......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273339

ÇEYREK ASIRLIK ÇINAR; YORUM

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 2 yıl, 7 ay önce / 06.02.2017 08:51:41 | Görüntüleme : 2299
Soğuk bir kış gününde ilk yayın hayatına başlayarak basın camiasında sıcak bir esinti veren Yorum Gazetesi, rüya gibi geçen 24 yılı geride bırakarak 25. yılına girdi.

5 Şubat 1993 yılında ilk sayısını çıkaran genç Yorum, artık çeyrek asırlık bir çınar gibi gazetecilik sektöründe dimdik ayakta 25. yaşına basmanın mutluluğu içinde.

Öncelikle bu günlere gelmemizi nasip eden yüce Allah’a hamdu senalar olsun.

Elbette gazetemizin kurucuları arasında yer alan yol arkadaşlarıma ve dostlarıma teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

En büyük teşekkür de şüphesiz yıllardır Yorum Gazetesini sahiplenen, her türlü çalışmasında yanında olan, abone ve reklam desteği vererek ayakta kalmasını sağlayan siz değerli dostlara…

Ayrıca Ergin Medya bünyesinde yayınlanan Yorum Gazetesi, Hatay’da Yaşam Dergisi, Yorum Web Sitesinde görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür eder Allah razı olsun diyorum.

Gazetecilik dürüstlük ister, doğruluk ister, ilkeli habercilik gerektirir.

Haksızlıklar karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu belirten hadis doğrultusunda basın olarak gerçekleri kamuoyu adına haykırmak demektir.

Gazetemizin başlığı yanında eksik etmediğimiz “Ölçüleri yanlış olanın bütün ölçümleri yanlıştır” sözü doğrultusunda Allah’ın izniyle ölçüyü ve tartıyı doğru kullandık. Gazetecilik mesleğinin etik değerlerine ve ahlak kurallarına sonuna kadar uyduk ve bugün 24 yılı geride bırakıp 25. Yıla girmenin huzurunu yaşıyoruz.

İlk günkü heyecan ve aşkla…

Daima “Halkın Sesi, Hakk’ın Sesi” olma gayretiyle…

Cenab-ı Hakk bizi bu yolda mahcup etmesin.

Herkese sonsuz teşekkürler…

Huzur dolu nice çeyrek asırlar…

BAŞYAZI – SADULLAH ERGİNİstanbul’da bir Hataylı;

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 2 yıl, 11 ay önce / 10.10.2016 11:12:11 | Görüntüleme : 3374
İSMAİL ÖZDEMİR

İstanbul’da Hatay Günleri etkinliği için gazeteci arkadaşlarla gittiğimiz İstanbul’da, değerli hemşerilerimizle tanışma imkânı bulduk.

Bu değerlerin içinde dikkat çeken bir isimde İstanbul’da ilimizin adını en güzel şekilde tanıtan Hatay Medeniyetler Sofrası restoranlarının sahibi İsmail Özdemir. Yiğit lakabıyla tanınır misali İstanbul’da ki ismiyle Cinzano İsmail.

Genç yaşta metropol kent olan İstanbul’da ticarete atılmış, yaptığı işlerin markası yüksek ama kendisi engin gönüllü olan samimi bir Hataylı.

Taksim merkezinde bulunan Hatay Medeniyetler Sofrasında gazeteci dostlarımızla birlikte bizi ağırlayan İsmail Özdemir, gerek misafirleriyle yakından ilgilenmesiyle gerekse hoş sohbetiyle Hataylıların karakteristik sevgi ve hoşgörü kültürünü yansıttı.

Hatay ilinin yüzlerce yöresel soğuk mezesi yanında sıcak yemeklerini özellikle eşsiz kebabının tadını sadece Türkiye’ye değil, Ortadoğu’dan ve Avrupa’dan gelen turistlere tanıtan Cinzano İsmail, İstanbul’da gönüllü bir kültür elçimiz.

Aksaray’da ki Hatay Medeniyetler Sofrasında Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Hatayder Başkanı Mustafa Kaçar, İl Kültür ve Turizm Müdürü ile birlikte 25 kişiyi ağırlayan İsmail Özdemir, misafirlerine güzel lezzetler yanında Hatay’ın olmazsa olmazı künefeyi elleriyle pişirerek ikram etti.

