz; biliniz ki, memurlar bir darbeyi daha kaldıramaz.

            Ekonomi iyi yolda, istikrar sürüyor, enflasyon düşüyor masalı, çarşı pazardaki gerçek fiyatlarla kâbusa döndü. Hükümet, her yıl hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurlarımızı düşük ücret artışına mahkûm ederken, milletimizi zorunlu harcamalarında dahi enflasyon canavarına teslim ediyor.  

            2015 yılının yeni bir toplu sözleşme sürecine sahne olacağı düşünüldüğünde, memurlarımızın bugünkü kayıplarının ve ellerinden uçup giden 730 günün hesabını yaparak sendikal taraflarını belirlemeleri, hayati derecede önem kazanmıştır. Memur-larımızın artık kaybe-decek, feda edecek, heba edecek bir tek günü dahi kalmamış-tır. Bu bakımdan, memur ve emeklilerin kayıplarının telafisi hayati derecede önemlidir.

            Biz, %12 ek zam talebimizi sonuna kadar dile getireceğiz. Biz, memurlarımızın haklarını sonuna kadar müdafaa edeceğiz. Biz, gerçekleri, her şeye rağmen, her platformda, her ortamda söyleyeceğiz.  

            Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, ek zam talebimize herkesten önce itiraz eden, hesap bilmez sözde sendikalar, yüzleri kızarmadan, “Memura %17 zam yaptık” yalanını söyleyenler ise, yarattıkları ekonomik yangının ateşini, milyonlarca memurun bordrolarında görecekler. Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:08:20   

Kokusever güven tazeledi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonunda dernek hizmet binasında gerçekleştirildi.

            Dernek hizmet binasında gerçekleştirilen genel kurula İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ve eşi, 121.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Albay M.Ali Tuna, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Emekli Yarbay Taner Uran ve Genel Merkez yöneticileri ve dernek üyeleri katıldı.

            Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurulu öncesinde bir konuşma yapan dernek başkanı Hakan Kokusever; “Sizlerin zamanını fazla almadan ve engin sabrınıza sığınıp dernek yönetimi olarak, ekip anlayışı ile yani “BİZ” anlayışı ile şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz ve somut özellik arz eden hizmetler gerçekleştirdik.  Kuvvetlerin birlik ve beraberlikten doğduğunu asla unutmadık.” diye konuştu.

            Dernek binasında gerçekleştirilen olağan genel kurulunda Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanlığı görevine tek liste gidilen seçimde mevcut dernek başkanı Hakan Kokusever tekrar oybirliği ile seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine Memet Adaş, Necmettin Yıldırır, Mustafa Sümer ve Ahmet Uçman oybirliği ile seçildiler. Denetleme Kurulu Başkanlığı görevine Abdi Çalışır seçilirken, üyeliklerine M. Cuma Çapar ve Mehmet Bayrakçı seçildi. Genel Merkez Delegeliğine Abdulkadir Aracı seçildi.

            Tuğgeneral Polat'a teşekkür belgesi verildi

            Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanı Hakan Kokusever yapılan genel kurul sonrasında derneğe yaptığı hizmetlerden dolayı İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat'a teşekkür belgesi verdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.01.2015 11:07:16