......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256673

HATAYSPOR, SERDAR GÜVEN İLE GÜVENDE

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 23.05.2017 08:55:34 | Görüntüleme : 1170
Hatayspor Kulüp Başkanı Serdar Güven’in önümüzdeki günlerde yapılacak olağan kongrede kulüp başkanlığı görevine son verileceği ve yerine Aydın Toksöz’ün getirileceği dedikodularına karşın bir açıklama yapan Hatayspor Taraftarlar Derneği başkan vekili ve tribün sorumlusu Komando lakaplı Mehmet Deviren, önemli konulara değindi.

Deviren, Hatayspor’un Başkan Serdar Güven ile güvende olduğunu ve onun yerine kim gelirse gelsin bu kulübü yönetemeyeceğini söyledi. Geçtiğimiz sezonda Kulüp Başkanı Serdar Güven’in Hatayspor için yaptıklarının göz ardı edilemeyeceği vurgusunu yapan Mehmet Deviren, “Biz Hatayspor’a gönülden bağlıyız. Yıllarca bu takıma emek verdik ve artık öğrendik kimin gerçek manada görev yapıp yapmayacağını. Serdar Güven görevi süresince hem teknik heyete hem futbolculara hem de taraftarlara güven aşılamıştır. Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın da vekili olan Serdar Güven, bu takımın yükümü sırtlayabilecek tek adamdır. Serdar Güven’in dışında kim gelirse bu yükün altında ezilir. Taraftar olarak bunun bilincince ve farkındayız.” dedi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a seslenen Deviren, “Sayın Büyükşehir Belediye başkanım bu takımı sezon başında güven veren Serdar Güven’e teslim etmekle en doğru işi yaptınız. Bizim verilen sözlere karnımız tok. Bu işi yine işin ehli adamlar yapar. Söz ile hareket edenler değil. Biz Serdar Güven’den razıyız.” ifadelerine yer verdi.

BİZE TOK SÖZ DEĞİL, “GÜVEN” LAZIM

Hatayspor yöneticisi iş adamı Aydın Toksöz’ün şimdiye kadar kulübe hiçbir şey katmadığını iddia eden Hatayspor Taraftarlar Derneği başkan vekili ve tribün sorumlusu Mehmet Deviren, yıllardır kendilerinin tok sözlere karınlarının tok olduğunu ve artık güvene ihtiyaç duyduklarını söyledi. Hatayspor’un kurumsallaşmaya adım atacağı günlerde yapılacak olağan kongrede başkanın değişmesinin bu kulübe zarar getireceğini söyleyen Deviren, “Herkes kendi işini yapsın. Serdar Güven çok iyi bir yönetici ve spor adamıdır. Hatayspor’u en iyi, o yönetir. Aydın Toksöz çok iyi araba satar, o da gitsin araba ticareti yapsın. Hatayspor kimsenin oyuncağı değil, olmayacaktır da. Aydın Toksöz’ü yönetimde dahi istemiyoruz. Ne onu, neden onun gibilerini” sözlerini dile getirdi.

GÖKHAN ZAN, GERİ GELMELİ

Hatayspor Genel Koordinatörü Gökhan Zan’ın sosyal medya hesabından yayınladığı veda mesajı ve Hatayspor’dan ayrıldığını söylemesi Hatay’ın spor camiasını üzdüğünü söyleyen Mehmet Deviren, “Tecrübeli oyuncu Gökhan Zan, Hatayspor’a çok şey kattı. Bunu kimse inkar edemez. Geldiği günden bu yana her zaman Hatayspor’un yanında olan ve taraftarlarla, futbolcularla bir bütünlük sağlayan Gökhan Zan’ın, kulüple bağlarının koparıldığını kabul etmek istemiyoruz. Hatayspor’da yetişmiş, büyük kulüplerde ve milli takımda Hatay’ı en güzel şekilde temsil eden Gökhan Zan, tekrar göreve çağrılmalıdır. Doğrusu da budur.” dedi.

(Haber Merkezi)HATAYSPOR, MİTHAT, TAHA VE SADİ İLE SÖZLEŞME YENİLEDİ

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 22.05.2017 08:56:47 | Görüntüleme : 1027
2.Lig'de ilimizi temsil eden Hatayspor, yeni sezon için kadrosunu şimdiden şekillendirmeye başladı.

Önceliği iç transfere veren Bordo-Beyazlılar, mevcut futbolculardan Mithat Yaşar, Taha Balcı ve Sadi Karaduman ile sözleşme yeniledi.

