......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

Topaca, Yayladağı'ndaki çalışmalar hakkında bilgi aldı

Hatay Valisi Ercan Topaca, Yayladağı ilçesine bir ziyaret gerçekleştirerek ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

            Vali Topaca, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan'ı belediye binasında ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

            Vali Topaca'nın Yayladağı ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Kalkan, Vali Topaca'ya Yayladağı Belediyesi'nin çalışmaları hakkında brifing verdi.

            Başkan Kalkan, ziyaret programından sonra yaptığı açıklamada “Hatay Vali Sayın Ercan Topaca'nın yanı sıra, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Bozdemir, Yayladağı Kaymakamı Sayın Alpaslan Altınışık, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ'a ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:27:52   

9 kaçak şahıs yakalandı

Hacıpaşa Mahallesi'nde Suriye uyruklu 9 şahıs yakalandı. Birinci derece askeri yasak bölgeden Türkiye istikametine girdiğini gören askerler, Altınözü Cumhuriyet Savcılığı'nın kararı ile Jandarma unsurları tarafından yapılan aramada Hacıpaşa Mahallesinde bir evde yakalandı. Ayrıca Bükülmez Hudut Karakolu sorumluluk sahasında 3 şahıs yakalanarak yetkililere teslim edildiği bildirildi.

            Genelkurmay Başkanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı (Hatay) Kıyıgören Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, hudut nöbetçileri tarafından, hududu Suriye'den Türkiye'ye doğru yasa dışı yollar ile geçen, birinci derece askeri yasak bölgede bulunan, dokuz şahsın Hacıpaşa Köyü istikametinde ilerledikleri, bilahare köyde üç katlı bir eve girdikleri tespit edilmiştir.

Tespit edilen bu durum üzerine, Altınözü Cumhuriyet Savcısının kararına istinaden, Jandarma Unsurları ile birlikte anılan ev aranmıştır. Yapılan aramada evin içerisinde dokuz Suriye uyruklu şahıs, evin bahçesinde akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 500 metre uzunluğunda hortum ve üç adet yakıt deposu ele geçirilmiştir. Ele geçen şahıslar ve 500 metrelik hortum Babatorun Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edilmiştir.

            Ayrıca Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından Türkiye'den Suriye'ye doğru Türkiye tarafında bulunan tarlalar arasında ilerleyen ve kaçakçı olduğu değerlendirilen üç şahıs tespit edilmiştir.

            Tespit edilen bu durum üzerine, Mobil Yol Kontrol Unsurları bölgeye sevk edilmiş, şahıslara "DUR" ikazında bulunulmuştur. İkaza uymayarak kaçan şahıslar yakalanmış, yapılan üst aramasında; "Model 75'' marka Çekoslovakya Malı dokuz mm bir adet tabanca, tabancaya ait bir adet şarjör ve beş adet fişeği, dört adet cep telefonu, iki adet bıçak ele geçirilmiştir. Ele geçirilen üç Suriye uyruklu şahıs ve malzemeler Reyhanlı İlçe Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:27:11   

Hedefimiz, kalıcı ve sağlıklı hizmetler üretmek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman hafta sonunda Defnelilerle buluştu.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerini şehrin her noktasına ulaştırmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek “Hedeflerimiz günü kurtarmak değil kalıcı ve sağlıklı hizmetler üretmek” dedi.

            Sabahın erken saatlerinde başlayan programın ilk durağında Defne ilçesine bağlı 37 mahalle muhtarlarıyla kahvaltı eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman kahvaltının ardından muhtarların sıkıntı ve önerilerini dinlediler.

            Sümerler Mahallesi sosyal yardımlaşma derneği binasında Sümerler Mahalle muhtarı ve dernek yetkilileri tarafından karşılanan heyet halkın sorunlarını ve önerilerini dinledikten sonra Harbiye Mahallesinde tertip edilen toplantıya katıldılar. Yoğun katılımın yaşandığı toplantıda sorunları dinleyip yaptıklarını ve projelerini anlatan yöneticiler ardından Çekmece Mahallesinde halkla bir araya geldiler.

            Toplantılarda ön plana çıkan sorunlar altyapı, yol ve su olurken Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş Büyükşehir Belediyesi olarak kuruluş aşamasında yitirdikleri zamanı en kısa sürede telafi edeceklerinin altını çizerek “Temel parolamız huzur, barış ve hizmet halkımızın tümünü kucaklayacak hizmetler için üniversitelerle iş birliği yapıyoruz. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızın gösterdiği güveni hizmetlerimizle süsleyeceğiz” dedi.

            Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen ve halkla sohbet eden onların istek ve şikâyetlerine çözüm üretmek için çaba sarfeden Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman “Sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerini şehrin her noktasına ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Belediyemizde, odalarımızda sürekli halkımıza açık, telefonum 24 saat açık vaad etmeye değil hizmet üretmeye geldik. Meclis üyelerimiz ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor daha önce çivi çakılmamış bölgelerde gözle görülür hizmetlerden önce alt yapıya ağırlık veriyoruz. Kısa sürede Defneliler Defne ilçesindeki olumlu gelişmeleri çok daha iyi gözlemleme şansına sahip olacaklardır. Hedeflerimiz günü kurtarmak değil kalıcı ve sağlıklı hizmetler üretmek” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:25:50   

Hatay 1.Amatör Kümede grup liderleri;

DÖRTYOL BELEDİYESPOR VE DEFNE GENÇLİKSPOR

            Hatay 1. Amatör Kümede A ve B gruplarında ikinci devre maçları tüm hızı ve heyecanı ile devam ederken geride bıraktığımız hafta itibariyle Dörtyol Belediyespor ile Defne Gençlikspor grup liderliklerini sürdürüyor.

            A Grubunda hafta sonu oynanan maçlarda Dörtyol Belediyespor, kendi sahasında grupta ikinci sırada yer alan Maşukluspor'u sürpriz bir sonuçla 11-1 gibi farkla yenerek puanını 24'e çıkardı.

            Grupta zirveyi yakından ilgilendiren maçta Altınözü Belediyespor, kendi saha ve seyircisi önünde Yuvam Dekor Antakya Gençlik'i 3-1 yenerek Play-Off yarışında iddialı konuma geldi. Gruba ait maçlarda İskenderun Sakaryaspor Harbiyespor'u 3-0 yenerken, Dörtyolspor'da Sarısekispor karşısında 3-0 hükmen galip gelerek 3 puanı hanesine yazdırdı.

            B Grubunda ise Defne Gençlikspor sezon başından günümüze başarılı çıkışını sürdürüyor. Defne Gençlik, Pazar günü Çekmece sahasında konuk ettiği grubun iddialı takımı Bekbele Belediyespor'u Zahir (2), Umut Genç, Süleyman Büyükaşık, Cihan Büyükaşık'ın golleriyle 5-1 yenerek 10. maç itibariyle puanını 25'e çıkardı.

            İskenderun'da oynanan maçta Kuruyer Köyüspor rakibi Karaağaçspor'u 3-2 yenerek önemli 3 puanla deplasmandan döndü.

 (Haber: Sadullah Ergin)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:24:46   

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN “HERA COFFEE”

Hera Coffee'ye Antakyalı hemşehrilerini davet eden Çağrı Kamil Başar ve Mertcan Sönmez müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyacak

            Antakya'da iki genç girişimci, Hera Coffee adlı işyerini görkemli bir törenle hizmete açtı.

            Çağrı Kamil Başar ve Mertcan Sönmez, Fevzi Çakmak Mahallesi Akıncılar Sokak Affan Taziyeevi karşısında bir süredir hazırlığını yaptıkları Hera Coffee'yi, 3 Ocak Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete açtılar.

            Açılış törenine genç girişimciler Çağrı Kamil Başar ve Mertcan Sönmez'in aileleri, akrabaları ve dostları ilgi göstererek açılışta hazır bulundular.

            Her türlü kahve içecek çeşitleri yanında soğuk-sıcak içeceklerin satışa sunulduğu kafede ayrıca nargile servisi de yapılıyor.

            Eski Antakya evinin otantik görüntüsü içinde güzel bir mekana sahip olan Hera Coffee'ye Antakyalı hemşehrilerini davet eden Çağrı Kamil Başar ve Mertcan Sönmez, müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyacaklarını ifade ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:22:28   

PAYAS’TAN 2 TRANSFER

Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Payas Belediye Spor, ikinci yarı hazırlıklarına Antalya Belek Limak Atlantıs oteli tesislerinde sürdürüyor.

            Sabah ve öğleden sonra olmak üzere Teknik Direktör Can Güven nezaretinde günde çift idman yaparak ikinci yarıya hazırlanan Mavi Beyazlı ekipte futbolcular forma kapmak için büyük çaba göstermeleri dikkatlerden kaçmıyor. Yeni transfer edilen futbolcuların ise kısa zamanda diğer arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalışması ise teknik heyeti sevindiriyor.

            Payas Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Ay, "Sezon başında yaptığımız transferlerin ardından aldığımız talihsiz sonuçlarla birlikte ilk yarıyı istediğimiz yerde tamamlayamamanın üzüntüsü içerisindeyiz.

