......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254817
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

Askeri ve bürokratik vesayete hayır

İHH ve MKÜ'lü öğrencilerin birlikte düzenlediği etkinlik, Ulucami'de birlikte namaz kılınmasının ardından basın açıklamasıyla gerçekleşti

            Uluslar arası İnsani Yardım Vakfı (İHH) Antakya Temsilcisi İsmail Okay, İHH İskenderun Temsilcisi Ahmet Yetim ve MKÜ'lü öğrencilerin 28 Şubat'ın yıldönümünde askeri ve bürokratik vesayete hayır diyoruz konulu etkinliği ilgiyle gerçekleşti.

            Cumartesi sabahı Antakya Ulucami'de sabah namazında buluşan topluluk, namazın ardından birlikte çay içip simit yedi. Bunun ardından da basın açıklaması yapıldı.

            Okay, Yetim ve MKÜ öğrencilerinin ortak basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Hepimizin bildiği gibi 28 Şubat 1997'de halkın meşru oylarıyla iş başında olan Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başbakanlığındaki Refahyol Hükümeti Amerika ve İsrail'den emir alan askeri vesayet tarafından hedef alındı ve iktidardan uzaklaştırılması için düğmeye basıldı. Halkın kendi parasıyla yaptırdığı İmam Hatip okulları ve Kur'an Kursları keyfi uygulamalarla kapatıldı. Ülkemizde Kur'an-ı Kerim'in okunmasının ve hafız yetişmesinin önü kesilmeye çalışıldı. Başörtülü kızlarımız üniversitelerin kapılarından içeri alınmadı. Kızlarımızın başörtüleri tıpkı Fransızların Kahramanmaraş'ta yaptıkları gibi,  ne yazık ki kimliğinde İslam yazan insanlar tarafından başlarından çekildi. Bacılarımız ikna odalarında psikolojik baskıya uğratıldı. Eğitim hakları ellerinden alındı. Sincan'da yürütülen tanklarla demokrasiye balans ayarı yapıldığı iddia edildi.

            İşte bugün, bin yıldan fazla süreceği bizzat darbenin mimarları tarafından öne sürülen 28 Şubat “postmodern darbe”sinin üzerinden on sekiz yıl geçmiş bulunuyor. Darbeyi kurgulayanlar ve uygulayanlar milletimize bir zihinsel dönüşüm ve geri dönülemez bir yaşam biçimini dayatmayı; bir toplum mühendisliği ile kaba, ilkel ve tek tipçi bir dünya görüşünü devletin ve toplumun vazgeçilmez bir unsuru olarak hücrelerimize yerleştirmeyi denemişlerdi. 1997'nin Şubat'ında, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere kimi legal siyasal aktörlerin, her kademede kamu otoritesinin, medya patronlarının, iş dünyasının, bazı sendika ve meslek örgütlerinin, yargının ve kolluk kuvvetlerinin işbirliği ile ortaya koyduğu “millete ihanet” cürmü, bu post modern darbeyi gerçekleştirenlerin alnında hayatları boyunca kara bir leke olarak taşınacaktır.

            Geriye dönüp bakıldığında, devlete hakim güçlerin ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal ve askeri alanda işlediği bu cürme ilişkin sadece utanç cümlelerinin biriktirildiği görülecektir. Bu utanç cümleleri bizzat darbeyi yapanlara ait olduğu gibi, darbecilerle çeşitli çıkar ilişkileri nedeniyle iş tutan kişi ve kurumlara da aittir.

            Üzerinde taşıdığı üniformayla; bazen polis, bazen asker, bazen güvenlik personeli olarak, kimi zaman “buraya bu şekilde giremezsiniz”, kimi zaman “benim annem de başörtülüydü” diyerek kamu gücünü güçsüze karşı bir silah olarak kullanan kamu personeli tarih önünde kayıt altına alınmıştır.

