......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242387
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

TURİZME ÖNEMLİ KATKI SAĞLANACAKAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi ve St.Pierre Kilisesi`nin kent turizmine çok önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Antakya Belediyesi`nce, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi çevresinde yürütülecek olan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları öncesinde, bölgeyi Fen ve Park-Bahçe ekipleriyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Amacımız Türkiye`nin en büyük kapalı alanına, dünyanın en büyük mozaik sergileme alanına sahip müze özelliği taşıyan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi`ne yurt içinden ve yurt dışından gelecek yerli ve yabancı turistlere modern ortamlar sunmaktır.

Adalet eski Bakanımız ve AK Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Sadullah Ergin`in ve Hatay Valimiz Sayın Mehmet Celalettin Lekesiz`in üstün gayret ve çalışmalarıyla Antakyamıza, Hatayımıza kazandırılan Yeni Hatay Arkeoloji Müzemiz ve yeniden restore edilen St.Pierre Kilisesi sadece Antakya`nın, Hatay`ın değil, ülkemizin turizm ve kültürel değerini arttıracaktır.” dedi.

Başkan Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi çevresinde yaptığı inceleme çalışmalarını daha sonra restorasyon faaliyetlerinde sona yaklaşılan St.Pierre Kilisesi çevresinde sürdürdü.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:03:03   

Hedefimiz, gelişmiş bir Hatay`dırHatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, 23 Temmuz Hatay`ın Anavatana katılışının 75. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Fakıoğlu, yayınladığı mesajda “Coşkuyla kutladığımız bu günde hedefimiz daha müreffeh, daha gelişmiş bir Hatay`ı ilelebet görmektir” diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Hatay`ımızın anavatana ilhakının 75. yılında ulu önder Atatürk`ü ve mücadelede şehit düşen hemşerilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Hatay 1936 yılından itibaren Atatürk`ün üstün dehası ve siyasi manevraları sonucunda örnek bir dış politika sonucu ait olduğu Türkiye Cumhuriyetiyle birleşmiştir. Kendine has bu tarihsel özelliğinin yanı sıra pek çok tarihsel vakaya da ev sahipliği yapan, üç semavi dini bir arada hoş görüyle yaşatırken kültürel varlığıyla da bizleri gururlandıran bu güzide ilimize ve geçmişimize karşı sorumluluklarımız da her geçen gün artmaktadır.

Atalarımızdan miras aldığımız bu tarihsel ve kültürel zenginlikleri, limanları, doğayı, zirai varlığı kısaca yeraltı ve yer üstü bize bahşedilmiş tüm bu zenginlikleri koruyup kollamak, gelecek nesillere daha yaşanılır bir Antakya bırakmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur.

Gelecek nesillere tarih bilgisini aktarmada ihmalkar olmaksızın, bu vatanın ne fedakarlıklar ve zorluklarla kazanıldığını öğretmeli, geçmişten ders alarak ancak geçmişte yaşamayarak daima ileriye, muasır medeniyetlerin gıptayla izleyecekleri hedeflere doğru yol almalıyız. Türk Gençliğine yakışan da budur. Coşkuyla kutladığımız bu günde hedefimiz daha müreffeh, daha gelişmiş bir Hatay`ı ilelebet görmektir.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:01:50   

Yetişen, Basın Bayramını kutladıHatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, 24 Temmuz Basın Bayramını yayınladığı mesajla kutladı.

Yetişen, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “Basın demokrasilerde, toplumun gelişmesinde önemli rolü olan temel unsurlardan biridir.

Halkımızın haber alma özgürlüğüne katkı sağlayan, gerektiğinde canlarını tehlikeye atarak görevini yerine getiren, her zaman her yerde özveriyle görev yapan sorumluluk sahibi meslektaşlarımın, basından sansürün kaldırıldığı tarih olan 24 Temmuz basın bayramını kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:00:59   

Çaykur tırı, çay dağıttıİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil`in daveti üzerine İskenderun`a gelen Çaykur tırı ilk kez İskenderunlularla buluştu.

Sahildeki iskelenin yanına konuşlanan Çaykur Genel Müdürlüğü`ne ait Çaykur tırı, iftarını açan vatandaşlara çay ikramında bulundu.

