......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

Kurban, Allah'a teslimiyetin ifadesi

Hatay il Müftüsü Hamdi Kavillioğlu Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

            Kavillioğlu mesajında kurbanlarımız ve bayramlarımız mümin kalpler arasında ülfet ve muhabbeti gerçekleştirmeli bizi birbirimize yaklaştırmalı, birlik ve beraberliğimize vesile olmalıdır diyerek açıklamalarına şöyle devam etti: “İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

 

            Kurban Bayramı günleri, Hz. İbrahim'in duasıyla müminlerin tek yürek, tek vücut oldukları,  aynı iman ve aynı ruhla mübarek ve mukaddes topraklara gittikleri, birlik ve beraberlik içerisinde Kâbe'de tavaf ettikleri, Arafat'ta toplanarak hac farizasını yerine getirdikleri mübarek zaman dilimleridir. Kurban Bayramı günleri aynı zamanda bütün müminlerin Hz. İbrahim misali Rabbimizin kendilerine lütfettiği nimetlere şükranlarının bir ifadesi olarak Kurban ibadetini eda ettikleri mübarek vakitlerdir.

            Kurban, Allah'a teslimiyetin ve O'na yakınlaşmanın ifadesidir. Bu sebeple kurbanlarımız ve bayramlarımız mümin kalpler arasında ülfet ve muhabbeti gerçekleştirmeli bizi birbirimize yaklaştırmalı, birlik ve beraberliğimize vesile olmalıdır. Hac, bize birliği, vahdeti; kurban ise bize, dini sadece ve sadece Allaha has kılarak O'na teslim olmayı ve nefsimizi terbiye ederek insan neslinden kan akıtmamayı sembol diliyle ifade etmektedir. Hac ve Kurban, aynı zamanda birbirini tamamlayan birer ibadet olarak müminlerin Rablerine olan ilticalarını yansıtmaktadır.

            Bütün Müslümanlar Kurban Bayramı dolayısıyla şüphesiz birbirlerini tebrik edeceklerdir. Geçmişi hatırlama, birbirini tanıma, kendimizi bilme, yardımlaşma ve dayanışma, bu bayram vesilesiyle nail olduğumuz ilâhî lütuflar olacaktır. Ancak bu bayram vesilesiyle darda ve zorda kalan Müslüman kardeşlerimizi, dünyanın muhtelif yerlerinde büyük acı ve ıstırap yaşayan, zulme uğrayan mazlum ve mağdur kardeşlerimizi bir kurban göndererek, en azından dua ederek hatırlayalım.

            Biz Müslümanlar, hac ve kurban borcumuzu yerine getirirken, bizlere kesilen her kurban, akan her kurban kanı, yüzyıllar boyunca varlığımızın bekası için verdiğimiz kurbanları hatırlatmalı, yüreklerimizi bu ateşle yakmalı, önümüzü kuvvetli bir ışıkla aydınlatmalı ve müminlerin kanlarının akmasını önlemelidir. Kurban Bayramı müminleri birliktelik şuuruna erdirmeli, mümin gönüller İslam'ın barış mesajını kavramalı ve 'ancak müminler kardeştir' düsturunca kardeş ve ümmet olma bilincine ermelidir.

            Bu bayram, çatlamış dudaklarımıza pınar, çorak gönüllerimize inşirah olsun. Seslerimiz avuçlarımızda duaya dönüşsün, utançlarımızı, ayıplarımızı pişmanlıklarımızı rahmetinin kucağına dökelim. Bayram sevincini evlerinden, yurtlarından, topraklarından ayrılmak zorunda bırakılarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizden, Kimsesi kalmayan huzurevlerindeki yaşlılarımızdan, barınağı olmayan sokak çocuklarından, öksüz ve yetimlerden de esirgemeyelim. Bir tebessümle dahi olsa yanlarında bulunalım. Kimsesizlerin kimsesi olalım. Bu bayram hiç kimse kimsesiz kalmasın.

            Bayram sabahı Tüm ilçe Müftülüklerimizin merkez camilerinde bayram sabahı manevi ziyafet niteliğinde vaazlar verilecek ve akabinde bayram namazı kılınacaktır. Aynı şekilde İl Müftüsü olarak katılacağım Antakya İlçemizde de Habib-i Neccar camiinde verilecek bayram vaazı sonrası saat 07.11 de bayram namazı kılınacaktır.

