......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

Rektör Güder'den, Vali Topaca'ya ziyaret

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder, Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Vali Topaca, gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Rektör Güder'le bir süre sohbet etti.

            Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder de kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:14:32   

Dingil:Yamaç paraşütü sporunu geliştireceğiz

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun bölgesinde yamaç paraşütü sporuna gereken önemin verileceğini belirtti.

            Başkan Seyfi Dingil, İskenderun Sportif Havacılık Kulübü'nce düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katıldı.

            Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkan Seyfi Dingil, teleferik sistemi için yamaç paraşütü sporunun önemine değindi.

            Kentimizin yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu anımsatan Başkan Seyfi Dingil, “Bölgemiz Türkiye'de yamaç paraşütü sporu açısından önemli bir potansiyele sahip. Yamaç paraşütü sporu bölgemizde turizmin gelişmesi adına, sporun gelişmesi noktasında önemli bir potansiyeldir. Bizler sporun her türlüsüne destek olmaya hazırız. Sizleri yapmış olduğunuz başarılı çalışmalardan dolayı kutluyor, aldıkları kursu başarıyla bitiren yamaç paraşütü sporcularını tebrik ediyorum” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Başkan Seyfi Dingil, yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan sporculara sertifikalarını takdim etti.

            Düzenlenen sertifika törenine, Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Umut Naci, yönetim kurulu üyeleri, Kulüp eğitmenleri Mehmet Karaömer, Yılmaz Verim ve sporcular katıldı.

Önümüzdeki günlerde üniversite gençlerine yönelik bir kurs daha düzenleneceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:13:56   

HATAY'IN MELEKLERİ BOTAŞ CUP BASKETBOL TURNUVASINA KATILIYOR

Sezona Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde hazırlanan Hatay'ın Melekleri, İstanbul'da yapacağı hazırlık maçlarının ardından Adana'da 11. Botaş Cup Basketbol turnuvasına katılacak. Turnuva 8-12 Ekim tarihleri arasında Adana'da gerçekleşecek.

            Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol Takımı, geleneksel hale gelen Botaş Cup Basketbol turnuvasında şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri.

            Bu yıl 11.si düzenlenecek olan turnuvaya 8 takım katılıyor. Yeni sezon öncesi takımların eksikliklerini görebileceği ve kendilerini değerlendirebileceği turnuvaya Hatay Büyükşehir Belediyespor, Adana Askispor, Botaşspor, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Orman Gençlik Osmaniye Gençlik, Abdullah Gül Ünv. ve İstanbul Ünv. takımları katılacak.

            10. Botaş Cup turnuvasında şampiyon olan Hatay'ın Melekleri ilk maçını 8 Ekim Çarşamba günü saat 15:00'da Abdullah Gül Ünv. ile yapacak. Turnuvanın maç programı ise şu şekilde olacak;

08.10.2014 ÇARŞAMBA

13:00 OSMANİYE GENÇLİK - MERSİN BŞB.

15:00 ABDULLAH GÜL ÜNİV. - HATAY BŞB.

17:00 İÜBGD - ORMAN GENÇLİK

19:00 ASKİ - BOTAŞ SPOR

09.10.2014 PERŞEMBE

13:00 MERSİN BŞB. - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

15:00 HATAY BŞB. - OSMANİYE GENÇLİK

17:00 ORMAN GENÇLİK - ASKİ

19:00 BOTAŞ SPOR  İÜBGD

11.10.2014 CUMARTESİ

11:00 OSMANİYE GENÇLİK - ABDULLAH GÜL ÜNİV.

13:00 MERSİN BŞB. - ORMAN GENÇLİK

17:00 İÜBGD - ASKİ

19:00 HATAY BŞB. - BOTAŞ SPOR

12.10.2014 PAZAR

13:00  A GRUBU 4.SÜ - B GRUBU 4.SÜ

15:00 A GRUBU 3.SÜ - B GRUBU 3.SÜ

17:00 A GRUBU 2.Sİ - B GRUBU 2.Sİ

19:00 A GRUBU 1.Sİ - B GRUBU 1.Sİ

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:12:31   

Taşkın riski taşıyan dereler belirlenecek

Hatay Valisi Ercan Topaca, Erzin ilçesinde meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

            İncelemeler sırasında konuşan Vali Topaca, “Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Erzin Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek konu ile ilgili bir toplantı yapan Vali Topaca, burada Erzin Kaymakamı Hasan Yaman ve Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu'dan yaşanan afet ile ilgili  brifing aldı.

