......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261063

HATAYSOR DIŞ TRANSFERE YÖNELDİ

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 7 ay önce / 12.06.2017 08:54:17 | Görüntüleme : 1273
Yeni sezonda güçlü bir kadro oluşturmayı hedefleyen Hatayspor, iç transferi büyük ölçüde tamamlamasının ardından dış transfere yöneldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın maddi ve manevi desteğinde ki Hatayspor’da yönetim, transfer döneminde görüşmelerini aralıksız sürdürüyor.

Transfer komitesi, kadro derinliği olan alternatifli bir takım oluşturma adına sezon içinde eksikliği hissedilen mevkilere takviye için dış transferde işi ince eleyip sık dokuyor.

Üst düzey liglerde futbol oynamış, kariyerli oyuncular peşinde olan Hatayspor yönetimi, ilk etapta santrafor, sağbek ve ön libero mevkiinde oynayan futbolcuları transfer ettikten sonra birkaç mevkiye daha takviye yapacak.

Telefonla görüştüğümüz bir Hatayspor yöneticisi, yeni sezonda zirveye oynayacak bir kadro için çalışmaların hızlandığını belirterek Bordo-Beyazlı taraftarların keyif alacağı bir Hatayspor oluşturacaklarını açıkladı.

(Yorum Haber Merkezi)TRANSFER BOMBALARI YAKINDA PATLAYACAK

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 7 ay önce / 05.06.2017 09:14:45 | Görüntüleme : 1192
İç transfer görüşmelerini büyük ölçüde tamamlayan Hatayspor, dış transferle ilgili yakın zamanda bombaları patlatacak

Geçtiğimiz sezon mütevazı bir kadroyla Play-Off’a çıkmayı başaran ancak Kastamonuspor’a elenerek taraftarlarını üzen Hatayspor, yeni sezonda güçlü bir kadro oluşturmak amacıyla iç ve dış transferde işi sıkı tutuyor.

Hatayspor yönetimi, geride bıraktığımız sezonda takımın iskelet kadrosunu koruyarak önemli futbolcularla iç transferde masaya oturarak anlaşma sağladı.

İç transferi büyük ölçüde gerçekleştiren Hatayspor transfer komitesi, dış transfere yönelerek kaliteli futbolcularla görüşmelere başladı.

Edinilen bilgiye göre birkaç yıldız futbolcunun takıma kazandırılarak yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak bir Hatayspor kadrosu oluşturulmak hedefleniyor.

(Yorum Haber Merkezi)Hatayspor’da şok gelişme!

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 25.05.2017 09:38:26 | Görüntüleme : 1273
ALTYAPI HOCALARI İSTİFA ETTİ

Hatayspor Altyapısında görev alan Antrenörler Ramazan Türk, Yusuf Işık, Levent Öztürk ve Aykan Öksüz, Hatayspor’daki görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Dün Hatay Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısında grup adına açıklama yapan Aykan Öksüz şu görüşlerde bulundu.

“Hatayspor altyapısına gelirken Gökhan Zan ismi bizlerde heyecan uyandırmıştı. Bu şevk ve heyecanla göreve başladık. Görev yaptığımız süre içerisinde bizimle ve sporcularla iletişimlerinde mükemmel bir uyum gösterdi ve kısa zamanda bir aile ortamı oluşturuldu. Bir kulüp için vizyon yani bir ufkunun olması çok önemlidir. Sportif direktörlüğe ve altyapı koordinatörlüğüne getirilen Gökhan Zan’ın vizyonu Hatayspor’a bir canlılık ve ivme kazandırmıştır. Kulüplerin ve ailelerin güveni ve inancı kazanılmıştır.

Zamanla altyapıda gençlik gelişim felsefe birliğimiz doğrultusunda kurumsallaşmaya ve profesyonelleşmeye başladık. Gençlik gelişim programları sistemsel hale getirildi. Her türlü ihtiyacımıza ve sorunumuza büyük bir duyarlılık gösteren Gökhan Zan hepimizden fazla Hatay sporun geleceğini düşünerek il bazında yeteneklerin bulunması, taşınması, korunması ve geliştirilmesi için geleceğe dair çok büyük örnek projelere imza atmıştır. Akademik lige girilmesiyle birlikte kısa zamanda 120 sporcuya malzeme sıkıntısı yaşatmadan sağlıklı antrenman yapabilme imkanı sağlamış, sezon başında altyapıda forma giyen sporcuların ilk defa kampa götürülmesi ve yapılanma da yeni olmamıza rağmen bütün kategorilerin gruplarında süper ligin köklü takımlarını geride bırakarak üst sıralarda yer almaları büyük başarıdır.

