......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344647

TERÖR SALDIRISI VE PERDE ARKASI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 3 hafta, 3 saat önce / 15.11.2022 09:24:33 | Görüntüleme : 147

Milletimizin, Türkiye’mizin başı sağ olsun. Ölenlere rahmet ve yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Milletin birlik ve beraberliğine kastedilen terör saldırısında iyi niyetli olmayan iç ve dış mihrakların saldırı yeri oldukça manidar..

Saldırı yeri oldukça manidar dedik ki öyledir. Çünkü, İstanbul gibi bir şehrin en güzide, en kalbi yeri olan İSTİKLAL CADDESİ..

Buradan bir takım mesajlar verildiği açık. İstiklal Caddesi hem yerli hem yabancıların en uğrak yeri ve turizmin kalbi olan bir yer..

Bizim milletimiz çok şükür ki; kalbi akli, ferasetli, basiretli ve terörün belini kıran güçlü Türkiye Devletinin gücünün farkında ve her daim onun yanında..

Türkiye düşmanları tarafından verilen mücadelelere köstek olacak, itibar suikastı yapacaklara, teröristlere ve destekçilerine gereken cevapları aziz milletimiz, gereken cevapları istikrarlı iş hayatlarına, rutin şekilde devam ederek, olgun ve vakur bir duruşla gösteriyorlar..

Çünkü birileri aziz milletimize korku salmak, kargaşa ortamı oluşturmak, kardeş kavgası başlatmak istiyorlar. Fakat bu hususta asla muvaffak olamayacaklarını ifade etmek isterim.

Türkiye devleti, Kuzey Suriye’de, Kuzey Irak’ta vb. bir çok bölgede şanlı ordumuz ve güvenlik güçlerimizin kahraman mensupları, Vatan topraklarını korumak adına operasyonlarını yapıyor ve hamd olsun başarılarını da tüm dünya görüyor..

İşte bu şerefli başarıyı, tam bağımsız bir Türkiye olma yolunda hızla ilerleyen ülkemizi ve kıymetli yöneticilerini sekteye uğratmak ve yıpratmak isteyenler var.. Başarılı olamayacaklar..

Yurtiçi ve Yurtdışı terör faaliyetlerini, saldırıları engellendikçe, terör örgütü PKK ve uzantıları radikalleşip hırçınlaşmaya ve sivil ortamlarda varlıklarını hissettirme gayretine girdiler..

Terör Örgütü mensupları, Suriye’nin kuzeyinde PKK ile bağlantılı PYD/YPG terör örgütünden gelen talimatlarla eyleme giriştikleri dünkü menfur canlı bomba girişimi vb. açıkça anlaşılmakta..

Bir de birileri çıkmış “Türkiye neden sınır ötesi harekâtlar yapıyor?” diyor. Yahu yapmayacakta ne yapacak!? Ne yapsın? Türkiye’nin haklılığı bir daha ortaya çıktı.

Türkiye devletimiz sınırlarını, vatanının korumak adına tekrar operasyonlara başlaması ihtimal dahilinde.

“Söz konusu Türkiye ve çıkarları” olunca, içerideki bir takım kısır çekişmelerin bir tarafa bırakılarak, 85 milyon insanımızın birlik ve beraberlik adına kenetlenmesi gereken bir süreci yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm terör faaliyetlerini ayırım yapmaksızın kınıyor ve kalben telin ediyorum. Hürmetle 14.11.2022

                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ MİLLİ GURURUMUZ TOGG!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 ay, 1 hafta önce / 01.11.2022 09:48:42 | Görüntüleme : 170
Dostun Yüzünü Güldüren, Düşmanın, Hasetçilerin Yüzünü Ekşiten Ve Korkutan, 21. Asrın İlk Muhteşem Yerli Ve Milli Projesi Olan TOGG Otomobilimiz, 60 Yıllık Hasretimiz, Ülkemize, Milletimize Hayırlı Ve Mübarek Olsun..

Sayın Cumhurbaşkanımız 28 Ekim 2022 Cuma günü #Türkiye Yüzyılı temalı, ülkemizin dört bir yanından gelen, salonun içi ve dışı hınca hınc dolan, heyecanlı ve samimiyetleri, destekleri gözlerinden okunan teşkilat mensuplarına, halkına, çalışma arkadaşlarına, ayrıca buna şahitlik yapmak adına yapılanları ve yapılacakları paylaşmak adına muhalif gazeteciler dahil tüm gazetecilere yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

2002-2022 arası “Nereden Nereye” başlığında, Türkiye’mizin kat ettiği muhteşem süreci, milyonlarca yatırımı, projeleri tek tek heyecanla, zevkle, bıkmadan usanmadan anlattı ve tekrar tekrar anlattı..

Tabiri caizse enkaz devralınan bir dönemden, başı dik dolaşılan, hem masada hem sahada başarıdan başarıya koşulan, terörle mücadelen tutunda, tüm sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi konularda imkanları sonuna kadar milleti için en verimli şekilde değerlendiren bir DÜNYA LİDERİ Sayın Recep Tayyip Erdoğan..

