......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 321517

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazar : | Tarih : 2 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 260
 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Hatay Valiliği tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”, Vali Rahmi Doğan, Göç İdaresi Genel Müdürü Dr. Savaş Ünlü, il protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Şanlı direnişin 5. Yılı’nda Atatürk Anıtı Alanı’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan konuşmasında, “15 Temmuz’u unutmamak lazım dedim fakat 15 Temmuz’a nasıl geldik orasına da iyi bakmak lazım. Dini bir kisveye bürünmüş ihanet şebekesi 40 yıl ilmek ilmek örerek devletin içerisinde paralel bir yapı oluşturmuş. 28 Şubat’ı da unutmamak gerekli, 28 Şubat Fetullahçı terör örgütünün önünü açan ciddi bir yapılanma ve organizasyondur. 28 Şubat’tan sonraki Fetullahçı terör örgütünün yapısına baktığımızda ekonomi, sosyal ve ticari olarak çok hızlı bir şekilde büyüdüklerini, devletin her kademesine sarmal gibi sarıldıklarını görmekteyiz. Bu ülkenin MİT Müsteşarını ifadeye çağırarak devleti terbiye etmeye kalkan, sonrasında hemen yanı başımızda Kırıkhan’da MİT tırlarını durdurarak ders vermeye, sonra 17-25 Aralık’ta bu devleti hizaya çekmeye çalışan bir yapı var. O kadar utanmaz ve arlanmaz ki bu milletin evlatlarına silah doğrultacak kadar alçaldılar ve 15 Temmuz’da bunu fiiliyata da döktüler. Bu milletin evlatlarını devşirerek, devletin hücrelerine girerek adeta bir kanser hücresi gibi bünyeyi sarmaya çalıştılar ama şükürler olsun ki yüce milletimiz buna müsaade etmedi, o gece yapılması gerekeni yaptı. O gece şehit olan, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet, makamları ali olsun, gazilerime şükranlarımı ifade ediyorum, sağlık ve sıhhat diliyorum, o gece hiçbir şey düşünmeden, gözünü kırpmadan sokaklara, meydanlara çıkan yüce milletimize şükranlarımı sunuyorum. Bu meydanı dolduran Hataylı hemşerilerime, hanımefendilere, beyefendilere, gençlere, çocuklara herkese selam ve saygılarımı sunuyorum, geceniz mübarek olsun.” dedi.

Konuşmasının ardından, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle; Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen “Sancak Koşusu” sonrası sporcular tarafından Vali Doğan’a sancak teslim edildi.

İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin okuduğu dualar akabinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Konservatuvarı müzik grubu, Hatay İl Müftülüğü İlahi grubu ve Antakya Medeniyetler Korosu dinletileri icra edildi. Program, minarelerden yükselen sela sesleriyle sona erdi.