......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273339

YENEMİYORSAN YENİLME

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 11 ay önce / 13.11.2015 10:26:32 | Görüntüleme : 2748
Hatayspor’un lider Ümraniyespor karşısında yapacağı futbol mücadelesini merak ederek gittiğim maçta alınan 1-1’lik beraberliği kazanç olarak gördüm.

Ümraniyespor, mütevazı bir kadroyla grupta lideri olarak geldiği Hatayspor maçına iyi başladı ancak 35.dakikada bir futbolcusunun kırmızı kart görmesiyle oyun sistemi bozuldu. Ümraniye, Hatayspor karşısında genç ve dinamik yapısıyla, ayağa top yapmasıyla maçın ilk bölümünde üstünlük sağladı.

Ümraniyespor sahada bir kişi eksilince bu defa Hatayspor önce dengeyi kurdu ikinci yarıda da ev sahibi oyuna ağırlığını koydu. Hatayspor’un kolay yeme alışkanlığı bu maçta da devam etti. Rakip, Hatay kalesine geldiği ilk atakta basit bir vuruşla öne geçti. Hatayspor dirençli bir takım değil kolay gol yiyen bir takım olunca maç boyunca yediği golün sıkıntısını yaşadı.

Neyse ki son haftaların golcüsü Emrah Uzun yine sahne alarak golünü attı. Orta alanda Semavi Özgür ve Selçuk Özkan’ın yönlendirdiği Hatayspor, bu maçta özellikle ikinci yarıda pas trafiğini iyi yaptı ancak sahada 10 kişi mücadele eden rakibine ikinci golü atamadı.

Herşeye rağmen Hatayspor maçı öncesi 10 maçta yenilgisiz 7 galibiyet alan ve sadece 4 gol yiyen Ümraniyespor karşısında elde edilen 1 puanı kazanç olarak görüyorum. Bazı maçlar vardır yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Bu maçta böyle bir maçtı. Çünkü düşme hattında yer alan takımlar Ümraniyespor’a kaybettiler.

Sezon başında yapılan yanlış transferlerin sıkıntısı devam ediyor. Bu kadroyla yapacak pek bir şey yok. Gol noktalarında Ahmet Güven etkisiz kalıyor veya yalnız bırakılıyor. Artık devre arasında yapılacak transferlere kadar bu kadroyla idare edip ne kadar puan toplarsak bize kardır diye düşünüyorum.

Gazeteci Cemil Yıldız ağabeyimin güzel tespitini buradan bir kez daha paylaşmak istiyorum. Hatayspor, bu sezon kümede kalıyorsa şampiyon olmuş gibi sevinmeliyiz. Yani kümede kalmak Hatayspor için şampiyonlukla eşdeğerdir.

Son bir tespitimde bu grupla ilgili. İzlediğim Ümraniyespor Beyaz grupta en iddialı takımlar arasında yer alıyorsa Hatayspor’un geçen sezonki veya önceki sezonki kadrosu bu grupta açık ara lider olurdu.

Yanılıyorsam lütfen beni haksız bulun.

Haber&Yorum: Sadullah ErginacSeçim bitti herşey normale döndü

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 11 ay önce / 12.11.2015 11:00:28 | Görüntüleme : 2629
7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan 5 aylık boşluk Türkiye’ye çok şey kaybettirdi.

Güçlü bir hükümetin seçilememesi iç ve dış düşmanlara fırsat oldu.

Bu süreçte terör azdı, huzuru bozmaya yönelik oyunlar güzel ülkemiz üzerinde oynanmaya başladı. Ekonomik yönden baktığımız zaman dolar-euro arttı, borsa düştü, piyasalar kilitlendi. Kimse önünü göremediği için yatırımlar durdu. Bu 5 aylık süreç gerçekten ülkemiz için kayıp dönem yaşandı.

Milletimiz gördüğü bu tablo karşısında1 Kasım seçimlerinde gereken iradesini sandığa yansıtınca % 49,5 oy oranıyla AK Partiyi yeniden tek başına iktidara taşıdı.

Seçim sonucunun ardından olağanüstü dönem yaşayan Türkiye, fabrika ayarlarına döndü yani her şey normale seyrine oturdu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim öncesi halkımıza verdiği seçim vaatlerinin hayata geçmesiyle ülkemiz ekonomisinin daha canlanacağı ve yukarıya doğru ivme kazanacağı kanaatindeyim.

