......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263712
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

HATAY DEVLET HASTANESİNDE İLK AÇIK KALP AMELİYATI

Hatay Devlet Hastanesi, Koroner Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesi ile kalp ve damar hastalıklarının tanı ve tedavisi nitelik ve ivme kazandı.

  Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonunun açık kalp ameliyatı için son hazırlıklarını tamamlayan 8 yataklı Kardio Vasküler Cerrahi (KVC)  yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Hatay Devlet hastanesine göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikâyeti ile başvuran hastalardan 62 ve 64 yaşlarındaki iki erkek hasta için yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda koroner arter hastalığı tanısı konularak, hastaların açık kalp cerrahisi yöntemi ile By-pass operasyonu gerçekleştirilmesine karar verildi.

Kurumlar arası koordinasyon ile ‘Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ KVC ekibinin danışmanlığı ve katılımıyla hastanede By-pass ameliyatı planlandı.

Her iki ameliyat; Prof. Dr. Hasan Sunar eşliğinde,  hastane KVC uzmanları Opr.Dr. Mahmut Kış  ve Opr.Dr. İlker Dal tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Hastalar, operasyon sonrası yoğun bakım takibinin ardından Kardio Vasküler Cerrahi servisinde takibe alınmış ve herhangi bir komplikasyon gelişmeyen hastalar,  kontrolleri planlanarak taburcu edildi.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal; “Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Türkiye‘de olduğu gibi Hatay ilinde de sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemeler olduğunu dikkat çekerek; “İlk Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonunun İskenderun Devlet hastanesinde açıldığını,  halen açık kalp ameliyatlarına başarıyla devam edildi.

Hatay Devlet Hastanesi ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Hatay Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün, yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:19:44   

KILIÇDAROĞLU’NDAN HATAY’A ÖVGÜ

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP’li belediye başkanları toplantısında Hatay ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile ilgili güzel düşüncelerini paylaştı.

Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel yönetimlerin değerlendirilmesi, yerel seçim vizyonu, kamuoyu araştırma sonuçlarının değerlendirilmesi gibi konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara’da bir araya gelen belediye başkanları toplantı ile ilgili gündemi değerlendirirken ayrıca yaklaşan yerel seçimler öncesi bilgi alışverişinde bulundu.

Hatay ile ilgili güzel düşüncelerini belediye başkanları ile paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki süreçlerde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde önemli hedefler koyduk. Şu anda Tekirdağ, İzmir, Aydın, Muğla, Eskişehir ve Hatay Büyükşehir Belediyelerimiz var. Bütün belediye başkanlarımız ile gurur duyuyoruz. Onlar bizim onurumuz ve beldedeki temsilcilerimizdir. Onlar hizmet verdikçe bizim göğsümüz kabarıyor. Onlar halka yakınlaştıkça biz halkla kaynaşıyoruz. Nerede bir CHP’li bir belediye varsa orada huzur vardır. En karmaşık ve siyasal sorunu en yoğun olan kentimiz Hatay olmasına rağmen orada huzur vardır. Çünkü belediye başkanımız Hatay’ın her tarafına hizmet veriyor ve bizden veya sizden ayırımcılığı yapmıyor. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin temel görevlerinden birisi de belde halkına eşit hizmet götürmektir. Birileri gibi bizler vatandaşlarımızı inanç, kimlik, yaşam tarzı üzerinden ve siyasal görüşlerinden dolayı ayırmıyoruz. Herkese eşit hizmet götürüyoruz. Sadece yoksul mahallelere ve yoksul bölgelerde pozitif ayırımcılık yapıyoruz. O insanların kent kültüründen, kentin avantajlarından daha fazla yararlanmalarını istiyoruz. Dolayısıyla biz önce yıllar yılı Ak Parti’ye oy verip bugün hayal kırıklığına uğrayan Ak Partili kardeşlerim ile ittifak yapacağız” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:21:10   

ŞİİR DOSTLARI ERGİN MEDYA’DA BULUŞTU

İlimizin tanınmış şairleri, Şairler Konağı programı için geldikleri Ergin Medya’da şiir üzerine güzel bir muhabbet ortamı oluşturdu.

