......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 317241

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 ay önce / | Görüntüleme : 602
  HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Hatay Uyuşturucu İle Mücadele Derneği (HUMDER) Dernek Başkanı Mehmet Ali Özdemir; 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Etkinlikleri kapsamında; Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, kararlı bir yaklaşımla sürdürüldüğünü ve halkın bilinçlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıldığını belirti.

HUMDER Başkanı Mehmet Ali Özdemir, kimyasal terör denilen uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadelede tüm kesimlere yani ailelere, eğitim kurumlarına, belediyelere, medyaya, STK’lara büyük görevler düşmektedir dedi.

Hatay Uyuşturucu İle Mücadele Derneği olarak; bağımlılık sorunu sadece ülkemizde değil, tüm dünyayı ilgilendiriyor diyen HUMDER Başkanı Özdemir, açıklamasına şöyle devam etti: “Türk Polisi maddeleri ele geçirmede tüm dünya ölçeğinde en başarılı Polis teşkilatı olarak göze çarpıyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Raporunda Polisin vatandaşla gerçekleştirdiği iş birliğinin de etkisini görmek mümkündür. Uyuşturucuyla mücadelede tüm sorumluluğu ve yükü sadece Polise yüklemek akla ve vicdana da sığmaz. Çünkü uyuşturucuyla mücadele sadece Polise bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur.

“Kimyasal Terör” adını verdiğimiz uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadelede tüm kesimlere (Ailelere, eğitim kurumlarına, Belediyelere, medyaya, STK’lara) büyük görevler düşmektedir. Polis madde bağımlılığı ile mücadelede sadece sahada değil, bilinçlendirme ve farkındalık sağlamada da etkin olarak görev yapmaktadır. Eğitim kurumlarında ve diğer alanlarda vatandaşların medya okuryazarlığı konusunda gece gündüz demeden görevi başındadır. Eğer bu alanda toplumsal olarak gerçek başarı sağlanmak isteniyorsa Polise olan destek artarak devam etmelidir. Devletimiz maddeyle mücadelede kurumlar olarak üzerine düşen görevleri büyük bir ciddiyet ve özveri ile gerçekleştirmektedir. Bağımlılıkla mücadele Polisiye tedbirlerin yanı sıra eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları da sürdürülüyor. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bilinç ve farkındalık sağlamak üzere bağımlılıkla mücadele eden ve bu alanda proje üreten STK’ları maddi ve manevi destek sağlamaktadır.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)