......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

MODEL İNSAN; HZ. MUHAMMED

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesinin geleneksel olarak düzenlediği “Şuur Dersleri” programını bu hafta Anadolu Gençlik Derneği Antakya Temsilcisi Eğitimci Mehmet İncecik sundu.

   Anadolu Gençlik Derneği Konferans Salonu'nda gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu etkinlikte Mehmet İncecik Hoca "Model İnsan Hz. Muhammed (s.a.v.)" konulu konuşmasında Peygamber Efendimizin günümüze ışık tutan davranışlarından bahsetti.

İncecik, Hz. Muhammed (Sav)'in hayatından örnekler vererek şunları söyledi; “O, kendisinden bir şey isteyeni asla boş çevirmezdi. Kanaatkâr bir yapıya sahipti. Tamahkâr değildi. İnsanları kırıcı bir şekilde eleştirmemiş ve asla hakarette bulunmamıştır. Yetimlere ve kimsesizlere karşı daima ilgili ve yardımcı olmuştur. Affetmeyi ve bağışlamayı sever ve toplumsal ilişkilerde buna daima önem ve öncelik verirdi.

Samimiyet ve sevgisini göstermek için arkadaşlarını hep ismi ile çağırmıştır. Münakaşayı sevmez ve gereğinden fazla söz söylemezdi. Kendisini doğrudan ilgilendirmeyen işlere karışmazdı. Çok iyi bir sırdaş olmuş ve aldığı tüm sırlara sadık kalmıştır. Otururken kimseye karşı ayağını uzatmazdı.

Temizliğe çok önem verirdi. Vücudunu elbiselerini, evini ve bulunduğu yaşadığı yerleri temiz ve tertipli tutardı. Her türlü olay karşısında oldukça sabırlı ve dayanıklı bir kişiliğe sahipti. Yemede, içmede, giyinmede daima temizlik ve sadeliği severdi. Şaka ve latifeler yapardı. Ama yine de doğruluktan ayrılmazdı. Kendi geçimini kendi sağlamıştır. Nüfus ve sıfatını kullanarak başkaları üstünden geçinmemiş, çalışarak ve ticaret yaparak geçimini temin etmiştir.

Ağır ağır, aheste aheste konuşurdu. Öyle ki önemine binaen bazı sözleri üçer defa tekrar ederdi. Bu sebeple kendisi insanlık tarihinde sözleri en fazla ezberlenen numûne bir kişi olmuştur. Fakirleri çok sever, her akşam sofrasına bir fakir mutlaka çağırır ve diğer fakirleri de ashabına dağıtırdı.

İnsanların durumlarına ve seviyelerine göre konuşurdu. İnsanlarla devamlı içli dışlı olmuştur. Topluma yön veren bir kişi ve resul olarak toplumun dışında değil içinde yer almıştır. Bu nedenle toplumsal doğruları yakından kontrol ve teşvik; yanlışları ise yine yakından kontrol, ikaz ve düzeltme fırsatını devamlı elinde bulundurmuştur.” dedi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:38:10   

STK’LARDAN VALİ DOĞAN’A ZİYARET

Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antakya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Doğru ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Doğan, ilk olarak saat 16.00’da Antakya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ve beraberindekileri kabul etti. Kabulde konuşan Vali Doğan “Bizim için insanı merkeze alan anlayışın önemi büyüktür. Toplum hayatını canlı tutan temel dinamik, esnaf ve zanaatkârlarımızdır.” dedi

Vali Doğan daha sonra saat 16.30’da Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Doğru ve beraberindekiler ile bir süre sohbet etti.

Vali Doğan, ilimiz Antakya İlçesi Açıkdere Mahallesi yakınlarında inşaatı devam eden Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’nin tamamlanması ile birlikte sektörün ilimizdeki üretim potansiyelinin artacağını ifade ederek, Sitenin geldiği aşama hakkında bilgiler aldı.

Her iki Başkan da nazik kabullerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ederek, yeni görevinde kendisine başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:38:59   

ŞEHİR TİYATROSU BEĞENİ KAZANDI

Sahnelediği sayısız oyun ve ortaya koyduğu performansla Hatay halkının gönlünde yer edinen Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güzel bir komedi oyunuyla sanatseverlerin karşısına çıktı.

Kentin her ilçesinde 7’den 70’e tüm bireylerin kültürel yaşamlarına katkı sağlamak amacıyla sahneye koyduğu oyunlara bir yenisini daha ekleyen Şehir Tiyatrosu sanatçıları, 28 Kasım Çarşamba akşamı Gerdek Gecesi isimli 2 perdelik komedi oyunuyla Antakyalılarla buluştu.