Bünyesinde üç şubesi bulunan Hatay Medeniyetler Sofrası yanında tekstil işiyle de ticaret yapan genç ve dinamik işadamı İsmail Özdemir’le bir hemşerisi olarak gurur duydum. Allah işini gücünü rast getirsin. Emsalleri çoğalsın ki yanında yüzlerce çalışanıyla bu kadar insana Allah’ın izniyle iş-aş-ekmek sağlasın. Çalışanların çoğu da ata toprağı Hatay’dan İstanbul’a giden hemşerilerimiz.

Hatay Günlerini gazeteci olarak takip ettiğimiz üç günde İsmail Özdemir gibi insanlarla tanışmak ve dostluk edinmek en büyük kazancımız oldu. Bu arada Hatay Valiliği ve Hatayder işbirliğiyle yapılan ve Cahit Aşkar’ın sahibi olduğu İmaj Organizasyonun başarılı çalışmasıyla gerçekleşen İstanbul’da Hatay Günlerine emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum.DOST ACI SÖYLER

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 2 hafta önce / 02.09.2016 12:24:57 | Görüntüleme : 2645
Hani bir söz vardır;

“Dost acı söyler ama gerçeği söyler”

İşte bu yazımı da dost bildiğim ama belki bir yıldır nedeni bilinmez olarak kendine yakın olan insanlardan uzak duran, etrafını saran menfaat çemberinin içinde göremediğimiz bir kişiye atfen yazıyorum.

Makamlar koltuklar insanları değiştirmemeli.

O makam ve koltuklar Hakk’a ve halka samimiyetle hizmet etmenin birer aracıdır.

Bazen insanlarda yanılabiliyormuş.

İyi ve samimi gördüğün kişi hakkında yanılgıya düşebiliyoruz.

24 yıllık gazeteci olarak fikrim belli, çizgim belli, duruşum belli.

Ama yıllarca bildiğim bir kişinin bu kadar değişeceğini hiç tahmin edemezdim.

Hayatta ahde vefa diye kavram var diye düşünürdüm.

Görev yaptığı her dönemde yanında olduğum, gazetemde daima destekçisi olduğum bu kişinin yaptığı yanlışlara sadece üzülüyorum bir dost olarak…

Çok şükür Allah’tan başka kimseye ihtiyacımız yok.

Ama bu kişinin yaptığı hatalara kendi adına üzülüyorum.

Öncelikle siyasette kendine yolu açan önemli bir şahsiyete vefa göstermemiş.

Seçim dönemi medya ve kamuoyu desteği aldığı birkaç gazeteci dostuyla işi bittikten sonra araya mesafe koymuş.

Basın yayın açısından yeni arayışlar içine girerek başka bir ilin medyasına yönlenmiş.

Yaptığı doğru (!) Çünkü seçilirken bu şehirde etkili gazetelerle değil de o ilin medyası ile göreve gelmiş ya!

Allah herkesin işini rast getirsin.

Gün olur devran döner. Bir bakarsın seçim dönemi yeniden gelir.

Bu arkadaşıma iki önemli şahsiyetin tarihi sözlerinden mesaj vermek isterim.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in şu sözünü hatırlatırım; “Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen; hem yolunu kaybedersin, hem dostunu!”

Son olarak Ebu Müslim Horasani’nin tarihi sözlerini aktaralım;

“Çünkü onlar, zararlarından emin oldukları için dostlarını uzak tuttular, kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Ancak yaklaştırılan düşman dost olmadı, tam tersine uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları da mukadder oldu”

Son sözümüz; Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.

Biz hancıyız ve yerimizde duruyoruz.

Nasıl olsa bir gün bu yolcunun bu hana yolu düşer!

 HATAYSPOR KAPANIYOR MU?

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 4 ay önce / 16.05.2016 10:13:22 | Görüntüleme : 3127
Kuruluş tarihi olan 1967 yılı ile 50. Yaşına basacak olan Hatayspor, maalesef ağır borç yükü ile kapanma aşamasına geldi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Aydın Toksöz ve yönetim kurulunun son yaptığı toplantıda dile getirdiği gerçek durum, Hatayspor açısından çok kötü ve kara bir tablo.

Borç yükü 13 milyon (Eski parayla 13 trilyon) liralık borç Hatayspor’un önünde en büyük sorun. Bu borç önceki yönetimlerden günümüze gelen borçlardır. Şimdi geldiğimiz nokta, Hatayspor’un bu yükün altında kalkamayacağıdır.

