......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 321510

SU KONUSUNDA HALKA DOĞRULAR SÖYLENMİYOR

Yazar : | Tarih : 2 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 304
SU KONUSUNDA HALKA DOĞRULAR SÖYLENMİYORAK Parti Hatay il Başkanı Adem Yeşildal, Hatay genelinde yaşanan içme suyu sıkıntısının tek sorumlusunun Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı HATSU yetkilileri olduğunu söyledi.

 İl Başkanı Yeşildal, ilçe belediye Başkanları ve HBB Meclis üyeleri ile beraber parti binası önünde düzenlediği basın toplantısında, “HBB ihmalleri ve iş bilmezliği yüzünden bugün ilimizde ve özellikle Samandağ ilçemizde ciddi şekilde içe suyu sıkıntısı yaşandığını aynı sorunun önümüzdeki günlerde İskenderun'da da baş göstereceğini ifade etti.

Hatay’ın çeşitli ilçelerinde yaşanan susuzluk sorununun HBB’nin görevini yapmamasından kaynaklandığını ifade eden Başkan Yeşildal, “Üzülerek söylüyorum, HBB yönetimi yalan yanlış söylemlerle halkı aldatıyor. Susuzluk sorunu nedeniyle Hatay’ın dört bir yanında maalesef çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Samandağ, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçeleri ne yazık ki susuzluktan kırılıyor. Devlet Su İşleri 2016 yılında HBB ile protokol imzaladı. Hatay İçmesuyu Projesi; Büyük Karaçay Barajı, Hamsu İsale Hattı, İçmesuyu Arıtma Tesisi ve İçmesuyu İsale Hattı olmak üzere 4 ana üniteden oluşuyor. Şimdi gündemde Samandağ ilçesinde yaşanan susuzluk var. HATSU Genel Müdürlüğü tarafından yer teslimi yapılmadığından inşaatları yapılamayan 3 adet depo ve 4 adet terfi yerleri hariç DSİ Genel Müdürlüğü tarafından bütün imalatlar tamamlanmış durumdadır. HBB’nin 5 yıldır yer tahsisi yapmaması yüzünden vatandaşlarımız mağdur olmuştur. Yer tahsisi ancak 1 buçuk ay önce yapılabilmiştir. Biz daha önce de söyledik, uyardık, çağrıda bulunduk. Yer tahsislerini yapın dedik, Samandağlı vatandaşlarımız susuz kalmasın diye haykırdık” dedi.

HATAY, POLEMİKTEN BIKTI

HBB’yi ve HATSU’yu İskenderun için uyaran Başkan Yeşildal, “İskenderun’da içme suyu için 185 milyon TL’lik yatırımı tamamlamış bir proje var. HBB’ye protokolle devredilmiş bir proje. DSİ oradaki bütün görevlerini yaptı. O tesis orada duruyor. Ve henüz devreye alınmadı. Buradan ikaz ediyorum, bu kafayla devam ederlerse Samandağ’da yaşanan susuzluğu İskenderun ilçesi de yaşayacak. Hatay kavgadan, polemikten bıktı. Hataylılar hizmet istiyor. Biz Cumhur İttifakı olarak tüm kadrolarımızla, tüm imkanlarımızla Hatay için seferberiz. Halka kim hizmet yapıyorsa biz onun yanındayız” dedi.

(Haber Merkezi)