......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254692
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

HİZMET NEREDE KİMYECİ ORADA

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kent genelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek ilgili kurum müdürlerinden bilgi alıyor.

            Geçtiğimiz hafta sonu Antakya Belediyesi ekipleri tarafından kent gelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleme imkanı bulan Başkan Kimyeci, hizmete girmesi beklenen sanayi sitesi yolu üzerinde yapılan çalışmaları denetledi. Yapılan denetimde Başkan Kimyeci'nin yansıra Başkan Yardımcısı Armağan Teköz, Fen İşleri Müdürü Nihat Tazeaslan da yer aldı.

            Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Odabaşı Mahallesi-Sanayi Sitesi arasında yaptığı yol açma çalışması kapsamında Odabaşı Deresi üzerinde kutu menfez yapımını tamamladı. Bölgede incelemelerde bulunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Odabaşı Deresi üzerinden geçecek yolun kutu menfez çalışmasının tamamlandığını ifade ederek, “Kent araç ve yaya trafiğini rahatlatmak, Antakya'yı İskenderun yolu istikametine doğru terk eden araçlara alternatif yol sunma adına Kavaslı Köprüsü ile Odabaşı Carrefour kavşağı arasında 1.1 km. uzunluğunda, 12 metre genişliğinde alternatif yol çalışmalarının sonuna gelindi.

            Bu yola bağlantılı ve devamı yönünde 1.4 Km'lik sanayi sitesine direk giden bir başka yolu açmak üzere yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu kapsamda Odabaşı Deresi üzerinden geçecek yolun kutu menfez çalışmasını tamamladık. Kutu menfezin kenar boşluklarını kayalar ile doldurduk. 12 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde kutu menfezimiz Odabaşı Deresindeki su akışının daha güvenli olmasını sağlayacak” dedi.

            Hizmete sunulacak sanayi sitesi yolu güzergâhında zemin çalışmasının yapıldığını ifade eden Başkan Kimyeci, “Hemşehrilerimiz sanayi sitesi yolunu önümüzdeki günlerde gönül rahatlığı içinde kullanmaya başlayabilir.” dedi.

(Haber merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:59:03   

Şükran duygularıyla andık

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 76'ncı yıl dönümünde bir kez daha şükran ve rahmetle andık.

            Dün Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma töreni, çelenklerin Anıta sunulması ile başladı. Saat 09.05'i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ile birlikte beraber bayrağımız göndere çekildi. Daha sonra Hatay Valisi Ercan Topaca, Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı.

            Vali Topaca, deftere şunları yazdı: “Aramızdan ayrılışının 76.yıldönümü münasebetiyle huzurunuzdayız. Ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkaran, toplumumuzu çağdaş yaşam biçimine kavuşturan ölümsüz önderimiz olarak gönüllerdeki erişilmez yeriniz değişmeyecek, size olan sevgimiz, saygımız ve inancımız artarak devam edecektir. Yüksek hatıranız önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor ve sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

            Dün Anıt Alanında yapılan törenin ardından anma programına Hatay Kültür Merkezinde devam edildi.

            Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen törene, Hatay Valisi Ercan Topaca'nın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Kur. Alb. Mehmet Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, askeri erkan, kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, dini cemaat liderleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlarımız katıldı.

            Bedii Sabuncu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik sunumu eşliğinde gerçekleşen “Atatürk Fotoğrafları Sergisi”nin açılışı ve serginin gezilmesinin ardından Vali Topaca, protokol üyeleri ve vatandaşlar “Atatürk'ü Anma Programı”nı izlemek üzere hep birlikte salona geçti.

            Nihal Turgut Anlar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programda Binbaşı Bülent Sayın günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı. Okul Müdürü Cemal Gülistan'ın konuşmasının ardından okul öğrencilerinin hazırladığı 10 Kasım Atatürk Oratoryosu izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Oratoryonun ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:57:33   

ÖLÜ BEBEK BULUNDU

Dörtyol İlçesinde Numuneevler Mahallesi H. Bayram Türkoğlu Bulvarı üzerinde İnci Sokakta terk edilmiş bir oto içerisinde bir bebek olduğunu gören vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerine haber verdi.

             Olay yerine gelen emniyet güçleri aracın camını kırarak bebeğe ulaştıklarında bebeğin ölmüş olduğunu fark etti.

            Yeni doğmuş bebeğin cenazesi Dörtyol Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken aracın plakasından yola çıkan emniyet güçleri B.K. (26), G.B. (43) ve 18 yaşından küçük olan C.K. ya ulaştı.

            İfadelerinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılarla birlikte bebeğin annesi olduğu iddia edilen 18 yaşından küçük Ç.B.'nin ise tedavi edilmek üzere Dörtyol Devlet Hastanesinde polis nezaretinde tutulmakta olduğu ifade edildi.

