......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261319
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

KİLİSELER NOEL BAYRAMINA HAZIR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri şehir genelinde yürüttüğü çalışmaları sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü cami ve ibadethane temizliği protokolleri kapsamında tüm din ve mezheplere ait ibadethanelerin temizliğini periyodik olarak sürdürüyor. Hıristiyan aleminin noel bayramı münasebetiyle kiliselerde yapılan hummalı hazırlıkların yanı sıra Antakya Belediyesi ekipleri de üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Noel bayramı öncesi kiliselerin iç ve dış mekânlarının tamamını yıkayarak temizleyen Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına gece de devam ederek vatandaşların ibadetine engel olmuyorlar.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada Noel Bayramı öncesi kiliselerin zemin ve bahçelerinin tazyikli sularla yıkandığı, tüm cam ve yüzeylerinin silindiği ve özel ibadethane araçlarının eğitimli ekiplerce temizlendiği belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:41:56   

Alkışlar, İsmail Akgül ve Kültür Tiyatro Topluluğuna

AMATÖR RUH, PROFESYONEL OYUN

            Antakyalı tiyatro sanatçısı İsmail Akgül yönetiminde sahnelenen “Sence kim haklı?” isimli müzikal komedi oyunu tiyatroseverlerden tam not aldı.

            21-22 Aralık Pazar ve Pazartesi akşamı Meclis Kültür Merkezi Özsüt'te sahnelenen müzikal komedi oyunu bir yandan güldürürken, bir yandan da düşündürdü. Sahnede görev alan oyuncuların tamamen amatör ruhla profesyonelce sergiledikleri oyun sonrası salonu tıklım tıkım dolduran seyirciler İsmail hoca ve ekibini ayakta alkışladılar.

            Kabadayı tiplemesi, maço kızlar, siyasetçi parodisi, kaynana-gelin, süpermen, tencere satıcısı ile diğer skeçler beğeni ile izlendi.

            Kültür Tiyatro Topluluğu bünyesinde İsmail Akgül'ün yönetiminde Mehmet Kılıç, Vahit Karagülle, Emre Karakuş, Figen Arslan, Burçin Mermi Dalyan, Umut Eski, Gül Nihal Bostancı, Fethiye Meler, Metin Yıldız, Murat Yılmaz, Öznur Kaçar, Safiye Meraklan, Asena Bozoğlan, Mesut Ağlamış, Fatih Fakı, Ebru Kablan ve Serhat Emir görev aldıkları oyun ve skeçlerde yeteneklerini sergileyerek gelecek için umut verdiler.

            Her zaman oyunculuğuyla ön plana çıkan İsmail Akgül, bu defa yönetmen olarak görev aldığı “Sence kim haklı” adlı müzikal tiyatroda görev alan tüm oyuncularını gösteri sonrası tek tek kutladı. Kuliste budamı gol değil esprisi ortalığı patlattı.

            Programda Hatay Büyükşehir Belediyesinde daire başkanı olan Mehmet Çaparali,  sponsorlara teşekkür plaketlerini takdim etti.

            İsmail Akgül, program sonunda yaptığı konuşmada Mehmet Çaparali'ye, Metin Savaş'a, Ali Kılıç'a, orkestrada görev alan Mesut Hoca'ya, Ali Hoca'ya, Mehmet Kılıç'a, Figen Arslan'a, Zülal'a, spor-sorlara, salona gelen tüm izleyicilere ve rolle-rini başarıyla gerçek-leştiren tüm oyunculara teşekkür etti.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:39:32   

Kasım ayında 1.347 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hatay Bölge Müdürlüğü Hatay'da 2014 Kasım ayında 1 347 konut satıldığını açıkladı.

            TÜİK, Konut Satış İstatistikleri, Kasım 2014 verilerine göre Türkiye'de 2014 Kasım ayında 103 783 konut satıldığı belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Türkiye genelinde konut satışları 2014 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %1,1 oranında artarak 103.783 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 19.566 konut satışı ile en yüksek paya (%18,9) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 11.695 konut satışı (%11,3) ile Ankara, 6.622 konut satışı (%6,4) ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 23 konut ile Ardahan, 24 konut ile Hakkâri ve 50 konut ile Şırnak oldu.

