......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

HEDEFİMİZ MODERN HATAY

Hatay'ın her noktasına hizmet götürme çalışmalarını sürdüren Hatay Büyükşehir (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi.

            HBB Başkanı Savaş, ziyaret programlarında yaptığı konuşmada “Temel hedefimiz, Hatay'ın her noktasını altyapı ve üstyapısıyla modern bir kent haline getirmek olacak” dedi.

            Hatay'a hizmet etmek amacıyla insan odaklı ve geleceğe dönük çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Başkan Savaş, 15 ilçenin tamamına eşit ve kaliteli hizmet sunabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

            Hemşehrileri tarafından gösterilen teveccühe layık olarak, büyük bir sorumluluk bilinci içinde çalıştıklarını belirten Başkan Savaş, “Bize verilen hizmet etme yetkisinin ağırlığının bilincinde olarak bu göreve talip oldum. Yerel seçim sonrasında HBB Meclisi'nde yaşanan gerilimli ortamı atlatarak Hatay'a hizmet etmeye başlamamız ise geçtiğimiz aylarda mümkün olabildi. Bu anlamda hizmetlerimizi ortaya koymaya başlayacağımız önümüzdeki uzun süreç içerisinde temel hedefimiz, Hatay'ın her noktasını altyapı ve üstyapısıyla modern bir kent haline getirmek olacak” dedi.

            Sosyal belediyecilik anlayışının gereklerini yerine getirmek üzere hemşehrilerinin talep-lerini bir bir dinledikle-rini ve daha sonra hizmet aşamasına geçtiklerini vurgulayan Başkanı Savaş, halkın isteklerini bir emir olarak gördüklerini söyledi.

            Halk toplantılarına katılan vatandaşlar ise Başkan Savaş'a Hatay'ın huzurunu koruduğu ve ortaya koyduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:57:09   

Hatay Mobilyası İstanbul'da görücüye çıkıyor

İlimizin sektör mesleği olan mobilyacılık, İstanbul'da yapılacak olan mobilya fuarında görücüye çıkacak.

            Hatay Esnaf ve Sanatkârları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada 27 Ocak-01 Şubat 2015 tarihin-de İSMOB (İstanbul Mobilya Fuarı) CNREXPO Yeşilköy İstanbul'da gerçekleşecek olan Mobilya Fuarına Antakya Mobilyacılarımızdan 11 firmanın katılacağını bildirdi.

            HESOB Başkanı Teksöz İstanbul'da yapılacak olan mobilya fuarına Lavinya Mobilya, Modelin Mobilya, Berva Mobilya, Köseoğlu Mobilya, Kısmet Aksesuar, Çavuşoğlu Mobilya, Gökçesan Aksesuar, Furaks Aksesuar, Yücel Aksesuar, Oğuz Mobilya, Akabe Aksesuar'ın katılacağını belirtti.

            HESOB Başkanı Teksöz, bu fuarın ülkemize ve ilimize büyük katkılar sağlayacağı bilinci içerisinde olduklarını belirterek “Bu organizasyona emeği geçen ve katkıda bulunan Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca'ya, Eski Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sayın Sadullah Ergin'e, DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur Yıldız'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:56:06   

Hizmette sınır tanımıyor

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetlerine yenilerini ekleyerek vatandaşlarına hizmet sunmada sınır tanımıyor.

            Antakya Kaymakamlığı, Antakya Belediyesi, Antakya İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gençlere yönelik sosyal faaliyetleri düzenlenmesi amacıyla protokol imza töreni düzenlendi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mustafa Kılıç, Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Emine Atmaca katılım gösterdi.

            Antakya Belediyesi ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Başkan Kimyeci, “Yapılan protokol ile şehir insanımızın, gençlerimizin ve yavrularımızın boş zamanlarını üretken hale getirmek, yavrularımızın ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak, halkımızın sağlıklı eğitim ortamlarından yararlanmasını sağlamaktır. Eğitim seviyesini yükseltmek, mesleki kurslar ve kuma salonlarımızla yavrularımızın meslek edinmelerini, boş zamanlarında ders çalışacakları ortamları hazırlamak üzere böyle bir sosyal projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

            İlçe Halk Eğitim Merkezinin de katkıları ile bünyemizde gitar, ney, keman, bağlama, mozaik yapım, okuma ders çalışma salon hizmetleri, halk oyunları, resim ve pratik İngilizce gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacağız.” dedi.

            Düzenlenecek olan kurslara Antakya Mahfel Sosyal Tesisleri'nde faaliyetlerini sürdüren Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler birimine bizzat başvuru yapılması gerektiğini hatırlatan Başkan Kimyeci, düzenlenecek olan kursların ücretsiz olduğunu açıkladı.

            Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop imza töreninde yaptığı açıklamada, eğitimin dinamik bir süreç olduğunu, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile Antakya Belediyesi arasında imzalanan bu protokol ile gençlerin sosyal aktivitelerine farklı bir yaklaşımla zenginleştirilmesi yolunda adımlar atılacağını ifade etti.

            Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen protokol imzalanarak hayata geçirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:53:50   

Yaman: Tüm okullara gideceğiz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman okullarla ilgili başlatmış olduğu kampanyaya hız kesmeden devam ediyor.

            Okulların sorunlarını yerinde tespit eden Başkan Yaman okul yöneticileri ve öğretmenlerinin yanı sıra muhtarların, okul aile birliği üyelerinin ve Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı toplantılarda okullar ve çevreleri hakkında geniş bilgi topluyor.

            Okul gezilerinin önemine vurgu yapan Başkan Yaman “Okul gezilerimizde yalnızca okullarla ilgili değil tüm mahalleyle ilgilide bilgi toplama sorunları yerinde tespit etme şansına sahip oluyoruz,  okul ziyaretlerimiz sırasında tarafımıza iletilen sorunları dilek ve önerileri raporlayarak çözüm yolları arıyoruz. Belediyemizce çözüm getirilebilecek konularda derhal müdahale ediyor, bizim yetki alanımıza girmeyen konularla ilgili olarak ta ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibata geçiyoruz” dedi. 

            Son gezilerinde Harbiye mahallesindeki beş okula giden heyet Harbiye Esenbulak İlkokulu, Harbiye Atatürk İlkokulu, Selahiddin Güzel İlkokulu, Semire- Mehmet Karaali ortaokulu ve Harbiye Selim Tevfik Eskiocak lisesini ziyaret etti. Kampanya kapsamında Okullara hijyenik maddelerden oluşan temizlik katkı paketleri, oturma bankları, seyyar çöp kovaları ve çöp ayrıştırma kumbaraları hediye edildi. 

            Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Defne'de eğitim veren tüm okullara ziyaretimiz devam edecek” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:52:53   

ÖZGÜN BASKI RESİM SERGİSİ PRIME MALL'DA

Prime Mall Antakya'da sanatsal etkinlikler devam ediyor.

            10 Ocak Cumartesi günü başlayan ve 18 gün boyunca Antakyalı sanatseverlerle buluşacak olan  “Özgün Baskı” resim sergisi açılışı Prime Mall Antakya Sanat Galerisi'nde gerçekleşti.

            Farklı çalışmaların yer aldığı Türkan Kudsioğlu ve Faden Suzan Kudsioğlu'na ait resim sergisi açılışında kent halkı tabloları büyük ilgiyle incelediler.

            Prime Mall Antakya yetkilileri, tüm sanatseverleri yaşamın ve sanatın merkezine bekliyor. (Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:51:50   

HBB ASFALTLAMADA HIZ KESMİYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, hafta sonu olmasına rağmen Kumlu ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi'nde yapılan beton asfalt serme çalışmalarını yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı.

            Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Savaş, beton asfalt serme çalışmalarını yürüten ekibe kolaylıklar dileyerek, “Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanında olan her yolda ve her mahallede asfaltlama çalışması gerçekleştirerek, Hatay'ımızı düzgün ve tertemiz yollara kavuşturacağız.” dedi.

            Beton asfaltla tanışan ve mutlulukları yüzlerine yansıyan vatandaşlar ise, Başkan Savaş'a yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür etti ve Başkan Savaş'la asfalt yol üzerinde yürüyüp fikir alışverişinde bulundular.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:51:17   

Vali Teoman İlkokulu'nun geleneksel dayanışma yemeğinde veliler ve öğretmenler bir kez daha kaynaştı

Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerdir

            Vali Teoman İlkokulu Okul Aile Birliği, geleneksel hale getirilen birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğini coşkulu bir atmosferde gerçekleştirdi.

            Vali Teoman İlkokulu Müdürü Emin Karagöz etkinlikte yaptığı konuşmada, “Gelecek çocukların, çocukları geleceğe hazırlayanda öğretmenlerdir.” dedi.

            Cumartesi günü Yaman Restoran tesislerinden düzenlenen dayanışma yemeğinde veliler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler

            Vali Teoman İlkokulu Müdürü Emin Karagöz etkinlikte yaptığı konuşmada okul aile birliğinin çalışmalarından övgü ile bahsederek konuşmasına şöyle devam etti; “Tanışma, dayanışma, birlik ve beraberlik içinde olmanızdan seviniyoruz. Vali Teoman eğitimde öne çıkan bir okul olup önemli projelere imza atmıştır. Gelecek çocukların, çocukları geleceğe hazırlayanda öğretmenlerdir. Bu tip birlik ve beraberliği her zaman yapmalıyız.” dedi.

            Etkinlikte konuşma yapan okul aile birliği Başkanı Çiğdem Karakaya'da şunları dile getirdi: “Bugün burada okulumuz okul aile birliğince düzenlenen 'Dayanışma Yemeği' adlı etkinliğimizi yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Okulumuz okul aile birliği yönetim kurulumuz adına Sayın Müdürüm emeklerine paha biçilemez sevgili öğretmenlerimiz ve siz saygıdeğer veliler etkinliğimize hoş geldiniz.

