......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261521

HATAYLI BOKSÖRLERİN BAŞARISI

Yazar : | Tarih : 4 yıl, 6 ay önce / | Görüntüleme : 3227
HATAYLI BOKSÖRLERİN BAŞARISI 21-25 Ekim tarihleri arasında Adana ilinde başlayan Büyük Erkekler Boks Grup Şampiyonasında, boksörler gruplarından çıkmak adına yaptığı çok çetin müsabakalarla göz dolduruyor.

            İlk gün yapılan turnuvada 64 Kg Hataylı boksör Nevzat Orhan Kesen Adanalı rakibi Orhan Koscağız'ı nakavtla yenerek bir üst tura çıktı. Beş gün devam edecek turnuvada Hataylı boksörler dereceye girmek uğruna çok büyük mücadele veriyor.

            22-27 Aralık 2014 İskenderun'da yapılacak olan;  Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası öncesi, Türkiye üç guruba ayrıldı. Birinci grup müsabakaları 13-18 Ekim 2014 tarihinde Uşak ilinde yapıldı. İkinci grup müsabakaları 21-25 Ekim 2014 tarihinde Adana'da yapılıyor. Üçüncü grup müsabakaları 10-15 Kasım 2014 tarihinde Sivas ilinde yapılacak.

            Adana ilinde başlayan boks turnuvasını izleyen Hatay boks temsilcisi Nuri Erdener şu açıklamalarda bulundu: “Aralık ayında İskenderun, Türkiye’nin en büyük boks organizasyonuna şahit olacak. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,  şehrimiz isminin dış ülke ve şehirlere olumlu yansıtılması için gerekli girişimlerde olduğunun bilincindeyiz. Hatay Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüz ile koordineli çalışmalar içerisindeyiz. Hatay bölgesinin genelinde görev yapan fahri boks temsilcilerimle birlikte, bölgemizdeki organizasyonda her türlü özverilerle inşallah alnımız ak bu organizasyondan başarılı çıkacak ve Hatay eski boks dolu günlerine tekrar kavuşacaktır.

            Hatay ili uluslar arası boks hakemi Abdurrahman Çokbenli, Rusya'da başlayacak olan yıldız erkekler Avrupa şampiyonasında görevlendirilmesiyle, Hatay boksumuz çok büyük moral kazanmıştır” dedi.

(Haber Merkezi)