Gerginlik ve kavga üzerine kurulu siyasete halkımızın prim vermediğini bir kaz daha gördük.

Vatandaşlarımız öncelikle huzur istiyor.

Bunun yanında ekonomik açıdan da sağlanacak yeni imkânlarla daha güzel günlerin bizi beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Seçim dönemi bitti şimdi geçim dönemi.

Güzel ülkemiz Türkiye için birlik ve dayanışma içinde şimdi çalışma zamanı.

Çünkü başka Türkiye yok!

Haber&Yorum: Sadullah ErginUyanın beyler Hatayspor elden gidiyor!

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 11 ay önce / 27.10.2015 09:24:48 | Görüntüleme : 2741
Bu sezon Hatayspor’un aldığı başarısız sonuçlar spor kamuoyunu şaşırtmaya devam ederken Bordo-beyazlı taraftarları adeta kahrediyor.

Artık sıradan bir takım haline gelen, birkaç güçlü takımlar tarafından adeta şamar oğlanına dönen Hatayspor, maalesef Sarıyer takımından üstelik Antakya’da üç şamar daha yedi. Bir takım futbol icabı 3-0 yenilebilir ama futbol oynamadan, mücadele etmeden bu kadar aciz durumlara düşmemeli.

Dört yıl önce 3.Ligde şampiyon olan, son üç yılda Play-Off’ta PTT 1.Lig kapısından dönen marka değeri yüksek ismiyle bile rakiplerine korku salan Hatayspor gitmiş, kağıt gibi çabuk yırtılan bir takım haline gelmiş.

Bunun suçlusu herkes.

Jan Baram başkanlığında ki yönetim sezon başında oturmuş takımı tamamen dağıtarak 18 futbolcuyu gönderdi, yerine 18 yeni futbolcu aldı. Dünyanın hiçbir takımı sıfırdan, iskelet kadroyu dağıtarak başarılı olamamıştır. Bunun üstüne takımda iyi çalışmayınca grubun en kırılgan ve güçsüz biri takımı olarak Hatayspor karşımıza çıktı.

Bunun yanında herkes suçlu dedik.

Kimse alınmasın yazacağım isimlerden.

Valimiz Ercan Topaca. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci. Geçtiğimiz yıllar sponsor olarak destek veren Erol Bilecik. Şehrimizin önde gelen kuruluşları. Bu kentten ekmek kazanan işadamları. Kalemimizi sivri kullanmadığımız ve yeterli eleştiri yapmadığımız için biz gazeteciler.

Soruyorum Hatayspor için ne yapıldı?

Burada masum olan varsa bu kulübün gerçek sahibi olan garibim taraftar. Şimdi soruyorum, takımına gönül veren bu taraftarları üzmeye kimin hakkı var?

Çıta ve hedef önce PTT 1.Lig ardından Süper Lig olarak belirlenmişken bakıyoruz 3.lige düşecek takımlar arasında Hatayspor gösteriliyor.

Ey Hataylılar ve Hatayspor gönüllüleri ne diyecekseniz şimdi söyleyin, birilerinin uyanması için tepki koyacaksanız şimdi tepkinizi kamuoyu önünde paylaşın.

Çünkü sezon sonunda yarım asırlık çınar Hatayspor, 3.lige düşerse iş işten geçmiş olur.

İçim kan ağlarken yazdığım bu yazı inşallah bir işe yarar.

Bakıyorum herkes uyuyor ve devekuşu gibi başını kuma sokmuş,

Uyanın beyler Hatayspor elden gidiyor!

Yarın geç olmadan bugün sorunu çözmek için bir araya gelelim.

Dünya’da ölümden başka her şeye çözüm vardır.

Hastamız komalık duruma hızla gidiyor. Neşteri ele alalım.

Tedavi ya şimdi!

Ya da hiçbir zaman!

 HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN

 

 TERÖR, TÜRKİYE'NİN HUZURUNU HEDEFLEDİ

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 1 hafta önce / 13.10.2015 11:18:42 | Görüntüleme : 2745
Dünya'nın en önemli stratejik noktasında bulunan, Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan, Ortadoğu'nun açılan kapısı olan Türkiye'nin güçlü ve huzurlu olmasını istemeyen iç ve dış mihraklar yine güzel ülkemizi kana bulayarak huzurumuzu hedef aldı.

