......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242387
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

Yayla evinde tüfekle vurularak hayatını kaybettiYaz aylarını Attepesi Yaylasında geçiren Maden İşleri Esnaf Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi Dursun Bolattürk (57), kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tüfekle vurularak öldürüldü. Bolattürk`ün sırtına ve bacaklarına isabet eden tüfek saçmalarıyla hayatını kaybettiği öğrenildi.

Amanos Dağı eteklerinde bulunan Attepesi Yaylasında önceki gece meydana gelen olayda, iddiaya göre Modern Evler Mahallesinde oturan ve yazı mevsimini Attepesi Yaylasındaki evinde geçiren evli ve 3 çocuk babası Dursun Bolattürk, elma ve sebze toplamak için evinin yakınındaki bahçeye gitti. Bir süre sonra bahçeden silah sesi gelmesi üzerine şüphelenen çevredeki vatandaşlar jandarmanın yanı sıra sağlık ekiplerine de haber verdi.

Olay yerine gelen ekiplerin Bolattürk`ün bahçesinde yaptığı incelemeler sonunda, maktul Dursun Bolattürk`ün sırtına ve bacaklarına isabet eden tüfek saçmalarıyla hayatını kaybettiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:26:15   

KİMYECİ, İSRAİL`İ KINADIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İsrail`in Gazze`ye başlatmış olduğu kara harekâtı sonrasında yaşanan sivil ölümleri nedeni ile bir kınama mesajı yayınladı.

Mübarek Ramazan ayında Ortadoğu başta olmak üzere birçok bölgede insanlığı derin üzüntüye sevk edecek olayların yaşandığını belirten Başkan Kimyeci; “İsrail tarafından Filistin`e yapılan kara harekâtında görüldüğü gibi mübarek Ramazan ayında Müslümanlara haince saldırılar devam ediyor.

Masum çocuklar, kadınlar ve yaşlılar olmak üzere sivil halk katlediliyor. Ramazan ayında tüm insani değerleri ayaklar altına alan İsrail`in durdurulması gerekmektedir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır. Masum ve sivil insanlara yapılan bu zulümden dolayı İsrail`i kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:25:46   

Gerçek yüzlerini ortaya koydularTürk Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, İsrail`in Gazze`ye başlattığı kara harekâtına ve yaşattığı vahşete seyirci kalınmasına, gözü dönmüş canilerin ve onların destekçilerinin gerçek yüzlerini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Dünya devletlerinin İsrail`e karşı etkili bir tavır sergileyememesi anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değildir diyen Tuncay, şu açıklamalarda bulundu: İsrail günlerdir çocuk, yaşlı, genç demeden, gözünü kırpmadan insanlık suçu işlemekte, dünya devletleri ise bu katliama gözlerini kapatmaktadır. Özellikle ABD`nin adeta İsrail`in yaptığı bu soykırımı destekler nitelikteki açıklamaları, ülkemiz ve dünya kamuoyu tarafından iyi değerlendirilmeli, hâlâ ABD politikalarını destekleyenler durdukları yerin farkına varmalıdır. Demokrasi getirmek vaadiyle binlerce kilometre öteden gelerek bölgeye ateş yağdıran, kan, gözyaşı ve acının mimarı olan ABD`nin İsrail`e de bir an önce dur demesi ve bu vahşetin bitmesi için adım atması gerekmektedir.

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi mezhep çatışmalarının ve görüş ayrılıklarının pençesindeki İslam dünyasının da Filistin`deki dramla ilgilenecek halinin olmadığı görülmektedir. İslam dünyası tek yürek, tek ses olmadığı sürece, dünyanın her köşesinde Müslüman kanının akmaya devam edeceği bilinmelidir. Büyük Ortadoğu Projesi ile İslâm coğrafyası kan gölüne döndürülmüş, kardeş kavgaları ile Müslüman ülkeler iç savaş ortamına çekilmiştir. Bu sırada emperyalist güçler ise Haçlı zihniyeti ile bölgenin kanını alabildiğine emmektedir.

