......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 300785

DEPREM FELAKETİ VE ERDEMLİ DURUŞ! SORUMLULUK!

Yazar : | Tarih : 8 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 878
 DEPREM FELAKETİ VE  ERDEMLİ DURUŞ! SORUMLULUK!Evvela dün 20.55 civarında Elazığ, Malatya ve Türkiye’mizin bir çok ilinde yakinen hissedilen “6,8 şiddetindeki Deprem felaketinden dolayı geçmiş olsun duasıyla başlamak istiyorum.
 
Bu illerimizde vefat eden an itibariyle 20 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. 
Devletin tüm imkânlarıyla duyarlı vatandaşların maddi manevi desteğiyle felaketzade vatandaşlarımızın yanında olduğunu görüyoruz. Rabbim beterinden korusun inşallah…
Sizi ERDEMLİ DURUŞ VE SORUMLULUK  ne demektir sorusuna cevap olarak Yüce Rabbimin Bakara suresindeki ayeti ile baş başa bırakmak istiyorum. 
“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların (Erdemli olanların) ta kendileridir.” 
Görüleceği üzere Erdemli olmak, takva sahibi olmak ne demektir? Sorusuna muhteşem bir şekilde cevap veriyor yüce Rabbim. 
Bizlerin her alanda insan olarak fıtri yaradılışımıza uygun, kul olduğumuzun bilincinde hareket etmemiz gerektiği hatırlatılmaktadır. 
Her tür tedbirleri maddi manevi yönden alıp, daha sonrasında tevekkül etmeyi buyuruyor.  Akıllı, şuurlu, danışmaya önem veren, vicdani, akli, teknik her açıdan bizlere yakışır bir anlayışla hayatı idame etmeyi bizlere nasip eylesin. 
Vakit birlik ve beraberlik vaktidir. Vesselam. Tekrar geçmiş olsun TÜRKİYE’M..
Yerel yönetimlerin imar hususunda deprem vb. felaketlerde can mal kaybına maruz bıraktırmamak adına, insanlık adına gereğini yapmaları şahsen ve tüm aziz halkımızın ortak beklentisi ve hakkıdır diyorum. Hem de acilen… Ertelemeden…
Saygılarımla,