......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

HESOB`dan Bal`a ziyaretHatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hamit Bal`ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SGK İl Müdürü Bal, Teksöz ve berberindeki heyete ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek “Esnaf Odalarının Sosyal Güvenlik Kurumunun en önemli paydaşlarından.

Vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Esnaf Odalarıyla sürekli ortak hareket etmemiz gerekir” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:32:54   

En büyük pay eğitime ayrıldıİl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı 3. Dönem Toplantısı Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`in başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu`nda yapıldı.

2014 yılı 2`nci dönem yatırımları için harcadığı ödenek büyüklüğüne baktığımızda 89 Milyon 404 Bin TL ödenek ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün harcadığı belirtilerek en büyük pay eğitime ayrıldı.

Toplantıda konuşan Vali Lekesiz, 452 adet projenin toplam bedelinin 3 Milyar 794 Milyon 393 Bin 864 TL, yılı ödenekleri 628 Milyon 944 Bin 669 TL olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu: “Genel ve katma bütçeli kuruluşlarca üzerinde çalışılan 363 adet projenin toplam bedeli 3 Milyar 290 Milyon 692 Bin 595 TL olup, yılı ödenekleri 466 Milyon 783 Bin 484 TL`dir. 2014 yılı Haziran sonu itibarıyla bu ödenekten 217 Milyon 63 Bin 596 TL harcama yapılarak % 46,50 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerince üzerinde çalışılan 89 adet projenin toplam bedeli ise 503 Milyon 701 Bin 268 TL olup, yılı ödenekleri 162 Milyon 161 Bin 184 TL`dir. 2014 yılı Haziran sonu itibarıyla bu ödenekten 56 Milyon 349 Bin 407 TL harcama yapılarak % 34,75 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.” dedi.

Yatırımcı kuruluşların 2014 yılı 2`nci dönem yatırımları için harcadığı ödenek büyüklüğüne baktığımızda 89 Milyon 404 Bin TL ödenek ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birinci sırayı aldığını ifade eden Lekesiz, bu kuruluşu 84 Milyon 931 Bin 847 TL ödenek ile D.S.İ 6. Bölge Müdürlüğü ve 57 Milyon 595 Bin 29 TL ile DHMİ Hatay Havalimanı Müdürlüğünün izlediğini, temel 7 sektörde gerçekleştirilmekte olan ilimiz yatırımlarına, 2014 yılı 2`nci dönem ödenek miktarlarına göre baktığımızda ise en çok ödeneğin % 38`lik pay ile Eğitim sektöründe olduğu ve bu sektörü % 17`lik pay ile Tarım, % 15`lik pay ile kanalizasyon, harita-kadastro, imar planı, içme suyu gibi kalemlerin yer aldığı Diğer Kamu Hizmetleri (D.K.H), %13`lük pay ile Ulaştırma ve % 7 pay ile Turizm sektörünün izlediğini, bu sektörleri ise % 5`er pay ile Sağlık ve Enerji sektörleri takip ettiğini söyledi.

Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, belediye başkanları, mahalle muhtarları ve sivil toplum ör-gütlerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda daha sonra yatırımcı kuruluşların temsilcileri alanları ile ilgili sür-dürülen projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:34:38   

Kardeşliğimizi pekiştiriyoruzHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Karaali mahalesinde vatandaşlarla iftar yemeğinde buluştu. Başkan Savaş, iftar programında yaptığı konuşmada “Ramazan ayında birbirimize, sevgiyle bakarak dayanışmamızı ve kardeşliğimizi daha da pekiştiriyoruz” dedi.
Karaali mahalle muhtarı evinde düzenlenen iftar yemeği, samimi sohbet ortamında sahne oldu. Karaali mahalle muhtarı Sadık Aydınlıoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine, Chp Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Hatay İş adamlarından Ali Kavak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, iftar sonunda yaptığı konuşmada” Mübarek ramazan ayında bizleri bu çatı altında toplayan Karaali mahalle muhtarı Aydın beye teşekkür ediyorum. Ramazan ayında birbirimize, sevgiyle bakarak dayanışmamızı ve kardeşliğimizi daha da pekiştiriyoruz. Yapılan bu iftar yemeğinde en çok yorulan emeği geçen hanım efendilere teşekkür ediyorum. Ellerine emeklerine sağlık” dedi.
İftar yemeği programı yapılan dualar ardından sona erdi.(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:36:02   

Birlik ve beraberlik için biraraya geldikAlkanlar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alkan ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Bostan Alkan iftar programı düzenledi.