            Ankara Garında gerçekleşen 95 vatandaşın ölümü 805 vatandaşın yaralanmasıyla vuku bulan iğrenç saldırı hepimizi derinden üzdü.

            Yazık değil mi giden canlara?

            Her vatandaş demokratik hakkını kullanarak yasalar doğrultusunda yürüyüşünü yapar ve söylemlerini dile getirebilir. Bu bağlamda düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi mitingine giden binlerce insanı katledecek kadar gözleri dönmüş ipi kimin elinde olduğu belli olmayan hainler, aslında Türkiye'nin huzurunu hedef aldı.

            Gencecik insanlar korkunç şekilde parçalanarak hayatını kaybetti.

            Bakalım bu hain saldırının arkasından kimler çıkacak?

            Olayın ilk şokunun etkisiyle oluşan tepkilerin yerini sağduyu, sabır ve sükûnet almalı. Bunu fırsat bilerek ülkeyi karıştırmak isteyenler olabilir. Zaten bazı odaklar bu vandalları sokağa salarak bazı yerlerde olay çıkarıyor.

            Tüm vatandaşlar olarak sabırla gelişmeleri bekleyelim. İnşallah bu işin perde arkasındakilerde cezasını bulacaktır.

            1 Kasım'da yapılacak olan önemli bir seçimin arifesinde patlatılan bu bombalar Ankara'da ki o insanları hedef aldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve mevcut Hükümeti de hedef almıştır.

            Bu noktada çok dikkatli olunmalı. Ülkemizi yıpratmaya çalışan düşmanlara fırsat vermemeliyiz.

            Türkiye, 78 milyon vatandaşımızın ortak değeridir.

            Çünkü başka Türkiye yok!Spora ve gençliğe en güzel yatırım:

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 3 hafta önce / 23.09.2015 09:11:17 | Görüntüleme : 2947
HBB SPOR KOMPLEKSİ VE YAŞAM MERKEZİ

 

           Spor tesisi açısından maalesef ihmal edilen ve hak ettiği yatırımları alamayan ilimizde önceki gün bir vesileyle yolum Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'ne düştü.

            Uzun yıllar Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan ve şimdi HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi tesis yöneticileri olan Şenol Koyuncuoğlu ve Özden Mısırlıoğlu dostlarıma yaptığımz ziyarette tesisi detaylı şekilde gezme imkanım oldu.

            Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın icraatlarını beğenirsiniz beğenmezsiniz, siyasi görüşünü benimser veya benimsemezsiniz herkesin bu konuda ki kararına saygı duyarım. Başkan Savaş'ın spor sevgisiyle Antakya Altınçay'da kazandırdığı bu tesis takdir edilecek en önemli bir yatırımdır. Bir Antakyalı ve bir sporsever olarak kendisine ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Olaya siyasi açıdan bakmak ve yapılan bu güzelliği görmemek bence spora ve gençliğe yapılan bu yatırıma haksızlık olur.

            Bu arada spor teşkilatında deneyim kazanan ve sporu seven Şenol Koyuncuoğlu ve Özden Mısırlıoğlu'nun tesis yöneticisi olarak görevlendirilmeleri doğru bir karar. Mesai mefhumu dinlemeden 81 personelle günde 800 ile 1000 kişinin spor yaptığı bu tesise hizmet kolay bir iş değildir. Hizmette sevgi ve spor aşkı olmasa bu başarı sağlanamazdı.

            10 dönüm arazi üzerine kurulu, 22 bin metrekaresi kapalı toplam 28 bin metrekare kullanım alanlı bu tesis içinde 364 seyirci kapasiteli voleybol ve basketbol maçları için parke zeminli spor salonu, 400 seyirci kapasiteli yarı olimpik kapalı yüzme havuzu (Ziyarete gittiğimde bölge sutopu yarışmaları tüm güzelliğiyle yapılıyordu), açık yüzme havuzu, kondisyon merkezi, step-aerobik-plates salonu, güreş-judo salonu, halter salonu, taekwando-karate salonu, bok ringi salonu, masa tenisi salonu, okçuluk salonu, satranç eğitim sınıfı mevcut. Proje içinde yer alan aba güreşi arenası ve tenis kortları da zaman içinde hayata geçirilecek.