            Bu duygular içinde tüm Hataylı kardeşlerimin ve İslâm âleminin mübarek Kurban bayramını kutluyor, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

 


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:28:08   

Cilvegözü, bayramda açık kalacak

Hatay Valisi Ercan Topaca, 4 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili günleri içerisinde, Cilvegözü Kara Hudut Kapısı'ndaki giriş-çıkış işlemlerinin devam edeceğini açıkladı.

           4 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili günleri içerisinde Cilvegözü Kara Hudut Kapısı'ndaki giriş-çıkış işlemleri, belirtilen planlama çerçevesinde uygulanacağını belirten Vali Topaca şu açıklamalarda bulundu: Arife günü olan 3 Ekim 2014 Cuma günü Kara Hudut Kapısı rutin işleyişine devam edecektir.

            Bayramın birinci günü olan 04 Ekim 2014 Cumartesi günü sadece hasta, yaralı, cenaze nakli ve ibraz edilmesi kaydıyla uçak biletinin olması gibi acil haller dışında giriş ve çıkış yapılmayacaktır.

            Bayramın ikinci günü olan 05 Ekim 2014 Pazar günü ile üçüncü günü olan 06 Ekim 2014 Pazartesi günü ise sadece Suriye'den gelen yolcular ve ülkelerine dönmek isteyen Suriye vatandaşları sınır kapımızdan usulüne uygun olarak giriş-çıkış yapabileceklerdir.

            Bayramın dördüncü günü olan 07 Ekim 2014 Salı günü tır araçları, küçük araçlar ve yolcular olmak üzere tüm giriş-çıkışlar normal işleyişine devam edecektir.

            Reyhanlı Çadırkent Toplama Merkezi'nde yapılmakta olan gönüllü geri dönüş işlemleri, Bayramın birinci günü (04.10.2014 Cumartesi) yapılmayacak olup, Bayramın ikinci gününden itibaren (05.10.2014 Pazar) yapılacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:27:16   

Kimyeci: Bayramlar, sevinçleri büyütme mevsimidir

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yayınladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı.

             Bayramlar, sevinçleri büyütme mevsimidir diyen Kimyeci mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti; “Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir.

            Bayramlar, sevinçleri büyütme mevsimidir. Önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirelim, sonra annelerimizin ve babalarımızın gönüllerini alalım. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı sevindirmeyi unutmayalım.

            Asırlardan beri birlik-dirlik içerisinde kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu Kurban Bayramın da, millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim. Ülkemizde ve dünyanın muhtelif yerlerinde acı, sıkıntı ve zorluklar içindeki insanların gönüllerine inen birer cemre olsun.

            Bu duygu ve düşüncelerle, bayram günleri ile sınırlı olmaması gerektiğine inandığım hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde, günlerinizin bayram mutluluğu ile geçmesini tüm içtenliğimle diler, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:24:47   

KİMYECİ: GENÇLERİMİZ KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZİ TANIMA İMKANI BULUYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Bayraktar'ı makamında kabul etti. Başkan Kimyeci, Gençlik Merkezi sayesinde çok sayıda gencin tarihi ve kültürel zenginliklerimizi öğrenme imkanı bulduğunu söyledi.

            Başkan Kimyeci kabulde yaptığı konuşmada, “Antakya Gençlik Merkezi yeni Hizmet binasının tamamlanması ile gençlerimiz bu merkezden faydalanma imkanına sahip olacak. Çok sayıda öğrenci, geçtiğimiz dönemlerde gençlik merkezinin düzenlediği kamplardan faydalandı. Tarihimizi, kültürümüzü gençlerimize öğretmede bu mekanların yeri ve önemi ayrıdır” dedi.

            Ziyaretin sonunda Antakya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Bayraktar, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye kitap hediye etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:23:35   

SGK alacakları yeniden yapılandırılıyor

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal yaptığı açıklamada;

            11/9/2014 tarihli ve 29116 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanuna istinaden Kurumumuz alacakları yeniden yapılandırılmakta olduğunu söyledi.

