......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265564

Hatayspor sevenlerini üzüyor

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 7 ay önce / 18.11.2014 10:38:32 | Görüntüleme : 2807
Bu sezon bir türlü istikrarlı çizgi tutturamayan Hatayspor, iki haftalık yenilginin ardından deplasmanda Kocaeli Birlikspor ile 1-1 berabere kalarak zirve yolunda iki puan daha kaybetti.

            Hatayspor'un son üç maçta 9 puanlık pastadan sadece 1 puan alması sevenleri ve gerçek taraftarlarını üzerken, maalesef Jan Baram ve yönetiminin başarısız olmasını isteyen kişileri sevindirdi. Bu sonuçların ardından lider Bandırmaspor ile puan farkı 11'e çıktı.

            İnanılmaz ve acaip bir coğrafyada yaşıyoruz.

            Elele verip dayanışma içinde her konuda gelişmek varken ne yazıkki hep önden gidenlerin eteğini, paçasını tutarak onları engellemenin çabası içinde olanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

            Böyle olunca siyasette de, ticarette de, sporda da ileri gitmemiz mümkün değildir. Herkes benim olsun küçük olsun mantığı içinde. Büyük olsun bizim olsun mantığı bu memlekette çalışmıyor.

            Son iki sezondur acılar yaşayan Bordo-Beyaz renklere gönül veren taraftarlar yine acılar içinde yaşamaya devam ediyor. Çünkü yaraya merhem süreyim diyen yok. Ben şunu sevmem, ben bunu sevmem öyleyse bu kişiler Hatayspor'un başında diye takıma destek vermem yanlışına düşen o kadar insan varki bu memleket içinde.

            İşte durum böyle olunca özverili başkan Jan Baram böyle büyük yükü yönetimi ile ne zamana kadar sırtında taşıyabilecek ?

            Ağır bir masayı bir kişinin sırtına yüklersen o yük altında ezilir. Ama ağırda olsa 20 kişi o masaya el verse taşıma işinde kimse ezilmez.

            İki dönem Hatayspor'da yöneticilik yapan, 22 yıldır gazeteci olarak Hatayspor'u yakınen takip eden, 10 yıldır Hatayspor Taraftarlar Derneği başkanı olarak bu taşın altına elini koyan bir Hataysporlu olarak bu durumlara çok üzülüyorum.

            Kocaeli karşısında işte 1-0 önde iken 1-1 berabere kalınmış vs. bunlar artık hikaye. Maddi ve manevi açıdan desteklenmeyen 1,5 milyonu aşkın bir ilin temsilcisi Hatayspor'a ilgisizlik adeta içimi parçalıyor.

            Ama ne yazsak boş. Böyle duyarsız, dedikodu üreten, hep olumsuz düşünün bir toplum varken Hatayspor'un bu başarısızlığı aslında sürpriz olmamalı.

            Özetle Hatayspor dostlarını üzmeye, düşmanlarını sevindirmeye devam ediyor...

Haber&Yorum: Sadullah ErginHatayspor'un futbol şansı yok!

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 7 ay önce / 04.11.2014 11:07:34 | Görüntüleme : 2918
Son iki sezondur büyük şanssızlıklar yaşayarak final maçlarında PTT 1.Lig kapısından dönen Hatayspor'un bu sezonda aynı dertten muzdarip olarak futbol şansının yanında olmadığını görüyoruz.

            Geçen hafta deplasmanda K.Maraşspor'u 3-0 yenerek bu galibiyetin moraliyle grubun güçlü takımlarından İnegölspor karşısına çıkan Hatayspor, maalesef bu önemli maçı 1-0 kaybetti.

            Kaybetmek futbolda var.

            Ama belkide sezonun en iyi futbolunu ortaya koyduğu maçta 5-6 net gol pozisyonuna girdiği maçta basit bir hata ile yenilen gol sonrası maçtan 1-0 yenik ayrılmak Hatayspor adına üzüntü verici.

            Murat Uluç'un kart cezalısı olduğu maçta santrafor olarak görev yapan İbrahim Taylan Uzunoğlu, istekli oyunu ile pozisyonlara girdi ancak gol sevincini yaşayamadı. Tecrübeli futbolcunun futbol şansı yanında olmayınca kaybeden Hatayspor oldu.