Hatayspor yönetimi tarafından yapılan açıklamada "Hataysporumuz Mithat Yaşar, Taha Balcı, Sadi Karaduman ile sözleşme yenilemiştir her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun" denildi.

(Haber Merkezi)TAHA BALCI HATAYSPOR’DA KALDI

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 19.05.2017 09:14:41 | Görüntüleme : 1167
Geçtiğimiz sezon bir üst lige çıkma yolunda başarılı bir performans sergileyen Play-Off maçlarında elenen Hatayspor istikrarını devam ettirmek amacıyla kadrosunda bulunan kaliteli oyuncularla yoluna devam etme kararı aldı.

Yeni sezona daha iddialı bir kadroyla girmek için çalışmalar başlatan Hatayspor yönetimi Hatayspor’un 1988 doğumlu başarılı forvet oyuncusu Taha Balcı ile sözleşme yeniledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Hatayspor’u layık olduğu yerlerde görmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Futbolcumuzla yola devam etmekten mutluyuz. Takımımız için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Hatayspor’un başarılı futbolcusu Taha Balcı “geçtiğimiz sezon bir üst lige çıkma yolunda çok çalıştık, Play-Off’larda elendik. Bu yıl daha çok çalışıp Hatayspor’u hakettiği yere hep birlikte taşıyacağız. Bizimle birlikte ter döken yöneticilerimize ve Hatayspor taraftarına teşekkür ediyorum.” dedi.(Haber Merkezi)GÖKHAN ZAN’DAN ŞOK AYRILIK

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 19.05.2017 08:50:19 | Görüntüleme : 1110
Hatay İlinin milli gururu Gökhan Zan’ın Hatayspor Genel Koordinatörlüğü görevinden ayrılması Bordo-Beyazlı camiada şok etkisine ve üzüntüye yol açtı.

Hatayspor Genel Koordinatörlüğü görevinden istifa ettiğini açıklayan Gökhan Zan bu defa Hataylı sporseverleri üzdü.

Hatayspor’da yetiştikten sonra Milli Takım, Beşiktaş ve Galatasaray’da üst düzey kariyere ulaşan Gökhan Zan, geride bıraktığımız sezonda Hatayspor’a Genel Koordinatör görevinde hizmet etmişti.

Zan, dün kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklamasında istifasıyla ilgili şu bilgilerde bulundu; “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın teveccühleriyle sezon başında hem Hatayspor’un alt yapısına hem de kulübün Genel Koordinatörlüğüne getirilmiştim.

Hatay’ın ‘Spor sevdalısı, spora gönülvermiş’ değerli insan Başkan Savaş’ın bu teklifini hiçbir maddi-manevi beklenti içerisinde olmadan kabul ettim.

Çünkü Hatay için büyük bir şans olan Başkan Savaş’ın böylesi onur verici bir teklifi herkese yapmayacağını düşünerek, gönüllü olarak hem altyapıda, hem de Kulübün Genel Koordinatörlüğünde gecemi gündüzüme katarak çalıştım..

Bir önceki sezonda yine takımın kümede kalması yönünde hep birlikte büyük çaba sarfetmiştik.

Geçtiğimiz sezonda da, sezona mütevazi bir kadro ile başlayarak, öncelikle kulübün borçlarını maksimum seviye düşürmeye çalıştık..

Kulüp Başkanımız sevgili Serdar Güven bey, yönetici ağabeylerimle birlikte bu projemizde başarılı olduk.

Yine hiç kimsenin Hatayspor’a şans tanımadığı dönemde takımımız Play-Off oynayarak, birçok dev bütçeli takımları geride bırakmış, başarılı bir sezon geçirmiştir.

Bana göre; Hatayspor sezonu alnının akıyla ve başı dik bir şekilde tamamlamıştır.

Bu başarıda ekip işidir..

Herkesin emeği vardır..

Ama hepimizden fazla Hatayspor’u düşünen ve başarıyı en çok isteyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ı ayrı tutmak istiyorum.

Görev sürem içerisinde en çok zorlandığımız konuların başında transferde futbolcuların burayı tercih etmemesi geliyordu. Çok şükür o kötü algıyı sildik. Hatayspor’un marka olduğunu anlattım, şimdi Hatayspor’a gelmek için futbolcular kulübü aramaya başladı.

Demek ki kulübün vizyonunu değiştirmede başarılı olduk..

Hatayspor’un PTT 1. Lig özlemini sona erdirmesi için kulübün yapılanması şarttır.