İskenderunda 3 gün süre ile kalan Çaykur tırında binlerce kişiye yapılan ücretsiz çay ikramı yanında çocuklara da şapka ve balon hediye edildi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil`de Çaykur Genel Müdürlüğü`ne ait Çaykur tırına ziyarette bulunarak yetkililere teşekkür etti.

ÇAYKUR yetkilileri ise kendilerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 11:00:09   

Gönül Elçilerinden Erdoğan`a hediyeBir dizi programa katılmak üzere Hatay`a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Hatay Valiliği`ni ziyaret etti.

Gönül Elçileri Projesi kapsamında Türkiye birincisi olan ilimizi temsilen Hatay Koruyucu Aile Dernek Başkanı Alaaddin Dolmacı tarafından Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan`a hediye takdim edildi.

Valiliğe gelişinde Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ve Vali Yardımcıları tarafından karşılanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Valilik binasının ikinci katında yer alan Hatay Devleti Müzesi`ni de gezen Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Vali Lekesiz`in makamına geçti.

Ziyarette ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar hazır bulundu.

Daha sonra Emine Erdoğan himayesinde ülkemiz genelinde başlatılan Gönül Elçileri Projesi kapsamında 1. olan İlimizi temsilen Hatay Koruyucu Aile Derneği Başkanı Alaaddin Dolmacı, eşi Hatice Dolmacı ve çocukları Feride ile Bahadır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan`a hediye takdim etti.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:58:37   

MKÜ`den destek bekliyoruzDefne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder`e iade ziyaretinde bulundu.

Defne Belediye Başkanı Yaman, ziyaret programında yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Üniversitesi`nden Defne ilçesine bir yüksekokul talebinde bulunarak destek beklediklerini söyledi.

Rektör Güder tarafından karşılanan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Sayın Rektörümüze hem nezaket ziyaretine hem de Defne ilçemize bir yüksekokul kazandırılması ile ilgili talepte bulunmaya geldim. Yeni kurulan ilçemizin kalkınması ve gelişmesi için üniversitemizden destek bekliyoruz. Bu konuda verecekleri destek ve katkıları tüm defne halkı için çok önemli” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Güder “Sayın Başkanın ziyaretleri bizleri sevindirmiştir. Defne İlçesi için talep etmiş olduğu okul için gerekli incelemeleri yapacağımızdan, gücümüz ölçüsünde katkı sağlamaktan memnun olacağımızdan şüpheleri olmasın” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:58:02   

Tayini çıkan şube müdürlerine teşekkür plaketiİl Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmail Alıcı ve Yasır Güler, görevlerinden ayrıldı.

Yöneticilerin zorunlu yer değişikliği yönetmeliği gereği, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun yıllar şube müdürü olarak görev yapan İsmail Alıcı Mersin Büyükşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne, Yasır Güler ise İzmir İli Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı.

Uhdesine verilen görevleri üstün gayret ve özveri ile yerine getiren şube müdürleri Yasır Güler ve İsmail Alıcı, ilimizdeki görevlerinden ayrılmaları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan`a veda ziyaretinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nde görev yapan diğer birim amirlerinin de bulunduğu veda ziyaretinde, tayini çıkan şube müdürlerine ilimiz eğitimine verdikleri hizmetten dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Karahan, kendilerini plaketle onurlandırarak yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:57:12   

Bayrak özlemi, 75 yıl önce bugün sona erdiAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay`ın anavatana katılışının 75.yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Hatay`ın anavatana katılışının emsalsiz bir destan olduğunu belirten Başkan Kimyeci

Hatay halkının bayrak özlemi 75 yıl önce bugün sona erdiğini belirterek şu açılamalarda bulundu: “ Hatay`ın anavatana kavuşması Türkiye Cumhuriyeti`nin bir barış zaferidir. Bunun dünyada bir başka örneği yoktur. Bu zafer Büyük Önder Atatürk`ün siyasi dehasıyla, vatansever Hatay halkının yarattığı emsalsiz bir destandır.