            Türkiye genelinde ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %0,9 oranında artış göstererek 36 925 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışın payı %35,6 oldu. İpotekli satışlarda İstanbul 7 978 konut satışı ve %21,6 pay ile ilk sırayı aldı. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il %46,7 ile Bartın oldu.

            Diğer konut satışları Türkiye genelinde bir önceki yılın aynı ayına göre %1,2 oranında artarak 66 858 oldu.

            Diğer konut satışlarında İstanbul 11 588 konut satışı ve %17,3 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul'daki toplam konut satışları içinde diğer satışların payı %59,2 oldu. Ankara 6 945 diğer konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara'yı 4 035 konut satışı ile İzmir izledi.

            Diğer konut satışının en az olduğu il, 17 konut ile Ardahan oldu.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:34:48   

MKÜ'nün yanımızda olmasını bekliyoruz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne ilçesine fayda sağlamaya yönelik tüm çalışma ve projelerimizde, üniversitemizin yetişmiş insan gücü ve akademik destek anlamında yanımızda olmasını bekliyoruz dedi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, belediye meclis üyelerinden oluşan bir heyetle beraber, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Ziyareti sırasında Rektör Kaya'ya yeni görevinde başarılar dileyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “İlçemizin şekillenmesinde üniversitemizin akademisyenlerine önemli görevler düşmektedir. Bilim insanlarının görüş ve önerileri, özellikle Defne gibi yeni kurulmuş bir ilçe için büyük önem taşımaktadır. İlçemize fayda sağlamaya yönelik tüm çalışma ve projelerimizde, üniversitemizin yetişmiş insan gücü ve akademik destek anlamında yanımızda olmasını bekliyoruz.”şeklinde konuştu.

            Başkan Yaman ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, “Prosedürlere takılmadan, anında çözüm üretebilen bir yönetim olmayı amaçlıyoruz. Üniversite olarak, şehrimizin gelişmesi ve daha güzel çalışmalara imza atılması için gereken desteği vermekten, akademisyenlerimizle birlikte yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:33:29   

Orgeneral Akar'dan Topaca'ya ziyaret

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ı Hatay Valisi Ercan Topaca ve Vali Yardımcıları Valilik önünde karşıladı. Orgeneral Akar ziyarette ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Valilik Binasının 2. Katında bulunan Hatay Devleti Müzesi'ni gezen Orgeneral Akar ve beraberindekiler Valilik Makamına geçerek Vali Topaca ile bir görüşme gerçekleştirdi.

            Ziyarette, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ve 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral S. Bahadır Köse eşlik etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:32:23   

Logarlar ilaçlanıyor

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı çalışan ekipler haşereleri önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla hijyen sağlamak için çöp konteynerlerini ve logar kapaklarını ilaçlıyor.

            Antakya Belediyesi'nce oluşturulan 9 ekip tarafından yürütülen ilaçlama çalışmalarının, ihtiyaç durumuna göre sürdürüldüğü belirtildi.

            Yapılan açıklamada ayrıca şunlara yer verildi; “ Şehrin ana arterlerinden olan Fatih caddesi ve Atatürk caddesi üzerinde araçların yanlış park etmeleri sonucu vatandaşların ve Belediye'nin toplama aracı görevlilerinin çöp konteynerlerine ulaşım güçlüğü çektiği belirtildi.

            Bu sıkıntının giderilmesi hususunda vatandaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda söz konusu caddelerde konteynerlerin bulunduğu yerlerde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce düzenlemeler yapıldı.

            Çöp konteynerlerinin bulunduğu alanın etrafına dubalar monte edilerek araçların park mesafesi uzaklaştırılarak, vatandaşların ve temizlik personelinin konteynere ulaşımı kolaylaştırılmış oldu.

            Antakya Belediyesi pırıl pırıl bir Antakya için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:28:20   

BOKS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

İskenderun'da ilk kez düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası mehter takı-mı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı.

            Kortej öncesi Türkiye'nin dört bir tarafından gelen sporcuları Belediye Başkan Vekili Reşat Çağlar, Belediye Başkan Yardımcıları Ergün Gözüküçük, Cemil Çengel tarafından, İskenderun Doğan Gazinosunda karşılandı.