Sporu seven Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ta bu borç tablosunu gördükten sonra takımı bu şartlarda alamayacağını deklare etti. Başkan Savaş’ın bu kararında haklılık payı çok. Ancak Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Büyükşehir Belediyeleri şehirlerin lokomotifidir. Belediyesiz bir Hatayspor düşünülemez.

Hatayspor’un 13 milyonluk borcundan dolayı bırakılıp, bir BAL ligi veya 3.lig takımı alınıp geleceğe hazırlanması fikrine sıcak bakmıyorum. Mevcut Hatayspor’u nasıl kurtarırız onun çözümlerine bakmalıyız.

Her geçen zaman Hatayspor’un aleyhine işliyor. Bu ay sonunda yapılacak olağanüstü kongre bir çözüm çaresi değildir. Yapılacak icraat Hatayspor’u Anonim Şirketine dönüştürüp hisselerini satmaktır. Komşumuz Adana’nın PTT 1.Ligde şampiyon olan takımı Adanaspor’da bir A.Ş.’dir. Artık bu yükü kişiler taşıyamaz. Hatayspor A.Ş. kurulmalı, alacaklı olanlara para karşılığı hisse verilmeli, borç sıfırlanmalı ve yeni bir yapılanma oluşmalı.

Spor kamuoyuna Altınordu örneği gibi şampiyonluk vaadi değil de iyi bir altyapı sözü verilmeli. Çünkü taşıma su ile değirmen dönmez. Hatayspor kendi öz kaynağına inmedikçe kendi bünyesinden yetişen futbolcuları yetiştiremezse bu kısır döngü devam eder.

Bu günlerde sayın Valimizin önderliğinde Hatay Milletvekillerinin, HBB Başkanının, STK temsilcilerinin, işadamlarının katılımıyla bir toplantı yapılmalı. Sorunlar masaya yatırılmalı, bir arada çözümler oluşturulmalı. Hasta yatakta hatta komada. Tıbbi müdahale yapılmazsa sonu hüsranla bitecek bir ciddi durum söz konusu.

Herkes bana ne derse yarım asırlık çınar Hatayspor kapanır.

1.5 milyonu aşkın nüfusa sahip, sosyal-ekonomik açıdan Türkiye’nin ilk 10 iline giren Hatay ilinin spor alanlarında maalesef geldiği durum ortada. Tüm profesyonel takımlarımız (Erzinspor hariç) düşme hattındaydı. Üzülerek belirtelim Körfez İskenderunspor’da küme düştü.

Birlik-beraberliğin olmadığı yerde bu tablonun oluşması sürpriz değil.

Biz birbirimizi sevmeyi öğrenirsek, gerçek manada birbirimize destek vermeye başlarsak her konuda başaracağız.

Hatayspor için acilen bir toplantı yapılmalı ve spor kamuoyu bunu bekliyor.

Allah korusun Hatayspor kapandıktan sonra her şey çok geç olacak.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİNTEŞEKKÜRLER JAN BARAM

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 7 ay önce / 16.02.2016 10:12:26 | Görüntüleme : 3297
Hatayspor’a önce futbolcu olarak, 1999 yılından bu yana yönetici ve son 2,5 yıldır başkan olarak hizmet veren Jan Baram kocaman bir teşekkürü hak etmiştir.

Haber & Yorum: Sadullah Ergin

Hatayspor’u yakından takip eden bir gazeteci, bir Taraftarlar Dernek Başkanı, Başkan Baram’ın yönetiminde bir yönetici olarak Jan Baram’ı en fedakâr başkan olarak gözlemledim. Son kongrede görevi bırakmasının ardından Hatayspor camiası Baram’ın hizmetlerini unutmamalıdır.

Hatayspor’un başarısı için maddi ve manevi tüm imkânlarını seferber eden Jan Baram, ailesini ve işini ihmal ederek 3 Temmuz 2013’ten son kongre gününe kadar mesaisini Hatayspor için harcamıştır. İşte bu kadar fedakârlıkların ardından Jan Baram’a haksızlık yapılmamalıdır.

Vefa İstanbul’da bir semt olmanın yanında insani duygular içinde olan bir değer olmalıdır vefa…

Görev aldığı dönemde Hatayspor’u finallere taşıyan Baram, direkten dönen topun gol olmaması ve penaltılarda elde edilen avantajın kullanılmaması Hatayspor’u PTT 1.Liginden ederken bir yerden yardım ve destek gelmemesine rağmen Jan Baram’ın tüm giderleri karşılaması unutulmamalı.