Gururluyuz. Zira milleti için, mağdur ve mazlum coğrafya için çırpınan, insanlığın vicdanı olan “Dünya beşten büyüktür” diyen bir Cumhurbaşkanımız, Liderimiz var..

Hemen ertesi gün.. Tarih 29 Ekim 2022. Tam 4 yıl önce işveren dünyasına talimatını verdiği ve Türkiye’mize yakışan “YERLİ VE MİLLİ BİR OTOMOBİL İSTİYORUM ARTIK”  talimatı, talebi hamd olsun şerefle, başımız dik bir şekilde yerine getirildi.

Hep beraber ekranlardan, kimimiz bizzat giderek bu anlara şahitlik yapmak üzere canlı bir  şekilde tarihe şahitlik yaptı..

TOGG Yani Yerli Ve Milli Aracımız, Milli Gururumuz Banttan İndi..

Davetli sayısı yaklaşık 4 binin üzerinde olan o tarihi törende diğer otomobil markalarının yöneticilerinin de olduğu gözlemlendi.  

Birileri her zamanki gibi dillerine pelesenk ettikleri, kuru ve maalesef yapıcı olmayan bir muhalif dille “Bu otomobil asla üretilemez. Hani bu otomobilin fabrikası nerede?” gibi absürt, iyi niyetli olmayan, soyut ve negatif söylemlerle sorular sordular..

Hepsi mahcup oldu. Çünkü 60 yıllık hayal bizzat fiili olarak gerçekleştirildi. Hamd olsun.

Sayın Cumhurbaşkanımız; bir otomobilin ötesinde muhteşem bir teknoloji harikası, görselliği ve emek yoğun YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİLİMİZE bizzat binerek geleceğimizin inşasında önemli bir rol oynadı. Allah razı olsun. Emeği geçenlere kalben teşekkür ediyoruz.

An itibariyle 1300 kişiye istihdam, yakında 4000 küsur bir seviyeye ve hatta dolaylı /dolaysız bu sayının çok üstünde katkı sunacağı aşikardır.

Milli Gururumuz TOGG fabrikasının açıldığı gibi,  yakında BATARYA fabrikasının da açılacağı müjdesi verildi. Hem de 81 ilimizde 1500 noktaya kurulacak şarj istasyonları vesilesiyle.. 

Yarım saatte bataryalar % 80 seviyesine gelecek şekilde..

Özetle; artık dünyada BİZDE VARIZ DİYEN BİR TÜRKİYE VAR.. Silah teknolojisi, fabrikaları savunma sanayii yanı sıra, Yerli /Milli aracımız ve yedek parça üretimi ile TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ VE MÜREFFEH BİR TÜRKİYE’MİZ VAR.

21. ASRA DAMGASINI VURAN VE VURMAYA DEVAM EDECEK #TÜRKİYE YÜZYILI ifadesinin içini dolduracak LİDERİMİZ ve Kıymetli Ekibi Var.

Keşke muhalif kanadın siyasi temsilcileri, destekçileri de “Siyaset üstü bir refleksle, yaklaşımla “Çok Güzel bir otomobil olmuş, Gurur duyduk” diyebilseler..

Son sözüm şudur ki; TOGG Aracımızla iftihar ettim. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen kim varsa astından üstüne, destekçisine kadar teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. #hedef2023 ve nice başarılar..                                           31.10.2022

                                                                                                                          CENGİZ YILDIZTÜRKİYE YÜZYILI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 ay, 6 gün önce / 05.10.2022 09:16:03 | Görüntüleme : 253

Başlıktan anlaşılacağı üzere, ümidimiz ve beklentimiz, hiç şüphesiz Bağımsız ve Güçlü bir Müreffeh Bir TÜRKİYE olma yolunda, asra damga vurmak…

Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde, hedefler çok yüksek, çok anlamlı ve hakikaten içerik ve zengin vizyona sahipler..

#2023, #2053, #2071 göğsümüzü kabartan, milli ve ancak birlik beraberlik ruhu içerisinde, akılla, istişare ile, ehil liyakatli kadrolarla, mefkuresi, misyonu samimi olanlarla gerçekleştirilebilecek menzillerdir..

#2023 hedefine az kaldı. Herkes, iktidarı ile muhalefeti ile heyecanla, bir kazaya bir anormal duruma duçar olmadan, milletin iradesine dayanarak varmayı düşündüğü bir kritik yıl..

Maalesef yitirdiğimiz, içerisini tam anlamıyla dolduramadığımız koca geçen bir yüzyıl..

Milletin inancıyla, kılığı, kıyafeti ile uğraşmaktan, yıkıcı menfi bir muhalefet anlayışından kaynaklı, üretime, yatırıma, büyümeye, istihdama, geleceğimizi inşa etmeye fırsat verilmeden heder edilen koca bir asır..

Başbakanların, bakanların, yiğit vatan evlatlarının kısır kavgalar, anlamsız didişmeler, düzen politikaları uğruna katledildiği bir yüzyıl..

Son 20 yılda heder edilen, enerjisi tüketilen, hak etmediği muamelelere, yönetimlere mahkum bırakılan bu aziz milletin, temel hak ve özgürlüklerden tutunda, her konuda içten ve dıştan tüm engellemelere rağmen, yeniden ayağa kalkmaya çalıştığı bir mücadele süreci..