            Dün askeri vesayet rejimiyle seçilmiş iktidarı alaşağı eden şer odaklarının bugün de yine aynı tezgahı kurarak bu sefer devlet içindeki paralel kadrolarla yani bürokrasiyle meşru iktidarı alaşağı etmenin peşinde olduğunu acı bir şekilde görmüş bulunuyoruz. Bu yüzden en gür sesimizle milletimize şunu açık bir şekilde ilan ediyoruz :  'Ülkemizin ve bölgemizin hassas günlerden geçtiği ve yeni bir seçim takviminin yaklaştığı bu dönemde biz; ülkeyi, meşruiyetini sandıktan alan siyasilerin yönetmesini istiyoruz. Dün nasıl Ergenekoncu askeri vesayete karşı durduysak, bugün de devlet içinde yuvalanmış bürokratik vesayete karşı duruyoruz.

            Ayrıca 28 Şubat post modern darbesinin tüm mimarlarının hukuk önüne çıkarak hak ettikleri cezayı almalarını görmek istiyoruz. 28 Şubat'ın yıldönümünde askeri ve bürokratik vesayete hayır” dediler.

(Yorum Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:43:19   

SAVAŞ: HİÇBİR MÜCADELEDEN KAÇMIYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yayladağı İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi ve partiye yeni katılan 80'i aşkın kişiye CHP rozeti taktı.

            Parti binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Savaş yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, CHP Yayladağı İlçe Başkanı Nevzat Gonca, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

            Hatay'da gidilmedik yer bırakmayacaklarını ve Hatay'ın kalkınmasını sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Başkan Savaş, "Büyükşehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Seçim çok önemli değil yapılan çalışmalar önemlidir. Biz hiçbir mücadeleden kaçmıyoruz. Hatay için yapılması gereken bütün hizmetlerin farkındayız. Altyapı, üstyapı, yol, ulaşım gibi konularda bütün çalışmalarımız devam ediyor. Biz her zaman hemşehrilerimizin yanında olacağız. Bu şehri ve ülkeyi hep birlikte kalkındıracağız" dedi.

            Yapılan konuşmalar sonrasında HBB Başkanı Savaş ve Milletvekili Akgöl partiye katılım gösterenlere rozetlerini taktı.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:38:05   

KİMYECİ: HARABEYE DÖNMÜŞ YAPILARI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan ve Sit Alanı olması nedeniyle bakımsızlıktan harabeye dönmüş yapılarda incelemelerde bulunarak, bu alanların onarımlarını yapacaklarını ifade etti.

            Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Şefik Fatihoğlu eşliğinde mahallede denetimlerde bulunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya'nın tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkacaklarını bu anlamda ilgili kurumlarla istişareleri yaptıktan ve gerekli izinleri aldıktan sonra lazım gelen ne varsa yapacaklarını ifade etti.

            Sit alanı olması nedeniyle Antakya'nın bazı mahallelerinde pek çok yapının bakımsız kaldığını ifade eden Başkan Kimyeci bu yapıları yerinde denetlemek amacıyla Fevzi Çakmak Mahallesinde incele-melerde bulundu.

            Muhtar Şefik Fatihoğlu'nun eşliğinde denetimlerini gerçekleştiren Başkan Kimyeci; “ Sit alan olması nedeniyle bakımsız kalan pek çok yapı artık kendi kendine yıkılır hale gelmiştir. Yaptığımız denetimlerde gördük ki özellikle çocuklarımızı, çevre sakinlerini tehlikeye atarcasına bazı yapılar dökülür duruma gelmişler. Bu konuda ilgili kurumlarla gerekli yazışmaları yaparak bir an evvel bu yapıların onarılması konusunda çalışmalarımızı başlatacağız. Hak sahipleri ile gerekli görüşmeleri de yaptıktan sonra bu çalışmaları en güzel şekilde gerçekleştireceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:32:03   

ERBAKAN VE ŞUBAT ŞEHİTLERİ ANILDI

Anadolu Genlik Derneği Antakya Temsilciliği tarafından Ahde Vefa programı düzenlendi. Meclis Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen programda Şubat ayında vefat eden ve şehit olan İslam liderleri anıldı.

