......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

PARKE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Emek Mahallesi’nde, Altınçay Mahallesi 628. Sokak’ta ve Saraykent Mahallesi Gençlik Merkezi çevresinde, çeşitli kurumlarca yapılan kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda parke onarım çalışması gerçekleştirdi.

   Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; Emek Mahallesi’nde, Altınçay Mahallesi 628. Sokak’ta ve Saraykent Mahallesi Gençlik Merkezi çevresinde, mahalle sakinlerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bozulan yollarda onarım çalışması yapıldığı belirtildi. Antakya Belediyesi ekipleri sorumluluk kapsamındaki mahallelerde, ihtiyaç duyulan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:20:54   

İŞÇİ PERSONELE İKRAMİYE DOPİNGİ

Hizmet süreleri boyunca belediye personellerinin her türlü hak ve alacaklarına her daim büyük önem veren Antakya Belediyesi, 121 işçi personele toplu iş sözleşmesinden kaynaklı 30 yevmiye tutarında ikramiyelerini ödeyerek, çalışanlarının bir kez daha yüzünü güldürdü.

   İkramiye işçi personelin kıdem ve hizmet yılı esaslarına göre banka hesaplarına yatırıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, personellerin her türlü hak ve alacaklarını henüz alın terleri kurumadan ödeme konusunda önem ve hassasiyet gösterdiklerini ifade ederek, Antakya’ya ve vatandaşlarımıza hizmet için gece-gündüz demeden çalışan personellerinin aileleriyle birlikte ikramiyelerini güle güle harcamalarını diledi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:27:07   

DÖNER SERMAYE, YENİDEN DÜZENLENMELİ

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, personele ödenen döner sermayeler hakkında açıklama yaptı.

   Performansa dayalı döner sermaye sistemi artık içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir diyen Başkan Şahin, döner sermaye sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Döner sermayeler çalışanın alın teri olduğu ilan edildi ama her ne hikmetse kurumların yaşadığı her finansal sıkıntıda döner sermayeler kullanıldı çalışanın hakkı başkalarına dağıtıldı diyen Şahin açıklamasına şöyle devam etti: Sağlık çalışanlarına ilave ücret artış taleplerine karşılık döner sermayeniz var denilerek hem kapılar kapatıldı hem de döner sermayeler yok edilerek çalışanın geliri azaltıldı.

Döner sermaye ödemelerine göre harcamalarını, kredi ve taksitlerini ayarlayan sağlık çalışanları geçinemez hale geldi. Bir çalışanın evine borcunu ödemediğinden dolayı haciz gelirse, geçim sıkıntısı nedeniyle ailesindeki huzur bozulursa bunun vebali çalışanın emeğini yok eden ve bunlara kayıtsız kalanlardadır.

Çünkü döner sermaye sistemi çökerken çalışanı da girdabın içine aldı ama çare aranmadı, çözüm üretilmedi.  Pansuman bile sayılamayacak tedbirler büyük çözümler gibi sunuldu.

Her seferinde bunların bir işe yaramadığı anlaşıldı. Defalarca bu sorunu çözün, sistem kötüye gidiyor dememize rağmen çağrılarımıza kulak tıkandı. Malum-Sen’in her toplu sözleşmede döner sermayeler 400 TL artacak, şu bölümde olanlar şu kadar çok alacak lafları ile çalışanlar oyalandı, elde kalanın koca bir sıfır olduğu görüldü.

Kısacası bardak doldu, sabır taştı. Bugün yapılması gereken performansa dayalı döner sermaye sistemini yeniden dizayn etmektir. Sistem artık yamalarla kurtulacak gibi değildir. Sistemi temelden yapılacak değişikliklerle düzeltmek mümkün olacaktır.

Bu yapılırken de çalışan sistemin ana ekseni olmalı ve merkezine konmalıdır. Çalışanların aldıkları ücretleri makul bir düzeyde tutacak ve emekliliklerinde de yansımasını sağlayacak adaletli bir sistem acilen hareket geçirilmelidir.

Sağlık Bakanlığı bu konuya öncelik vermeli ve gerekli yasal hazırlığını bir an önce tamamlamalıdır.

Şunu hiç kimse unutmasın; Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil haktır. Ekstra istek değil olması gerekendir.

Türk Sağlık-Sen olarak buradan Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz; çalışanın döner sermayesini yok etmek yerine adaletin sağlandığı ve emekliliğe yansıtıldığı bir düzeni sağlayın. Döner sermayeler bir sorunun değil çalışan için ekonomik bir iyileştirmenin adı olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:28:11   

VALİ DOĞAN, EMNİYET’TEN BRİFİNG ALDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğünden Brifing aldı.