Alkanlar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alkan, düzenlenen iftar programında birlik ve beraberlik adına bir araya geldiklerini belirterek iftara katılan herkese teşekkür etti.

Büyük Antakya Otelinde düzenlenen iftar programına Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Belediye Meclis Üyeleri, yöneticiler ve Alkanlar Yapı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Nezih bir ortamda gerçekleşen iftar programında kısa bir konuşma yapan hayırsever işadamı Mehmet Alkan, “Alkanlar Yapı Yönetim Kurulu olarak birlik ve beraberliğin simgesini göstermek adına burada bir araya geldik, davetimize katılan tüm konuklarımıza teşekkürlerimi sunar, bir kez daha Ramazan-ı Şerif ayınızı ve yaklaşan Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

İlçemiz Yayladağı`nın daha kaliteli daha modern bir hale gelmesi için sivil toplum kuruluşları, siyasiler ve halkımız el ele vermeliyiz, birlik ve beraberliğin olduğu her yerde ayrı bir güzellik vardır” dedi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ise yaptığı kısa konuşmasında, “Alkanlar Yapı Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği projelerle ve yaptıkları hayırseverliklerle Yayladağılı olsun yada olmasın herkesin gönlünde taht kurmuşlardır, kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:36:58   

Dünya, bir imtihan yeriHatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Ramazan ayı için belirlenen “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde iftara katıldı.

Kavillioğlu, düzenlenen iftar yemeğinde insanın hayatın her safhasında yaşadıklarından ders alması gerektiğini belirterek “Dünya bir imhan yeridir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bu seneki Ramazan ayı için belirlenen “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde gerçekleşen iftara; il müftü yardımcıları, il müftülüğü şube müdürleri, cezaevi savcısı, cezaevi müdürü, cezaevinde görev yapan vaizlerimiz ve cezaevi personeli de katıldı.

İftar öncesinde Hatay İl Müftülüğü şube müdürü Faruk Yaldız ilahi, kaside, şube müdürü Fahri Uçak da Kur`an-ı Kerim okudu.

İl Müftüsü Kavillioğlu, yapmış olduğu konuşmasında; “Dünya bir imtihan yeridir.

Buradaki durumların arızî bir durum, insan hayatının her safhasında yaşadıklarından ders alması gerekir.

Dünya bir merhaba ve bir elvedadan ibaret.” dedi.

İl Müftüsü Kavillioğlu, cezaevi savcısı ve müdürüne; cezaevindeki mahkumlarla bir araya gelme imkanı verdikleri için memnuniyetlerini dile getirerek ve teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:38:32   

Yabani ot ve atıklar temizlendiAntakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi temizlik ekiplerince Hacı Ömer Alpagot Mahallesi içinden geçen Hacı Görüş Deresi`nin zemini ve kenar duvarlarında bulunan çöpler, yabani otlar ve atıklar temizlendi. Dere boyunca yapılan temizliğin ardından zemin ilaçlı ve deterjanlı su ile yıkandı.

Daha önce de Asi Nehri ve Saraycık derelerinde temizlik ve bakım çalışması gerçekleştiren Antakya Belediyesi ekiplerinin kent genelinde ihtiyaç olan her bölgede belirlenen periyodik program çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdüreceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:44:13   

İSKENDERUNSPOR MURAT KURT`U KAMPA DAHİL ETTİYeni Sezon hazırlıklarını Kızılcahamam Patalya tesislerinde sürdüren Körfez İskenderun Spor, Murat Kurt’u kampa dahil etti.

İskenderun doğumlu olan ve eski adıyla İskenderun Demir Çelik Spor`un alt yapısında yetişen ardından da ülkemizin çeşitli kulüplerinde futbol yaşantısını sürdüren son olarak ta Payas Belediye spor`da forma giyen Murat Kurt, Turuncu Mavili Körfez İskenderunspor`un kampına davet edildi.

