......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

HATAY, 31 MART SEÇİMİNE HAZIR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay teşkilatı olarak 31 Mart seçimine hazır olduklarını söyledi.

 AK Parti Hatay il teşkilat içi eğitim toplantısında konuşan Güler, güçlü, mazluma sahip olan, ümmete sahip olan, yarınları aydın Türkiye’yi cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Anemon Otel’de düzenlenen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı, AK Parti Kayseri milletvekili Taner Yıldız, 31 Mart seçiminin birçok denge ve dinamikle mücadele edilen bir seçim olacağını belirtti.

Türkiye'nin bu günlere kolay gelmediğini ve herkesin bu bütünün bir parçası olduğunu dile getiren Yıldız, şunları söyledi: "Türkiye, yalnızca idaresiyle, siyasetiyle, sosyal yapısıyla, ekonomik yapısıyla değil, aynı zamanda beyniyle, zihniyle, kalbiyle, vicdanıyla, aklıyla, sağduyusuyla, sezgileriyle, hatta basireti ve ferasetiyle beraber büyüdü. Biz vatandaşmış gibi yapmadık çünkü vatandaşın kendisiyiz. Biz yapıyormuşuz gibi yapmadık çünkü gerçekten yaptık. Bizler, gönlümüzden geleni aslolanla beraber iyi bir niyet ve yapıcı gayretle beraber Allah'a tevekkül etmiş ve sonuçlarına hep razı olmuşuzdur." dedi.

HATAY, 31 MART SEÇİMİNE HAZIR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler ise konuşmasında, AK Parti Hatay teşkilatı 31 Mart seçimine hazır olduklarını söyledi.

Hatay'da her zaman milletin derdini dertleri olarak gördüklerini söyleyen Güler, "AK Partimizin bir ülküsü var. Bizim cumhurbaşkanımızın idealleri var. O da güçlü Türkiye, boyun eğmeyen Türkiye, mazluma sahip olan bir Türkiye, ümmete sahip olan bir Türkiye, yarınları aydın bir Türkiye ve biz bunları cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapmaya devam edeceğiz." dedi. 

SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

AK Parti Hatay il başkan vekili Mehmet Ali Yanmaz ise, yaptığı konuşmada 31 Mart akşamında Hatay'dan zaferle çıkacaklarına inandıklarını ve bu müjdeyi cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a vereceklerini dile getirdi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 5 gün önce / 28.12.2018 10:00:45   

ANTAKYA MOZAİKLERİ EVİNE DÖNMELİ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yurtdışındaki müzelerde sergilenen Antakya mozaiklerinin Hatay’a getirilmesi için soru önergesi verdi.

  Geçtiğimiz ay Zeugma Çingene Kızı mozaiği ait olduğu topraklara iade edilmiş ve Zeugma Mozaik Müzesi’ne götürülmüştü. Çingene Kızı mozaiği gibi Antakya mozaiklerinin de ait olduğu topraklara iade edilmesi gerektiğini TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada dile getiren Güzelmansur, şimdi de, konuyu verdiği soru önergesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a iletti.

Güzelmansur önerge metninde şu ifadelere yer verdi:Antakya’da 1931-1939 yılları arasında yapılan sistematik kazılarda ortaya çıkarılan görkemli Antakya mozaiklerden 160 yakını Amerika’daki 29 müze ve enstitüde, onlarcası da Fransa’da başta Louvre Müzesi olmak üzere çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Arkeolojik eserler tüm insanlığın ortak mirası olmakla birlikte bu eserlerin üretildiği topraklarda sergilenmesi de ana kurallardan biridir. Bu nedenle, bugün yurtdışındaki müze ve enstitülerde sergilenen Antakya mozaiklerinin ülkemize iade edilmesi ve ait olduğu topraklarda yani Antakya’da sergilenmesi gerekmektedir.” dedi.

MOZAİKLERİN İADESİ İÇİN NE YAPILDI?

Güzelmansur’un Kültür ve Turizm Bakanı’nın cevaplamasını istediği sorular şunlar:

Son 10 yılda ülkemizde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu günışığına çıkarılan kaç tarihi eserin ülkemize iadesinin yapılması sağlanmıştır? Bu eserler hangileridir?

Yurtdışında sergilenen Antakya mozaiklerinin envanteri çıkarılmış mıdır? Hangi Antakya mozaiği hangi ülkede ve müzede/enstitüde sergilenmektedir?

Antakya mozaiklerinin ülkemize iadesi konusunda bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunulmuş mudur? Detayları nedir?

