......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242622
YORUM MANŞET
GÜNGÖR: HER İKİ ADAYA BAŞARILAR
GÜNGÖR: HER İKİ ADAYA BAŞARILAR

GÜNGÖR: HER İKİ ADAYA BAŞARILARHatay’da iş dünyasının tanınmış isimlerinden M.Remzi Güngör, yaklaşan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimleri öncesi iki adaya da başarılar dileyerek bu konuda tarafsız olduğunu kamuoyuna açıkladı.

  Güngör, bazı yayın organlarında kendisinin Ali Kavak ile birlikte olduğu şeklindeki iddialar üzerine yaptığı yazılı açıklama ile tarafsız konumda olduğunu vurguladı.

ATSO seçimlerinin Antakya’mız için hayırlı olacak şekilde sonuçlanmasını dileyen Güngör, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bildiğimiz üzere Nisan 2018’de Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimleri yapılacaktır. Bu seçimde Sayın Ali Kavak ve Sayın Hikmet Çinçin başkanlığa aday olduklarını açıklamışlardır. Seçim sürecine girilen şu günlerde her iki tarafta yoğun bir şekilde oda üyesi firmalar ve temsilcileri ile görüşmeler yapmaktadırlar. Bu yarışta her ikisi de Babam Sayın Ali Güngör’ün yakın dostlarıdır. Hem Sayın Ali Kavak hem de Sayın Hikmet Çinçin ağabeylerime başarılar diliyorum.

Seçim süresinde öncelikle bana, ekibinde yer alarak birlikte çalışma teklifinde bulunan Sayın Ali Kavak ağabeyim olmak üzere yine ekibinde bulunmamı teklif eden beni onurlandıran Sayın Hikmet Çinçin ağabeyime de teşekkür ediyorum.

Her ikisinin de bana ve aileme gösterdiği teveccüh beni onurlandırmıştır. Ancak her iki grup içerisinde de hem baba dostlarım, büyüklerim; hem de benim çok yakın arkadaşlarım bulunmaktadır.

Sonuç olarak; Bu ekiplerden hangisinin tarafında olursam olayım diğer taraftaki dost ve arkadaşlarımın kırılacağını, güceneceğini biliyorum.

Yunus Emre’nin “Kırma dostun kalbini; onaracak ustası yok” sözlerinde olduğu gibi ben, hiçbir dost ve arkadaşımın kırılmasını istemiyorum. ATSO seçimlerini Antakya’mız için hayırlı olacak şekilde sonuçlanmasını arzu ediyorum. Bu duygu ve düşünceler ile her iki gruba da başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimi sizler aracılığı ile tüm ATSO üyesi kurum ve şahıslara iletilmesini rica ediyorum. Antakya’daki tüm dost ve hemşehrilerimize saygı ve şükranlarımızı sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

ATSO 1. SIRADA
ATSO 1. SIRADA

ATSO 1. SIRADAAntakya Ticaret ve Sanayi Odası Hikmet Çinçin, Türkiye’de ki 300 oda ve borsa arasında proje gerçekleştirmesi açısından ATSO’nun 1. sırada olduğunu belirterek mali açıdan da odanın çok güçlü duruma geldiğini açıkladı

Nisan ayının 7’sinde yapılacak olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası genel kurulu öncesi başkan Hikmet Çinçin, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ait çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gardenya Salonunda düzenlenen basın toplantısına HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HGC Başkanvekili Sadullah Ergin ve çok sayıda gazeteci katıldı. Önce slayt eşliğinde hizmet ve icraatların gösterilmesinin ardından ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, şu önemli bilgilerde bulundu:  

ATSO, ÇOK GÜÇLÜ HALE GELDİ

Türkiye’de ki 300 oda ve borsa arasında proje gerçekleştirmesi açısından ATSO 1. Sırada. Mali açıdan odamız çok güçlü duruma geldi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun deyimi ile ATSO 5 yıldızlı oda seviyesinde.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak binamızı yeniden yaptırıyoruz. O dönemde açık ihale yapıldı. İnşaat alanında meydana gelen talihsiz olay, üç üniversitenin incelemesinde tabii afet raporu verildi. Yargı sürecinde ATSO değil yüklenici firma konunun muhatabı.

