......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

Ahmet Yetişen, teyzesini kaybetti

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, teyzesi Dürdane Uçal'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

            Yaklaşık 1 aydan beri Devlet Hastanesi'nde tedavi gören, son 4 günden beri de yoğun bakımda tedavi altına alınan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen'in teyzesi Dürdane Uçal dün vefat etti.

            Dün öğle namazına müteakip Antakya Mezarlık Kompleksi'nde kılınan cenaze namazı sonrasında Merhume Dürdane Uçal sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

            Tedavi gördüğü Antakya Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini kapatan Merhume Dürdane Uçal, cenaze namazının ardından Antakya Mezarlığı'na sevenlerinin gözyaşları arasında defnedildi.

            Cenazeye Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, birçok gazete imyiyaz sahibi, dost ve sevenleri katıldı.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak başta Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen olmak üzere kederli ailesine başsağlığı diler, Dürdane Uçal'a Allah'tan rahmet dileriz.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:50:25   

Antakya'yı marka şehir yapacağız

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, beraberinde AK Parti Antakya İlçe 2. Başkanı Bekir Sertbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ziyaret programında yaptığı konuşmada “Şehrimizi geleceğe taşıma noktasında hangi plan ve programları uygulayarak kentimizi kalkındıracağımızı, marka şehir yapacağımızı ifade ediyoruz” dedi.

            AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ziyarette yaptığı konuşmada, Başkan Kimyeci'nin Antakya'ya hizmet sunarak kenti farklı noktalara taşıyacağını ifade ederek, “Antakya Belediye Başkanımız sayın İsmail Kimyeci, mimar olmasından dolayı kente verilmesi gereken hizmetlerin nasıl ve ne şekilde yapılacağını çok iyi bilenlerdendir. Antakya'nın gelişmesinde büyümesinde sayın Kimyeci başkanlığında belediye çalışanlarının büyük emeği geçecektir. Bu kapsamda dolu dolu bir stratejik plan hazırlanmış. Antakya Belediyesi stratejik planının eksiksiz gerçekleşmesini ve hatta projelerin planlanan süreden daha erken hayata geçmesi noktasında bizler, sayın bakanımızın önderliğinde Hatay milletvekilleri olarak sonuna kadar destekleyeceğiz. Çok değerli başkanımız hakikaten çok kısa zaman zarfında yeni kurulan Antakya Belediyesi'nin kuruluş işlemlerini tamamlarken, bir yandan da önümüzdeki hizmet dönemine ilişkin 2015-2019 hizmet dönemi stratejik planını hazırlamış. Bu planda var olan projelerin çok kısa zaman içerisinde hayata geçirileceğine olan inancımız tamdır. Her zaman destekçisi olacağız. Başarılar diliyorum” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, AK Parti Antakya İlçe 2. Başkanı Bekir Sertbaş ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Adalet eski Bakanımız sayın Sadullah Ergin ve siz değerli milletvekillerimizin Hatay'a Antakya'ya yaptığı yatırımlardan, hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Antakya Belediyesi olarak kuruluş aşamasını tamamladıktan sonra 2015-2019 stratejik planımızı hazırladık. Plan kapsamında şehrimizi geleceğe taşıma noktasında hangi plan ve programları uygulayarak kentimizi kalkındıracağımızı, marka şehir yapacağımızı ifade ediyoruz. Turizmden tarıma varıncaya kadar sosyal ve kültürel belediyecilik ile ilgili ihtiyaç duyulan bütün perspektifleri içinde bulunduran bu plan ile yol haritamızı oluşturduk. Kent insanımıza hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

            Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde devam eden ziyarette Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal'a Antakya Belediyesi 2015-2019 stratejik planını hediye etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:47:36   

Kurbanlık alırken dikkat edilecek hususlar

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bazı uyarılarda bulunarak, kurbanlık hayvan alacak vatandaşların dikkat etmesi gereken hususları açıkladı.

