......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

GÜVEN: KAZANMA ODAKLI BİR TAKIM OLUŞTURUYORUZ

Spor Toto 3. lig 2. grubunda mücadele eden Güney temsilcisi Payas Belediye Spor, ikinci yarı öncesinde Antalya Belek Limak Atlantis oteli tesislerinde yaptığı kamp çalışmaları Teknik Direktör Can Güven nezaretinde devam ediyor.

             Payas Belediye Spor Teknik Direktörü, ikinci yarı öncesinde yaptıkları çalışmaların olumlu geçtiğini belirterek, "Kamp kadromuzda bulunan tüm futbolcularımız özveriyle çalışıyor. Tempolu çalışmalarımız biraz ağır geçiyor. Oyuncularımıza gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 2. Yarıya Kazanma odaklı bir Payas Belediye Spor ortaya çıkartmak istiyoruz. Çalışmalarımız olumlu geçmektedir. Oynayacağımız hazırlık maçlarında eksiklerimizi görüp lige hazır duruma gelmek istiyoruz. Birlik beraberlik ve arkadaşlık bağlarının güçlü olduğu bir kolej takımı oluşturmayı düşünüyoruz" dedi.

CAN GÜVEN'E SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

            Payas Belediye Spor Teknik Direktörü Can Güven'e futbolcular tarafından futbol sahasının ortasında sürpriz doğum günü partisi düzenlendi

            Payas Belediyespor'da futbolcular, akşam saatlerinde yaptıkları antrenman sonrasında teknik direktörleri Can Güven'in 37. yaş günü olmasından dolayı futbol sahasına doğum günü pastası getirdiler.

            Vatandaşların bakışları arasında pastanın üzerindeki mumları da yakan futbolcular daha sonra teknik direktörleri Can Güven'i omuzlarına alarak sevgi gösterilerinde bulundular. Yerli ve yabancı turistlerin de izlediği doğum günü partisinde tüm futbolcular daha sonra teknik direktörleri Can Güven'i tebrik ettiler.

             Can Güven ise fut-bolcuların yaptığı bu jestten dolayı hepsine teşekkür etti

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 08.01.2015 10:41:12   

TOPLUMUN TAMAMINI KUCAKLAYACAĞIZ

AK Parti İl Başkanlığına seçilen Ahmet Atıç, teşkilat olarak birlik-beraberlik içinde 2015 genel seçimlere hazırlandıklarını belirterek AK Parti olarak toplumun tamamını kucaklayacağız dedi.

            Bir süre önce Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla gerçekleşen AK Parti İl kongresinde il başkanlığına seçilen Av. Ahmet Atıç, yeni il yönetimi olarak bu yıl içerisinde yapılacak olan genel seçimlere hazır olduklarını belirtti.

            Atıç'a yapılan hayırlı olsun ziyaretleri çerçevesinde Yorum Gazetesi Yayın Ailesi adına gazetemiz sahibi Sadullah Ergin ve muhabirimiz Hasan Kaya dün AK Parti il binasında Ahmet Atıç'la bir araya geldi.

            Sohbet esnasında AK Parti'nin teşkilat olarak birlik beraberlik içerisinde olduğunu vurgulayan Atıç, toplumun tamamını kucaklayacaklarını belirterek teşkilatı ve yaklaşan seçimlerle ilgili Yorum'a şu açıklamada bulundu: “Uzun yıllardır içinde bulunduğum AK Parti teşkilatının şahsıma ve yönetimime gösterdiği teveccühe teşekkür ediyorum.

            Amacım Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na başta Sadullah Ergin olmak üzere tüm milletvekillerime, teşkilat üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza faydalı hizmet vermektir.

            Herkes kırılganlığı, küskünlüğü bir tarafa bırakarak partinin başarısı için tek vücut olmalıdır. Partimizin kuralları ve kriterleri bellidir. Bu çerçevede bir bütün olarak seçimlere olağanüstü çaba ile hizmet vermeliyiz. Parti içi sorunlar varsa çözümünü de gerçekleştirerek seçimlere doludizgin hazırlanacağız” dedi.

            Atıç, milletvekili sayısı konusunda soru yöneltilmesi üzerine mevcut 5 milletvekili sayısını koruyacaklarını, hedefi önce 6 sonra da 7 olarak belirleyip bu çıtaya ulaşmak için gece-gündüz demeden çalışacaklarını ifade etti.