            Böyle olunca futbolun değişmez kuralı atamayana atarlar misali konuk İnegölspor nadir olarak geldiği Hatayspor kalesine Kemal Hastürk'le golü atarak altın değerinde 3 puanla kentine döndü.

            Bu yenilgi dünyanın sonu değil ama bu maç dönüm maçıydı. Kaybedilen puanlar 6 puan değerindeydi.

            Takım olarak organize futbol sergilediğimiz maçta en çok beğendiğim futbolcular Selçuk Özkan ve Halil Zeybek oldu. İki futbolcu da intiba süresini aşarak benliklerini buldular. Bundan sonraki maçlarda Hatayspor'a daha katkı sağlayacaklar.

            Hatayspor'da ki taraftar-seyirci meselesine de değinmek istiyorum. Hatayspor Taraftarlar Derneği organizasyonunda Mehmet Deviren-Ömer Benli ikilisi ile maraton tribünde bulunan taraftarlar 90 dakika sıcak güneşe rağmen takımını destekledi.

            Kapalı tribünün sağ tarafında yer alan bölümde bulunan taraftarlar,  bayan amigo Songül Taşdelen eşliğinde Hatayspor'u destekledi.

            Çünkü bu taraftar desteğine Hatayspor'un ihtiyacı var.

            Öte yandan tribünlerin bazı yerlerinde bulunan seyirciler takımı adına 87 dakika bir tezahüratta ve destekte bulunmadılar. Ne zamanki takım golü yedi, başladılar başta Ahmet Hoca ve takımda ki futbolcular aleyhine bağırıp çağırmaya.

            Sevgili arkadaşlar peki sormazlarmı sizlere Hatayspor'un başarısı için 87 dakika niçin bağırıp çağırmadınız. Hatayspor golü yeyincemi tribünde olduğunuz aklınıza geldi. Bu kişileri iyi niyetli görmüyorum.

            Gerçek Hataysporluluk skora göre olmaz. Hataysporluluk hangi sonuç olursa olsun takımına sahip çıkmaktır. Hataysporluluk pazara kadar değil mezara kadar olan sevgidir.

            Bir örnekte Beşiktaş seyircisinden vermek istiyorum. Olimpiyat stadında oynanan maçta Fenerbahçe'ye 2-0 yenilmelerine rağmen takımını tribüne çağıran ve futbolcularını alkışlayan Beşiktaş seyircisini bir F.Bahçeli olarak bende alkışlıyorum. Spor işte budur.

            Tabiki anlayana…

Haber & Yorum: Sadullah ErginOlmayınca olmuyor

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 8 ay önce / 21.10.2014 10:41:13 | Görüntüleme : 2799
Bazen hayatta bir şeyin olmasını çok istersin ama bir türlü olmaz.

            İşte Hatayspor''da çok istediği hem şampiyonluklara hem de galibiyetlere istediği zaman nedense ulaşamıyor.

            Son iki maçta üst üste aldığı galibiyetlerle moral kazanan ve zirve yarışına ortak olan Bordo-Beyzalı ekibimiz, grubun son sırasın da yer alan Gölbaşıspor karşısında ne yazıkki galibiyet serisini sürdüremeyerek grup sonuncusuna kendi saha ve seyircisi önünde puan kaptırdı.

            Kağıt üzerinde oyunun kesin favorisi olan Hatayspor kimi zaman yeterli mücadele veremedi, kimi zaman maçın hakemi Hüseyin Altıntaş'a kimi zamanda Ömer Bozan ve Halil Karataş'ın gollük vuruşlarında direğe takıldı.

            Tamam kabul ediyorum hakem İbrahim Taylan Uzunoğlu'nun pozisyonunda mutlak penaltıyı vermedi, geçmezse geçmez hesabı iki topta direklerden döndü ama herkesin averaj yaptığı bu takımı da kara, denizde, havada yani hangi şartta olursak olalım yenmeliydik.