            Hayvanların gebe olmaması, kurbanlık hayvanların erkek olanlarının tercih edilmesi, damızlık değeri yüksek dişi hayvanların kesilmemesi, hayvanların kulaklarının küpeli olması, il içinde nakledilen büyükbaş hayvanların pasaportlarının, küçükbaş hayvanların nakil belgelerinin,  iller arasında nakledilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanların ise bu belgelerle birlikte veteriner sağlık raporunun olması gerektiğini belirten Tüfekçi, şu açıklamalarda bulundu: “Hayvanların sağlıklı ve besili olması, çok zayıf, yeni doğum yapmış, yüksek ateşi olan, çok genç ve etleri olgunlaşmamış olan, kılları karışık ve mat halde olan, bakışları ve dış görünümü canlı olmayan, salya ve gözde akıntısı olan, pis kokulu ishali olan, öksürük, nefes darlığı, pis kokulu burun akıntısı bulunan, çevreye karşı aşırı tepkili veya aşırı duyarsız olan, şişlik ve ödemi olan hayvanların kurban olarak kesilmemeli.

            Kurbanlık hayvanların; şehir ve kasabalarda mezbaha ve kombinalar ile kurban komisyonunun belirlediği yerlerde, köylerde ve önceden belirlenmiş kesim yeri bulunmayan yerlerde kendi bahçesinde usulüne uygun olarak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde kesilmesi, cadde sokak ve park gibi kamu alanlarında kurban kesilmemeli.

            Kan, atıklar ve iç organların sokak ve caddelere bırakılmaması, kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarına verilmemesi ve sakatatların çöpe atılmaması, başta kist hidatik, şarbon, bruselloz, tuberkuloz, gibi hayvanlardan insanlara geçen (zoonoz) hastalıklar yönünden önem arz etmekte olup atıklar ve sakatatların toprak içine derince gömülerek imha edilmeli.

            Kesilen sığır cinsi hayvanlara ait kulak küpesi ve pasaportlar ile koyun-keçi türü hayvanlara ait kulak küpelerinin İl merkezinde merkez ilçe belediyeleri ve İlçelerde belediyelerce, mahallelerde ise muhtarlıklarca 17.10.2014 Cuma gününe kadar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne kadar teslim edilmeli.

            Kurbanlık hayvan satış yerlerinde kurbanlık olarak sığır cinsi hayvan satan yetiştiriciler veya celepler; sattıkları hayvana ait pasaport kendilerinde kalacak satıcı ile ilgili kısmına "Kurbanlık olarak satıldı" ibaresini yazarak pasaportun bu kısmını en yakın ya da ikamet ettikleri yerdeki İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim etmeli.

            Kesimden önce kötü muamele ve stres faktörlerine maruz kalmış,  yorgun hayvanlardan elde edilen etlerin kalitesi düşecek ve uzun ömürlü olmayacağından, kesim öncesi kurbanlık hayvanları strese sokacak kötü muamelelerden, uygunsuz taşıma şartlarından ve hareketlerden kesinlikle kaçınılması, kesim öncesi yorgun olan hayvanlar dinlendirilmesi ve kesimden önce 6 saat boyunca hayvana yem verilmemesi gerekir” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:46:49   

Bu senede memura bayram yok

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin,

         Memur maaşının Eylül itibarı ile 2.185 lira olduğu düşünüldüğünde ortalama ücretle geçinen bir memurun ailesinin ulaşım, sağlık, eğitim, haberleşme, giyim gibi diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılaması için maaşından geriye yalnızca 597,46 TL kaldığını belirterek “Bu durumda memurlarımızın en az 700-800 TL tutarındaki kurban vecibelerini yerine getirmesini imkânsız hale getiriyor.” dedi.