Hatayspor Tesislerinin yeniden revize edilerek tüm odaların yenilenmesi, spor salonunun aletlerle donatılması, toplantı salonunun düzenlenmesi, çamaşırhaneye sanayi tipi yıkama makinesi alınması, antrenman sahalarının bakımı gibi saymakla bitmeyecek hizmetler Jan Baram sayesinde gerçekleşti.

Kongre kararı almasının ve istifa etmesinin ardından Hatayspor’un menfaatini kollayan Jan Baram, duyumlarıma göre ara transferde kaleci Mücahit Atalay, Tolga Çavdar ve Alican Tez’i Hatayspor’a kazandırıp peşinatlarını ödemiştir. Yine duyumlarıma göre üç deplasmanın uçak biletlerini önceden ödeyerek Hatayspor’a maddi avantaj sağlamıştır. Görevi bırakan herhangi bir başkan bu fedakârlıkları yapar mıydı acaba?

Görevi sürecinde söz aldığı yerlerden gerekli desteği almamasına rağmen Hatayspor’u hem yaşatıp hem de yarıştıran Jan Baram, bir göğüs reklamının bile verilmediği Hatayspor’da adeta destan yazmıştır.

“Yiğidi öldür ama hakkını inkâr etme” gibi bir söz vardır.

Jan Baram’ın Hatayspor üzerinde ki hakkını unutmamak gerekir.

Hatayspor camiasının Jan Baram’a teşekkür borçlu olduğunu hatırlatmak isterim. Kendi adıma peşinen Jan Baram’a teşekkür ederim.Sahipsiz takıma vuran vurana

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 8 ay önce / 19.01.2016 12:41:24 | Görüntüleme : 2821
Başkansız, yönetimsiz, teknik direktörsüz ve her türlü destekten yoksun kalan Hatayspor, ikinci yarının ilk maçında Hacettepespor’a 2-1 yenilerek kötü bir başlangıç yaptı.

Pazar günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanan Hatayspor-Hacettepespor maçında galibiyet bekleyen az sayıdaki taraftar, 1-0 yenik duruma düşmesinin ardından Emrah Uzun’un beraberlik golünü atmasının ardından umutlandılar.

Ancak sahipsiz takıma herkesin vurduğu gibi maçın hakemi Ferhan Kestanlıoğlu olmak üzere rakibi Hacettepe’den de darbe yiyerek 85. Dakikada rakibin golüne engel olamayınca maçı 2-1 kaybetti.

Şimdi Hatayspor için çok daha zor bir dönem başladı.

İkinci yarıda puanın aslanın ağzında olduğu süreçte Hatayspor böyle devam ederse dilim söylemek istemiyor ama yarım asırlık çınar olan Güneyin Yıldızı Hatay ekibi, 3.lige doğru adım adım gidiyor.

3 Şubat tarihinde olağanüstü kongresini yapacak olan Hatayspor’a bu süreçte kimin sahip çıkacağı merak ediliyor.

2,5 yıl varını yoğunu ortaya koyan Jan Baram’ın görevinden istifa etmesinin ardından takım birdenbire sahipsiz kaldı. Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanvekili Mehmet Deviren’in dışında şu ana kadar kamuoyu karşısına çıkan kimse olmadı.

Hatay Valiliğini, Hatay Büyükşehir Belediyesini, Antakya Belediyesini, Defne Belediyesini, kurum ve kuruluşları, işadamlarını Hatayspor’a destek vermeleri konusunda çağrıda bulunuyorum.

Yarım asırlık çınar olan Hatayspor kurumamalı, bu Hatayspor’umuz ilelebet yaşamalı. Yaşatmak içinde destek ve yardımda bulunmalıyız.

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİN

 

 YARIM ASIRLIK HATAYSPOR ÇINARI KURUYOR

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 9 ay önce / 11.01.2016 10:43:36 | Görüntüleme : 3036
Hatayspor kongresinde yönetime talipli çıkmayınca kulübün kayyuma kalmaması için Jan Baram başkanlığında ki Hatayspor yönetimi kısa süreliğine göreve seçildi ancak ilgi ve destek olmayınca yarım asırlık Hatayspor kapanma aşamasına geldi

Hatayspor hızla kan kaybediyor.

Hatayspor ameliyat masasında komada.