Son zamanlarda ülkemiz dış politikasında yaşanan değişim, Devletimizin dünyadan soyutlanarak yalnızlığa itilmesine neden olmuş, uluslar arası alanda ağırlığımız ve etkinliğimiz kaybolmuştur. Bununla birlikte, yapılan siyasi hataların bedeli sınırlarımızın ateş çemberi ile sarılmasına ve terör örgütlerinin kurduğu sözde devletlerle komşu olmamıza yol açmıştır. Ülkemizde de mezhep üzerinden yaşanan tartışmaların, siyasi alana taşınması son derece tehlikeli bir sürece gireceğimiz endişesi yaratmaktadır. Bu noktada ayrılmanın, bölünmenin kimseye bir yarar sağlamadığı, yalnızca ülkemiz ve İslam ümmeti üzerinde oyun oynayanların ekmeğine yağ süreceği gerçeğini bir kez daha hatırlatma gereği hâsıl olmuştur.

İsrail`in Gazze`ye karşı uyguladığı bu soykırımın aslında büyük oyunun bir parçası olduğu gerçeğini unutmamak, büyük resmi göz ardı etmemek gerekmektedir. Bu bakımdan Filistin`in, Afganistan`ın, Doğu Türkistan`ın, Suriye`nin, Irak`ın, Mısır`ın, Libya`nın kısacası İslam coğrafyasının içinde bulunduğu açmaz aynı kirli senaryonun ürünüdür.

Türkmeneli`nde, Doğu Türkistan`da, Tuzhurmatu`da, Kerkük`te katliamlar yaşanırken seyirci kalanların Filistin`de akan kanı durdurmasının imkân ve ihtimali bulunmamaktadır. Tüm Müslümanlar kardeştir ve tek bir vücut gibi birbirine bağlı olmak zorundadır. Dünyanın neresinde olursa olsun bir Müslüman`ın canı yandığında aynı acıyı hissetmeyen ve harekete geçmeyen toplumun, bir başka bölgede yaşanan acıyı dindirmesi mümkün değildir.

Bu vesile ile dünyanın dört bir yanında vahşete ve katliamlara kurban gidenlere Allah`tan rahmet, yaralı Müslüman kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. İnsanlığını yitirmemiş ülkelerin Birleşmiş Milletleri harekete geçirerek yaşanan katliamlara bir son verilmesi; insani değerleri ve uluslararası hukuku hiçe sayan başta İsrail olmak üzere bütün cani ülke ve örgütlerden yaptıklarının hesabının sorulması talebimizi bir kez daha yineliyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, yarım yüzyılı aşkın süredir, bulunduğu bölgeye kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen, insani değerleri ayaklar altına alan uygulamalarıyla kanımızı donduran İsrail`i şiddet ve nefretle kınıyor ve “Zalimler için yaşasın cehennem” diyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:24:37   

Festival etkinlikleri başlıyorHatay`ın Anavatana katılışının 75. yıldönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Hatay Festivali” sanatsal, kültürel, sportif ve yöresel birbirinden güzel etkinliklerle başlıyor.

Üç gün sürecek olan festivalin ilk gününde sevilen sanatçı Burcu Güneş saat 22:00`da Hatay Büyükşehir Belediyesi önünde konser verecek. Festivalin ikinci günü ise Anadolu rock türünün kurucularından olan Moğollar grubu konseri saat 22:00`da Hatay büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşecektir.