   İl Emniyet Müdürü ve Şube Müdürleri tarafından kapıda selamlama mangası ile birlikte karşılanan Vali Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ilimizin asayiş, trafik, güvenlik konuları başta olmak üzere Hatay’ın polis sorumluluk alanına giren yerlerde verilen emniyet hizmetleri konusundaki sunum ile başlayan toplantıda İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk tarafından personel, lojistik, hizmet binası ile ilçeler ve birimlerinin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:29:43   

HATUNOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu, Ankara’ya giderek kendisine bu görevi veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden CHP Antakya Belediye Başkanı Hikmet Hatunoğlu yaptığı konuşmada, “Şahsıma verdiğiniz bu görev benim için büyük bir mutluluktur. Bizler halkımıza, milletimize ve devletimize her zaman hizmet etmek için görev başındayız. İnşallah 31 Mart’ta Allah’ın izni milletimizin isteği ile yerel seçimlerde Antakya Belediyesi’ni birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde hizmet ekibi ile yönetme imkânına sahip olacağız. Şahsıma layık gördüğünüz bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime söz veriyorum. Başta halkımız olmak üzere örgütümüzle ve ekibimizle Antakya Belediyesi’ni kazanıp, en iyi hizmetleri sunmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğim.” diye konuştu.

BAŞARACAK GÜÇ SİZDE VAR

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu’nu CHP Genel Merkezi makamında ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, “Bizler Hatay halkını seviyoruz. Her zaman onurlu bir duruş sergilediler. Şahsınızdan bir isteğim var. Her zaman şeffaf bir belediyecilik yapmanızı istiyorum. Sizlere inanıyorum ki bunu başaracak güç sizde vardır. Antakya Belediyesi’ni mutlaka istiyorum. Çünkü Antakya medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilçemizdir. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN HATUNOĞLU’NA DESTEK

Son günlerde adaylığı ilk olarak açıklanan CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu için Antakya’da belirsiz kişiler tarafından söylenen asılsız iddialara yönelik sözlere de açıklık getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizler Antakya halkına güveniyoruz. CHP’nin Antakya’da ki adayı Hikmet Hatunoğlu’dur. Kendisi Antakya halkına en iyi hizmeti yapmak için çalışacaktır. Dedikodulara kulak asmadan Antakya Adayımız Hikmet Hatunoğlu seçim çalışmalarını en iyi şekilde gerçekleştirip Antakya Belediyesi’ni kazanacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:30:56   

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN ASIL LOKOMOTİFİ ÜNİVERSİTELER

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) düzenlenen ‘Gelecek Teknolojileri ve Bu Teknolojilerin Yerli ve Milli Modelleri’ ve ‘Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekâ Ekseninde Endüstri 5.0’ konulu panelde üniversitelerin toplumdaki teknolojik gelişmeler için önemi değerlendirildi.

   İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından, İSTE Merkez Kampüs’te iki oturumdan oluşan ‘Gelecek Teknolojileri ve Bu Teknolojilerin Yerli ve Milli Modelleri’ ve ‘Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekâ Ekseninde Endüstri 5.0’ konulu panel düzenlendi.

Moderatörlüğünü İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin yaptığı panelin birinci oturumuna; yapımcı ve sunucu Dinçer Karaca ile Sanayi ve Teknoloji Derneği Başkanı Harun Demir konuşmacı olarak katıldı. Açılış konuşmasında; panelin İSTE’nin Teknoversite vizyonuna büyük katkı sağlayacağını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Dereli, İSTE olarak Ülkemizin inovasyon ve teknoloji odaklı kalkınma vizyonuna her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ifade etti.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:33:51   

RÖGAR KAPAĞI HIRSIZLIĞI TEHLİKE SAÇIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun İlçesi’nde yağmur suyu ızgaraları ile rögar kapaklarının çalınma vakalarının arttığını belirterek hırsızlık olaylarının önlenmesi adına gerekli işlemlerin yapıldığını ayrıca vatandaşların bu noktada duyarlı olmaları gerektiğini hatırlattı.

   Özellikle İskenderun İlçesinin genelinde gözlemlenen yağmursuyu kanallarının üzerinde bulunan ızgaraların çalınma vakalarının her geçen gün arttığını bildiren Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen ızgaralar ve kapaklar ile alakalı yenileme çalışmalarının devam ettiğini ayrıca herhangi bir şüpheli durumda 155 polis imdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrı yaptı.

Yaşanan Hırsızlıklar Vatandaşın Hayatını Tehlikeye Atıyor

Yağmur suyu ızgaralarının güvenli bir şekilde yerleştirilerek gerekli önlemlerin alınmasına rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını ve ızgara çeşitlerinin demir yerine kompozit olarak döşendiği bilgisini veren İdare, özellikle İskenderun İlçesi’nde yaşanan hırsızlık vakalarının ölüme davetiye çıkardığını ve araç ile yayaların hırsızlık sonrasında oluşan boşluklara düşmemesi amacıyla ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine gelen bildirimlere hızlı bir şekilde müdahale edildiğini kaydetti.