 

 

Cumartesi günü Ergin Medya TV’de yayınlanan Şairler Konağı programı için bir araya gelen program sunucusu Ali Parlak, program konukları Hüseyin Celil ve Muhittin Alaca yanında tanınmış siyasetçi Orhan Namık Mursaloğlu ile Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, kültür-sanat-şiir üzerine sohbette bulundu.

Bu arada Hataylı şairler Hüseyin Celil ve Muhittin Alaca, imzaladıkları kitabı Ergin’e takdim ederek böyle güzel bir programa ev sahipliği yaptığından dolayı teşekkür ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:22:17   

ALTINÖZÜ FESTİVALİ TOPLANTISI BUGÜN

  Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi organizasyonuyla düzenlenecek olan 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali Basınla Buluşma Kahvaltı programı bugün yapılacak.

Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Cafe&restaurant’ta düzenlenecek basınla kahvaltı programında 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali ile ilgili bilgilendirme yapılacak.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, yaptığı açıklamada “16 Ekim 2018 Salı günü saat 10.00’da, ilçemiz 15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Cafe&restaurant’ta, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi organizasyonuyla Basınla Buluşma Kahvaltı programı düzenlenecek olup, 27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Zeytin Diyarı Altınözü'nde gerçekleştirilecek, 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Siz değerli gazete temsilcilerimizi ve basın mensuplarını Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi olarak basınla buluşma kahvaltısı ve “2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali” bilgilendirme toplantısına davet ediyoruz.“ dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:24:15   

KAŞIKÇI, HIZ KESMİYOR

 Geçtiğimiz hafta okulların açılmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen kaynak kitap meselesini meclis gündemine taşıyan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, ikinci soru önergesini de bölgemizin önemli sorunlarının başında gelen Erzin İskenderun Otoyolunun çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplanması isteğiyle TBMM'ye sundu.

Hatay'ın sanayi merkezlerinden Erzin, Dörtyol, Payas ilçeleri sanayi işletmelerine bağlı araçlar, dolum tesislerine sefer yapan araçlar ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Erzin – Dörtyol ilçeleri arasını 14 km, Dörtyol – Payas ilçeleri arasını 9 km mesafede kat etmekte ve bu kısa mesafeler için geçiş ücreti ödemektedirler diyen MHP Milletvekili Kaşıkçı, soru önergesinde şu açıklamalara yer verdi: “Mevcut D-817 karayolunun, ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtların yoğunluğu nedeniyle sağlıklı ve işler halini kaybetmesine yol açmıştır. Son yıllarda yaşanan trafik kazalarının yoğunluğu ise dikkat çekmektedir.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, hazırlanan önergede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları sordu: Erzin ilçesinden başlayarak İskenderun ilçemize kadar devam eden otoyolun, çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda bakanlığımızın görüşü nedir?

Erzin – Dörtyol – Payas ilçelerimizde ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtlara güvenli bir seyir rotası oluşturulması için bir planlama düşünülüyor mu?

Bu ilçelerimizde taşıt trafiğini rahatlatacak bağlantı yollarının yapılması konusunda bir tespit çalışması yapılacak mıdır?

4. Adana Batı Girişi ile Ceyhan ilçesi otoban girişi arasında yer alan yaklaşık 67 km'lik mesafenin ücretsiz olması örneğinde olduğu gibi, Hatay ilimizde de otoban gişelerinin girişlerinin sadece Şehrimizin giriş ve çıkışında bırakılması mümkün müdür? Soruları yer aldı.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, enflasyonla mücadele kapsamında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş'a da bir çağrıda bulunarak su faturalarında %10 indirime gidilmesi çağrısında bulunmuştu.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:25:04   

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:26:30   

HAŞYAD, BAHAİTTİN KARAKOÇ’UN HEP YANINDAYDI

16 Ekim 2018 gecesi tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk Edebiyatının usta kalemlerinden Kahramanmaraşlı şair Bahaittin Karakoç 88 yaşındaydı.