            Bal, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Kurumumuz alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin bu düzenlemeden tüm ilgililerin en etkin bir şekilde yararlanabilmesi amacıyla Kurumumuzca ve İl Müdürlüğümüzce bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Bu bağlamda;

            5510 sayılı Kanunun dördüncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında (Bağ-Kur) sigortalı olanların, mevcut prim borçları ile bu borçlarını yapılandırmaları halinde ödeyecekleri taksit tutarlarının bilgilendirme amaçlı olarak görüntülenmesine imkan sağlayan program hizmete açılmıştır. Program www.sgk.gov. tr. internet adresindeki “E-SGK” bölümünde yer almaktadır.  Sorgulama T.C. kimlik numarası ile yapılmaktadır.

            Düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız kendilerine en yakın Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğümüze müracaat ederek, bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirler.

            Vatandaşlarımız ayrıca posta yoluyla da müracaatta bulunabilecektir. Başvuruların posta yolu ile yapılması halinde, taahhütlü, iadeli taahhütlü, PTT Kargo (kapıdan kapıya teslim) ya da APS yolunun tercih edilmesi halinde başvuru formunun postaya verildiği tarih Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecek, buna karşın adi posta yolunun tercih edilmiş olması halinde, başvuru formunun Kurum evrak kayıtlarına giriş tarihi Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir.  İşverenlerimiz  ayrıca e-sigorta kanalıyla da müracaatta bulunabilecektir.

            Tüm hizmet merkezlerimizde vatandaşlarımızın hak kaybına uğramaması için; en iyi hizmeti en kısa sürede sunacak tedbirler alınmıştır.

            Vatandaşlarımızı düzenlemeden yararlanmaları için İl Müdürlüğümüz ve bağlı Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimize bekliyoruz.” dedi

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:21:46   

TKDK, Diyarbakır'da Hatay'ı tanıttı

24-26 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği'nin ortaklaşa düzenlediği Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivaline ilimizden TKDK Hatay il Koordinatörlüğü katıldı.

           Diyarbakır Atatürk Stadında düzenlenen festivale Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Süleyman Hamzaoğulları ve Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Hatay il Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, Diğer İl Koordinatörleri, İl Kamu Kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker festivale katılan kurumların stantlarını gezerek faaliyetlerini hakkında bilgi aldı.

            İlimize özgü künefe, zeytinyağı, Yayladağı lokumu, defne sabunu ve yağı, tuzlu yoğurt, yeşil zeytin başta olmak üzere yöresel tatlarımızın tanıtıldığı ve sepet örücülüğü, kilim tezgâhı ve defne apollon kostümlerinin sergilendiği Hatay İl Koordinatörlüğü standını ziyaret eden Bakan Eker, İlimize has lezzetler hakkında bilgi aldı.

            Daha sonra künefe tepsisine kendi elleri ile şerbet döken Bakan Eker künefeyi vatandaşlara ikram etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:20:34   

PIRIL PIRIL BİR ANTAKYA İÇİN ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri pırıl pırıl bir Antakya için, harıl harıl çalışarak Antakya'mızın tüm mahallelerine hizmet götürmeyi sürdürüyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gayretli çalışmalarının çok iyi sonuçlar doğurduğunu ifade ederek yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan tüm birimlerin olduğu gibi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de pırıl pırıl bir Antakya için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

            Antakya'mızın tüm mahallelerinde eş zamanlı olarak sürdürdüğümüz temizlik hizmetlerimiz, vatandaşlarımızın desteği ile kalıcılık kazanıyor. Çöplerini zamanında (20.00  22.00) ve usulüne uygun çıkararak konteynerlerin içine bırakan, kapılarının önlerini temiz tutarak yaptığımız hizmeti koruyan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eminim ki önümüzdeki Kurban Bayramı sürecinde de vatandaşlarımız, gösterecekleri duyarlılıkla tertemiz Antakya'mızın bu özelliğini korumaya devam edecektir.” dedi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre hafta sonundan bu yana gerçekleştirilen temizlik hizmetleri kısaca şöyle sıralandı; Yeşilova, Kuruyer ve Apaydın mahallelerine ihtiyaç miktarında konteyner ve fıçı takviye edildi. Ürgenpaşa Mahallesi 34 ve 36.sokaklarda atıkların temizliği yapıldı. Doğanköy, Günyazı, Kuruyer, Gökçegöz ve Maşuklu Mahallelerinde periyodik temizlik çalışmaları yapıldı. Emek Mahallesi 24, 34, 41, 49, 51 ve 56.sokaklarda bulunan atıklar temizlendi. Şeyhoğlu İlköğretimokulu bahçesindeki atıklar temizlendi. Altınçay Mahallesi 20 ve 63.sokaklarda bulunan atıklar kaldırıldı.