            Tanışma ve dayanışma yemeğimizin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, velilerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.

            Okul Aile Birliği olarak öğretmenlerimizi ve velilerimizi böyle bir organizasyonla bir araya getirerek aramızdaki bağları kuvvetlendirmektir.

            Biz Vali Teoman İlkokulu çatısı altında okul idaresi, öğretmen, öğrenci velisi ile bir aileyiz. Çocuklarımızın eğitim öğretim gördüğü, akademik bilgilerle donatılırken sosyalleştiği, hayata hazırladığı okullarımıza her alanda sahip çıkmalıyız. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın bu çatı altında daha mutlu, daha huzurlu ve daha başarılı olmaları için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeliyiz.

            Günden güne başarısı, itibarı artan okulumuz bu yıl da büyük bir projeye imza attı. Yeni ortopedik sıralarla modern eğitim-öğretime daha sağlıklı, keyifli, renkli bir boyut kazandırıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:50:30   

MAKİNE İKMAL TESİSİ SANAYİ ESNAFINA DESTEK SAĞLAYACAK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yeni sanayi sitesindeki Antakya Belediyesi Makine İkmal biriminin temelini atarak hizmetlerin eksiksiz olarak halkımızın ayağına kadar sunulacağını, makine ikmal tesisinin sanayi esnafımıza büyük destek sağlayacağını söyledi.

            Antakya Belediyesi Makine İkmal birimi temel atma törenine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya Belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ile çok sayıda davetli katılım gösterdi.

            Yeni Sanayi Sitesi son caddede temeli atılan Makine İkmal Birimi, 9,5 dönüm arazi üzerine 1 adet idari bina, 1 adet atölye ve yıkama, yağlama binası, 1 adet bekçi kulübesinden ibaret olduğunu belirten Başkan Kimyeci, “Makine İkmal biriminin temelini atmadan önce hem iki binamızı hem de sanayi sitesini sel ve su baskınlarına karşı iki adet 2x3 m genişliğinde 75 metre uzunluğunda trapez kanal yaptık. Önümüzdeki günlerde bir trapez kanal daha yaparak yağışlardan sonra oluşacak sel ve su baskınlarına böylelikle son vermiş olacağız. Sanayi sitesi esnafımız bizim için önemli esnaflar içinde yer almaktadır. Sanayi sitesi esnafımızın rahat bir ortamda çalışma yaparak ekmek kazanması şehir ekonomisine büyük katkı sağlamaya devam edecektir.

            Bu tesis ile hem mevcut araçlarımızın bakımını, onarımını, eksiklerini giderebileceğimiz gibi iş makinalarımızın bakımı, onarımını yapacağız. Böyle büyük bir mekânın sanayi sitemizin içerisinde olmasını da esnafımızla destek konusunda çok önemsedik. Hayırlısıyla temelini atıyoruz. Buranın temelini atmakla kalmıyor yaptığımız trapezlerle 2500 iş yerinin bulunduğu sanayimizi su baskınlarından da korumuş oluyoruz. Tüm Antakya'mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

            Yapılan dualar ve kurban kesimi sonrasında Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, butona basarak makine ikmal biriminin temeline beton dökme işlemini gerçekleştirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:48:56   

Yumurta üretim miktarı arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kümes Hayvancılığı Üretimi, Kasım 2014 verilerine göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarı bir önceki aya göre %0,2 arttı.

            TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki aya göre %8,9 tavuk eti üretimi ise %6,5 arttığı belirtilerek şu açıklamalara yer verildi: “Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen hindi sayısı bir önceki aya göre %1,4 hindi eti üretimi ise %0,9 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarı bir önceki yılın aynı ayına göre %1,7 arttı.

            Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %14 tavuk eti üretimi ise %16,4 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen hindi sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %1,5 hindi eti üretimi ise %5,5 arttı.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:47:53   

ARSUZ'A YENİ İÇMESUYU HATTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Arsuz ilçesinde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarma çalışmalarının hızla devam ettiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, Arsuz ilçesinde aşırı yağışların etkisiyle sel ve su taşkınları yaşanan bölgelerde zarar gören içmesuyu hatlarının yenileme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. HATSU ekipleri Konacık, Arpa çiftlik, Beyköy, Hacı Ahmetli, Avcılar suyu mahalleleri ve kent merkezinde zarar gören bölgelere toplamda 3000 metrelik içmesuyu hattının döşeneceğini açıkladı.

            Su kesintilerinin yaşandığı bölgelere anında müdahale edildiğini bildiren HATSU İdaresi, ilçe genelinde 25 kişilik ekip oluşturulduğunu ve çevre bölgelerden takviye sağlanarak çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğü belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 3 ay önce / 13.01.2015 12:47:00