......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267890
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler HATAY, BİZİM SEVDAMIZ
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler HATAY, BİZİM SEVDAMIZ

  Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler  HATAY, BİZİM SEVDAMIZ
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, tüm Hatay’a net mesaj vererek Oy verseniz de vermeseniz de tüm Hatay hizmete doyacak. Çünkü Hatay bizim sevdamız dedi.

 

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, AK Parti Milletvekili Abdülkadir Özel, Cumhur İttifakı Arsuz Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necim Bozkurt ve Ak Parti ve MHP ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları ile birlikte birçok partilinin katıldığı Arsuz Karaağaç Mitingi adeta bir bayram havasında coşku ve heyecan ile gerçekleşti.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan kritik yerel seçimlere doğru az zaman kala çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler Arsuz mitinginde yaptığı konuşmada vatandaşı ne oy verdin de ne hizmet istiyorsun diyerek azarlayan, seçmenine tepeden bakan anlayışı sandığa gömeceklerini belirterek biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Belediye hizmetleri lutüf değil Belediye başkanının asli görevidir. Ne yazık ki bu millet 5 yıldır bu zihniyetten çok çekti. Oy veren de hiçbir hizmet alamadı. Ben inanıyorum ki çantada keklik gördükleri ancak hiç hizmet götürmedikleri vatandaşlar da 31 Mart’ta sandıkta gereken dersi verecektir.

Biz Cumhur İttifakı’na oy versin veya vermesin tüm vatandaşlarımıza tüm ilçelerimize hizmet götüreceğimizin sözünü veriyoruz. Çünkü biz Hataylıyız, Hatay’ı seviyoruz. Antakya’yı İskenderun’u imar ederken Samandağ’ın Arsuz’un bu terkedilmişlik haline gönlümüz razı gelir mi? Biz millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz açıklamasında bulunarak tüm Hatay için çok güzel projeler hazırladıklarını” vurguladı.

AĞLAYAN ZİHNİYETİN SONU 31 MART

Coşkulu Arsuz Mitinginin ardından İskenderun Yıldırımtepe ve Buluttepe’li vatandaşlara hitap eden Güler’e Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Türkiye Varlık Fonu A.Ş. YK Üyesi Fuat Tosyalı ve teşkilat üyeleri eşlik etti.

‘Cumhur İttifakı’na 24 Haziran’da sahip çıktınız Rabbim size 31 Mart’ta hizmetkar olmayı nasip etsin diyerek konuşmasına şu sözlerle devam eden Güler,Geride kalan 5 yıllık süreyi boşa geçmiş sayıyoruz.

Önümüzdeki 5 yıl için Hatay için büyük hedeflerimiz var. Önceliğimiz altyapı olacak. Altyapı olmadan çalışma yapmak, sadece sizleri kandırmak olacaktır. Artık sürekli bahane üreten, engelliyorlar diye çocuklar gibi ağlayan zihniyetin sonu geldi. Biz size adam gibi hizmet etmeye geliyoruz” dedi.

BELEN’İN KARARI CUMHUR İTTİFAKI

Gövde gösterisine dönüşen Belen mitinginde Cumhur İttifakı’na ve başkan adaylarına gösterilen büyük sevgi ve coşku BELEN halkının kararını verdi şeklinde yorumlandı.

Arsuz, İskenderun ortak mitinglerin ardından Belen Sarımazı’ya geçen İbrahim Güler, burada havai fişeklerle, davul zurnayla karşılandı.

Görkemli Belen mitingi, Başkan adayı İbrahim Güler’le birlikte Cumhur İttifakı Belen Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, MHP ve AK Partili Milletvekilleri Lütfü Kaşıkçı ve Abdülkadir Özel’e gösterilen büyük ilgi adeta zaferi şimdiden kutluyormuş havasında gerçekleşti.

(Haber Merkezi)

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

Tüm projeler halkın hizmetine sunuluyor

AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutar, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Tutar, Hatay teşkilatına ve belediye başkanlarına çok işler düştüğünü belirterek “2015 Milletvekilleri seçim sürecinde de Hatay teşkilatımıza ve siz değerli belediye başkanlarımıza çok büyük roller düşüyor. Sizler sayesinde hükümetimizin tüm projeleri halkın hizmetine sunuluyor” dedi.

            AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tutar konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu: “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilen AK Parti Hatay İl Kongresi sonrasında oluşturulan yeni yönetimi ziyaret etmek, yanı sıra Hatay teşkilatı ile kucaklaşmak ve siz değerli belediye başkanlarımızı tebrik etmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Öncelikle büyük bir özenle gerçekleştirdiğiniz kongre şehrinizde büyük bir heyecan yarattı. Bundan dolayı şahsınıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni İl Başkanı Ahmet Atıç'ın başarılı olacağına dair inancımız tamdır.

             2015 Milletvekilleri seçim sürecinde de Hatay teşkilatımıza ve siz değerli belediye başkanlarımıza çok büyük roller düşüyor. Sizler sayesinde hükümetimizin tüm projeleri halkın hizmetine sunuluyor. Antakya Belediye Başkanı olarak bu zamana kadar ki çalışmalarınızı takdir ile karşılıyoruz. Toplumun her kesimi ile kucaklaşıyor, halka hizmet noktasında elinizden gelen gayreti gösteriyorsunuz. Bundan sonraki süreçte de görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Kimyeci ise; “95 mahalleden oluşan, 348.000 nüfusa hizmet veren bir belediye olarak, şehrimize hizmet noktasında sizlere ve milletimize layık olmaya gayret ediyoruz. En kısa sürede Antakya'nın öne çıkan bir şehir olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hükümetimize sizler aracılığı ile bir kez daha belediyelerimize yapılan katkı ve desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Sizlere de Hatay'a hizmet gelmesi noktasında yaptığınız katkı ve çabalardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:26:51   

ATSO'dan sigorta acentelerine bilgilendirme

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi ilimizdeki sigortacılara yeni çıkan yasalarla ilgili ve federasyonun gelecekteki hedefleriyle ilgili bilgilendirme yapmak üzere 1 Şubat 2015 Pazar günü ilimizi ziyaret etti.

            ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Barutçu, 11. Meslek Komite Başkanı Halet Güçlü, Komite ve Sigortacı üyelerinin katıldığı toplantı Harbiye Kervan Tesislerinde gerçekleştirildi.

            Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve TÜSAF Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Nebil Dablan, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi'yi Antakya Ticaret ve Sanayi Odası 11 Meslek Grubu (Sigortacılar) olarak ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

            Dablan 30/12/2014 Tarihli 29211 sayılı mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin sigorta sektörü açısından önemli bir değişim olduğunu ifade ederken, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi'nin de ilimizi ziyaret sebebinin ilimizdeki sigortacıları konu ile ilgili bilgilendirmek olduğunu sözlerine ekledi.

            Murat Büyükçelebi ise, 30/12/2014 tarihinde çıkan yasa ile ilgili kapsamlı bir sunum yaptı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:25:20   

Yeni durak ve reklam panoları hizmete girdi

Altınözü ilçesinde kurulumu tamamlanan yolcu bekleme durağı ve reklam panosu faaliyete girdi.

            Belediye olarak vatandaşlara her alanda hizmetin en iyisini sunma gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı şu açıklamalarda bulundu: “Yaptığımız her hizmet, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak içindir. Geçtiğimiz aylarda başladığımız durak yenileme çalışmamız sona erdi.

            İlçemiz genelinde belirlenen yerlere otobüs durağı ve reklam panoları kurularak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yeni duraklar sayesinde otobüs bekleyen vatandaşlarımız yağmurdan ve güneşten daha iyi korunabileceklerdir. Estetik olarak göze hitap eden ve ilçemize değişik bir hava katan duraklarımız, Altınözü'ne hayırlı olsun.” dedi.

            Yapımı tamamlanarak hizmete giren duraklar, yolcular ve vatandaşlar arasında büyük beğeni topladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:23:49   

Yaman: Hayvan pazarı için çalışmalar yapıyoruz

Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ziyarette bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi tarafından karşılandı.

            Defne'de Hayvan Pazarı kurulması ve ipekböceği yetiştiriciliği konularında görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman Defne'de özellikle hayvan pazarının gerekliliğinin altını çizdiği konuşmasında “Bizler Defne Belediyesi olarak kentimize Hayvan pazarı kazandırılması ile ilgili olarak çalışmalar yapıyoruz. Gayri sıhhi olarak yapılan denetimsiz satışların; kamu sağlığı açısından tehditler yaratma ihtimali, alıcı ve satıcıların elverişsiz koşullarda bulunmaları, kentte trafik yoğunluğu ve çevre kirliliği yaratması nedeni ile mümkün olan en kısa sürede Hayvan Pazarı kurmamız gerekmektedir. Kaybolmaya yüz tutan mesleklerimizden olan ipek böceği yetiştiriciliği ve ipekçiliğin yeniden ekonomik bir değer olarak yaşatılması ile ilgili olarak Defne Kent Konseyi ile birlikte projemizi hazırladık ve bu sezon içinde üretime geçmek üzere çalışmalarımıza hız veriyoruz” dedi.

            Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi Defne Belediyesinin Hayvan Pazarı oluşturmak için yaptığı çalışmaların önemine dikkat çekerek “Bölgenin önemli eksiklerinden biri olan Hayvan Pazarının kurulması bizimde müdürlük olarak daha sağlıklı ve etkili denetimler yapabilmemiz açısından önem taşıyor. İl müdürlüğü olarak gerekli desteği sağlamaktan memnun oluruz” dedi.

             İpek böceği yetiştiriciliği hakkında önümüzdeki günlerde Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün de çalışmaları olacağını belirten Tüfekçi “ İpek böceği yetiştiriciliği ve ipekçilik konularında Belediyemizle işbirliği yaparak projelerimizin bir birini tamamlamasına çaba sarf edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:22:08   

Yetişen ziyaretlere devam ediyor

CHP Hatay milletvekili aday adayı Ahmet Yetişen çalışmalarına devam ediyor. Önceki gün Ovakent'e ziyarette bulunan Ahmet Yetişen'i Ovakent Özbek Türkleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Akın ve yöneticiler karşıladı.

            Sıcak ve samimi bir karşılamada bulunan ova kent dernek başkanı Mustafa Akın, Biz sizi Gazeteciler cemiyet başkanı olarak tanıyor ve seviyoruz orada yapmış olduğunuz hizmetleri de biliyoruz, Milletvekili olarak ta İlimize çok hizmetlerinizin olacağına da inanıyoruz size başarılar diliyoruz dedi.

            Yetişen de bu sıcak karşılamadan dolayı Ovakent yönetimine teşekkür ederek, “Bize yapmış olduğunuz bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ediyorum. Allah kısmet ederde Milletvekili olursam ilimize her türlü katkıyı sağlayacağım çünkü tüm sıkıntıların farkındayım” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:21:25   

Şahin: Nöbetlerinin kaldırılmasını istedik

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Bakanlık Şube Başkanı Gülnur Kaptanoğlu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan'ı ziyaret ettiler.

            Ziyarette Genel Başkan Önder Kahveci tarafından aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına getirilen Cumartesi nöbetlerinin kaldırılması yönündeki talebini Kurum Başkanı Özkan'a iletti.

            Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin, çalışanların bu nöbetleri istemediklerini kaydederek "Nöbet tutulacak tut, çalışılacak çalış" gibi talimatlı bir çalışma hayatı artık geride kalmıştır.

            Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları yani yaklaşık 40 bin çalışan bu nöbetleri istememektedir ve iş bırakarak nöbetleri tutmamaktadır. Bu konuda ısrar edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu ısrar çalışanların çalışma şevkini kırmakta, moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Çalışanın mutsuz olduğu zaten hizmet verimliliğini olumsuz etkileyen bu düzenlemeden vazgeçilmelidir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:20:39   

YURTSEVEN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Yurtseven Ailesi, değerli varlığı annelerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

            Yurtas Şirketler Grubu sahipleri Bekir Yurtseven, Ergin Yurtseven, Mehmet Yurtseven ve Uğur Yurtseven ile Tahsin Yurtseven'in anneleri Ayşe Yurtseven 63 yaşında vefat ederek Hakk'ın rahmetine kavuştu.

            Merhumenin cenazesi 2 Şubat Pazartesi günü (Dün) Antakya mezarlık kompleksi camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

            Cenaze törenine Yurtseven Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak Ayşe Hanımefendiyi son yolculuğa uğurladılar.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Ayşe Yurtseven'e Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:20:03   

Okay ve Ceyhan Ailelerinin nişan mutluluğu

Okay ve Ceyhan Aileleri, genç evlatlarının nişan töreniyle mutlu gün yaşadılar.

            Fatime Betül-İsmail Okay çiftinin kızı Merve ile Fatma-Selim Ceyhan çiftinin oğlu Suphi, 1 Şubat 2015 Pazar günü Antakya'da Yayladağılılar Derneği salonunda düzenlenen törende nişan yüzüklerini takarak evliliğe ilk adımı attılar.

            Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Merve Okay ve Suphi Ceyhan'ın nişan törenine iki ailenin akraba, dost ve sevenleri katılarak bu mutluluğu paylaştılar. Bu arada Merve'nin anneannesi Melahat Ergin ve babaannesi Gülay Okay'da bu mutlu günde hazır bulunarak torunlarının nişan sevincini yaşadılar.

            Şekip Varlı ve Eşref Turan hocaların okuduğu Kuran-ı Kerim, mevlit ve ilahiler huşu içinde dinlenilirken, nişan töreni nezih ve huzurlu bir ortamda gerçekleşti. Genç çiftlere aile büyüklerinin nişan yüzüklerini takması ile Merve-Suphi çifti evliliğe ilk adımı attılar.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Okay ve Ceyhan Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, nişanlanan Merve Okay ve Suphi Ceyhan'a hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:19:18   

Yorum Gazetesi, etkinliğe hazır

Yorum Gazetesi, 5 Şubat 2015 tarihinde Hatay Kültür Merkezinde düzenleyeceği etkinlik öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

            5 Şubat 1993 tarihinde kurulan Yorum Gazetesi, 22 yılı geride bırakarak 5 Şubat Perşembe günü 23. yayın yılına girecek olmanın heyecanı içinde.

            Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin, etkinlik programı ile ilgili şu bilgilerde bulundu:

            “5 Şubat tarihinde 23. yılımıza girecek olmanın sevinç ve heyecanı içindeyiz. Yüce Allah'ıma şükürler olsun dürüst ve ilkeli yayıncılık çizgimizle bugünlere geldik.

            Sunuculuğu-nu Ömer Cihangir'in yapacağı programda şair Ali Parlak, neyzen İlhami İnalöz'ün eşliğinde davetlilere en güzel şiirlerini okuyacak. Ayrıca gecenin finalinde yöremizin sevilen tiyatro sanatçısı Mesut Kurt ve ekibiyle komedi üzerine keyifli bir saat yaşayacağız.

            Gecemize katkı sağlayan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine, Türkmen İnşaat sahibi Zeynel Abidin Türkmen'e, Yurtas Şirketler Grubu adına Bekir Yurtseven'e, Astray Uluslar arası Taşımacılık sahibi Rasim Ray'a, Reyhanlı Asi Sulam Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz'a ve Ahmet Canbaz Temizlik Hizmetleri Şirketine teşekkür plaketi takdimimiz olacak.

            5 Şubat Perşembe günü saat:19.30'da Hatay Kültür Merkezinde yapılacak olan bu özel etkinliğe tüm okuyucularımızı ve hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:17:37   

Hatay, dünyanın gözbebeği

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı eğitimci - yazar Mehmet Şan, Ankara temasları sırasında Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Şahin'i ziyaret etti.

            Şan, ziyaret programında yaptığı konuşmada “Hatay sadece ülkemizin değil limanları ve kara bağlantıları ile dünyanın göz bebeği olduğunu düşünüyorum.” dedi.

            Milletvekili aday adaylığını açıkladığı günden itibaren Hatay için yapmak istediği projeleri anlatan Mehmet Şan Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Şahin'e ziyareti sırasında projeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

            Yapılan ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Mehmet Şan, "Hatay sadece ülkemizin değil limanları ve kara bağlantıları ile dünyanın göz bebeği olduğunu düşünüyorum.  Ekonomik olarak Türkiye'de kendi kendini geçindirebilen ve ülkemize de büyük katkıda bulunan sayılı iller arasındadır. Ancak dünyadaki krizler ve bölgede Türkiye'nin dışında oluşan olayların etkisiyle küçük çaplı daralmalar yaşansa da bu sorunlara farklı çözümler aranabilir.

            Örneğin Hatay gözlerini turizme ve sanayi atılımına çevirebilir. Hatay'ın birbirinden güzel doğal harikaları ile gizli kalan tarihi, iyi bir tanımın yapılması ile Hatay'da İzmir ve Antalya kadar turizm de etkin olabilir.

            Bunların yanı sıra Hatay sanayide de bir devrim yapmalıdır.  Büyük miktarda tarıma elverişsiz arazileri mevcut olan Hatay büyük bir organize sanayi kurmalı ve insanlarına iş istihdamı sağlamalıdır. Bu da ancak güçlü ve girişken milletvekilleri ile olabilir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 03.02.2015 12:16:59