Günyazı mıntıkasında Adalet Sarayı yanında tapusu ATSO’ya ait arsa, ANMEGOP projesinde ki makine ekipmanları ve Mutfak Müzesi binasında ki teçhizatları ATSO demirbaşları arasında yer alıyor. Aynıca banka kasasında 3 milyon 116 bin TL ve pos cihazlarında 1,5 milyon TL birikim yapmışız.

HATAY’IN SOSYAL HAYATINA KATKI SAĞLADIK

Hatay’ın sosyal ve ekonomik gelişimi için büyük çaba gösterdik. Kamu yararına hizmet için çalışan başta Emniyet Müdürlüğü olmak üzere Hatay’ın sosyal hayatına katkı sağlayan kuruluşlara ve bazı STK’lara toplamda 2 milyon lira bağış yaptık.

Hakkımızda ki iddialar 8,5 ay boyunca müfettişler tarafından araştırıldı. Yapılan incelemede aklandık. Ancak bazı gazetelerde ve sosyal medyada seçim malzemesi yapılarak dolaşan iddiaların hepsi gerçek dışıdır.

AKİB BAŞARISIZ

ATSO Başkan adayı olan Ali Kavak’ın başkanı olduğu AKİB’in üyeleri son dönemlerde ya iflas etmiş ya geriye gitmiştir. Sayın Kavak yaş sebze meyve sektörünü koruyabilirdi. Oysa bu dönemde Karadeniz firmaları holdingleşti.

Okul yapılması güzel ve okula karşı değiliz ama Hataylı olan Ali Kavak, AKİB tarafından yapılan okulu niçin Hatay iline değil de Mersin’e yaptırdı? AKİB için büyük paralar harcanan reklam filimi çekildi ancak niçin bir yerde yayınlanmadı?

Dfif kaynağında biriken tanıtım fonu paraları kullanılmayınca OHAL tarafından bu paralara el konulmuş. İhracatçılara 120 milyon TL. hibe sağladık diyorlar biz bu paraları bulamadık.

(Yorum Haber Merkezi)

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

Kur`an ziyafetinde Filistin için dua edildiİskenderun Belediyesi`nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri çerçevesinde İskenderun İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen Kur`an-ı Kerim ziyafetinde, Filistin`de ve Dünyanın birçok bölgesinde zulüm gören müslümanlar için dua edildi.

Anıt alanında düzenlenen Kur`an-ı Kerim ziyafetine, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun ilçe müftüsü Mehmet Taştan, İskenderun ilçe emniyet müdürü Cengiz Başar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, yaptığı konuşmada, Ramazan ayının Kur`an ayı olduğunu, böylesi bir ayda dahi Müslümanların zulüm ve işkence gördüğünü söyledi.

Müslümanlara yönelik saldırıların devam ettiğini fakat Türkiye dışında bütün dünyanın sessiz kaldığını belirten Müftü Taştan, `Barış için kurulmuş birtakım teşkilatlar, barışı kendilerine reva görebiliyorlar fakat söz konusu Müslüman olunca kıllarını kıpırdatmıyor` dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise Gazze`de ve Dünyanın birçok yerinde Müslümanlara yönelik saldırıların olduğunu belirterek, ”Gazze`de kan acı gözyaşı devam ediyor. Dünyanın her tarafında şiddet gören, zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. İskenderun`dan bu kardeşlerimize selam ve dua gönderiyoruz. Allah yar ve yardımları olsun. Bu saldırıları yapanları kınıyoruz” şeklinde görüş beyan etti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mübarek ramazanı, yaklaşan ramazan bayramını ve mübarek kadir gecesini tebrik ederek, bu anlamlı etkinliğe emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kur`an`ı Kerim Okuma Yarışmasında Dünya birincisi olan Afrikalı Abdurrahman Sadien ve İranlı Ahmet Ebul Kasimi Kuran-ı Kerim okudu.

