......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

BU ETKİNLİĞE DESTEK VERELİM

Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği yararına Aralık ayında Antakya'da düzenlenecek tiyatro ve konser etkinliğinden elde edilecek gelirle 50 engelli insanımıza tekerlekli sandalye kazandırma hedefleniyor

            Hatay Kültür Merkezinde 6 Aralık 2014 Cumartesi günü saat:20.00'de düzenlenecek olan tiyatro ve Türk Halk Müziği konseri için hazırlık çalışmaları gönüllüler tarafından başladı.

            Uzun yıllardır tiyatro oyunları için emek harcayan Fahrettin Aydın, bu konuda yaptığı çalışmalara devam ediyor. Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği yararına Aralık ayında düzenlenecek tiyatro ve Türk halk müziği konseri düzenlenecek.

            Fahrettin Aydın konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Amacımız ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye etmektedir. Hedefimiz 50 tekerlekli sandalyedir. Gerek sandalye alarak gerek bilet alarak gerekse sponsor olarak saygıdeğer hemşerilerimizin desteğinizi bekliyoruz. Bu konuda irtibat için cep telefonum; 0531 623 67 67. Fahrettin Aydın adına facebook ve twitter hesabımdan da benimle bağlantı kurulabilir” dedi.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:47:33   

KİMYECİ: ÇALIŞANLARIMIZIN ALINTERİ KURUMADAN HAKLARINI VERİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye işçi personeline Toplu İş Sözleşmesi ile hak kazanılan ve hizmet özendirme ikramiyesi olan 20 yevmiye tutarındaki ikramiyelerinin ödendiğini belirtti.

            Antakya Belediyesi'nde görev yapan işçi-memur tüm personele henüz alın terleri kurumadan ikramiye ve sosyal denge tazminatı ödemelerini gününde yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bu konuda özel bir hassasiyet gösterdiklerini ifade etti.

            Başkan Kimyeci, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Antakya Belediyesi ailesinde görev yapan işçi personele 20 yevmiye tutarındaki hizmet özendirme ikramiyesi ödemesi için belediye kasasından brüt 240.000.00 TL para çıktığını, toplam 200 işçi personeli kapsayan hizmet özendirme ikramiye ödemesinin olduğunu, ikramiyelerin personelin banka hesaplarına yatırıldığını ve aileleri ile birlikte güle güle harcamalarını dilediğini belirtti.

            Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ve Başkan Yardımcısı Tuncay Hasanoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Başkan Kimyeci'nin belediye işçi personeline yapmış olduğu ikramiye ödemesinden dolayı şükranlarını sunduklarını ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:46:53   

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri 15 ilçede 535 mezarlıkta rutin olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik çalışmalarını bayram öncesinde arttırdı.

            HBB ekipleri vatandaşların Kurban Bayramı süresinde gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve düzenli bir ortamda yapabilmeleri adına mezarlıkların bakım ve temizliğini yapıyor.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 15 ilçemizde, sorumluk alanında bulunan bütün mezarlıklarda, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleşen badana, ağaç budama, ot biçme, temizlik, bakım ve onarım çalışmaları sonrasında vatandaşlarımız sağlıklı bir oramda yakınlarının mezarlarına bayram ziyaretlerini gerçekleştirebilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:46:14   

Yaşlılar, geçmişle bugün arasında bir köprü

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

            Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan ve geçmişle bugün arasında köprü kuran birer abidedir diyen Tiryaki mesajına şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler 1990 yılında, 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü “ olarak belirlemiş olup, o tarihten beri 1 Ekim ülkemizde ve tüm dünyada “Dünya Yaşlılar Günü“ olarak anılmaktadır.

            Dünya Sağlık Örgütü, yaşlılığı 65 yaşından sonraki dönem olarak tanımlanmaktadır. Birleşmiş Milletler'e göre, 60 yaş ve üzeri grubun da yaşlı olarak kabul edilebildiği bilinmektedir. Yaşlı nüfusun artışı, “gelişmişlik göstergesi” olarak kabul edilmekte iken, günümüzde az gelişmiş ve gelişmekte olan toplumların yaşlı nüfusu da artma eğilimindedir. Bugün dünyada yaklaşık 600 milyon kişinin 60 yaş ve üzerinde olduğu ifade edilmektedir. Bu rakamın 2025 yılında 1,2 milyara ve 2050 yılında da yaklaşık 2 milyara ulaşacağı tahmin edilmektedir. Üstelik yaşlıların çoğunluğunun gelişmekte olan ülkelerde yaşayacağı öngörülmektedir. Türkiye'de halen 5 milyon kişi 65 yaş ve üzerindedir.  Halen “yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki payının yüzde 4-7 olduğu olgun toplum”  niteliğinde olan ülkemizin, yakın bir gelecekte yaşlı toplum (yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki payının yüzde 7'nin üzerinde olduğu toplum) olacağı bilinmektedir. Bu nedenle yaşlı nüfus tüm dünyada ve ülkemizde giderek artmakta, çocuk ve genç nüfus zaman içerisinde azalarak yeni bir demografik yapıya geçmektedir.

            Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan ve geçmişle bugün arasında köprü kuran birer abidedir. Sevgiye en ihtiyaç duyulan dönem çocukluktan sonra yaşlılık dönemidir. 

            Yaşlılarına sahip çıkan toplumlar geleceğine sahip çıkan toplumlardır. Onlara sahip çıkmak hepimizin vatandaşlık görevidir.

            Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir. Bizler yaşlılara gösterdiğimiz sevgiyle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğimize inanmalıyız.

             Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzu bugünlere ulaştıran tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, sağlık, esenlik ve mutluluk diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:45:10   

Defne Belediyesi, yolların onarımına hız verdi

Defne Belediyesi yaklaşan kış mevsimi nedeni ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

            Defne Belediyesi Fen işleri ekipleri mahallelerde bozuk olan yolların onarımına hız verdi. Geçtiğimiz günlerde Çekmece Mahallesinde çalışmalar yürüten Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını tüm ilçeyi kapsayacak şekilde programladı. Çekmece ve Sümerler mahallelerinde şarampol ve yağmur suyu kanallarının tamiratını yapan ekipler, bir çok yola da kışın çamurlaşmaya karşı stabilize malzemeyle tedbir alıyor.

            Çalışmaları yerinde denetleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Yeni bir belediyeyiz birçok mahallemizde altyapı ve yollar yetersiz durumda. Kış bastırmadan doğacak olumsuzlukları asgariye indirmek için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:43:51   

Güvenlik personeline eğitim verildi

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen muay thai eğitim kursuna katılarak başarı gösteren güvenlik personeline sertifikaları ve başarı belgeleri törenle verildi.

            Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, eğitim kursuna katılan güvenlik personeline ve emeği geçenlere teşekkür etti.

            Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, “Personelimizin güler yüzlü, kaliteli bir hizmet anlayışı ile görevini yerine getirmesi, kendini geliştirmesi amacıyla, hizmet içi eğitimler düzenlemekteyiz. Düzenlenen hizmet içi eğitim programına katıldığınız için size teşekkür ediyorum. Eğitimi başarıyla tamamla-yan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

            Antrenör Serdar Keskin tarafından verilen eğitim kursunu başarıyla tamamlayan personeli kutlayan Raks Spor Kulübü Baş-kanı Hülya Şimşek, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Güvenlik Müdürü Bekir Tuştaş ve Güvenlik Amiri Abdurrahman Muğrubioğlu'na teşekkür etti.

            Konuşmaların ardından, eğitime katılarak başarılı olan belediye hizmet binası ve bağlı birimlerde görev yapan güvenlik personellerine sertifika ve başarı belgeleri dağıtıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:43:05   

GENÇLER, GENÇLİK MERKEZİNE KAVUŞTU

3 katlı olarak inşa edilen ve içinde her türlü aktivitenin rahatça yapılacak şekilde dizayn edilmesi açısından bölgedeki en büyük gençlik merkezi olan Antakya Gençlik Merkezi artık Antakyalı gençleri bekliyor.

            Saraykent Mahallesi, çevreyolu civarında, 3.582.292 TL maliyetle inşa edilen gençlik merkezinde adeta yok yok gibi. Orta katında spor salonu bulunan merkezde, kafeteryasından, tenis kortuna kadar, zeka oyunları salonlarından, kütüphanesine kadar, el sanatlarından, plastik maket işçiliği atölyelerine varana kadar bir çok aktivite salonlarına sahip merkez 3000 metrekare alana sahip bulunuyor.

            Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Takın şu açıklamalarda bulundu: “Artık Antakyalı gençler 2.evlerine kavuştu. Bakanlık olarak son yıllarda gençliğe verilen önem, yapılan tesislerle bir kat daha artmıştır. Bu tesisler geleceğin Türk gençliğine yön verici unsurlar olacaktır.  Bir çok aktiviteyi rahatça yapabilecekleri bu tür merkezler sayesinde gençlerimiz artık kültürel, sosyal yönlerden daha gelişmiş, modern Türk gençliğine uygun ortama adapte olmuş olacaklardır” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:39:23   

Fırat: Yeni bir sayfa açmak istedim

Geçtiğimiz sezon Ormanspor'un TKBL'ye yükselmesinde önemli bir pay sahibi olan Hatay Büyükşehir Belediyespor'un oyuncusu Duygu Fırat geçtiğimiz sezonu ve yeni sezonu değerlendirdi.

            Sezon sonu geldiğinde hayatıma yeni bir sayfa açmak istemiştim diyen Duygu Fırat şu açıklamalarda bulundu: “Gelen teklifler arasında bana en heyecan vereni Ormanspor olmuştu çünkü genç yaşımda liderlik vasfımı geliştireceğim ve daha önce almadığım kadar sorumluluk alacağım bir kulüptü. Sezon sonu geldiğinde tüm hedeflerime ulaştığımı gördüm. Takımımız lige çıkmıştı ve bende hatırı sayılır bir istatistikle sezonu tamamlamıştım. Yakın hedeflerime ulaştığım,uzak hedeflerime ise bir adım daha yaklaştığım bir sezon oldu.

            Hatay Büyükşehir Belediyespor bu sene her anlamda yenilenmiş bir kulüp. Hem idari hem de teknik açıdan beklentilerimin üstünde bir takım olduğunu söylemeliyim. Antrenörümüz Hakan Acer en küçüğünden en büyüğüne her oyuncusuyla tek tek ilgilenen bir antrenör. Bu konuda çok şanslıyız. Henüz bir ay olmasına rağmen burada geçirdiğim zaman ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamamı sağladı. Hatay'ın çok özel bir il olduğunu buraya gelmeden önce de biliyordum. Bu kadar çeşitli kültürün bir arada huzur içinde var olduğunu görmek çok güzel ve bizim içinde burada yaşamak güzel bir hayat tecrübesi.

            3×3 milli takım süreci benim için farklı bir deneyim oldu. Gün içerinde ard arda çok tempolu maçlar oynuyorduk. Takım olarak 4 kişiydik ve iyi bir uyum yakalayarak Riga'da şampiyon olduk. Böylece Bükreş'teki Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Biz bu turnuvaya katılan ilk 3×3 A milli kadın basketbol takımıydık. Bu şampiyonada milli takım havasını, ruhunu ne kadar çok sevdiğimi hatırladım ve benim için özlem giderme süreci oldu diyebilirim.2015 yılı haziran ayında,çeyrek final oynadığımız için Bakü'deki 3×3 olimpiyatlarına katılmaya hak kazandık.

            Takım olarak ilk hedefimiz saha içinde ve dışında takım ruhunu yakalamak ve uyum içinde olmaktı, bunu kısmen başardığımızı düşünüyorum. Türkiye Kupası finallerine kalmak ve play-off oynamak ise sezon içi hedeflerimiz. Her sezon aldığım farklı görevler doğrultusunda, değişmeyen A milli takım hedefimin gidiş yolunu revize ediyorum, seçilmeyi hak edecek bir performans göstermeye çalışıyorum.

            Hatay birçok kültürü bünyesinde barındırdığı için damak tadı açısından da çok zengin bir mutfağa sahip. Her zevke hitap edecek yemek bulmak mümkün. Takim arkadaşlarımla fırsat buldukça Hatay mutfağına ait tatlar deniyoruz. Bunlar arasında favorim aşür.” dedi.

(Haber Merkezi-Kaynak: SporHatay)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:38:26   

Arazöz ile su dağıtılıyor

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler su sıkıntısı çekilen Antakya'da ihtiyaç durumuna göre vatandaşlara arazöz ile su dağıtıyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti; “Kentimizin daha güzel olması için yürütülen çalışmalar hızla devam ediyor. Kentimizdeki su sıkıntısı giderilemediği için imkânlarımız doğrultusunda vatandaşlarımıza su dağıtımı hizmetimizi sürdürüyoruz. Vatandaşların içme suyu konusundaki mağduriyetlerini gidermek amacıyla su tankerleriyle evlere, binalara içme suyu dağıtımı yapıyoruz. 

            Su, hayatımızı sürdürebilmemiz için en temel ihtiyacımızdır. Vatandaşlarımızı bu kapsamda yalnız bırakmamak için Antakya Belediyesi olarak, ihtiyaç görülen bölgelere arazöz aracılığı ile su dağıtımı yapıyoruz.

            Temizlik işleri ekiplerimiz geçtiğimiz günlerde Antakya Belediyesi olarak 152 metreden sondaj ile çıkarttığımız su kaynağımızı vatandaşlarımıza kullanım suyu olarak dağıtıyor. Bundan sonraki süreçte de ihtiyaç doğrultusunda su takviyesi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:54:22   

Öğrenci servisleri kaymakamlığa daldı

Antakya ilçesinde iki öğrenci servisi, hızlarını alamayarak önce birbirlerine daha sonra Antakya Kaymakamlığı binasına çarparak durdu. Sürücüler kazadan hafif sıyrıklarla kurtuldu.

            Alınan bilgiye göre, olay dün sabah saatlerinde öğrenci almak için Cumhuriyet Caddesi'nde seyreden 31 S 0763 plakalı öğrenci servisi ile Fatih Caddesi'nden gelen 31 S 0881 plakalı öğrenci servisi, çarpıştıktan sonra Antakya Kaymakamlığı binasına çarparak durabildi. Sürücülerin hafif şekilde yaralandığı kazada araçlarda maddi hasar meydana geldi.

            Olay yerine gelen polis ekipleri tutanak tutarken, kaza yapan araçlar çekicilerle kaldırımın üzerinden kaldırıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 30.09.2014 10:52:42