            Erbakan Haftası münasebetiyle Dörtyol, İskenderun ve Antakya ilçelerinde birbirinden güzel hazırlanmış programlarda izleyiciler şehadet suruyla dolu bir gece yaşadı.

            AGD Antakya İlçe temsilcisi Mehmet İncecik geceye katılımlarından dolayı: Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Kaya, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür v. Mustafa Kılınç, Antakya İlçe Milli Eğim Şube Müdürü Dr. Mehmet Altıöz, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük, AK Parti milletvekili aday adayı Zeki Berber, AGD Şube Başkanı Serkan Bulut, Dinbirder Şube Başkanı Selim Demirli, Şuurlu Öğretmenler (ÖĞDER) Şube Başkanı Recep Bilgin, Kardelen Derneği temsilcisi İhsan Ağca, Nehir Derneği Başkanı Mehmet Aksu, Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı Ali Parlak ve Esder Şube Başkanı Fahri Serdar Özal' ı selamlayarak katılımlarından dolayı teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu: “Bütün İslam dünyası olarak şehadetlerine şahit olduğumuz, baş tacı ettiğimiz bu ölümsüz kahramanlarımızın mücahede ve mücadelelerini anlamak ve anlatmak kastıyla büyük bir özveriyle hazırlamış olduğumuz programımızın ana teması şehitlik, şehadet ve şehitlerimiz olacaktır.

            Hak yolunun yolcuları olduğunu bildiğimiz şehitlerimiz için yapacağımız her ne olursa olsun, onların yaptıklarının yanında bu gece yapacaklarımızın çok cılız kalacağımızı biliyoruz. Cennet'te Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)'in yanı başında çok yüksek bir makamda olacaklarını bildiğimiz şehitlerimizin Şubat ayında şehit olanları için düzenleyeceğimiz programımızda, merhum Erbakan hocamızın davasını anlatan kısa hayatı, İslam birliği için yaptığı çalışmalardan D8, İslam ortak pazarı, Adil düzen başta olmak üzere siyonizmle mücadelesinin anlatıldığı slaytlar, Eğitimci-yazar uzman psikolog Abdulaziz Yılmaz'ın şehadet motivasyonu kazandıracak konferansı, sanatçı Yusuf Karaburç'un canlı ilahi ve ezgi performansları ve şehitlerimiz için emekli öğretmen İlahiyatçı Bekir Demirkol hocamızın yapacağı dua yer alacaktır. Küllenmiş duygularımıza üfleyerek içimizdeki koru yeniden açığa çıkaracak olan bu etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

            Tekbir ve Tevhid sloganları eşliğinde coşkulu bir geceyi yaşatan AGD Antakya ilçe temsilciğinin hazırlamış olduğu program katılımcıların büyük ilgisi ve takdirleriyle gece yarısında son buldu.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:30:40   

AĞLATTILAR, AYAKTA ALKIŞLANDILAR

İskenderun Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferinin 100.yılı etkinliği kapsamında yer alan “Kurtuluşa Kadar Dönmeyi Düşünmediler” konulu tiyatro gösterisi İskenderun Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi.

            Aynı zamanda Çanakkale Müzesinin de sergilendiği gösterime Garnizon Komutanı ve 39 Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğgeneral Kadir Yıldız, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Bnb. Kamil Türkdönmez, Belediye Başkan Yardımcıları Ergün Gözüküçük, Cemil Çengel, Belediye Meclis Üyeleri ile mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Duygusal anların yaşandığı müze sunumu protokol üyeleri tarafından çok beğenildi.