Finalde ise başta Filistin olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm gören Müslümanlar için Arapça duayı Abdurrahman Sadien ve Abdullah Ebul Kasım birlikte yaptılar. Gecenin sonunda Dünya birincilerine plaket takdim edildi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 24.7.2014 10:58:27   

HGC`nden 23 Temmuz Bayram GazetesiHatay Gazeteciler Cemiyeti`nin 2010 yılında kurulmasının ardından her yıl 23 Temmuz`da Hatay`ın Anavatana katılışı nedeniyle çıkardığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 23 Temmuz Bayram Gazetesi 3. sayısı okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen`in sahipliğini yaptığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı olan 23 Temmuz Bayram Gazetesi, Hatay`ın kurtuluşundan günümüze kadar olan acı ve tatlı anıları, duayen gazetecileri, Hatay Gazeteciler Cemiyeti`nin yaptığı faaliyetler, Hatay`ın kültürü ile tarihini konu olarak ele aldı. Her yıl 23 Temmuz`da yayınlanan 23 Temmuz Bayram Gazetesi okuyucularından tam not aldı.

Hatay`ın Anavatana katılışının günü 23 Temmuz`un her yıl yeniden anılarıyla tazeleneceğini belirten HGC Başkanı Ahmet Yetişen; “20 yıl Anavatan`dan ayrı kalan Hatay, 23 Temmuz 1939 tarihinde bir daha anavatandan ayrılmamak üzere onun çelik sınırları içerisine girmiştir. İşte bugün ve gelecek her 23 Temmuz`larda Hataylılar bu mutlu günün sevinç ve coşkusunu yaşamaktadırlar. Milli ve siyasi bir zafer olarak Türk tarihindeki yerini alan Hatay meselesi ile acı ve tatlı hatıraları genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 24.7.2014 10:57:49   

Antakya Expres Dergisi Okuyucularıyla BuluştuBerk Gazetecilik, Matbaacılık Promosyon, Tanıtım ve Eğitim tarafından ilk sayısı çıkarılan Antakya Expres Dergisi, okuyucularıyla buluştu.

Renkli kuşe kâğıda dolu dolu 68 sayfa çıkan Antakya Expres Dergisi, ilk sayısında beğeni kazandı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin icraat ve faaliyetlerinin ağırlıkta yer aldığı dergide ayrıca ilimizle ilgili çok sayıda haberde yer aldı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Berk Gazetecilik, Matbaacılık Promosyon, Tanıtım ve Eğitim bünyesinde çıkan Antakya Expres Dergisi sahibi ve çalışanlarına başarılar diliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 24.7.2014 10:54:30   

Payas Belediyespor`dan ayrılan futbolcular, teknik heyeti düşündürüyor7 Eylül tarihinde start alacak olan 3. Lig 2014-2015 sezonu öncesi Payas Belediyespor 1975`i, takımdan ayrılan 9 futbolcu karar kara düşündürüyor. Özellikle geçen sezon ilk on birde yer alan Mehmet Karakeçili ve Anıl Çetin`in ayrılması takımda bomba etkisi yarattı.

Yeni sezon hazırlıklarını sessiz sedasız sürdüren 3. Lig temsilcilerimizden Payas Belediyspor 1975, hedeflerine ulaşabilecekleri takımı oluşturmak için transfer çalışmalarını sürdürürken, takımda yaşanan kan kayıpları teknik heyeti ve Payas Belediyespor taraftarını kara-kara düşündürüyor.