            Şahin, memur maaşına bir yıl için 123 lira zam yapılmasına karşın bir ailenin aylık kira ve gıda gideri 197 lira yükseldiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Yaşanan ekonomik gelişmeler karşısında memurların maaşları her geçen gün erirken, 2014 yılında özellikle gıda ve ısınma başta olmak üzere yaşamsal harcamalara gelen zamlar karşısında hayal kırıklığına uğrayan memurlar bu yıl kurban vecibelerini yerine getirmekte de zorlanacaklar.

            Bir yıl içerisinde iğneden ipliğe her ürüne zam geldi. 2014 yılının ilk 9 ayı temel alındığında bile genel gıda harcamaları %19 zamlanırken yumurta fiyatı %16, kuru bakliyat  %34, meyve %47, sebze %13, ekmek %14, su %9 arttı. Dolayısıyla memurlarımızın alım gücü de azaldı. Bu nedenle vatandaşlarımız her bayrama biraz daha zor şartlarda giriyor. Geçtiğimiz yıla oranla kurban masrafı da ortalama 100 lira arttı. Geçen yıl küçükbaş kurbanlıklar marketlerde ortalama 620 lira iken bu yıl 695 liraya yükseldi. Büyükbaş kurbanlıkların ise 7'de 1 hissesi geçen yıl 693 lira iken bu yıl 795 lira oldu.

            Geçtiğimiz yıl bir ailenin gıda ve kira harcamaları 1.391 lira idi. Bu yıl bu rakam 1.588 liraya yükseldi. Memur maaşına bir yıl için 123 lira zam yapılmasına karşın bir ailenin aylık kira ve gıda gideri 197 lira yükseldi. Buna göre memur maaşı bir yılda yalnızca kira ve gıda karşısında 74 lira eridi. Ortalama memur maaşının Eylül itibarı ile 2.185 lira olduğu düşünüldüğünde ortalama ücretle geçinen bir memurun ailesinin ulaşım, sağlık, eğitim, haberleşme, giyim gibi diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılaması için maaşından geriye yalnızca 597,46 TL kalıyor.  Bu durumda memurlarımızın en az 700-800 TL tutarındaki kurban vecibelerini yerine getirmesini imkânsız hale getiriyor.

            Hangi hesabı yaparsak yapalım memurların sürekli kayıp içinde olduğu ortaya çıkıyor. Son yıllardaki politikalar, memur maaşlarının her alanda erimesine neden oldu. Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre bu dönemde memurların alım gücündeki erime, bazı zorunlu tüketim harcamaları karşısında %70'e ulaştı.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:45:38   

Gülmeyen çocukların yüzlerine tebessüm

Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi, hastane ziyaretleri kapsamında gülmeyen çocukların yüzlerine tebessüm bırakabilmek amacında olduğunu belirtti.

            Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi Başkanı Ömer Faruk Kural, kendisinin de bir lösemi hastası olduğunu, hastanelerde yatan hastaları ziyaret etmeyi kendilerine görev edindiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi olarak her haftaki hastane ziyaretlerimizi aksatmadan devam etmeye daimi gayret gösteriyoruz.

            Bizler çoğumuz lise son sınıf öğrencileri olarak sosyal sorumluluk projesini kendimize gerçek bir sorumluluk olarak kabul edip en azından haftada bir defa hasta yatan kardeşlerimize moral vermeyi kendimize görev edinmişiz. Hastane ziyaretinde susmayan çocukları tebessümlerle susmalarını görmek, gülmeyen çocukların yüzlerinde tebessüm bırakabilmek, bizi sabırsızlıkla bekleyen çocukların biz gelince yüzündeki mutluluğu görebilmenin bizlere verdiği mutluluk tarif edilemez.

            Ben BİTEBİMUV ekibi başkanı olarak Adana Balcalı Hastanesinde Çocuk Onkoloji Servisindeki lösemi hastasıyım. Lösemiyi atlattım ve şimdi ilik nakli sonrası kronik dermoid graft versus host hastalığımın tedavisini çocuk onkoloji servisinde ilk defa bende uygulanan 2 haftada bir gidip 2 seans şeklinde Fotoferez (A-ferez) tedavisi görüyorum. Tedavim yaklaşık 6 ay yahut duruma göre 12 ay sürebilirmiş. Allah'tan iyileşeceğim konusunda umudumu kesmiyorum aksine her şeye rağmen tevekkül edip tebessüm ediyorum.

