......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308
YORUM MANŞET
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAYSPOR YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI

Spor Toto TFF 1. Lig’de bu sezon mücadele edecek olan Hatayspor, kongrenin ardından görev dağılımı yaptı. Başkanlığı tekrar seçilen Mehmet Maden, yeni yönetimin i başında olduğunu ve Hatayspor’u layık olduğu yerlere getireceklerini söyledi.

Hatayspor’da görev bölüşümü şöyle:

Başkan: Mehmet Maden

Başkan Vekili: Aydın Toksöz, İ.Ethem Sunar

Genel Sekreter: Rahmi Vardı

Sayman: Mehmet Bozkurt

Sağlık Komitesi: Mustafa Özat, Ali Gök, Mithat Baklacı

Medya İletişim: Rahmi Vardı, M.Sabit Karadeniz, F. Serdar Özal, M.Cihan Önal, Murat Bereket

Altyapı Futbol Komitesi: Adnan Ağır, Rahmi Vardı, Hikmet Özgün, Mehmet Bozkurt, Aydın Toksöz, Mithat Baklacı, M.Cihan Önal

Taraftar-Tesis Kurulu: Mehmet Savaş, Cengiz Kanadlı, F. Serdar Özal, Mithat Baklacı, M.Sabit Karadeniz

Reklam-Pazarlama Komitesi: Mustafa Özat, Ender Yardımcı, İ.Ethem Sunar, Lütfullah Bakır, Aydın Toksöz, Cengiz Kanadlı, Talan Kendir, Adnan Ağır, Ali Gök

Transfer Komitesi: Rahmi Vardı, Aydın Toksöz, Gökhan Zan, İlhan Palut

Sosyal İlişkiler Komitesi: İ.Ethem Sunar, Aydın Toksöz, Talat Kendir, Ali Gök, M.Cihan Önal, Fadi Sayek, Rahmi Vardı, Ender Yardımcı

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:39:10   

HBB ATLETİZM TAKIMI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

HBB Atletizm Takımı’nın başarılı sporcuları 17 Temmuz Salı günü Gaziantep’te gerçekleştirilen Bölgesel Bayrak Takım Yarışması’ndan Hatay’a dereceyle döndüler.

   4×400 metrede Ali İsmail Çiçek, Abdullah Fındık 3’üncü; 4×800 metrede Mustafa Tuna, Muhammed Ali Çiçek, Deniz Marmara, Eylem Albayrak 3’üncü olarak Hatay’ın bir kez daha başarıyla anılmasına vesile oldular.

Milli antrenörler Abdulmecit Ölçer, Senem Ölçer, “Sporcumuza başarılar diler ve  bu zorlu çalışmalarımızda yanımızda olan ve bize destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Cemil Şensöz'e, sponsorumuz Dr. Umut Emin Abdulhayoğlu'na Ve stadyumda bize her türlü desteği ve kolaylığı sağlayan Antakya Atatürk Stadyumu Şefi İbrahim Arıkan’a teşekkürlerimizi sunarız”  açıklamalarında bulundu.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:39:57   

MERVE & MUSTAFA ÇİFTİ NİŞANLANDI

Sağıroğlu ve Doğru Aileleri, genç evlatlarının nişan töreniyle mutlu gün yaşadılar.

   Filiz – Hikmet Sağıroğlu çiftinin kızı Merve ile Gönül – Hanifi Doğru çiftinin oğlu Mustafa, 25 Temmuz Çarşamba günü akşamı Gürkan-2 Düğün salonunda düzenlenen nişan töreniyle evliliğe ilk adım attılar.

Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Filiz-Mustafa çiftinin, iki ailenin akraba, dost ve sevenleri unutmadı.

Yusuf Ramazan (Hoca) gecede en güzel şarkı ve türküleri, genç çiftler için söyledi. Törenle nişan yüzüklerini takan Merve & Mustafa çiftini tüm davetliler tebrik etti.

Ergin Medya yayın Ailesi olarak Sağıroğlu ve Doğru Ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, Merve Sağıroğlu ve Mustafa Doğru’ya hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber-Fotoğraf= Sadullah Ergin)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:40:50   

Ayakkabıcılar Çarşısı Futbol Turnuvası Başladı

Antakya’nın tarihi Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı tarafından düzenlenen futbol turnuvası, zevkli ve gollü maçlarla başladı.

Ayakkabıcılar Çarşısı Dernek Başkanı Ömer Gürbüz’ün manevi desteğinde, Armağan Öztürk, Murat Cevrioğlu, Ahmet Çete ve Uğur Yılmaz’ın organizatörlüğünde düzenlenen turnuva, 25 Temmuz Çarşamba akşamı Antakya Belediyesine ait Karlısu sahasında start aldı.