Peki, yetti mi? Hayır maalesef yetmedi! Yapacak daha çok iş var.. Müspet ve halkın lehine yapılacak, hizmet edilecek epey yolumuz, hayallerimiz, projelerimiz var..

Artık önümüzde, bu geçen Yüzyıl içerisindeki kaybı telafi edecek ve millete yaslanarak, sandıklardan milletin feraset ve basireti ile tecelli edecek bir seçim dönemi, asrın yılı var.. Yine Millet ve Milletin Adamı ve adamlarının kazanacağı ve kazanması gereken bir kritik yıl..

Sonrasında tabi ki hiç şüphesiz İstanbul’un Fethini sembolize eden 2053, akabinde 2071 Büyük Cihan Devleti olma yolundaki hedefler..

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la hakikaten bir ayağa kalkma, kendimize gelme, özümüze dönme, ceddimize yakışır bir millet olmanın emarelerini gördük ve görmeye de devam ediyoruz.  

Hatırlanacağı üzere Merhum Turgut Özal bir zamanlar “21. Asır Türk Asrı olacak” demişti. Birileri bunu hayal ve gerçekleşmesi mümkün değil diyordu. Ama an itibariyle asker savunmanın zirve yaptığı, iha, siha, tank, helikopter, uçak, silah imali vb.. ile, teröre, terör destekçilerine, dünyaya biz Büyük bir Devletiz, Biz Büyük Türkiye’yiz diyerek varlığımızı hissettirdik.

İslam ahlakıyla ahlaklanmış, milli şuurla derinleşmiş, her bakımdan sağlam, gaye ve dava sahibi çelik iradeli nesillerin yetiştirilmesiyle, şüphesiz 21.Yüzyıl Türk Yüzyılı olacaktır biiznillah..

İnancımız gereği “İnanıyorsanız üstünsünüz, zafer mutlaka inananlarındır” düsturunu unutmadan, hep birlikte “Büyük ve Müreffeh Tam Bağımsız Türkiye” hayalini mutlaka ama mutlaka gerçekleştireceğiz.  Hürmetle                                                                               04.10.2022

                                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ

 TERÖRÜN HEDEFİ 2023 SEÇİMLERİ Mİ?

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 ay, 1 hafta önce / 29.09.2022 13:44:55 | Görüntüleme : 237
Evvela yazıma başlarken ifade edeyim “Asla başaramayacaklar!”.

Birileri seçim sürecini sabote etmeye çalışıyor. Yurt dışında olan bir takım art niyetli menfi şer odakları, yurt içi hainler tarafından desteklenerek, yetiştirdikleri teröristleri ülkemize sızdırarak, bir kaos ortamı oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Yakın zamanda komşu illerimizden Mersin’de, kahraman güvenlik mensuplarından bir polisimizin şehit edildiğini hep beraber gözyaşlarıyla, olayın faillerini şiddetle telin ederek izledik, takip ettik.

Türkiye’mizin bölgesel güç haline gelmesi, 2023 seçimlerine giderken, toplumda bir korku, bir endişe ortamı oluşturmak adına planlı, programlı saldırıları, birileri başlatma kararı vermiş anlaşılan.

Geçmişte bu ve benzer birçok kargaşa ortamı oluşturmaya çalışan, şer odaklarını bu devlet yakından biliyor. Devletin, bu hain tezgahların % 99’unu bertaraf ettiğini, engellediğini, hadlerinden geldiğini bilmenizi isterim.

Başaramayacaklar, çünkü artık millet eski millet değil, her şeyin farkında, oynanan ve yapılmak istenenin farkında olan bir ferasetli, basiretli aziz milletimiz var..

Başaramayacaklar, çünkü devlet o eski devlet değil, akıllı, istihbarat ağı güçlü, terör planlarını, yapılmak istenen, kurgulanan hain hesapları anında bozuyor ve başlarına çöküyor, etkisiz hale getiriyor çok şükür…

Polis evine düzenlenen ve bir polis kardeşimizin şehit olduğu, yaralanan gazi polislerimizin olduğu menfur olayda, saldırının failinin terör örgütü üyeliği olduğu, cezaevinde yattığı ve özel olarak yetiştirilen hain teröristlerden olduğunu öğreniyoruz.

Peki bu kadar olaya, olaylara karışan bombacı hain teröristlerin hamiliğini, bu milletin gazi meclisinde yer alan ve onları 2013 tarihinde kamuoyuna açıklanan “Cumhuriyet Halk Partisi Tutuklu Gazeteciler Raporu Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi” başlıklı raporunda mağdur gazeteciler olarak tanıtıldığı bir akla ziyan yaklaşımlar..

Hülasa, bu memleketin bir vatandaşı, evladı olarak; Teröre yardım ve yataklık eden, o şer odaklarını bir şekilde besleyen ve koruyan, destek veren kimler varsa, “Terörün Siyasi ayağı asla olamaz” ilkesince, Anayasa Mahkemesinde devam eden dosyanın bir an önce millet adına görüşülmesi ve gereğinin yapılması en büyük talebimizdir.