            Bu maçta mazeret kabul edilmez. Kırklarelispor karşısında rakip 3 kişi eksik neyseki penaltıdan da olsa galip geldik. Son dakikalarda da olsa rakip 2 kişi eksik kaldı. Bu kaçan 2 puanı çok ağır bir kayıp olarak düşünüyorum. Çünkü lider Bandırmaspor işi şansa bırakmayarak alıp başını gidiyor. Hatay ile puan farkı 8 oldu. 3 puanlı sistemde bu puan farkı çok olmayabilir ama herkesin genel kanısı Hatayspor, her maçta Hatayspor gibi oynamıyor. Zaten sıkıntıda burada.

            Jan Baram ve yönetimi elinden geleni yapıyor. Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve teknik heyette takımı hazırlayıp sahaya çıkarıyor. Bundan sonra ki iş futbolculara kalmış. Bu sezon 9 maç geride kalmasına rağmen bir türlü takım oturmadı.

            Hatayspor'u gönülden seven bir gazeteci olarak güzel şeyler yazmak istiyorum ama…

            Kimseyi de kandıracak yazı da yazamam…

            Hatayspor başarılı olmadıktan sonra yazı da yazmak ne kadar zormuş.

            Benden şimdilik bu kadar…

Haber&Yorum: Sadullah Ergin

 Yeni Valimiz, Hatay iline değer katacak

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 8 ay önce / 15.10.2014 10:31:22 | Görüntüleme : 2790
Geçtiğimiz günlerde Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak hoş geldin ziyaretine gittiğimiz ve ilk defa karşılaştığım yeni Valimiz Ercan Topaca, bilgili ve donanımlı kişiliği ile dikkatimi çekti.

            Uzun yıllardır devletin çeşitli kademelerinde elde ettiği tecrübe ve bilgi birikimi ile Vali Topaca'nın Hatay iline ekip çalışmasıyla önemli değerler katacağını müşahade ettim.

            Emniyet Genel Müdürlüğü görevi için ilimizden ayrılan önceki Valimiz Mehmet Celalettin Lekesiz'in ardından bu koltuğun doldurulmasının güç olacağı kanaatindeyim.

            Yeni Valimizin çalışma ve icraatlarını gördükçe hizmet bayrağının ehil eller tarafından teslim alındığını memnuniyetle takip etmekteyim.

            İlk intibam kanun, nizam çerçevesinde devlet işlerinin aksaksız yürütülmesi, hukuk çerçevesinde vatandaşların taleplerinin karşılanması, devlet-millet arasında ki köprünün samimiyetle kurulması noktasında üretken olan yeni Valimizin kendi alanında uzman derecede bilgi ve donanıma sahip olması Hatay açısından artı olarak görüyorum.

            Valimiz Ercan Topaca göreve yeni başladı ve daha detaylı olarak değerlendirmeyi önümüzdeki sürece bırakırken önceki Valimiz Lekesiz'in ardından bu göreve atanmasının isabetli bir karar olduğu inancındayım.

            Allah mahcup etmesin ve utandırmasın. Hayırlı görevler.Hatayspor'da seri başladı

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 8 ay önce / 14.10.2014 11:48:22 | Görüntüleme : 2695
Hatayspor'un zorlu Nazilli deplasmanında aldığı 1-0'lık galibiyetle 3 puanla dönmesi kuşkusuz hem moralleri hem de takımın öz güvenini arttırdı.

            Sezona Diyarbakır galibiyetiyle başlayan ancak ardından 4 beraberlik bir yenilgi alan Bordo-Beyazlılar, galip geldikleri Kırklarelispor maçında galip gelmelerine rağmen beğenilmemiş hatta çok eleştirilmişti.

            Bunu takım içinde değerlendiren Hataysporlu futbolcular, Başkanları Jan Baram'a yönetime ve Ahmet Hoca'ya başta olmak üzere vefa borcu ödemek için adeta Nazilli maçında farklı mücadele ettiler.

            Maçı izlemedim ancak gerek Başkan Jan Baram'dan gerekse teknik direktör Ahmet Taşyürek'ten edindiğim bilgiler doğrultusunda verilmeyen penaltılar, rakibe gösterilecek kırmızı kart düdüklerinin çalınmadığı maçta grubun güçlü takımı Nazilli Belediyespor'u evinde yenmek bence önemli bir başarı.