Birinci Dünya Savaşı`ndan sonra başlayan kahredici esaret ve ayrılık yıllarında ümidini kaybetmeyerek mücadelesini sürdüren Hatay halkı, içinden Tayfur Sökmen gibi yılmaz ve azimli evlatlar çıkararak kurtuluşa sonuna kadar inanmış, davanın mimarı olan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`e güç ve kararlılık aşılamışlardır. 19 yılı bulan uzun bir vatan ve bayrak özlemi 75 yıl önce bugün sona ermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk`ün `Yurtta Barış, Cihanda Barış` sözü Türkiye`nin vazgeçilmez bir ilkesidir. Türkiye bugüne kadar bu sözü her alanda yaşatmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, diplomasiye öncelik veren dış politika yaklaşımlarıyla, barışın sürekli kılınmasına büyük özen göstermiş ve bölgesinde bir istikrar adamı olarak dünyanın saygınlığını kazanmıştır. Hatay`ın anavatana katılması bunun en anlamlı göstergesidir.

Bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen halkımız, milli bütünlüğünü bugüne dek korumuş ve bundan sonra da sonsuza dek koruyacaktır. 75 yıl önce bugün Hatay`a giren Türk ordusunun her neferini, başta Hatay davasını kendi ifadesiyle `şahsi davası` olarak gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Hatay davası için eşsiz bir mücadele veren Tayfur Sökmen`i, Dr. Abdurrahman Melek`i, Albay Şükrü Kanatlı Paşa`yı, tüm şehitlerimizi ve emeği geçen isimsiz kahramanları rahmetle ve saygıyla anıyorum.` dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:56:16   

BELEN KANALİZASYON İNŞAATI SÜRÜYORHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Belen ilçesinde ihalesi 21 Şubat 2013 tarihinde yapılan ve sözleşmesi 26 Mart 2013 tarihinde imzalanan ve 30 Mart 2014 tarihinde HATSU Genel Müdürlüğüne devredilen kanalizasyon hattı yapım işinin tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Genel Müdürlük, 10 Mart 2016 tarihinde tamamlanması planlanan proje kapsamında Belen`in tüm mahallelerine toplamda 103 bin 7 metre boru döşeneceğini açıkladı. Projede 60 kişinin istihdam edildiğinin altını çizen HATSU, bu proje kapsamında Belen`deki mahallelere foseptik terfi merkezi, parsel bağlantısı ve muayene bacası yapımının sürdüğünü bildirdi.

Genel Müdürlük, ihale bedeli olan 25 Milyon 802 Bin 45 TL`lik tutarın, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından karşılandığını ve proje ile ilgili bütün denetim ve yönetim işlerinin HATSU tarafından eksiksiz bir şekilde yapıldığını açıkladı.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:54:54   

İsrail, hunharca katletmeye doymuyorMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, Korsan ve katil İsrail`in insanlık dışı saldırılarının artarak devam ettiğini belirterek “Öldürmeye, yok etmeye, çocuk, kadın, hatta bebek demeden hunharca katletmeye doymuyor İsrail” dedi.

Siyonist saldırı altındaki Filistinli kardeşlerimiz, İsrail vahşetinin mağduru Gazzeli mazlumlarımız için direnmek, insanlığı dirilişe çağırmak, onlarla dayanışmak ve acılarını paylaşmak için meydanlardayız diyen Urhan, şu açıklamalarda bulundu: “İsrail, kan kusmaya, vahşet uygulamaya, insanlıkla arasındaki mesafeyi açmaya devam ediyor. İsrail insanlıktan çıkıyor demek mümkün değil. Çünkü, ne İsrail devleti ne de İsrailli devlet yöneticileri hiçbir zaman insan olmayı, politikalarını insanlık eksenli belirlemeyi tercih etmedi. İsrail, 1948`den bu yana vahşi korsan devlet pozisyonu konumunu hiç terk etmedi.

İsrail karadan, havadan, denizden bombalıyor, yaralıyor, öldürüyor. Yakıyor, yıkıyor yok ediyor. İnsanların üzerine ölüm bombaları yağdırıyor. Filistinli olmanın, Gazze`de yaşamanın İsrail tarafından öldürme gerekçesi yapıldığına şahitlik etmiyor, sadece seyrediyor insanlık.