            İkinci yarı için bir takım önlemler almamız gerekiyordu. Daha önce prensipte anlaştığımız Kilis Belediye Spor'lu Mehmet Türk ile geçen sezonda bizim formamızı giyen ve ailevi sorunları nedeniyle Ankara Adliye Spor'a giden Ali Yakup'u tekrar takımımıza çağırdık. Bunlarla birlikte iki futbolcuyla da görüşmelerimiz sürüyor. Kısa zaman içerisinde eksiklerimizi tamamlayarak takımımızı daha iyi yerlere getirmeyi arzuluyoruz" dedi

HER FUTBOLCUMUZ EŞİT DEĞERDEDİR

            Payas Belediye Spor Teknik Direktörü Can Güven, "Antalya Belek Limak Atlantıs otelindeki ikinci yarı hazırlık kampımız neşe içerisinde geçmektedir. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde çift idman yapmaktayız. 

            Kamp yaptığımız süre içerisinde 4 hazırlık karşılaşması yapacağız. Bu karşılaşmalarda tüm futbolcularımıza forma giydireceğim. Yaptığımız kamp süresinde çok çalışan formayı kapar. Bunun için tüm futbolcularımız eşit değerdedir" dedi.

            Bu arada Payas Belediye Spor, Salı günü (Bugün) Sandıklı Spor ile ilk hazırlık karşılaşmasını Belek tesislerinde yapacak.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:17:02   

Prime Mall'dan hediye şemsiyeler

Prime Mall Antakya 5-9 Ocak tarihleri arasında tek seferde toplam 300 TL ve üzeri alışveriş yapan Prime Mall ziyaretçilerine bu kez şemsiye hediye ediyor.

            Prime Mall Antakya ziyaretçileri yaptıkları alışveriş sonrası, fişlerini danışma bankosuna başvurarak işlettiklerinde hediye şemsiyelerini alabilecekler.

            Prime Mall Antakya yetkilileri, sadece 5 gün sürecek “Hediye şemsiye” kampanyasını kaçırmamak için tüm Antakyalıları alışveriş merkezine bekliyor.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 06.01.2015 11:14:42   

Antakya Belediyesi kültür faaliyetlerine önem veriyor

Antakya Belediyesi, yol, kaldırım, park, yeşil alan gibi hizmetler yanında kültür ve sosyal faaliyetlere de önem veriyor.

            Belediyeciliğin rutin hizmetler yanında kültür, sanat ve toplumu ilgilendiren tüm sosyal faaliyetleri desteklemesi direktifi veren Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, bu yönüyle hemşerilerinin takdirini kazanmaya devam ediyor.

            Bu arada belediyeciliğin önemli öğelerinden biri olan ekip çalışması, Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde güzel faaliyetlerle bütünleşiyor.

            Başkan İsmail Kimyeci'den aldığı destekle kültürel faaliyetlerini her geçen gün arttıran Belediye Kültür Müdürlüğü, gerek 95 mahallede gerekse Hatay Kültür Merkezinde tiyatro gösterilerini belediye tiyatro ekibiyle başarıyla gerçekleştiriyor.

            Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mahveli'de müstakil yeni yerinde faaliyetini sürdüren Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz Şenkule ve çalışma arkadaşlarını ziyaret eden Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ve gazete muhabiri Hasan Kaya, hayırlı olsun dileğinde bulunarak başarı temennisinde bulundu.

(Yorum Özel Haber)


3 yıl, 9 ay önce / 05.01.2015 11:19:38   

Topaca Ailesi, yaşlılarla buluştu

Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca, devletin himayesi altındaki Serinyol Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlılarla Ottoman Otel'de verilen yemekte bir araya geldi.

            Yemek programına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Yardımcıları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz ve diğer ilgililer katıldı.

            Geçmişle gelecek arasında adeta köprü vazifesi gören yaşlıların yanında olmak ve duygularını paylaşmak için devletin himayesindeki Çocukevleri'nde kalan çocuklar da yemek programına katıldı.

            Oldukça sıcak ve duygusal bir ortamda gerçekleşen yemek programında Huzurevi'nde kalan yaşlılarla yakından ilgilenen Vali Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 9 ay önce / 05.01.2015 11:17:54   

Türkmen'den Atıç'a başarılar

Hatay'da AK Parti kurucuları arasında yer alan, Türkmen İnşaat sahibi Zeynel Abidin Türkmen, bir süre önce yapılan AK Parti İl Kongresinde Başkanlığa seçilen Av. Ahmet Atıç'ı tebrik etti.

            AK Parti İl Başkanlığına seçilen Ahmet Atıç'ın çalışkan, dinamik tavrıyla partiye çok faydalı hizmetler edeceğini belirten Türkmen, yeni il başkanı Av. Ahmet Atıç ve yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.

 

(Haber Merkezi)  


3 yıl, 9 ay önce / 05.01.2015 11:16:43