......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344658

TÜRK FUTBOLUNUN KURTULUŞ REÇETESİ; ALTYAPI

Yazar : | Tarih : 2 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 175
TÜRK FUTBOLUNUN KURTULUŞ REÇETESİ; ALTYAPIHatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk futbolunun kurtuluş reçetesinin kulüplerin altyapıya önem vermesinden geçtiğini söyledi.

Teknik direktör değişikliğinden transferlere, milli takımlardan Hatay’da yapılan Dünya Aba Güreşi Şampiyonasına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Savaş, bordo-beyazlıların hedefleri hakkında da bilgiler verdi.

Programda ilk olarak Atakaş Hatayspor’un bu sezonki transfer politikasını anlatan Savaş, “Herkes Hatayspor'dan flaş bir başlangıç bekliyordu ancak her zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor. Teknik direktörün genç olması, ufkunun açık olması ve başarıyı arzulaması bizim için çok önemli. Teknik direktör seçimini bunlara dikkat ederek yapıyoruz. Transfer edeceğimiz futbolcuların sadece sporcu geçmişine değil aynı zamanda sosyal hayatına da bakıp öyle transfer etme kararı alıyoruz.

Herkesin konuşup da yapmadığı futbol adına iyi hareketleri biz altyapımızda uyguluyoruz. Hatayspor gelecek yıllarda altyapıdan birçok futbolcuyu A takımına kazandıracaktır. Rezerv ligi proje olarak çok faydalı görüyorum ancak daha planlı bir şekilde başlatılması gerekirdi. Türk Futbolunun kurtuluş reçetesi olarak, kulüplerin öncelikle altyapıya önem vermeleri, umut vadeden futbolcuları bünyelerinde tutup, değerini bulan oyuncuları da elden çıkarmaları gerekiyor. T.C. Pasaportu olan gençlerimizin hangi takımda oynadığına bakmaksızın Türk statüsünde sayılması gerekir. Başkaları keşfetmeden milli takımımıza kazandırmak lazım.

A MİLLİ TAKIM'IN BAŞINDA DAHA KARİYERLİ BİR TEKNİK DİREKTÖR OLMALI

Takımı sahiplenen insan sayısı arttığı zaman gelirler de artış gösteriyor. Avrupa'ya kıyasla Türkiye'de üst üste 2 maç kaybettiğiniz zaman stada gelen izleyici sayısı azalıyor. Birlikte hareket etmek gerekiyor ancak Türk futbolu maalesef birlikte kalkınamıyor. Türk futbolunun güvene ihtiyacı var. Güvenin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Daha önce de aleyhimize çok karar verildi ancak hiç sesimiz çıkmadı. VAR sistemi varken bu kadar hata olması içimizi acıtıyor. Milli takımın hedefi B Ligi değil daha üst sıralar olmalı. Kuntz'u yetersiz gördüğüm için söylemiyorum ama A Milli Takım'ın başında yerli veya yabancı daha kariyerli bir teknik direktör olmalı.

TÜRK DÜNYASINI HATAY'DA MİSAFİR ETTİK

Aba güreşleri bizim için çok önemli. 35 ülkeden katılımın olduğu bu seyir zevki yüksek organizasyonda tüm Türk dünyasını Hatay'da misafir ettik. Geniş katılımlı bir izleyici sayısına da ulaştık” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)