            Bunlara ilaveten komplekste yer alan duşlu soyunma odaları, çalışma ofisleri, sauna, Türk hamamı, buhar odası, masaj odası, 10 adet süit oda, 32 adet çift kişilik sporcular için yaşam odaları, konferans odaları, toplantı salonları, eğitim odaları ile Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yatırım açıkçası beni hayran bıraktı.

            Herkese açık olan bu spor tesisini memleketimize kazandıran Lütfü Savaş'a ve emeği geçenlere geçte olsa teşekkür etmeyi kendime borç bildim.

            Bu yazıyı sporun içinde olan ve sporu çok seven bir gazeteci olarak yazdım. Bence Sezar'ın hakkı Sezar'a verilmeli. Kısır siyasi çekişme yerine geliniz hep beraber böyle tesislerin sayısının artması için güç birliği yapalım.

            Bu memlekete güzel eserler kazandıran ve sayısız hizmetler gerçekleştiren başta eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HBB Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay milletvekillerini siyaseten eleştirelim ama ilimize kazandırdığı eserler içinde bir teşekkürü çok görmeyelim.

Haber&Yorum: Sadullah Ergin

 Son 10 yılın en kötü Hatayspor'u

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 1 ay önce / 16.09.2015 10:39:59 | Görüntüleme : 2764
Yeni sezonda ilk kez taraftarlarının huzuruna çıkacak olan Hatayspor'u K.Maraşspor ile oynanacak maçta izlemek için büyük bir merakla Antakya Atatürk Stadyumuna gittim.

           Maçın pazartesi günü oynanması ile fazla seyircinin maça gelememesi, aşırı sıcak hava (İki takımı da aynı derece olumsuz etkiledi) gibi nedenler Hatayspor açısından mazeret olabilir.

            Ama izlediğim Hatay-K.Maraş maçı son 10 yılda Hatayspor'u yakından takip eden bir gazeteci. Hatta bir Hatayspor gönüllüsü olarak beni tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı. İnanın mahalle maçları bundan daha zevkli geçiyor.

            Maç öncesi iki takım futbolcuları Hatay ve K.Maraş taraftarlarının yanına çağırılarak Hatay-K.Maraş dostluğuna vurgu yapıldı. Bu arada Hatayspor Taraftarlar Derneği tarafından maraton tribünlerine asılan “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Spor; sevgi, dostluk ve kardeşliktir” yazılı pankartlar dikkat çekti. Bunlar maçın akılda kalan güzellikleriydi.

            Ancak futbol ve mücadele yönünden böyle kötü bir takım olamaz !

            Suçlu yönetim, teknik direktör, futbolcular, ilgisizlik vs. demiyorum.

            Sadece maçı izleyenler gördü böyle amaçsız, şuursuz, ne yaptığını bilemeyen bir Hatayspor'u izlemenin üzüntüsünü yaşadı.

            15.dakikada bir gol yiyebilirsin ancak Gökhan Sinanoğlu'nun pozisyonu dışında koskoca 90 dakikada rakip kaleye bir atak yok. Paslaşma, yardımlaşma yok. Savunma, orta saha, forvet hattı yok. Sadece kaptan Halil Zeybek'in çabası var diğer 10 futbolcu ortada yok.

            Bu şartlar altında kendi evinde yenilmek, iki maçta iki yenilgi almak kimseyi şaşırtmamalı. Ancak kaç yıldır başarıya alışmış olan Hatayspor seyircisi böyle bir takımı izlemenin hayalkırıklığını yaşadı.

            Tamam iki yenilgiyle ligi bitmedi, son sırada yer alan Hatayspor küme düşmedi ama kutlu ay doğuşundan belli olur derler.

            Gördüğüm kadarıyla bu çocuk okumaz !

            Yazık oldu yılların emek ve çabalarına. Hatayspor bir marka haline gelmişti. Rakipler Hatayspor karşısında isminden çekinirdi. Ama kağıttan kaplan haline gelen bu Hatayspor'u sıradan takım olan K.Maraş bile Antakya'da yenebiliyorsa vah Hatayspor'un haline.

            Başkan Jan Baram ve değerli yönetimini seviyoruz ama bu Hatayspor'un kötü gidişatına neşter vuracak olanda bu yönetimdir.

