......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 334356

ANNE VE BABASININ İSMİNİ YAŞATACAK

Yazar : | Tarih : 2 hafta, 3 gün önce / | Görüntüleme : 143
ANNE VE BABASININ İSMİNİ YAŞATACAKBayrakdar, İdlib’te Kurulan Köye Maddi Katkıda Bulundu

 Memur-Sen Hatay İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Suriye’nin İdlib kentinde kurulan köye maddi katkıda bulunarak anne babasının ismini yaşatacak.

Geçen sene hayatını kaybeden babası Zeynel Abidin Bayrakdar'ın vasiyetini yerine getiren Bayrakdar, Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan'ın adıyla kurulan Mehmet Akif İnan Vakfı (MAİV) tarafından Suriye İdlip'te yapılan Mehmet Akif İnan köyünün 2 sokağının birine babasının, diğerine annesi Nedire Bayrakdar'ın adının verildiğini açıkladı.

Vasiyeti yerine getirmekten dolayı oldukça mutlu olan Bayrakdar, Mehmet Akif İnan köyünün açılış programına da iştirak etti. Suriyelilerin heyecanına ortak olan Bayrakdar, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 400 haneli 38 metrekare briket evlerden oluşan köyde binlerce Suriyeli vatandaş yaşayacak.

Bayrakdar, programla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan'ın adıyla kurulan Mehmet Akif İnan Vakfı (MAİV) tarafından Suriye İdlip'te yapılan Mehmet Akif İnan köyünün açılış programına katıldık. 400 haneli 38 metrekare briket evlerden oluşan köyde merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına bir cami ve geçen yıl pandemi nedeniyle kaybettiğimiz Genel Başkan Yardımcımız merhum Mithat Sevin adına yapılan 18 derslikten oluşan okulu, çocuk parkını, Suriye'de çadır kentlerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizi yazın sıcağından kışın soğuğundan koruyacak. Onların kendi topraklarında kalmalarını sağlayacak kıymetli bir adım olan köyümüzün yapımında emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Bundan tam bir yıl önce kaybettiğimiz babam merhum Zeynel Abidin Bayrakdar'ın vasiyetiyle yapılan iki sokağa da babamın ve annem Nedire Bayrakdar'ın adının verilmesi bizleri hem duygulandırdı hem de evlatları olarak sevindirdi. Rabbim cümlemizin ölmüşlerine rahmet geride kalanlarımıza hayırlı ömürler versin” dedi.

(Haber Merkezi)