......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 328548

VALİ DOĞAN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Yazar : | Tarih : 2 hafta, 22 saat önce / | Görüntüleme : 131
VALİ DOĞAN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİHatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, Kırıkhan’da muhatların sorun ve taleplerini dinlemek maksadıyla toplantı gerçekleştirildi.

Kırıkhan Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilgili kurum temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman konuşmasında, “Marifet iltifata tabidir, bu görevlerin hepsi geçicidir önemli olan eserdir. Biz Valimiz Rahmi Doğan’ı seviyoruz, bu sevgimizin dışında da 81 vilayet içerisinde en çalışkan Valilerden biridir, Hatay’ımıza miras bıraktığı eserlere bakarak bunu görebiliriz. Bugün sizleri dinlemek için buraya geldi. Muhtarlarımız devletimizle, milletimiz arasında ki köprülerdir. Kırıkhan’ımız için çok önemli olan Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesinin yapımında emeği geçen başta Sayın Valimiz Rahmi Doğan olmak üzere Belediye Başkanımıza, çok değerli Kaymakamımıza ve bu projede çalışanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Doğan konuşmasında, “Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi, Kırıkhan’ımız için çok önemli yıllardır konuşulup adım atılmayan bir sorundu, aynı sorun Erzin’de de yaşanıyordu orada da Kırıkhan’da yaptığımız uygulamayı yaptık, şuan Erzin’de bütün parseller satıldı, ilave alan tahsis edildi ve hala orada sıra bekleyen yatırımcılar var. Kırıkhan’da da benzer bir uygulama yaptık. Sayın Başkan sağ olsun şuanda Kırıkhan OSB Projesinin %50’sini tamamladı. Burada da ciddi bir talep patlaması var, insanlar işin tamamlanma aşamasına geldiğini görünce ciddi talepler oldu. Bu yılın sonunda inşallah Kırıkhan OSB projesini bitiririz, fabrikaların temellerini de atmaya başlarız diye düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda tahsisleri yapmaya başlayacağız, 52 adet fabrika kurulacak, Kırıkhan’ın kaderini değiştirecek, istihdamı arttıracak bir proje. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, güzel bir iş gerçekleştirdik. Sayın Başkanımıza, Milletvekilimize, Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sayın Vekilimiz bir takım işlerden bizleri muaf etti, OSB’nin bağlantı yoluyla ilgili karayollarıyla görüştü, karayolları bağlantı yolunu yaparak Kırıkhan OSB’yi ana yola bağlayacaklar. Sarı Okulun projesi ile ilgili restorasyon çalışmalarının hızlı bir şekilde yapılması için gerekli talimatları verdik. Sarı Okulun restorasyonunu Kırıkhan’a yakışır bir şekilde yaparak Kırıkhanlı hemşehrilerimin hizmetine sunacağız. Gölbaşı ile ilgili çalışmalara geçen sene çok hızlı bir şekilde başladık ancak orda doğal sit alanı olması sebebiyle durmak zorunda kaldık. Çünkü yapacağımız işleri usulüne uygun yapmak istiyoruz, doğaya ve çevreye zarar vermeden yapmak istiyoruz, arkadaşlarımız süreci takip ediyorlar. Gölbaşı Gölü’nün turizme kazandırılması çok önemli, çok özel ve güzel bir yer ancak usulüne uygun bir şekilde yaparak hem Kırıkhan’a, hem de Hatay’a yeni bir destinasyon kazandırma çabası içerisindeyiz, kaynak sorunumuz yok.

Yıllardır imar edilen bir bölgenin sulama sorununu çözecek bir hamle yaptık, bu çok büyük bir yatırım. Bu yatırım Hatay’ın kaderini değiştirecektir, çiftçimizi rahatlatacaktır. Tahta Köprü Barajının rezervinin yükseltilmesiyle ve Reyhanlı Barajının su tutmaya başlamasıyla ikinci aşama olan sulama ihaleleri de kademe kademe yapılmakta, en kısa süre içerisinde sorun çözülecek. Sayın Vekilimiz konuyu Ankara’da sıkı bir şekilde takip ediyor ve Hatay’a ile Kırıkhan’a gelmesi gereken yatırımlar konusunda da gayreti var, ben kendisine buradan teşekkür ediyorum. Gelen sorunlarla ilgili arkadaşlarımız notlarını aldı, tekrar bir değerlendirme yaparak yapılan işleri tekrar gözden geçireceklerini düşünüyorum.” dedi.

Vali Doğan, başkanlığında gerçekleştirilen toplantının akabinde beraberindeki heyet ile birlikte inşaat çalışmaları devam eden Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)