......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261521

GİDİŞAT İYİ DEĞİL

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 6 yıl, 2 ay önce / 19.03.2013 12:01:39 | Görüntüleme : 2157


Sezonun bitimine sayılı maçlar kala Hatayspor`un gidişatı iyi değil. İkinci yarıya yeni umutlarla başlayan Güneyin Yıldızı ekibimiz maalef son maçlarda tat vermiyor.

Oysa devre arasında takıma yapılan 5-6 takviye transferlerle Hatayspor çok daha iyi olur diye düşünüyorduk. Zorda olsa 1-0 kazanılan Bozüyükspor maçının ardından Hatayspor oynadığı Bandırmaspor, Nazilli Belediyespor ve Tepecikspor maçlarında sadece iki puan kazanabildi.

Daha üzücü ve ilginç istatistik son üç maçtır şampiyonluğa oynayan Bordo-Beyaz Hatay gol bile atamadı. Bozüyük maçında 20.dakikada Gürhan Gürsoy`un attığı golün ardından Hatayspor 340 dakikadır gol bile atamadı.

Futbol bilgisine ve tecrübesine güvendiğimiz Ali Güneş hocamızın bu soruna acilen çözüm getirmesini bekliyoruz. Bazı oyuncuların dinlendirilmesi, bazılarının sahaya sürülmesi, taktik ve sistem değişikliği gibi radikal kararlar alma zamanı geldi Ali Hocamızın.

Çünkü iş işten geçtikten sonra alınacak tedbirlerin ne kendisine ne de Hatayspor`a yarar getirmeyeceği düşüncesindeyim. Hatayspor, lider Polatlı Bugsaşspor`un kaybettiği haftalarda çok fırsatlar kaçırdı. Bu haftada İstanbul deplasmanında Pendikspor`a kaybedilen 3 puan şampiyonluk yolunda önemli kayıptır.

Son üç maçta kaybedilen 7 puan, şampiyonluğa oynayan bir takım için yüksek bir orandır. Hataysporlu futbolcular, kendilerine verilen kredileri bitirdi. Maalesef keseden yemeye başladılar. Doğrusu son haftalardaki görüntüsü ile Hatayspor güven vermemeye başladı. Şu görüntü itibariyle gidişat iyi değil. Hatayspor`un kadro kalitesi ile oynanan oyun ve alınan sonuçlar doğru orantılı değil. Bu kadro daha iyisini yapacak kalitede ve güçtedir. Ancak kazanmak için sahada mücadele etmek tabiri caizse savaşmak gerekir. Artık işin ciddiyetini akıllarından çıkarmamaları gerekir. Yoksa yarın çok geç olur.

Her deplasmana giden Bordo-Beyazlı taraftarlar, İstanbul`a da giderek Pendikspor maçında takımını destekledi. zor şartlar altında 1150 kilometre giden taraftarlarımız 1-0`lık yenilginin ardından tekrar 1150 kilometrelik yolu hangi üzüntü haliyle tamamladılar? Elimizi vicdanımıza götürerek bir düşünelim lütfen.

Bu haftadan itibaren artık telafisi olmayan final maçları başlıyor. Lider Tepecikspor7un ardından ikinci sıradaki K.Maraşspor Antakya`ya gelecek. Hatayspor takımına da bu maçta çok iş düşecek. Her şeye rağmen umudumuzu kaybetmek istemiyoruz.

Kadromuz kaliteli ancak altın tepside 3 puanları kimse Hatayspor`a sunmaz. 3 puanı aslanın ağzından değil midesinden alacak Hataysporlu futbolculardır.

Haber&Yorum: Sadullah Ergin


5 ŞUBAT 1993
5 ŞUBAT 2013

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 6 yıl, 4 ay önce / 05.02.2013 11:39:35 | Görüntüleme : 2764Evet sevgili dostlar, başlıkta yazılı tarihler bizim için çok şey ifade ediyor. Çünkü sizlerle gönül bağını kurduğumuz Yorum Gazetesi, yayın hayatında bu gün 20. yılını tamamlamış ve sizlerle birlikte 21. yılına girmenin haklı gururunu yaşıyor.

