......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 315253

MİLLİ ŞUUR VE TARİHİ ŞAHSİYETLERİMİZ..

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 2 ay önce / | Görüntüleme : 2011
 MİLLİ ŞUUR VE TARİHİ ŞAHSİYETLERİMİZ..
Aziz milletimizi ayakta tutan en önemli faktör nedir bilir misiniz? İnanın ki milli birlik ve beraberlik şuur feraset ve onun ülküsüdür.

 

Eğer bugün dünyanın dört bir tarafında bağımsızlığını kaybedip işgal edilen ne kadar ülke varsa, hemen hemen hepsinin ana sebebi halkın birbirine düşüp, cebelleşip ve ortak bir akılla şuurla ferasetle hareket edememiş olmasıdır. 
Buna örnek Suriye halkı.. İçine düştüğü acziyet ve tabiki hakkıyla millet olma şuurundan yoksunluktur. Bunu örnek Orta Doğu toplumlarında ki maalesef içten içe çürümedir. Üzülüyorum! Bugün tarihi şahsiyetlerimize yönelik hakaretler ediliyor maalesef hadsizce, fütursuzca.. 
 Üniversite yıllarında Seyit Ahmet Arvasi hocamızın kitabını okumuştum. Kitabında üstad derdi ki; "Tarihine kültürüne, bayrağına, devletine ve milletine yabancılaşmış nesiller ve kadrolar teşekkül etmişse, Bizi biz yapan milli ve Mukaddes değerlerimize alenen tecavüz edilebiliyor, devletin ve milletin bütünlüğüne yönelen eylemler Pervasızlaşmışsa, bunları sadece sosyal değişmelerin tabii sonuçları olarak yorumlamak mümkün değildir. ihanetle kendini sosyal değişmenin sancıları ile maskeleyemez... "
Allah razı olsun, Allah mekanını cennet eylesin değerli hocamın.. 
Üstadın dediği gibi milletin milli bütünlüğüne yönelik faaliyetler Pervasızlaşmışsa bunun önünün aciliyetle alınması gereklidir. Zira Yarın çok geç olabilir. Hiç kimse ama hiç kimse bu devletin milli bekasını geleceğini tehlikeye atamaz halkı kin ve nefrete teşvik edemez tarihi şahsiyetleri aşağılayamaz.. 
Bu aziz milletimizin genetik kodlarında iman, ahlak, milli şuur, basiret, ariflik ve fazilet vardır. 
Aziz milletimiz Allah'ın izniyle her şeyin farkındadır. 
Kalın sağlıcakla Cengiz YILDIZ
#EvdeHayatVar
#BizBizeYeterizTürkiyem
#CeddimizeTarihimizeİnancımızaSahipÇıkalım