......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261150
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

VALİ ATA, GAZETECİLERLE VEDALAŞTI

Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, veda ziyaretleri kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne gelerek gazetecilerle vedalaştı.

   Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen’i ve HGC üyelerini ziyaret eden Vali Ata, “Medeniyetler beşiği, inançların kardeşçe yaşadığı, kültürlerin kaynaştığı ve tüm bu güzellikleri günlük hayatın bir parçası olarak yaşatıldığı Hatay ilimizde görev yapmanın mutluluğunu yaşadım. Bugün sizlerle vedalaşmak üzere bir aradayız.” dedi.

Yaklaşık 26 ay Hatay’da görev yaptım, görev yaptığım bu dönem, ülkemiz açısından çok önemli olan Zeytindalı Harekâtı yapıldığı sürece denk geldi diyen Vali Ata, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu operasyonda tek bir sivilin zarar görmeden atlatması için büyük bir özen gösterdi ve bunu da başarılı bir şekilde tüm dünyaya örnek olacak bir şekilde yaptı. Bu süreçte Hatay çok hareketli günler yaşadı. Gerek askeri bakımdan gerekse Harekâta destek olmak için Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce insanımız geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız bize defalarca gelip gittiler. Herhangi bir sorun, sıkıntı yaşanmadan bu önemli süreci atlattık. Bu süreçte basın mensuplarımız her konuda yardımcı ve destek oldu. Hem ülke olarak hem de il olarak önemli bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Biz de Valilik olarak lojistik yönden destekledik.

Sokağa çıkıp vatandaşa sorsalar ülkenin en önemli üç sorunu nedir? diye. Vatandaş işsizlik, ekonomi ve terör diyecektir. Bana göre ise ülkenin en önemli sorunu eğitim, eğitim, eğitim derim. İnanıyorum ki ülkemizde eğitim sorunlarını çözersek vatandaşın sorun olarak gördüğü diğer hususları çok daha kolay çözeriz. Bu anlayıştan hareketle görev yaptığım her yerde eğitim yatırımlarına azami destek verdik. Burada da 2.245 derslik inşaatımızın bir kısmı bitti bir kısmı da devam ediyor. Bunların dışında da birçok kamu yatırımımız var. Sulama konusunda önemli yatırımlarımız var. Sulama ile ilgili çalışmalar bittiğinde de geçimini tarımdan temin eden vatandaşlarımızın ekonomik durmalarının daha iyi olacağını, yılda birden fazla ürün alacağını, katma değeri yüksek ürünler yetiştireceklerini düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Erzin, Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı ve Altınözü’nde bölgeye has OSB çalışmalarımızı başlattık.

Hatay ilimizde mevcut saygı ve hoşgörü kültürünün ilelebet yaşatılması için herkese sorumluluk düşüyor. Görevim süresince gördüğüm kadarı ile herkes bunun farkında. Ben de bu hoşgörü iklimin buralarda daima yaşatılacağına inanıyorum “ dedi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen de yaptığı konuşmada, “Gönül ister ki bu ziyaretiniz veda ziyareti değil bir sohbet ziyareti olsaydı. Güler yüzünüzle hoş görünüzle kalbimizdeki yeriniz bir başka oldu. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz yolunuz açık olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 3 gün önce / 16.11.2018 10:30:09   

PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftülüğünün faaliyetleri ile “Mevlidi-i Nebi Haftası” münasebetiyle yapılması planlanan programlar hakkında bilgi verdi.

   İl Müftüsü Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl kutlanacak olan Mevlidi-i Nebi Haftası’nın temasını “Peygamberimiz ve Gençlik” olarak belirlediğini ifade etti.

İl Müftülüğünde gerçekleşen toplantıya; İl Müftü Yardımcısı Nazife Sağlamoğlu, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mehmet Yolcu ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Toplantıda, İl Müftüsü Kavillioğlu tarafından basın mensuplarına İl Müftülüğünün faaliyetleri ile “Mevlidi-i Nebi Haftası” münasebetiyle yapılması planlanan programlar hakkında bilgi verildi.

