......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254692
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

EKİN DERSHANELERİ'NDEN 'OKUL' MÜJDESİ

Bilimsel kolektif eğitimin adresi Ekin Dershaneleri, Harbiye Boğaziçi Otel'de düzenlenen yemekli toplantıda, dershanecilikteki dönüşüm süreci ile birlikte Ekin Okulları'na dönüşecekleri müjdesini Ekin öğretmenleri, çalışanları ve aileleri ile paylaştı.

            Hatay'ın köklü ve başarılı eğitim kurumlarından biri olan Ekin Dershaneleri, tüm şubelerindeki öğretmen ve çalışanlarının aileleri ile birlikte tam kadro katıldığı gecede, Ekin Okulları müjdesini verdi. Dönüşüm sürecini başarı ile değerlendiren Ekin Dershaneleri'nin kutlama gecesinde açılış konuşmasını yapan Ekin Dershaneleri Kurucu Müdürü David Çağan, bilimsel kolektif eğitimin merkezi olan kurumlarının her daim eğitim camiasında yer alacağının altını çizerken, çevre yolu yakınlarında aldıkları parsel üzerine yeni okulu inşa edeceklerini dile getirdi.

            16 yılı geride bırakan Ekin Dershaneleri'nin dershanecilikteki dönüşüm sürecini çok iyi değerlendirdiğini belirten Çağan “eğitimin doğru adresi olan kurumumuz, bu süreçte önemli bir adım attı. Çevre yolu yakınlarında üzerine okulumuzu inşa edeceğimiz parselimizi satın aldık. Her zaman söylediğimiz gibi bilimsel kolektif eğitimin merkezi olan Ekin Dershaneleri, bundan böyle de başarı odaklı eğitim hizmetine devam edecektir... İnşallah en geç iki yıl sonra da hep birlikte okulumuzun açılış kokteylini yine hep birlikte yaparız” diye konuştu.

            Ekin Dershaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu da yaptığı konuşmada ise, mutlu bir tablo oluşturan Ekin ailesinin, geleceğe umutla baktığını ifade ederken, bu durumunda kurumlarının yarattığı olumlu sinerjinin bir sonucu olduğunu söyledi.

            Ekin Dershaneleri'nin, eğitim sistemindeki dönüşüm sürecini iyi değerlendirdiğinin altını çizen Ekin Dershaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu “Dershanemiz bugüne kadar Türkiye'de ve Hatay'da adından söz ettiren, eğitimde kalite yaratan ve bugüne kadar gençlerin umutlarına katkı yapan bir kurum olmuştur. Bundan sonrada bu kurum Hatay'da büyüyerek zirveye çıkarak kurumsal varlığını devam ettirecektir. 28 Mart 1999 tarihinde “Önce İnsan Önce Eğitim” sloganı ile kurulan Ekin Dershaneleri, bugün 4 şubesi ile kurumsal işleyişini sürdürürken, eğitim ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam etmektedir.

            Dershanelerimiz Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde başvurularını yaparak bütün şubeleri ile dönüşüm sürecine girmiştir. Son derece modern projesi ile bilimsel kolektif eğitimin okullaşma sürecine giren Ekin Dershaneleri, Ekin Okulları olarak kurumsal bir kimliğe kavuşacaktır. Bunu Ekin öğretmenlerine, çalışanlarına ve tüm Hatay'a müjdelemekten büyük kıvanç duyuyorum.15 yıl boyunca bu kimliği yaratan tüm çalışanlarımıza,şuan aramızda olan,olmayan tüm öğretmenlerimize, sekreterlerimize, müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmaların ardından geceye aileleri ile katılan Ekin Dershanesi çalışanları, Fikret İflazi ve Semir Büyükaşık tarafından seslendirilen birbirinden güzel eserler ile doyasıya eğlendi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:53:36   

BARIŞÇIL HAREKETLERE DESTEĞİMİZ TAM

Terziler Odası Başkanı Ruşen Akyüz ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ı ziyaret etti.

            Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ve esnafın toplumdaki yerinin anlatıldığı ziyarette, Başkan Savaş, dışarıdan pek çok unsurun ilimizi karıştırmaya çalıştığı ortamda esnafın birlik içinde duruşunun takdirlik bir hareket olduğunun altını çizdi.

            İlimizin bu günlere gelişinde bu şehrin ahenginin ve renginin bozulmayışında esnafın, odaların ve diğer sivil toplum kuruluşlarının büyük katkısının olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, “Bu barışçıl hareketleri desteklemeye devam ediyoruz. Esnafımızla, odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyoruz. Hatay'ımızın tüm ahengiyle çalışırken hiçbir zaman siyasi ve bölgesel ayrım yapmadık, yapmamaya da devam edeceğiz” dedi.

