......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

NAZIM HİKMET GENÇLİK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI


Defne Belediyesi Nazım Hikmet Korosu, bünyesine katacağı yeni korist seçmelerini tamamladı.

 Geçtiğimiz günlerde yapılan korist alımı duyurusu sonrasında yoğun ilgi ile gerçekleşen başvurular, Defne Belediyesi Nazım Hikmet Korosu’nca yapılan seçmeler ile tamamlandı.

Defne Belediyesi Nazım Hikmet Gençlik Korosu jüri üyeleri ve koro şefleri denetiminde Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşen seçmeler ile koroya dâhil olan yeni koristler belli oldu.

Defne Belediyesi Nazım Hikmet Gençlik Korosu; Koro Şefi Cansu Daloğlu ve Orkestra Şefi Nejat Daloğlu önderliğinde bünyesine dâhil ettiği yeni koristler ile başarılı konserlere imza atmaya hazırlanıyor.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 27.11.2018 09:49:01   

BİZ ÇARE ARAYANA ÇAREYİZ

Saadet Partisi Hatay teşkilatı Kasım ayı il divan toplantısını il yönetimi ilçe başkanları ve partililerin yoğun katılımı ile Antakya’da yaptı.

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, divan öncesi gündeme ilişkin basın açıklaması bölümünde yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek “Sorunlar çok çare için alternatif aranıyor. Biz alternatif arayana alternatif çare arayana çareyiz” dedi.

Türkiye'de tarım, hayvancılık, sanayi bitti diyen Eğe, “Esnaf kan ağlıyor, kepenkler kapanıyor,  her gün bir firma konkordato yani iflas anlaşması başvurusunda bulunuyor.  Üretime yönelik projeler geliştirilmediği için ülkenin borcu 1 Trilyon’u geçti ve bunu ödemek için cezalar kesiliyor, fabrikalar her şey satılıyor, her şeye zam yapılıyor.

Belediyelere baktığımızda ilimizde müzeler yapılıyor parklar yapılıyor ama işsizliği çözecek fabrikalar yapılmıyor. Öncelikli yapılması gerekenler yapılmıyor. İsraf ekonomisi yerel de de var. Örneğin yollar bozuk belediyeler başka işlerle uğraşıyor.

Adaylarımız adil olacak. Halkın kendisine oy verenin de, vermeyenin de derdiyle dertlenecek. Bizim adaylarımız mala mülke, paraya kesinlikle yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak adaylar olacak. Rüşvete, israfa imkân vermeyecek.

Sorunlar çok çare için alternatif aranıyor. Biz alternatif arayana alternatif çare arayana çareyiz. Çare Milli Görüş belediyeciliğinde sorunların çözümü, çaresi Saadet Partisi’nde” diye konuştu.

İl Başkanı Eğe’nin gündeme dair açıklamasından sonra Saadet Partisi Hatay Teşkilat Başkanı Mehmet Harputluoğlu ilçe teşkilatlarına yerel seçime dair bir sunum yaptı. Daha sonra ilçe başkanları yerel seçimlere dair çalışmaları hakkında bilgi verdi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 27.11.2018 09:50:47   

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ÖĞRETMENLERE KONSER KEYFİ


Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programları çerçevesinde sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu eğitim ordusunun neferleri öğretmenlere unutulmaz bir konser keyfi yaşattı.

 Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde tamamı öğretmenlerden oluşan medeniyetler korosu sahne alırken şef Yılmaz Özfırat sahne performansı ile konuklardan tam not aldı.

Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın ev sahipliğinde düzenlenen konsere Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Casim Çimen, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Salonu hınca hınç dolduran öğretmenlere verilen konserde farklı dinlere ait ilahilerin yanı sıra repertuara eklenen yeni eserler seslendirilirken Her zaman olduğu gibi finali memleketim şarkısı ile tamamlayan Antakya Medeniyetler Korosu dakikalarca ayakta alkışlandı.