   14 Ekim günü Kahramanmaraş’taki evinde Hatay Şairler Yazarlar Derneği üyelerince ziyaret edilen Türk Şiirinin Beyaz Kartalı olarak bilinen usta şair Bahaittin Karakoç’un vefatının ardından bir açıklama yapan HAŞYAD Başkanı Ali parlak şöyle konuştu; “Bahaittin Karakoç Türk Edebiyatının önemli bir değeriydi. O’nu sadece Kahramanmaraş değil tüm Türkiye hatta bütün Türk dünyası tanıyordu. Babası şairdi, kardeşleri şairdi kısaca ailecek şair bir soydan geliyorlardı. HAŞYAD olarak bu büyük ustaya sağlığında vefa etkinliği yapmıştık. Yine dernek olarak dostlarının gözüyle Karakoç kitapçığını hazırlamış ve bu anlamlı eseri edebiyat dünyasına hediye etmiştik. Son günlerinde de şair üyelerimiz evinde ziyaret ettiler. Belki de son kitabını bizim için imzaladı. Son hatıralarını bize anlattı. Son görevimizi yapmak üzere Kahramanmaraş Ulu Camiinde kılınan cenaze namazına iştirak ettik. Rabbim mekanını cennet eylesin.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 19.10.2018 08:56:05   

ÖZEL DEFNE HASTANESİ TAKDİR TOPLUYOR

Bölgemizde verdiği başarılı sağlık hizmeti ile sağlığın adresi olan Özel Defne Hastanesi sosyal sorumluluk projeleri ile de takdir toplamayı sürdürüyor.

   Geçtiğimiz günlerde Altınözü Türkmenmezrası ilkokulunda yaptıkları çalışmaya yönetim başta olmak üzere tüm birimlerden personel katılarak Özel Defne Hastanesinin 10.yılına yakışır bir etkinliğe imza atıldı. Yapılan çalışmada iç ve dış cephe boya, bahçe düzenlemesi, çatı onarımı, sınıflara perde, tuvaletlerin onarımı, öğrencilere kırtasiye desteğinin yanı sıra hastanede günler öncesinden başlatılan kampanyada toplanan kitaplar kütüphaneye bağışlandı.

Böylesinde anlamlı bir etkinlikte görev alan ekibi ile gurur duyduğunu ifade eden Özel Defne Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Hayrettin Taşar, Altınözü Türkmen mezrası İlkokulunun eski halinden eser kalmadığının ve yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde güzelleştirdikleri okulda eğitim görecek öğrencilere başarılar dileyerek desteklerinden dolayı Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur'a, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı'ya, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner'e ve etkinlikte görev alan tüm personellerine teşekkür etti.

Mutlulukları gözlerinden okunan Altınözü Türkmenmezrası İlkokulu öğrencileri okullarında yaptıkları çalışmalardan dolayı Özel Defne Hastanesi ailesine teşekkür ettiler.

Tüm çalışmalar bittikten sonra okulu ziyaret eden Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve  Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı okulun son halini çok beğendiklerini ifade ederek bu güzel etkinliğe imza atan Özel Defne Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Hayrettin Taşar ve ekibine teşekkür ettiler. Okul'u gezen protokol üyeleri beraber derse girdikleri öğrencilere eğitim öğretim hayatlarında başarılar dilediler. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 19.10.2018 08:57:17   

EK GÖSTERGE SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Hayrettin Şahin, ek gösterge ile hazırlanan kanun teklifi hakkında açıklamada bulundu.

   MHP grubunun hazırladığı bu teklif bütün ek gösterge kaynaklı sorunları çözecek, kamu görevlilerine hatırı sayılır bir emekli maaşı artışı sağlayacak niteliktedir diyen Şahin, ek gösterge kanun teklifinin TBMM’ye sunulmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ek gösterge kamu görevlilerinin temel sorunu haline gelmişti diyen Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin “Yalnızca belli unvanlardaki personelin ek göstergelerinin yükseltilmesi sorunu çözmekten ziyade derinleştirecek bir uygulama olacaktı.