Rehberliğine her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (s.a.s) anlama ve nesillerimize anlatma yolunda toplumsal bir farkındalık ve ortak bir bilinç oluşturulması hedeflenmektedir diyen Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, “Mevlid-i Nebi Haftasında “Peygamberimiz ve Gençlik” temasıyla çeşitli programlar icra edilecektir. Özellikle Peygamberimizin dünyayı teşrif ettiği Hicri 12 Rebiü’l-Evvel gününe tekabül eden 19 Kasım 2018 Pazartesi günü tüm ilçelerimizin merkez camilerinde ve Antakya Merkezinde de Habib-i Neccar Camiinde Yatsı Namazı öncesi vaaz ve Yatsı Namazı sonrası Mevlid-i Şerif ve Kur’an ziyafeti tertip edilmiştir. Ayrıca Hafta Dolayısıyla 25 Kasım 2018 Pazar Günü Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda Diyanet İşleri Başkan yardımcımız Dr. Burhan İşliyen hocamızın “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans programı tertip edilmiştir. Aynı günün sabah namazında Antakya Ulu Camiinde Başkan Yardımcımızın da iştirak edeceği sabah namazı buluşması programına tüm halkımızı bekliyoruz.

Kültürümüz ve inancımız gereği bazı gelişmelerden ve değişmelerden tedirgin olduğumuz muhakkak. Ama değişmeyen ahlaki güzelliklere de gözümüzü kapamayalım. Ben ümid varım. Çünkü yüzleri aydınlık istikamet sahibi gençlerimizi görüyor onlarla gurur duyuyorum.

Bu vesileyle Gençlerimizin yetişmesine emek veren herkese teşekkür eder, haftanın ülkemize alemi İslam’a hayırlar getirmesini, Peygamberimize layık ümmet olabilmemizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 3 gün önce / 16.11.2018 10:32:09   

DİYANETİNE VE ÜLKENE SAHİP ÇIK!

Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz dedi.

Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz diyen Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Urhan,

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez” dedi.

Topluma zehirli bir hava pompalanıyor, daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattını harekete geçirmek için provokasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir diyen Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu zihniyet içlerinde besledikleri kin ve öfkenin dışa vurumu için adeta bir fırsat bulmuştur. Bir hasta ziyaretine farklı anlamlar yükleyerek algı oluşturmaya kalkışmak kabul edilebilir bir durum değildir. Malum çevreler tarafından linç edilmek istenen Diyanet İşleri Başkanlığımızın koruyucu zırhı hükmünde olan hiçbir din görevlisi, bu oyuna gelmeyecek Diyanetinin ve onun başkanının yanında olacaktır. Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan Diyanetine ve başkanına sahip çık!

Bugün Diyanet’e yapılan bu saldırlar bize doğru yolda olduğumuzu, hedeften sapmadan İslam ve İman hakikatleri yolunda ilerlediğimizi kanıtlamıştır.

Unutmayın siz doğru iseniz şer odakları size her zaman saldıracaklardır. Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz.” dedi.

 

(Haber Merkezi)


3 hafta, 3 gün önce / 16.11.2018 10:37:32   

ANTAKYA’NIN GELECEĞİ “PARLAK”

Uzun yıllar eğitim camiasına başarılı hizmetlerde bulunan Abdurrahman Parlak’ın AK Parti’den Antakya Belediye Başkan Aday Adaylığı şehrimizde ve siyasi kulislerde geniş yankı uyandırdı.

   Geçtiğimiz günlerde dost ve sevenleriyle bir araya gelerek aday adaylığını açıklayan Parlak, dün AK Parti Antakya ilçe teşkilatını ziyaret ederek resmi belgeleri başkanvekili Av. Alper Neşeli’ye takdim etti.

