......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

TED Hatay Koleji'nde Engelliler Günü etkinlikleri

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15'i, yani 1 milyardan fazla kişi çeşitli yeti yitimi (Engellilik) durumuna sahiptir.

            TED Hatay Koleji, engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek, düşündürmek ve empati kurmak adına TED Hatay Koleji öğretmenleri rehberliğinde bir program hazırladı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol takımı yetkili ve sporcularına, TED Hatay Koleji yönetici, öğretmen ve öğrencilerine sundu.

            Daha sonra bu anlamlı günde Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol takımı ile TED Hatay Koleji öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinden oluşan takım bir gösteri maçı yaptı.

            TED Hatay Koleji öğrenci, öğretmen, yönetici ve okul aile birliği üyeleri ile birlikte ülkemizin en eski örgütlerinden biri olan Türkiye Sakatlar Derneği'nin Hatay şubesini ziyaret etti.

            TED Hatay Koleji geleneksel doğa yürüyüşüne katılan veli, öğrenci ve öğretmenlerin bağışları ile alınan tekerlekli sandalyeleri hediye etmek amacıyla bu anlamlı ziyaret gerçekleşti. TED Hatay Koleji ziyareti bir yandan duygusal, bir yandan eğlenceli anlara sahne oldu.

             Ziyarette TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın ve TED Hatay Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Prof. Dr. İsmet Melek  konuşma yaptı.

            Toplanan bağışlar ile satın alınan yedi adet tekerlekli sandalye sahiplerine teslim edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 09.12.2014 12:24:08   

HRT SPOR GECESİ BU AKŞAM

Hatay Radyo Televizyonunda Ömer Cihangir'in hazırlayıp sunduğu Spor Gecesi, 9 Aralık Salı günü akşamı (Bu akşam) dolu dolu gündemiyle ekranlara gelecek.

            Cihangir'in sunumunda yapılacak olan Spor Gecesi'nin konukları Mehmet Kakil ile gazeteci Hasan Yetmez.

            Hatayspor'un Bandırmaspor ile oynadığı 3-3'lük maçın değerlendirmesi, özet görüntüleri eşliğinde Hatayspor'un konuşulacağı Spor Gecesi programı saat:20.20'den itibaren HRT ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 09.12.2014 12:23:25   

Antakya, Gülen’le tek yürek

AK Parti Antakya İlçesi 1. Olağan Kongresini yaptı. Tek liste ile gidilen kongrede Emrullah Gülen AK Parti Antakya İlçe Başkanlığına seçildi.

            Pazar günü Antakya Mahveli Salonunda yapılan kongreye, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, H. Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Murat Genco, AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

            Kongrenin Divan Başkanlığını Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan yaparken Kâtipliğini İnci Özal ve Hasan Çekmen yaptı.

            Kongrede, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasın ardından, Emrullah Gülen, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Murat Genco, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Gurup Başkan Vekili Mihrimah Belma Satır ve Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin birer konuşma yaparak kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

            Ergin kongrede yaptığı konuşmada, siyasette zaman zaman acıların ve üzüntülerin olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Samimi iyi niyetli bir gayret ve dualarınızla buralara geldik. Partinin kongresi için seyyar satıcı esnafımız arabasını bırakıp buraya geliyor. Bu yolda bu beraberliği ve birliği bozmadan, yoldan şaşmadan yolumuza devam edeceğiz.

            Türkiye'ye ne yatırımlar yapıldıysa Hatay'a da aynı yatırımlar yapıldı. Bundan sonrada yapılacak ve yapılmaya devam edecek. Bu uzun yürüyüş sonucu atılan her adım boşa gitmeyecek. Allah bu milletten yardımını esirgemiyor. Allah'ım sev bizi, sevindir bizi, sevdir bizi. Ülkemizde olduğu gibi Hatay'da da güzel eserler meydana geldi.

            2015 yılı Milletvekili seçimlerinden sonra sizlerle milletvekili olarak değil başka bir pozisyonda sizlerle beraber olacağım. Siyasette zaman zaman acılar ve üzüntüler olur. Sizlerden helâlılık istiyorum.” dedi.

            Konuşmaların ardından Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Mihrimah Belma Satır'a yöresel hediye paketi verildi ve

            AK Partiye verdikleri hizmetlerden dolayı da Bekir Sertbaş ve Cahit Atalay'a da teşekkür plaketi verilirken, Büyük Birlik Partisi'nden AK Parti saflarına geçenlere de parti rozeti takıldı.  

            Emrullah Gülen Başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

            Yönetim Kurulu Asıl üyeler: Ahmet Yıldırım, Ali Salcan, Ali Taşdöğen, Aydın Horoz, Aysel Horoz, Cemil Cevrioğlu, Hüseyin Güler, Hüseyin Atahan, Hüseyin Çelik, M. İdo Taşçıoğlu, Kadir Erişkin,  M. Serhat Bahadırlı, M. Ünal Burat, Mehmet Karaca, Mehmet Özgün, Mehmet Uçar, Mithat Kıyak, Murat Bozkır, Mustafa Başak, Mustafa İşlek, Mustafa Kanlı, Muzaffer Alkaya, Özlem Şenses, Remzi Özkan, Reşit Arıcıoğlu, Sadettin Bayraktar, Sinan Canğaz, Yaşar Koşak, Zekeriya Coşkun.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)     


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:11:38   

Şehit er, memleketine uğurlandı

Yayladağı ilçesindeki Kızılçat Hudut Karakolu'nda vatani görevini yaparken, silah arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunu ile şehit olan Piyade Er Taner Kaya'nın cenazesi ailesinin ikamet ettiği İzmir'e törenle gönderildi.

