......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 308286

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI DÜŞÜRÜLMELİ

Yazar : | Tarih : 6 gün, 12 saat önce / | Görüntüleme : 576
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI DÜŞÜRÜLMELİDöviz kurlarındaki bariz düşüşün elektrik ve doğal gaz faturalarına yansıtılması gerektiğine dikkati çeken söyleyen Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Havaların iyice soğuduğu bu günlerde her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgaz kullanımı daha çok arttı diyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Elektrik ve doğalgaz faturaları esnafımızın ve vatandaşın cebini yakıyor. Bu soğuk havalarla birlikte vatandaşın daha çok evde kalması, esnafımızın da kazancının durmasıyla tüm kesimlerin ihtiyacı, elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasıdır. Özellikle son zamanlarda döviz kurlarındaki düşüş elektrik ve doğal gaz fiyatları ne yazık ki faturalarına yansıtılmalı” dedi.

VATANDAŞ VE ESNAF FATURALARI ÖDEYEMİYOR

Vatandaşların ve sıkıntıda olan esnafın kışın çetin soğuklarında elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yaklaşık bir yıldır süren pandemi koşullarında ve dondurucu soğukların ülke genelinde etkili olduğu bu günlerde vatandaşı ve esnafı bir nebze de olsa hafifletmek için elektrik ve doğalgaza kayda değer bir kış indirimi yapılmalı. Tam da döviz kurlarının düştüğü bu dönemde elektrik ve doğal gaza indirim yapılması kaçınılmaz. Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında kayda değer bir indirim yapılması, bir yıldır iş yapamayan esnafımız ile işini kaybeden veya kısa çalışma ödeneği ile ayakta kalmaya çalışan milyonlarca vatandaşımıza yapılacak büyük bir destek olacaktır. Öte yandan genelge ile faaliyetleri durdurulan ve aylardır kapalı olan esnafımız Mart ayında yeniden iş yerlerini açtığında enerji faturalarında kolaylık sağlanmalı. Esnafın birikmiş elektrik ve doğal gaz borçları mutlaka ertelenmeli. Ayrıca pandemi sona erinceye kadar elektrik ve doğal gaz faturalarındaki vergi, fon ve diğer kesintiler kaldırılmalı” dedi.

(Haber Merkezi)