            Üzülerek belirteyim bu Hatayspor son 10 yılın en kötü Hatayspor'udur. Aslında bir takımdan 18 futbolcu gönderilir 18 yeni futbolcu alınırsa bu durum sürpriz olmaması gerekir.

            Dünyanın hiçbir takımında bu sistem başarılı olmamıştır zaten olamazda. Hatayspor'un yeni futbolcularının bireysel kalitesine bir şey demiyorum.

            Ama böyle toplama futbolcularında ne zaman takım olacağını merak ediyorum.

            İşimiz zor.

            Ancak her şeye rağmen Hatayspor büyük bir camia ise hemen silkinmeli ve ayağa kalkmalı.

            Çünkü bu hafta oynayacağımız Üsküdar maçında atı alan Üsküdar'ı geçer.

(Haber&Yorum: Sadullah Ergin)

 SEÇİMİN MAĞLUBU; VATANDAŞ (!)

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 4 ay önce / 09.06.2015 10:42:48 | Görüntüleme : 2987
7 Haziran Pazar günü yapılan 25. Dönem milletvekili genel seçimleri sonrası siyasi parti liderlerinin ifadelerine göre partiler, seçimi başarıyla tamamlamış (!)

            Seçimin galibi tüm siyasi partilerse seçimin mağlubu kim diye sorguladığımda tek suçlu kalıyor.

            O da oyunu kullanan seçmen vatandaş.

            AK Parti'yi en yakın rakibine 15 puan fark atarak seçimi birinci parti bitirdiği için başarısız sayamayız. % 41'lik bir oran fena bir rakam değil ama seçim sistemi gereği aldığı milletvekili sayısı 276'yı bulmadığı için beklentilerin uzağında kalan AK Parti yine de birinci parti oldu.

            Ana muhalefet CHP ise oy patlaması beklediği bu seçimde hayal kırıklığı yaşadı. % 30-33 beklediği oy oranı % 25'e takılmasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu, zafer kazanmış ordu komutanı gibi seçim gecesi konuşma yapıyor ve kendisini başarılı buluyorsa sorun yok demektir.

            Üst üste 12. Maçını kaybeden teknik direktörlerin hemen istifa ettiği ülkemde Kılıçdaroğlu 12. Kez yenildiği maç sonrası oyu düşmesine ve istifa edeceği açıklamasına rağmen görevinin başında ise bu sonuç CHP'ye hayırlı ve mübarek olsun.

            Keza AK Parti'ye karşı 15. Maçını kaybeden Devlet Bahçeli'nin MHP'si Hatay'da sadece 1 vekil çıkarmasına rağmen, ülke genelinde oylarını birkaç puan arttırdığı için seçimi başarılı görüyorsa MHP cephesinde de sorun yok demektir. Hele ki milletvekili sayısı bakımından HDP ile aynı duruma gelen bu partide sorun yoksa, bu seçim sonucu MHP'ye de hayırlı ve mübarek olsun.

            Tüm iç ve dış güçlerin parlatıp cilaladığı HDP; herkesin desteğiyle Hatay'da özellikle bazı kesimlerin desteğiyle ülke genelinde % 10 barajını aştığına göre sevseniz de sevmeseniz de HDP'yi başarılı saymak gerekir.

            Türkiye Büyük Millet Meclisine girmeyi ve grup kurmayı hakkeden 4 siyasi partide seçimden başarılı olduğunu savunduğuna göre seçimde başarısız olan tek kişi kalıyor:

            O da garibim vatandaş (!)

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİN

 AK PARTİLİ DOSTLARA,DOSTÇA TAVSİYELER

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 5 ay önce / 06.05.2015 11:12:32 | Görüntüleme : 3018
7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlere bir ay kala siyasi partiler, seçim çalışmalarını sürdürürken iktidar partisi olan AK Partinin ekip çalışmasında ki eksiklikleri “Dost acı söyler ama gerçeği söyler” misali kısaca değineceğim.

            Kamuoyu yoklamalarında AK Parti'nin oylarında düşüş olacağı varsayımıyla oyların nasıl korunacağı ve arttırılacağı konusunda AK Parti Hatay İl Teşkilatı nasıl bir çalışma sergiliyor?