“Milletin efendisi, milletine hizmet edendir” Düsturuyla çıkmış olduğumuz bu yolda “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” duygusuna inandığını ifade eden Parlak, partililerle sohbet esnasında şu düşüncelerini paylaştı: “Medeniyetlerin beşiği, kültür mozaiği bu şehre şehr-ül emin olmak için, bugün itibariyle aday adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım.

Şehrimiz Antakya, kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmanın zenginliğini bünyesinde bulunduran özel bir şehirdir. Bu özelliği ile de, farklı kültürlerin birlik ve beraberlik içinde yaşamalarına imkân sağlayan hoşgörüsüyle, vatandaşlarının huzurla yaşadığı ve mutluluk katsayısı yüksek bir şehirdir. Tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında çok çeşitli ve güzel yemeklerimizi bünyesinde barındıran mutfağı ile de, övgüye mazhar olagelmiş bir şehirdir. Kısacası tüm bu zenginliklere sahip güzel şehrimizin, şehr-ül emini olup, inşallah bu zenginlikleri koruyup, var olan değerlerimizin üzerine koymak için aday adayı olmaya karar verdim.

Bu şehrin tekrar ayağa kalkıp, ülke ekonomisine sağladığı katma değeri ile mutlu ve müreffeh bir şehir haline gelmesi için aday adayıyım. Marka olmak için çırpınan, ancak bir türlü kabuğunu kıramayan kobilerimizin ve esnafımızın yanında olup, sıçramalarına omuz vermek için aday adayıyım. Spor yapmak için fırsat bekleyen öğrencilerimize ve gençlerimize imkân ve fırsat sağlamak için aday adayıyım. İstihdam sağlamak için yatırım yapan işletmecilere ve işverenlere önayak olmak için aday adayıyım. Belediyecilik hizmetlerinden hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği bir beş yıl için aday adayıyım. Sosyal belediyeciliği, kimseyi ötekileştirmeden, hizmeti; adil ve eşit ulaştırmak için aday adayıyım. Tüm Türkiye’de kıskanılan bir şehre kavuşmak için aday adayıyım.

Daha temiz ve daha yeşil bir Antakya için aday adayıyım. Toplumun tüm dinamiklerinin samimi olarak dinlenileceği, oluşturmayı planladığımız istişare kurulu ile birlikte yönetmek için aday adayıyım. 29 yıllık idarecilik birikimimle öğrendiğim, mali ve idari disiplini sürdürülebilir bir şekilde uygulamak için aday adayıyım. Biraz iddialı olacak belki ama bu şehirde tarih yazmak için aday adayıyım.

Tüm bunların üstünde belediyeciliğini ve liderliğini kendime örnek aldığım, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu görevi şahsıma tevdi ederlerse; Antakya Belediye Başkanlığı’nı, bu davanın lideri olan kendisini, partimi ve sizleri mahcup etmeyeceğime söz veriyorum.

Allah bu şerefli yolda bize destek verip teveccüh eden sizleri ve bizleri mahcup etmesin. Rabbim sizlere hizmet etmeyi nasip eylesin, yüzümüzü kızartmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun.“ dedi.

PARLAK’TAN ERGİN MEDYA’YA ZİYARET

AK Parti Antakya Belediye Başkan aday adayı Abdurrahman Parlak dün Ergin Medya ofisini ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile siyaset ve memleket meseleleri konusunda bir süre görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

Hizmet aşkıyla Antakya’ya farklı yenilikler katmak amacıyla aday olduğunu belirten Parlak, siyasetin halka hizmet için önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Ergin’de Abdurrahman Parlak’ın yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başarılar diledi.

(Haber: Naciye Çelik-Betül Kırmızıoğulları)


3 hafta, 3 gün önce / 16.11.2018 10:38:47   

BİÇER TARIM’DAN AMATÖR SPORA DESTEK

 İlimizin tanınmış firmalarından, Kırıkhan ilçesinde kendi sektöründe zirvede yer alan Biçer Tarım, amatör spora destek amacıyla malzeme desteğinde bulundu.

