......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710

VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEYENE İNDİRİM OLSUN

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 1 ay önce / | Görüntüleme : 2301
VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEYENE İNDİRİM OLSUN

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal vergisini düzenli ödeyen esnafa vergi indiriminde bulunulması gerektiğini dile getirdi.

ESDER Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`in vergisini düzgün ve zamanında ödeyen mükelleflerin ödüllendirileceğini açıklamasının ardından yaptığı basın açıklamasında, “Vergilerini düzenli bir şekilde ödeyen esnafımızın moral ve motivasyonuna katkı sağlamak adına ödül olarak vergi indirimi yapılmalıdır” diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Geçmiş dönemlerde sık sık gündeme getirdiğimiz esnafın vergi yükü altında ezilmeden kolaylık sağlanması talebimizin Maliye Bakanlığı tarafından dikkate alınması esnaf ve sanatkarlar olarak bizleri memnun etmiştir. Esnaf ekonominin bel kemiğidir. Esnafımız bugün 21 çeşit vergi ödüyor. Ödediği vergilerin isimlerini dahi bilmiyor. Üstelik sadece bir kereliğine değil, her dönemde zamanında ödemenin esnaf ve vatandaş açısından bir getirisi olmalı.

Vergisini ödeyemeyen esnaf ve vatandaşlarımız içinde iyi niyetle vergisini ödemek isteyen ancak maddi imkansızlıkları nedeniyle bunu gerçekleştiremeyenler var. Fakat unutulmamalıdır ki, vergi vermek istemeyen ve bu nedenle ödeme imkanı olsa da vermeyen kişiler de söz konusu. Esnaf ve vatandaşlarımızı zamanında vergi ödemeye teşvik edecek uygulamalara yer verirsek sorunun büyük oranda başlamadan çözüleceğine inanıyoruz, sözlerime son verirken verilen sözün bir an önce hayata geçirilmesi gerekir” dedi.

(Haber Merkezi)