(Yorum Özel Haber)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:52:30   

Metrekareye 87,4 kg yağış düştü

İki gündür devam eden yağışlar sonunda Antakya merkezde metrekareye 87,4 kg yağış düştüğünü belirten meteoroloji müdürlüğü yetkilileri, yağışların bu gece saat: 22.00-23.00'e kadar devam etmesini bekliyor.

            Telefonla bağlantı kurduğumuz meteoroloji yetkililerinden aldığımız bilgiye göre sağanak yağıştan dolayı bir araç yolda kalırken, Antakya ilçesine bağlı Tahta Köprü ve Serin Yol mahallelerinde yağış nedeniyle sel meydana geldi. Selin dağdan getirdiği balçık nedeniyle bazı yollar ve evler zarar gördü. Antakya Belediyesi ekipleri zarar gören mahallelerde çalışma başlatırken, balçıkla kapanan yollar ve zarar gören evlerde çalışma başlatıldı.

            Meteoroloji Genel müdürlüğünden alınan bilgilere göre Doğu Akdeniz güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek olan rüzgârın, Çarşamba günü (07.01.2015) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı, doğusunda kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtınaya dönüştükten sonra Cuma günü (09.01.2015) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

            İlimizin geneli olmak üzere Antakya merkez için yapılan tahminlerde bugün karla karışık yağışın beklendiği ve vatandaşların oluşabilecek herhangi bir su baskınına karşı dikkatli olmasını istedi.

            Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgilere göre bugün en düşük sıcaklık 5 derece olurken en yüksek sıcaklık ise 9 derece civarında olacak. Rüzgar güneybatıdan 11 KM/Sa hızla eseceği bildirildi.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:49:31   

275 bin sağlık çalışanının 5 yılı heba edildi

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin, promosyon anlaşması tam bir fiyasko ile sonuçlandığını belirterek “275 bin sağlık çalışanının 5 yılı heba edilmiştir” dedi.

            Çalışanlar daha önce aldıkları promosyon paraları ile bu anlaşmanın şartlarını karşılaştırsınlar ne kadar zararda olduklarını daha iyi anlayacaklardır diyen Şahin yazılı açıklamasına şöyle devam etti: “Hepinizin bildiği üzere Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen 2014'te memur maaşları için hükümetin ilk teklifinden daha düşük olan seyyanen 123 TL yeter deyip imza atmışlardı. Bu imza ile yapılan ihanet sonucunda kamu çalışanlarına 2014 yılı zehir edilmiş maaş zammı enflasyon karşısında önce erimiş, aylar geçtikçe de memur zarar etmişti.

            Öyle ki, 123 TL ile ortalama memur maaşına yüzde 5.2 zam gelirken, enflasyon yılın ilk 11 ayı için yüzde 9.2 olmuştu. Yani sadece enflasyon farkı alınmaması nedeniyle oluşan zarar yüzde 4 olmuştu. Sabit ek ödeme, aile yardımı gibi maaş dışı sosyal ödemelere 1.5 yıl bir kuruş bile zam gelmemesi ile de çalışanların kaybı daha da katlanılmaz bir hal almıştı.

            Toplu sözleşmede böylesine bir felakete neden olanlar Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda yapılan promosyon anlaşmasında da bir rezalete imza atmışlardır.

            Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli 275 Bin çalışan adına imzaladıkları promosyon anlaşmasında 5 yıllığına her yıl 475 TL ödenmesini kabul etmişlerdir.

            Bu bir rezalettir. Çünkü; Promosyon anlaşmasında kişi sayısı ne kadar artarsa çalışanın alacağı parada o ölçüde artmaktadır. Çünkü bankaya her ay yatacak maaşların toplamının büyümesi, işlem hacminin de büyümesi demektir. Bankalar daha çok kazanmak için daha çok promosyon vermeye razı olmaktadırlar.

            5 yıllık anlaşma demek 3 yıllık anlaşmalar göz önüne alındığında iki promosyon dönemi demektir. Yani süre açısından da bir rezalete imza atmışlardır. İki promosyon dönemine bir dönemlik promosyon parası almışlardır.

            Bu tam anlamıyla bir hezeyandır. Ayrıca bu rezalete imza atanlar birde "Masadan çekildik, 420 TL'yi 475 'e çıkarttık" gibi söylemlerde bulunmaktadırlar. Sormak istiyoruz; Sizin pazarlık gücünüz bu mudur? Sadece yıllık 55 TL artmasına mı gücünüz yetmiştir. Bir yıllığına 55 TL için varınızı yoğunuzu ortaya koyacağınıza tek seferde ödenmesi için bastırsaydınız da bu para çalışanların bir işine yarasaydı. 5'e bölünerek kuşa çevrilen ve pula dönen bu para çalışanın hangi derdine derman olacaktır.