Saha dışında vizyon sahibi, saha içinde de başarıya taşıyacak oyuncular takıma kazandırılmalıdır..

Takdir tabii ki büyülerimindir..

Biliyorum, ‘ayrılık’ sözleri en zor olanıdır.

Hele ki, bu ayrılık kendi memleketinden olunca daha da zorlaşıyor..

Hatay insanın o sıcaklığını, samimiyetini ve bana göstermiş olduğu sevgiyi unutmam mümkün değil..

Hatayspor sevdamı ise kimse tartışamaz, tartıştırmam da..

Beni bugünlere getiren ve ‘Gökhan Zan’ olmamı sağlayan kulübüme son 1,5 sezonda iyi şeyler yaptığıma inanıyorum. Vicdanen rahatım.

Ama takdir edersiniz ki, benim de hayallerim ve geleceğim var..

Görevimi yaparken, eksiksiz yapmak isterim. Bir sorumluluk verilmişse bunu omuzlarımda taşımak isterim.

Hiçbir zaman ‘Etiket’ peşinde olmadım, buna zaten ihtiyacım yok..

Ben üretkenim, idealistim, düşündüklerimi, projelerimi hayata geçirmek isteyen biriyim..

Belki bir başka dönem, daha iyi şartlarda yine bir arada olabiliriz..

Bu ayrılık demek değildir, Hatayspor’a bir daha dönmeyeceğim anlamı da değil..

Ben her zaman bu kulübün gönüllü neferiyim ve şehrimizin de tanıtım elçisiyim..

Şimdilik nokta koyuyorum. Gönlümün de her zaman Hatayspor’da olacağını belirtmek istiyorum..

Görev sürem boyunca yakın ilgilerini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere Kulüp Başkanımız Serdar Güven’e, tüm yönetici ağabeylerime, sevgili kardeşim Teknik Direktör İlhan Palut ve nezaretindeki tüm ekibine, futbolcu kardeşlerimize, Hatayspor’un alt yapı hocalarına tesis çalışanlarımıza, basın mensuplarımıza ve her zaman benden sevgilerini desteklerini esirgemeyen cefakar ve vefakar Hatayspor taraftarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Hakkınızı helal edin Hatayspor sevdalıları.” dedi.(Haber Merkezi)HATAYSPOR'DA KONGRE KARARI

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 18.05.2017 09:04:16 | Görüntüleme : 1097
İlimizi 2. Ligde temsil eden Hatayspor yönetimi kongre kararı aldı.

Ligler başlamadan güçlü bir şekilde lige girmek için kongre kararı aldıklarını belirten Hatayspor Kulübü Basın Sözcüsü Sabit Karadeniz, kongrenin 1 Ağustos tarihinde yapılacağını ifade etti.

Hatayspor Basın Sözcüsü Karadeniz, Hatayspor üyelerinin kongrede y kullanabilmesi için aidat borçlarını ödemesi gerektiğini ifade ederek "Hatayspor üyeleri HES Anadolu Bankasındaki 853136 nolu hesaba aidat borçlarını yatırabilir. Yıllık aidat 500 TL'dir" dedi.

(Haber Merkezi)1. LİG HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞMEDİ

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 10.05.2017 09:19:51 | Görüntüleme : 1014
Üç sezondur Play-Off’a kalan Hatayspor, penaltılarda Kastamanuspor’a karşı 3-2 yenilerek 1.lig hayallerini gerçeğe dönüştüremedi.

Kastamonu karşısında iyi bir mücadele sergileyen Bordo-Beyazlılar, ilk maçta kaybettiği avantajı rakibi karşısında bulduğu golle tekrar yakaladı. Maçın 90 dakikası ve uzatma dakikalarının Hatayspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlanmasının ardından penaltı atışlarına geçildi.

İlk iki penaltıyı her iki takımda gole çevirince penaltılarda 2-2 eşitlik sağlandı. Üçüncü penaltıyı her iki takımda kaçırdı. Dördüncü penaltıda Kastamonu golü buldu, Hatayspor ise kaçırdı.

Beşinci penaltıyı Hatayspor kalecisi Akın çıkardı ancak Hatayspor kaçırınca Kastamonu penaltı atışları sonunda maçı 3-2 kazanarak yarı finale adını yazdıran taraf oldu.

Hatayspor bu sonuçla üç yıl üst üste Play-Off’ta kaybeden takım oldu.

