......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 300615

AHİLİK, HOŞGÖRÜNÜN SANAT İLE BİRLEŞİMİDİR

Yazar : | Tarih : 5 gün, 12 saat önce / | Görüntüleme : 744
 AHİLİK, HOŞGÖRÜNÜN SANAT İLE BİRLEŞİMİDİROsmanlı’dan günümüze esnaf ve sanatkarımızın kültürel değeri Ahilik, bu yıl da mütevazi programlar çerçevesinde kutlanıyor.
Ahilik Haftası, dün sabah yapılan açılış töreniyle başladı. Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün ev sahipliğinde yapılan törene Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ticaret Sanayi Müdürü Halit İmrek, HESOB Başkan Vekili Aziz Fatih Yılmaz, çok sayıda oda başkanı ve esnaf temsilcisi katıldı.
HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, törene katılanlara hitaben yaptığı konuşmada Ahilik Haftası’nın esnafa ve memleketimize hayırlı olmasını dileyerek “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu anlamda Ahiliğin, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesidir. HESOB olarak bu önemli geleneğimizi yaşatmaya çalışacağız” dedi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte söylenmesinin ardından Ahilik Haftası çelengi A.Kadir Teksöz, Halit İmrek ve Aziz Fatih Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na sunuldu.
Bu arada esnafın içinden gelen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’da Ahilik Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada “Ahilik; dürüstlüğün, dostluğun, yardımlaşmanın, ve hoşgörünün sanat ile birleşimidir.
Ahilik Haftası münasebeti ile HESOB tarafından düzenlenen Atatürk anıtına çelenk sunma törenine katıldık. 
Ekonomimizin bel kemiği olan esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum.” dedi.
(Yorum Haber Merkezi)