......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710

Hedefimiz, daha güçlü bir Çelik-İş

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / | Görüntüleme : 2163
Hedefimiz, daha güçlü bir Çelik-İş

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, çalışmalarının hedefinin daha güçlü bir Çelik-İş Sendikası olduğunu belirtti.

Gül, diğer bir sendikanın siyaset ve bölgecilik yaptığını, aramıza fitne ve fesat soktuğunu ama yine tutunamadıklarını söyleyerek Çelik-İş`in daha güçlü bir sendika haline geldiğini ifade etti.

Fourway Hotel`de düzenlenen iftar yemeğine; Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Mali Sekreter Bayram Altun, Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Demir, Şube Sekreteri Mehmet Güngör, Şube Mali Sekteri Murat Kayış, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ender Keser, Şube Eğitim Sekteri Rifat Alpboğan ve Çelik-İş üyesi işçilerle aileleri katıldı. Genel Başkan Gül iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Bildiğiniz gibi İsdemir`de çok çirkin bir mücadele yapılıyor. İsdemir işçisinin gelecekteki güvencesini, ekmeğini, sofrasındaki yemeğini bölmek ve çalmak isteyenlerle karşı karşıyayız. Ancak İsdemir işçisi dik duruşuyla bunu engelledi. Malum sendika `yetkisizlik` önemli değil diyor. Oysa yetkisizlik sendikasızlık demektir. Yetkisizlik bir iş yerini sendikasız bir konuma getirmek demektir. Bir iş yeri sendikasız kalacak ve sen buna `yetkisizlik önemli değil` diyeceksin. İşte bunların sendikal anlayışı bu, iyi tanıyın bunları. Bize bazıları soruyor ne yaptınız diye? Biz Çelik-İş Sendikası olarak % 40, % 35, % 37 zamları aldık. Grev öncesi sizleri kumpasçılar sizleri % 68 ve % 58`lere şartlandırdılar biz ise gerçekçi rakam olan % 30 a çok yaklaşarak o civarda bir zam aldık.

Bugünkü sayımız 3.045. Yetkiye çok yakınız. Yetki ufukta göründü… Diğer sendika siyaset, bölgecilik yaptı, aramıza fitne ve fesat soktu ama yine tutunamadılar. Daha güçlü bir Çelik-İş yaratılmasına vesile oldular. İsdemir Dörtyol çalışanları Dörtyol ve havalisinde Çelik-İş`in kalesini kale gibi tuttular. Burada Dörtyol İlk Kurşun Ekibi kuruldu. Bu ekip zımba gibi bir çalışma yürüttü halen de yürütmeye devam ediyor. Dolayısıyla ben İsdemir`in tüm çalışanlarına teşekkür ettiğim gibi İsdemir Dörtyol çalışanlarına da ekmeklerine, Çelik-İş Sendikası`na ve onurlarına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.

Buradan bir kere daha Hodri Meydan çekiyorum. Türkiye genelinde referandum yapalım. Referandum yaptığımız iş yerlerinde Çelik-İş % 50`nin altına düşerse biz oradan çekiliriz. Yüz binlik sendika buna gelemez. İşçi, bunlara dipçik zoruyla gelmiştir. Referanduma tüm Türkiye`de yapılmak üzere varız… referandumu sadece İsdemir`de niye yapalım ki? Bir futbol maçı düşünün. 2-0 öndeyiz. Maçın son dakikası. Karşı sendika ` gol atan` kazansın diyor. Var mı böyle bir şey? Biz aptal mıyız? Varsa yürekleri, Türkiye genelinde buyursunlar referandum yapalım… Bakın arkadaşlar iddia ediyorum bunlar İsdemir`de yetkiye başvuramayacaklar. Başvurdukları an gerçek sayıları ortaya çıkacak ve kandırdıkları işçilerin yüzüne bakamayacaklar. Bu nedenle yetkiye değil, yetkisizliğe başvuracaklar.

Bakın buradan açıklıyorum. Bizim A Grubu`ndan 500 üyemiz var. 3.045 olan üye sayımıza daha onları dahil etmiş değiliz. Buna rağmen karşı sendika kuru gürültü ve yaygara ile kendini var göstermeye çalışıyor. Bitik ve yitikler ne yapacaklarını, nereden çare üreteceklerini bilmez haldeler. 3 Eylül 2014 de, Çelik-İş Sendikası tekrar yetkili sendika olacaktır. Ramazan ayınızı tekrar kutluyor, destekleriniz ve bizlerle beraber burada olduğunuzu için sizlere teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun” dedi.

(Haber Merkezi)