......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 317240

AN İTİBARİYLE CORONAVİRÜS SEYRİ!

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 4 ay önce / | Görüntüleme : 2752
 AN İTİBARİYLE CORONAVİRÜS SEYRİ! Türkiye'mizde tespit edilen ilk korona vakasından bu yana birçok vaka artışı ve Corona dan kaynaklı ölümler oldu ve halen de devam ediyor.

 

 İlk veriler de artış hızı yüksek idi.  Fakat şu an itibariyle, bu tarihi 15 Nisan 2020 alabiliriz Örneğin; İtalya' da Toplam görülen vakaların içerisinde ölüm oranının yüzde 13'lerde olduğunu, İngiltere'de yüzde 12.30 olduğunu İspanya'da %10 küsür olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. 
Sağlık bakanlığımızın buradan Sayın bakanımıza ve tüm sağlık çalışanlarına ve virüsle mücadelede Emeği geçen tüm kamu görevlilerine, hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.
 Uzun süredir toplam vakaların içerisinde ölüm oranının %2 lerde seyrettiğini takip ediyoruz. 
Bu muhteşem pozitif bir gelişmedir. 
En önemli hususta test sayısı oranı idi ki; özellikle bu küresel salgını önlemede en önemli husus gerekli kit sayılarını arttırmaktı. 
Bu da yapıldı ve tüm illere de an itibarı dağıtılmış vaziyette. 
En son günlük 35000 test sayısına ulaştığını gördük. Daha çok olayı anlamamıza ve yakından takip etmemize de yardımcı oluyor. Tüm Türkiye'mizde test sayısı 480000 civarında ifade edilmektedir. İyileşme sayısının her geçen gün arttığını görüyoruz. Vakalar duraklamaya girmiş vaziyette. 
Bu nitelikli tempoyla, sayı yakın bir zamanda azami bir ay içerisinde 2 milyonu bulabilir.
Hesap kitaptan az çok anlayan bir kardeşiniz olarak 27 Mart'ta günlük vakaları yüzde 27' lerde iken şu anda günlük vaka yüzde 12.5 civarındadır.
 Ölüm oranı günlük yüzde 2.19 görünmekte. Özellikle geçen hafta sokağa çıkma yasağının gerçekleştirilmesi ile beraber Mesela 10 Nisan'da 11 Nisan'da yüzde 15. 3 iken 15 Nisan tarihi itibariyle 12.5 civarında günlük vaka oranı olduğu görülmüştür. Ölüm oranları yerinde saymaktadır.. İnşallah her geçen gün değerli insanımızın tedbirlere uyması ile, teması imkan dahilinde azaltması ile beraber hızla sağlıklı günlere, normal hayata döneceğimize kalben inanıyorum. 
 Bu vesileyle emeği geçen Sayın Sağlık bakanımıza, değerli ekibine bilim kuruluna, Aziz milletimizin sağlığı için çırpınan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve değerli kurmaylarına ve sabreden tüm Türkiye Cumhuriyeti'nin evlatlarına şahsen ve ailem olarak müteşekkiriz. 
İnşallah güzel günler bizleri beklemektedir. 
Bir imtihandan geçtiğimizin bilincindeyiz. 
Böyle zamanlar fedakarlık zamanlardır. Hep beraber atlatacağımıza inanıyorum. 
#Biz bize yeteriz Türkiye'm diyorum. 
#Biz birlikte başaracağız
 Biz birlikte yeneceğiz dua ve temennisiyle hepinizi Allah'a emanet ediyorum. 
Cengiz YILDIZ kardeşiniz