             Akevler Mahallesi 7,9 ve 11.sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi. Esenlik Mahallesi Dere ve 9.sokaklarda atıklar toplandı. Kanatlı Mahallesi Fevzi Paşa Caddesinde bahçe atıkları temizlendi. Kuzeytepe Mahallesinde muhtelif sokaklarda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:18:52   

Sarı:Bayramlar, kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

            Sarı Yayınladığı mesajda bayramlar, insanlar arasındaki sevgi, saygı, dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Bu günler; dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması, kimsesizlere sahip çıkılması, insanlar arasındaki dargınlığın yerini sevgi ve muhabbetin alması ve en önemlisi de şiddetin, haksızlığın birçok bölgede artarak devam ettiği, terörün küresel bir sıkıntı haline geldiği günümüzde, daha fazla geç olmadan barış ve adaletin dünyada tesisi açısından bir fırsat olarak görülmelidir.

            İlçemizde Kurban Bayramının, sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, insanlarımızın birbirlerine sıkıca kenetleneceği, milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini umuyorum.

            Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, bütün hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgiler sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:17:58   

Başsavcı Çatal, Vali Topaca'yı ziyaret etti

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Hatay Valisi Topaca, nezaket ziyaretinde bulunan Başsavcı Çatal'a teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

            Başsavcı Çatal ise kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:16:55   

İlim Yayma Cemiyeti kız yurdu, öğrenci kayıtlarına başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay'da da sosyal faaliyetlerini başarıyla sürdüren İlim Yayma Cemiyeti, eğitime hizmet amacıyla Antakya'da oluşturduğu lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kız yurdu için kayıtlara başladı.

            İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Veteriner Cengiz Yıldız şu bilgilerde bulundu: “İlim Yayma Cemiyeti Lise ve Üniversite kız yurdu Antakya merkezde öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Yurdumuz kaloriferli, ikişer öğrencili odalarda, çarşı ve AVM avantajlarından yararlanma imkanı sunan ve 3 öğün yemek verilen (hafta içi hariç) şartlarda öğrenci kabul etmektedir. İrtibat telefonu: 0541 425 1766

Adres: Akevler Mah. Alan Cad. 10 Sok. 2/A (Stadyum veya Çocuk yetiştirme yurdu civarı)

İLİM YAYMA CEMİYETİ DERNEĞİ KİMDİR

            İlim Yayma Cemiyeti, kamu yararına çalışan dernek statüsündeki, Türkiye'nin en köklü ve güvenilir sivil toplum kuruluşudur.

            68 mümtaz hayırsever ve vatanperver insan tarafından, millî ve manevî değerlerimizi ihya ederek geleceğe taşımak, ilim ve irfan çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştırmak için 11 Ekim 1951 tarihinde kurulmuştur.

            Kuruluşunun hemen ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi üzerine İstanbul'da ilk İmam-Hatip Okulu'nu açmıştır.

            Yarım asrı aşan bir süredir nice hayırlı, bereketli ve güzel hizmetlere vesile olan Cemiyetimiz günümüzde Edirne'den Van'a kadar, Türkiye genelindeki şubeleri, öğrenci yurtları ve verdiği burslarıyla eğitim alanındaki çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve yine eski Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül üniversite yıllarında İstanbul'da İYC Fethiye ve Vefa yurtlarında kalmışlardır.

            Misyonumuz; Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır.

            Vizyonumuz; İlim Yayma Cemiyeti'ni, eğitim ve kültür alanında uluslararası standartlarda kaliteli ve modern hizmet veren; uluslararası sivil toplum kuruluşları arasında etkili ve prestij sahibi olan bir kurum haline getirmektir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 1 hafta önce / 02.10.2014 10:15:34