            Ancak bir galibiyetle ligin bitmediğini esas ligin bu galibiyetle yeniden başladığını göz önüne almamız gerekiyor. Çünkü bu sezon iki maç üst üste ilk kez kazanan Hatayspor, galibiyet serisini bu hafta sonu Antakya'da oynayacağı Gölbaşıspor maçı ile üçe çıkarabilecek güçte. Yeterki rakip grupta en altta nasıl olsa kazınırız denilirse Kırklareli maçında olduğu gibi rakibin ancak 3 eksiğe düşmesiyle maçı kazanabiliriz. Öncelikle rakibi ciddiye almak ve rakibe saygı duymak gerekir.

            Geçen haftanın en önemli maçı olan Göztepe-Bandırmaspor maçını TV'den izledim. İki takımda Hatayspor'dan çok üstün değil. Ancak koşmadan, ter akıtmadan, mücadele etmeden, tekmeye kafa uzatmadan, hatta takım uğruna sahada kanını feda etmeden kusura bakmayın kimse kimseye altın tepsi içinde 3 puan ikram etmez.

            Yönetim, teknik heyet ve futbolcular arasında olan birliktelik tüm stada yayılmalı. Maratonda Taraftarlar Derneği bünyesindeki bir grup taraftarın sadece Hatayspor'u desteklemesi yetmez. Stada gelen binlerce Hatayspor taraftarı takımına sahip çıkmalı ve desteklemelidir.

            Birde henüz başında olmamıza rağmen şu çatlak sesler bir sussa herkes işine bakacak. Maalesef içimizdeki İrlandalıların Hatayspor düşmanlığı bir türlü bitmek bilmiyor. Gecesini gündüzüne katan Başkan Jan Baram'a, yönetime, memleket çocuğumuz Ahmet Hoca'ya her alanda sallamak bu kişilere ne yarar sağlıyor çözebilmiş değilim. İnşallah Hatayspor her hafta galip gelirde gerçek dostlarını sevindirir, sahte dostlarını da üzmüş olur.

            Pazar günü Antakya'da oynanacak Göl-başıspor maçı bana göre çok önemli bir maçtır. Tüm taraftarlar stada koşarak tribünde yerini almalı ve Hatayspor'u 90 dakika desteklemelidir.

            Ben bu Hatayspor'a inanıyor ve güveniyorum. Heleki Halil Karataş'ın dönüşü takıma ayrı bir kalite katmıştır. Birde gönlümden geçen özellikle iç saha maçlarında Murat Uluç-İbrahim Taylan Uzunoğlu'nun çift santrafor olarak sahada yer almalarıdır. Tabiki takdir Ahmet Hoca'nın.

            Kırklarelispor ve Nazilli Belediyespor maçlarında başalayan galibiyet serisini Gölbaşı maçıyla sürdürmek umuduyla iyi bir hafta diliyorum.

Haber & Yorum: Sadullah Ergin

 Bu Hatayspor daha iyi olacak

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 10 ay önce / 2.9.2014 10:21:04 | Görüntüleme : 2979


Yeni sezon öncesi genelde çalışmalarını ve hazırlık maçlarını Kızılcahamam`da yaptığı için spor kamuoyu yeni kadrosuyla Hatayspor`u merak ediyordu.

Bu duygular içinde maça giden Hatayspor taraftarları, aşırı sıcak havaya, iki önemli sakat futbolcuya, ardından Ekrem Sarıçam`ın maçın başında sakatlanarak oyundan çıkmasını dezavantajlarına rağmen gelecek için umut verici bir Hatayspor`u sahada izlediler.

Tabi bunda istikrarında mutlaka büyük önemi vardır.

Bu istikrarı sağlayanda Hatayspor`un kongre delegeleridir. Öncelikle maçtan üç gün önce yapılan kongrede Jan Baram başkanlığındaki yeni yönetime onay ve destek vererek maceraya gerek yok Hatayspor için istikrar önemlidir mesajı vererek kongrede oy birliğiyle Baram ve ekibine tam destek vermiştir.