Şuana kadar takımdan Mehmet Karakeçili, Anıl Çetin, Tuncay Öndel, Murat Kurt, Metin Fidan, Habip Tok, Ersin Köken, Ali Yakup ve Abdullah Özpınar adlı futbolcular takım ile yolların ayrıldığı öğrenilirken, gidenlerin yerine hangi isimlerin transfer edileceği ise henüz netlik kazanmadı.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 24.7.2014 10:52:11   

Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbeİlimizde yaşanan akaryakıt kaçakçılığına yönelik jandarma ve emniyetin ortaklaşa operasyonu sonunda kaçakçılara ağır darbe vuruldu.

Hatay Valiliğinden yapılan resmi açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi: İlimiz genelinde sürdürülen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında güvenlik güçlerimiz, 22 Temmuz 2014 Salı günü İlimiz Altınözü İlçesine bağlı Hacıpaşa Mahallesi`nde 17 adrese eşzamanlı olarak bir operasyon başlattı.

Adli Makamlar ile güvenlik güçlerimizin koordineli olarak yürüttüğü operasyona 490 Jandarma personeli ve 200 polis olmak üzere toplamda 690 güvenlik görevlisi katıldı.

Gerçekleştirilen operasyonda sınır hattından Hacıpaşa Mahallesi`ne doğru toprak altına döşenmiş 80 boru hattı tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi. Boru hattının nihayete ulaştığı ev ve depo sahipleri hakkında akaryakıt kaçakçılığından yasal işlem başlatıldı.

Operasyon kapsamında birçok ev ve depo içerisine gizlenmiş yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınanlar oldu.

Ele geçirilen yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıtın piyasa değerinin 11.000.000 TL`nin üzerinde olduğu değerlendiriliyor.

Akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında; Hacıpaşa Mahallesi`nin batı, kuzey, güney yönündeki çıkış yolları ile arazi geçiş yolları, güvenlik güçlerimiz tarafından 24 saat esasına dayalı olarak denetim altında tutulması kararı alındı.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Toplum huzurunu tehdit eden, özellikle meşru kazanç elde etmek yerine akaryakıt kaçakçılığından para kazanma yolunu tercih eden, vergi kaçırmak suretiyle Devlete ve genel anlamda kamuya zarar veren bu kişilerle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Bu konuda üstün bir özveri ile görev icra eden güvenlik birimlerimize, ilgili diğer kurum ve kuruluşlarımızın çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:06:15   

Hatay, her zaman cazibe merkezi olmuşturHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay`ın Anavatan`a katılışının 75`inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Lekesiz, yayınladığı mesajda kültür çeşitliliğiyle Hatay, her daim insanlığın cazibe merkezi olmayı başarmış güzide bir il olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Hatay, geçmişi insanlık tarihi ile birlikte anılan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış nadide illerimizdendir. Tarih öncesi çağlardan bu yana iklimi, verimli toprakları, ticaret yolları üzerinde bulunması ve bir hoşgörü mozaiğini andıran kültür çeşitliliğiyle Hatay, her daim insanlığın cazibe merkezi olmayı başarmış güzide bir il olmuştur.

Hatay bu özelliklerinden dolayı Birinci Dünya Savaşı sonrasında işgal güçlerinin de hedefi olmuştur. Bu işgale rağmen Türkiye Cumhuriyeti`nin mimarı Gazi Mustafa Kemal, “Kırk Asırlık Türk Yurdu ecnebi elinde esir kalamaz.” diyerek Hatay`ın Anavatan`a katılması için tüm Hataylılara umut ışığı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal`in izlediği usta siyaset ve tüm Hataylıların mücadelesi neticesinde bağımsız “Hatay Devleti” kurulmuş ve üzerinden bir yıl bile geçmeden, Hataylılar Türk tarihine geçen bir sadakat örneği ile Türkiye Cumhuriyeti`nde sıradan bir il olmayı, bağımsız bir devlet olmaya tercih ederek, Hatay Millet Meclisi üyelerinin oybirliği ile 1939`da Anavatan`a katılmıştır.