            Toplantıda konuşan Vali Topaca bu konunun Hatay için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Dere yatağı korunması gereken bir yer, kurum ayrımı yapmaksızın bütün kurumlara bu konuda görev düşüyor. Bir 'Taşkın Kurulu' toplayacağız, Hatay'daki 110 dereden taşkın riski olanlarını tek tek belirleyeceğiz ve gereken önlemleri alacağız.” dedi.

            Toplantıdan sonra sel felaketinin yaşandığı bölgeye giderek, yetkililerden bilgi alan ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Topaca, burada iki yakınını kaybeden Ömer Başaran'a başsağlığı diledi.

            İncelemeye Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, ilgili Kurum Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:57:42   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Antakya Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin başkanlığında bir araya geliyor.

            1 Ekim Çarşamba günü (Bugün) saat 16.00'da, Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası (İl Özel İdaresi eski bina) çok amaçlı salonunda yapılacak toplantıda Antakya Belediye Meclisi gündemindeki 10 maddeyi görüşerek karara bağlayacak.

            Antakya Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ilk olağan meclis toplantısında görüşeceği gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi;

            1-Hatay ili yenilik platformuna katılım ve belediye başkanına yetki verilmesi

            2-Riskli alan ilan edilen Emek ve Aksaray mahalleleri sınırları içerisinde kalan 35 hektarlık alanın iş ve işlemlerinin danışmanlık hizmet alımı ile yıllara sari yapılması

            3-Norm kadro yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan kadro değişikliği

            4-Ödenek Aktarması

            5-Zabıta personellerinin fazla çalışma ücretlerinin tespiti

            6-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı gelir tarifesi

            7-Antakya Belediyesi'nin 2015 Mali yılı performans programı

            8-Antakya Belediyesi'nin 2015 Yılı Bütçesi

            9-İmar tadil teklifleri

            10-İmar komisyon raporu

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:55:16   

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Kurban bayramı öncesinde vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için bir takım düzenlemeler yaptı.

           Zabıta ekiplerince kurban satış ve kesim yerleri belirlenerek gerekli hazırlıklar tamamlandı.

            Büyükşehir belediyesinin Veteriner hekim, personel ve zabıtadan oluşan ekipleri bayram boyunca hizmet vereceklerdir. Vatandaşlar, gıdadan şüpheli durumlarda veteriner kontrolü, temizlik ve su ihtiyaçları gibi durumlarda 153 nolu telefonu arayıp destek alabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesince tüm ilçelerde mevcut mezbahalarda hayvan kesimi için kesici işçi personel ve veteriner hekim görevlendirilmiş olup mezbahalar bayramın birinci günü saat 13:00'a kadar küçükbaş hayvanların kesimini ücretsiz olarak yapacaklardır. Saat 13:00'dan itibaren vatandaşlar kendi imkanlarıyla mezbaha tesislerinden faydalanabilecekler.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın etlerini evlerine sağlıklı bir şekilde götürebilmesi için tüm kesim yerlerinde poşet dağıtımı yapacaktır.

ANTAKYA İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Antakya Mezbahası. Küçük Dalyan Mahallesi,  Emek Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Esentepe Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Kanatlı Mahallesi. Semt Pazarı, Aksaray Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Stadyum Yanı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arkası, Kanatlı Caddesi. Girne Taksi Durağı Yanı, Aknur Düğün Salonu Karşısı. Şah Kasabı Önü, Tütüncü Camisi Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi. Şehit Özen Polis Karakolu Yanı, Cumhuriyet Taksi. 2.İpek Sokak Girişi (Kasap Önü), Bağrıyanık Mahallesi. Eski Morg Karşısı, Cebrail Mahallesi. Çamlık Yanı (Muhtarlık Bürosu Yanı), Akasya Mahallesi. 97.Sokak (Vurman Kasabı Önü), 500 Konutlar (Vurman Kasabı Önü), Betonsan Arkası. Kezban Apartmanı Yanı,  Ürgenpaşa Mahallesi. Ş.M. Duran Caddesi (Atasoy Kasabı Önü), Ürgenpaşa Mahallesi. Altın Evler Sitesi Önü (Halı Saha), Ürgenpaşa Mahallesi. Y.Asım Caddesi 28.Sokak (Yaren Apt.Önü), Şirince Mahallesi. Çınar Önü, Girne Köprüsü. Eski Tabakhane Önü. Kuş Kasabı Yanı, TOKİ 1.Kısım (Cami Arkası), TOKİ 1.Kısım Karşısı DG 7B Önü, TOKİ Adliye Sarayı Arkası (7A  7B arkası), Akevler Mahallesi. Fahri Korutürk Caddesi (Zeytineli Kasabı Önü), TOKİ 2.Etap 1.Kısım. (B1-15), TOKİ 2.Etap 2.Kısım. (B1-19), Atatürk Lisesi Altı.Mezarlık Yolu Üzeri. Çevikkollar Et Pazarı Önü.

DEFNE İLÇESİ KESİM YERLERİ

            Armutlu Mahallesi. Kapalı Semt Pazarı, Sümerler Mahallesi. Mezarlığı Yanı, Samandağ Yolu Üzeri. Alpet Petrol İlerisi Özge Kasabı Yanı

KURBAN SATIŞ YERLERİ

            Haraparası Mahallesi. Lunapark Önü. Antakya

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:54:31   

Topaca'dan şehit ailesine ziyaret

Hatay Valisi Ercan Topaca, Bitlis'te zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Mustafa Arslan'ın İskenderun'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

            Şehidin babası Mehmet Arslan'a başsağlığı dileyen Vali Topaca, “Allah'tan gelen her şeye boynumuz kıldan ince, bugün bu metaneti gösteren imtihanı kazanır. İnşallah siz de kazananlardan olacaksınız.” dedi.

            Taziye ziyaretine İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil katıldı.

            Ziyarette Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun okuduğu Kuran sonunda şehide dualar edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:53:28   

HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, beraberinde Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri ile Birlikte Antakya'yı mahalle mahalle, karış karış dolaşıyor.

            Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz ay 8 günlük sürede ziyaret ettiği 54 mahallenin ardından, merkezde bulunan 41 mahalle de ziyaretlerini sürdürüyor.

            Hafta başında başlayan mahalle ziyaretlerinin ilk gününde Havuzlar, Şirince, Karaalibölüğü, Bağrıyanık, Kardeşler Mahallesi, ikinci gününde ise Kuyulu, Kantara, Dutdibi, İplikpazarı, Aydınlıkevler, Orhanlı ve H.Ömer Alpagot mahalleleri ayrı ayrı ziyaret edildi.

            Yerinde oturan, makamdan protokol yönetimi anlayışından uzak bir yaklaşımla hareket ettiklerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Hemşehrilerimizin isteği bizler için emirdir. Geçtiğimiz ay 8 günlük kısa bir sürede merkez dışında bulunan 54 mahallemizi ziyaret etmiştik. Şimdi de merkezde bulunan 41 mahallemizi belirlediğimiz periyodik program çerçevesinde tek tek ziyaret ediyoruz. Bu mahallelerimizin büyük bir kısmını Kurban Bayramı öncesinde diğer kalan kısmını bayramdan sonra ziyaret edeceğiz. Yapmış olduğumuz bu ziyaretlerde mahallerimizin sorunlarını, vatandaşımızın arzu ve isteklerini yerinde dinliyor, hemşehrilerimizle istişareler gerçekleştiriyor, birlikte çözüm üretiyoruz.” dedi.