Diğer bir önemli istikrarda teknik direktör Ahmet Taşyürek ve teknik ekibinin devamı sağlanarak aynı oyun sistemi ve kurgusu ile Hatayspor`u bu yarışın içinde tutma planlarıdır.

Üç farklı sezonda görev alan memleket çocuğu Ahmet Hoca, iyi bir spor adamı olduğunu D.Bakır Büyükşehir Belediye maçında göstererek kalede Fatih`i savunmada Murat Türkkan, Özgür Çelik, Emre Özkurt üçlüsü ile maça başladı. Takım kaptanı olarak bu maça çıkan Ömer Bozan, altyapıdan yetişen Akif Şerifoğlu ile iskeleti koruyan ve yeni alınan 5 futbolcuyu kadroya monte ederek hücum zenginliği olan bir takım oluşturan Ahmet Hocayı kutluyorum.

Yeni transferlerin takıma uyumu yanında Halil Karataş, Selçuk Özkan`ın ve sonradan transfer edilen futbolcuların fizik ve kondisyon açısından hazır hale geldiği bir Hatayspor`un bu ligde çok can yakacağını açık şekilde söyleyebilirim.

Sahada yer alan veya forma şansı bulamayan tüm futbolcuların özverisi ile kazanılan Diyarbakır maçı bir ilktir. Özellikle bu liglerin tartışmasız golcülerinden biri olan Murat Uluç ile Hatayspor çok gol atan ve sonuca giden bir takım olacaktır.

Yeterki ilk 5 haftalık periyotta teknik heyet ve futbolculara sabır gösterelim ve meyvenin olgunlaşmasını bekleyelim.

Tabi başarı için Jan Baram ve yönetiminin yalnız bırakılmaması ve maddi açıdan desteklenmesi gerekir. Grubumuzda büyük bütçelerle iyi kadro kurulan takımların varlığı gözümüzü korkutmamalı. Sahada isimli futbolcular değil, yürekli ve inançlı futbolcular oynar ve sonucu belli eder. Çok zorlu bir grup olmasına rağmen Hatayspor bu grubun şampiyon adayı takımlarından bir tanesidir. Birlik ve dayanışma içinde olursak iki sezondur son anda kaçan PTT 1.Lig hayali niçin gerçekleşmesin.

D.Bakır maçında gördüğüm Hatayspor açıkçası bana gelecek için umut verdi. Bu Hatayspor önümüzdeki haftalarda daha iyi olacak.

Haber & Yorum: Sadullah ERGİN


SPOR DÜNYASINA HOŞGELDİN SPORHATAY.ORG

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 10 ay önce / 20.8.2014 11:06:31 | Görüntüleme : 2843


Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi olarak 22 yıldır sporu yakından takip eden bir gazeteci olarak öncelikle SporHatay.org haber sitesinin spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz günlerde gazete yönetim ofisine gelerek bizleri ziyaret eden SporHatay.org sitesinin editörleri Emrah Karayılan, Furkan Kekil ve Sait Yelkaya`ya nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederim.

Bu üç spor gönüllüsü idealist gençlerin spor adına kurdukları ilimizin ilk ve tek spor haber sitesinin başarılı olacağına inanıyorum.

Tabi bu gençlerin başlattığı bu kıvılcımın daha geniş kitlelere ulaşması için herkese görev düşüyor. Öncelikle tamamen spor ağırlıklı olan bu haber sitesinin çevremize ve spor kamuoyuna tanıtımını yapmalıyız. Reklamlarla bu sitenin güçlenmesini ve devam etmesini sağlamalıyız.

İlimizin profesyonel futbol takımları Hatayspor, Körfez İskenderunspor, Kırıkhanspor, Payas Belediyespor; Erzinspor, basketbol temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımı yanında tüm spor branşlarındaki haber ve gelişmeler anında sporhatay.org sitesinde yayınlanarak spor kamuoyunu anında bilgilendirmek Hatay`da spor adına önemli bir hizmettir.