Deplasmanlarda takımlarımızın en iyi yerlerde konaklamaları sağlanmış, Hatay’ımıza yakışır kolej ve akademik takım hüviyeti kazandırılmıştır. Geleceğin yıldızlarını yakından takip eden Gökhan Zan altyapı ve gençlik gelişimi için bütün imkanlarını seferber etmiş maddi ve manevi hiçbir şeyi bizden esirgememiştir

Hem yönetimin önünü açmak hem de bizi bu göreve getiren ve Hatayspora altyapıda gençlik gelişime bugüne kadar görmediği ilgiyi gösteren Gökhan Zan’ın olmadığı yerde bizim devam etmemizin spor etiğine uygun olmayacağını düşünüyor ve Hatayspor görevimizden istifa ediyoruz.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)HATAYSPOR, SERDAR GÜVEN İLE GÜVENDE

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 23.05.2017 08:55:34 | Görüntüleme : 1324
Hatayspor Kulüp Başkanı Serdar Güven’in önümüzdeki günlerde yapılacak olağan kongrede kulüp başkanlığı görevine son verileceği ve yerine Aydın Toksöz’ün getirileceği dedikodularına karşın bir açıklama yapan Hatayspor Taraftarlar Derneği başkan vekili ve tribün sorumlusu Komando lakaplı Mehmet Deviren, önemli konulara değindi.

Deviren, Hatayspor’un Başkan Serdar Güven ile güvende olduğunu ve onun yerine kim gelirse gelsin bu kulübü yönetemeyeceğini söyledi. Geçtiğimiz sezonda Kulüp Başkanı Serdar Güven’in Hatayspor için yaptıklarının göz ardı edilemeyeceği vurgusunu yapan Mehmet Deviren, “Biz Hatayspor’a gönülden bağlıyız. Yıllarca bu takıma emek verdik ve artık öğrendik kimin gerçek manada görev yapıp yapmayacağını. Serdar Güven görevi süresince hem teknik heyete hem futbolculara hem de taraftarlara güven aşılamıştır. Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın da vekili olan Serdar Güven, bu takımın yükümü sırtlayabilecek tek adamdır. Serdar Güven’in dışında kim gelirse bu yükün altında ezilir. Taraftar olarak bunun bilincince ve farkındayız.” dedi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a seslenen Deviren, “Sayın Büyükşehir Belediye başkanım bu takımı sezon başında güven veren Serdar Güven’e teslim etmekle en doğru işi yaptınız. Bizim verilen sözlere karnımız tok. Bu işi yine işin ehli adamlar yapar. Söz ile hareket edenler değil. Biz Serdar Güven’den razıyız.” ifadelerine yer verdi.

BİZE TOK SÖZ DEĞİL, “GÜVEN” LAZIM

Hatayspor yöneticisi iş adamı Aydın Toksöz’ün şimdiye kadar kulübe hiçbir şey katmadığını iddia eden Hatayspor Taraftarlar Derneği başkan vekili ve tribün sorumlusu Mehmet Deviren, yıllardır kendilerinin tok sözlere karınlarının tok olduğunu ve artık güvene ihtiyaç duyduklarını söyledi. Hatayspor’un kurumsallaşmaya adım atacağı günlerde yapılacak olağan kongrede başkanın değişmesinin bu kulübe zarar getireceğini söyleyen Deviren, “Herkes kendi işini yapsın. Serdar Güven çok iyi bir yönetici ve spor adamıdır. Hatayspor’u en iyi, o yönetir. Aydın Toksöz çok iyi araba satar, o da gitsin araba ticareti yapsın. Hatayspor kimsenin oyuncağı değil, olmayacaktır da. Aydın Toksöz’ü yönetimde dahi istemiyoruz. Ne onu, neden onun gibilerini” sözlerini dile getirdi.

GÖKHAN ZAN, GERİ GELMELİ

Hatayspor Genel Koordinatörü Gökhan Zan’ın sosyal medya hesabından yayınladığı veda mesajı ve Hatayspor’dan ayrıldığını söylemesi Hatay’ın spor camiasını üzdüğünü söyleyen Mehmet Deviren, “Tecrübeli oyuncu Gökhan Zan, Hatayspor’a çok şey kattı. Bunu kimse inkar edemez. Geldiği günden bu yana her zaman Hatayspor’un yanında olan ve taraftarlarla, futbolcularla bir bütünlük sağlayan Gökhan Zan’ın, kulüple bağlarının koparıldığını kabul etmek istemiyoruz. Hatayspor’da yetişmiş, büyük kulüplerde ve milli takımda Hatay’ı en güzel şekilde temsil eden Gökhan Zan, tekrar göreve çağrılmalıdır. Doğrusu da budur.” dedi.

