......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 230161
YORUM MANŞET
SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYOR
SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYOR

 SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYORTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'daki sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon siper örülüyor.

İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik bugün de sürdü. Sınır hattındaki askeri iş makinelerinin gün boyunca mevzi kazdıkları görüldü.

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında Hatay'a getirilen obüslerin etrafının 3 metrelik toprakla çevrili olduğu dikkati çekti. Sınır hattının bazı yerlerine ise askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü.

Öte yandan, çeşitli birliklerden gönderilen zırhlı personel taşıyıcılar ile askeri araçların bulunduğu 10 araçlık konvoy, ilçeye varmalarının ardından Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana süreci kapsamında İdlib'de gerginliği azaltma bölgesinde görev yapacak TSK unsurlarının, 12 Ekim'den itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.

Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırıldı. Gözlemci kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlandı. (AA) 

TİCARET TEKRAR CANLANACAK
TİCARET TEKRAR CANLANACAK

 TİCARET TEKRAR CANLANACAKReyhanlı Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ticari tırların çıkışlarının başlanmasının, ilçe ticaretini canlandıracağını söyledi.

Zaroğlu, sınır kapısında gazetecilere yaptığı açıklamada, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki kısıtlamaların kaldırılmasını sevinçle karşıladıklarını belirtti.

Bölgede yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra belirli kısıtlamaların getirildiğini aktaran Zaroğlu, "Yaklaşık iki aydan beri bölgemize güvenli bölge oluşturmasını bekledik. Son olarak hükümetimizin almış olduğu İdlib'deki güvenli bölgeyle ilgili girişiminin ilk meyvesini almaya başladık." dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Zaroğlu, şöyle devam etti: "Hatay'da savaş var, ticaret durmuş, sanayici iş adamı yatırım yapmıyor, turist gezmeye gelmiyor gibi söylemler duyuyoruz. Hatay'da kötü bir şey varmış gibi hava estirmeye başladılar. Böyle söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki kısıtlamaların kaldırılmasıyla Hatay'da ticaret tekrar canlanacaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde bölgemiz ekonomik olarak daha canlılık kazanmış olacak." dedi.

Zaroğlu ileriki günlerde demir ve çimento ihracatının da başlamasını beklediklerini sözlerine ekledi. (AA)

SINIRA GÜVENLİK BARİYERİ
SINIRA GÜVENLİK BARİYERİ

SINIRA GÜVENLİK BARİYERİTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'a getirilen konteyner, akordiyon siper malzemeleri ve askeri araçlar, Reyhanlı ilçesindeki sınır hattına sevk edildi.

 İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik bugün de sürüyor. Sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü. Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen konteyner, akordiyon siper malzemeleri ve askeri araçlar, Hatay'a ulaştı. Araçlar, daha sonra güvenlik önlemleri eşliğinde konuşlandırılacakları sınır birliklerine gönderildi.

Öte yandan sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana Süreci kapsamında İdlib gerginliği azaltma bölgesinde görev yapacak TSK unsurlarının, 12 Ekim'den itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.

Türkiye, Rusya ve İran'ın, Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleştirdiği toplantılarda, Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib ili "çatışmasızlık bölgesi" ilan edilmişti. Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı. Gözlemci kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlanmıştı.(AA)

569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDI
569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDI

 569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDIİl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Vali Yardımcısı Çakıroğlu toplantı öncesi yaptığı konuşmada ilimizde 2017 yılının üçüncü üç ayında 569 adet proje üzerinde çalışıldığını belirtti.

Projelerin 370 adedinin genel ve özel bütçeli kuruluşlarca, 199 adedinin ise Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imkânlarınca yürütüldüğünü dile getiren Çakıroğlu, ‘’Projelerin toplam bedeli 5 milyar 169 milyon 391 bin TL’dir. 2017 yılı ödenekleri ise 1 milyar 501 milyon 204 bin TL olup, 2017 Eylül ayı sonu itibariyle bu ödenekten 738 milyon 739 bin TL harcama yapılmış ve %49 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.’’ dedi.

İlimizde 2017 yılı üçüncü döneminde yürütülen 569 adet projeden 94 adedinin tamamlanarak hizmete alındığını ifade eden Çakıroğlu, ‘’ Projelerin 468 adedi devam etmektedir. Devam eden projelerden 272 adedi imalat sürecinde, 93 adedi ihale, 58 adedi sözleşme, 15 adedi proje, 30 adedi planlama aşamasındadır. 7 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır.’’ dedi.

Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu’nun yanı sıra Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda yatırımcı kuruluşlar, kendi alanları ile ilgili olarak sürdürülen projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİİlimizin en önemli meslek sektörlerinden olan mobilyacılık, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Antakya Mobilyacılığını Geliştirme Projesi (ANMOGEB) doğrultusunda finanse edilerek Antakya Mobilyası “Motiften Koleksiyona” projesi ile kitapla ölümsüzleşti.

 Dün Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına; ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, K.Sanayi Sitesi Koop. Bşk. M.Ali Kanlı, proje çalışanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Çinçin, yaptığı açıklamada Hitit Krallarından, Büyük İskender’in Tahtına; Hz. İsa’nın Havarilerinin Kullandığı Vaiz Kürsülerinden; İslam Rönesansı’na kaynaklık eden Antakya Akademisine kadar binlerce yıllık tarih ve köklü bir geleneğe sahip, Habib-i Neccar’ın memleketinde doğan ve gelişen Antakya Mobilyacılığının dünden bugüne serüveni; Antakya Sanayi ve Ticaret Odası tarafından kitaplaştırıldığını belirterek şu bilgilerde bulundu: “Antakya Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden beri ilimizde ve bölgemizde sosyo-ekonomik anlamda kalkınmaya öncü olacak projelere odaklanan çalışmalar yürütüyor.

Bugün burada sizlerle buluşmamızın nedeni Antakya Mobilyası’nın markalaşması, rekabet gücünün artırılması ve nitelikli iş ortamları yaratılarak mevcut işletmelerin verimliliğine güç katılması amacıyla başlattığımız ANMOGEP projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve bu projenin ayaklarından biri olarak Antakya’nın değerlerini taçlandırmak gayesiyle uzun bir emeğin sonucunda hazırladığımız “Antakya Mobilyası: Motiften Koleksiyona” kitabını tanıtmaktır.

ANMOGEP; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla 7,7 milyon Avro bütçeli, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programının ilk dönem projelerinden biri. Bu proje sayesinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 10 yılda dünya mobilya üreticileri arasında Türkiye'nin ilk 10 ülke içinde yer alacağını öngörüyoruz.

Antakyalı Mobilyacılarımızın üretim, teknoloji, tasarım ve pazarlama yetkinliklerini artırarak bir dünya markası haline getirebilmek için projemize dört bir koldan sarıldık. ANMOGEP projesine emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. 

Markalaşma Uzmanı Burcu Arıkan’ın yönetiminde; Gazeteci - Yazar Tuba Çameli tarafından yayına hazırlanan kitap için;  Hatay yöresinde 317 motif-form tespit edildi, fotoğraflandı ve hikâyeleri derlendi. Araştırma süresince; Gazeteci-Yazar Lora Çapar ve Akademisyen Ayşegül Karakelle motifleri yorumlarken, Arkeolog Jozef Naseh ve Arkeolog Kenan Yurttagül ile yaşayan en eski mobilya ustalarından Ferit Bilen’in anlatımları derlendi.  Motiflerden esinlenerek klasik, neo-klasik takımlar ve modern aksesuarlardan oluşan yeni mobilya tasarımları geliştirildi.

Antakya mobilyasını hem iç hem de dış pazarda bölge lideri haline getirmeyi hedeflediklerini belirten ANMOGEP’in faydalanıcısı olan Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin; “Antakya Mobilyası: Motiften Koleksiyona” kitabından esinlenerek oluşturulan koleksiyonları ve sıradaki hedefleri şöyle özetliyor: “Proje kapsamında 3 ayrı tasarımcı tarafından hazırlanan ve Antakyalı mobilya firmalarımızın üretimini gerçekleştirdiği 63 parçadan oluşan toplam 15 koleksiyonu önce İstanbul’daki İMOB fuarında sergiledik, patent başvurularını yaptık.

Projede kazandığımız deneyimler ve kurulan iletişim ağları ile; geleneksel yöntemlerle üretim yapan KOBİ’lerimizin rekabet gücünün tasarım odaklı üretim geliştirme, pazarlama ve üretim destekleriyle artırılabileceğini ve niş pazarlar yaratabileceğimizi düşünüyor, projenin son yılında bugüne kadar yaptıklarımızı görünür kılmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında kurduğumuz ve bu yıl kasım ayı içinde açılacak olan Antakya Mobilyası Ortak Üretim Merkezi ile de bu çalışmaların sürdürülebilirliğini amaçlıyoruz.