Şahsıma yapılan teklif üzerine spordaki bilgi birikim ve tecrübelerimi gerek köşe yazıları gerekse haber metinleriyle SporHatay.org sitesinde siz değerli takipçilerimle paylaşacağım.

Sporun her alanında başarılı bir Hatay ili olmak umuduyla SporHatay.org sitesinin bir kez daha hayırlı olmasını diler, genç arkadaşlarıma başarılar dilerim. Spor üzerine önemli yorum ve kritiklerde buluşmak üzere şimdilik Allah`a emanet olunuz.
Sadullah ERGİN


MİLLİ İRADEYE SAYGI GÖSTERİLMELİ

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 10 ay önce / 14.8.2014 11:13:15 | Görüntüleme : 2650


Milletin oylarıyla ilk kez seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan`la ilgili yorumlar ve değerlendirmeler devam ederken, herkesin milli iradeye saygı göstermesi isteniyor

Sonucu büyük merak ve heyecanla beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın zaferiyle sonuçlandı. 1 Ağustos Pazar günü yapılan seçimin ardından siyasi partiler ve siyasetçiler, seçimi farklı şekilde yorum ve değerlendirmeye başladı.

İlk kez Cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına giden Türk halkı, her zaman olduğu gibi bu seçimde de önemli mesajlar verdi. 12 yıllık görev süresi içinde yapılan hizmetleri unutmayan vatandaşlar % 52`lik oy oranıyla Recep Tayyip Erdoğan`ı hak ettiği makama getirdi, koltuğa oturttu.

İlk turda seçimi kazanmak elbette kolay olmadı. Siyaset sahnesinin 12 yıldır başrol oyunculuğunu kimseye kaptırmayan Erdoğan, bir seçimi daha önce Allah`ın izni sonra da vatandaşların tercihiyle kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Tabi bu mutluluk sadece Erdoğan`a ait değildi. Çünkü onu ailesinden biri olarak Türk milleti, cadde ve sokaklara taşarak bu sevinci birlikte paylaştı.

Bu seçimin bence galibi Türk halkıdır. Her zaman doğru tercihi yapan Türk seçmeni, bu seçimde de önemli mesajlar verdi.

Diğer yandan çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu ile HDP adayı Selahattin Demirtaş`ın aldığı oy oranlarını küçümsememek gerekir. Her ne kadar 14 parti bir araya gelse de nihayetinde seçmenin % 38`lik bölümü İhsanoğlu`nu tercih etmiştir.

Demokrasinin özü milletin kendi idarecisini kendisinin seçmesidir. Yakın zamanda yapılan mahalli idareler seçiminin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi şunu göstermiştirki Türkiye Cumhuriyeti seçmeni, akıllıdır, zekidir ve neye oy atacağını bilmektedir.

Siz sözde aydın olan ancak cahillikte zirve yapan bazı kişilerin sözlerine kulak asmayın. Bazı sanatçı ve sözümona yönetmen bozuntuları, utanmadan sosyal medyada yaptıkları yayında % 52`lik kesime “Hanzo” diyecek kadar saygısızlık yapıyor. Aynaya bakıp yazan bu şahıslara soruyorum kimin başına silah dayandı da ille şu adaya oy vereceksin dendi?

Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı?

Demokraside herkes hür iradesiyle istediği adaya oy veremez mi?

Herkes sizin adayı desteklemek zorunda mı?

Dağdaki çobanın oyu, demokrasi gereği artistin oyuna eşitse bu sonuca saygı duyulmak zorunda.

2002`den beri girdiği tüm seçimleri zaferle geride bırakan, yani tüm maçlarını kazanan takımın teknik direktörüne bence Cumhurbaşkanlığı koltuğu yakışır.

Merak ettiğim bir konuda diğer takımların yenilgiye doymayan teknik direktörleriyle ilgili. Üst üste 9 maç kaybeden bir teknik direktör, değil Türkiye`de Dünya`nın neresinde bir dakika görevinde kalır?

Bu konuda birileri beni ikna edebilir mi?