(Haber: A. Vahit Güraslan)YAZIK...PENALTILARDA ELENDİK

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 09.05.2017 09:21:14 | Görüntüleme : 969
2. Lig Kırmızı Grup Play-Off çeyrek finali rövanş maçında Hatayspor penaltı atışları sonunda Kastamonu'ya 3-2 yenilerek elendi.

Maçın 90 dakikasını 1-0 önde kapatan Bordo-Beyazlılar, penaltı atışları sonunda rakibine elendi. Kaleci Akın, iki penaltıyı kurtarmasına rağmen, takımının yenilmesine engel olamadı.

4. dakikada Kastamonuspor'un orta alandan geliştirdiği atakta Fatih'in uzaktan sert şutu yandan avuta çıktı.

43. dakikada Kastamonuspor'un ani atağında Fatih'in sert şutu avuta çıktı.

karşılaşmanın ilk yarısı başladığı gibi golsüz sona erdi.

İkinci yarıya konuk ekip Hatayspor iyi başladı. 50. dakikada kazanılan serbest atışı kullanan Mithat'ın vuruşu barajdan döndü.

rakip kalede baskı kurmaya çalışan Hatayspor, 56. dakikada Taha Balcı ile bulduğu golle 1-0 öne geçti.

66. dakikada ev sahibi Kastamonuspor sol taraftan kullandığı korner atışında Mehmet Çakır'ın kafa vuruşu yandan avuta çıktı.

72. dakikada sağdan Mithat'ın kullandığı serbest atıştan Taha'nın kafa vuruşu direkten döndü, yan hakem bayrağını kaldırarak pozisyonu ofsayt olarak değerlendirdi.

79. dakikada soldan gelişen Kastamonu atağında cezaalanı içine girmeden vuran Yaşar'ın vuruşu farklı şekilde avuta çıktı.

82. dakikada sağdan gelişen Kastamonu atağında Ahmet'in kafa vuruşu üstten avuta çıktı.

84. dakikada soldan gelişen Hatayspor atağında altıpas içinde topla buluşan Taha, topa iyi vuramayarak meşin yuvarlağı dışarı attı.

90+3. dakikada gelişen Kastamonu atağında kaleci Akın topu önledi, ve mutlak golü önledi.

Karşılaşma Hatayspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlanınca maçta uzatmaya gidildi.

ilk uzatma dakikasında her iki takımda rakip kalede gol bulmaya çalıştı, fakat başarılı olamayınca ilk uzatma devresi aynı skorla sona erdi.

İkinci uzatmaya Hatayspor iyi başladı. Uzatmanın ilk dakikasında gelişen Hatayspor atağında Mithat Yaşar, kaleci ile karşı karşıya kaldı, vuruşunu kaleci kornere çeldi.

Karşılaşmanın ikinci devresi de aynı skorla tamamlanınca maç penaltı atışlarına kaldı.

Penaltı atışları sonunda 3-2 galip ayrılan Kastamonusspor, Hatayspor'u eleyerek yarı finale yükseldi.

Kastamonuspor 1966: Oğuzhan Bahadır, Oğuz Özden, Onur Cenik, Batuhan İşçiler, Faruk Öcal, Alaaddin Okumuş, Hasan Ayaroğlu, Salih Sefercik, Fatih Ergen, Yaşar Çetin, Mehmet Çakır

Hatayspor: Akın Alkan, Mesut Çaytemel, Sadi Karaduman, Volkan Altınsoy, Serkan Koç, Selçuk Özkan, Mithat Yaşar, Yılmaz Özeren, Burak Taşdemir, Caner Hüseyin Bağ

(Haber: A. Vahit Güraslan)Hatayspor’un maçı bugün Kastamonu’da

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 08.05.2017 09:19:08 | Görüntüleme : 1195
MUCİZE BEKLİYORUZ

Play-Off’un ilk maçında Antakya’da beklenmedik bir şekilde Kastamonuspor’a 1-0 yenilerek üst tur umudunu azaltan Hatayspor, bugün oynanacak ikinci maçta mucizeyi gerçekleştirmek istiyor,

İlk maçta stadyumu dolduran 6 bin 500 taraftarının müthiş desteğini alarak rakibini yenmeye çalışan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, pozisyonlarda yakaladığı şanssızlık yanında hakeminde kötü yönetimi sonucu Kastamonuspor’a 1-0 yenildi ve avantajı rakibine kaptırdı.

Bugün Kastamonu Gazi Stadyumunda oynanacak ikinci maçta Hatayspor, tüm gücünü ortaya koyarak rakibini karşı deplasmanda gollü galibiyet peşinde.

