......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 334354

I- 2023'E GİDERKEN İÇ VE DIŞ KUŞATMA! PİYASALARIN HALİ!

Yazar : | Tarih : 5 ay, 3 hafta önce / | Görüntüleme : 585
I-             2023'E GİDERKEN İÇ VE DIŞ KUŞATMA! PİYASALARIN HALİ! I- 2023'E GİDERKEN İÇ VE DIŞ KUŞATMA! PİYASALARIN HALİ!
Hızla küresel anlamda; sosyal kültürel ekonomik siyasi birçok sıkıntıların yaşandığı bir hengâm da 2023 seçimlerine doğru ilerliyoruz. Ülkemiz için milletimiz için insanlık için hayırlı olsun..

 

            Birileri mevcut 20 yıldır iktidarda olan aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın adının ve misyonunun tükendiğini, küresel salgın küresel sıkıntıların sadece Türkiye'yi değil, dünyayı kasıp kavurduğu bir atmosferde, dış güçler (hatırlayalım; ABD Başkanı Biden “Darbe ile mevcut iktidarı deviremeyeceğini, muhalefetin bir şekilde desteklenerek sandıkta gereğini yapacaklarını” milyarların gözü önünde seslendirmişti. Bu vb. destekçiler ile siyasetten birçok argümanlara sarılarak indirmek istediklerini çok aşikar görebiliyoruz..

            Peki, muhalefet ve dışarıdakiler, ayakları üzerine durmaya çalışan ve bunu başarabilen Türkiye'yi hazmedemeyen mihraklar başarılı olabiliyorlar mı? Hayır! Nedenine gelince… Bu aziz millet sağduyulu sahibidir. Her daim Türkiye'nin geleceğine, milletin geleceğine yönelik yapılan anlamsız, gayri milli girişimleri elinin tersiyle itmiştir.

            Aziz milletimiz halen umudunu mevcut iktidardan kesmemiştir. Çünkü mevcut iktidarın insan odaklı, millet odaklı, sıkıntısında tüm imkanları seferber eden bir samimi duruşu olduğunu 20 yıldır görmüştür. Halen de görmeye devam ediyor..

            Malumunuz ittifaklar var.. Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı..

            Cumhur ittifakı, adayını çoktan belirlemiş durumda.. Milletin evladı, yaptıkları güzellikler, katkılar ve yatırımlarla, yapacaklarının göstergesi ve teminatı olan bir lider.. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.

            Peki, Millet İttifakı’nın adayı var mı? Orası karışık.. Çünkü daha kendi aralarında henüz anlaşabilmiş değiller,, Anlaşacakları da yok gibi gözüküyor.. Tabi bu tercihleri de onların kendi iç işleri. An itibariyle tek yaptıkları Ak Parti Genel Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden siyaset yapmak, fakat çözümleriniz nedir? Diye sorulduğunda çözüm adına hiçbir proje üretemediklerini görüyoruz. Gönlümüz muhalefetin de böylesi süreçlerde hamaset değil, milletin faydasına katkıda bulunacak projelerle, çözümlerle halkın huzuruna çıkmasıdır..

            Şahsım yarım asırlık yaşımızla mevcut iktidardan öncesini de ve sonrasını da bilen, yaşayan ve görüş, tespit sunabilecek bir samimi, kalbi, akli duruşumuz var çok şükür..

            20 yıldır iktidarda olan mevcut AK Parti'nin; sağlıkta ulaşımda yerli ve Milli Savunma sanayide, altyapıda, terörle, Fetö ile olan mücadelesinde, güçlü ve müreffeh Türkiye oluşması için çalışmalarını yakından takip ediyorum. Saygıda duyuyorum.  Zira yukarıda arz ettiğim üzere yaşım gereği;  2002 öncesindeki; Gaz, ekmek, un, şeker, sigara, ilaç, doktor vs.… kuyruklarına bizatihi şahidim.

            Milletin kılık kıyafetine, inancına, değerlerine, tercihlerine yönelik zulmün her seviyesini gören ve yaşayanlardanız. Biz o günleri unutmadık, unutmayacağız da.. Kardeşin kardeşe kırdırıldığı o karanlık günleri tanırım, bilirim.. Yokluğun, yoksulluğun, fakirliğin ne demek olduğunu biliriz. Merhum annemin, merhume kız kardeşimin rahatsızlığında hastanede hasta yatağının, ranzanın altına saklandığı, hastaların rehin alındığı günleri biliriz..

             Bugünlerimize hamdolsun..  Rabbimden dileğim; içimizde bulunduğumuz sıkıntıları da bir an önce hayırlısıyla halas eylesin..

             Amansız mücadeleler! Dedik. 

             60 yıllık terör ile olan mücadelesini mi? 15 Temmuz 2016 fetö terör örgütünün milletin iradesine ulan darbe girişimini mi? Gezi olaylarını mı? Ekonominin düzeldiği bir atmosferde, saçma sapan bahanelerle, ülkeyi ateşe, kaosa sürükleme çabalarıyla, ülkesine ortalama 200 milyar dolar zarar ettirenlerle olan amansız mücadelesini mi? Suriye'nin kuzeyinde kurulmak istenen taşeron terör devleti kurma projesinin karşısında dimdik duruşunu mu? Kuzey Irak’ta kurulmak istenen Kürt devletine olan vakur Millî duruşunu mu? Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'deki doğalgaz, petrol rezervlerinin keşfi mi? Hangi birini sayalım… Allah'a hamdolsun..

            Türkiye düşmanları, geçmişte “Arap baharı” diye Ortadoğu coğrafyasını kana bulayan, ortalığı velveleye veren, bin bir türlü yalanlarla, entrikalarla tüm komşuları birbirine kırdırtan, kalkınan ve özüne dönmeye çalışan ülkemizi, maalesef olumsuz algı operasyonlarıyla düşman olarak lanse etmeye çalıştılar, kısmen de olsa başarılı oldular.. Fakat dirayetli bir liderin, samimi kadroların elinde, güçlü  Türkiye’m bu kadar badireye, oyunlara rağmen samimiyetle çalıştı, tuzakları bozdu ve kimseye eyvallahı olmadan yoluna emin adımlarla devam ediyor..  

NOT: Sıkıntıların giderilmesine yönelik önlemler, stok yasası…. değerlendirmelerimiz ikinci yazımızdadır.. Teşekkürler.. 16.12.2021

                                                                                  Cengiz YILDIZ         

                                                                                  B.Denetçi / Mali Müşavir