            Zorlu tedavi sürecinde hastaları yalnız bırakmayıp onları ziyaret etmek beni daha çok mutlu ediyor. Bu zamanda benim ve hastaların dualara çok ihtiyacı var en azından dualarınızla bizlere manevi destek olabilirsiniz. Bize destek olarak bazı eksiklerimizi tamamlayan Her şey bir gülücük için ekibine, Tuğba E. , Soner T. ve gönüllü güzel insanla-ra teşekkür ederiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:44:28   

ÇAMURA BULANAN EVLER YIKANDI

Hatay'da Cumartesi akşamı meydana gelen ve Antakya-İskenderun yolunu trafiğe kapatarak birçok ev ve hayvan barınağına zarar veren selin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, zarar gören yerlerde temizlik, yol genişletme ve kanal açma çalışması yaptı.

            Kırıkhan'ın Kurtlusoğuksu, Belen'in Bakras Mahalleleri ile Antakya-İskenderun yolu üzerinde çalışma yapan ekipler, birçok hayvanın mahsur kaldığı bir ahır ile kapanan bazı yollardaki balçıkları temizledi.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler selden dolayı evleri çamurla dolan vatandaşların evlerini yıkadı.

            Evi çamurla dolan vatandaşlar, her şeyin bittiğini düşündükleri anda Büyükşehir Belediyesi'nin yardımlarına koştuğunu ifade ederek, zor günlerinde yanlarında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a teşekkür etti.

            Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU)'ya bağlı iş makineleri,  selden dolayı çamur ve kopan ağaç parçaları ile kapanan derelerin ıslahını gerçekleştirerek suların tahliye yolunu genişletti.

            Öte yandan Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler iş makineleriyle,  kapanan Kırıkhan-Kurtlusoğuksu yolunu trafiğe açtı.

            HATSU'ya bağlı İçmesuyu Daire Başkanlığı da selden zarar gören içmesuyu hatlarının onarımı için fizibilite çalışması başlattığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:43:45   

Gençleri uyuşturucuya düşürenlere savaş açıldı

Osmanlı Ocakları ilçe teşkilatının haftalık toplantısı kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

            Toplantıda konuşan Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı, okul çevrelerinde örgütlenerek gençleri uyuşturucu tuzağına düşürmek isteyen kişilere savaş açtıklarını belirtti.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı, yürütme başkanları mahalle ve okul temsilcilerini belirledi,

            Özellikle okul temsilcilerine büyük sorumluluklar yüklenen toplantıda okullarda, okul önlerinde içinde dışında örgütlenerek çocukları gençleri uyuşturucu tuzağına düşüren kişilere karşı savaş başlatıldı.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı yaptığı konuşmada “Ailelerimizin de destekleriyle çocuklarımıza musallat olan bu illeti el birliğiyle yok edeceğiz, korkun bizden kan emiciler. Artık çocuklarımıza yaklaşamayacaksınız biz Osmanlı Ocakları olarak sizlere savaş açıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan dindar bir nesil yetiştirmek en büyük hedefimiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:41:44   

Yetmez'den teşekkür

Gazeteci Hasan Yetmez, annesinin vefatı nedeniyle taziye mesajı gönderen veya bizzat cenazeye katılan herkese teşekkür etti.