(Haber Merkezi)HATAYSPOR, MİTHAT, TAHA VE SADİ İLE SÖZLEŞME YENİLEDİ

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 22.05.2017 08:56:47 | Görüntüleme : 1195
2.Lig'de ilimizi temsil eden Hatayspor, yeni sezon için kadrosunu şimdiden şekillendirmeye başladı.

Önceliği iç transfere veren Bordo-Beyazlılar, mevcut futbolculardan Mithat Yaşar, Taha Balcı ve Sadi Karaduman ile sözleşme yeniledi.

Hatayspor yönetimi tarafından yapılan açıklamada "Hataysporumuz Mithat Yaşar, Taha Balcı, Sadi Karaduman ile sözleşme yenilemiştir her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun" denildi.

(Haber Merkezi)TAHA BALCI HATAYSPOR’DA KALDI

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 19.05.2017 09:14:41 | Görüntüleme : 1314
Geçtiğimiz sezon bir üst lige çıkma yolunda başarılı bir performans sergileyen Play-Off maçlarında elenen Hatayspor istikrarını devam ettirmek amacıyla kadrosunda bulunan kaliteli oyuncularla yoluna devam etme kararı aldı.

Yeni sezona daha iddialı bir kadroyla girmek için çalışmalar başlatan Hatayspor yönetimi Hatayspor’un 1988 doğumlu başarılı forvet oyuncusu Taha Balcı ile sözleşme yeniledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Hatayspor’u layık olduğu yerlerde görmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Futbolcumuzla yola devam etmekten mutluyuz. Takımımız için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Hatayspor’un başarılı futbolcusu Taha Balcı “geçtiğimiz sezon bir üst lige çıkma yolunda çok çalıştık, Play-Off’larda elendik. Bu yıl daha çok çalışıp Hatayspor’u hakettiği yere hep birlikte taşıyacağız. Bizimle birlikte ter döken yöneticilerimize ve Hatayspor taraftarına teşekkür ediyorum.” dedi.(Haber Merkezi)GÖKHAN ZAN’DAN ŞOK AYRILIK

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 19.05.2017 08:50:19 | Görüntüleme : 1265
Hatay İlinin milli gururu Gökhan Zan’ın Hatayspor Genel Koordinatörlüğü görevinden ayrılması Bordo-Beyazlı camiada şok etkisine ve üzüntüye yol açtı.

Hatayspor Genel Koordinatörlüğü görevinden istifa ettiğini açıklayan Gökhan Zan bu defa Hataylı sporseverleri üzdü.

Hatayspor’da yetiştikten sonra Milli Takım, Beşiktaş ve Galatasaray’da üst düzey kariyere ulaşan Gökhan Zan, geride bıraktığımız sezonda Hatayspor’a Genel Koordinatör görevinde hizmet etmişti.

Zan, dün kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklamasında istifasıyla ilgili şu bilgilerde bulundu; “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın teveccühleriyle sezon başında hem Hatayspor’un alt yapısına hem de kulübün Genel Koordinatörlüğüne getirilmiştim.

Hatay’ın ‘Spor sevdalısı, spora gönülvermiş’ değerli insan Başkan Savaş’ın bu teklifini hiçbir maddi-manevi beklenti içerisinde olmadan kabul ettim.

Çünkü Hatay için büyük bir şans olan Başkan Savaş’ın böylesi onur verici bir teklifi herkese yapmayacağını düşünerek, gönüllü olarak hem altyapıda, hem de Kulübün Genel Koordinatörlüğünde gecemi gündüzüme katarak çalıştım..

Bir önceki sezonda yine takımın kümede kalması yönünde hep birlikte büyük çaba sarfetmiştik.

Geçtiğimiz sezonda da, sezona mütevazi bir kadro ile başlayarak, öncelikle kulübün borçlarını maksimum seviye düşürmeye çalıştık..

Kulüp Başkanımız sevgili Serdar Güven bey, yönetici ağabeylerimle birlikte bu projemizde başarılı olduk.

Yine hiç kimsenin Hatayspor’a şans tanımadığı dönemde takımımız Play-Off oynayarak, birçok dev bütçeli takımları geride bırakmış, başarılı bir sezon geçirmiştir.