Gelecek nesillerin iyi yetişmeleri için öğrencileri bilgileri ile besleyen ve onların eğitim hayatında en önemli rolü oynayan kıymetli meslektaşları için sahne almamın tarif edilemez mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Bu anlamlı konser programını düzenleyen ve her daim kendilerine büyük destek olan Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamı öğretmenlerden oluşan ve sergiledikleri performans ile tüm izleyicilerin takdirini toplayan koro üyesi arkadaşlarını kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde kendilerine unutulmaz bir konser keyfi yaşattıklarından dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve koro üyelerine teşekkür eden Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Konser programlarına davetlerini kırmayarak katılan Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ve tüm konuklara şükranlarını sunarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Karahan ayrıca Yurtiçi ve Yurtdışında vermiş oldukları başarılı konserler ile gururumuz olan Antakya Medeniyetler korosuna bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Konserin finalinde Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan koroda bulunan tüm öğretmenler adına şef Yılmaz Özfırat’a çiçek takdim etti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 27.11.2018 09:52:24   

ÇELİK AKYÜREK KAZA GEÇİRDİ

 Gazeteci Çelik Akyürek ve eşi Meliha Akyürek geçirdiği kaza sonucu ölümden döndü. Uzun süren hastalığının ardından kontrol için gittiği İstanbul’dan Antakya’ya dönerken Tarsus Damlama mevkisinde bir aile dostunun kullandığı araca bir kamyonetin çarpması sonu yol kenarındaki su tahliye kanalına yuvarlandı.

Araç yaklaşık üç yüz metre sürüklenerek yan yattı. Aracı kullanan aile dostları Nurettin Toplan kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken gazeteci Çelik Akyürek ve esi Meliha Akyürek ağır yaralı olarak Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İlk müdahaleleri Tarsus Devlet Hastanesi’nde yapılan Akyürek çifti, daha sonra ambulansla MKÜ Araştırma Hastanesine nakil edildi. Çelik Akyürek, hayati tehlikeyi atlatırken kazada ağır yaralanan eşi Meliha Akyürek’in tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 27.11.2018 09:52:59   

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 27.11.2018 09:53:45   

DADAŞLAR ALTINÖZÜ’NDE BULUŞTU

Altınözü Kaymakamlığı ilçede "Dadaşlar Altınözü'nde Buluşuyor" programı düzenledi.

   Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce’nin yanı sıra kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Erzurumlu âşıklar Aşık Rahmi Sağlam, Aşık İlhan Yavuzer, Aşık Kul Nuri ve Aşık Ahmet Poyrazoğlu’nun sahne aldığı programa salonu dolduran Hatay’da yaşayan Erzurumlular yoğun ilgi gösterdi. Program öncesi davetlilere Erzurum’un meşhur Cağ Kebabı ikram edildi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’un ev sahibi olduğu programda, Aşıklar söyledikleri türkülerin yanı sıra atışma örnekleri de sundu. Erzurumlu sanatçı Murat Balkuş’un anlattığı birbirinden güzel fıkralar katılımcılardan büyük alkış aldı.

Ayrıca İskenderun Erzurumlular Dernek Başkanı Musa Bilgin, HAYAD Derneği Başkanı Rahmi Vardı ve Hatay Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak’ta programı sonuna kadar izledi. Yaklaşık 3 saat süren dadaşlar gecesinde Rahmi Vardı’da sahne alarak şiir okudu.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:31:43   

BALE KURSLARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik çatısı altında geleceğin teminatı gençlere yönelik kurduğu Gençlik Merkezi’nde ücretsiz kurslarla hizmet vermeye devam ediyor.

   Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Gençlik Merkezi bünyesinde ücretsiz hizmet veren Bale kursları 3 aylık süreçlerde etaplar halinde 4 – 13 yaş grubu arası çocuklara haftanın iki günü birer saat eğitim veriliyor.

“Bale; dans, müzik ve dekor sanatlarının birleştirilerek kullanıldığı, çocukların kas gelişimi, vücutlarının şekillenmesi için önemli bir spor dalıdır. Balenin kendine has figürleri ve adım atışları vardır. Uzun yıllar süren, disiplinli ve özverili bir eğitimin ardından öğrenilen bale, bir gösteri sanatı olarak çoğunlukla müzik eşliğinde, dekor ve sahne giysileriyle sunulan, son derece titiz bir danstır.”