Birileri hain terör saldırısında, Devlete saldıracağına, birazda teröristlere bir çift laf etmesi gerekmez mi?

Rabbim, birliğimize beraberliğimize, devletimize, samimi devlet büyüklerimize, milletimize zeval vermesin. Hürmetle.. 29.09.2022

                                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ2022-2023 YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ve GENÇLİĞİMİZ..

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 ay, 3 hafta önce / 13.09.2022 14:22:16 | Görüntüleme : 347
Yeni Eğitim ve öğretim yılımız hayırlı olsun.
19 Milyon Küsur gencimiz ders başı yaptı. Geleceğimizi inşa edecek evlatlarımız, hakikaten çok büyük bir önem arz etmektedir.

 

Her yönden mücehhez, maddi ve manevi her tür ilimle donatılmış, teknojide zirve yapmış ve yapacak, Teknofest gençliğimiz, hayırlı nesillerimizin yetiştirilmesine vesile olacak süreç başladı..

Kendi ayakları üzerinde duran, özünden asla kopmadan, tarihini unutmayan, sövmeyen, ecdadını tahkir etmeyen, rahmet ve minnetle anan bir gençlik istiyoruz..

Bu gençlikte var çok şükür..

Denize döktüğümüz Yunan zalimlerinin ismini bile anmaktan çekinen siyasetçiler var aramızda.. Ne diyelim. Allah ıslah etsin.

Aziz milletimiz her şeyi olanca şeffaflığı ile görüyor ve gerektiği şekilde tepkisini veriyor..

Biz genç nüfusu oldukça yüksek olan ve bu konuda da zengin bir milletiz.

Bu zenginliği iyi değerlendirilerek geleceğimizi; sistemini oturtmuş, nitelikli, genç ve dinamik bir toplum yapısı ile, istikrarlı ve kaliteden ödün vermeyen bir eğitimle devam ettirmemiz şarttır.

Mevcut hükümet 2002 den bu yana her yıl en büyük bütçeyi Milli Eğitime ayırdı. Bunu bir bütçe uzmanı olarak takip eden ve takdir edenlerdenim.

Okul laboratuvarları üçe katlanmış, okul kitaplarının ücretsiz dağıtımı, okulların kaliteli ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve artırılması, spor salonlarının % 500 artması vb… maddi yatırımlar..

Ele alınması gereken diğer bir konu Mesleki Eğitim. Bu konuya da el atıldı.. Mesleki ve teknik anlamdaki okulların sayısı artırıldı.. Fakat henüz yeterli seviyede değil.. Bunların dikkatle takip edilip, ara elemanlara, nitelikli vasıflı çalışanlara kadrolara ihtiyacımız her zamankinden çok daha fazla olduğu bilinen bir gerçek..

Yani Mesleki ve teknik eğitimde Orta öğretimdeki evlatlarımızın üçte ikisini yani % 65’ini mutlaka alana yani mesleki eğitime kanalize etmemiz elzemdir.

Bir ülkenin hızlı ve kaliteli bir şekilde kalkınması tüm unsurların, aktörlerin bir araya getirilmesi ile olur.

Yani Üniversitesi, sanayisi, Milli Eğitimi, odaları, dernekleri, sivil inisiyatif vb.. bir araya gelip Söz konusu “TÜRKİYE” olunca her şey teferruattır denmesi kadar, insanın içini ısıtan olmaz diye düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli şuuru aşılamak adına söylediği şu muhteşem sözlerle yazımı bitirmek istiyorum:

“Tüm çabalarımızın gayesi ülkemizi kalkındıracak dünyada söz sahibi olacak, donanımlı, okuyan, araştıran, katma değer üreten, başarılı, ahlaklı ve erdemli gençler yetiştirmektir. Zihni ve kalbi boş avare bir gençlik değil ilim, fikir ve erdem sahibi bir gençlik istiyoruz. Geleceğimizi kendi devletine kinle, nefretle, öfkeyle bakan değil tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Tarihinden gurur duyan, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yanan gençlere emanet etmek istiyoruz. Bunun adı TEKNOFEST kuşağıdır.  Hürmetle,           13.09.2022

                                                                                                                              Cengiz YILDIZ

 

 

 

 

 ADLİ YIL AÇILIŞI VESİLESİYLE HUKUKA, ADALETE İLİŞKİN..

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 3 ay, 6 gün önce / 06.09.2022 14:02:40 | Görüntüleme : 273

Eylül ayının ilk günü, her yıl rutin olarak kutlanılan, açılışı yapılan adalete yönelik heyecanlı konuşmalar yapılan 1 Eylül 2022 -2023 adli yılı açılışını dinledik, izledik, notlarımızı aldık. Ülkemize, milletimize, insanlığa, adalete hayırlar getirmesini dileyerek yazıma başlamak istiyorum.

 

 Evet, bizim yapmamız gereken haklar, yani hukuk ve adalet hususunda şimdiye kadar yapılan doğru ve isabetli kararlar ile varsa yanlış ve eksik olan kararların tefekkür edilmesidir. Ki hakikaten son 20 yılda bu konuda oldukça hızlı ve netice alıcı birçok mevzuat düzenlemeleri yapıldı. Emeği geçenlere müteşekkiriz.  

            Yargı demek, muhakeme demek ve muhakeme neticesinde bir karara varmak demektir. 

 Geçen bir yazıda okumuştum ve hoşuma da gitti, alakamı celp etti.  “Adalet; vicdanlarda kabul gören karardır.” diyordu.  Aynen katılıyorum.

Genel itibariyle hem somut bilgi ve belgelere, hem de vicdana dayanarak bir görüş ve kanaat serd edildiği zaman, şüpheli de Müşteki de sanıkta,  failde, mağdur da hülasa tüm taraflar vicdanen, aklen çıkan karara her daim saygı gösterir ve göstermesi gerekmektedir.

Bir Devleti Büyük devlet yapan sadece maddi kalkınması, fethettiği topraklar, elde ettiği büyük zenginlikler vs. değildir. 

Bir Devleti Büyük devlet yapan;  haklara sahip çıkması, haklının yanında durması adaletin hayatın her noktasında hükümran olmasına yönelik samimiyetle yaptığı çalışmalardır.  

            Ben her zaman adalet hususunda,  gittiğim sohbetlerde, hasbihallerimde örnek gösterdiğim milletine hizmeti, Hakka hizmet olarak gören devletler vardır. Büyük Selçukluları, Büyük Osmanlı Devletini, İmparatorluğunu… Zira Osmanlı İmparatorluğu  615 küsür Yıllık uzun bir ömür sürdü. Sadece oklarla, kılıçlarla, toplarla bir toprak elde etmedi, kuru bir cihangirlik sevdası yapmadı.. 

O Ceddimiz ki;  Osmanlı İmparatorluğu devleti Aliyye; imanın, Adaletin, mimarinin, bilimin, edebiyatın, şiirin, sanatın yanı sıra  verdiği isabetli ve hakkaniyetli kararlarla hep gönüllerde karşılık gördü. Baş tacı edildi. Her dinden, görüşten insanlara saygı duydu. Halen de yüzyıllar geçse de ceddimiz anıldığı zaman rahmet ve minnetle anılırlar ve anılmaya devam ediliyorlar. Allah onlardan razı olsun.

Hz. Ömer ki; O hem bir devlet başkanı hem de bir halife idi. Ne demişti? “ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR”. Bir devletin, vatanın güçlü, müreffeh ve mutlu olması, karar vericilerin verecekleri isabetli, doğru, takdire şayan hükümlerine bağlıdır. 

Yanlış kararlar nasıl ki unutulmadığı gibi, doğru, isabetli, vicdanlarda kalplerde karşılık bulan hakkaniyetle yerinde verilen kararlarda, hükümlerde her daim gelecek nesillere aktarılacaktır. 

Bizi yaratan Rabbim Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “

Şüphesiz ki Allah adaletli davranmayı, iyilik yapmayı ve akrabayı görüp gözetmeyi emreder. Her türlü hayâsızlığı, kötülüğü ve azgınlığı yasaklar. Düşünüp ders almanız için size böyle öğüt verir.

 

            Öyleyse tarttıklarınızı adâletle dosdoğru tartın ve hiçbir zaman ölçüyü eksik tutmayın!

            Ülkemizin, necip milletimizin fitne ve fesadın kol gezdiği, yedi düvel değil yetmiş düvel tarafından içeriden ve dışarıdan kuşatıldığı bir sürece yaşıyoruz. 

            Bu zaman diliminde her daim istiklal ve istikbal mücadelesinde Adaletten, haklının yanında durmaktan asla çekinmeyen, ehil, liyakatli, dürüst, samimi emanete ihanet etmeyecek insanlardan müteşekkil, Vatan sevgisinin imandan geldiği şuuruyla hareket edenlerden oluşanlarla yol yürümeyi cümlemize nasip eylesin. 

Tekraren “Hukuk” satırlara sığmayacak kadar kapsamlı bir ifadedir. Hürmetle 05.09.2022

                                                                                                          CENGİZ YILDIZ

 TÜRKİYE’MİZİN EKONOMİSİ HER ŞEYE RAĞMEN BÜYÜYOR..

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 3 ay, 2 hafta önce / 30.08.2022 13:06:35 | Görüntüleme : 297
Birilerinin bu tespitimden, teşhisimden rahatsızlık duyduğunu, “Sahalar öyle değil, öldük, açız aç!” diyenleri duyduğum gibi, “Evet, sahalarda bir takım sıkıntılar var, hayat pahalılığı canımızı acıtıyor, fakat ekonominin kaptanı elinden geleni yapıp, küresel anlamdaki bu elde olmayan sıkıntıları gidermek için ellerinden geleni yapıyorlar” diyenleri de duyuyor ve hissedebiliyorum.

                Bu tespitin hemen akabinde izninizle;  Türkiye’mizin ekonomisinin nasıl büyüdüğünü ve hak ettiği Bağımsız Türkiye olma yolundaki hedeflerine nasıl hızla yaklaştığını anlatmaya çalışayım.