Biçer Tarım firması sahibi Mehmet Biçer, ilimizin en eski ve köklü spor kulüplerinden Kaan Temizlik Antakya Gençlik takımının talebi doğrultusunda spor malzemesi desteğinde bulunarak amatörlerin yanında olduğunu gösterdi.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik Başkanvekili Ahmet Davut’un daveti üzerine takımın maçını da izleyen Mehmet Biçer, zor şartlar altında gençlere sahip çıkan ve onların spor yapmasına vesile olan bu spor kulübüne yardımcı olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik yönetimi, antrenör ve futbolcular, takıma spor malzemesi desteğinde bulunan biçer Tarım sahibi Mehmet Biçer’e teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


3 hafta, 1 saat önce / 20.11.2018 09:10:19   

HATAYSPOR, ALTAY MAÇINA HAZIRLANIYOR

Spor Toto 1. Lig temsilcimiz Hatayspor, bu hafta sonu Cumartesi günü kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Altay maçı hazırlıklarına devam ediyor. Milli Maçlar nedeniyle geçen haftayı maç yapmadan geçiren Bordo-Beyazlılar, Cumartesi günü Antakya Atatürk Stadyumunda konuk edeceği Altay’ı puansız göndermenin hesaplarını yapıyor.

Ligde oynadığı son maçta Afjet Afyonspor’u deplasmanda 2-1 yenerek 3 puanı elde eden taraf olmuştu.

Hazırlıklarını teknik Direktör İlhan Palut idaresinde Hatayspor tesislerinde sürdüren Bordo-Beyazlı futbolcular, yakaladığı başarılı çıkışı sürdürmek için sahaya çıkacağını belirtti.

Bordo-Beyazlı Hatayspor ligde oynadığı 12 maç sonunda 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi aldı. Rakip filelere 11 gol atan Bordo-Beyazlılar kendi kalesinde 9 gol görerek +2 averaja sahip.

Hatayspor’da en fazla gol atan isim 4 golle Selim Ilgaz oldu. Selim Ilgaz’dan sonra Abdoulaye Sadıo Dıallo 2 gol, Gökhan Karadeniz, Mesut Çaytemel, Sinan Kurumuş, Yılmaz Özeren ve Yusuf Abdioğlu birer gol atarak skora katkıda bulundu.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


3 hafta, 1 saat önce / 20.11.2018 09:11:02   

ERZİN BELEDİYE SPOR 90+7’DE YIKILDI 1-1

 Spor Toto 3. Lig 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediyespor, Şehit Muhammet Oğuz Kılınç stadında yapılan karşılaşmada Büyükçekmece Tepecikspor ile 1-1 berabere kaldı.

Yunus Dursun, Nurettin Çiçek ile İsmail Emre'nin yönettiği karşılaşmada Erzin Belediyespor'un golünü 65. Dakikada Yücel Candemir atarken, Büyükçekmece Tepecikspor'un golünü de 90+7 dakikada penaltıdan Fırat Bozkurt attı.

(Haber: Yaşar Güllü)


3 hafta, 57 dakika önce / 20.11.2018 09:19:42   

BEDENSEL ENGELLİLİLER’DEN BÜYÜK FARK: 103-28

   Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol Bölgesel Ligi C Grubu maçında Adana Engelliler takımını 103-28 yenerek büyük bir fark attı.

17 Kasım Cumartesi günü Antakya Spor Salonu’nda oynanan mücadelede baştan sona üstün bir performans sergileyen Hataylı basketbolcular, karşılaşmadan 103-28 galip ayrıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de yakından takip ettiği mücadeleyi büyük farkla kazanan engelli basketbolcular, galip geldikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesporlu basketbolcular, önümüzdeki hafta, 25 Kasım Pazar günü, Niğde deplasmanında galibiyet arayacak.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 56 dakika önce / 20.11.2018 09:21:27   

YEMEN’DE VAHŞETE SON VERİLSİN!

