......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242387
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

Kadir Gecesi müminler için bir fırsatAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 23 Temmuz Çarşamba gecesi (Bu akşam) idrak edeceğimiz mübarek `Kadir Gecesi` dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır diyen Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şöyle dedi; `Mübarek Ramazan ayını özel kılan mübarek Kadir Gecesi`dir. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Kadir Gecesi`nin en önemli özelliği, insanlara iki cihan saadeti bahşeden, kâinat kitabımız, ezeli bir tercümesi olan yüce kitabımız Kur`an-ı Kerim`in bu gecede ilk olarak dünya semasına indirilmesidir. Kur`an-ı Kerim`de ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`in (S.A.V) belirttiği gibi `bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi`ne` İslam âlemi olarak bir kez daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İslâm rahmet ve sevgi dinidir.

Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi; küslerin barıştığı, dostların kavuştuğu dünyanın rahmet iklimi ve bereketi ile dolduğu sonsuz bir huzur ve mutluluğu temsil etmektedir. Sabır ve emek sınavının kazanıldığı böylesi mübarek gecelerin aramızdaki yardımlaşmayı ve paylaşmayı pekiştirdiği, gelip geçici olanın değil kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu mübarek gecede, gönüllerimiz, maddi ve manevi birçok hikmeti, rahmeti, bereketi ve mağfireti bir arada yaşamaktadır.

Bu önemli gecede ellerimizi; insanlığa akıl, izan ve rahmet getirmesi için Yüce Allah`a açıp dua edecek ve mağfiret dileyeceğiz. Güzel şehrimizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın kandillerini kutluyor ve her biri için ayrı ayrı huzur ve mutluluk diliyorum. Ayrıca bu gecenin milletimize, İslam Âlemine ve bütün insanlara hayırlı olmasını, dünyaya barış getirmesini diliyorum. Kadir geceniz mübarek olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:53:06   

10 bin aileye Ramazan kolisiAntakya Belediyesi Ramazan ayı boyunca 10 bin ihtiyaç sahibi aileye, içinde kuru gıda malzemelerinin yer aldığı Ramazan kolisi yardımlarını sürdürüyor.

Yapılan tespitler sonucu evlere kadar giden Antakya Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolilerini bizzat adreslerine teslim ediyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, K.Dalyan Mahallesi`nde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi dağıttı.

Ramazan kolilerini bizzat teslim eden Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ihtiyaç sahibi ailelerin Kadir Gecesi`ni ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Kimyeci, ilk etapta 10 bin ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırdıklarını, imkanlar ölçüsünde Ramazan yardımlarını daha da arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:47:45   

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİMahalli idareler seçiminin ardından 4 ay geçmesinin ardından ilimizde yaşanan su sıkıntısına bazı kişiler torpilleri vasıtasıyla çözüm getiriyor.

Gerek Hatay Büyükşehir, gerekse ilçe belediyelerinin randımanlı hizmet verememesinin sıkıntısını yaşayan Hataylılar, içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde su sorunu ile mücadele etmenin zorluğunu yaşıyor.

Bu arada yapılan tespitlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi`nde ve HATSU`da torpili olan hatırlı kişiler, sıra beklemeden su sıkıntısı yaşamadan tankerle apartmanlarına ve sitelere su getirebiliyor. Diğer yandan çevresi olmayan sıradan vatandaşların günlerce müracaat etmelerine ve beklemelerine rağmen, su sorununa çözüm getiremediklerinden yakınıyor.

Özellikle son yapılan TOKİ konutlarında su sıkıntısı had safhaya ulaştı. 956 konutluk TOKİ evlerinde ve bazı mahallelerde uzun bir süredir su yok, peki bu konuyu hangi belediye çözecek? İtfaiye müdürlüğünden tankerlerle su isteniyor evet su geliyor ama öncelikle, vatandaşlara verilen cevap önce torpilli olanlar deniliyor, torpili olmayanlar ne yapacak? Suyunda torpili olur mu?

Bu sorunların çözümü için belediyeler ne zaman hizmete başlayacak ya da yetkili belediye kim onu da bilemiyoruz.

(Haber: Hasan KAYA)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:35:32   

255.000 kök kenevir ele geçirildiHatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında sürdürülen çalışmalar sonucunda Arsuz İlçesi Hüyük Mahallesi Çumruk Mevkii`nde bulunan ormanlık alanda ekili kenevir bitkisi olduğu bilgisine ulaşıldı. 3 JÖH timi, 1 OYİT timi, 3 Kobra zırhlı araç ve 1 istihbarat unsurunun katılımı ile gerçekleştirilen operasyonda; ormanlık alan içerisine açılan 5 tarla içerisinde 255.000 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ele geçirilen kenevir bitkileri yerinde yakılarak imha edildiği bildirildi.