(Haber Merkezi)


5 ay, 5 gün önce / 28.12.2018 10:01:50   

İSTE, HİDROJENLİ OTOMOBİL İÇİN DÜĞMEYE BASTI!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hidrojen Teknolojileri Öğrenci Topluluğu’nun isteC-H2 isimli Hidrojenli Otomobil Tasarımı ve Üretimi Projesi’nin ön tanıtımı İskenderun Primall AVM Sanat Galerisi’nde yapıldı.

  İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hidrojen Teknolojileri Öğrenci Topluluğu’nun, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği iste C-H2 aracının isimli hidrojen yakıtlı aracın ön tanıtım merasimine, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile birlikte çok sayıda misafir, sanayi ve iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun ilgi gösterilen tanıtım programında, bugüne kadar yapılan çalışmaları özetleyen bir video gösterildi ve iste C-H2 isimli hidrojenli aracın İSTE-TTO’daki (İSTE Teknoloji Transfer Ofisi) 3 boyutlu yazıcıda üretilen prototipi sergilendi. Hidrojen Teknolojileri Topluluğu Akademik danışmanları; Topluluk Başkanı İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi M. Kaan Baltacıoğlu ve Proje Koordinatörü İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi M. Hakan Demir katılımcılara teknik detaylar ile ilgili bilgiler verdi.

Törende kısa bir açılış konuşması yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Bugün ölçeklendirilmiş küçük bir prototip hidrojenli araç ile karşımıza çıkan öğrenci arkadaşlarımıza diyorum ki: küçüğünü yapan, büyüğünü de yapar. Prototipini yapan, gerçeğini de yapar. Tasarımını yapan, üretimini de yapar. Sizlere güveniyoruz. Bugün biz burada sizin arkanızda olduğumuzu göstermek için toplandık. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Teknoversite olarak, teknoloji üretmeyi hedefine alan, azimli ve kararlı öğrencilerimizin her zaman yanındayız’’ dedi.

İskenderun halkının tüm gün süren tanıtıma ve projeye olan ilgisi, İSTE Hidrojen Teknolojileri Öğrenci Topluluğu’nu çok mutlu etti. Gün sonunda motivasyonları ve özgüvenleri yükselen öğrenciler, kapanışın ardından kendi aralarında kısa bir toplantı yaparak sonraki adımları ve süreçteki stratejilerini görüşerek programı sonlandırdı.

(Haber Merkezi)


5 ay, 51 dakika önce / 02.01.2019 09:25:46   

ŞEREF TRİBÜNÜ YARIN SEYİRCİSİYLE BULUŞUYOR

Ergin Medya TV’de yayınlanan Şeref Tribünü adlı program yarın izleyicileri ile buluşacak.

  Türker Özkaya’nın hazırlayıp sunduğu Şeref Tribünü adlı programın bu haftaki konuğu Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin olacak.

İlk yarısı tamamlanan Spor Toto 1. Ligi temsilcimiz Hatayspor’un ele alınacağı programda ayrıca son gelişmelerin masaya yatırılması bekleniyor.

Şeref Tribünü adlı program 3 Ocak Perşembe günü saat: 20.00’de Ergin Medya TV facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


5 ay, 45 dakika önce / 02.01.2019 09:31:37   

İŞÇİ PERSONELİNE GİYİM YARDIMI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatı doğrultusunda belediye işçilerine giyim yardımı ikramiyelerinin ödendiği bildirildi.

   Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediyede çalışan işçi personeli kapsayan giyim yardımı ikramiye ödemesinin işçi personelin banka hesaplarına yatırıldığı belirtildi.

Başkan Kimyeci, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri ilk günden itibaren personelin alın terinin kurumadan maaş ve ikramiyelerinin düzenli bir şekilde ödenmesine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçede vatandaşlarımıza seri, etkin, verimli aynı zamanda kaliteli hizmet vermek için çalıştıklarını ifade eden Kimyeci, açıklamasını şöyle sürdürdü: ''Büyük özveriyle çalışan personelimizin giyim yardımı ikramiyelerini ödeyerek onları ve ailelerini daha da mutlu etmek istedik.  Bu nedenle işçilerimizin giyim yardımlarını ödedik. Değerli işçi kardeşlerimize ikramiyelerini aileleri ile birlikte güle güle harcamalarını diliyorum.'' dedi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 44 dakika önce / 02.01.2019 09:32:40   

DSİ’DEN DEVASA YATIRIMLAR

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanacak projeler İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında hizmete alınacak. İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında sulama yatırımlarına özel önem verilecek.