Saadet Partisi Hatay Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Savran yaptığı basın açıklamasıyla Yemen’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek yapılan zulme tepki gösterdi.

 

Hatay Saadet Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Savran dünya ülkelerinin Yemen’deki dram karşısında kör ve sağır olduğuna dikkat çekerek, “Bizler Saadet Partisi olarak yüzbinlerce insanın katledildiği, çocukların açlıktan öldüğü Yemen’de yaşanan zulüm ve vahşete son verilmesi çağrısında bulunuyoruz” dedi

Savran, konuşmasının devamında şunları kaydetti; “Suudi Arabistan öncülüğündeki askeri koalisyon ve uluslararası sermayenin lejyonerleri, üç yıldır Yemen'de kan döküyor. Koalisyonunun saldırılarının başladığı 2015 yılından bu yana Yemen'de insani durum her geçen gün kötüye gitmektedir. Yemen hava sahasının kapatılması ve limanların kullanılamaması sebebiyle insanı yardımların girişi engellenmektedir. Yemen halkı bir taraftan açlıkla boğuşurken öte taraftan kolera ile mücadele etmektedir.

Yemen'e gıda ulaştırılamaması durumunda 14 milyon Yemenlinin açlıktan dolayı hayatını kaybedebileceği belirtiliyor. Kirli hesapların ve aşağılık ittifakların sonucunda Yemen'de, üç yıllık sürede beş bini çocuk, otuz bine yakın Yemenli ölürken yarım milyonu da yaralandı. On binlerce Yemenli başka ülkelere sığınırken, üç milyona yakın kişi de ülke içinde yerinden ve yurdundan edildi, on milyona yakını da salgın hastalıklar ve açlığa terk edildi.

Biz kendimiz için istediğimiz gibi Yemen için de tüm dünya için de adaletin, barışın, sükûnetin her yerde hâkim olmasını istiyoruz. Yemen'de yaşanan bunca vahşete karşı kafalarını koltuğuna gömen Müslüman ülkelerin yöneticilerine de sesleniyoruz; bu zulme çanak tutanlarla ilişkiler derhal kesilmeli. Ülkemizin dönem başkanlığını yaptığı D-8'ler ve İslam İşbirliği Teşkilatı acilen toplanmalı; askeri, siyasi, ekonomik adımlar net ve kararlı bir şekilde atılmalıdır. Gerekli adımları atmayan herkes, akan kanın ve dökülen gözyaşının bir parçası olmaktan kurtulamayacaklardır.

Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeryüzünde kime yapılırsa yapılsın zulmün ve zalimin karşısında olacağımızı, kimden gelirse gelsin iyinin, doğrunun, faydalının ve hakkın yanında olacağımızı buradan ilan ediyoruz. İslam Birliği'ni kurmak ve Yeni Bir Dünya'yı inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
(Haber Merkezi)


3 hafta, 50 dakika önce / 20.11.2018 09:27:11   

EĞİTİM-BİR-SEN DAHA GÜÇLÜ


Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu 17 Kasım 2018 Cumartesi günü yapıldı. Yeni isimlerle takviye edilen Eğitim-Bir-Sen kongreden güçlenerek çıktı.

  Genel Kurula, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler,  Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, Büyük Birlik Partisi Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli,  Memur Sen’e bağlı iş kolları sendika başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube delegeleri ve ilçe temsilcilerinin katıldığı görüldü.

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar; “Eğitim-Bir-Sen, hak ve özgürlüklerin teminat altında olduğu, her alanda kalkınmış, eğitimi maarif davası edinmiş, manevi iklimimizin teminatı hâline getirmiş, müreffeh bir Türkiye hayali ile yola çıkan bu erdem ve iyilik hareketinin örgütlü gücü olarak 27 yılı geride bırakmıştır. Dile kolay; hak, adalet, emek ve özgürlük mücadelesi ile geçen 27 yıl!