                Bir ülkenin ekonomik gelişmişliği, seviyesi sadece Enflasyonla, faiz seviyesiyle, borç durumuyla ya da siyasi gücüyle mi anlaşılır? Elbette bunların,  bir ülkenin gelişmesinde mutlaka olmazsa olmaz katkıları olan hisseleri var..

                Benim anlatmak isteğim, bunların yanı sıra bir ülkenin ekonomik göstergelerinin en büyük kısmının BÜYÜME parametresinde olduğudur. Peki, BÜYÜME neye dayanır?

                BÜYÜME, hiç tereddütsüz ÜRETİME dayanır. Peki, ÜRETİM neye dayanır?

                ÜRETİMDE Arz – Talep ilişkisinde TALEBE dayanır.

                Dikkat ederseniz teknik tanımlar gibi sıkıcı olsa da, vatandaş diliyle günümüz ekonomisine ilişkin bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. O da şu;

                Sadece İHRACAT odaklı yani Dış taleplerin olması halinde DÖVİZ KURLARIMIZ yüksek kalacaktır. İç taleplerimizin artması halinde ENFLASYON, FİYAT ARTIŞLARI olacaktır. Bunları dengede tutup, az sonra ilaç gibi olumlu iyileştirici, tedavi edici etkilerini göreceğimiz sonuçlarını alacağımız bir süreci yaşıyoruz.

                Yapılacak stratejileri Sayın Cumhurbaşkanımız ve aklı başında olan herkes şimdiye kadar dillendirmiş ve dillendirmeye devam etmektedir.

                YATIRIM, ÜRETİM, İHRACAT, İSTİHDAM, BÜYÜME…

                Peki, büyümede hangi sektör çok kıymetlidir. Tüm sektörler kıymetlidir. Katma değer sağlayan her sektör baş tacıdır. Fakat naçizane, bir iktisatçı olarak görüş ve kanaatim SANAYİ YANİ imalat sektörü çok kıymetlidir.

                Ağustos 2022 itibariyle tahminen SANAYİ ÜRETİMİNDE BÜYÜMENİN yaklaşık % 8 leri bulması beklenmektedir. Hâlbuki tüm dünyada ABD, ÇİN vb. ülkelerde ekonomide daralmalar yaşanmaktadır.

                Birileri ısrarla “FAİZLERİ ARTIRIN BU ŞEKİLDE ENFLASYONLA, HAYAT PAHALILIĞI İLE BAŞ EDEBİLİRSİNİZ” gibi tezlerle milletin kafasını karıştırıyorlarsa da siz, siz olun bunlara fazla prim vermeyin.

                Bu konuda ünlü bir ekonomist hocanın ifadesiyle “ Faizi artırmak problemleri çözmediği gibi, bilakis daha da kangren hale getirir” diyor. Devamla; ARZ Sıkışıklığı varsa FAİZİ artırmak YATIRIMLARIN yapılmasının önüne engel olacaktır. Diyor.

                #TÜRKİYEMİZ bir kriz yaşamıyor. Ekonomisi büyüyen bir ülke görüyorum. Şirketlerin karlarında 4-5 e katlanan ve Avrupa ülkelerinde sınıf atlayan bir TÜRKİYE..

                Birçok yabancı yatırımca ülkemizden hisse alıp gittiler. Borsa İstanbul zirveleri oynuyor.

                Başta İŞ DÜNYASI olmak üzere aziz halkımız mevcut hükümetin, dümenin başında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu YATIRIM, ÜRETİM, İHRACAT, İSTİHDAM VE BÜYÜMENİN olduğu bir EKONOMİK MODELE güveniyor.

                Yüzbinlerce katkıda bulunulan vatandaşa yakın zamanda temel kullanım ürünleri olan ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ da mahcuz olan yani hacze bir şekilde düşen toplam 30 MİLYAR TL lık BORCUN silineceği müjdesi geldi .. Hayırlı olsun..

                Sabırla, akılla, samimiyetle, işi bilen ehil, liyakatli çalışkan kadrolarla, her sıkıntının üstesinden beraberce geleceğiz inşallah..  Hürmetle             30.08.2022

                                                                                                              Cengiz YILDIZ                                                                                                                                                                  Bağımsız Denetçi/Mali Müşavir#AK PARTİ #BİR OLDUK 21 OLDUK

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 4 ay, 21 saat önce / 15.08.2022 15:52:02 | Görüntüleme : 328

#AK PARTİ #BİR OLDUK 21 OLDUK

Tarih 14 Ağustos 2001. Ak Parti’nin kuruluş yılı. Kurucusu Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN.

Dün yani 14 Ağustos 2022 Pazar günü Ak Parti’nin 21.nci kuruluş yıl dönümü, Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile coşkuyla kutlandı

 

Nasıl başlanmıştı kuruluş yılında, yani hangi slogan ile başlanmıştı? Söyleyeyim “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. Hakikaten olmadı.. Gereğini yaptı  ve  girmiş olduğu her seçimi kazanan, çıtayı hep yukarılara taşıyan bir lider ve ekibi..