            Bebeğin ise yaklaşık 12 saat önce doğmuş olabileceği, doğum öncesi mi, sonrası mı öldüğünün ise ancak Adana Adli Tıp Kurumunda yapılacak otopsinin ardından belirleneceği öğrenildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:56:02   

VEKİL İMAM-HATİP VE MÜEZZİN SINAVI 18 KASIM'DA

Hatay il Müftülüğünce 2014 Yılı DHBT Sınavından 60 ve üstü alan kişiler için 2016 yılında yapılacak olan DHBT sınavına kadar kullanılmak üzere Vekil İmam-hatip ve Müezzin Kayyım Kadroları için 18 Kasım 2014 Salı günü sınav yapılacak. Şartları tutan adaylar İl Müftülüğüne başvurmaları gerekiyor.

            Vekil İmam-hatip ve Müezzin Kayyım Kadroları için yapılacak sınav 18.11.2014 Salı günü Saat:9:00 da Hatay İl Müftülüğünde yapılacağı bildirildi.

            Sınav ile ilgili Hatay İl Müftülüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Herhangi bir sebeple görevlisi geçici olarak en az 3(üç) ay süreli görevinden ayrılan ve ayrılacak olan (yurtdışı görevi, ücretsiz izin, istirahat raporu, geçici görevlendirme vb.) imam-hatip ve müezzin-kayyımların yerine 657 sayılı D.M.K.' nun 86. maddesi gereğince 2/3 maaşla vekil olarak atanacakların camilerin önem ve öncelik durumuna göre tespiti için mülakat yapılacak ve bundan sonra yapılacak vekil görevlendirmeler bu sınav sonucuna göre oluşan sıralamaya göre yapılacaktır.

Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranacak Şartlar

            1- Vekil İmam-Hatip ve müezzin kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

            2- 2014 Yılı DHBT sınavdan en az 60 ve yukarı puana sahip olmak.

            3- Vekil imam-hatip olarak atanmak için en az imam-hatip lisesi mezunu ve üstü dini öğrenim, vekil müezzin-kayyımlık için en az imam-hatip lisesi mezunu, üstü dini öğrenim mezunu veya lise mezunu ve hafız olmak,

            4-En son yapılan 2014 KPSS' ye girmiş olmak.

            5- Halen vekil olarak görev yapıp da yukarıdaki şartları taşıyanlar için 18 Kasım 2014 tarihi itibariyle görevi sona erecek olmak. (bu tarihten sonra görev süresi sona erecek olanlar mülakata alınmayacaklardır.)

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

            Adaylar belgeleri şahsen veya ıslak imzalı dilekçeleri ve diplomanın aslı bulunmak kaydı ile postayla il Müftülüğü personel kısım şefliğine teslim etme/göndermeleri gerekir.

1- Dilekçe, 2- Diploma fotokopisi, 3- Hafızlık Belgesi fotokopisi (hafız olduğunu beyan edenler için), 4- DHBT Sınav Sonuç Çıktısı

            Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar 03/11/2014 - 17/11/2014 tarihleri mesai günleri 08:30-16:30 saatlerinde istenen belgelerle birlikte il müftülüğümüze şahsen veya mektupla müracaat edeceklerdir. Bu duyuruda belirtilen şartlara uygun olmayan, faks ve e-maille yapılan müracaatlar ile 17/11/2014 tarihi (saat 17:00) dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

            Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:54:35   

Defne Belediyesi, çalışmalara ağırlık verdi

Defne Belediyesi yol düzeltme ve onarım çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde yeni yol yapımı çalışmalarına ağırlık verdi.

            Geçtiğimiz hafta Armutlu ve Çekmece'de yoğunlaşan çalışma programına bu hafta Dursunlu ve Subaşı Mahalleleri de eklendi. Yapılan çalışmaları bölge bölge takip eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, zemin düzeltme işleminin tamamlandığı sokak ve ara yollarda yeni parkelerin döşendiğini, zaman içerisinde yağışlar veya başka sebeplerle yol çökmelerinin yaşanmaması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti.

            Başkan Yaman yaptığı açıklamada “Defne halkının hak ettiği kent standartlarını sağlamak bizim başlıca hedeflerimizden biri. İlçemiz genelindeki tüm yolların gerek asfaltlanması gerekse parke döşenmesi çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede ve en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Programa alınan bölgelerimizde Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

            Doğal gaz ve kanalizasyon işleri gibi yetki alanımız dışındaki altyapı çalışmalarının henüz sonuçlanmadığı bölgelerimiz ile ilgili olarak yetkili mercilerle irtibat halindeyiz. En kısa sürede yol yenileme projelerimizi hayata geçirmek, her sokak ve caddemizin yol ve çevre koşullarını iyileştirmek için ekiplerimizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:50:19   

Muhasebeciler kanun hakkında bilgilendirildi

Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 6552 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına dair kanun hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

            6552 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun hakkında Hatay ve İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odalarında bilgilendirme toplantıları yapıldı.

            Hatay Vergi Dairesi Başkanlığının Hatay SMMMO ve İskenderun SMMMO işbirliği ile düzenlemiş olduğu toplantılarda açılış konuşmasını yapan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol kanunla ilgili bilgiler verdi.

            Hatay Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında yapılan toplantıdaki sunum İstanbul SMMMO eğitmeni Murat Ceyhan, İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında yapılan toplantıdaki ise sunum Tahsilat Müdür V. Engin Aygün tarafından yapıldı.