            Anıt alanından başlayıp eski adliye binası önünde son bulan kortej yürüyüşünün ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Boks Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Nuri Erdener, İskenderun'da ilk kez Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası düzenlendiğini söyledi.

            Hatay'da boks’un daha iyi yerlere geleceğine inandığını ifade eden Erdener, şampiyonada 50 ilden 180 sporcunun mücadele edeceğini belirtti.

            Türkiye Boks Federasyonu Organizasyon Sorumlusu İsmail Nazlı ise bu organizasyonun ilk defa bir ilçede düzenlendiğini kaydetti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 24.12.2014 10:26:28   

HATDEF'TEN BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

İlimizde merkez ve ilçelerdeki derneklerin bir çatı altında toplandığı Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu (HATDEF), toplum adına önemli mesajlar verdi.

            Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, HGC Başkanvekili Zafer Sarı ve gazetecilerle bir araya geldi.

            Hatay'ın menfaati için seçilmiş ve atanmışları birlik ve beraberliğe davet eden Taşçıoğlu, Gaziantep örneğini vererek şu açıklamada bulundu:

            “Bildiğiniz gibi her gün kurulan derneklerimizi kendi tüzüğü içerisinde kalmak kaydıyla hareketlerine katkı vermek, çoğalan derneklerimizi birleştirerek dernekçilik âlemindeki birliğimizi, beraberliğimizi sağlamak. Her önüne gelen dernek kuruyor tezini çürütüp seviyeli sivil toplum oluşturmak ve güçlenmek amacıyla kurulan Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu Hatay'ımızın özelliğini, güzelliğini, mozaiğini bünyesinde barındıran bir kuruluştur.

            Dörtyol'dan Yayladağı'na, Samandağ'ından Hassa'ya kadar tüm Hatay'ımızın problemleriyle ilgilenen bu konuda basın açıklamalarıyla gündeme gelen kurumumuz bugünde bir basın açıklamasıyla karşınızdadır.

            Hatay'ımız yıllardır dünyaya örnek gösterilen mükemmel hoşgörüsü ile bölgesinde kardeşlik ruhundan asla vazgeçmeyen geçtiğimiz yıllarda gördük asla provokasyonlara taviz vermeyen örnek bir yöredir, biz bu özelliklerimizden dolayı yöremizle gurur duyuyoruz.

            Ancak bu özel ve örnek yöremizin komşumuz Suriye'deki kargaşa dolayısı ile birçok yönden de etkilendiği gerçeğini de hepimiz biliyoruz.

            İhracat, uluslararası nakliye, turizm, ticaret, esnaf ve sanatkârlarımızın bölgesel hareketlerden etkilendiğini de hepimiz biliyoruz. Bu konuda Hatay'ımıza pozitif ayrım yapılmasını gündeme getiriyoruz. Özellikle etkilenen sektörlerimizin devlet desteğinden daha çok istifade ettirilmesini talep ediyor bu konunun hepimizin ortak tezi olması gerektiğine inanıyoruz.

            Yerel seçimlerden çıktık, büyük şehir statüsüne kavuştuk, önümüzde bulunan devasa problemlerimizin çözümü için daha süratli davranılmasını arzu ediyoruz. Hepimizin ortak yaşam ihtiyacı olan su, elektrik, yeşil alan, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak ortak mekânlar oluşturulması, yaşlımıza, kadınımıza, çocuklarımızın geleceğine yönelik çalışmalarımızın süratle hayata geçirilebilmesi için projelerin kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz. İlimizin deprem bölgesi olduğu gerçeğini unutmadan bu sorunun arsa ve ada bazında değil toplu konut projeleri ile aşılacağı gerçeğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

            Değerli basın mensupları tüm bu meselelerin aşılması için dün bizden her konuda geri olan ama 20 yıl önce başlattıkları birlik, beraberlik hamlesiyle yöremizin kıskanılacak illeri arasında yer alan Gaziantep'i hepimizin örnek almasını diliyor ve temenni ediyoruz.