Dönemin Hatay Millet Meclisi Üyeleri başta olmak üzere, Hatay halkının gösterdiği bu sadakat ve kadirşinaslık örneği aziz milletimizin birlik ve beraberlik ile her türlü güçlüğü aşabileceğinin de en önemli göstergesi olmuştur.

Geçmişten aldığı bu güçle bugün 75`inci yıldönümünü kutladığımız Hatay`ın Anavatana katılışı, yarınlara emin adımlarla yürüyen ilimizin geleceğini inşa ederken de en büyük ilham kaynağı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Hatay`ın Anavatan`a katılışının 75`inci yıldönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Hatay Devleti Meclisi Üyeleri`ni ve bu uğurda mücadele eden herkesi rahmet ve minnetle anar, saygılarımı sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:05:15   

HİÇ KİMSE KANUNLARIN ÜSTÜNDE DEĞİLDİRAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hiç kimsenin kanunların üstünde olmadığını ve kanun tanımamazlık yapamayacağını, hukuk devletinde her kişi ve kurumun kanunlara uymakla mükellef olduğunu söyledi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Büyükşehir`den hizmet bekleyen ancak göremeyen vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine önceki gün teknik bürokratları ile birlikte Antakya Belediye Parkı`nda incelemelerde bulunmuş, parkın bakımsızlıktan çok kötü durumda olduğunun tespit edilmesi üzerine, Başkan Kimyeci Fen, Park-Bahçe ve Temizlik İşleri birimlerine Antakya Belediye Parkı`nda kapsamlı bir revize çalışması yapılması talimatını vermişti.

Antakya Belediyesi`ne bağlı Fen İşleri, Park Bahçe ve Temizlik Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Antakya Belediye Parkında yapacağı, yeşil alanları revize etme, bordur boyama, ağaçları sulama, çiçeklendirme ve yolların bakımını gerçekleştirmek üzere gittikleri Antakya Belediye Parkı`nda, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin engelleriyle karşılaştı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı, emirleri Büyükşehir Belediye Başkanı`ndan aldığını ve uygulamak üzere burada bulunduğunu, Antakya İlçe Belediye ekiplerinin içeriye geçemeyeceğini ifade etti.

Ekiplerin ve iş malzemelerinin park içerisine girilmesine izin verilmemesi üzerine durumdan haberdar olan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci olay mahaline intikal etti. Burada Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ilgililere Hatay Valiliği`nin 18.07.2014 tarih ve 99 sayılı resmi yazısını hatırlatarak, bu yazıda 6360 sayılı yeni Büyükşehir yasasının Geçici 1. Maddesinin 16. Fıkrasına istinaden (Belediye hizmetlerinin aksaması hâlinde, valiler seçim tarihinden itibaren altı aylık sürede, bu Kanunla kurulan belediyeler arasında koordinasyonu sağlar ve gerekli tedbirleri alır) ibaresine istinaden yetkilerini kullanarak ve 10 Eylül tarihinde yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına kadar kent genelinde hizmetlerin aksamaması için parkların, meydan, bulvar, cadde, sokak, yolların, spor ve kültürel tesislerin bakım ve onarım hizmetlerinin ilçe Belediyelerine devredildiğine dair kendilerine tebliğ edilen resmi yazı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkan Kimyeci, ekiplerin içeriye geçerek bu saat itibariyle çalışmaya başlayacaklarını ifade etti. Bunun üzerine Antakya Belediyesi ekipleri Antakya Belediye Parkı`na geçerek hizmetlerine başladı.