            Kısacası 275 bin sağlık çalışanının 5 yılı heba edilmiştir. Promosyon anlaşması tam bir fiyasko ile sonuçlanmıştır. Biz sadece bir örnek verdik ve zararı anlattık. Çalışanlar daha önce aldıkları promosyon paraları ile bu anlaşmanın şartlarını karşılaştırsınlar ne kadar zararda olduklarını daha iyi anlayacaklardır.

            Masada görüşerek sorunları çözüyoruz, onun için eylem yapmıyoruz diye sarı sendikacılıklarını bahanelerle örtmeye çalışanlar toplu sözleşmede olduğu gibi promosyon ihalesinde de felakete, rezalete neden olmuşlar ve çalışanın hakkını yine çarçur ederek ihanet etmişlerdir. Alanların değil salonların sendikacısı olduklarını göstermişlerdir. Maaş zammındaki ihanete maaş promosyonunda rezaleti de ekleyerek idareyi çok iyi selam çakmışlardır.

            Buradan sağlık çalışanlarına sesleniyoruz. Biz daha öncede ifade etmiştik. Kötüler kendilerine tahammül edildikçe azarlar. Siz bunlara üye olarak kalmaya ve tahammül etmeye devam ederseniz, maaş zammı ve promosyon parasında olduğu gibi daha çok zarar çekersiniz. Bunlara hadleriniz bildirmeniz lazım. Size yaptıklarına karşı tepki göstermeniz lazım. Bir dakika bile üye olarak kalmamanız lazım.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:48:49   

KOZ KALESİ'NE YENİ KANALİZASYON GELİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Altınözü İlçesine bağlı Koz Kalesi Mahallesi'ne döşenecek kanalizasyon hattı projesi için zemin etüd projesi yapıldığını duyurdu.

            Genel Müdürlük, kanal hattı olmayan veya eski olan mahallere kanalizasyon döşemesi yapılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Bu kapsamda kanal hattı döşenecek olan Koz Kalesi Mahallesi'nde zemin etütlerinin yapıldığını açıklayan idare, projenin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

            Projenin ardından başlayacak iş sayesinde Koz Kalesi Mahallesi yeni kanalizasyon hattına kavuşacak.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:48:05   

YAĞIŞLARDAN ETKİLENEN PARKLAR ONARILIYOR

Hatay'ın Büyükşehir olmasıyla 45 mahalleden 95 mahalleye çıkan Antakya ilçesi, Antakya Belediyesi'nin imkânları ile aldığı hizmetler sayesinde yeni bir çehreye kavuşuyor.

           Antakya'mızda bulunan 95 parkın mevcut yağışlardan etkilenenleri başta olmak üzere, onarımları gerçekleştiriliyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakyamızda bulunan 95 parkımızın bazıları mevcut yağışlar nedeniyle zarar gördü. Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda Ovakent Mahallesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Serinyol Mahallesinde bulunan Serinyol Parkı, Kapalı Spor Salonu bahçesi onarım, temizlik ve mevsimsel çiçek ekimi işleri gerçekleştirildi.

            Yağışlar nedeniyle zarar gören Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nın kırılan parkeleri onarıldı. Ayrıca Serinyol mahallesinde bulunan parkta da kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştirilerek, yağışlar nedeniyle kırılan dallar kaldırıldı.

            Bunların yanı sıra Kapalı spor salonu bahçesinde mevsimsel çiçek ekimleri yapıldı. Antakya Belediyesi daha yeşil bir Antakya için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.” denildi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:47:34   

Defne Belediyesi, acil yardım ekipleri oluşturdu

Defne Belediyesi meteorolojinin yapmış olduğu yağış uyarıları üzerine acil yardım ekiplerini oluşturdu.

            Kentimizde beklenen yoğun yağışlar nedeni ile Defne Belediyesi harekete geçti. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri tarafından oluşturulan Acil Yardım Ekibi 24 saat görev yapma kararı aldı.

            Konuyla ilgili olarak Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman tedbir almanın önemine işaret ederek “Meteoroloji müdürlüğünün yapmış olduğu uyarıları yakından takip ediyoruz, tedbirlerimizi zamanında almak sonradan doğabilecek problemlerin asgariye inmesini sağlıyor. Şiddetli yağışların oluşturabileceği su baskını, taşkın, heyelan, trafikte meydana gelebilecek aksaklıklar gibi olumsuzluklara karşı hazırlıklı olabilmek için ilgili birimlerimizce oluşturduğumuz Acil Yardım Ekiplerimiz 24 saat görev başında olacaklar” dedi.