Bu nedenle ek gösterge uygulamasının bütüncül bir yaklaşımla kamu görevlilerinin tamamı bakımından ele alınması gerekmekteydi. Özellikle ek gösterge uygulamasından hiç faydalanamayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere kariyer meslek mensubu sayılmayan Uzmanlar,  Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dâhil Şube Müdürleri ve Müdürler, Mahalli İdarelerdeki Daire Başkanları, Öğretmenler, Sağlık çalışanları, Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker ve Teknisyen unvanlı personel, Memurlar, Din görevlileri ve Polislerin tamamı için yeni bir ek gösterge sistemine ihtiyaç duyulmaktaydı.

MHP Grubunun Türkiye Kamu-Sen’in bu görüşlerini de dikkate alarak hazırlamış olduğu teklif aldığı bizim de son derece hassasiyetle yaklaştığımız konulara çözüm üretmesi, memurların çalışırken maaşlara nazaran emekli maaşlarının gerçeklikten uzak bir şekilde belirlenmesinin de önüne geçecektir.

Teklifin kanunlaşması halinde ek gösterge sorunu kamu görevlilerinin gündeminden düşecek, emekli maaşları ve ikramiyesi yükselecektir. Bu bakımdan hassasiyetlerimizi dikkate alarak titiz bir çalışma yürüten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı nezdinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak ek gösterge sorununun çözülmesi ve çalışanların mali haklarının düzeltilmesi konusunda da sorumlu iktidardan bir an önce harekete geçmesini verilen sözlerin yerine getirilmesinin talep ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 19.10.2018 08:58:27   

ANTAKYA KÜNEFESİ ULUSLARARASI DÜZEYDE TANITILACAK

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından gastronomi alanında 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na dâhil edilen Hatay'ın tescilli tatlısı künefenin dünyada tanıtılması için Künefeciler Derneği (KÜNDER) kuruldu.

   KÜNDER, yeni amaç ve çalışmalarla Kurşunlu Han No: 19’da bulunan dernek merkezinde faaliyetlerine start verdi.

KÜNDER Dernek Başkanlığını üstlenen Asi Künefeleri sahibi M. Mustafa Görgen, amaçlarının Antakya’nın tescilli künefesini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak olduğunu ifade ederek sektörün üniversite desteği ile eğitim altyapısına nitelikli ve kaliteli usta yetiştirilmesinin sağlanması ve ortak sorunlara çözüm bulunması olduğunu söyledi.

Tarihi Kurşunlu Han’da gazetecilere açıklamalarda bulunan KÜNDER Başkanı M. Mustafa Görgen, birlikteliği arttırmak ve künefecileri tek çatı altında toplamak istediklerini söyleyerek “Biz bu derneği kurarak künefecileri tek çatı altında toplamak istedik. Tescillenmiş Antakya künefesinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla derneğimizi kurarak faaliyetlere başladık.

Derneği kurarken 3 ana hedef belirledik. Birinci hedef, dernek üyeleri ile birlikte tescilli künefemizi yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını arttırmak.

İkinci hedefimiz Hatay’ın sesini künefe dalında daha geniş kitlelere duyurmak. Biz Antakya künefesini tanıtmak için buradayız. Fikir alışverişi içinde olarak sektörün problemlerini ve ortak sorunları birlikte çözeceğiz. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Mustafa Kemal Üniversitesi ile birlikte ortak çalışacağız.

Üçüncü hedefimiz ise künefeyi ATSO ve MKÜ destekli eğitim ve teknik destek almak. Sektör gelişirse birlikte daha güçlü oluruz. Derneği kurarak birlikteliği arttırmak ve sektöre katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan – Vildan Sipahi)

 


3 ay, 1 hafta önce / 19.10.2018 09:00:12