......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 272914

Yuvam Dekor Antakya Gençlik'te yüzler gülüyor

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 3 hafta önce / 21.10.2014 10:46:08 | Görüntüleme : 3487
Hatay ilinin en eski ve köklü spor kulüplerinden olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, geçen hafta start alan lige iyi sonuçlarla başladı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in Hatay 1.Amatör Küme A Grubunda yer alan amatör takımı, İskenderun deplasmanında Sakaryaspor'u Ömer Fansa, Şerif Dilmeç (5), Ünal Andız'ın golleriyle 7-0 yenmesinin ardından genç takımlarda abilerinin başarısını aratmadı.

            Cumartesi günü Altınözü ilçe sahasında oynanan maçta Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 takımı, rakibi Altınözü Belediyespor'u 13-0 yenerek deplasmandan farklı galibiyetle döndü.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-17 takımı da Pazar günü Antakya Nazım Koka sahasında oynanan maçta Yeniçağ Gençlik ve Spor Kulübünü Ahmet Can ve Mehmet'in golleriyle 2-1 yenerek yeni sezona 3 puanla başlamanın sevincini yaşadı.

            Üç takımında lige galibiyetle girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yuvam Dekor Antakya Gençlik Basın Sözcüsü Hasan Seid Okay, amaçlarının saha başarısı yanında gençlere sahip çıkarak spor ahlakı içinde güzel bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti. Okay, Yuvam Dekor Antakya Gençlik yönetim kurulu adına bu başarıyı sağlayan antrenörler Ahmet Hayri Yılmaz ve MustafaYılmaz'a ayrıca tüm sporcuları tebrik etti.

(Haber: Hüseyin Okay)YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK'TEN SÜPER BAŞLANGIÇ

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 3 hafta önce / 17.10.2014 10:29:31 | Görüntüleme : 3223
Hatay 1. Amatör Kümede yeni sezon maçları 15 Ekim Çarşamba günü başlarken ligin ilk maçında Yuvam Dekor Antakya Genç-lik ve Spor Kulübü, İskenderun dış saha-sında oynanan maç-ta rakibi Sakarya-spor'u deplasmanda 7-0 yenerek önemli bir galibiyet elde etti.

            Başkanvekili Ahmet Davut ve yö-netici Yusuf Sayar'ın başında bulunduğu Yuvam Dekor Antak-ya Gençlik kafilesi, İskenderun girişinde talihsiz bir kaza yaptı. Bu kazada hasar gören araçların dışında kimseye bir şey olmaması teselli kaynağı oldu.

ANTAKYA BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik yö-netimi, bu arada araç tahsis eden Antakya Belediye Başkanı İsmail kimyeci'ye ve bu konuda ilgilerini esirgemeyen Başkan Yardımcısı Mustafa Karakaplan'a teşek-kür ederek amatör spora destek verme-lerinin kendilerine şevk verdiğini açık-ladı.

LİGE İYİ BİR BAŞLANGIÇ

            Maça son anda yetişen Yuvam Dekor Antakya Gençlik maça iyi başlayarak kaptan Ömer Fansa ile gol perdesini açtı. Bu golün moraliyle saha-da daha iyi oynayan Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, Şerif Dilmeç (5 gol) ve Ünal Andız'ın golleriyle farkı arttıra-rak sahadan 7-0 ga-lip ayrıldı. Uzun yıl-lardır Antakya Genç-lik'te görev yapan antrenör Ahmet Hayri Yılmaz'da Bu farklı galibiyetin mimarı oldu.

YILDIRIM ALPAY'DAN CENTİLMENLİK

            Bu arada dostça geçen maç sonunda İskenderun Sakaryaspor Kulübü Başkanı Yıldırım Alpay, örnek bir centilmenlik sergiledi. Sahadan galip ayrılan konuk takım yönetici, antrenör ve futbolcuları tebrik eden Yıldırım Alpay, Yuvam Dekor Antakya Gençllik kafilesini yemekte ağırladı.

            Kulüp adına bir açıklama yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik 2.Başkanı ve ana sponsor firmanın sahibi Bedi Yıldız, Sakaryaspor Kulübü Başkanı Yıldırım Alpay'a örnek konukseverliği ve centilmenliğinden ötürü teşekkür etti. Yıldırım Alpay'ın tüm takımlara örnek olması temennisinde bulunan Yıldız, rövanş maçında Sakaryaspor'u Antakya'da konuk etmekten mutlu olacaklarını ifade etti.

(Haber: Hüseyin Okay)BALIKÇI: YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK DOSTLUK VE CENTİLMENLİĞİ ÖNEMSİYOR

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 3 hafta önce / 16.10.2014 10:38:35 | Görüntüleme : 3453
Hatay 1.Amatör Küme takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençlik ve Spor Kulübü, yeni sezon öncesi toplanarak Hatay iline ve Türk futboluna hizmeti arttırma kararı aldı.

            Kulüp binasında yapılan yönetim kurulu toplantısına Başkan Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, 2.Başkan Bedi Yıldız, Başkan Yardımcıları Halit Balıkçı, Durmuş Yıkar, İbrahim Hakkı Ergin, Basın Sözcüleri Hasan Seid Okay, Yusuf Sayar, Muhasip Aykut Doğru, Tesisler Sorumlusu Teysir Karaf katıldı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkan Yardımcısı Halit Balıkçı, yeni sezon öncesi dostluk ve centilmenliğin önemine vurgu yaparak şu açıklamada bulundu:

            “Spor ahlakı içinde sağlıklı nesillerin yetişmesi amacıyla Yuvam Dekor Antakya Gençlik ve Spor Kulübü yönetim kurulu olarak memleket sporuna ve gençlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

            Amatör takımlarda gönüllü yöneticilik yapanlar toplum adına önemli bir görevi üstlenmiştir. Çünkü her spor kulübü, bünyesinde barındırdığı gençleri spora yönelterek kötü alışkanlıklardan koruma, sağlıklı bir nesil yetiştirme açısından önemli bir toplumsal görev üstlenmiştir.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik olarak bu sezon farklı yaş gruplarında 7 takımımdaki toplamda 150 futbolcumuzla amatör spora katkı sağlamaktayız.

            Toplum ve gençlerimiz adına yaptığımız bu görevde, başta Hatay Valiliği, Belediyeler,  GSİM olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların desteği olursa bu alandaki hizmetimiz o derece güçlü olur kanaatindeyiz.

            Yeni başlayan Hatay 1.Amatör Küme ve diğer yaş gruplarında ki liglerin Hatay iline ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Sahada maç sonuçlarından ziyade dostluk ve centilmenliğin önemli olduğu bir sezon geçirmemiz temennisiyle yeni futbol sezonunda tüm takımlara, hakemlere, gözlemcilere ve ilgili spor kurumlarına başarılar diliyorum” dedi.

(Haber: Hasan Ali Temizyürek)YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK'TEN BAYIR'A PLAKET

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / 13.10.2014 11:03:29 | Görüntüleme : 2804
Hatay 1.Amatör Küme takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençlik ve Spor Kulübü tarafından takıma spor malzemesi desteğinde bulunan Bayeks Agro firması sahibi Cengiz Bayır'a teşekkür plaketi verildi.

            Antakya Nazım Koka sahasında düzenlenen malzeme dağıtımı ve plaket töreninde Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, 2.Başkan Bedi Yıldız, yöneticiler Necat Özkan, Hasan Seid Okay, Aykut Doğru, takım antrenörleri Ahmet Hayri Yılmaz, Mustafa Yılmaz, amatör takım ve genç takım futbolcuları hazır bulundu.

            Başkan Sadullah Ergin yaptığı konuşmada hayırsever işadamı Cengiz Bayır'ın Yuvam Dekor Antakya Gençlik'e 100'er adet eşofman, yağmurluk, antrenman forması, şort ve tozluk gibi spor malzemesi desteğinde bulunduğunu belirterek bu yardımın diğer işadamlarına örnek teşkil etmesini temenni etti.

            Antakya Gençlik bünyesinde yüzlerce gencin spor yapma imkanı bulduğuna dikkat çeken Ergin, Bayeks Agro firması sahibi Cengiz Bayır'a yönetim ve tüm sporcular adına şükranlarını sundu.

            Konuşmaların ardından takım adına Başkanvekili Ahmet Davut ve 2.Başkan Bedi Yıldız, teşekkür plaketini Cengiz Bayır'a takdim ettiler.

            Yeni spor malzemelerini giyen futbolcular, bunun morali ve mutluluğu içinde antrenörler Ahmet Hayri Yılmaz ve Mustafa Yılmaz idaresinde antrenmanlarını yaptılar.

(Haber: Sadullah Ergin)Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur kurası çekildi

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / 01.10.2014 10:33:26 | Görüntüleme : 2213
MERSİN İDMAN YURDU-HATAYSPO
KIRIKHANSPOR-ESKİŞEHİRSPORR

            Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekimi; Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda çekildi. Kura çekimi TFF Yönetim Kurulu İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar'ın yanı sıra, TFF Yöneyim Kurulu Üyesi Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı ve 54 kulübün temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

            Kura çekimi sonunda Hatayspor, Süper Lig ekibi Mersin İdman Yurdu ile deplasmanda karşılaşırken, diğer temsilcimiz Kırıkhanspor kendi sahasında yine Süper Lig ekiplerinden Eskişehirspor'u konuk edecek.

(Haber: A. Vahit Güraslan)BŞB ERKEK VOLEYBOL TAKIMI İDDİALI HAZIRLANIYOR

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / 29.09.2014 10:27:36 | Görüntüleme : 2454
Türkiye Voleybol Erkekler 2.ligde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor erkek voleybol takımı, Antakya Spor Salonunda Adana Beyzaspor ile bir hazırlık karşılaşması yaptı. Hazırlık karşılaşmasını kulüp başkanı Serdar Güven izledi.

            İki hafta önce sezon açılışını yapan Hatay Büyükşehir Belediyespor erkek voleybol takımı bu sezon Play-Off’lar için iddialı bir takım oluşturdu.

            Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol takımı, Adana Beyzaspor'a 3-1 mağlup oldu.

            Takım Antrenörü Ahmet Çoban yaptığı açıklamada “Bu hazırlık maçları eksikliklerimizi görmemiz adına bize fayda sağlıyor. Bu sezon iddialı bir takım kurduk, hedefimiz en azından play-off’lara kalmak.” dedi. (Haber Merkezi)Erzin Belediyespor-Gaziantepspor

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / 24.09.2014 10:22:25 | Görüntüleme : 2814
Türkiye Kupası 2. Tur maçında Erzin Belediyespor Süper ligin güçlü ekiplerinden Gaziantepspor'u konuk edecek. Gaziantepspor maçının hazırlıklarını yaptığı antrenmanlarla tamamlayan Erzin Belediyesporlu futbolcular, rakibini beklemeye başladı.

            İlk turda rakibini eleyen Erzin Belediyespor, ikinci turda zorlu rakibini elemeye çalışacak. Yarın Reyhanlı Tayfur Sökmen Stadyumunda oynanacak olan Erzin Belediyespor-Gaziantepspor maçını Hakan Akmısır yönetirken, Sebahattin Ayvazoğlu ve Uğur Erdoğan yardımcı hakem olarak grev alacak. Maçın dördüncü hakemi ise Sezgin Çınar olacak.

            Erzin Belediyespor-Gaziantepspor maçı yarın saat: 14.30'da başlayacak.

(Haber Merkezi)Hatay BŞB`nin ilk rakibi Canik Belediyesi

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 2 ay önce / 21.8.2014 10:38:41 | Görüntüleme : 2691


Türkiye Kadınlar Birinci Basketbol Ligi 2014-2015 sezonu Kura Çekimi Abdi İpekçi Spor Salonu`nda gerçekleştirildi.

İlimizi TKBL`de temsil eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligin ilk maçında deplasmanda Canik Belediyesi ile karşılaşacak. Kadınlar Türkiye Kupası`nda ise C Grubu-Gemlik grubuna düştü.

Abdi İpekçi Spor Salonu`nda yapılan ve TBF TV`den de naklen yayınlanan kura çekimine, TBF Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TBF Eğitim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Uzun, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF yetkilileri ve TKBL`de mücadele eden takımların temsilcileri katıldı.

TKBL 2014-2015 sezonunda ilk hafta eşleşmeleri şöyle gerçekleşti:

Orduspor-Osmaniye Gençlik, Beşiktaş-Galatasaray Odeabank, Abdullah Gül Üniversitesi-Botaş, Canik Belediye-Hatay BŞB, Orman Gençlik-Mersin BŞB, Adana Aski-Edirne Belediyesi Edirnespor, Fenerbahçe-İstanbul Üniversitesi BGD

Kadınlar Türkiye Kupası fikstürü çekildi

TKBL 2014-15 Sezonu Kura Töreni`nin ardından Abdi İpekçi Spor Salonu`nda Kadınlar Türkiye Kupası Kura Töreni gerçekleşti. Gemlik, Yalova ve Çanakkale`de oynanacak olan Türkiye Kupası maçları, üç grupta gerçekleşecek.

Türkiye Kupası grupları ve grup maçlarının oynanacakları şehirler şu şekilde:

A Grubu Çanakkale: Edirne Belediyesi Edirnespor, Beşiktaş, Adana ASKİ, Abdullah Gül Üniversitesi

B Grubu Yalova: Orduspor, Canik Belediyesi, Botaş, Orman Gençlik,

C Grubu Gemlik: Osmaniye Gençlik, Mersin BŞB, İstanbul Üniversitesi BGD, Hatay BŞB

(Haber Merkezi)


ERZİN BELEDİYESPOR KAMP ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 3 ay önce / 12.8.2014 10:35:22 | Görüntüleme : 2517


Hatay`ın 3. lig temsilcilerinden Erzin Belediyespor yeni sezon öncesi kamp çalışmalarını teknik direktör Ergün Aytekin nezaretinde Nevşehir`de sürdürüyor.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde çift idman yapan futbolcuların mutlulukları gözlerinden okunurken, eski ve yeni futbolcuların bir birleriyle kıyasıya mücadele etmeleri teknik heyeti sevindiriyor.

Erzin Belediyespor, Nevşehirspor ile yaptığı hazırlık maçında 0-0 berabere kalırken, teknik direktör Ergün Aytekin kampta bulunan tüm futbolculara forma giydirdi.

(Haber Merkezi)


Payas Belediyespor, Ürgüp`te hazırlıklarını sürdürüyor

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 3 ay önce / 4.8.2014 10:31:15 | Görüntüleme : 2413


Nevşehir Ürgüp`te kampa giren Spor Toto 3. Lig temsilcimiz Payas Belediyespor 1975 futbol takımı, Ürgüp kampı süresince bazı hazırlık maçları da yapacak.

Yeni sezon hazırlıklarını sessizce sürdüren Payas Belediyespor 1975 ilk olarak 7 Ağustos Perşembe günü 3. Lig 3. Grup takımlarından Sakaryaspor ile hazırlık maçı yapacak.

3. Lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor 1975, Teknik Direktörü Galip Gündoğdu öncülüğünde Nevşehir Ürgüp`te yeni sezon hazırlıklarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Takımdan çok sayıda futbolcunun ayrılmasının ardından yeni bir takım oluşumuna giden Payas Belediyespor 1975, bir yandan antrenmanlarını sürdürürken diğer bir yandan da yeni transferler gerçekleştirmenin hesaplarını yapıyor.

Ligde hedeflerine ulaşacak bir takım oluşturmak amacı içerisinde olduklarını belirten Teknik Direktör Gündoğdu, kamp çalışmalarının çok verimli ve faydalı geçtiğini belirtti. Teknik Direktör Gündoğdu, 7 Eylül`de başlayacak olan 2014-2015 futbol sezonunda takımın hazır hale geleceğini söylerken; “Takımdan birçok futbolcunun ayrılmasının ardından yeni bir oluşuma girmiş bulunmaktayız.

Yaptığımız transferlerle yeni sezonda güçlü ve hırslı bir ekip yaratmak istiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Takımımız Ürgüp kampının ardından lige hazır hale gelecektir.

Bu süreçte transfer edeceğimiz oyuncularla da temas içindeyiz. Anlaştığımız futbolcularla hemen sözleşme imzalayacağız ve kampa dahil olmalarını sağlayacağız” dedi.

(Haber Merkezi)