Akabinde, 21 yıllık süreç başlamış, milletin temel hak ve özgürlüklerinden tutunda, yollar medeniyettir gereği, duble yollar, tüneller, Marmaraylar, köprüler, şehir hastaneleri,  askeri savunma sanayisindeki müthiş ilerlemeler, sosyal yardımlar, fakiri fukarayı asla unutmadan değer vermeler, ötekileştirici bir dil kullanmadan herkesi kucaklayan bir anlayış ile milletin partisi olma yolundaki mücadeleler, dış politikadaki tarih yazan diplomatik zaferler, iç ve dış terör odaklarına yönelik tavizsiz duruşların süreci..

 Dün imkan dahilinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve davetlilerin programında verilen, verilmesi düşünülen, aynı zamanda 21 yıllık milletin hizmetinde olan bir sürecin bir özetini sizlerle paylaşmak isterim.

“Bir Olduk 21 Olduk” temalı hazırlanan programda; 21 yıllık iktidardaki icraatların kısa bir filmi gösterildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan:

14 Ağustos 2001’de hangi heyecanla başlandı ise, aynı heyecanın yüreklerde taşındığını, gönülleri fethetmek, kalpleri kazanmak için aynı kararlılıkla yüründüğünü, Türkiye’ye hizmet etme davasından asla geri adım atılmadığı ve atılmayacağını,

Sayın TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, İçişleri Başkanı Süleyman Soylu gibi siyasi duayenlerin ortak demeci : “Artık Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı, millete hizmet siyasetiyle, yerli ve milli atılımıyla, ülkeye çağ atlatan icraatlarıyla destanlar yazan, birlik ve beraberlik içinde reformcu, kalkınmacı, kuşatıcı ve Tüm Türkiye’nin Partisi Ak Parti’nin 21. Kuruluş Yıldönümünü kutlayarak, nice Ak Partili yıllara” diyerek günün anlam ve önemine vurgu yaptılar.

Rabbim birlik ve beraberliğimize zeval vermesin. Geçtiğimiz süreçlerde, bir çok cephede samimiyetle mücadele eden ve genel itibariyle imkanlar dâhilinde başarılı olan, tabiri caizse enkaz devralan ve her alanda millet adına sessiz devrimler gerçekleştiren ve Türkiye’mizi güçlü, müreffeh ve bölgesel bir güç haline getiren bir iktidardan, liderden bahsediyoruz.

Vatandaş bazı konularda öz eleştiri yaptığı gibi, çözümü de yine Ak Parti Kurucu Başkanı olan ve Genel Başkanlığını ifa eden Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da ve Partisinde görüyor.. Vesselam. Hürmetle..

                                                                                              CENGİZ YILDIZSİYONİST İSRAİL ZULMÜ!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 4 ay, 6 gün önce / 10.08.2022 08:53:32 | Görüntüleme : 347
Maalesef İsrail, her zamanki genişleme ve işgalci zihniyeti ile insanlığa zulmetmeye aralıksız devam ediyor. Rabbim şerlerinden muhafaza eylesin..

 

Yakın zamanda İsrail ordusu abluka altındaki Gazze şeridinin güneyindeki kente, pervasızca saldırıda bulundu ve İslami Cihat yöneticisi başta olmak üzere, genç yaşlı demeden öldürdüğünü açıklıyor ve dünya bunu seyrediyor maalesef.. İnsanlığın kıyımı, öldürülmesi, talanı, işgali seyrediliyor. Bu zulüm batılı ülkelerce alkışlanabiliyor. Bizlerin yapması gereken imkân dâhilinde, elimizle, olmadı dilimizle, yazılarımızla, sosyal medyamızla, hukuki zeminde tepkilerimizle,  O da olmadı ise kalbimizle bu haksızlığa ve katliama bir duruş sergilememiz gerekmez mi?

Maddi ve manevi mağdur ve mazlumun, haksızlığa uğrayanların yanında duranlara selam olsun!

Yine Zalim Siyonist zihniyete sahip İsrail ordusu ve yönetimi, şu birkaç günde yapmış oldukları zalimane saldırılar ile abluka altındaki Gazze’de ortalama 25'e yakın Filistinlinin katline, yüzlerce Filistinli kardeşimizin yaralanmasına sebebiyet vermişlerdir.

Her şeyden önce bir Müslüman olarak ve bir insan olarak bu tutumu şiddetle kınıyor ve telin ediyorum.  Rabbim mağdur ve mazlum coğrafyanın hamisi olsun ve bizleri de birlik ve beraberlik içerisinde dostumuzu dost düşmanımızı düşman bilecek kadar şuurlu,  basiretli, ferasetli eylesin..

İsrail Siyonist yöneticilerinin, seçime yönelik ellerini güçlendirmek adına yapmış oldukları bu tarz katliamlar, haksız girişimler, Allah'ın izniyle yanlarına kar kalmayacaktır. Mazlumun ahı hem dünyada hem öteki dünyada mutlaka ama mutlaka karşılığını bulacaktır.