21-22-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan “Hatay Festivali” programı şu şekilde olacak:

21 TEMMUZ PAZARTESİ

* Festival yürüyüşü ve festival açılışı saat 09:00 yer: vali Ürgen Alanı

*Hatay fotoğraf Sergisi saat:11:00 yer: Paladium AVM

*Basketbol Müsabakaları Finali saat:14:00 yer: Kapalı Spor Salonu

*Hatay Temalı Kreasyon Defilesi saat: 16:00 yer: Anemon Otel

*75. Yılda 75 metre Künefe Şöleni saat 21:00 yer: Atatürk Caddesi

*Erhan Aksay Futbol Turnuvası 3.lük Maçı saat: 21:30 yer: Nazım Koka

* Burcu Güneş saat: 22:00 yer: Cumhuriyet Alanı

22 TEMMUZ SALI

* Masa Tenisi Turnuvası saat: 09:00 yer: Palladıum AVM

* Sünnet Şöleni saat: 16:00 yer: Belediye Semt Pazarı

*Erhan Aksay Futbol Turnuvası Finali saat:21:30 yer: Antakya Şehir Stadı

*Moğollar Konseri saat: 22:00 yer: Cumhuriyet Alanı

23 TEMMUZ ÇARŞAMBA

*Çelenk Sunma Töreni saat: 09:00 yer: Atatürk Anıtı

*Hatay Şehitliği ziyareti saat: 09:30 yer: Antakya Şehitliği

*Hatay`ın Anavatana Katılış Süreci konulu panel saat:10:00 yer: Meclis Kültür Mrk.

*Merhume Ayşe Fitnat Hanım`ın mezarını ziyaret saat:18:00 yer: Şenköy Mahallesi

*İftar Yemeği ve Tasavvuf Müziği konseri saat:20:00 yer: Belediye Semt Pazarı

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:21:41   

SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADIHatay`ın Kurtuluşu Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal Satranç Turnuvası” Antakya`da başladı.

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koordinesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile bu yıl 4. sü düzenlenen “Ulusal Satranç Turnuvası” 29 İl`den gelen yaklaşık 250 sporcunun katılımı ile başladı.

22 Temmuz Salı günü (Yarın) sona erecek turnuvanın bu yılki ödülü toplam 10.250 TL olacak.

Antakya Spor Salonunda 17 Temmuz tarihinde başlayan turnuva açılışına, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlmittin Boz, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Sultan Daban ve 250`ye yakın sporcu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından turnuva açılışını gerçekleştiren İlmittin Boz ve Emrullah Taşkın turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:20:42   

HATAY, ERDOĞAN`I BEKLİYORCumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi

20 Temmuz Pazar günü Antakya İtfaiye önünde Hataylılara hitap edecek

Bu yıl ilk defa halk tarafında seçilecek olan cumhurbaşkanı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hataylılara hitap edecek. 20 Temmuz Pazar günü Antakya itfaiye önünde Hataylılarlar buluşacak olan Başbakan Erdoğan, 12 yıl içerisinde yapmış oldukları icraatları anlatacak.

Başbakan Erdoğan`ın Antakya mitingine ilçelerden ve çevre illerden de katılımın olması bekleniyor. AK Parti teşkilatları vatandaşları miting alanına getirmek için yoğun çaba harcıyor. Vatandaşların Başbakan Erdoğan`ın Antakya mitingine katılarak miting alanını doldurarak destek vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan 20 Temmuz Pazar günü saat: 16.30`da başlayacak mitingin hemen ardından İskenderun ilçesinde düzenlenecek olan iftar programına katılacak.

İftar programının ardından Başbakan Erdoğan ilimizden ayrılacak.

10 Ağustos 2014 tarihinde genel oyla yapılacak seçimde, geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday, cumhurbaşkanı seçilecek. İlk oylamada bu çoğunluk sağlanamazsa, ikinci oylama yapılacak. Bu oylamaya, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılacak ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday cumhurbaşkanı seçilecek.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 18.7.2014 10:40:11   

Berber: Milletçe tarihin yepyeni bir dönemine tanıklık ediyoruzAdalet ve Kalkınma Partisi Hatay Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Zeki Berber, Türkiye Cumhuriyeti`nin tarihinde ilk ve önemli değişiklikleri AK Parti döneminde yaşadığını belirtti.

