......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 296706

UZUNÇARŞI PROTOKOLÜ HAYIRLI OLSUN

Yazar : | Tarih : 1 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 3403
  UZUNÇARŞI PROTOKOLÜ HAYIRLI OLSUN
Antakya tarihi Uzunçarşı’nın restorasyonu projesinde önemli adım atılarak ilgili resmi kurumlar arasında protokol imzalandı.

Antakya Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Uzunçarşı restorasyon yapım işi" protokolü dün Kurşunlu Han’da düzenlenen imza töreniyle yürürlüğe girdi.

Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Vali yardımcısı ve Antakya Kaymakam vekili Salih Altun, AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Kültür e Turizm Bakanlığı adına İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, teşkilat mensupları ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende Uzunçarşı için tarihi adım atıldı.

Yapılan konuşmalarda bu projenin Antakya ve özellikle Uzunçarşı için çok önemli olduğu vurgulanarak memleketimize hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Protokol metni, milletvekillerinin, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve Kültür müdürü Hüsnü Işıkgör’ün imzasıyla resmi olarak kayıt altına alındı.

(Haber: S.Ergin)