            Kabullerinden ötürü Başkan Savaş'a memnuniyetini dile getiren Başkan Akyüz, Bu ilin birliğine ve beraberliğine önem veren belediye başkanlarının olması ilimiz için bir şans olduğunu ifade ederek, bu ilin huzuru ve kalkınması için gereken tüm desteğe hazır olduklarını belirtti.

(Haber merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:52:26   

SAVAŞ: HATAY'IN BİRLİĞİNİ KANITLADIK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Dörtyol ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odalarında Büyükşehir Yasasıyla ilgili düzenlenen toplantıda Ortadoğu'da ve ilimize komşu olan Suriye'de yaşanan olaylarda esnafın, iş adamlarının ve vatandaşların etkilenmemesi için izledikleri yolu anlattı.

            Ortadoğu'nun genelinde özellikle komşumuz Suriye'de yaşanan olayların insanlık adına üzüntü verici bir durum olduğunu belirten Başkan Savaş, Antakya Belediye Başkanı iken bu olayların ayak seslerinin duyulmaya başlandığı andan itibaren Erzin'den Samandağı'na kadar, Yayladağı'ndan Hassa'ya kadar toplam 2 bin 500 toplatı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

            Bu toplantıların Hatay'ın tüm renkleriyle, tüm katmanlarıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Savaş, "Bu olayların ayak seslerini duyduk ama maalesef olaylar baş gösterdi. Yağmur gibi de ilimize insanlar geldi. Bu olaylarla Lojistik sektörümüz, küçük esnafımız çok sıkıntı yaşadı. Daha sonra bütün toplum bu hadiselerden sıkıntı yaşamaya başladı, gençlerimiz işsiz kalmaya başladı. Daha çok Altınözü, Reyhanlı, Yayladağı ve Antakya taraflarındaki hemşehrilerimiz sosyolojik açıdan çok daha rahatsız. Suriye'de gelenler yarı fiyatına çalıştığı için ilimizdeki gençlerimiz işsiz kalıyor" dedi.

            Özellikle Reyhanlı'da yaşanan patlamalardan sonra birlik beraberlik ve dayanışma toplantılarını sıklaştırdıklarını vurgulayan Başkan Savaş "Provokasyonlara kapılmamak için muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla sık sık biraraya geldik. Bu toplantılarla hem birliğimizi beraberliğimizi pekiştirdik hem de ilimizin komşu ülkeler gibi olmasının önüne geçtik. Bu ateş çemberinde bu birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız çok önemli bir şey.

            Böylece Hatay'ın provakasyonlara kanmayacağını birbirine nasıl bağlı olduğunu kanıtladık" dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:51:46   

Rektör Kaya'dan, kardeşlik mesajı

Mustafa Kemal Üniversitesi'nin yedinci Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya kalabalık bir heyet eşliğinde alkışlarla görevine başladı.

            Rektör Kaya mesaisinin ilk dakikalarında barış ve kardeşlik mesajları verdi. Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Önlen tarafından Rektörlük Binişi giydirilen Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya'nın heyecanı konuşmasına da yansıdı.

            Akademik ve idari personelin devir teslim töreninde hazır bulunduğu konuşmada, oldukça duygusal anlar yaşayan Rektör Kaya, tek dertlerinin daha fazla çalışmak olacağının altını çizerek Mustafa Kemal Üniversitesi'ni yarınlara taşıyacaklarını vurguladı.

            MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, konuşmasına şöyle devam etti : “Bu mutlu günün Üniversitemize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün yeni bir sayfa açıyoruz. Üniversitemizi kalkındırmak için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapacağız. Herkes bu üniversitede bir aile ferdi olarak hareket edecek. Hiç ayrılık gayrılık olmayacak. Bundan sonra hiçbir derdimizin olmayacağını düşünüyorum. Kavga etsek de kendi aramızda olacak. Bu üniversiteyi kalkındırmak için herkesin gece gündüz çalışmasını istiyoruz.” dedi.

            Konuşmasın-da Hatay'a yakışır bir üniversite olmak için yoğun mesai harcayacaklarını da dile getiren Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, ilk icraatlarının özlük hakları verilmeyen tüm öğretim üyelerinin sorunlarını ivedilikle çözmek olacağını, bunun ise ilk yönetim kurulunda ele alınacağını aktardı. Herkese hakkının verileceğini kaydeden Rektör Kaya, bundan asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:50:52   

MİRAÇ CAMİİ PARKINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ

Antakya Belediyesi tarafından daha yeşil bir Antakya için yürütülen çalışmalar kapsamında 4 yeni park projesi hayata geçirilmişti.

            Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından işbirliği ile yürütülen çalışmalarda projesi hayata geçen 4 parktan bir tanesi olan ve yaklaşık 2,5 dönüm arazi üzerine kurulan Saraykent Mahallesi Miraç Camii parkının Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarında son aşamaya gelindiği bildirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada her iki birimin de bir arada çalışarak gerçekleştirdiği çalışmada, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, parke döşeme ve bordür çalışmalarının tamamlandığı bildirildi. Açıklamada Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yürütülecek olan çalışmanın son aşamasında çimlendirme, mevsim çiçekleri ekimi, ağaçlandırma, aydınlatma veotomatik sulama sistemi, fitness spor aletleri, kent mobilyaları ve oyun parkı montajı yapılacağı belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:50:07   

BAKAN ÇELİK, DİNGİL'İ ZİYARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i makamında ziyaret etti.

            Bakan Faruk Çelik, belediye çalışmalarında, Başkan Seyfi Dingil'e başarılar dileyerek,”İskenderun'un uzun bir zaman sonra iktidar partisi ile buluşması memnuniyet verici bir durum. AK Parti belediyecilik anlamında Türkiye'de örnek bir partidir. Sizlerin kısa bir zaman içerisinde ortaya koyduğu projeler İskenderun'un gelişmesi ve kalkınması açısından büyük bir önem taşıyacaktır. Bizlerde Ankara'da sizlerin her zaman yanındayız. Her zaman destek olmaya hazırız. Tüm İskenderun halkına sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

            İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Sayın Bakanım. Bizler göreve gelir gelmez hiç vakit kaybetmeden İskenderun için kısa, orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye projeler hazırladık. Amacımız İskenderun halkına en iyi hizmeti verebilmektir. Bizler ortak akıl içerisinde tüm kurumlar ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Her şey İskenderun için diyoruz” şeklinde konuştu.

            Başkan Seyfi Dingil ziyaret anısına Bakan Çelik'e anı tabağı takdim etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:49:33   

Yaman, okullara temizlik desteğini sürdürüyor

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Kasım ayında başlattığı “Okullarda Hijyen Kampanyası” kapsamında okul gezilerine aralıksız devam ediyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın ziyaret ettiği okullar arasında bu sefer Hüseyinli İlkokulu, Özengili İlk ve Orta Okulu, Çökek İlk ve Orta Okulu, Turunçlu Şehit Hakan Üçyıldız İlk ve Orta Okulu yer aldı. Gittiği okullarda okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarların yanı sıra okul aile birliği yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Yaman, öğrencilerden de yoğun ilgi gördü.

            Çocukların temiz çevre koşullarında eğitim görmesi için okullara temizlik desteği verilmesi konusunda titiz davranan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Çocuklarımızın sağlığını korumak ve onlara hijyenik koşullar sağlamak için temizlik ekiplerimiz okul bahçeleri ve çevresinde çalışmalar yürütüyor. Ayrıca başlatmış olduğumuz “Okullarda Hijyen Kampanyası” ile okullara temizlik maddesi desteği de veriyoruz. Öğretmenlerimiz ve velilerimizden çocuklarımıza el yıkama alışkanlığının kazandırılması konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.”şeklinde konuştu.

            Başkan Yaman yaptığı okul ziyaretlerinde hem okulların hem de okulların bulunduğu mahallelerin sorunlarını dinledi. En çok dile getirilen konulardan biri de ulaşım sorunu idi. Otobüs ve dolmuş güzergâhlarının mahalle merkezlerini ve okulları kapsamıyor oluşundan kaynaklı sıkıntıları dinleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, konu ile ilgili olarak yetkili mercilerle görüşüleceğinin sözünü verdi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın neredeyse hiç gidilmemiş okullara yaptığı ziyaretler özellikle öğretmenler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

            Başkan Yaman'ın mevcut sorunlarla bizzat ilgileniyor olmasından duyulan memnuniyeti öğretmenler “Ezberleri bozuyorsunuz; buralara gelip sorunlarımızı bizden dinlemeniz ve okullarımızın durumunu incelemeniz bizi çok mutlu etti. Verdiğiniz destek bizim için çok değerli.” sözleriyle ifade etti.

            Çökek Mahallesinde bulunan okulda ulaşım sorunu, okul bina ve bahçesinin bakımsız kalmış olması ve okul gereçlerinin yetersizliği gibi sıkıntıların konuşulmasının ardından, öğretmenler öğrencilerin kitap ihtiyacından bahsetti.