           Yetmez Ailesi adına bir teşekkür mesajı yayınlayan Yetmez, acılarını paylaşan herkese şükran borçlu olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: Annemizin vefatı dolayısıyla gerek medyadan yayınladıkları taziye mesajlarıyla, gerek sosyal medyadan, gerek telefonla aile fertlerimize ulaşarak, gerek bizzat evimize gelerek taziyede bulunan başta eski Adalet Bakanımız ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin'e, AK Parti Hatay Milletvekili  Adem Yeşildal'a, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz'e Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Reyhanlı Beleidye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye, Hatay Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Vahit Harputluoğlu'na, Hatay Dernekler Federasyon Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu'na HGC Başkanı Ahmet Yetişen'e, AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu'na, Hatay Gençlik Spor Hizmetleri Şube Müdürü Murat Yiğit'e, Hatayspor Kulüp Başkanı Jan Baram ve yönetim Kuruluna, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek ve teknik heyete, Hatayspor'un tüm futbolcularına,  Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin ve yönetim kurulu üyelerine, Hatay Expres Gazetesi çalışanlarına ve imtiyaz sahibi Bostan Yılmaz'a, Antakya Gazetesi çalışanlarına ve genel yayın yönetmeni Cemil Yıldız'a, Özyurt Gazetesi çalışanlarına ve genel yayın yönetmeni Metin Dingil'e, Yorum Gazetesi çalışanlarına, Atayurt Gazetesi çalışanlarına, Söz Gazetesi çalışanlarına ve muhabir İzzet Nazlı'ya, 23 Temmuz Gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Yılmaz'a, Şaşmaz Ailesi adına Timur Şaşmaz'a, Hatay Köprü Gazetesi çalışanlarına, Asi Gazetesi çalışanlarına, Hatay Gazetesi çalışanlarına, İrade Gazetesi çalışanlarından Talip Köloğlu'na, AA Hatay Temsilcisi İsmihan Özgüven'e İHA Hatay Temsilcisi Adem Karagöz'e, Sabah Gazetesi Hatay Temsilcisi Yaser Çaparoğlu'na, Zila Rent a Car Turizm Şirketi adına Kazım Çaylı'ya, Reyhanlı Rehber Gazetesi sahibi Abit Kızılca'ya, DHA Reyhanlı Temsilcisi Ferhat Dervişoğlu'na, yakın dostlarım Cemil İshakoğlu'na,Hasan Uylaş'a,  Hayrettin Akyürek'e, Mehmet Deviren'e, Hasan Hamşo'ya, Aşkın Savaşırkılınç'a Songül Taşdelen'e, Hasan Ömeroğlu'na, Abbas Tümürlenk'e  Kületepe Köyü Muhtarı Hasan Taşlar'a yakın dost akraba, Kületepe Köy Halkına ve aklıma gelmeyip sehven unuttuğum tüm dostlara bu acılı günde bizleri yalnız bırakmayan ve acılarımızı paylaşan herkese şükran ve minnet borçluyuz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:39:35   

Diline sağlık Cihangir!

Hatay Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli Ömer Cihangir, Hatayspor maçlarında seslendirme görevini yaparken sporseverlerin takdirini kazanıyor.

            Güçlü ve tok sesi ile maç öncesi hakem ve takım kadrolarını okuyan, gol atıldığı zaman seyirciyi coşturan Cihangir'in eline mikrofonun yakıştığını belirten Bordo-Beyazlı taraftarlar, “Ömer Cihangir'in eline diline sağlık, çok güzel anons yapıyor” dediler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:38:56   

YAZIKTIR, GÜNAHTIR

Aylardır susuzluktan kıvranılan Antakya’da boşa akan su, adeta yürekleri dağlıyor.

            Esentepe yokuşu Adnan Menderes Caddesi ile Süleyman Şah Caddesi’ni birleştiren bölgede borunun patlaması nedeniyle boşa akan çağıl çağıl su ile ilgili şikayetlerini HATSU’ya bildiren Esenlik Mahallesi sakinleri bu konuda ilgisizlikten dolayı şikayetçi.

            Çevre sakinleri, boşa akan suyun mahallenin birkaç günlük su ihtiyacını karşılayacağına dikkat çekerek sorunun çözülmesini ve evlere su verilmesini bekliyor.

 (Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 2 hafta önce / 29.09.2014 10:42:19