Her şeye rağmen inancın devam ettiği Hatayspor takımı Kastamonu’da bir mucizeye gerçekleştireceğine inanıyor. Bugün oynanacak olan Kastamonuspor-Hatayspor maçı saat:16.00’da başlayacak.

(Haber: A.Vahit Güraslan)UMUTLAR İKİNCİ MAÇA KALDI

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 05.05.2017 09:50:40 | Görüntüleme : 1107
Antakya'da oynanan Play-Off'un ilk maçında Kastamonuspor'a 1-0 yenilen Hatayspor, üst tur umudunu pazartesi günü oynanacak ikinci maça bıraktı

2.Ligde Play-Off maçları dün başladı ve Hatayspor kendi evinde konuk ettiği Kastamonuspor'a 1-0 yenilerek tribünleri tamamen dolduran taraftarlarını üzdü.

Açık bir havada ve futbol oynamaya elverişli zeminde oynanan Play-Off maçına Hataylı sporseverler büyük ilgi göstererek 6500 kapasiteli Antakya Atatürk Stadyumunu tamamen doldurdu.

Kastamonudan gelen 50-60 kişilik taraftar grubu da kendi takımlarını destekledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hatayspor Kulübü Başkanı Serdar Güven, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, HGC Başkanı Ahmet Yetişen'de protokol tribününde maçı heyecanla izledi.

İki takımında temkinli başladığı maçta ilk atak Hatayspor'dan geldi. 11. dakikada Kastamonu kalesine yönelen şut savunmada Yaşar Çetin'in eline çarptı. Hakem penaltı düdüğü çalmayarak Hatayspor'un adeta bir golünü yedi.

13. dakikada Hataysporlu Taha Balcı, rakip savunmadan Oğuz Özden'le kafa kafaya çarpışınca başı kanlar içinde kaldı ve hastaneye kaldırıldı. Zorunlu değişiklik sonucu maça Tuncay Kılıç girdi.

28. dakikada Sadi Karaduman'ın serbest vuruşu üst direğe yalayarak avuta çıktı.

45. dakikada Caner Hüseyin Bağ'ın soldan getirdiği atakta Selim Ilgaz'ın şutunu kaleci kurtardı.

45+3'te Selçuk Özkan'ın mükemmel vuruşu az farkla avuta gidince maçın ilk yarısı golsüz tamamlandı.

48. dakikada ani gelişen Kastamonuspor atağında Hasan Ayaroğlu yerden sert bir vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi.

52. dakikada Mithat Yaşar'ın gollük şutu kaleciye çarparak dışarı çıktı.

Bu dakikadan sonra Hatayspor'un şuursuz atakları sonuç vermeyince maçı 1-0 kaybeden Hatayspor, umudunu Pazartesi günü Kastamonu'da oynanacak ikinci maça bıraktı.

(Haber: S.Ergin)Play-Off heyecanı bugün Antakya’da yaşanacak

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 6 ay önce / 04.05.2017 09:18:49 | Görüntüleme : 1131
SEN HATAYSPORSUN RAKİP TANIMAZSIN

2.Ligde Play-Off maçları bugün başlıyor ve ilimiz temsilcisi Hatayspor, Antakya’da Kastamonuspor’u konuk edecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin desteğini alan ve Serdar Güven başkanlığında ki yönetimin özverili çalışmasıyla mütevazı kadrosuyla Hatayspor, özellikle teknik direktör İlhan Palut döneminde güzel bir çıkış yakalayarak Play-Off maçları oynamaya hak kazandı.

Son maçını şampiyon Ankaragücü ile oynamasının ardından tüm çalışmalarını Kastamonu maçına yoğunlaştıran Bordo-Beyazlı futbolcular, rakip kim olursa olsun taraftarlarımızın desteğiyle zoru başaracak güçteyiz mesajını verdi.

4 Mayıs Perşembe (Bugün) Antakya Atatürk Stadyumunda oynanacak Hatayspor- Kastamonuspor maçı saat:16.00’da başlayacak. Bu önemli maçı Erkan Engin, Engin Erdem, Mehmet Kapluhan hakem üçlüsü yönetecek.

Bu arada Hatayspor Taraftarlar Derneği organizasyonunda Bordo-beyazlı taraftarların maça ilgi göstermesi ve takımına müthiş destek vermesi bekleniyor. Sporseverlerin maçtan 1-2 saat önce stada gelerek bilet almaları ve tribüne yerleşmesi tavsiyesinde bulunuldu.

(Haber: A.Vahit Güraslan)