            Soru cevap kısmında Grup Müdürü Ahmet Tecimen, Antakya Vergi Dairesi Müdür V. Ali Şerifler, Tahsilat Müdür V. Engin Aygün ve Akdeniz Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Özbey tarafından yapılan toplantılara Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, SMMMO Başkanları Abdullah Korkmaz ve Alaattin Özbülbül, Grup Müdürleri, Vergi Dairesi Müdürleri, oda mensupları, mükellefler ile vergi dairesi müdürlüklerinin takip ve icra servisi şefleri katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:49:26   

41 KANALDA CANLI YAYINLANACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul'da düzenlediği etkinliğin finalinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda saat:14.30'da Dünyaca ünlü Antakya Medeniyetler Korosu, “Özledik” temalı sürprizlerle dolu çok etkileyici bir organizasyonla sahne alacak.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği “Özledik” temalı İstanbul programında sahne alacak Antakya Medeniyetler Korosu Konseri 11 Kasım Salı günü saat 14:30'da, HRT, KRAL TV başta olmak üzere 41 kanaldan canlı olarak izlenebilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:47:55   

Kakil ve Ayoğlu Ailelerinin mutlu günü

Spor camiasının tanınmış ismi, Hatayspor'un efsanevi futbolcularından Mehmet Kakil, kızının düğün töreni ile hayatının en anlamlı günlerinden birini yaşadı.

            Arzu-Mehmet Kakil çiftinin güzel kızı Bedriye ile Huriye-Mecit Ayoğlu çiftinin yakışıklı oğlu M.Arafat, 8 Kasım 2014 Cumartesi günü akşamı Helena Center Düğün Salonunda düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdiler.

            Nezih bir ortamda yapılan düğüne Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakaplan, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, meclis üyeleri, Hatayspor'un eski futbolcuları ile yüzlerce davetli katılarak bu mutluluğu paylaştılar.

            Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen genç çiftin nikahı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci tarafından kıyıldı. Düğün pastasını da birlikte kesen Bedriye-M.Arafat Ayoğlu çifti, ilk dilimleri birbirlerine ikram ettiler.

            Neşe içinde başlayan düğün töreni güzel bir ortamda sona ererken, genç çiftler yeni bir hayata birlikte başladılar.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Kakil ve Ayoğlu Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, Bedriye-M.Arafat Ayoğlu çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber & Yorum: Sadullah Ergin)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:41:57   

Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu perdelerini açtı

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Tiyatro Topluluğu, geçtiğimiz hafta sonu perdelerini açtı. “Yaşasın Temizlik” isimli çocuk oyunu ile sahneye çıkan topluluğu izlemeye gelen çocukların coşkusu görülmeye değerdi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, oyundan sonra sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik ederken kısa da bir konuşma yaptı. Başkan Kimyeci konuşmasında; “Öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Bu güzel oyunu hazırlayarak çocuklarımıza temizlik bilincini aşılayan, mikroplardan korunma ve çevre temizliği konusunda önemli mesajlar veren kıymetli oyuncularımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Antakya Belediyesi olarak bizlerin asli görevi sokaklarımızı, caddelerimizi, parklarımızı ve bahçelerimizi temizleyerek pırıl pırıl yapmaktır. Bunları yaparak vatandaşlarımıza en iyi ortamı hazırlamayı amaçlıyoruz. Tabi sizlerin de bu temizliği koruma konusunda duyarlılık içerisinde olması gerekiyor. Bu nedenle sizlerin duyarlılığı ile daha temiz bir Antakya'ya sahip olacağınıza inanıyorum. Bu güzel programa katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. ” dedi.

            Antakya Kültür Merkezi'nde sahnelenen ve yaklaşık 500 kişinin ücretsiz olarak izlediği oyun, çocuklara temizlik ve önemi hakkında öğretici bilgiler de verdi. Hamza Ölmez'in yönettiği oyun sezon süresince çeşitli zaman ve mekanlarda minik izleyicileri ile buluşmaya devam edecek.

            Minik izleyicilerin yanı sıra oyunu aileleri ile birlikte izlemek ve Tiyatro Topluluğuna verdikleri destekleri göstermek amacıyla etkinliğe Ak Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, eşi Raciye Yeşildal ve çocukları, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, eşi Nursel Kimyeci ve çocukları, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Belediyesi Meclis Üyeleri, Antakya Belediyesi Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliğin sonunda çocuklara balon dağıtan Başkan Kimyeci, oyunu seyretmeye gelen ailelerle günün anısına hatıra fotoğrafları çekilmeyi de ihmal etmedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:40:08   

Vali Topaca İskenderun OSB yöneticilerinden brifing aldı

Hatay Valisi Ercan Topaca,Gıda, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi yetkililerinden bölgede devam eden faaliyetler hakkında brifing aldı.

            İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen toplantıya İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, OSB Başkanı Fatih Tosyalı ve Yönetim kurulu Üyeleri, İşadamları ve İlgili İl Müdürleri katıldı.

            Vali Topaca toplantıdan sonra İskenderun 2. Organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 2 ay önce / 11.11.2014 10:38:41