Haftalar ayları, aylar yılları kovalayarak 5 Şubat 1993 tarihinden, 5 Şubat 2013 tarihine geldik. Öncelikle bizlere sağlık içinde gazetecilik gibi kutsal bir görevi yapmamızı nasip eden Cenab-ı Allah`a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 20 yıllık bir hizmetin geride kalıp 21. yıl içinde 21. yılımıza girdiğimiz bu günde Allah`a şükürler olsun, Yorum Gazetesi olarak ailemize, mesleğimizi, onur ve şerefimize leke getirecek hata yapmadık. Bilmeyerek yapılan hatalar ve eksikliklerden ötürü de özür dilemeyi bir erdemlilik bildik.

Her yıl yazdığım yıldönümü yazılarında ki ilk kurulduğu günler, bir büromuzun, bir bilgisayarımızın olmadığını da hatırlatmama gerek yok diye düşünüyorum. Dünya hayatı, mal ve mülkler mutlaka bir emanettir. Bugün geldiğimiz yer itibariyle Yorum Gazetesi yerel basında dost ve okuyucularımızın desteğiyle müstesna yerdedir.

Yorum Gazetesi sahibi olarak bunun elbette sevinç ve mutluluğunu yaşıyorum. Gazetecilik yanında sosyal ve sportif alanlarda yaptığım hizmet çalışmalarında binlerce, on binlerce dostlar edindim. İşte bu dostlarım benim en büyük kazancımdır ve servetimdir. Her zaman ben değil biz demeyi bilenlerdenim. Birlikte çalışmak ve üretmek çok güzeldir. Biz Yorum ailesi olarak Allah`ın izniyle sizlerden aldığımız güç ve destekle 21. yılımıza giriyoruz.

Yorum`un bu yürüyüşünde yanımda bulunan ve her konuda destek veren tüm dostlarıma, gazeteci meslektaşlarıma, çalışanlarıma ve hassaten aileme teşekkürü borç biliyorum.


Spor kamuoyu Ahmet Ertem`i konuşuyor
ZAMANLAMA YANLIŞ!

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 6 yıl, 4 ay önce / 22.01.2013 11:11:29 | Görüntüleme : 2228Hatayspor`da teknik direktör Ahmet Ertem`in görevine son verilmesiyle yolların ayrılması spor kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Herkes farklı şekilde yorum yapıyor. Öncelikle Hatayspor yönetiminin kararına sonrada herkesin farklı görüşüne saygı göstermek gerekir.

Hatayspor`a gönül veren bir sporsever, bir gazeteci ve Taraftarlar Derneği Başkanı olarak kendi görüşüm; gönderilmesine üzüldüm ve zamanlama açısından yanlış yapıldığı kanaatindeyim.

Bir defa 3.Ligden yeni çıkmış ve farklı takımlardan onlarca futbolcu transfer edilerek yepyeni bir takım haline gelen Hatayspor, Ahmet Hoca döneminde bana göre başarılı olmuştur. 16 maçta sadece bir yenilgiyle zirvenin ortağı bir Hatayspor gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Sezon başında Ahmet Ertem`le ilgili olumsuz bir kampanya başlatılmıştı. Ertem, teknik ekibi ve futbolcularıyla adeta bir destan yazarak son haftaya kadar namaglup şekilde Hatayspor`u zirve yarışında tuttu. Bazı maçlarda eleştirilse de büyük oranda başarılı olmuş bir teknik adam. Ahmet Hocamızın Hatayspor`a verdiği emeklere ve başarılara teşekkür ederiz.

Yönetim tarafından gönderilmesi zamanlama açısından yanlış. Gelecek yeni hoca takımı tanıyacak, futbolculara farklı taktikler verecek, rakiplere göre takımı maça çıkaracak. Bunlar Hatayspor açısından olumsuz tablo.

Şimdi spor kamuoyunda Hüsnü Özkara ve Bayram Toysal`ın isimleri geçiyor. Kararı verecek Hatayspor yönetimidir. Bekleyip göreceğiz. İnşallah alınacak karar Hatayspor`un hayrına olur.

Çünkü ilk devrede yaşanan başarının devam etmesini ve Hatayspor`un PTT 1.Ligine çıkmasını Bordo-Beyazlı taraftarlar çok istiyor. Aksi bir durum olursa taraftarlara kim neyi izah edecek?

Haber&Yorum:Sadullah Ergin