            Okuma kitaplarının azlığı nedeniyle çocukları okumaya yeterince teşvik edemediklerini vurgulayan öğretmenlerle okul kütüphanesini gezen Başkan Yaman en kısa zamanda bu konuyla ilgilenilerek kitap ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

            Okullarda Hijyen Kampanyası kapsamında, temizlik maddelerinden oluşan paketlerin yetkililere teslim edildiği okul gezilerine önümüzdeki haftalarda da devam edilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:47:26   

HATSU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Merkez ilçe Antakya'ya bağlı Altınçay mahallesinde inşaatı devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi spor ve yaşam kompleksinin yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının döşendiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınçay mahallesinde yapılan Spor tesisi ve yaşam merkezinin yağmursuyu  ve kanalizasyon hattında betonarme borularının kullanıldığını belirterek, uzun vadede bölgede büyük bir rahatlama yaşanacağını bildirdi. Ayrıca çevrede bulunan evlerin kirli su hatlarının kaçak bağlantılarla dereye akışını tespit ettiklerini açıklayan idare, bu hatların iptal edilerek yeni yapılan kanalizasyon hattına bağlandığını bu sayede dere temizliğine katkı sağlandığını ifade etti.

             HATSU idaresi 3 kamyon, iki kepçe ve 15 kişilik ekip tarafından yapılan 25 metrelik yeni kanalizasyon ve yağmursuyu hat döşemesinin3 günlük bir çalışmanın ardından tamamlandığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:46:31   

ÇOCUKLARA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından organize edilen ve Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun sergilediği “Yaşasın Temizlik” isimli tiyatro oyununu izleyen çocuklar bol kahkahalı anlar yaşadı.

           Antakya Belediyesi'nin her mahalleye tiyatro götürme düşüncesi ile yola çıkan ve 8 Kasım 2014 tarihinden bu yana Antakya merkezde, Narlıca'da, Serinyol'da sahne alan Yaşasın Temizlik oyunu, geçtiğimiz hafta sonu Ovakent mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda Ovakent'li çocuklar için sahne aldı.

            Her hafta yaklaşık 500 çocuğa ulaşan oyunda çevre temizliği ve önemi anlatılırken, çocuklara tiyatro sevgisinin de aşılanması amaçlanıyor. Yoğun ilgi ile izlenen oyunun sonunda ise hediye edilen balonları alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:45:33   

GENÇLİK'İN GENÇLERİ COŞTU

Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 Genç takımı Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerken, U-17 Genç takımı da Odabaşıspor'u 9-0 yenmeyi başardı

            Hatay 1.Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, alt yapıya önem vermenin meyvelerini almaya başladı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 takımı Cumartesi günü Nazım Koka sahasında oynanan maçta Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerek üç puanı aldı. Sarı-Siyahlı Antakya ekibinin gollerini Yunus Aydın (2), Yusuf Gençer, Yusuf Alp ve Burak Yılmaz atarken Deniz Arabacı üç asistle farklı skora katkı sağladı.

U-17 TAKIMI 9 GOL ATTI

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-17 takımı da Pazar günü Nazım Koka sahasında oynadığı Odabaşıspor maçını 9-0 kazanarak zirve yarışını sürdürdü.

            Cebrail Kaplan, Caner Doğan, Erkan Türemiş hakem üçlüsünün başarıyla yönettiği maçta gözlemci olarak Nuri Gülen görev yaptı.

            Antakya Gençlik antrenörü Mustafa Yılmaz ile Odabaşıspor antrenörü Ayhan Kılıç'ın öğrencileri centilmence mücadele ederek takdir kazandılar.

            Maça hızlı başlayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 5.dakikada Mehmet Kılıç ile gol perdesini açtı. 21. Dakikada Hüseyin Çiftçigil ve 34. Dakikada Bünyamin Yavuz'un golleriyle Antakya ekibi ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı.

            Günün başarılı ismi Mehmet Kılıç 42. ve 44. dakikalarda attığı gollerle farkı beşe çıkardı. 52.dakikada Süleyman Bayraktar, 65. Dakikada Mehmet Kılıç, 67. Dakikada Burak Şehoğlu ve 72. Dakikada Mustafa Kemal Çolak attığı gollerle 9-0'lık galibiyeti sağladılar.

            Bu maçta 4 gol atan ve bir şutu direkten dönen Mehmet Kılıç maçın yıldızı olurken, Şamil Konuşkan ve Bünyamin Yavuz'da çok iyi oynadılar. Oyuna sonradan giren yetenekli kaleci Batuhan Çetin'de başarılı maç çıkardı. Maç sonrası soyunma odasında galibiyet, geçen hafta talihsiz sakatlık yaşayan Süleyman Bayraktar ve Mehmet Ali Kıcım'a hediye edildi.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, antrenörler Ahmet Hayri Yılmaz, Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcuları tebrik ederken, bu ortama katkı sağlayan Başkanvekili Ahmet Davut, ana sponsor Yuvam Dekor sahibi ve Kulüp 2. Başkanı Bedi Yıldız ile tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 02.12.2014 10:44:18