Eğitim-Bir-Sen, insanımızın yoğun teveccühüyle dalga dalga büyüyerek 2011 yılında eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası; toplu görüşmeden yine yoğun çabalarının kazanımı olan toplu sözleşmeye geçilen süreç sonrasında, Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü olmuştur.

Ülkemizin en zor, en sıkıntılı zamanlarına, içimize kök salmış inançla cehalete karşı bilgiden, yasaklara karşı özgürlükten, zalime karşı mazlumdan yana duruşumuzla direndik. Bizimkisi bin yıllık aklın, bin yıllık ruhun, vicdanın, irfanın; kalbin, imanın, özgürlüğün, emeğin direnişidir. Türkiye’nin yakın geçmişindeki çalkantılı sürecini izleyenler, bu aşamaya çok zorlu mücadeleler sonrasında geldiğimizi bilirler. Ülke ve toplum olarak sıkıyönetimleri, millet iradesine yönelik darbeleri, çağ dışı yasakları, yıldırmaları, haksız yargılamaları, hapisleri, işkenceleri, idamları aşarak geldik. “Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah ve bir gündüz, bir güneş vardır” anlayışıyla, aydınlık bir sabah ve güneşi düşleyerek geçtiğimiz karanlıklardan bize kalan tecrübelerle, birikimle, bilinçle geldik! Karanlık dehlizlerden cefayla geçip bize yol açanları vefayla izleyerek yasaklara karşı mücadelemizde bir adım bile geri atmadık. Eğitim-Bir-Sen’in tarihi, çeyrek yüzyılı aşan mücadele geçmişi, Türkiye’nin karanlıklardan aydınlığa, darbe dönemlerinden demokrasiye, geri kalmışlıktan ilerlemeye geçiş tarihidir. Son çeyrek yüzyıldır, Türkiye’nin her demokratik kazanımında Eğitim-Bir-Sen’in teri, yeri ve imzası vardır. Çünkü kuruluşundan bu yana, ülke olarak kaydettiğimiz her ilerleme, ısrarlı takip ve taleplerimizle mümkün olmuştur. Bütün demokratik hak ve kazanımlarda mücadelemiz, emeğimiz ve imzamız vardır.

Bizim yol ve dava arkadaşlığımızın, teşkilatımızın kimi öncelikleri vardır. Ancak ilk önceliğimiz ülkemizdir, Türkiye’dir. Biz insanı, inancı, umudu, tarihi, beklentisi, özlemi, öfkesiyle Türkiye’nin gerçeği, ümmetin umuduyuz. Bütün bu derinlikleri ve genişlikleri ile Türkiye de bizim gerçeğimizdir. Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’nin derin bilincini, insani hassasiyetlerini, kararlılığını ve azmini harekete geçirmiştir. Eğitim-Bir-Sen, inanç, umut, güven, samimiyet demektir. Biz varsak umut bitmeyecektir. Yol kapanmayacak, yürüyüş aksamayacak, menzil şaşmayacak, niyet bozulmayacak, yükseliş durmayacak demektir.

Biz varsak diz çökülmeyecek, teslim olunmayacak, ezan susmayacak, bayrak inmeyecek demektir.” dedi.

Konuşmaların ardından daha önce sendika yönetiminde görev almış yöneticilere plaket takdim edildi. Yapılan seçimlerde 162 delegenin tamamının oyunu alarak yeni yönetim kuruluna İsmail Bayrakdar (başkan), Cemal Gülistan (Başkan Vekili), İbrahim Hakkı Demirli (Baş.Yrd.), Halil İbrahim Aksu (Baş.Yrd.) Mustafa Ertan Bozkır (Baş. Yrd.), Cemil Gür (Baş.Yrd.) ve Hikmet Bilgil (Baş. Yrd.) seçildi.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 47 dakika önce / 20.11.2018 09:29:39