Evliliklerinin ikinci baharını yaşayan bir çift ile balayı gecesini yaşamak isteyen bir çiftin aynı evdeki komik anlarının sahnelendiği oyun, sanatsever Hatay halkından tam not aldı.

Kahkahanın ve alkışın eksik olmadığı oyundan memnun ayrılan tiyatroseverler, emeği geçen tüm sanatçılara ve sanatın kendileriyle buluşturulmasını sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:41:21   

DEFNE EKİPLERİ TOYGARLI MAHALLESİNDE

Defne Belediyesi, İlçe merkezi ve mahallelerinde yürüttüğü alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra ilçeye bağlı mahalle yollarında, yol betonlama çalışmalarını sürdürüyor.

   Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak Toygarlı Mahallesi Zeytincik Sokak’ta vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak adına yol adına betonlama çalışmaları gerçekleştirdiklerini duyurdular.

Döşenen çelik hasırlara beton dökümü ile gerçekleşen betonlama çalışmaları ile yollar vatandaşların kullanımına elverişli hale geldi.

Belli bir program dâhilinde çalıştıklarını belirten ekipler, ihtiyaç olan bölgelerde yol betonlama çalışmalarını uygulamaya devam edeceklerini ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:43:18   

AÇIK KAPI PROJESİ HAYATA GEÇTİ

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Valiliklere yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek üzere geliştirilen Açık Kapı Projesi hayata geçti.

   Vatandaş, Açık Kapı Birimine şahsen müracaat edebileceği gibi "Açık Kapı" mobil uygulaması veya http://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden başvuru ve başvuru takip işlemlerini gerçekleştirebileceği belirtildi.

Hatay Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Açık Kapı Projesi, Valiliklere yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek; sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından geliştirilmiştir.

Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla 01.11.2017 tarihinde Açık Kapı Sisteminin yazılımına başlanmıştır.

Açık Kapı Projesi içerisinde Vatandaş, Açık Kapı Sorumlusu(AKS), Yetkili ve MİA olmak üzere dört farklı kullanıcı tipi bulunmaktadır.  Açık Kapı projesinin ilk etap uygulaması 15 Aralık 2017’de 15 ilde başlamış; Valiliğimizde ise 3. Etap uygulamasında; yani 15 Mart 2018 tarihinde 5 personelle faaliyete başlamıştır.

Vatandaş, Açık Kapı Birimine şahsen müracaat edebileceği gibi "Açık Kapı" mobil uygulaması veya http://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden başvuru ve başvuru takip işlemlerini gerçekleştirir.

Açık Kapı Sistemi kullanan kurumlara; Kurum ve Kuruluşların vatandaş taleplerine hızlı bir şekilde ulaşabilmesine olanak sunmaktadır.

Açık Kapı Sistemi kullanan vatandaşlara; İstek ve taleplerinin hızlı bir şekilde kayda alınması, yapılan başvuruya ait tüm süreçlerin online olarak takip edilebilmesi, iletilen taleplere hızlı ve etkin cevap alınması vb. faydalar sağlamaktadır.” denildi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:44:07   

HATAY, GÜVENLİ BİR ŞEHİR

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya ve Defne ilçelerinin mahalle muhtarları ile buluşma toplantısı gerçekleştirdi.

  Muhtarlar buluşmasında konuşan Vali Doğan, güvenlikle ilgili çok önemli tedbirler aldıklarını ifade ederek “Hatay güvenli bir şehrimizdir” dedi.

Anemon Otelde düzenlenen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Hatsu Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman,  ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Anemon Otel’de misafirlere ikram edilen öğle yemeği ile başlayan toplantıda kısa bir açılış konuşması yapan Vali Doğan, “Böylesine tarih ve kültürün harmanlandığı güzel bir ilde görev yapmanın heyecanını yaşıyorum. Sizlerle bundan böyle daha sık aralıklarla biraraya gelmeye gayret edeceğiz. Her konuda olduğu gibi ilimizin eğitimde de niteliği ve niceliğini artırmak için çalışacağız. Önümüzdeki yıl sınıf başına düşen öğrenci sayısını 30’a düşüreceğiz. Çocuklarımızın kaliteli ve iyi bir eğitim alması için onları geleceğe donanımlı bir nesil olarak taşımamız için çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek mecburiyetimiz vardır. Bu toprakların maliyeti gerçekten çok yüksek. Biz bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklar anamızın ak sütü gibi helaldir çünkü bu toprakları kanımızla, gözyaşımızla ve alın terimizle vatan yapmışız. Dolayısıyla bu topraklara bize ecdadımızın emanetidir. Biz de bu toprakları çocuklarımıza emanet edeceğiz. Gelecek kuşaklara güvenle emanet edebilmemiz için çocuklarımızı çağın gerekleri doğrultusunda donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz. Gayri safi milli hasılamızın büyük bir bölümünü eğitime ayırıyoruz. Bizim için eğitim çok önemlidir.

