......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 340809

ATSO VE ZEWİA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Yazar : | Tarih : 1 hafta, 2 gün önce / | Görüntüleme : 83
ATSO VE ZEWİA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Zewia (Libya) Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Zawia Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Najımuldın Salım Ayad Şaratah arasında imzalan protokolde ticaret hacminin daha da artması ümit ediliyor.

ATSO Başkanı Çinçin, yaptığı açıklamada “Türkiye-Libya arasında imzalanan deniz yetki alanları anlaşmasının 2. yılı doldu. "Son 2 yılda, Türkiye ile Libya arasındaki dış ticaret hacmi salgına rağmen yüzde 43 artarak 2,3 milyar dolara çıktı.

Yılsonunda ikili ticaret hacminin tarihte ilk kez 3 milyar doları aşacağı tahmin edilmekte. Ekonomik işbirliğinin arttığı bir dönemde Odamız ve Zewia (Libya) Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandık.

Törene Libya heyetini temsilen Zawia Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Najımuldın Salım Ayad Şaratah, Oda Üyesi Abdallh Mustafa Ferjanı Zawıya, Genel Sekreter Khalleefah Salım Mohammed Rahumaah katıldı.

Bu işbirliği ile Bölgemiz ve Libya arasında ticaret hacminin artacağını ümit ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

(Haber Merkezi)