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN


HAKKINIZI HELAL EDİNİZ

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / 3.6.2014 10:38:59 | Görüntüleme : 2638


Hatayspor camiası, Play-Off finalinde Alanyaspor`a penaltılarla elenerek PTT 1.lig kapısından bir kez daha dönmenin büyük acısını ve üzüntüsünü yaşıyor.

Gerek Hatayspor yöneticisi gerekse Taraftarlar Derneği Başkanı olarak bu sezon Hatayspor`un şampiyonluk hedefine ulaşabilmesi için ne kadar emek ve çaba sarf edildiğini yakından yaşayanlardanım.

Maddi ve manevi bir sezonun emeği bir final maçına daha doğrusu penaltılara bağlanarak heba olması ne kadar acı bir durum.

Geçen yıl finalde Fethiyespor karşısında bu yılda Alanyaspor karşısında finalde kaybetmek ve hak ettiğimiz PTT 1.Ligine çıkamamak gerçekten çok üzücü.

Koca sezon içerisinde özellikle Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram`ın olağanüstü bir yöneticilik örneğiyle tüm Hatayspor`un maddi ve manevi sorunlarına karşı mücadelesini düşündükçe şimdi daha da kahroluyorum.

Heleki taraftarların yüzlerce, binlerce kilometrelik yolları ölüm pahasına kat ederek, bazı şehirlerde her türlü saldırıya uğramalarına karşın armaları uğruna fedakarlıklarını, son final maçında da 1100 kilometrelik 15 saatlik yolları aşıp 10 bin taraftarın Olimpiyat Stadyumunda 120 dakika coşkuyla desteklemesinin ardından penaltılarla maçı kaybetmesinin tablosu yüreğime adeta hançer saplıyor.

Jan Başkanı içte ve tüm deplasmanlarda bir an yalnız bırakmayan Emir Kavvasoğlu, Galip Hamzaoğlu ve diğer yöneticilerin, teknik direktör Ahmet Taşyürek ve antrenörlerin, ayrıca her maçı final olarak görerek müthiş maçlar çıkaran Hataysporlu futbolcuların emeği göz ardı edilemez.

Yerel gazetelerimiz, tüm basın mensuplarımızın Hatayspor`un başarısı için eleştirileri bir tarafa bırakarak olumlu yazılarıyla güzel bir kamuoyu oluşturmalarının boşa gitmesine de üzülüyorum bir meslektaşları olarak.

Bu takıma kimin emeği geçtiyse Allah razı olsun. Birilerinin isimlerini yazarsam birilerini yazmazsam hemen alınacak kişiler var. O nedenle diyorum Hatayspor`a sahip çıkan destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Her 31 Mayıs`ta artık bu acı ve üzüntüyü taşıyamıyorum.

Evet, Hatayspor`u çok seviyorum.

Benim yaptığım karşılıksız bir sevgi ve aşktır Hatayspor`a…

Her türlü emeğim ve mesaim Hatayspor`a helal olsun.

Gerek Hatayspor yöneticilik gerekse Taraftarlar Dernek Başkanlık görevlerini bırakma zamanı geldiğimi düşünüyorum. Bırakma nedenim de Hatayspor`un şampiyon olamamasında bir sorumluluk varsa, bu sorumluluğu üstlenmek adınadır.

Hatayspor yönetimine ve genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum acizane bendenizi yönetime seçerek 2.Başkanlık görevi vererek şahsımı onurlandırmıştır.

Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetimine ve tüm taraftarlara teşekkür ediyorum beni 10 yıldır taraftarlar dernek başkanlığına layık görerek el üstünde tutmuşlardır. Ama her şeyin başlangıcı olduğu gibi mutlaka sonu da olacaktır. Benim daima yanımda olan kurucu başkan Mehmet Deviren`e, yönetim kurulu üyelerime ve tüm taraftarlarıma teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte yaptığımız emek ve hizmetlere helal olsun.

Görevlerimi bıraksam bile ömrümün sonuna kadar hep Hataysporlu kalacağım ve Hatayspor`un hizmetinde olacağım.