Ancak ne bir ilaç, ne bir serum ne de bir müdahale söz konusu değil.

1967 yılında kurulan ve içinde bulunduğumuz 2016’da 50. Yılını yaşayan Hatayspor’a maalesef ne üst düzey yetkililerden nede işadamlarından bir el uzatılmıyor.

Bu hafta sonu yani 17 Ocak’ta ikinci yarı maçlarının başlamasına sayılı günler kala, kümede kalması için Hatayspor’a acilen en az 5-6 futbolcunun transfer edilmesi gerekiyor.

Mevcut kadroda yer alan futbolcular alacakları olmasına rağmen fedakârlık yaparak hazırlıklarını zor şartlar altında sürdürüyor.

Parasızlık, ilgisizlik, imkânsızlık Hatayspor’a yakışıyor mu?

Sosyal ve ekonomik açıdan Türkiye’nin ilk 10 ili arasına giren Hatay iline yakışmayan bu durumun sonucu merak ediliyor.

Kim ne yapacaksa şimdi yapmalı.

Valimizi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanını, Antakya ve Defne Belediye Başkanlarını, kurumları, odaları, sivil toplum kuruluşlarını, işadamlarını göreve davet ediyoruz.

Yarım asırlık Hatay çınarı kurumadan korumaya alınmalı.

Şimdi hareket zamanı

Çünkü yarın iş işten geçer.

 HABER & YORUM: SADULLAH ERGİNHatayspor göz göre göre küme düşüyor

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 10 ay önce / 15.12.2015 10:32:49 | Görüntüleme : 3001
MEMLEKETTE ÇIT YOK!

Hatayspor’un son haftalarda aldığı başarısız sonuçlara yeni bir halka daha eklendi ve Bordo-Beyazlı temsilcimiz Bandırma deplasmanından 2-0 yenilgiyle döndü.

Seri yenilgilerle hızla grupta küme düşme hattına inmesine rağmen koskoca Hatay’dan çot çıkmaması ve kimsenin bu kötü gidişata dur deme çabası olmaması sporseverleri daha da endişelendiriyor.

Başta Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere ne ilçe belediyelerinden nede işadamlarından bu konuda yaprak bile kıpırdamaması bu nasıl bir memleket sorusunu gündeme getirdi.

Hatayspor’un tüm yükünü sırtında taşıyan ancak bu yükü taşıyacak takati kalmayan Başkan Jan Baram’ın da artık yapacağı bir şey kalmayınca son üç yıldır 2.ligde Play-Of’lara çıkan ikisinde final oynayan koskoca Hatayspor, 3.lige düşmenin eşiğine geldi.

Bir takım yenilebilir puanlar kaybedebilir ama inanç gittikten sonra o takımdan hiç bir şey kalmaz. İşte Hatayspor bu durumda. Ne yönetimin, ne teknik heyetin ne futbolcuların ilgisizlik ve sorunlar dolayısıyla artık inancı kalmamış. Zaten 500 kadar fanatik Hatayspor taraftarı dışında maça bile gelen seyirci yok.

Ay sonunda kongre kararı alınmış durumda ama hasta her geçen gün daha ağır komaya giriyor. Çare için kim ne yapacaksa bu günlerde yapması gerekir.

1967 yılında kurulan ve artık yarım asra yakın bir çınar olan Hatayspor küme düşerse bunun vebali herkesin olacak.

Hatayspor camiası Valimiz Ercan Topaca ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu konuda duyarlı olmalarını bekliyor.

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİNJan Baram devam etmeli

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 10 ay önce / 27.11.2015 10:22:32 | Görüntüleme : 2789
Uzun yıllar Hatayspor’a önce futbolculuk sonra da yönetici olarak çeşitli kademelerde hizmetler veren Jan Baram, son 2.5 yıldır başkan olarak görev yaptığı Hatayspor’da kongre kararı aldı.

Bu sezon tamamen yalnız bırakılan Başkan Jan Baram ve Hatayspor yönetiminin olağanüstü kongre kararı almasını doğru buluyorum. Çünkü hiçbir resmi ve özel kuruluşlardan 1 lira bile yardım almadan koskoca bir spor kulübünü yönetmek kolay değildir.

Bu şartlar altında geçen zaman, hem Hatayspor hem de mevcut yönetim aleyhine çalışıyor. O nedenle Hatay ilini kapsayacak geniş tabanlı bir Hatayspor yönetimi oluşması için yeni bir fırsat oluşmalı.