            06 Aralık 2014 Cumartesi günü Hatay Havaalanında gerçekleşen cenaze törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, 2'nci Hudut Alay ve Garnizon Komutanı P. Kur. Alb. Mehmet Ali Tuna, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Altınözü Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, şehidin akrabaları ve askeri erkan katıldı.

            Şehit Er Taner Kaya Mardin/Ömerli nüfusuna kayıtlı olup 20 yaşındaydı. Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:10:47   

TODAİE'NİN YEREP-YERELNET PROJESİ'NDE PİLOT İL HATAY

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi tarafından 1999 yılından itibaren yürütülen 'Yerel Yönetimler İçin Eğitim Malzemesi Geliştirme Proje-si' kapsamında, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve ilçe belediyeleri pilot çalışma alanı olarak belirlendi.

            HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HBB Genel Sekreteri Oğuz Remzi Yılmaz, kısa adı YEREP-YerelNET olan proje yöneticisi ve uzmanlarıyla Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. 

            Proje Yöneticisi ve TODAİE Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Aslı Akay ve beraberindeki proje uzmanları Prof. Dr. Tayfun Çınar, Doç. Dr. Sonay Bayramoğlu, Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Yrd. Doç. Dr. Ozan Zengin, TODAİE Asistanı Merve Akdemir ve Asmin Kavas Urul, YEREP-YerelNET Yerinde Teknik İnceleme Programı hakkında HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a bilgiler verdi.  

            Uzmanlar, Hatay'ın Büyükşehir statüsüne kavuşması sonrasında HBB Başkanı Savaş'ın il bazında yürüttüğü hizmet çalışmaları ve önümüzdeki süreçte yapılması düşünülen projelerin geneliyle ilgili notlar aldı. Hatay'ın her noktasına hizmet götürebilmek adına çalışmalarına öncelikli olarak eksikleri tespit ederek başladıklarını kaydeden HBB Başkanı Savaş, bu noktada HBB'ye bağlı daire başkanlıklarının titiz çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

            Hizmet Sunumu ile ilgili olarak Büyükşehir'in ardından ilçe belediyelerinde de hizmet sunum toplantıları gerçekleştireceklerini belirten Proje Yöneticisi Doç. Dr. Aslı Akay, bu toplantıların yerel yönetimlerde hizmet sunumu bakımından bir iyileştirme sağlayacağının altını çizdi.

            Sohbet havasında geçen bilgilendirme toplantısının ardından Proje Yöneticisi Doç. Dr. Aslı Akay, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a, Hatay'a yaptığı hizmetler ve kendilerini hoşgörü şehri Hatay'a yakışır bir biçimde ağırlaması sebebiyle plaket ve bir çanta dolusu kitap takdim etti.   

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:09:55   

Yıpranma payı ile ilgili çalışmalar ivedilikle yapılmalı

Hatay Sağlık-Sen Yönetim Kurulu, Kamu hizmetlerinin sunumu ile ilgili olarak vatandaşların artan beklenti ve talepleri doğrultusunda son yıllarda hizmet arzının daha kaliteli, etkin ve verimli kılınması konusunda önemli gelişmeler yaşandığını belirtti.

            Hatay Sağlık-Sen Yönetim Kurulu, son günlerde kamuoyuna da yansıdığı gibi akademisyenlerin ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik ciddi çalışmalar yapılarak sonuçlandırıldığını belirterek “Cumhurbaşkanımız tarafından daha önce sağlık çalışanları için uygulamaya konulması düşünülen “yıpranma payı” ile ilgili olarak gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması ve içinin doldurulması fevkalade önemlidir.” dedi.

            Hatay Sağlık-Sen Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamaad şu bilgilerde bulundu: “İnsan sağlığı gibi önemli bir görevi üstlenen sağlık çalışanlarında da doğal olarak ücret artışı ile ilgili beklenti oluşmuştur.

            Diğer kamu görevlilerinin ücretinde bir artış olmasa dahi gerek Hükümetimiz tarafından zorunlu olarak yapılan bazı zamlar gerekse vergi diliminden dolayı kesilen miktarlar ücret artışlarında haklı bir beklentiye yol açmıştır. Bu haklı beklentilerin karşılanması, verilen hizmetlerin layıkıyla yerine getirilmesi konusunda önemli bir teşvik olacaktır.

            Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından daha önce sağlık çalışanları için uygulamaya konulması düşünülen “yıpranma payı” ile ilgili olarak gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması ve içinin doldurulması fevkalade önemlidir.