  Bu kapsamda, 22 ilde toplam 36 baraj ve gölet tamamlanacak. Böylece, 503,95 milyon metreküp su depolanacak. Ayrıca, 23 ilde 41 sulama tesisi tamamlanarak, 475 bin 430 dönüm tarım arazisi sulamaya açılacak. Plan kapsamında 9 içme suyu tesisi tamamlanarak yılda 135,57 hektometre küp ilave içme suyu temin edilecek. 45 ilde 120 taşkın koruma tesisi bitirilecek.

Hatay İçmesuyu Arıtma Tesisinin tamamlanması ile Hatay Merkez ve Samandağ ilçelerine bağlı 16 mahalleye yılda 35,32 milyon metreküp arıtılmış içme ve kullanma suyu temin edilecek.


5 ay, 43 dakika önce / 02.01.2019 09:33:33   

Altınözü İHL öğrencilerinden YETİME EL UZATIYORUZ PROJESİ

Altınözü İmam Hatip Lisesi 11-B Sınıfı öğrencileri Yetime El Uzatıyoruz Projesi ile takdir topluyor.

  Altınözü İmam Hatip Lisesi 11-B Sınıfı öğrencileri Nazife Eğe, Aslı Subaşı ve Filiz Akyol, Kitap ayraçları, kalemlik, hatıra defteri ve okul araç ve gereçleri yaparak yetim öğrencilere destek oluyor.

Nazife Eğe, Aslı Subaşı ve Filiz Akyol, projenin amacını şu şekilde açıkladı: “Yaşamını tek başına devam ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, eğitim, sağlık, gıda ve kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak ve onları aile şefkati ile hayata hazırlamak. Bütün çocuklar gibi yetim çocukların da temel hak ve hürriyetlerinin korunmasına yönelik çalışmalarda bulunmak. Maddi ihtiyaçlarının yanı sıra manevi ihtiyaçlarının da karşılandığı güvenli ortamlar hazırlamak.” dedi.

Öğrenciler, bu projeyle en az 2 yetimin yıl boyu sponsorluk masraflarını karşılayacaklarını söylediler. Okul idaresi de yapılan çalışmaları takdirle karşılayıp her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Okul yönetimi, yaptığı açıklamada “İyilik noktasında yürekleri büyük olan, medeniyetimizin temel taşı bir konuda örnek olan değerli öğrencilerimize, Öğretmen ve idarecilerimize projede emeği geçen Herkese çok teşekkür ediyoruz.

Sizler de öğrencilerimize kitap ayracı, Hatıra defteri, Kalemlik gibi ürünlerden sipariş vererek Bu projeye destek olabilirsiniz. Dünyayı iyilik güzelleştirecek.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 40 dakika önce / 02.01.2019 09:36:17   

İÇME SUYU İLETİMİ GÜÇLENDİRİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), su iletiminin sürekli halde sağlanması adına içme suyu tesislerinde ve kuyularında bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

  Antakya ve Defne ilçesinin muhtelif noktalarına su iletimi görevi gören Antakya Serinyol Terfi İstasyonu’nda saniyede 125 litre su pompalayan motorun yenilendiğini aktaran Genel Müdürlük, yapılan çalışma ile su iletiminin normale döndüğünü belirtti.

HATSU Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapılan yenileme çalışması sayesinde hatlara iletilen suyun daha da güçlendiğine vurgu yapan HATSU, tesislerdeki elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanlarda da bakımlarının yapıldığını aktardı.

Oluşabilecek problemlere hızlı şekilde müdahale etmek için ekiplerin gece-gündüz demeden görev yaptığını aktaran HATSU, yapılan planlı çalışmalar sayesinde depo taşmaları ve su israfının önüne geçildiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


5 ay, 40 dakika önce / 02.01.2019 09:37:07   

BEKİR ALTAN’A ANLAMLI ÖDÜL

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Kent & Başkan Dergisi'nin düzenlediği ödül töreninde ödüle layık görüldü.

  Kayseri merkezli Kent & Başkan Dergisi'nin Türkiye'nin 7 bölgesinden büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla düzenlediği "Kent & Başkan 2018 Ödül Töreni" Bilecik'te yapıldı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törene; Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, belediye başkanları ile kurum temsilcileri katıldı.

Ödülü Bekir Altan adına Başkan yardımcısı Fikret H. Saraçoğlu aldı.

(Haber Merkezi)


5 ay, 39 dakika önce / 02.01.2019 09:38:02   

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

Saadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)


5 ay, 38 dakika önce / 02.01.2019 09:39:11