Dünyaya bakıyoruz da her zamanki gibi, örneğin AB katliamı kınadığını ve herkesi itidale davet ettiklerini, Birleşmiş Milletler ise zaten zor durumda olan Gazze’deki koşulların bu şekilde daha da zor hale ve artık çekilemez duruma dönüşeceğini, Suudi Arabistan, BAE ise yine söz konusu saldırıyı kınadıklarını beyan edip duruyorlar.!

Şahsen ABD’nin, AB’nin batılı ülkelerin zihniyetini biliyoruz da, Ortadoğu İslam ülkelerinin kınama ve telin mesajlarından öte fiili bir duruş sergilemezlerse, Filistin’de bir karış toprak bırakmamak, bir tane dahi canlı bırakmamak adına, katliamlarını sürdürecek bir Zalim İsrail ve ortaklarını görmeye devam edeceğiz demektir.

Acilen bir an önce silkinip kendimize gelmemiz ve büyük bir güç haline dönüşmemiz şarttır. Aksi takdirde böl parçala yut, içerideki yumuşak karınlı, bedeni burada, aklı ve fikriyatı dışarıda, kirada olanlar yüzünden, yani gayri milli bakış açılı olanlar sebebiyle felaketler durmayacaktır.

Maddi ve manevi alınacak tedbirler bizden, zafer Allah’tan.  Bu vesile ile vatanları uğruna şehit düşen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Kalın sağlıcakla..   09.08.2022

                                                                                                                             CENGİZ YILDIZNATO LİDERLER ZİRVESİ!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 4 ay, 2 hafta önce / 28.07.2022 10:02:26 | Görüntüleme : 455
Merhabalar.. Yakın zamanda, zorlu bir diplomatik süreç yaşandı. Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, “Nereden nereye” geldiğini gösterir bir performansı gösterebilme ve sunabilme imkanını elde etti.

Peki ne yaptı Türkiye’miz?

Türkiye devleti, hem içi muhalefete, hem de milletlerarası alanda NATO Zirvesinden kazançlı çıktığını dosta düşmana kabul ettirdi. Tabi ki içerideki hiçbir şeyi beğenmeyen, istemezükçüler güruhu her zaman ki gibi mızıkçılık yapsalar da.. Türkiye hakikaten tarih yazdı desek yerinde olur..

Türkiye Zirveye gitmeden önce beklentisi ne idi? Netice de ne oldu? Sorularına cevabımız şöyle olur:

Hepimizin malumu ülkemizin yani Türkiye Cumhuriyeti’nin  İsveç ve Finlandiya’dan birkaç talebi vardı.. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

Kesinlikli teröre yataklık yapan, onları koruyan, bürolar açan, tanıtımını yapan PYD/PKK/YPG/FETÖ gibi terör örgütlerine mesafe koyun ve onların her tür faaliyetini engelleyin,

Her iki ülke yani İsveç ve Finlandiya olarak ülkemize yönelik askeri savunma alanındaki ambargoların kaldırılması,

Bunları yerine getireceklerine dair yazılı bağlayıcı bir sözleşmeye imza atmaları..

Müthiş bir diplomatik atmosferden, süreçten sonra her iki ülkede bunları kabul ettiklerine dair yazılı bir mutabakat yani anlaşmaya vardıklarına dair bildirgeyi, tüm dünyaya canlı ekranda gösterdiler ve kabul ettiler..

Türkiye olarakta an itibariyle anlaşmanın bu şekilde kabulü ve şartların yerine getirilmesi halinde NATO’ya üyeliklerinin önündeki engeli kaldırmış oldu.

Tabi muhalefet kanatları boş durmuyor, “onlar yalan söylediler, uymayacaklar, şartları yerine getirmeyecekler, sizi aldatıyorlar vs.” gibi argümanlarla Sayın Cumhurbaşkanının ve ekibinin üzerine gidiyorlar..

Bu endişe; yine mutabakatta belirtilmiş ve giderilmiş olup, şartlar ve maddeler yerine getirilmez ise üyeliklerinin önünün açılmayacağı yönünde net ifadeler var.. Ki bu konuda Türkiye dâhil diğer iki ülkenin istihbaratı, güvenlik ekipleri, adalet birimleri ile birlikte çalışarak süreci yürütecekler. İleriki günlerde tavır ona göre belirlenecek..

#Türkiye olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Tarih yazıldı desem yerinde olur.

Türkiye’nin derdinin tıkamak, engellemek vb. değil tam aksine “Terörle mücadele kapsamında NATO müttefiklerinin ortak noktada bir yerde buluşturmak” olduğunu hep beraber, hatta dünya bizimle beraber gördü.. Türkiye’nin ne kadar iyi niyetli ve sadece ülkesinin çıkarlarını, güvenliğini koruyup korumak adına refleks gösterdiğini..

Peki, bu iki ülke sözlerinde durmaz ise;

İşte o zamanda mutabakat gereği, sözleşme metnine sadık kalmadıkları ve şartları yerine getirmedikleri için, bizlerde yani Türkiye olarakta bunu Parlamentomuza göndermeyerek üyelik süreçlerini engellemiş oluruz.

Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin, birlik ve beraberliğimizi muhafaza eylesin. Hürmetle…    28.07.2022  

Bağımsız Denetçi/Mali Müşavir Cengiz YILDIZ