Tabi ki bu yeni oluşumda bilgi birikimine ve Hatayspor’a olan sevgisine inandığım Jan Baram devam etmeli. Gazeteci ve Hatayspor Taraftarlar Dernek başkanlığı yanında bundan bir süre önce birlikte aynı Hatayspor yönetiminde görev yaptığım Jan Baram’ın maddi ve manevi ne kadar fedakarca Hatayspor’a hizmet ettiğini yakın şahitlerindenim.

İlgisiz kalan ve destek görmeyen Hatayspor bu sistemde başarılı olamaz.

O nedenle yeni bir yapılanma Hatayspor açısından çok yararlı olacaktır.

Başkan Jan Baram’la yaptığım telefon görüşmesinde önemli bilgiler edindim. Öğrendiklerim yeni dönem öncesi bir Hataysporlu olarak beni umutlandırdı. İnşallah yeni dönem Hatayspor’un kurumsallaşması açısından önemli bir dönüm noktası olacak.

Bu sütunlarda öğrendiklerimi yazmak Başkan Jan Baram’a saygısızlık olur. Günü gelince o her şeyi zaten spor kamuoyuna açıklayacaktır. Üst düzey yetkililerle görüşen Jan Baram’ın yeni bir yönetim şekliyle Hatayspor’u bu sıkıntılı günlerden kurtaracağına inanıyorum.

Çok yalnız bırakılan, Hatayspor sevgisiyle ailesini ve işini ihmal eden Jan Baram’ın yeni dönemde göreve devam etmesi Hatayspor açısından önemlidir.

Çünkü bu kadar fedakar Hataysporlu, kolay kolay yetişmiyor.

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİNacBİR DEVİN ÇÖKÜŞÜ

Yazar : Sadullah ERGİN | Tarih : 3 yıl, 10 ay önce / 24.11.2015 10:30:36 | Görüntüleme : 2647
İki kez Play-Off finali oynayan, tüm maçlarında rakiplerin korkulu rüyası olan Hatayspor çökmeye devam ediyor. Bordo-Beyazlılar son maçta kendi evinde Fethiyespor’a da yenilerek bu sezon 13. maçında 8. yenilgisini aldı

Bundan dört sezon önce 3.ligde şampiyon olmasının ardından iki sezon 2.Ligde Play-Off finali oynayan, geçen sezon Play-Off’a kalan Hatayspor, bu sezon adeta acıların takımı oldu.

Bordo-Beyazlılar son olarak Pazar günü Antakya’da konuk ettiği Fethiyespor’a 3-2 yenilerek 13. maçında 8. yenilgisini aldı. Kadro kalitesi ve futbol mücadelesi açısından BAL ligi takımlarından farksız bir görüntü veren Hatayspor’u izlemeye gelen 300-400 seyirci geldiğine geleceğine pişman oldu.

Futbol adına hiçbir güzellik sahaya yansıtamayan Hatayspor’un bu kadro kalitesiyle 3.lige düşecek takımlar içinde isminin geçmesi Hatayspor’un nereden nereye geldiğini gösteriyor.

Maçın analiz ve kritiğini yapma gereği duymuyorum. Çünkü böyle bir takım ve maç için ne yazsak boş. Sezon başında gönderilen 18 futbolcunun yerine alınan 18 futbolcunun hali ortada. Hatayspor bir sezonda böyle çöküş yaşamamalı. Marka adı gitmiş yerine sıradan bir takıma dönüşmüş.

Evet suçlu arıyorsak başta Jan Baram başkanlığındaki Hatayspor yönetimi. Teknik adamlar ve futbolcular.

Ya sonra ?

Tabiki herkes.

Valisinden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanına. İlçe Belediye başkanlarından tüm işadamlarına hatta gereken sert yazıları yazmadığı için biz gazetecilerde suçluyuz.

Ama hasta her geçen gün kan kaybediyor. Koma hali derinleşiyor. Herkes devekuşu gibi başını kuma sokmuş bu kötü gidişata bir son verelim demiyor.

Dilim varmak istemiyor ama acı gerçeği ifade etmek zorundayım.

Bu Hatayspor, bu gidişatla küme düşer.

Kim ne yapacaksa yapsın artık!

Ya bugün yada hiçbir zaman.

HABER&YORUM: SADULLAH ERGİN