            Daha sonra Kurtuluşa Kadar Dönmeyi Düşünmediler konulu tiyatro gösteri sahnelendi. Ertuğrul Ömeroğlu, Mehmet Gezenoğlu, Semih Salkım, Sevda Kavas ve Doğuş Arslan tarafından oynanan tiyatro etkinliğinde izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı. Dünya tarihinde derin izler bırakan ve kahramanlık destanı olarak adlandırılan Çanakkale Savaşlarının ince ayrıntılarının yer aldığı tiyatro gösterisi sonunda oyuncular ayakta alkışlandı. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, oyuncuları tek tek tebrik ederek, başarılarından dolayı kutladı. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, düzenledikleri bu etkinlik ile Çanakkale Zaferinin 100.yıl kutlamalarına gururla başladıklarını ifade ederek, bu yıl İskenderun'da çeşitli faaliyetler ile Zaferi coşkuyla yad edeceklerini söyledi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:22:53   

SAVAŞ, HASTALARA KARANFİL DAĞITTI

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hassa Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ederek moral verdi.

             Gerçekleşen ziyarette hastaları ve hasta yakınlarını yalnız bırakmayan Başkan Savaş, hemşehrilerine acil şifa dileklerini iletirken, doktor olması vesilesiyle hem hastaların durumuyla yakından ilgilendi hem de moral vererek sağlıklarına en kısa sürede kavuşmaları temennisinde bulundu.

            Hastalara, hasta yakınlarına ve hastane çalışanlarına karanfil dağıtan Başkan Savaş, havaların soğuk olması sebebiyle özellikle metabolizması hassas olan çocuk ve yaşlıların çok daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti.

            Gerçekleşen ziyaret dolayısıyla hasta yakınları Başkan Savaş'a teşekkür ederken, büyükşehir çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 03.03.2015 11:21:55   

AK Parti'de temayül yoklaması gerçekleştirildi

7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti'de demokratik süreç devam ediyor.

             Her dönem teşkilatın temayülüne önem veren AK Parti, dün de Antakya Kapalı Spor Salonunda 25.Dönem AK Parti Milletvekili Aday Adaylarına yönelik Temayül Yoklamasını gerçekleştirdi.

            Temayül yoklamasına; AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve 100 milletvekili aday adayının yanı sıra çok sayıda delege katıldı.

            1940 delegeli AK Parti temayül yoklamasının divan başkanlığını AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli yaptı.

            AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç yaptığı konuşmada 25.Dönem AK Parti Milletvekili aday adayları temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diledi.

            AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli de yaptığı konuşmada; “9 seçimde de büyük başarıyla çıktık. Türkiye yeni ve güçlü olmaya gidiyor.  CHP genel başkanı diyor ki bu ülkeyi 4 yıllığına kendilerine teslim edeymişiz. Bu ülkeyi kendilerine teslim etsek mahvederler. Milletimiz asla buna müsaade etmeyecektir. 7 Haziran'da derslerini vereceksiniz. Çözüm sürecini ortaya koyduk, Türkiye'yi hak ettiği yere getireceğiz.  Biz üstümüze düşeni yapıyoruz.” dedi.

            Konuşmaların ardından heyecanla beklenen teşkilatın temayül yoklamasında delegeler 10 aday ismini işaretleyerek oylarını kullandı.

(Haber  & Fotoğraf: Hasan KAYA)


3 yıl, 10 ay önce / 02.03.2015 11:31:12   

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, kalabalık bir ortamda CHP Hatay Milletvekili Aday Adaylığını resmen açıkladı

Hatay'ın Birleştirici Gücü Ahmet Yetişen'e sevgi seli

            “Ovanın ve Merkezin Adayı” sloganıyla yola çıkarak kısa sürede Hataylıların sevgisini kazanan “Hatay'ın Birleştirici Gücü” olmak için siyasete girdiğini belirten Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Cumartesi günü coşkulu bir kalabalık tarafından Büyük Antakya Oteli'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili aday adaylığını açıkladı.

            Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirilen milletvekili aday adaylığı açıklamasına Yetişen ailesi başta olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları ve temsilcileri, siyasetçiler, vatandaşlar, siyasi parti temsilcileri, gazete sahipleri ve çalışanları olmak üzere Hatay'ın ilçelerinden gelen çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

            Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı görevi süresince siyasi düşünceler içerisinde olmadan ve her zaman Hatay'a katkıda bulunacak çalışmalar içerisinde olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Benim için çok özel ve önemli olan bugünde burada bulunarak bana destek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Cemiyet başkanlığım süreci içerisinde her zaman ilimize katkıda bulunacak çalışmalar içerisinde oldum. Bu çalışmaları yaparken siyasi düşünceler içerisinde olmadım. İlimiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı her zaman karşı koydum. Reyhanlı'da bombalar patlatılıp 53 vatandaşımız şehit olurken, Cemiyet yönetimi olarak Reyhanlı halkının acılarına ortak olmak için oraya gittiğimizde siyasi düşünceler içerisinde olmadım. Vicdani düşünceler içeri-sinde ve almış olduğum sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettim. Yine Gezi Parkı olaylarında ilimizde çıkarılmak istenen kaos ve kavgaya karşı vatandaşlarımızı uyarmak için tüm gazeteci arkadaşlarımızı toplayarak yapmış olduğumuz “biz bu oyunu bozarız” açıklamamızın inanıyorum ki, ilimizdeki huzur ve barış ortamına çok büyük katkısı oldu. Tüm bu çalışmalarımız neticesinde MKÜ tarafından Toplumsal Barışa Katkı Ödülü'ne layık görüldüm. Şimdi de Allah kısmet ederse ilimize milletvekili olarak hizmet etmek için yola çıkıyorum.” dedi.

            Düzenlenen toplantıda ailesini unutmayan CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Çıkmış olduğum bu yolda en büyük destekçim olan sevgili eşim başta olmak üzere, her gece baba bugün ne yaptın? diyerek adeta beni çalışmaya zorlayan oğluma, Eskişehir'den her gün beni arayarak moral veren güzel kızıma, benden hayır dualarını esirgemeyen annem ve babama, kardeşlerime, eşimin ailesine, beni kolumdan tutarak ilçe ilçe gezdiren ve devamlı motive eden Azize Akın kardeşime, bu işin okulundan mezun olan ve danışmanlığımı yapan yeğenime ve bana destek olan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

            Basın mensuplarına da yanında oldukları için ayrı ayrı teşekkür eden CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Tabi ki siz meslektaşlarıma ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Çıkmış olduğum bu yolda başkanınıza sahip çıkarak çok kısa zamanda ilimizin her köşesine ulaşmamamı sağladınız. Bu da cemiyetimizin birlik ve beraberliğini ve gücünü gösteren en önemli unsurlardan biridir. Cemiyetimizi hep ileriye taşımaya gayret gösterdim. Akdeniz Gazeteciler Federasyon Genel Başkanvekili oldum. Türkiye Gazeteciler Konfederasyon yönetim kurulu üyesi oldum. Cemiyetimizin adını Türkiye genelinde duyurdum ve bu günlere geldim.

            CHP'nden Hatay Milletvekili Aday Adaylığı açıklama töreni sırasında diğer siyasi parti mensuplarını da unutmayan CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Ayrıca diğer siyasi partilerden bana destek için gelen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Herhalde Türkiye'de bir ilki başarıyoruz. Bu da Hatay'ımızın güzelliğini gösteren en önemli unsurlardan biridir. Bana onur verdiniz gururlandırdınız sağ olun var olun.” diye konuştu.

             'Hatay'ın sorunlarını biliyorum ve bu sorunların çözümü için çalışacağımı herkesin bilmesini istiyorum' diyen CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “İlimizin sorunlarını biliyorum. Gazetecilerin ve gazetelerin sorunlarını biliyorum. Her türlü sorunların çözümü için çalışacağımı da herkesin bilmesini istiyorum. Ülkemize ve ilimize hizmet etmek için, huzurlu bir Hatay için, kalbinize güneşi asmak için, Hatay'ın birleştirici gücü olarak Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili aday adaylığımı hepinizin huzurunda açıklıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek sözlerine son verdi.