Endüstriyel tasarımcılar ile Antakyalı ahşap ve mobilya ustaları tarafından hazırlanan koleksiyonlar, geçmişten günümüze Antakya ve civarında yaşamış farklı medeniyetlerin ustalıklarını, kültürünü ve estetiğini bir araya getiriyor. Kitapta Sergio Perez Fortea ve Sezgin Akan gibi uluslararası tasarımcıların neo-klasik ve modern tarzlardaki mobilya-koleksiyon çizimleri bulunuyor. Antakya, antik çağda “Orientis Apicem Pulcrum” yani Doğu’nun Kraliçesi olarak anılırdı. Proje kapsamında öne çıkan koleksiyonlardan biri de Ahşap ve Oyma Ustası Ali Altun tarafından hazırlanan, kentin kültür belleğinde ölümsüzleşen Doğu’nun Kraliçesi için tasarlandı” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

GÜNGÖR`LERİN GÖNÜL SOFRASINDA İFTARİlimizin hayırsever insanları Ali Güngör, Murat Güngör ve Kenan Güngör kardeşler, huzurevi sakinlerini, yetiştirme yurdu öğrencilerini, yuva çocuklarını üst düzey protokol mensupları ile iftarda buluşturdu

Hatay iline yaptığı yatırım ve hizmetlerle gönüllerde taht edinen hayırsever Ali Güngör, Murat Güngör ve Kenan Güngör kardeşler, her Ramazan`da düzenledikleri geleneksel iftarı bu Ramazan`da da 4 Temmuz Cuma günü akşamı Ottoman Palace`de gerçekleştirdi.

Düzenlenen iftar yemeğine; Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Vali Yardımcıları Volkan Köksal, Orhan Mardinli, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, daire müdürleri, huzurevi sakinleri, yetiştirme yurdu öğrencileri, yuva çocukları ve basın mensupları hep birlikte iftar yapmanın huzurunu yaşadı.

Yusuf Esatoğlu`nun okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, eşsiz lezzetler içeren iftar yemeğinin ardından ilahiler ve Mecit Ercin Hocaefendi`nin okuduğu dua ile son buldu.

İftar sonrası Güngör kardeşler masa masa dolaşarak huzurevi sakinlerine, yetiştirme yurdu öğrencilerine ve yuva çocuklarına hediye dağıttılar.

Nezih bir ortamda hep birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşayan davetliler, her yıl geleneksel olarak bu etkinliği düzenleyen Ali Güngör, Murat Güngör ve Kenan Güngör’e teşekkür ettiler.

Bu arada huzurevi sakinlerinin, yetiştirme yurdu öğrencilerinin ve yuva çocuklarının bu ortamdan çok mutlu olarak moral kazandıkları gözlendi.

(Haber&Fotoğraf: Sadullah Ergin)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:49:22   

ÇALIŞKAN, RAMAZAN YARDIMLARI İÇİN AFGAN SINIRINDASaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Dr. Necmettin Çalışkan, Cansuyu Yardımlaşma Derneği adına Ramazan yardımları kapsamında Pakistan`a gitti.

Çalışkan, Pakistan Veziristan eyaletinde Afganistan sınırında bulunan Afgan mülteci kamplarında gıda paketi dağıtımı gerçekleştirilecek.

Beraberinde tekstil mühendisi Bayram Köksal`la birlikte Pakistan`a giden Çalışkan yaptığı açıklamada, “Cansuyu Derneği olarak Ramazan ayında Türkiye`deki hayırseverlerin yardımlarını, ülke içinde ve dışındaki yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Bu kapsamda yurtdışı faaliyeti olarak, Pakistan`ın Afgan sınırındaki muhacir kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak ve Türkiyeli kardeşlerinin yanlarında olduğunu hissettirmek için bu ülkeye gidiyoruz” dedi.

Çalışkan kampta yaklaşık 3 bin aileye gıda paketi ulaştırmayı hedeflediklerini bildirdi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:47:46   

Ramazan ayı dolu dolu geçirilmeliDiyanet İşleri Başkanlığı`nın 2014 yılı Ramazan Ayı için belirlemiş olduğu “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu huzurevi ziyaretinde bulundu.