            Mahalle Muhtarları, kanaat önderleri, mahallelerin ileri gelenleri ve vatandaşların ev sahipliğinde iki gündür Antakya merkezde yapılan mahalle ziyaretlerinden izlenimlerini de aktaran Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Halkımızın öncelikli gündemi içme suyu. Hangi mahalleye gitsek vatandaşımız içme suyunun yetersizliğinden şikâyet ediyor. Bizlerde hemşehrilerimize Büyükşehir ve Hatsu yetki ve sorumluluğunda olan içme suyu sorununun bir an önce çözümü noktasında Antakya İlçe Belediyesi olarak Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konunun takipçisi olduğumuzu hemşehrilerimize izah ediyoruz. Hatta görev ve sorumluluğumuzda olmamasına rağmen arazöz araçlar vasıtasıyla yaklaşık 6 aydır evlere, işyerlerine su taşıdığımızı belirtiyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın maalesef elektrik kesintileri, kuraklık gibi bahanelerle oyalandığını, aldatıldığını görüyoruz.” dedi.

            Mahallelere yaptığı ziyaretlerde, afet riski taşıyan bölgelerde yer alan yapıların Kentsel Dönüşüm ile hakettiği görünümlere kavuşması için yapılan çalışmalara da değinen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Antakya'nın tarihi birikimine, kültürel dokusuna uygun marka bir kent olması için “Kentsel Dönüşüm” şart. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Hükümetimizin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu konuda vatandaşımızın lehine aldığı kararlar ve yasal düzenlemeler var. İlk olarak Kentsel Dönüşüme Emek ve Aksaray mahallelerimizden başlayacağız. Arzumuz bu uygulamayı şehrimizde afet riski taşıyan tüm bölgelerde gerçekleştirmektir. Hükümetimizin aldığı yasal düzenleme ve önlemlerle yapılacak olan bu çalışmalarda vatandaşımızın cebinden tek kuruş para çıkmayacak.” dedi.

            Mahalle ziyaretlerinde vatandaşların yaklaşan Kurban Bayramı'nı da tebrik eden Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Hemşehrilerimize ailece sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlar temenni ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:52:15   

HATSAD'dan Savaş'a ziyaret

Hatay Sağlık Çalışanları Derneği (HATSAD ) Yönetim Kurulu üyeleri Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a nezaket ziyareti geçekleştirdi.

            Çok sıcak ve samimi geçen ziyarette Hatay Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Dr.Ferhat Küçükler yaptığı konuşmada ilimiz için bir kazanım olan Büyükşehir Belediyesi yapılanmasının şehrimizin gerek siyasi gerekse akademik paydaşları tarafından iyi okunması gerektiğini belirtti.

            İlklerin her zaman zorlu, bir o kadar da heyecan verici olduğunu bildiklerini söyleyen Küçükler,  bir sivil toplum kuruluşu olan HATSAD'ın; daima dürüstün, doğrunun ve hakkaniyetin yanında duracağını ve toplum yararına mücadele edeceklerini bildirdi.

            Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Lütfü Savaş;  şu anda ilimiz için en değerli varlığın su olduğunu böylesine hayati öneme sahip olan su konusunda toplumun her kesiminin çok duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:49:13   

İşletme kontrolleri daha sık yapılacak

Defne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile çalışmalarına hız verdi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, halk sağlığını ilgilendiren işletme kontrollerinin daha sık yapılacağını belirtti.

            Defne ilçe sınırlarındaki okul bahçelerinin ve çevrelerinin detaylı temizliği yapıldı, günlük çöp toplama işlemlerinin yanı sıra kirli konteynerlerin temizliği yapıldı, ana caddeler üzerine yeni konteynerler yerleştirildi.

            Defne Belediyesi zabıta ekipleri ve çevre koruma müdürlüğü ekipleri Sümerler, Armutlu, Çekmece, Subaşı Ve Turunçlu 'da iş yerlerini denetledi. Özellikle gıda ürünleri satışı yapan iş yerlerine ağırlık veren ekipler kasap, fırın, pastane gibi halkın yoğun alış veriş yaptığı yerlerde denetimlerini sıklaştırdı.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Temizlik işleri müdürlüğümüz halkımıza yakışır temiz bir çevre için yoğun olarak çalışıyor. İstediğimiz temizlik standartlarına ulaşmak için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

            Yapılan kontrollerle ilgili olarak denetimlerin halk sağlığı açısından önemini vurgulayan Başkan Yaman halk sağlığını ilgilendiren işletme kontrollerinin daha sık yapılacağını söyledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 01.10.2014 10:48:29