Bana göre; Hatayspor sezonu alnının akıyla ve başı dik bir şekilde tamamlamıştır.

Bu başarıda ekip işidir..

Herkesin emeği vardır..

Ama hepimizden fazla Hatayspor’u düşünen ve başarıyı en çok isteyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ı ayrı tutmak istiyorum.

Görev sürem içerisinde en çok zorlandığımız konuların başında transferde futbolcuların burayı tercih etmemesi geliyordu. Çok şükür o kötü algıyı sildik. Hatayspor’un marka olduğunu anlattım, şimdi Hatayspor’a gelmek için futbolcular kulübü aramaya başladı.

Demek ki kulübün vizyonunu değiştirmede başarılı olduk..

Hatayspor’un PTT 1. Lig özlemini sona erdirmesi için kulübün yapılanması şarttır.

Saha dışında vizyon sahibi, saha içinde de başarıya taşıyacak oyuncular takıma kazandırılmalıdır..

Takdir tabii ki büyülerimindir..

Biliyorum, ‘ayrılık’ sözleri en zor olanıdır.

Hele ki, bu ayrılık kendi memleketinden olunca daha da zorlaşıyor..

Hatay insanın o sıcaklığını, samimiyetini ve bana göstermiş olduğu sevgiyi unutmam mümkün değil..

Hatayspor sevdamı ise kimse tartışamaz, tartıştırmam da..

Beni bugünlere getiren ve ‘Gökhan Zan’ olmamı sağlayan kulübüme son 1,5 sezonda iyi şeyler yaptığıma inanıyorum. Vicdanen rahatım.

Ama takdir edersiniz ki, benim de hayallerim ve geleceğim var..

Görevimi yaparken, eksiksiz yapmak isterim. Bir sorumluluk verilmişse bunu omuzlarımda taşımak isterim.

Hiçbir zaman ‘Etiket’ peşinde olmadım, buna zaten ihtiyacım yok..

Ben üretkenim, idealistim, düşündüklerimi, projelerimi hayata geçirmek isteyen biriyim..

Belki bir başka dönem, daha iyi şartlarda yine bir arada olabiliriz..

Bu ayrılık demek değildir, Hatayspor’a bir daha dönmeyeceğim anlamı da değil..

Ben her zaman bu kulübün gönüllü neferiyim ve şehrimizin de tanıtım elçisiyim..

Şimdilik nokta koyuyorum. Gönlümün de her zaman Hatayspor’da olacağını belirtmek istiyorum..

Görev sürem boyunca yakın ilgilerini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere Kulüp Başkanımız Serdar Güven’e, tüm yönetici ağabeylerime, sevgili kardeşim Teknik Direktör İlhan Palut ve nezaretindeki tüm ekibine, futbolcu kardeşlerimize, Hatayspor’un alt yapı hocalarına tesis çalışanlarımıza, basın mensuplarımıza ve her zaman benden sevgilerini desteklerini esirgemeyen cefakar ve vefakar Hatayspor taraftarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Hakkınızı helal edin Hatayspor sevdalıları.” dedi.(Haber Merkezi)HATAYSPOR'DA KONGRE KARARI

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 18.05.2017 09:04:16 | Görüntüleme : 1242
İlimizi 2. Ligde temsil eden Hatayspor yönetimi kongre kararı aldı.

Ligler başlamadan güçlü bir şekilde lige girmek için kongre kararı aldıklarını belirten Hatayspor Kulübü Basın Sözcüsü Sabit Karadeniz, kongrenin 1 Ağustos tarihinde yapılacağını ifade etti.

Hatayspor Basın Sözcüsü Karadeniz, Hatayspor üyelerinin kongrede y kullanabilmesi için aidat borçlarını ödemesi gerektiğini ifade ederek "Hatayspor üyeleri HES Anadolu Bankasındaki 853136 nolu hesaba aidat borçlarını yatırabilir. Yıllık aidat 500 TL'dir" dedi.

(Haber Merkezi)1. LİG HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞMEDİ

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 10.05.2017 09:19:51 | Görüntüleme : 1133
Üç sezondur Play-Off’a kalan Hatayspor, penaltılarda Kastamanuspor’a karşı 3-2 yenilerek 1.lig hayallerini gerçeğe dönüştüremedi.

Kastamonu karşısında iyi bir mücadele sergileyen Bordo-Beyazlılar, ilk maçta kaybettiği avantajı rakibi karşısında bulduğu golle tekrar yakaladı. Maçın 90 dakikası ve uzatma dakikalarının Hatayspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlanmasının ardından penaltı atışlarına geçildi.