Ele geçirilen 255.000 kök kenevir bitkisinin imha edilmesi ile piyasa değeri 25 milyon TL olan yaklaşık 12 ton esrarın piyasaya sürülmesinin önüne geçilmiş oldu.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, hiç kimsenin çocukları zehirlemesine müsaade edilmeyeceğini ve bu yöndeki çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek, başarılı operasyonlardan dolayı güvenlik birimlerimize teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:34:31   

ENGELSİZ YAŞAM İÇİN ENGELLER AŞILIYOR2011 yılında Ankara`da yaşayan Hataylıları biraraya getirerek Hatay`a hizmet amacıyla kurulan Hatay Birlik Vakfı`na bağlı Hatay Şube Başkanlığı, Antakya Belediyesi ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği desteğiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araç dağıtımı yapıldı.

Antakya Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen akülü araç teslim törenine, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdal Uğurlu, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı İnci Özal ve akülü araçları teslim alacak engelli vatandaşlar katılım gösterdi.

Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen akülü araç teslim töreninde yaptığı açıklamada; “ Hatay Birlik Vakfı`nın amaçlarından biri olan, 4 yıllık ve üstü yüksekokulu kazanan Hataylı olup ailece Hatay`da yaşıyor olmak şartını taşıyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir. Vakfımızda halen 73 öğrenci burs almaktadır. Ayrıca engellilerimize imkânlar ölçüsünde akülü araç temini sağlıyoruz.

Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tespit edilen engelli vatandaşlarımıza akülü araç desteği sağlıyoruz. Vakıf olarak geçtiğimiz yıl Nisan ayında iki, Aralık ayında 3 engelli vatandaşımıza akülü araç desteği sağladık. Bugün ise Hatay Birlik Vakfı olarak, Antakya Belediye Başkanlığımızın ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimizin desteğiyle Mehmet Sürmeli, Hatice Umur, Mehmet Balsever, Balkız Yıldırım ve İbrahim Duran adlı 5 engelli vatandaşımıza daha akülü araçlarını teslim ediyoruz. Hizmetlerimiz bundan sonra da imkânlarımız dâhilinde devam edecektir.” dedi.

Akülü araç teslim töreninde açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Antakya Belediyesi olarak sadece temel hizmetleri yapmakla kalmayıp sosyal belediyecilik yaparak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Engelsiz bir yaşam için engelleri hep birlikte aşıyoruz. Engelli kardeşlerimize destek olmak amacıyla akülü araç teslimatında bulunuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırma adına hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bu anlamlı hizmetten dolayı Hatay Birlik Vakfımıza, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:32:38   

Tek dilekçe ile gazete çıkarma devri bitecekHatay Gaze-teciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Akdeniz Gazeteciler Federasyon Başkan-vekili olarak Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti`nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Yetişen, iftar programında yaptığı konuşmada gazetecilik mesleğinin kalitesinin arttırılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek “Tek dilekçe ile gazete çıkarma devri bitecek” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyelerini şehir merkezinde karşılayan OAGC Başkanı Ali Cihangir, Osmaniye Valilik Basın Müdürü Osman Turunç`un da katıldığı yemekli buluşmada yaptığı konuşmada şu bilgileri paylaştı: “Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti olarak Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen ve HGC üyelerini ağılamaktan onur duyduk, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bizim de üye olduğumuz ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve konfederasyonumuz nezdinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile mesleki sorunların giderilmesi amaçlı çalışmalar sürdürüyoruz.

SARI BASIN KARTI ALIN

Günümüzde mesleğimizin en önemli sorunu haline gelen bir dilekçeyle gazete çıkarma furyasına son vermek üzere yaptırımlar gelecek. Bu anlamda mesleği gerçek anlamda yapan tüm meslektaşlarımızı sarı basın kartı almaya davet ediyorum. Gelecekte sarı basın kartı sahibi olan gazetelere öncelik verilecek haklar olacak. Federasyon Başkanımızın bulunduğu Antalya`da sarı basın kartı sahibi 276 gazeteci bulunurken Osmaniye veya Hatay`da bu rakamın 50-60 civarında olması yetersizdir. Her isteyen bir dilekçe ile gazete sahibi olunca mesleğin kalitesi düşmekte ve mesleği gerçek anlamda yapanlar bu durumdan çok zarar görmektedir.” dedi.