            CHP'den Hatay Milletvekili Aday Adayı olan Ahmet Yetişen'in Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirdiği salona aile, dost ve sevenlerinden yüzlerce kişi katılırken, gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı misafirler salona sığmadı.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)


3 yıl, 10 ay önce / 02.03.2015 11:29:11   

YUSUF COŞKUN SİYASETE ISINDI

TEDAŞ'ta uzun yıllar üst düzey yönetici olarak başarıyla görev yapan Yusuf Coşkun, AK Parti'den Hatay milletvekili aday adayı olmasının ardından siyasete kısa sürede ısındı

            7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler öncesi, AK Parti'den Hatay milletvekili aday adayı olan Yusuf Coşkun, kısa sürede siyasete ısınarak yüksek tempoyla seçim çalışmasını sürdürüyor.

            TEDAŞ Müessesesi bünyesinde üst düzey yöneticilik görevinde bulunan Yusuf Coşkun, 23 yıl İskenderun-Belen-Arsuz bölgesinde TEDAŞ ilçe müdürü olarak halkın gönlüne ismini başarılarla yazmıştı.

            İlçe, belde, köy demeden vatandaşların elektrikle ilgili tüm sorunlarına çözümler getiren Coşkun, gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu mesai mefhumuna bağlı kalmadan başarılı hizmetlerle Hatay halkının takdirini kazanmıştı.

            “Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur” sözü doğrultusunda hizmetleriyle iz bırakan Yusuf Coşkun, gün gelip siyasete girdiği bu dönemde hemşehrileriyle buluştuğu her noktada halkın büyük ilgi ve sevgisine mazhar oluyor.

            Yıllardır TEDAŞ'la ilgili herkese telefonu açık olan Yusuf Coşkun, bu defa siyasetin içine girdiği dönemde de vatandaşlara bir telefon kadar yakın olmanın avantajı içinde. Kısa sürede uzun yol alan Yusuf Coşkun'un AK Parti listesinde yer alacak iddialı adaylar arasında olduğu konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 02.03.2015 11:25:02   

Alkan: AK Partili olmaktan gurur duymaktayım

Altınözü Belediyesi'nde başarılı başkanlık döneminin ardından AK Parti'den 25. dönem milletvekili aday adayı olan Mehmet Cavid Alkan, mensubu bulunduğu AK Partili olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

            AK Parti Aday Adayları tanıtım toplantıları kapsamında ilçe teşkilatlarında konuşma yapan Milletvekili Aday Adayı Mehmet Cavid Alkan, " Teşkilatlarımızın desteği ve sevgisi siyasetin en önemli aşamasıdır." diyerek şu açıklamalarda bulundu: “2001 yılında Ak Parti'nin kurulduğu tarihten bu yana geçen 13 sene boyunca Ak Parti'nin başlattığı değişim ve hizmet hareketinin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. İlçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyaset ve 2 dönem Altınözü Belediye Başkanlığı dönemimde partimin bana vermiş olduğu her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım.

            Aday Adayı tanıtım toplantıları kapsamında ilçelerimizi geziyorum ve teşkilatlarımızın desteğini yanımda görmek istiyorum. Teşkilatlarımızın desteğini ve sevgisini siyasetin en önemli aşaması olarak görüyorum. 

            Teşkilatlarımızın gönüllerine girmek ve onlarla iletişimi kalıcı ve sürekli kılmak istiyorum. Teşkilatlarımızın gönül listelerinde yer almayı arzu ediyorum.

            2015 Genel Seçimlerinin Hatay ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ediyor,  Ak Parti camiasına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.  Hepinize katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 10 ay önce / 02.03.2015 11:23:22