Oynanan ilk maçta Öztürk takımı, Ayhan Kuyumculuk’u 5-0 yenerek A grubu liderliğe yükseldi.

Gecenin ikinci maçında Yılmazlar takımı, Gençler Kundura takımı 2-0 yenerek ikinci sırada yer aldı.

(Yorum Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:42:00   

Antakya Gençlik’ten Teşekkür Plaketler

Kaan Temizlik Antakya Gençlik yönetimi, geçtiğimiz sezon yararlı çalışmalar yaparak takıma katkı sağlayan 3 kişiye, düzenlenen törenle teşekkür plaketi takdim edildi

Düzenlenen toplantıya Başkan Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yöneticiler Aykut Doğru, İbrahim Balcıoğlu, A. Kadir Akay, Abdullah Yeral, Suphi Tazeaslan, Halit Subaşı, Ahmet Özbek, Asım Akay ve Recep Deniz katıldı.

Abdulkadir Akay, İbrahim Balcıoğlu ve Abdullah Yeral’a  yapmış oldukları hizmetler ve gayretli çalışmalar dolayısıyla birer plaket verilerek teşekkür edildi.

(Yorum Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:43:01   

EVDE TEMİZLİK EVDE BAKIM HİZMETİ’NDE YAŞLILARA KUAFÖR BAKIMI DA YAPILIYOR

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik projelerinden olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik Evde Bakım ve Evde Temizlik ile yaşlıların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci proje hakkında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “ Evde Bakım ve Evde Temizlik projesi ile Antakya Belediyesi olarak ilçemizde ikamet eden 65 yaş ve üzeri kimsesiz, bakılmaya muhtaç yaşlı vatandaşlarımızın evlerine hizmet götürüyoruz. Antakya Belediyesi ekiplerine kapılarını açan vatandaşlarımızın evlerini temizliyor, halılarını yıkıyoruz.

Yaşlılarımızın varsa çamaşırlarını alarak çamaşırhanemizde yıkıyor, kurutuyor, ütülüyor, deneyimli terzimiz ile tamir ihtiyacı varsa gidererek özel kurye aracılığı ile yeniden evlerine kadar gönderiyoruz.

Yaşlılarımızın ev ve balkon temizliklerinin yanı sıra saç ve sakal bakımları da konusunda uzman berber ve kuaförlerimizce yapılıyor.

Antakya Belediyesi olarak ücretsiz verdiğimiz Evde Bakım ve Evde Temizlik hizmetimiz ile yaşlı vatandaşlarımızın yüzündeki mutluluk yaptığımız işin doğruluğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Bizlere bu hizmeti gerçekleştirme imkânı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:43:59   

DEFNE ÇOCUK ŞENLİĞİ SAMANKAYA MAHALLESİNDEYDİ

Defne Belediyesi’nin çocuklar için gerçekleştirdiği Çocuk Şenlikleri her hafta farklı farklı mahallere ulaşmaya devam ediyor.

   Defne Belediye Tiyatrosu bünyesinde Usta Tiyatrocu Ali Gezgin koordinatörlüğünde süren Çocuk Şenlikleri Samankaya Mahallesindeki çocuklarla bir araya geldi.

Tiyatro oyunu, animasyonlar, yarışmalar ve yüz boyama etkinlikleri ile dolu dolu ve eğlenceli vakit geçiren çocukların yanı sıra ailelerde güzel bir gün geçirmenin tadını çıkardı.

Kendilerine ikram edilen dondurmalar ve dağıtılan hediyeler ile oldukça mutlu oldukları gözlenen çocuklar ve aileleri;  Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a ve Defne Belediyesi tiyatro ekibine teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:46:55   

BAŞKAN KİMYECİ’DEN YÜTAŞ ESNAFINA ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonrasında yürüttüğü teşekkür ziyaretleri programı kapsamında YÜTAŞ Kooperatifi Başkan ve üyelerini ziyaret ederek vermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

YÜTAŞ Kooperatif Başkanı Mustafa Demiray ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamlarını getirdim. Dualarınız ve gönül dolusu desteklerinizden dolayı teşekkürlerini iletiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlerden bir isteği daha var, dualarınızın ve desteklerinizin devamını istiyor. Sizler seçimde 1 oy ne kıymeti var demeyerek, demokrasiye sahip çıktınız ve attığınız bir oy ile ülkemizin bölünmese, dağılmasına çanak tutan iç ve dış mihraplara adeta bir Osmanlı tokadı atmış oldunuz. Sizlerin destekleri ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kapsamında ilk kez Sayın Cumhurbaşkanımıza beş yıllık kesintisiz hizmet süresi sunmuş oldunuz. Bu sayede 2023 hedefinde ülkemizin kalkınmasının devamında verdiğiniz desteklerden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

YÜTAŞ Kooperatif Başkanı Mustafa Demiray ise konuşmasında; “Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci 24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimde verdiğimiz desteklerden dolayı bizlere teşekkür ziyareti gerçekleştirdi, bundan dolayı asıl biz kendisine teşekkür ediyoruz.”

Ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci, YÜTAŞ Kooperatif Başkanı Mustafa Demiray ve kooperatif üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:51:35   

1500’E YAKIN HASTAYA ANJİYO YAPILDI

Hatay Devlet Hastanesinde 24 Ocak 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayan Koroner Anjiyografi ünitesinde bugüne kadar 1500’e yakın hastaya, tanı –teşhis ve tedavi hizmet verildi. Bu hastalardan 27 sine kalp pili uygulaması başarıyla gerçekleştirildi.

   Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal; yaptığı açıklamada  “Kardiyoloji Ünitesinde, koroner anjiografik görüntüleme, acil ve elektif perkutan koroner girişim ve stentleme, geçici ve kalıcı kalp pillerin takılması, elektrofizyolojik çalışma (EPS), periferik anjiografi ve stentleme işlemleri, transtorasik ekokardiyografi, transozefagial ekokardiyografi, kontrast ekokardiyografi, stres ekokardiyografi, treadmill efor testi gibi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ünitemiz de 9 kardiyoloji uzmanı, 6 kalp damar cerrahi uzmanı hekim kadrosu ile hizmet vermekteyiz. Ünitede ayrıca 6 hemşire 2 radyoloji teknisyeni 4 destek personeli görev yapmaktadır. Ünitenin normal çalışma saatleri 08.00-16.00 saatleri arasında olmakla beraber hasta işlemleri tamamlana kadar sağlık ekibimiz mesai saati gözetmeksizin görev yapmaya devam etmektedir.

Anjiyografi ünitemizde Kardiyoloji uzmanlığı dalında; Uzm.Dr. Barış Kavvasoğlu, Uzm.Dr. Yeliz Sökmen, Uzm.Dr. Sefa Nuri Aldemir, Uzm.Dr. Selahattin Danahaliloğlu, Uzm.Dr. Güven Gül, Uzm.Dr. Şule Büyükkaya, Uzm.Dr. Ali Kılınç, Uzm.Dr. Sayın Çağlar, Uzm.Dr. Habbaş Fırıncıoğulları ile Kalp Damar Cerrahisi uzmanlığı dalında; Opr.Dr. Mehmet Aslan, Opr.Dr. Mahmut Kış, Opr.Dr. Mustafa Mavi, Opr.Dr. İlker Dal, Opr.Dr. Ferruh Elbir, Opr.Dr. Hakan Göçer görev yapmaktadır.” dedi.

SIRADA BY-PASS VAR

Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade eden Günal; Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile birlikte; vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçildiğini, By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarının da çok yakında tamamlanacağını ve açık kalp ameliyatlarına başlanacağını söyledi.

İskenderun Devlet Hastanesi Anjiyografi ünitesi 2016 Ocak ayında hizmete girmiş olup, o tarihten bu güne kadar 6000 hasta ’ya Anjiyo işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın 2018 yılı içerisinde hastanemiz bünyesi için tedarik edeceği ikinci Anjiyografi cihazı ile birlikte hizmet kapsamı daha da genişleyecek olup; yapılacak olan personel planlaması ile birlikte 24 saat esası ile akut gelişen durumlarda acil müdahaleye uygun hale getirilecektir.

Hatay Devlet Hastanesi ve İskenderun Devlet hastanesinde yapılan operasyonların hiç birinde her hangi bir komplikasyon gelişmemiş olup, başarı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanelerimiz de başarılı operasyonlara imza atan başta uzman hekimlerimiz olmak üzere diğer tüm sağlık çalışanlarımızı yürekten kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:55:56   

VALİ ATA, DOĞAKA BAŞKANLIĞINI DEVRALDI

Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Hatay Valisi Erdal Ata devraldı.

  Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun; bir yıl boyunca yürütmüş olduğu Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Hatay Valisi Erdal Ata’ya devretti.

Kalkınma Ajansları Mevzuatı 10. Maddesi 3. Paragrafına istinaden DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanlık görevini 1 yıl süre ile Hatay Valisi Erdal Ata yürütecek.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 27.07.2018 09:56:45