Vatandaşa hizmete hiç kimsenin engel olamayacağını ve hiç kimsenin kanunlardan üstün olmadığını vurgulayan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Büyükşehir`in bu tür yaklaşımlarının kendilerinden daha çok 3,5 aydır Büyükşehir Belediyesi`nden hizmet bekleyen ancak bir türlü göremeyen vatandaşlarımıza yapılan saygısızlık olduğunu ifade etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:03:55   

TURİZME ÖNEMLİ KATKI SAĞLANACAKAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi ve St.Pierre Kilisesi`nin kent turizmine çok önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Antakya Belediyesi`nce, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi çevresinde yürütülecek olan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları öncesinde, bölgeyi Fen ve Park-Bahçe ekipleriyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Amacımız Türkiye`nin en büyük kapalı alanına, dünyanın en büyük mozaik sergileme alanına sahip müze özelliği taşıyan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi`ne yurt içinden ve yurt dışından gelecek yerli ve yabancı turistlere modern ortamlar sunmaktır.

Adalet eski Bakanımız ve AK Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Sadullah Ergin`in ve Hatay Valimiz Sayın Mehmet Celalettin Lekesiz`in üstün gayret ve çalışmalarıyla Antakyamıza, Hatayımıza kazandırılan Yeni Hatay Arkeoloji Müzemiz ve yeniden restore edilen St.Pierre Kilisesi sadece Antakya`nın, Hatay`ın değil, ülkemizin turizm ve kültürel değerini arttıracaktır.” dedi.

Başkan Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi çevresinde yaptığı inceleme çalışmalarını daha sonra restorasyon faaliyetlerinde sona yaklaşılan St.Pierre Kilisesi çevresinde sürdürdü.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:03:03   

Hedefimiz, gelişmiş bir Hatay`dırHatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, 23 Temmuz Hatay`ın Anavatana katılışının 75. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Fakıoğlu, yayınladığı mesajda “Coşkuyla kutladığımız bu günde hedefimiz daha müreffeh, daha gelişmiş bir Hatay`ı ilelebet görmektir” diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Hatay`ımızın anavatana ilhakının 75. yılında ulu önder Atatürk`ü ve mücadelede şehit düşen hemşerilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Hatay 1936 yılından itibaren Atatürk`ün üstün dehası ve siyasi manevraları sonucunda örnek bir dış politika sonucu ait olduğu Türkiye Cumhuriyetiyle birleşmiştir. Kendine has bu tarihsel özelliğinin yanı sıra pek çok tarihsel vakaya da ev sahipliği yapan, üç semavi dini bir arada hoş görüyle yaşatırken kültürel varlığıyla da bizleri gururlandıran bu güzide ilimize ve geçmişimize karşı sorumluluklarımız da her geçen gün artmaktadır.

Atalarımızdan miras aldığımız bu tarihsel ve kültürel zenginlikleri, limanları, doğayı, zirai varlığı kısaca yeraltı ve yer üstü bize bahşedilmiş tüm bu zenginlikleri koruyup kollamak, gelecek nesillere daha yaşanılır bir Antakya bırakmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur.

Gelecek nesillere tarih bilgisini aktarmada ihmalkar olmaksızın, bu vatanın ne fedakarlıklar ve zorluklarla kazanıldığını öğretmeli, geçmişten ders alarak ancak geçmişte yaşamayarak daima ileriye, muasır medeniyetlerin gıptayla izleyecekleri hedeflere doğru yol almalıyız. Türk Gençliğine yakışan da budur. Coşkuyla kutladığımız bu günde hedefimiz daha müreffeh, daha gelişmiş bir Hatay`ı ilelebet görmektir.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:01:50   

Yetişen, Basın Bayramını kutladıHatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, 24 Temmuz Basın Bayramını yayınladığı mesajla kutladı.

Yetişen, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “Basın demokrasilerde, toplumun gelişmesinde önemli rolü olan temel unsurlardan biridir.

Halkımızın haber alma özgürlüğüne katkı sağlayan, gerektiğinde canlarını tehlikeye atarak görevini yerine getiren, her zaman her yerde özveriyle görev yapan sorumluluk sahibi meslektaşlarımın, basından sansürün kaldırıldığı tarih olan 24 Temmuz basın bayramını kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:00:59