İlk iki penaltıyı her iki takımda gole çevirince penaltılarda 2-2 eşitlik sağlandı. Üçüncü penaltıyı her iki takımda kaçırdı. Dördüncü penaltıda Kastamonu golü buldu, Hatayspor ise kaçırdı.

Beşinci penaltıyı Hatayspor kalecisi Akın çıkardı ancak Hatayspor kaçırınca Kastamonu penaltı atışları sonunda maçı 3-2 kazanarak yarı finale adını yazdıran taraf oldu.

Hatayspor bu sonuçla üç yıl üst üste Play-Off’ta kaybeden takım oldu.

(Haber: A. Vahit Güraslan)YAZIK...PENALTILARDA ELENDİK

Yazar : HATAYSPOR | Tarih : 1 yıl, 8 ay önce / 09.05.2017 09:21:14 | Görüntüleme : 1090
2. Lig Kırmızı Grup Play-Off çeyrek finali rövanş maçında Hatayspor penaltı atışları sonunda Kastamonu'ya 3-2 yenilerek elendi.

Maçın 90 dakikasını 1-0 önde kapatan Bordo-Beyazlılar, penaltı atışları sonunda rakibine elendi. Kaleci Akın, iki penaltıyı kurtarmasına rağmen, takımının yenilmesine engel olamadı.

4. dakikada Kastamonuspor'un orta alandan geliştirdiği atakta Fatih'in uzaktan sert şutu yandan avuta çıktı.

43. dakikada Kastamonuspor'un ani atağında Fatih'in sert şutu avuta çıktı.

karşılaşmanın ilk yarısı başladığı gibi golsüz sona erdi.

İkinci yarıya konuk ekip Hatayspor iyi başladı. 50. dakikada kazanılan serbest atışı kullanan Mithat'ın vuruşu barajdan döndü.

rakip kalede baskı kurmaya çalışan Hatayspor, 56. dakikada Taha Balcı ile bulduğu golle 1-0 öne geçti.

66. dakikada ev sahibi Kastamonuspor sol taraftan kullandığı korner atışında Mehmet Çakır'ın kafa vuruşu yandan avuta çıktı.

72. dakikada sağdan Mithat'ın kullandığı serbest atıştan Taha'nın kafa vuruşu direkten döndü, yan hakem bayrağını kaldırarak pozisyonu ofsayt olarak değerlendirdi.

79. dakikada soldan gelişen Kastamonu atağında cezaalanı içine girmeden vuran Yaşar'ın vuruşu farklı şekilde avuta çıktı.

82. dakikada sağdan gelişen Kastamonu atağında Ahmet'in kafa vuruşu üstten avuta çıktı.

84. dakikada soldan gelişen Hatayspor atağında altıpas içinde topla buluşan Taha, topa iyi vuramayarak meşin yuvarlağı dışarı attı.

90+3. dakikada gelişen Kastamonu atağında kaleci Akın topu önledi, ve mutlak golü önledi.

Karşılaşma Hatayspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlanınca maçta uzatmaya gidildi.

ilk uzatma dakikasında her iki takımda rakip kalede gol bulmaya çalıştı, fakat başarılı olamayınca ilk uzatma devresi aynı skorla sona erdi.

İkinci uzatmaya Hatayspor iyi başladı. Uzatmanın ilk dakikasında gelişen Hatayspor atağında Mithat Yaşar, kaleci ile karşı karşıya kaldı, vuruşunu kaleci kornere çeldi.

Karşılaşmanın ikinci devresi de aynı skorla tamamlanınca maç penaltı atışlarına kaldı.

Penaltı atışları sonunda 3-2 galip ayrılan Kastamonusspor, Hatayspor'u eleyerek yarı finale yükseldi.

Kastamonuspor 1966: Oğuzhan Bahadır, Oğuz Özden, Onur Cenik, Batuhan İşçiler, Faruk Öcal, Alaaddin Okumuş, Hasan Ayaroğlu, Salih Sefercik, Fatih Ergen, Yaşar Çetin, Mehmet Çakır

Hatayspor: Akın Alkan, Mesut Çaytemel, Sadi Karaduman, Volkan Altınsoy, Serkan Koç, Selçuk Özkan, Mithat Yaşar, Yılmaz Özeren, Burak Taşdemir, Caner Hüseyin Bağ

(Haber: A. Vahit Güraslan)