Filistin`i devlet olarak tanımayanlar, İsrail`in eylemlerini de vahşet olarak tanımlamaya yanaşmıyor. İşte Filistin, bu yüzden soykırımı yaşıyor. Filistinliler bu yüzden çocuklarına, yeni doğan bebeklerine doyamıyorlar. Arap dünyası, Körfez sermayesi, Ortadoğu`nun güçlü devletleri Avrupa taktiği kullanmaya kararlı gözüküyor. Bana dokunmayan, kazancımı azaltmayan, menfaatlerimi arttıran eylem; kan akıtsa da, vahşet ya da soykırım olsa hatta İsrail`den de gelse benim için sorun oluşturmaz diyen bir devlet kitlesi ve insan toplumu var artık Avrupa`da.

İsrail, Gazze`de sadece çocuk öldürmüyor, Sadece müslüman öldürmüyor. Sadece kadınları, erkekleri ya da yaşlıları öldürmüyor. İsrail, Gazze`de ve Filistin`de doğrudan insanı ve insanlığı hedef alıyor. Çünkü, dünya seyrediyor. Çünkü, BM, seyrediyor. Çünkü, Ortadoğu ve Arap Dünyası seyrediyor. Çünkü, İsrail`in gizli hamisi İngiltere ve suç ortağı abisi ABD, İsrail`e ses çıkarmak yerine ölümlere sessiz kalmanın daha makul olduğunu düşünüyor.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, katil ve zalim İsrail yöneticilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Allah`a olan imanımız ve inancımız; zalimlerin mutlaka kahrolacağı konusunda zerre miktar şüpheye düşmemizi engelliyor. Biz biliyoruz ki; İsrail mutlaka yaptıklarının hesabını verecek. İsrailin eli kanlı, boynu kravatlı katil şahsiyetleri mutlaka sanık kürsüsüne çıkacak ve Filistinli kardeşlerimizin tanıklığıyla yargılanacaklar ve mahkum edilecekler. ALLAH, zalimleri mutlaka kahr eder. İsrailin kandan beslenen yöneticileri mutlaka kahrolacak.

Filistin, ümmetin yüz akıdır. Filistin, direnişin simgesidir. Filistin, izzetin zillete hakim olduğu mekandır. Filistin, zulmetin aydınlığa kavuşma arefesidir. Filistin, halkı ve devletiyle zalimlere karşı dik duruşun sembolüdür. Filistin, Müslümanların ilk kıblesidir. Biz bu yüzden Filistin konusunda tarafız. Biz, Filistin`de Filistin halkını ve haklarını savunacak güçlü bir devlet için bütün İslam dünyasının sorumluluk alması gerektiğine inanıyoruz. Filistinde devletleşme süreci tamamlandığında İsrail`in Filistine yönelik işgal çabaları ve Gazze`ye yönelik zulüm uygulamaları tarihe karışacaktır.

Filistin`den yana tarafız. Filistin devletinin yanındayız Gazze`den tarafız. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. İnşallah meydanlar Gazze`ye manevi destek olacak, güç olacak. Gazze direnecek ve kazanacak. Gazze`yle birlikte milletimiz kazanacak, ümmet kazanacak, insanlık ve insanlık vicdanı kazanacak.

Çünkü; Mescid-i Aksa ümmetin onurudur. Kudüs ümmetin yurdudur, vatanıdır. Kudüs, insanlığın ortak tarihinin emanetidir. İsrail, Filistin ve Gazze`ye yönelik bütün askeri eylemlerine son versin. İsrail, Mescid-i Aksa`daki ablukayı kaldırsın. İşgal ettiği tüm topraklardan çekilsin. İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinliler özgür bırakılsın. Filistin`e uygulanan abluka kaldırılsın.Filistin devleti tüm dünya tarafından tanınsın. İsrail katliamları durmaz ise, dünya İsrail ile ilişkisini kessin. Ekonomik ambargo uygulansın. İsrail`in tüm uluslar arası kuruluşlardaki üyeliklerine son verilsin. Mısır Filistin ve Gazze`ye nefes aldıran tüm kapıları açık tutsun. Uluslar arası barışı güçlendiren ve diyalogu artıran spor, kültür ve müzik organizasyonlardan çıkarılsın. BM üyesi ülkeler İsrail`deki büyükelçiliklerini geri çeksin.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 11 ay önce / 23.7.2014 10:54:12