            Hatay Sağlık-Sen olarak merak ettiğimiz konu ise Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne Doktor şartının ne zaman geleceğidir. Kamuoyunun da çok iyi bildiği gibi Sağlık Bakanlığı çalışanlarının % 80'ini tabip dışı personeller oluşturmaktadır. Ayrıca ciddi anlamda Doktor ihtiyacı olduğu da bilinmekte iken yönetici atamalarındaki “Doktor olma şartı” ile ilgili dayatma kabul edilebilir bir husus değildir.

            Tüm bunların ışığında; yukarıda gündeme aldığımız hususların başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere Sağlık Bakanımız ile Hükümetimizin diğer değerli temsilcileri tarafından yeniden değerlendirilerek sağlık çalışanlarımızın ve ailelerin beklentilerine uygun olarak sonuçlandırılması en büyük arzumuzdur. “ dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:09:07   

Yetişen'den engellilere ziyaret

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Antakya'da bulunan engelliler derneklerini ziyaret etti.

           Ziyarette engelli vatandaşların günlerini kutlayan Yetişen, ”Unutulmamalıdır ki her vatandaşımız bir engelli adayıdır.

            Onun için engelli vatandaşlarımıza günlük yaşamlarında her konuda yardımcı olmak bir vatandaşlık görevidir, senede bir defa değil her gün engelli vatandaşlarımızı hatırlamalıyız” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:08:04   

ZABITALARA “BELEDİYE VE ZABITA MEVZUATI” SEMİNERİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta memurlarına ve görevlilerine “Belediye ve Zabıta Mevzuatı” konulu eğitim semineri verdi. Seminerde belediyelerin ve zabıtaların işlevleri, yetki ve kararları hakkında bilgi verildi.

            Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen eğitim seminerine HBB Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nün Şube Müdürü Mustafa Dönmez, HBB ve ilçe belediyesi zabıtaları ve belediye personelleri katılım gösterdi.

            Programın açılış konuşmasını yapan Zabıta Daire Başkanı Kadıoğlu, Zabıta amiri, memuru ve görevliler arasındaki iletişime değinerek “Her zabıta görevlisinin aklına takılan tüm soruları ve merak ettiklerini Daire Başkanı'na ya da amirine sorup öğrenmelidir. Yeni kurulan belediye olarak ilimizin kamu düzenini ve huzurunu korumak için en iyi olmaya çalışıyoruz. İş ve işlemlerimizi aksatmadan yapmaya, mevzuatımızı en iyi şekilde uuygulamaya çalışıyoruz. Bu seminerle sınırlı kalmayıp bunun gibi değişik konularda eğitim seminerleri hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

            Belediyelerin ve zabıtaların işlevi, yetki ve sorumlulukları hakkında bilgiler veren Dönmez ise. Belediyelerin imar, su, kanalizasyon, ulaştırma, park ve bahçe, eğitim, sosyal yardım gibi hizmetler yapan kuruluşlar olduğunu hatırlatarak, Dış ilişkiler, uluslar arası yardım, ulusal güvenlik, ulusal çapta projeleri ise belediyenin olmayan görevleri olarak sıraladı.

            Tüm kamu idarelerinin stratejik planı hazırlaması gerektiğinin altını çizen Dönmez, “Özellikle imar, su, kanalizasyon, ulaşım, borçların azaltılması gibi alanlarda planların yapılması gerekiyor” dedi.

            Soru cevap şeklinde devam eden eğitim seminerinde HBB ve ilçe belediyesi zabıta görevlilerinin vatandaşlara daha iyi yardımcı olmak, sorunların çözümü noktasında vatandaşları mağdur etmemek ve kamu düzenini daha sağlıklı korumak için “Belediye Zabıta Mevzuatı” anlatıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:07:23   

İş makinesiyle çarpışan motosiklet sürücüsü öldü

Edinilen bilgiye göre, İskenderun istikametine gitmekte olan Muhammet Yeniçeri'nin (18) kullandığı 31 KEC 49 plakalı motosiklet, E-91 karayolu Sanayi Sitesi yakınlarında, sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen iş makinesine çarptı.

            Ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Yeniçeri, Dörtyol Devlet Hastanesine kaldırıldı. Daha sonra İskenderun Devlet Hastanesine kaldırılan Muhammet Yeniçeri hayatını kaybetti.

            İş makinesinin sürücüsünün ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldüğü olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:06:42   

BAŞKAN SAVAŞ'TAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde, şehit ailelerini ziyaret etti.

            Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş derneğe ziyaretinde Şehit aileleri ile birlikte öğlen yemeği yedi.

            Ailelerin yoğun ilgisi ile karşılaşan başkan Savaş “Her daim şehit ailelerimizi ziyaret ediyor hal ve hatırlarını soruyor, bir ihtiyaçları olup olmadığı konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.  Şehitlik mertebesi çok önemli bir mevkidir.

            Şehit olan evlatlarımızın maneviyatına ve geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkmak en büyük görevimizdir.” dedi.

            Yemeğin ardından dernek başkanı Hamit Ölçer, başkan ve ekibinin ilgi ve alakasına şehit aileleri, Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği üyeleri adına sonsuz teşekkürlerini sundu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 08.12.2014 16:05:55