Vatandaşların hayatını tehlikeye atarak bu hırsızlığı yapan kişileri kamuoyunun takdirine bırakan HATSU Genel Müdürlüğü, yaşanan hırsızlık vakalarının İskenderun ilçesi genelinde sürdüğünü cadde üzerinde bulunan ızgaralar ile rögar kapakları etrafında görülen şüpheli bir durumu yetkililere bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:34:48   

DARAOĞLU’NDAN HATAY ECZACI ODASI’NA ZİYARET

Defne Belediye Başkan Aday Adayı eczası Mehmet Daraoğlu çalışmalarına meslektaşlarını ve mahallesini ziyaret ederek devam ediyor.

Daraoğlu, 28. Bölge Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan'ı ziyaret ederek sağlık konusundaki çalışmalarından ve projelerinden söz ederek projelerinde odanın önemini vurguladı.

Oda Başkanı Aközcan da ilimizdeki aday adaylarından odaya ziyaret gerçekleştiren ilk kişi olan Mehmet Daraoğlu'na teşekkürlerini ve desteklerini belirtti.

Daraoğlu, çalışma arkadaşları, Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin ve Sümerler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SÜMYAD) eski başkanı Hasan Horoz eşliğinde SÜMYAD Başkanı Semir Özdemir'i ziyaret etti.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantıda başkan Özdemir, desteklerini belirterek ellerinden gelen ne varsa yapabileceklerini dile getirdi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:36:10   

Antakya Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Firdevs Kılınç: GELECEĞE IŞIK OLMAYA HEP BİRLİKTE TOPLANIYORUZ

Antakya Hz Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önderliğinde, "Hedef 2023 Vizyonu" için gönül ve görüş birlikteliğini hedefleyen Kız İmam Hatip lisesi müdireleri medeniyetler şehri Hatay'da istişare toplantısını gerçekleştirecek.

  Antakya Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Firdevs Kılınç, toplantının ilimizde yapılacak olmasının onur verici olduğunu söyledi.

Geleceğe ışık olmaya hep birlikte toplanıyoruz diyen okul Müdürü Kılınç, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye'nin dört bir yanından davetimize icabet ederek gelecek olan İHL ve İHO müdireleri okulumuzda 7-9 Aralık 2018 tarihleri arasında geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi, daha güzel modern ve çağdaş yarınları konuları istişare edilecektir. Böylesine önemli ve kapsamlı bir toplantının ilimizde gerçekleşmesi bizler adına onur vericidir.

Daha ileri bir Türkiye için yapılan bu önemli toplantıda kızlarımızın geleceğine ışık olacak yollar ve vizyonun tamamlanmasında alacak roller konusunda önemli adımlar atılacaktır.

Tüm Türkiye'nin buluştuğu bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türkiye'nin geleceğine böyle bir toplantı ile Hatay büyük bir imza atmış olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:37:45   

ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından MKÜ Ziraat Fakültesi katkıları ile Şenköy Mahallesi’nde Keçi Yetiştiricilerine yönelik “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi.

   Yayladağı Kaymakamlığı ile Yayladağı Belediyesi himayelerinde, Hatay Gönüllüler Konseyi Derneği organizatörlüğünde ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkılarıyla Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy’de önceki gün “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi. Şenköy Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen panele Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri, MKÜ Ziraat Fakültesi’nde görev yapan bilim adamları, mahalle muhtarları, çiftçiler ve Şenköylüler katılım gösterdi.

DÖNMEZER: ŞENKÖY ÖNEMLİ BİR MERKEZDİR

Şenköy’de gerçekleştirilen “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği Başkanı Tahir Dönmezer yaptığı konuşmada, “Tarım ve Hayvancılık sektörüne yönelik gerçekleştirdiğimiz panelin Şenköyü’nde yapılması bizim için çok büyük önem taşıyordu. Bu vesileyle Şenköy, Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü ürünleri konusunda önemli bir merkezdir. Bu faaliyetlerimizi dernek olarak Yayladağı bölgesinde sürdürmek istiyoruz. Kaymakamlık, Belediye, Resmi Kurumlar başta olmak üzere STK’larla birlikte her zaman işbirliği içerisinde olacağız. Katılımınızdan ve desteklerden dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇİFTÇİLERİZE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Açılış konuşmasının ardından panele katılım gösteren Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı yaptığı kısa konuşmada, “Tarım politikalarını geliştirmek için dün olduğu gibi, bugünden sonra da çiftçilerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği üyelerine yaptığı bu önemli çalışmadan dolayı ve panele katılım gösteren bilim adamlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞENKÖY HER ALANDA ÖNCÜ BİR MAHALLEMİZ

Panelin Şenköy’de yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan yaptığı kısa konuşmada, “Şenköy, coğrafyamız için çok önemli bir mahallemizdir. Her alanda olduğu gibi bilimsel alanda da öncülük yapmaya devam ediyor. Yayladağı Belediyesi olarak bu tür çalışmaların her zaman yanında olacağız ve desteklemeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından gerçekleştirilen panelde emeği geçen bilim adamlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından panele konuşmacı olarak katılım gösteren MKÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerine ve TKDK Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy’a Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından katılım belgeleri verildi. Katılım belgelerinin verilmesinin ardından katılımcılara yönelik Şenköy Turu gerçekleştirilmesiyle panel sona erdi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 07.12.2018 10:38:57