            Peki nedir bu Gaziantep örneği,hepimizin bildiği gibi demokrasiye yönetilen ülkemizde sorunları çözmek için en büyük görev seçilen yöneticilere düşer,Gaziantep'te seçilen her idareci iktidar veya muhalefet olsun fark etmez,seçildiği güne kadar partisine seçildiği günden sonra ise siyasi rozetini çıkararak birlik ve beraberlik içerisinde göğsüne hizmet rozetini takarak  Antep'ine hizmet eder Gaziantep'in belediyeleri,siyasi ayrım yapmadan bir bütün olarak çalışır,Gaziantep'te siyaset çok koyu yapılır ama Antep'in menfaatleri söz konusu ise tüm Milletvekilleri,Belediyeler,Odalar,Sivil Toplum Kuruluşları beraber hareket ederler ve bunda da başarılı olurlar.Şimdi soruyorum kıskanmamak mümkün mü !

            Tüm seçilmiş,atanmış ve STK'larımızı,meslek odalarımızı,medyamızı Valimizin öncülüğünde birlik ve beraberliğe davet ediyor her şey Hatay'ımız için diyoruz” dedi.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)


4 yıl, 3 ay önce / 23.12.2014 10:57:07   

HATAY, BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU BEKLİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 28 Aralık Pazar günü Antakya’da yapılacak olan AK Parti Hatay il kongresine katılacak olması tüm Hatay’da heyecana yolaçtı.

            Yeni Başbakanını ilk kez ağırlayacak olan AK Parti Hatay İl Teşkilatıda bu konuda hummalı bir çalışma programı içinde.

            Birlik ve beraberlik içinde geçmesi beklenen AK Parti Hatay İl Kongresine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanında çok sayıda bakan ve milletvekili katılacak.

            AK Parti Hatay İl Teşkilatı, 28 Aralık Pazar günü Antakya Kapalı Spor Salonunda saat: 10.00’da başlayacak kongreye tüm Hataylıları davet etti. (Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 23.12.2014 10:56:08   

112 ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin, Türkiye'de 2 bin 72 Acil Yardım İstasyonunda 33 bin çalışan görev yapmakta olduğunu belirterek “112 çalışanlarının sorunları çözülmeli” dedi.

            Şahin, yaptığı yazılı açıklamada asılsız ihbarda bulananlara mutlaka ceza kesilmeli ve takibi yapılmalıdır diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Sağlıkta dönüşüm ile birlikte sağlık alanında taşeronlaşmanın önü açılmış ve bazı kamu sağlık hizmetleri Anayasa'ya aykırı olmasına rağmen hizmet alımı usulü ile gördürülmektedir. Ne yazık ki bu uygulamaya 112 Acil Sağlık hizmetleri de dâhil edilmeye çalışılmaktadır.  Bazı illerimizde bu tür uygulamalara gidildiği ve bunun yaygınlaştırılmaya çalışıldığı görülmektedir. 112 Acil Hizmetlerinde özelleştirme uygulamalarından vazgeçilmeli ve hali hazırda olan tüm uygulamalar iptal edilmelidir.

            Türk Sağlık-Sen olarak gerçekleştirdiğimiz bir anket çalışmasına göre 112 çalışanlarının yüzde 88'i görev sırasında fiziki ve sözlü şiddete uğradığını belirtmiş, yüzde 86'sı ise vakaya giderken can güvenliğinden endişe duyduğunu ifade etmiştir. Oldukça vahim bir hal alan bu şiddetin önüne geçilmesi için ambulanslarla birlikte polisinde olay yerine aynı zamanda intikalini sağlayacak bir düzenleme yapılmalıdır. Bakanlık bu konuda acilen İçişleri Bakanlığı ile protokolü imzalamalıdır.

            Tüm sağlık çalışanlarının beklediği lisans tamamlama, kamu çalışanlarının çocukları için kreş açılması ve yıpranma payı verilmesi 112 çalışanlarının da önemli gündem maddesini oluşturmaktadır.  Bu iki konuda beyanatlar ve sorunları çözüme kavuşturmayacak sadece oyalama anlamına gelen düzenlemeler yerine somut adımlar atılmasını 112 çalışanları beklemektedirler.

            Belirttiğimiz bu hususlarda yapılacak düzenlemeler ile Türkiye'de acil sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümünde büyük bir yol kat edilmiş olacaktır. Daha nitelikli bir hizmet sunumu ve çalışanların memnuniyetinin sağlanması için dikkat çektiğimiz konular hakkında gerekli düzenlemelerin yapılmasını beklemekteyiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 23.12.2014 10:55:10