Kavillioğlu, programda yaptığı konuşmada Ramazan ayının faziletinden bahsederek Ramazan ayının dolu dolu bir şekilde geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Ziyarete İl Müftü Yardımcıları Cafer Erol ve M. Emin Okuyucu, Şube Müdürleri; Faruk Yaldız ve Mehmet Yolcu ile bazı din görevlileri katıldı. İftar öncesi yapılan özel programda Sabuncu Camii İmam Hatibi İhsan Gilli Kur`an-ı Kerim okudu. Din görevlileri tarafından ilahiler okundu. İl Müftüsü Kavillioğlu programda yapmış olduğu konuşmada; Ramazanın ayı çok önemli bir aydır. Ramazan ayında ibadetlere, Kur`an-ı Kerim okumaya ve salavat getirmeye her zamankinden çok ağırlık verilmeli ve her anın dolu dolu geçirilmesi gerekir. Yaşlılıkta ve hayatın her anında karşılaşılan zorluklar, sıkıntılar ve hastalıklar birer imtihandır.” dedi.

İftar duasını İl Müftü Yardımcısı ve Defne İlçe Müftü Vekili M. Emin Okuyucu; yemek duasını ise İl Müftü Yardımcısı ve Antakya Müftü Vekili Cafer Erol yaptı.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen iftardan sonra teravih namazı da huzurevi bahçesinde huzurevi sakinleri ile birlikte kılındı. (Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:46:18   

Kaçak su denetimleri sıklaştırıldıHavaların ısındığı bu dönemde sağlıklı su tüketiminin insan sağlığı için büyük önem arz ettiğini belirten İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi, bu kapsamda, İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte denetimler yapıldığını kaydetti.

Evlerde ve işyerlerinde ruhsatsız ve sağlıksız damacana dolumu ve satışı yapıldığı uyarısında bulunan İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi ve İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte ev ve işyerlerine denetimler yapılmıştır. Yapılan denetimlerde ruhsatsız ve sağlıksız koşullarda damacana dolumu yapıldığı, kaçak dolumu yapılan damacanaların uygunsuz koşullarda farklı adreslerde satışının yapıldığı tespit edilmiştir. Ruhsatsız damacana dolumu ve satışı yapanlar hakkında yasal işlem başlatılmış olup, yapanlara idari para cezası uygulanmış ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Tüketicilerin bu tür ruhsatsız olarak sağlıksız şekilde doldurulan damacana sulardan satın alıp tüketmemeleri, aldıkları damacanaların etiket, ruhsat ve kapakları üzerinde yer alan üretim tarihlerini kontrol etmeleri gerekmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:45:29   

Bazı mahallelerde yarın elektrikler kesilecekToroslar Elektrik Dağıtım A.Ş Hatay İl Müdürlüğünden verilen bilgiye göre yarın Antakya`nın bazı mahallelerinde elektrik kesintisi uygulanacak. 8 Temmuz Salı günü (Yarın) sabah saat: 09.00`da başlayacak olan elektrik kesintisi saat: 17.00`ye kadar sürecek. Yapılan çalışmaların erken bitmesi halinde elektriğin daha önce de verilebileceği bildirildi.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş Hatay İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Bakım çalışması yapılacağından 08 Temmuz 2014 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Enerji kesintisinden Antakya İlçesine bağlı Akevler Mahallesi Rüzgar, Meltem, Şehit Uğur Ölçer, 4. Akevler,9.10. ve 11. Sokaklar, General Şükrü Kanatlı Mahallesi Şükrü Barutçu ve Bekir Efendi Sokaklar etkilenecektir.

ABONELERİN DİKKATİNE

1-Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması,

2-Yapılacak çalışmaların, programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği,

3-Jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları,

4-Elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 ALO ELEKTRİK telefon hattına başvurulabilir.” denildi.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:44:33   

İFTAR SOFRASINDA BİRLİK MESAJIİskenderun Belediyesinin Ramazan ayında başlattığı “İftar sofraları“ programlı bir şekilde devam ediyor.

Her gün bir mahallede ve İskelede kurulan İftar sofralarına katılan yüzlerce vatandaş, düzenlenen organizasyonlardan dolayı Belediye Başkanı Seyfi Dingil`e teşekkür ediyor.

Birbirini tanımayan insanların aynı sofra ve aynı yemekleri paylaşmaları ise manevi duyguları ön plana çıkarırken, kardeşlik ve dostluk duygularını da pekiştiriyor.

İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinde iskelede düzenlenen iftar yemeğinde ise farklı inanç gruplarının temsilcileri ve din adamları bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

İftar sofrasında bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ”Dini cemaat önderlerinin iftar sofrasına gelmeleri bizleri son derece sevindirmiştir. Bu tablo bütün Türkiye kamuoyuna en güzel şekilde bir birlik ve beraberlik mesajıdır. Sizlere ayrı ayrı hürmetlerimi sunuyorum.` dedi.

İftar sofrasında din adamları ise düzenlenen iftar programından dolayı Belediye Başkanı Seyfi Dingil`e teşekkür ederek, ”Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Ramazan ayı inşallah barışa, berekete, kardeşliğe vesile olsun. Allah kabul etsin.” şeklinde dualar ettiler.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:43:25   

ESKİ RAMAZANLAR PRIME MALL`DA YAŞATILIYORPrime Mall Antakya, Ramazan etkinlikleri ile kent halkına eski Ramazanları yaşatmaya devam ediyor.

Alışveriş Merkezi 2.katında her gün iftar saatinde ney yada fasıl ile başlayan etkinlikler, iftar sonrasında şerbet dağıtımı, Nasreddin hoca, İbiş ile ğişekar, manidar ile fermancı, bindallılar, orta oyun gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler ile devam ediyor.

Prime Mall yetkilileri, nerde o eski ramazanlar dedirtmeyecek etkinliklerle keyif dolu anlar yaşamak isteyen herkesi Prime Mall Antakya Ramazan eğlencelerine bekliyor.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:42:29   

ÇOK AMAÇLI SALONUNUN AÇILIŞI YAPILDIŞirince mahalle-sinde yapımı tamamlanan taziye ve çok amaçlı salonun açılışı yapıldı.

2013-2014 tarihleri arasında, Şirince mahalle muhtarı Ahmet Umarlar`ın girişimleriyle Antakya Belediyesi tarafından yaptıran taziye ve çok amaçlı salonun açılışına Şirince mahalle sakinleri yoğun katılım gösterdi.

Açılışta okunan Kuran Tilaveti ve Hatay İl müftüsü Cafer Erol dua-sının ardından taziye ve çok amaçlı salon Şirincelilerin hizmetine açıldı.

Açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve çok sayıda mahalle halkı katıldı

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:41:38   

Çelik-İş, çalışanlara iftar yemeği verdiÇelik-İş Sendikası, üyeleri için iftar yemeklerine devam ediyor. Belli bir program dâhilinde devam eden iftar yemekleri bu kez Çelik-İş Sendikası`nın Ekinciler Demir Çelik A.Ş. çalışanları için gerçekleştirildi.

İskenderun Küçük Kervan Kebap Salonu ile Tat-Bak Döner İşletmesi`nde düzenlenen iftar yemeğine, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Mali Sekreter Bayram Altun, Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Demir, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ender Keser, Şube Sekreteri Mehmet Güngör, Şube Mali Sekteri Murat Kayış, Şube Teşkilatlandırma Şube Eğitim Sekteri Rifat Alpboğan ve Ekinciler Demir ve Çelik A.Ş.`de çalışan çelik işçileriyle, aileleri katıldılar.

Sohbet ortamında geçen yemek sonrası, çelik işçisi, Genel Başkan Gül ile İskenderun Şube Başkanı Mehmet Demir ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Coşkulu topluluk bir birine çok yakın olan her iki işletmede tam bir kaynaşma ve dayanışma örneği sergileyerek,` işçi sendika el ele` sloganının en güzel örneklerini verdiler.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:40:55   

Prime Mall`dan dondurma hediyePrime Mall Antakya alışveriş merkezi, 5-27 Temmuz`da Alışveriş yapan herkese Dondurma Prime Mall Antakya`dan hediye ediyor.

Prime Mall Antakya, modanın, lezzetin ve alışverişin kalbi olmaya devam ediyor. Gerçekleştirdiği kampanyalar ile kent insanının ilk adresi Prime Mall Antakya, yine farklı bir kampanya ile ziyaretçilerine sürprizler sunuyor.

Yazın sıcağında ziyaretçilerini serinleten kampanya ile karşılayan Prime Mall Antakya 5-27 Temmuz tarihleri arasında danışma bankosuna fiş işletmeye gelen Prime Card sahibi herkese anında dondurma verecek.

Prime Mall Antakya yönetimi tüm ziyaretçileri Prime Mall`de serinleten kampanyaya davet ediyor.

(Haber Merkezi)

3 yıl, 6 ay önce / 7.7.2014 10:39:18