Eğitmen Gizem Eray ve Bale kursu kursiyerleri, zamanlarını güzel bir şekilde geçirerek öğrenme ve eğlenme imkanı sunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ve Antakya Belediyesi’ne teşekkür etti.

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde verilen bale kursları hakkında bilgi almak isteyenler 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri vurgulandı.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:32:59   

HESOB’DAN VALİ DOĞAN’A ZİYARET

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Valisi Rahmi Doğan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

   Valilik makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Doğan “Ülkemizde ekonomik ve toplumsal hayatının önemli aktörlerinden olan biri esnaf ve sanatkârlarımız, kalkınmanın dengeli biçimde sağlanması, dağıtılması ve sürdürülmesine katkı yapmaktadır. Öte yandan esnaflarımız, yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında oynadıkları aktif rol ve piyasa koşullarında meydana gelen değişmelere hızlı uyum sağlayabilen esnek yapıları ile de piyasanın güçlü figürlerindendir.” dedi

Başkan Teksöz ise Vali Doğan’a ilimizde başladığı görevinde başarılar dileyerek, Hatay ile ilgili atılacak bütün adımlarda var güçleri ile Vali Doğan’ın yanında olacaklarını dile getirdi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:34:05   

HÜKÜMLÜLERE TALESEMİ HASTALIĞI SEMİNERİ

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, geçtiğimiz günlerde Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yetkililerinden Sosyal Çalışmacı Orhan Çağlar’ın öncülüğünde düzenlenen talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını konu alan bir eğitim semineri verdi.

   Düzenlenen eğitim seminerine kurum müdürü Mehmet Akgüç, kurum personelleri ve hükümlüler büyük ilgi gösterdi. 

Sunum öncesinde talasemi ve orak hücre anemi hastalarının kendi yaşam öykülerini anlattıkları talasemi tanıtım filminin izletilmesiyle başlayan program sonrasında Başkan Kerimoğlu, talasemi (Akdeniz anemisi) hastalığı hakkında şu bilgilere yer verdi; “Talasemi (Major) hasta tipinin doğumdan itibaren daha 3-4 aylık iken başlayan ve sürekli kan nakli gerektiren çok ciddi kalıtsal bir kan hastalığı.

Hastalıkların önlenmesi için toplumun bu konuda bilgilendirilmesi, taşıyıcı taramaları, genetik danışmanlık ve doğum öncesi tanı testi olan (prenatal) tanının da hastalığın önüne geçmede önemli.

Özellikle anne ve babanın ikisi de taşıyıcı olması durumunda her gebelik döneminde dünyaya gelecek çocuklardan %25 hasta, %25 sağlıklı ve %50 oranla anne ve baba gibi taşıyıcı olur.” dedi.

Kerimoğlu, programının sonunda derneğin kuruluş amacından ve yaptığı proje çalışmalardan bahsetti ve sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:35:10   

YERLİ ÜRETİME VE ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yerli üretime ve çiftçilere destek olmak amacıyla birbirinden önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

   Başkan Savaş’ın yerli üretimi arttırmak ve genetiği bozulmuş gıdalardan kurtulmak amacıyla başlattığı "Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri" projesi kapsamında; Yayladağı merkez, Leylekli, Çandır, Bezge ve Eğerci mahallelerinde karakılçık, ali bayır, kılçıksız (kel buğday) ve mercimek tohumları yeniden toprakla buluşturuldu.

Organik tohum yetiştirmek ve gelecek nesillerin daha sağlıklı beslenmesi amacıyla başlatılan proje ile bölge halkının 5 yıl bedelsiz olarak kullanım hakkı verdiği; toplamda 60 dönümlük alana yerli tohumların ekildiğinin altını çizen yetkililer; tohumların bölge halkına ile çiftçilere dağıtılarak ilerleyen zamanlarda da üretimi çoğaltmak ve katkı sağlamak adına yeni ürünler ekileceğini belirtti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 5 gün önce / 30.11.2018 09:36:27