            Milletvekili adaylarının halkla daha yakın ve sıcak bir temas içinde olması gerekir. En azından arayanların telefonlarına çıkması onları dinlemeleri bu dönemde çok önemlidir.

            Bazı milletvekili adayları sadece facebook üzerinden iki kare resim atarak şuraya gittim-buraya gittim şeklinde çalışma yapması seçim kampanyası değildir. İşin ilginç yanı bağımsız aday Nihat Taşkın, projesi olan milletvekili adayıyım diyerek projelerini kamuoyu ile paylaşırken, teşkilat ve ekip gücüne sahip AK Parti adaylarının henüz bir projesi kamuoyu ile buluşmadı.

            Allah selamet versin Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, plan ve projeleriyle, ekip çalışmasıyla kamuoyunda gündemi belirlerdi. Ayrıca seçim çalışmalarında ona refakatlik eden işi bilen bir kişi, haber ve fotoları gazetelere göndererek kamuoyunda AK Partinin gündemde kalmasını sağlardı.

            Saadet-BBP işbirliğinde ki Milli İttifak, bu işi iyi yapıyor. Her gün tüm gazetelere ve haber sitelerine seçim çalışmasıyla ilgili bilgiler geçiyorlar. Bu haberlerde tüm gazetelerde ve sitelerde yer alı-yor. Necmettin Çalışkan ayrıca ilanlar vererek hem reklamını yapıyor, hem de yerel basına katkı sağlıyor.

            AK Parti'nin basınla ilgili, tanıtımla ilgili birimi ne iş yapar bilemiyorum?

            AK Parti'nin Hatay'da ki seçim çalışmasıyla ilgili gelen haber yok. Başbakan Ahmet Davutoğlu hafta sonu geliyor yerel gazetelere ilan bile verme gereği duyulmuyor. Sadece onlarca minibüs giydirilerek seçim çalışması yapılmaz. Halktan ve basından kopuk bir seçim çalışması AK Partiye yakışmıyor.

            Neyse ki ana muhalefet CHP'de ondan geri kalır değil. CHP İl binasının açılışına bile gazetecileri davet etmek aklına gelmeyen bir zihniyetle yönetilen CHP'de AK Parti ile bu seçim döneminde hatalar üzerine yarışıyor.

            Basın mensupları hancı olarak her seçim döneminde olacak. Ama siyasetten anlamayan siyasi yolcuları da göndermeye devam edeceğiz. 

            Aslında yazacak çok şey var. AK Partili çok sayıda dostu olan bir gazeteci olarak dost acı söyler misali bu yazımı dikkate alırlar veya almazlar o AK Partili yöneticilerin bileceği iştir.

            Siyasette hatalardan ders alanlar daima kazanmıştır. Hatalarını doğru olarak kabul ederek ısrarla o yolda yürüyenlerin sonu da bilinen bir şeydir. Yazık kaybeden memleket olacak.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİNYORUM'UN 23. ONUR YILI

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 9 ay önce / 05.02.2015 11:47:59 | Görüntüleme : 3065
Haftalar, aylar, yıllar birbirini hızla kovalarken bakmışız bugün Yorum Gazetesi 23. Yayın yılına adım atmış. Bizi bugünlere nasip eden yüce Allah'a şükürler olsun.

            5 Şubat 1993 yılında haftalık gazete olarak yayın hayatına başlayan Yorum Gazetesi, daha sonra günlük olarak yayınına devam ederek Hatay basınındaki güzide yerini almıştır.

            Öncelikle gazetemizin kuruluş aşamasında Yorum'un temelini oluşturan değerli yol arkadaşlarıma, ilk günden bugüne gazetemize emeği geçen çalışanlarıma, tabi ki maddi ve manevi katkılarıyla bizleri yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza sonsuz teşekkürler…

            Yorum, 1993 yılında bebe olarak çıktığı bu yolda artık 23 yaşında bir delikanlı.

            “Ölçüleri yanlış olanların bütün ölçümleri yanlıştır” düsturu doğrultusunda yayın hayatımızda hep ilkeli, dürüst ve doğru olma çizgimizden ödün vermedik.

            Kimseye eğilmedik bükülmedik, bildiğimiz doğruları cesurca yazmaya devam ettik.

            Bu kutlu yolda en büyük gücümüzü de Hakk'tan ve halkımızdan aldık.