HATAY-OSMANİYE DOSTLUĞU

Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen de yaptığı konuşmada, “Federasyon üyemiz Ali Cihangir Başkan önemli konulara değindi. Mesleğimizde kaliteyi yükseltmek için sarı basın kartı alma çağrısına ben de katılıyorum. Hepimizin ortak sorunu olan bayramlık veya seçim dönemi gazetelerin önüne geçmek amacıyla önemli çalışmalarımız var. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile ortak çalışarak bu sorunun üstesinden geleceğiz.” diyerek Federasyon Genel Başkanı Mevlüt Yeni`nin selamını iletti ve ev sahipliğinden dolayı Osmaniyeli gazetecilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:32:03   

Vali Lekesiz, vatandaşın sofrasına konuk olmaya devam ediyorManevi duyguların arttığı, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin daha fazla hissedildiği mübarek Ramazan ayında, bu duyguları her fırsatta vatandaşlar ile paylaşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, vatandaşlarla iftar sofrasında buluşmaya devam ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi`nde ikamet eden 75 yaşındaki İzdihar Hanımın iftar sofrasına misafir olan Vali Lekesiz ve eşi, yalnız yaşayan yaşlı kadın ile sohbet ederek, hal ve hatırını sordu.

İzdihar Hanımın sağlık durumu hakkında da bilgi alan ve yakından ilgilenen Vali Lekesiz, kendileri ile beraber iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden İzdihar Hanımın tüm ihtiyaçları ile ilgilenen komşusuna ve mahalle muhtarına teşekkür ederim.” dedi.

Ramazan ayının, ilimizde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu içerisinde yaşanmaya devam ettiğini ifade eden Vali Lekesiz, bu vesile ile tüm Hataylıların Ramazan ayını bir kez daha kutladı.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:29:47   

Güder, inşaatları yerinde incelediMustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, gölet ve öğrenci yurdu inşaatlarını yerinde inceledi.

İncelemelere Rektör Güder`e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç eşlik etti.

Güder ve beraberindekiler, dinlenme mekanı olarak regreasyonel alan şeklinde değerlendirilecek olan; etrafında yürüyüş yolları, pergole altı gölge elemanları ve kafeterya gibi mekanlarla öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelin sosyal aktivite ihtiyaçlarını karşılama amacı ile düzenlemesi devam eden gölete ziyarette bulunarak yerinde inceledi.

Güder, gölet ziyaretinin ardından, kız ve erkek öğrencilerini ağırlayacak yatakhanelere ek olarak idari bölümler, etüt salonları, modern mutfak, kafeterya salonu, duş ve çamaşırhane gibi bölümleri de bulunduran, öğrencilerin her türlü çalışma ve barınma ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması amacı ile en kısa sürede tamamlanması hedeflenen yurt inşaatını ziyaret ederek gelişmeleri yakından takip etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:28:49   

Hafız öğrencilerin ailelerine iftarAntakya Yatılı Erkek Kur`an Kursunda okuyan hafız ve hafızlığa hazırlık öğrencilerinin ailelerine iftar yemeği verildi. Kur`an Kursu bahçesinde gerçekleşen iftara Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları, şube müdürleri ve Hatay İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Çakır katıldı.

İftar öncesinde hafız öğrenciler tarafından Kur`an tilaveti yapıldı ve ilahiler söylendi.

Hatay İl Müftüsü Kavillioğlu iftarda yaptığı konuşmada; “Dünya`da meşguliyetlerin en güzeli Allah`ın kelamı Kur`an-ı Kerim ile olan meşguliyettir.

Hafız olmak şereflerin en güzelidir. Hafız yürüyen Kur`andır. Hafız anne ve babası olmak da bir şereftir. Hafızlarımızı, onların anne-babalarını ve hocalarını tebrik ediyorum. Onlara teşekkür ediyorum.” dedi.

İftar programında yemek duasını şube müdürü Faruk Yaldız yaptı. Teravih namazını Habib-i Neccar Camii İmam Hatibi Fethullah Uğraş kıldırdı.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:28:13   

Hidro Havuzuna Defne Belediyesi el attıTabandaki çatlaklar nedeni ile su tutmadığından uzun zamandır görüntü kirliği oluşturan Harbiye Mahallesi`nin güzide noktalarından Hidro Havuzuna Defne Belediyesi el attı.

Defne Belediyesi imkanlarıyla havuz doldurulacak ve çevresinin daha iyi bir duruma getirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. İbrahim Yaman “Belediye Başkanlığına geldiğimizde ilk olarak ele aldığımız ve asla kaderine terk edemeyeceğimiz, Hidro Havuzu ve çevresi sorununda önemli mesafe kat ettik. Hidro Havuzunu farklı 3 uzman firmaya incelettik. Bu firmalar havuzun izolasyonu ve çevre düzenlemesi hakkında çok kısa sürede öneri ve maliyetleri tarafımıza ulaştıracaklar. Ayrıca havuza su temin edecek 2 ayrı proje saptandı. Belediyemizin imkânları ile havuz doldurulacak, çevresi eskisinden daha iyi bir duruma getirilecektir. Her şeyin en iyisine layık Defne halkımızın hizmetine kısa süre içinde geçirilecektir.” dedi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Hidro Havuzu ve Çevresindeki olumsuzlukların giderilmesi amacıyla inceleme yapan Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman`a Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli ve Defne Belediye Meclis üyelerinden bir heyet katıldı.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 21.7.2014 11:27:11