......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 328550

ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Yazar : | Tarih : 1 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 323
ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİHafta sonunda başlayan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle vatandaşlar olumsuz etkilendi.

3 gün boyunca devam eden ve aralıklarla şiddetini artıran sağanak nedeniyle sokak ve caddelerde su birikintileri oluşurken bazı ev ve işyerleri su altında kaldı.

Antakya merkez olmak üzere diğer ilçelerde de yağan şiddetli yağmur ve fırtınada bazı evlerin çatıları uçtu, bazı evlerde suyun altında kaldı. Dağdan gelen sular ile birlikte özellikle Uzunçarşı ve etrafındaki işyerleri zarar gördü.

Antakya Reyhanlı yolu üzeri Üzümdalı mevkiinde aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan zeminde araç sürücüsünün direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Samandağ ilçesinde fırtına ve sağanak etkili olurken bazı dereler taştı. Samandağ ile Arsuz ilçelerini bağlayan sahil yolu, dağdan kopan ve yola düşen kaya parçaları nedeniyle ulaşıma kapandı.

Antakya Ulus Alanında rüzgar ve yağmur nedeniyle ağaçlar devrilirken Hatay genelinde etkili olan yağış nedeniyle, ekipler güvenlik önlemlerini arttırdı.

(Haber Merkezi)