......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 311462

FİDANLAR, TOPRAKLA BULUŞTU

Yazar : | Tarih : 1 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 3643
FİDANLAR, TOPRAKLA BULUŞTU Geçen yıl Belen’de yanan ormanlık bölgede TÜRK-İŞ Sendikası tarafından oluşturulan TÜRK-İŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü “Şehit Korgeneral Osman Erbaş Şehitler Hatıra Ormanı” alanında fidan dikim etkinliği düzenlenerek fidanalr toprakla buluştu.

Fidan dikimi etkinliğine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tolga Depçi, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, kurum il müdürleri ve kadın temsilciler katıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan konuşmasında, “3 gün önce bir helikopter kazasında şehit olan kahramanlarımız var. Rabbim onlara gani gani rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Gazilerimiz ve yaralılarımıza da Rabbim acil şifalar versin. En önemlisi onların aileleri eşleri çocukları ve yakınları, bizler görev icabı şehit yakınlarıyla, şehit aileleri, şehit eş ve çocuklarıyla çok yakın oluyoruz. Zaman zaman onlarla oturuyor hasbihal ediyoruz ama gerçekten zor, onların halini anlamak onların derdiyle dertlenmek onların o günlük yaşantılarında çekmiş oldukları acıları, ıstırapları görmek gerçekten üzüyor. Ancak bugün biz burada huzur içerisinde çalışıyor, üretiyor ve yaşıyor isek şehitlerimizin yüzü gözü hürmetine, onların canları kanları yüzü gözü hürmetine yaşıyoruz. Rabbim onların mekânını cennet etsin.

Geçen yıl talihsiz bir takım olaylar yaşadık. Şehrimizin farklı yerlerinde büyük orman yangınları oldu. Tüm imkânlarımızla müdahale ettik ancak bir takım orman alanları yandı. Gerek futbol kulüplerimiz gerekse insanlarımız, bu yanan ormanlarımızın fidanla topraklarımızı tekrar buluşturmak için büyük bir gayret gösterdiler.

Burada fidanları toprakla buluşturacağız. İnşallah bu fidanlar yeşerecek toprağımıza havamıza suyumuza katkıda bulunacak.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasında, “Açılışını yapacağımız bu hatıra ormanını da geçen hafta Türk-İş Genel Başkanımız ziyarete geldiğinde bütün emekçi kadınlarımıza atfen böyle bir hatıra ormanı yapacaklarını söyleyip bizleri davet etmişti. Fakat gelen acı haberle hepimiz derinden sarsıldık ve Türk-İş Genel Yönetimi çok doğru, çok yerinde bir kararla bu hatıra ormanını kazada şehit olan kahraman askerlerimize ve Komutanımız Osman Erbaş’ın adına ithaf etme kararı aldı. Ben bu karar için tekrar Türk-İş Genel Başkanı’na teşekkür etmek isterim. İnşallah bu orman ve burada yetişecek ağaçlar her daim bize vatanımızın önemini anlatacak ve her daim bize nefes olacaklar. Kahramanlarımızın emekleriyle ilmek ilmek dokunan vatanımızın önemini bir kez daha bizlere hatırlatacak.

Bugün, burada çok güzel bir birliktelik içindeyiz, inanıyorum ki bu hatıra ormanı emekçi kadınlarımız, kahraman kadınlarımız, şehit annelerimiz ve gazi kadınlarımız için çok önemli olacak. Geçtiğimiz hafta şehit verdiğimiz Mehmetçiklerimizi Hatay’da hatırlamamıza vesile olacak.” dedi.

Etkinlik, fidan dikiminin gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

(Haber Merkezi)