Güvenlikle ilgili çok önemli tedbirler aldık. Hatay güvenli bir şehrimizdir. Turizm açısından geçen seneki verilere baktığımızda bunu açıkça görmekteyiz. Ayrıca ülke olarak bir seçim sürecine girmekteyiz. Biz Valilik olarak seçim sürecinin sağlıklı geçmesi ve vatandaşlarımızın sandığa hür iradelerini yansıta bilmeleri için gereken tedbirleri alacağız. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam sürdürebilmeleri için gereken tedbirleri almaktır. Ben Hatay’da göreve başlayalı iki hafta oldu. Bu toplantı vesilesiyle Hatay’ı daha iyi tanıma fırsatı bulmuş olacağım. Sorunları dinleyip mesai arkadaşlarımız ve diğer kurumlardan yetkili arkadaşlarla bu sorunlara çözüm arayacağız” dedi

Vali Doğan, toplantının devamında muhtarların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyerek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:48:47   

PİYANO KURSLARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gençlik Merkezi’nde Piyano Kursu hizmet vermeye devam ediyor.

   Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Klasik müzik matematiksel bir yapı içerir. Araştırmalara göre, küçük yaşta piyano çalmaya başlamak zihinsel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir. Uzmanların, zihinsel gelişimi sağladığını söyledikleri tüm matematiksel yapı bu müziğin içinde vardır. Bu nedenle piyano çalmayı öğrenmekte klasik metotların kullanımı son derece etkilidir.

Antakya Belediyesi olarak eğitim ve öğretime verdiğimiz desteklerin yanı sıra geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sosyal donatılar kazandırma yönündeki gayretlerimiz devam ediyor. Bu anlamda başlattığımız Piyano kursumuz eğitmen Aylin Demir nezaretinde devam ediyor.”

Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Cebrail Mahallesi Cengiz Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Merkezi’ni ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:50:48   

HER ŞEY SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen haşere, larva ve uçkun mücadele il genelinde devam ediyor.

   Bu kapsamda bilimsel ve akılcı yollarla çözüm üreten Büyükşehir personelleri özellikle ilçe merkezlerindeki kemirgenler ile mücadeleyi de ihmal etmiyor.

Kanalizasyon sistemlerinde yaşayarak derelere, ev ve işyerlerine girebilen kanal farelerinin sayılarının azaltılmasına yönelik çalışmaların belli periyotlarla devam edeceğini ifade eden Büyükşehir ekipleri, sağlıklı toplum ve çevre için hizmetlerinin süreceğini belirtti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:51:48   

TEK TUŞLA POLİSE BİLDİR

İçişleri Bakanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen "UYUMA Projesi" sayesinde vatandaşlar, uyuşturucu satıcılarını tek tuşla polise bildirebilecek.

   Tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen bu proje ile uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkânlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amaçlanıyor.

İçişleri Bakanlığınca kullanıma sunulan uygulama, vatandaşlarca akıllı telefonlara yüklenebileceği belirtilen açıklamada  “Uygulamayı telefonuna indiren kullanıcı, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilecektir.

Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabilecektir.

Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek olup ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.” denildi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:53:00   

SGK’DAN GELİR TESTİ UYARISI

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, 30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılması gereken gelir testi konusunda uyarılarda bulundu.

   Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal yaptığı açıklamada, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun 18 Mayıs tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Herhangi bir sağlık güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınan vatandaşların 30 Kasım 2018 tarihine kadar gelir testi yaptırmaları gerektiğini belirten İl Müdürü Bal, “Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçların tamamı silinecektir.

7143 sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilme imkânı getirilmiştir.

Ayrıca; vatandaşlarımızın geçmiş döneme ait Genel sağlık Sigortası Prim borcunun olup olamadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri sağlanmıştır.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.” dedi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:54:19