Yenilginin üzüntüsü ve şoku içinde yazdığım bu yazıda inanın mürekkebim gözyaşları…

Bir veda yazısı yazmak gerçekten çok zormuş,

Yüce Allah`ımdan son bir duam ve niyazımda ölmeden önce bu hayatta Hatayspor`u önce PTT 1.liginde sonra da Süper Ligde görmektir.

Ömür gelip geçici, makamlar koltuklar gelip geçicidir, Baki olan Allah`tır. Görev yaptığım dönemde birilerini istemeden olsa üzdümse özür diliyorum.

Bana hakları geçen herkesten de helallik talep ediyorum. Allah`a emanet olunuz.

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİN


Hatayspor onur mücadelesini kazandı

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 5 yıl, 2 ay önce / 6.5.2014 10:29:55 | Görüntüleme : 2523


Giresunspor maçı öncesi bir bardak suda fırtına kopartmaya çalışanlar, o fırtınada boğulup gittiler.

Entrikalarla, dedikodularla, ortalığı gererek, masabaşı oyunlarla Hatayspor`u alt etmeyi hesaplayanlar, o hesabın altında böcek gibi ezildiler yok oldular.

Herkesin bir oyunu varsa adil olan Yüce Allah`ta bu oyunları bozandır.

Birileri kendi kazdığı kuyuya düşerek tarihin spor çöplüğüne gömüldüler.

Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay ile ilgili kötü bir algı oluşturmaya çalışan lobinin hevesi kursaklarında kaldı.

Başta Giresun milletvekili Nurettin Canikli, Giresunspor başkan ve yönetimi yanında açık kabul edelim bizden 100 kat güçlü karadeniz lobisine karşı sahada gereken cevabı verdiğimiz için Allah`ıma sonsuz şükrediyorum.

Hatay ilini ve insanını öcü gibi gösteren, ulusal medyada yaptıkları açıklamalarla ortalığı geren Giresunlular`a bu 3-1`lik galibiyetimiz kapak olsun.

Ayıptır günahtır biz Antakya`ya gelen tüm takımları ve taraf-tarlarını çiçeklerle karşılamadık mı?

Kimin başı yarıldı, kimin burnu kanadı?

Ama helal olsun adamlara. Öyle bir lobi oluştuki önce İl Spor Güvenlik Kurulunu takmayarak alınan kararı gece yarısı operasyonuyla değiştirdiler.

Yıllardır canlı yayın yapılmayan Antakya Atatürk Stadyumunda Digitürk eliyle canlı yayın yaptılar. İyiki yaptılar Hatay`ın büyüklüğünü tüm Türkiye digitürk vasıtasıyla bir kez daha gördü.

İstanbul Taksim`de 1 Mayıs olaylarında belkide alınmayan polisiye tedbirlerle binlerce güvenlik görevlisi sanki 12 Eylül sıkıyönetimi andıran akrep, panzer, zırhlı araçlarla stadın etrafını inanılmaz bir görüntü oluşturulmasının anlam verebilmiş değiliz.

Benimde ilk algım spor sahasına mı yoksa savaş alanına mı geldim şeklindeydi. Hataysporlu futbolcular stada gelirken ve stad içinde böyle bir ortama şaşırdıklarını ifade ettiler.

Her zaman insanlık ve centilmenlik dersi veren Hatay-spor camiası, bu zorlu sınavdan bir kez daha alnının akıyla geçti. Ama birilerinin yüzleri kızardı mı merak ediyorum.

Allah adalet sahibidir. Entrikalara, üç kağıtçılara, spor ahlaksızlara, masabaşı oyuncularına hak ettiği tokat, Hatayspor eliyle vurulmuştur.

Futbola gelince bu maçın yorumuna bile gerek yok. Hatay-spor yönetimi, teknik heyeti, futbolcusu, taraftarı ve yerel basınıyla tek vücut olmuş ve şımarık çocuk Giresunspor`a tarihi dersi vermiştir.

Bu galibiyete emeği geçen herkesi canı gönülden kutlarken son sözümde şu olacak.

Hatayspor böyle oynadıktan sonra bize rakip yok!

Ama bazı oyuncular için şu soruyu soruyorum:

Şimdiye kadar nerelerdeydiniz?
SADULLAH ERGİN