Milletçe tarihin yepyeni bir dönemine tanıklık ediyoruz, bu bakımdan şanslı bir nesiliz diyen Berber, açıklamasına şöyle devam etti: “14 Temmuz 2014 tarihinde Ak Parti İl Başkanlığımız tarafından partimizin İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevine getirilmiş bulunmaktayım. Partimiz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti İl Seçim koordinasyon Merkezi olarak 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimine başta merkez ilçemiz olmak üzere tüm ilçelerimizdeki teşkilatlarımız ile birlikte her zaman hazır olan alt yapımızla çalışmalarımızı başlatıyoruz. Milletimiz ilk kez Cumhurbaşkanını kendi oylarıyla doğrudan seçecektir. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk ve önemli bir değişimdir. Aslında milletçe tarihin yepyeni bir dönemine tanıklık ediyoruz, bu bakımdan şanslı bir nesiliz. Milletimizin özellikle son 12 yılda elde ettiği kazanımların yanı sıra Cumhurbaşkanını da kendi seçiyor olabilmesi AK Parti döneminde edinilmiş oldukça önemli bir diğer kazanımıdır.

AK Parti olarak her seçimde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçiminde de teşkilat gücü, teknik altyapı ve başarılı çalışma programları ile hazır ve hazırlıklı tek partiyiz. İnşallah alnımızın akı ile bu süreci de başarı ile sonuçlandıracağız.

Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü saat 16:30`da itfaiye önündeki meydanda Hatay halkıyla buluşacaktır. Tüm halkımız davetlidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 18.7.2014 10:38:29   

Pazar günü yağmur bekleniyorMeteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 20 Temmuz Pazar günü Antakya ve çevresinde yağmur bekleniyor. Pazar ve Pazartesi günü beklenen yağmur yağışı nedeniyle sıcaklıklarda az da olsa azalma bekleniyor.

18 Temmuz Cuma günü (Bugün) Antakya ve çevresinde parçalı bulutlu bir havanın etkili olacağı, sıcaklığın ise en düşük 24 derece en yüksek 32 derece olarak görülmesi bekleniyor. Bugün görülecek nem oranı ise en düşükyüzde 51 en yüksek yüzde 93 olması bekleniyor. Rüzgar, batıdan saatte 21 KM hızla esecek.

19 Temmuz Pazar günü (Yarın) sıcaklık derecesi bir derece düşecek. Yarın en düşük sıcaklık 24 derece ken en yüksek sıcaklık ise 31 dereceye gerileyecek. Parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı Cu-martesi gününde rüz-garın hızında biraz artma olacak. Rüzgar batıdan saatte 22 KM hızla esecek

20 Temmuz Pazar günü gökgürültülü sağnak sağnak yağış bekleniyor. Özellikle gece saat: 00.00`dan sonra beklenen sağnak yağışın kısa süreceği, belirtildi. Rüzgar gübeybatıdan saatte 24 KM hızla esecek. En düşük sıcaklık 25 dereece, en yüksek sıcaklık ise 31 derece olarak görülecek.

21 Temmuz Pazartesi günü devam edecek yağmurlu hava 22 Temmuz Salı günü yerini güneşli bir havaya terk etmesi bekleniyor.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

3 yıl, 11 ay önce / 18.7.2014 10:37:14   

Önde, silahlı saldırıya uğradıİsdemir Cumhuriyet kapısı girişinde önceki gece faili meçhul kişilerce Türk Metal Sendikası Bölge Sorumlusu Metin Önde`ye silahlı saldırı yapıldı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Metin Önde, işçilerle bir araya gelerek, herkesi sakin olmaya davet etti.

Gece 00.50 sularında silahlı saldırıya uğrayan Metin Önde, saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Site mahallesine 500 metre kala yaşanan bu olayda demek ki evimizde dahi güvende değil-mişiz. İskenderun`da bir toplantıdan dönüyordum. İlk anda olayın şoku ile ne olduğunu anlayama-dım. Bu memlekette hiç düşmanım olduğunu zannetmiyorum. Tersine sevenimiz çok ancak yinede bilemiyorum. Bu süreci sakin geçirmemiz gerekiyor. Hoş olmayan duyumlar alıyorum.