            Bu akşam Hatay Kültür Merkezinde 23. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliğimize tüm dostlarımız ve okuyucularımız davetlidir. Şiir Dinletisi ve Tiyatro Oyunumuz bugün saat:19.30'da başlayacak.

            Ağaç dalıyla gürler misali tüm dostlarımla özel gecemizde birlikte olmak, Yorum Ailesi olarak sevinç ve mutluluğumuzu arttıracaktır.

            Saygılarımla. Allah'a emanet olunuz.

SADULLAH ERGİN-YORUM GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİHATAYSPOR'A ÖZGÜVEN GELDİ

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 4 yıl, 11 ay önce / 25.11.2014 10:30:20 | Görüntüleme : 3358
Sezon başından bugüne rakiplerle kadar maddi sorunlarla mücadele etmek durumunda kalan Hatayspor, Pazar günü Altay ile dönüm maçı oynadı.

            Son üç maçta şanssızlıklar yakasını bırakmayınca sadece bir puanla yetinen Bordo-Beyazlılar, Allah korusun kaybedeceği Altay maçıyla belki de sezonu kapayacaktı.

            Takımın önemli silahları Halil Karataş, Halil Zeybek, Mustafa Kayabaşı, Selçuk Özkan gibi oyuncuların kart cezaları nedeniyle kadroda olmadığı maçta Hatayspor'da forma giyen her futbolcu, neler yapabileceklerini Altay maçında gösterdiler.

            Maç öncesi tesislere giden Hatayspor Taraftarlar Derneği bünyesindeki 31 Asi Gençlik Grubunun moral verdiği ve galibiyet sözü aldığı Hataysporlu futbolcular, sözlerinin eri olduklarını bir kez daha ispatladılar.

            İzmir'in 1 asırlık marka takımı Altay karşısında onur mücadelesi yapan Hatayspor, rakibini 3-1'lik skorla yenerken hem 3 puan hem de yeniden özgüven kazandı.

            Çünkü bu Hatayspor kadrosu çok iyi futbolculardan kurulmasına rağmen takım olarak gücünü gösteremiyordu. Bence Altay maçında bu gücünü sahaya yansıttı ve kendisini destekleyen gerçek taraftarını mutlu etti.

            Bu galibiyetin mimarları; Hatayspor'da elini değil gövdesini taşın altına koyan Başkan Jan Baram ve yönetimidir. Ahmet Hoca ve teknik heyetidir. Hak ettikleri paralarının az bir bölümünü alsalar da bunu sahaya yansıtmayan ve onurlu mücadele eden Hataysporlu futbolculardır. Birde Hatayspor hangi şart ve durumda olursa olsun daima takımının yanında dik duran ve onu çılgınca destekleyen Hatayspor'un gerçek taraftarıdır bu galibiyetin mimarları…

            Bu hafta sonu İstanbul deplasmanında oynanacak Tepecik maçının kazanılması halinde gelecek hafta Antakya'da oynanacak Bandırmaspor maçı bence Play-Off finali gibi önemli bir maç olarak önümüze gelecek.

            Geçtiğimiz sezon Antakya'da oynanan ve tüm camianın bütünleştiği Giresun, Yeni Malatya ve Göztepe maçlarının nasıl kazanıldığını düşünün.

            Bu güç bizde var. Yeterki kendimize güvenelim.

            Bu arada golcülük vasfı ile dünyaya gelen Murat Uluç'un Altay maçında patlama yaparak 3 gol atması ve toplamda Hatayspor adına 8 gole ulaşması önemli bir unsur. Çünkü bu tür golcülerin böyle maçlara ihtiyacı vardır. Son olarak çift santrafor ile daha başarılı olduğumuzu bir kez daha gördük. İbrahim Taylan Uzunoğlu'nun etkili fizik yapısıyla yıprattığı ve dağıttığı savunma arasından çıkan Murat Uluç'un gollerine devam etmesi sürpriz değil bundan böyle.

            Umarım söz verenler maddi destekte bulunursa bu Hatayspor ligde çok can yakar.

            Maçlar biter, ligler biter, ama Hatayspor bitmez.

            Bunu da önümüzdeki maçlarda çok iyi şekilde yaşayacağız.

            Bu heyecana hazır mısınız ?

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİN