......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254664
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

Süper Amatör'de 4 maçta 36 gol atıldı

Tüm heyecanı ile devam eden amatör küme maçlarında özellikle Süper Amatör Ligde oynanan maçlarda alınan sonuçlar dikkat çekti.

            Süper Amatör'de oynanan 4 maçta toplam 36 golün atılması maç başına 9 gol ortalaması maçı izleyen sporseverlere keyifler anlar yaşattı.

            İskenderun Belediyespor'un Ardıçlı'yı 7-1 yenerek 18 puanla lider olduğu Süper Amatör Ligde Defne 2013 Spor bir maç eksiği ile 16 puanla ikinci sırada. Sümerspor'a yarım düzine atarak gücünü gösteren Belen Belediyespor'da 14 puanla üçüncü. Bu takımları 12'şer puanlı İskenderunspor 1967, Sümerspor ve Gözcüler Belediyespor takımları izliyor.

            Hatay 1.Amatör Kümede de iki grupta yarış devam ediyor. A Grubunda Dörtyol Belediyespor lider. Dörtyol ekibi ile birlikte Şirincespor, Maşukluspor, Altınözü Belediyespor, Yuvam Dekor Antakya Gençlik takımları ilk üçe girme mücadelesi ediyor.

            B Grubunda Defne Gençlik Spor 6 maçta 18 puanla yoluna firesiz devam ederken lideri Dörtyol Esnafspor, Bekbele Belediyespor, Kırıkhangücü takımları izliyor.

            1.Amatör U-19 Gençler Ligi A Grubunda Ekincispor, Hatayspor ile Sümerspor arasında mücadele kesintisiz devam ediyor. B Grubunda ise Kırıkhanspor zirvede onun en yakın takipçisi Payas Belediyespor.

            U-17 Gençler Ligi A Grubunda Hatayspor, B Grubunda Defne 2013, C Grubunda Payas Belediyespor, D Grubunda İskenderun Belediyespor liderlik koltuğunda oturuyor.

            U-15 Gençler Ligi A Grubunda Hatayspor, B Grubunda Şirincespor, C Grubunda Karaağaçspor lider durumda.

SÜPER AMATÖR LİG TOPLU SONUÇLARI:

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-ARDIÇLI BLD.SPOR: 7-1

EKİNCİSPOR-GÖZCÜLER BLD.SPOR: 11-3

SERİNYOLSPOR-İSKENDERUNSPOR 1967: 2-6

BELEN BLD.SPOR-SÜMERSPOR: 6-0

1.AMATÖR KÜME TOPLU SONUÇLARI:

SAMANDAĞSPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 0-3

DEFNE GENÇ.VE SPOR-KARAAĞAÇSPOR: 2-1

HARBİYESPOR-DÖRTYOLSPOR: 4-1

YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK-ŞİRİNCESPOR: 1-1

BEKBELE BLD.GENÇ.VE SPOR-DÖRTYOL ESNAFSPOR: 0-2

ARMUTLUSPOR-KIRIKHANGÜCÜSPOR: 0-1

U-19 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-KÖRFEZ İSK.SPOR: 0-2

M.K.Ü.SPOR-SÜMERSPOR: 0-7

H.ŞİRİNCESPOR-HARBİYESPOR: 5-1

ODABAŞI GENÇ.VE SPOR-EKİNCİSPOR: 3-9

SAMANDAĞSPOR-REYHANLI BLD.SPOR: 3-0 (H)

HATAYSPOR-DEFNE 2013 SPOR: 7-1

KARAAĞAÇSPOR-BELEN BLD.SPOR: 1-2

DÖRTYOL GENÇ.BİRLİĞİSPOR-KIRIKHANSPOR: 0-1

U-17 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

ODABAŞISPOR-YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK: 0-9

UĞURDAL ÖZEL SAĞ.KOL.SPOR-SÜMERSPOR: 2-11

YENİÇAĞ GENÇ.VE SPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 1-4

KIRIKHANSPOR-HATAYSPOR: 0-4

DEFNE 2013 SPOR-MAŞUKLUSPOR: 2-2

BELEN BLD.SPOR-ASAŞ 1972 SPOR: 6-1

U-17 LİGİ

İSK.ESEN GENÇ.VE SPOR-İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR: 1-4

ERZİN BLD.SPOR-DÖRTYOL GENÇ.BİR.SPOR: 2-1

DÖRTYOL ESNAFSPOR-ARSUZ BLD.SPOR: 11-0

U-15 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

H.ŞİRİNCESPOR MAŞUKLUSPOR: 11-1 YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK-REYHANLI BLD.SPOR: 5-1

DEFNE 2013 SPOR-ALTINÖZÜ BLD.GENÇ.VE SPOR: 3-1

KARAAĞAÇSPOR-BELEN BLD.SPOR: 4-2

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-PAYAS BLD.SPOR 1975: 1-6

            Not: Maç sonuçları ve puan durumu Hatay ASKF sitesinden alınmıştır. Başkan Mehmet Öztürk ve emeği geçenlere teşekkürler.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 1 ay önce / 04.12.2014 10:53:08   

Taze'den özverili sağlık hizmeti

Amatör ve genç takım maçlarının oynandığı Antakya Nazım Koka sahasında görev yapan sağlık memuru Mehmet Taze'nin özverili şekilde hizmet yapması spor camiasını memnun ediyor.

            Maçlarda yaşanan sakatlıklarda hakemin talebi üzerine sahaya girerek sporculara ilk müdahaleyi ve tedaviyi yapan Mehmet Taze görevini en iyi şekilde yerine getiriyor.

            Amatör spor yönetici, antrenör ve futbolcular, mesleğini severek yapan ve sporculara en iyi sağlık hizmeti veren Mehmet Taze'ye teşekkür ettiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 1 ay önce / 04.12.2014 10:51:09   

ÖNCE TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri kent genelinde eş zamanlı ve periyodik olarak yürüttüğü temizlik çalışmalarında “Önce Temizlik” düşüncesiyle hizmetlerini sürdürüyor.

            Önce Temizlik” anlayışı ile yola çıkan temizlik işleri ekipleri yapılan tüm hizmetlerin başında temizliğin geldiği düşüncesiyle çalışmalarını yürütüyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “ Kent genelinde yapılan hizmetlerimiz günden güne daha güzel sonuçlar doğuruyor. “Önce Temizlik” anlayışı ile yola çıkan Temizlik İşleri Ekiplerimiz kentimize yapılan tüm hizmetlerin başında temizliğin geldiği düşüncesiyle çalışmalarını yürütüyorlar. Kent temizliğine öncelikli önem veren ekiplerimiz için hijyen kadar, tarihi, kültürel değerleri olan mekanlarımızın temizliği de aynı oranda önemli. Bunların yanı sıra yıllardır kangren olmuş küçük sanayi sitesinin temizlik sorunu da Antakya Belediyesi ekiplerince çözüme kavuşuyor. Bu düşünceler doğrultusunda çalışmalarını yürüten ekiplerimizin son iki günlük hizmetlerini şöyle sıralayabiliriz;

            Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi.

            √Zenginler Mahallesi'ndeki Cindi Hamamı'nın etrafında ve eski çarşı karakolunun civarında temizlik çalışması yapıldı. Nuri Aydın Konuralp Caddesi'ndeki Hatmar'ın ve Çınar Apartmanı'nın önlerinde bulunan katı yakıt atıkları kaldırıldı. Esenlik Mahallesi'ndeki 1., 2., 3. Melek sokaklarda, semt pazarının çevresinde ve Nihal Turgut Anlar Lisesi'nin önünde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı.Kanatlı Mahallesi'ndeki Cemali Caddesi'nde, Yüzbaşı Asım Caddesi'nde ve Kanatlı Caddesi'nde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı.

            Ayşe Fitnat Hanım Caddesi'ndeki stadyum civarında bulunan kavşakta, Vali Teoman İlkokulu'nun önünde bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki Ilıca Cami'nin, Hüseyin Ali Karaca Camii'nin, Merkez Cami'nin; Maraşboğazı Mahallesi'ndeki Bağlama Cami'nin ve Mahalle Cami'nin; Antakya merkezde Toki Cami'nin ve Nalbant Cami'nin yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Kanatlı Mahallesi'ndeki Hacı Mevlüde Camii'nin etrafındaki mazgallarda ilaçlama çalışmaları yapıldı.

            Saraykent Mahallesi'ndeki Doktorlar Sitesi'nin ve Birkent Sitesi'nin çevrelerinde bulunan moloz ve çöp yığınları kaldırıldı. Doktorlar Sitesi'nin arkasında temizlik çalışması yapıldı.Köy garajlarının etrafında temizlik çalışmaları yapıldı. Odabaşı Mahallesi'ndeki Ceylan, Hıdır, Bayar, Okul sokaklarda ve mezarlık yolu üzerinde temizlik çalışması yapıldı.

            Küçükdalyan Mahallesi'ndeki Ekrem Çokluk Caddesi'nde, İstiklal Caddesi'nde, yeni müzeye giden yolda ve Çelebi sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı. Kavaslı Mahallesi'ndeki Morgül, Köse, Beyazgül, Sarmaşık sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki Gençoğlu Camii'nin ve Yukarı Cami'nin; Akhisar Mahallesi'ndeki Yeşilkubbe Cami'nin ve Nurullah Cami'nin yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı.

            Antakya merkezde İlhan Cami'nin, Habib-i Neccar Cami'nin, Affan Cami'nin, Ulu Cami'nin, Semerciler Cami'nin ve Furkan Cami'nin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı.

            Odabaşı Mahallesi'ndeki daha önce denetlenmiş olan 9 işyerinin, eksiklerini kontrol amaçlı olarak denetleme işlemleri tekrarlandı. Saraykent Mahallesi'ndeki Ali Kavak İlkokulu'nun ve Mirac Cami'nin karşısındaki parkın içinde bulunan moloz yığınları ile bahçe artıkları kaldırıldı.

            Yeni Sanayi Sitesi'nde, Anayazı ve Akhisar mahallelerinde kapsamlı temizlik çalışması yapıldı. Çalışma sonucu oluşan moloz yığınları ile bahçe artıkları kaldırıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:52:46   

Borçlu mükellefler işlemlerini son güne bırakmamalı

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, borçlu mükelleflerin yasanın verdiği avantajlardan faydalanabilmesi için işlemlerini son güne bırakmaması gerektiğini belirtti.

            Erol, yaptığı yazılı açıklamada 6552 Sayılı Yasadaki bazı başvuru sürelerinin uzatıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: 30.11.2014 tarih ve 29191 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ve kamuoyunda torba kanun olarak bilinen, 6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunda Yer Alan Bazı Başvuru ve İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin 2014/7016 Sayılı B.K.Kararı ile Vergi,  resim, harç ve bunlara ilişkin cezalar, gecikme faizi ve gecikme zammı alacakları ile vergi dışındaki diğer amme alacakları ve bazı idari para cezası alacakları için başvuru süresi 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatılmıştır. Ödeme süresi ise 31 Ocak 2015 Cumartesiye rastlaması nedeniyle 02 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir.

            Ayrıca; araç muayenelerini süresinde yaptırmayan araç sahipleri için son başvuru süresi de 30 Haziran 2015 tarihine ertelenmiştir.

            Borçlu mükelleflerin söz konusu yasanın kolaylık ve avantajlarından faydalanabil-meleri için, işlemlerini son günlere bırakmamaları menfaatlerine olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:51:55   

Engellilere fırsat vermeliyiz

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü neden ile yazılı bir açıklamada bulundu.

            Engellilerimize toplumda daha çok rol alması için fırsatlar vermeliyiz diyen Aldatmaz yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Engellilerimizin yanında olabilmek empati yapabilmektir. Onlar gibi hissedebilmektir. Çevremizdeki insanların büyük çoğunluğunun engelli olduğunu, her şeyin engellilere göre tasarlandığı, engeli olmayanların işyerinde, evde, sokakta, ulaşım araçlarında yaşadıklarını hissedebilmek, düşünebilmek adeta yaşamaktır.

            Engellilerimize toplumda daha çok rol alması için fırsatlar vermeliyiz. İstihdam edilen engelli sayısını artırmalı, üretime katmalıyız. Engelli olmayı dezavantaj olarak görmediğimizde sağlıklı düşünmeye başladığımızı bilmeliyiz.

            Engellerin olmadığı bir zihniyet temennisi ile tüm engellilerimizin Dünya Engelliler Gününü kutlarım. “ dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:50:46   

CHP MECLİS GRUBUNDAN KİMYECİ'YE TEŞEKKÜR

CHP Meclis grubu, Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısını Serinyol Mahallesinde gerçekleştirmesinden dolayı Başkan İsmail Kimyeci'ye teşekkür etti.

            Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısının Serinyol Mahallesinde yapılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden CHP Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Güzelmansur toplantıda söz alarak, “Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci'nin Belediye Meclis toplantısını Serinyol Mahallemizde yapmasından dolayı büyük memnuniyet duyduk. Bende bir Serinyollu olarak şahsım ve CHP meclis grubu adına mahallemize hoş geldiniz diyorum. Meclis toplantımızın mahallemizde yapılmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptığı açıklamada, “Serinyollu hayırsever vatandaşımız Ahmet Gök tarafından geçtiğimiz yıllarda yaptırılan çok amaçlı salonda meclis toplantımızı gerçekleştiriyor olmanın bizler de Antakya Belediyesi ailesi olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Bizde bu tesisin aktif hale gelmesi, insanların hizmetine sunulmasını düşünerek bu toplantımızı burada gerçekleştirdik” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:49:25   

182 bin TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi

Piyasa değeri 182 bin TL olduğu değerlendirilen muhtelif kaçak eşya ele geçirildi.

            Hatay Valiliği'nden alınan bilgiye göre Hatay İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadeleye yönelik icra edilen çalışmalar kapsamında ortaya çıkarılan 62 olayda; 11.087 litre kaçak akaryakıt, 80.040 paket kaçak sigara, 17.5 g. esrar, 93 litre alkol, 345 kg çay, 56 kg kahve, 2 adet tabanca ile 32 adet küçükbaş, 79 adet büyükbaş hayvan ele geçirildi.

            Ele geçirilen akaryakıt ve sigara ile piyasa değeri toplamda 182.000 TL olan kaçak ürünün piyasaya sürülmesinin önüne geçildi.

            Gözaltına alınan 36 kişi hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapılmış olup, olaylar ile ilgili Adli Makamlar tarafından tahkikat başlatıldığı bildirildi.,

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:48:36   

VERGİ BORCU YAPILANDIRMASINDA SON GÜN 31 ARALIK

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) geçmiş döneme ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yapılandırmada ek süre uygulamasını başlattı. Son başvuru tarihi 1 ay uzatıldı.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşların 31 Aralık 2014 tarihinden önce şahsen Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:47:58   

Büyükşehir, palmiye ağaçlarını budadı

Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, Antakya ilçesinde bulunan palmiye ağaçlarını budadı. Payas ilçesinde bulunan orta refüjlerde bakım ve budama çalışmalarını gerçekleştirdi.

            Kış mevsiminin gelmesiyle kuruyan ve bozulan dallar aşağıya doğru sarkmaya başlayınca ekipler tarafından zarar verilmeden büyük bir titizlikle budandı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mustafa Dönmez :”Havaların soğumasıyla birlikte şehrimizdeki ağaçların dallarında kuruma ve bozulma tespit ettik. Ağaçlarımızın daha fazla zarar görmemesi, şehrimizin hemşehrilerimize yakışır bir hale gelmesi için çalışmalarımızı başlattık.

Budama ve bakım çalışmalarımız tüm ilçelerimizde hızla devam edecek. Hatay'ın sağlıklı ve estetik görünmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun mesai harcamaya devam edeceğiz.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:47:11   

Her birimiz engelli adayıyız

Hatay Valisi Ercan Topaca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

             Vali Topaca yayınladığı mesajda Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 03 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı artırması açısından anlamlı bir tarih olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Beklenmedik bir zamanda yaşanabilecek bir olay nedeni ile her birimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Doğuştan veya sonradan meydana gelen değişik nedenlerle engelli olan vatandaşlarımızın hayatlarına kattıkları azim ve elde ettikleri başarılar bizim için birer güç kaynağıdır. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli kriterlerden birisi, engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı eğitim, istihdam ve toplumsal hayata daha fazla katılım sağlama konusundaki başarısıdır.

            Bu nedenle, engellilere yönelik hizmetlerin kalite ve ulaşılabilirliğini artırmak, engellilerin üretken olmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

            Hatay Valiliği olarak yapılan çalışmalarla, bu alanda sosyal farkındalığı artırmak ve engellilerin kamu hizmetlerinden tam olarak faydalanmasını sağlamak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle; 'Dünya Engelliler Günü'nün, ülkemizde ve ilimizde engellilerle ilgili mevcut olan duyarlılığın artmasına vesile olmasını, engelli vatandaşlarımıza ve onları destekleyen ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 ay önce / 03.12.2014 10:46:11