Kulüp Başkanı Kazım Aydın, `İskenderun ve bölgesindeki gençlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. 7 gencimizle birlikte Kızılcahamam kampımıza Murat Kurt`u da dahil ettik. Bu rakam önümüzdeki günlerde artabilir. Murat Kurt zaten alt yapımızda yetişen sporcumuzdur` dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 18.7.2014 10:22:51   

KIRIKHANSPOR TOPBAŞI YAPIYORYeni sezonda 1.grupta mücadele verecek olan Kırıkhanspor bugün topbaşı yapıyor.

Teknik direktör Ömer Zengin ve yardımcı antröner Metin Kocaaslan, kaleci antrenörü Habip Anapal nezdinde çalışmalara başlayacak olan Kırıkhanspor`da çok sayıda futbolcu ile sözleşme imzalanacak.

Öte yandan Kırıkhanspor’un 15 Ağustos`ta kampa gireceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 18.7.2014 10:23:38   

Hatayspor, Kızılcahamam yolcusuHatayspor yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde yaptığı antrenmanlarla devam ediyor. Hafta içinde tesislerde toplanan futbolcular, günde çift idman yaparak yeni sezona hazırlanmaya çalışıyor.

Cumartesi gününe kadar kendi tesislerinde çalışacak olan Bordo-Beyazlılar, daha sonra Ankara Kızılcahamam kampına gidecek.

Transfer çalışmalarını da sürdüren Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram, görüştüğü futbolcularla aşama kaydettiği ve imzaların atılmasının an meselesi olduğu söyleniyor.

Isimlerinin sır gibi saklandığı futbolcularla anlaşma sağlanmasının ardından takımın Kızılcahamam kampına dahil olacak.

Hatayspor kafilesi, Ramazan Bayramı’nda kampa 3 gün ara verecek. Verilen aranın ardından tekrar çalışmalara başlayacak olan Bordo-Beyazlılar, sezona hazır hale gelmeye çalışacak. Hatayspor’un Kızılcahamam kampının 30 gün süreceği bildirildi.

(Haber: Hüseyin Okay)

5 yıl, 3 ay önce / 18.7.2014 10:24:51   

İnsanlığın ortak tarihi Hatay’da çıkıyorHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ilimizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra mutfak kültürünü tanıtmak üzere ilimize davet edilen uluslararası basın temsilcilerini makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Lekesiz, ilimizin görülmeye değer sayısız tarihi ve kültürel zenginlikleri bulunduğunu ifade ederek, Hatay`ın tarihini incelediğinizde karşınıza insanlığın ortak tarihi çıkıyor.” dedi.

Konuklarına ilimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgi veren Vali Lekesiz, sevgi, barış ve hoşgörünün merkezi olan Hatay coğrafyasının tarihin her döneminde kıymetli bir yer olduğunu ifade ederek,” Hatay tüm inanışların, tüm kültürlerin bir şekilde yolunu düşürdüğü bir kavşak noktası, onlarca farklı kadim uygarlığa ev sahipliği yapmanın beraberinde getirdiği bir sürü zenginlik ve toplumsal hoşgörü var. Bundan dolayı Hatay`ın tarihini incelediğinizde karşınıza insanlığın ortak tarihi çıkıyor.” dedi.

Kabul sonrasında ziyaretin anısına heyette yer alan basın temsilcilerine, Hatay Valiliği tarafından hazırlanan `Hatay Devle-ti`,“Hatay`ın Sessiz Güzel-eri”, “Hatay Tabiat Şifahane-si”, `Tüm Zamanların Şehri Hatay` adlı kitapları, ve “Habib-i Neccar” ile “Saint Pierre” belgeselleri hediye edildi. Heyet daha sonra, Hatay Valiliği 2. katında yer alan Hatay Devleti Müzesi`ni gezdi.

Heyet 3 günlük Hatay programı kapsamında; Şen-köy, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Latife Hanım Ana-okulu, Uzun Çarşı ve Kurşunlu Han, Yeni Arkeoloji Müzesi, Medeniyetler Evi, Hıdırbey Köyü, Vakıflı Mahallesi, St.Simeon Manastırı,Titus Tüneli,Payas Külliyesi ve Dörtyol İlk Kurşun Müzesi`ni gezecek.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 18.7.2014 10:29:56