Sendikal mücadeleyle ilgisi olabilir mi bilmiyorum? Görmediğim bir olayda yorum yapmam mümkün değildir. Elbette bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele erkekçe yapılmalıdır. Tedirgin değilim! Şu an itibarı ile olay yeri inceleme gerekli tahkikatları sürdürmektedir. Yüce adalete saygım ve inancım sonsuz, gereğinin yapılarak suçluların bulunarak adalete teslim edileceğine inanıyorum.

İç barışımızı bozmaya çalışanlara rağ-men bizler birliğimizi ve huzurumuzu koruyacağız. Yarın aranızda her hangi bir tartışmanın ya da husumetin olmasına izin vermeyin” dedi.

Görgü tanıklarından alınan ifadeye göre karayolları köprüsünün alt kısmında pusuya yatan bir kişinin Önde`nin arabasına 7 el ateş ettiği bildirildi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 18.7.2014 10:36:34   

Hatay İŞKUR`dan kırsal bölgelere destekİş-kur, muhtaç ve çalışabilir yaşta ve güçte olan insanların refah düzeyini yükseltmek amacıyla gerekli faaliyetlerin altyapı çalışmasını başlattı. Kırıkhan ilçesi Gölbaşı mevkiinde bulunan Adalar, Başpınar, Kalekamberli mahallelerinin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmek için İş-Kur bir dizi çalışma başlattı.

İş-Kur İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz`in başkanlığında 26 Haziran 2014 tarihinde il idare şube başkanlarının katılımı ile Kırıkhan ilçesi gölbaşı gölü mevkiinde bir toplantı düzenlenmiştir. söz konusu toplantıda sayın valimizin talimatları doğrultusunda Gölbaşı mevkiinde bulunan Adalar, Başpınar, Kalekamberli ve Gölbaşı mahallelerinin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmek, sahip olduğu serveti zenginliğe dönüştürmek üzere mahallelerin sakinlerine yönelik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce bir dizi çalışma başlatılmıştır.

Bu çalışmalar müdürlüğümüzün görev yetki ve sorumlulukları çerçevesinde yürütülecektir. Bu doğrultuda söz konusu mahallelerde yaşayan muhtaç çalışabilir yaşta ve güçte olan insanların refah seviyesini yükseltmek, onları meslek sahibi yapmak suretiyle geçim kaynağı olabilecek bir işi yapmalarına ve kendi işini kurabilmelerine yönelik girişimcilik eğitimi vermek amacıyla gerekli faaliyetlerin alt yapı çalışmaları başlatılmıştır. Bunun için yörenin ihtiyaçları fiziki ve coğrafi yapısı dikkate alınmak suretiyle hangi mesleklerde kurs açılacağı tespit çalışmaları yapılmıştır. Bu meslekler “Balıkçılık, Kurbağa Yetiştiriciliği, Seracılık, Sepet ve Hasır Örmeciliği, Süt Sağım Teknikleri ve Hijyeni” gibi mesleklerde kurslar açılacaktır.

Bunun için 8 İş ve Meslek Danışmanımız saha çalışması yapmak üzere görevlendirilmiş olup kursiyer tespit çalışmaları mahallinde başlatılmıştır. Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasını ardından başta Mustafa Kemal Üniversitesi olmak üzere İl Milli Eğitim ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlükleri ile işbirliği protokolleri imzalanarak eğitimler başlatılacaktır. Adı geçen mahallelerden tespit edilen kursiyerlere kurumumuz-ca günlük 20 TL kursiyer cep haçlığı ödenecektir.” denildi.

(Haber Merkez)

3 yıl, 11 ay önce / 18.7.2014 10:35:50