            Defnelilerin 223 40 57 no'lu telefondan yardım istemeleri durumunda Acil Yardım Ekiplerinin müdahale etmeye hazır olduğunu ifade eden Başkan Yaman ''Ayrıca tıkanmalara ve su birikintilerine karşı ekipler oluşturduk. Bu ekipler, yağışlı havalarda gece ve gündüz çalışacaklar” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:45:57   

Çocukların, en iyi eğitimi alması için çalışıyoruz

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve beraberindeki heyet eğitime destek çalışmaları kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Antakya Hüseyin Özbuğday Ortaokulu'nu ziyaret etti.

            Başkan Kimyeci, ziyaret programında yaptığı konuşmada çocukların en iyi şartlarda eğitim almaları için, Antakya Belediyesi olarak her daim imkanlar doğrultusunda eğitime destek olduklarını belirtti.

            Okul Müdürü Ömer Yıldırım ve Okul Aile Birliği Başkanı Ece Çelik'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye Meclis Üyeleri Aynur Karaçete ve Almula Meryem İrez eşlik etti.

            Gerçekleşen ziyarette kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için, Antakya Belediyesi olarak her daim imkanlar doğrultusunda eğitime destek olduklarını, okulların fiziksel şartlarında üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti.

            Ayrıca Antakya Belediyesi hizmet binasında TEOG ve YGS kurslarının ücretsiz olarak verildiğini ifade eden Başkan Kimyeci, dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik eğitime destek kurslarının beş yıl boyunca çeşitli periyodlarla sürdürüleceğini ifade etti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, konuşmaların ardından okul içerisinde ve bahçesinde incelemelerde bulunduktan ve ihtiyaçlar hakkında bilgi alışverişi yaptıktan sonra okuldan ayrıldı.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:45:17   

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNE TAM NOT

Ülkemizi etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle kentimizde altyapı sorunu yaşayan ev ve iş yerlerini su bastı. Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin müdahalesi vatandaştan tam not aldı.

            Altyapı yetersizliği yüzünden Samandağ Malik Yılmaz Caddesi üzerinde bulunan bir evi su bastı. HBB İtfaiye ekipleri evin su tahliyesini önce motopomplarla gerçekleştirdi, motopompların çekemediği suyu kovalarla çıkardılar. HBB İtfaiye ekipleri evin içinde zarar gören eşyaları dışarıya çıkardı.  

            Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Evini su basan vatandaş “Büyükşehir İtfaiye ekipleri bizlere çok yardımcı oldu, suyumuzu tahliye etti, kazma kürekle suyun yönünü değiştirdiler, evimizi temizlememize yardımcı oldular, hepsine teşekkür ederiz.” dedi.

            Şehrimizi etkisi altına alan sağanak yağışlara karşı Hatay Büyükşehir Belediyesi tüm ekipleriyle gece boyu teyakkuzdaydı. Ekipler su baskını yaşayan ev ve işyerlerinde suları tahliye etti, tıkanan mazgalları temizledi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:44:41   

Serinyol Mahallesinde sel

Aralıksız olarak süren aşırı yağışlar nedeniyle Antakya ilçesine bağlı Tahtaköprü ve Serinyol mahallelerinde sel meydana geldi.

            Tahtaköprü ve Serinyol mahallelerinde meydana gelen sel sebebiyle oluşan balçık bazı yolları ve evleri kullanılamaz hale getirdi. Kullanılamaz hale gelen ev ve yolların temizlenmesi için ilk müdahalenin Antakya Belediyesi Ekiplerince yapıldığı bildirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre selin etkileriyle birlikte Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci vatandaşların mağduriyetini hızla gidermek amacıyla ekipleri gece yarısı seferber etti.

            Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tüm imkânlarını kullanarak iş makineleri aracılığı ile balçık yığınlarını kaldırırken, gece boyunca süren çalışmalarda vatandaşların mağduriyetlerini gidermek amacıyla su tahliye çalışmaları da yaptılar.

            Gece saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran yağışlar nedeniyle tıkanan veya tıkalı olup yağmur dolayısıyla taşan kanallar Antakya Belediyesi ekipleri tarafından temizlenerek su tahliyesi sağlandı.

            Serinyol ve Tahtaköprü mahalleleri dışında çevre mahallelerde de küçük çapta su baskınları oluştuğu bildirilen açıklamada, çalışmaların halen devam ettiği bildirildi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 8 ay önce / 07.01.2015 10:43:46